• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Hezký večer,
tak máme za sebou první týden bez tatínka, tedy bez víkendu...a kupodivu v pohodě. :wink: To jsem se teda bála víc :wink: Občas si asi sousedi myslí,že je tu vraždím,když ječí oba,ale zvládáme sami úplně všechno...krmeníčko, vaření, i koupání....jsem ráda,že to jde tak dobře , fakt jsem se bála.Jen na kyčle jsme potřebovali mamčin doprovod, jelikož stát tam v tom zmatku hodinu s prckem na rukou frontu...asi bych Matýska neuhlídala....unudil by se v kočárku a tapkat neměl kde... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kyčle máme ok, jednu plenku preventivně do konce šestinedělí :wink:

ad noční buzení...Mě teda Tobík většinou kásně spinká, vzbuí se jednou,nacpe si mlíčkem bříško a ted už 3 den spíme všichni min. do 8h, fakt super...je to malej mazlíček... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ad koupání a režim...já koupu od 18h, oba kluci trvají cca hodinu, už mám svůj systém, uvařím kaši , napustím vanu, okoupu Matýska, pak mu dám kaši, pak vykyblíkuji a namasíruju Tobíska a pak kojím, na závěr uklízím, jelikož je všude jak po boji...což mi vadí asi nejvíc, že nemůžu uklízet průběžně... :grinning:

ad pomoc manžela, když je občas doma, věnuje se Matyáškovi,přebaluje, krmí,koupe, všechno....malý, ten na něm chudák radostí stejně pořád visí, sice k němu nevstává, protože v pokojíku spím s dětmi já, ale Maty většinou spinká celou noc, krom nějakých nočních můr a ted když ho Tobi jekotem nebudí :sunglasses:
Když byl Maty malý, pomáhal někdy s koupáním a později koupal, občas vozil venku...jinak jsem taky vše dělala. :sunglasses: Ale n ikdy si nesedl a nekoukal,jak lítám a nevím co dřív...žehlil a pomáhal s dom. pracemi,když bylo třeba.
8. říj 2010 ve 21:37  • Odpověz
@kuchy: teda to jsi dobrá, že krmíš až po koupání ...ondra, když se učil sám jíst, tak měl kaši úúplně všude :slight_smile:
tak u nás zapojení do domácích prací probíhá zhruba takto: no než abych to dělal, raději ti někoho zaplatím .... :sweat_smile:
8. říj 2010 ve 21:43  • Odpověz
@hupcza : no, manža žehlí a jezdí pro velké nákupy, tj je jeho úkol,já žehlím jen ted akutní...pleny , zavinky apod. Jinak to čeká na něj :grinning:
