• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Antano nosítek je spousta, ale já chci nosítko ergonomické, t.j. s fyziologickou polohou pro dítě ( pevná opora páteře, abdukce nožiček, ty právě bývají už od narození, třeba Manduca, mívají i zajištění hlavičky....kdysi jsem dostala od příbuzných nosítko Baby Bjorn, pěkně drahé, ale naprosto nevhodné dle obecných nosičských zásad, dítko tam v podstatě "visí" za rozkrok, navíc výrobce doporučuje nosit i obličejem od sebe, což taky není ok, tak jsme ho hned prodali....v těch ergonomických je dítě v pro něj pohodlné poloze. Super je, že se dá nosit na břiše i zádech, já sice na záda už uvázat do šátku problém nemám, ale u prvního dítěte jsem teda měla, chce to cvik.....
26. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
jinak šátek mám vatanai a jsem spokojená http://vatanai.cz/
26. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
ad nosítko -jak píše lami -nikdy bych nešla do neergonomických nosítek...vždycky mi úplně běhá mráz po zádech,jak ty ženské maj ív těch neergo ty děti visící a vůbec jim to nevadí,že tam jsou jak´koťata :angry:
26. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
jéžiš holky ještě že poradíte co a jak člověk by koupil vše co mu v obchodě nakukají že je to dobré :wink:
26. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
anta: budeme mít kurz šátkování...ale to je k nám daleko .....ale kukni po různých mateřských centrech-není to zas tak něco neobvyklého :wink:
26. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Návody na bavlnce jsou super, na nošení jsou taky dobré, hlavně videa :wink:

Houpání - podle mě je na to dítko zvyklé už z dělohy, takže mu to prostě vyhovuje....Anča mi dobře spala při houpání jak v šátku (při chůzi...), tak v kočáře, tak i když jsem pověsila šátek do postýlky jako houpačku, tak byla taky hned tuhá....a to fakt úplně ze začátku žádné houpání neměla, bc kočár nehoupal (taky se mi rosí čelo jen si ty zážitky s ním vzpomenu :grinning: :grinning: ), kolíbku jsme tenkrát neměli...pořád ječela, ječela, klídek byl jen při houpání....takže naučené to měla prostě fakt z břicha. A taky po tom cca 3m to bylo pak výrazně lepší, po 6.m usnula v poho i bez houpání, to už pak jezdila ve sporťáku....nevidím proto na houpání nic španého....koneckonců o čem je spaní v hacce? Jájucha třeba byla fakt kliďas, ta houpání nevyžadovala, ale taky se jí mooooc líbilo v šátku nebo houpací Libertě na terase, to byl vždycky po usnutí dloooooooooouho klid :grinning: Krom toho na nehoupání většiny moderních kočárků je jedna velmi legrační věc - mámy sice tvrdí, jak je boží že si děti na houpání nezvykají, ale prakticky všechny jakmile s kočárkem někde zastaví, tak s ním drndají na místě tam a zpátky (moje kámoška rozděluje mamči na houpačky a popojížděčky :grinning:, dle druhu kočárku...) páč jinak se dítko budí.....malé děti významně potřebují rytmus k uklidnění, neumějí to samy, krásně o tomhle píše třeba Jiřina Prekopová ve svých knihách...
26. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
jojo zkusím právě nemám ani nikoho v okolí kdo by šátek používal
26. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz
Antano kurzy jsou super věc, podle návodů to jde taky, ale obecně mamči po kurzech bývají fakt suverénky, jak si to ošahají a nechají pořádně vysvětlit....já bohužel na kurzu nikdy nebyla a zcela vážně uvažuju o tom jít na nějaký kurz vázaní kolíbek na úplně malá mimča, páč zatímco vertikální úvazy už dávám levou zadní, kolíbky jsou pro mě pořád nejistý terén - moc dlouho se na mimi nepoužívají a tak se člověk moc v jejich vázání "nezajede"...,
26. únor 2010 ve 21:32  • Odpověz
jo zkusím sa na netu po něčem takovým podívat
26. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
Hup ale hlavně v těch neergo nosítkách se i větší dítko blbě nosí, páč jak mu ty nožičky visí dolů už od kyčlí, tak Tě záhy kope do nohou a pořádně se s ním neohneš.....není to fakt vůbec dobrý...sranda je, že jak se Jájucha nosí od mala jen v šátku, tak automaticky jak jí beru na sebe, tak roztáhne nožičky a obejme mě s nima jako kmen stromu, známí se tomu děsně smějou, jak to vidí :grinning:
26. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
holky moc díky za rady půjdu spát tak přeju dobrou noc
26. únor 2010 ve 21:35  • Odpověz
lami: to je jiné houpání -houpání na těle mámy v šátku - 100% a dvakrát podtrženo-ano .....
ale v kočáru ....už je odtrženo od mámy -je to zcela nepřirozené -kočárky se vyskytly v bohatých rodinách až před cca 150lety - takže žádný zvyk - spíš potřeba mámy a dojem, že něco vynahradí
spaní v hacce je o přirozeném pohybu (stejně jako na těle mámy) a i fyzickém připodobnění dělohy -což kočár fakt není
ani u hacky ani u šátku se matka nestává houpacím otrokem-u houpání kočárkem ano

proti rytmu nic nemám -souhlas, že ho potřebují -souhlas,že děti se v prvních měsících zkrátka samy nezklidní (to že je někdo nechá bez pomoci vyřvat považuju zazhovadilost) -jen volím formu,jakou to dodám - a kočár prostě ne -v mých očích to je přemisťovadlo nikoli uklidňovadlo
26. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
lami:no u větších to zatím nemám vychytané :grinning:
26. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
autor
ty jo, tak šátek chceme taky pořídit, ale vůbec jsem třeba netušila, že se v tom dají nosit i větší děti - já myslela, že je to jen na mimišátka................teda spíš lami - není ta malá ted už moc těžká? nebo ji nosíš jenom kratší dobu?
nosítko zatím nechci, uvidíme časem, až bude mimi na světě, zatím chci určitě šátek, takže až budu vybírat, přijdu na rady, ted je na to ještě hrozně brzo......toto budu řešit až tak v květnu červnu.
a s tím houpáním - já chápu lami, že když malou dala do houpacího, asi pak v ničem jiném být nechtěla, ale já se tomu chci radši vyhnout od začátku......nošení ano, ale houpání zbytečně ne, to bych mohla koupit i kolíbku místo postýlky.......
26. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
Hup co píšeš zcela beru a teď už se s tím ztotožňuju, ale Anča byla prostě extrém a jako prvomatku mě naprosto rozhodila, ona fakt jinak než u mě v šátku nebo v houpacím kočáře nespala ( a pak i teda v tom zavěšeném šátku v postýlce, to jí taky vyhovovalo...), krom noci, kdy spala se mnou a já coby začínající matka zmítaná všemi možnými vlivy prostě neviděla jako řešení jí nonstop nosit....po pozdějším přečtení třeba Konceptu kontinua nebo právě Prekopové bych taky v případě, že třetí dítko bude tak extrémně nervní volila výhradně šátek, nikoliv houpání v kočárku, ale upřímně ....kolik maminek je ochotné dítko nosit nonstop - teď už mi to nepřipadá vůbec nenormální, ale v době narození Anči jsem s nošením dětí neměla zkušenosti, sice jsem chtěla šátkovat, ale třeba nosit pořád mi připadalo divné, všichni přeci měli dítko v kočárku..... Vyřvání mi už tenkrát naštěstí nepřišlo správné, ale nosit nonstop jsem prostě taky nějak nemohla vstřebat, až postupně jsem s přečtenou literaturou měnila svůj přístup k dětem na skoro AP.....Ale upřímně pořád ještě považuju uspání v houpacím kočárku za lepší než nechat vyřvat v kočárku nebo postýlce, bc tam aspoň dítku nechybí ten rytmus, i když mu chybí to základní - máma....nezapomeň, že pořád ještě řada maminek nošení dítěte považuje za rozmazlování a kazení a absolutně by na něj nepřistoupily i kdyby se mělo dítě uřvat, takže tam mi připadá aspoň ten ústupek v podobě houpání celkem ok. Navíc třeba Johanka byla fakt velmi klidné dítko, většinou usnula i v kočárku zcela stacionárním,ale v houpáku to byla bomba, stačilo houpnout a dítko bylo jak budulín, prostě zjevně se jí houpání moc líbilo i když neměla nic ani proti postýlce či dvojkočárku, který pochopitelně nehoupe....
26. únor 2010 ve 22:28  • Odpověz
Lauri jenže mi jí tam dali až potom, co opravdu nikde jinde nespala.......když jezdíš po venku a dítě nezamhouří oka a ječí jak tygr třeba 2h a takhle je to naprosto pokaždé, každou procházku, pak už jsme byli zcela zoufalí a vytáhli houpací kočár, co zafungoval geniálně...jak píšu, dneska bych to taky řešila jinak, ale tenkrát jsem prostě na nonstop nošení psychicky neměla - nepovažovala jsem to za "normální"....Ale fakt to nebylo o tom, že by si zvykla na houpání a pak nechtěla být v nehoupacím kočáře, ona v něm prostě nechtěla být nikdy...proto jsem tenkrát přistoupila na fakt, že dítě je na houpání prostě navyklé z dělohy, nikoliv z toho, co se s ním děje posléze, jen jsou děti různě dráždivé s různou potřebou tenhle návyk uplatnit, některé (jako Jája) usnou jako šutrák i v úplném klidu a v postýlce, jiné (jako Anča) se prostě bez toho neuklidní....a není to teda vůbec jediné dítě, které tu v okolí znám, že mělo tenhle problém, jen to mamky řeší různě, často vyřváním.....

Šátek je super flexibilní věc, můžeš nosit, dokud dítě uneseš...Jája má teď 9,2 kg, takže je nositelná v pohodě, je drobek, ale já navíc nosím od cca 7.m v podstatě skoro pořád na zádech (jen když byla nemocná, dávala jsem jí dopředu, chtěla se víc tulit) a na zádech uneseš fakt hodně...musíš dobře uvázat a utáhnout, aby Tě nebolely záda, ale jak máš cvik, odnosíš i takhle velké dítě i poměrně dost dlouho - v létě jsem nosila 12 kg Aničku na zádech cca 2h na houbařském výletě a sice jsem pak měla dost, ale i to se dalo..... U větších dětí je prima i nošení na boku, když už Ti na břiše krapet "překáží"....
26. únor 2010 ve 22:40  • Odpověz
autor
lami: tady jde aspon fakt vidět, jak jsou děti rozdílné...............no holky, budu pak od vás čerpat rady, až tady budu brečet, že to moje dítě neusne a nepřestane brečet............... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mířím do postele, tak se mějte krásně.....
26. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz
Ještě k věku nošence - ony se děti nošení velmi nerady vzdávají, i Andulka ještě na podzim občas chtěla do šátku, tu už jsem potom nenosila, houbaření v létě byla výjimka, přeťápli jsme trasu a Anča neměla šanci to dojít, navíc se jí chtělo hrozně spát....ale děti tenhle kontakt fakt milují....aspoň ty moje :grinning:
26. únor 2010 ve 22:44  • Odpověz
Dobrou, já jdu taky do pelechu.....btw Jájuchu bolí zuby a už je potřetí vzhůru.... :rolling_eyes:
26. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz
dobré ráno a přeji hezkou sobotu :slight_smile:
27. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
Omylem jsem rozklikla vaší diskusi a zaujalo mě, že tu zrovna řešíte houpání v kočárku. Já mám Inglesinu Magnum, tak je moje pozice asi jasná :slight_smile: Ale chtěla jsem jen napsat, že alespoň mě nešlo ani tak o to, abych dítě cíleně houpala (to dělám jen, když se mi začne dítě rozčilovat při čekání ve frontě), ale hlavně o to, že houpací podvozek má odpružení naprosto neporovnatelné i s tím nejodpruženějším pevným podvozkem. Takže všechny nerovnosti na cestě se pro dítě změní v příjemné pohupování. A to není potřeba jen na lesních cestách, ale především na rozbitých pražských chodnících. Kamarádkám s nehoupavýma podvozkama úplně malá mimča na dlažbě doslova nadskakovala v korbičce.
27. únor 2010 v 09:44  • Odpověz
hupza: no to by sis teda dovolila dost, kdybys porodila kluka, zatímco všichni ostatní čekají holčičku :grinning:

lamia: jj, uvažuju o nákupu šátku i nosítka :grinning: Nosítko bude asi snadné, to bude Manduca, ale šátky, tam mám asi 5 favoritů :grinning:
Kromě Storcha se mi líbí třeba i Šanami a mj. se mi na něm líbí i to, že je české výroby a taky pořádaj kurzy vázání, tak se chci určo zúčastnit.

rennu: krásné fotečky :slight_smile:
27. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
lami:já to samo nijak neodsuzuju - jen mám za to,že si na sebe pleta máma bič - ale každá z nás to stejněmusí nějak zchroustat s ohledem na konkrétní situaci

laur: ono s tím nošenímv šátku nebo nosítku větších dětí -jsou dny,kdy jsou opravdu protivky (zubky,nemoc) a musíš je nosit i větší ....a šátek (dobře uvázaný)anebo ergonimické nosítko ti hodně pomůže -je to míň náročné než ho vláčet na rukách

ad vzdání se nošení - dětijsou fakt různé-ondra už dneska upřednostňuje volnost,rozhled a pohyb - hlavně,když jsme venku ....kámarádnčina holčička to měla taky tak ...normálně nás jako matky v 10měsících odkopli :angry: :grinning: :grinning:

kov:to by mi bylo podobné-prudičce věčné:grinning:
27. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz
dobré odpo :slight_smile:
tak po vašich diskuzích jsem si taky otevřela stránky s ergo nosítky a vypadá to šikovně, když budu mít mimi u sebe, tak nebudu muset hlídat kočár a bafíka najednou :slight_smile:
nemáte holky některá problémy při močení? docela mě to vyděsilo už 2x v noci se mi stalo, že mi to prostě najednou nešlo čůrat, hroznej pocit nakonec se to po kapkách povedlo, ale nastydlá nejsem, tak nevím co s tím :frowning2:
27. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
ahojky!
dneska jsme malýmu rarachovi koupili k prvním narozeninám trampolínu 1-3 roky, tak jsem moc zvědavá jak se mu bude líbit.

ad šátek. my máme jen obyč za 550 šitej u nás v mateřským centru, ale zdá se mi super. malej není moc nosící. v kolíbce být nechtěl vůbec a teď se mu v šátku se mu líbí stejně jak v kočárku, tak většinou stejně beru kočárek. akorát když byl malej, tak jsem ho v tom párkrát uspávala, když plakal a nechtěl zabrat, na to to bylo dobrý, ale ne v nějakým pevným úvazu, jen tak napůl v kolíbce, napůl v mým náručí. já jsem se ještě nenaučila hlavně úvaz na záda, přijde mi to dost těžký. jinak z mýho okolí jsou holčičky nosící víc než kluci.

beru a nemůže to být tím, že se ti vlastně na záchod ani nechce? jako, že to nucení je falešný? mě se to tak teda někdy stává, jak děloha tlačí na močák, tak mám někdy pocit, že se mi na záchod chce, ale přitom ne.
27. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
já se právě bojím, abych mimi něják neublížila při mojí šikovnosti :unamused: s tím šátkem, že ho nebudu umět dobře zavázat, no uvidíme
lat: no právě, že normálně jdu, pak v půlce mi to vůbec nejde, a pak po době po kapičkách teda dokonám, ale je to fakt divný. Jestli to nesouvisí s tou obrácenou dělohou, že tlačí na močák něják víc, nevím. divné. Tak to bude krásný, první narozky :slight_smile:
27. únor 2010 v 15:12  • Odpověz
Čau holky,jsem nějaká nemocná,nejdřív jakože bolest nosohrtanu,druhej den rýma,teď začínám kašlat.Celkově jsem mimo.V pondělí mám jít na krevní testy,tak snad se tam nějak dopravím.
Jinak Safry ty testy jsou asi na infekční a pohlavní nemoci+krevní obraz,vlastně přesně ani nevim,minule jsem se chtěla zeptat,proč teda berou až v 15tt,když vy ostatní jste psaly o testech už ve 13tt,ale taky sem na to zapoměla.Na Down to byly testy na screeningu,ty dopadly ok,tady je to řešený tak,že pokud nezavolají většinou do odpoledne od odběrů,je to v pořádku.Pak posílají výsledky ještě k ženskému lékaři,ten mi to potvrdil.

Šátek mám Šanami a je bezvadnej.Mě zrovna ten úvaz na záda přijde jednoduchej. A na v bavlnce.cz jsou fakt super věci,díky ní jsem se naučila sklady plen :wink:
27. únor 2010 v 15:48  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak uz je tu zase sobota...ten cas leti...ale jen o vikendu....pres tyden se to tak tahne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

petja...aha tak to jo...je to sice zvlastni, ze to asi vsem delali o par tydnu drive, ale to je asi fuk. Ja se behem dvou az tri tydnu objednam na krev kvuli Downa. A pak vyhledove nic...az v pulce dubna UTZ a pak uz se jen tesit na zari :slight_smile:

Satek bych si chtela taky poridit...segra ho mela a k nezaplaceni fakt. Kdyz jsem chodivala se synovcema ven, tak jeden prdolka v satku a druhy vesele pobihal, vyhodou byly obe ruce volne k chyceni ulicnika :grinning: Maly v tom byl neskutecne spokojeny. Jeste ze to tu rozebirate...nazvy ani typy neznam....tak se aspon neco priucim. Co se kocarku tyce...nemam absolutne sajn...nastesti zatim casu dost :slight_smile:
27. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
petjo:kdy jdeš na triply?
27. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
Ant,já nevim.
Safry a ten down se u vás nedělá v tom 1.trimestru na screeningu?
27. únor 2010 v 16:49  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.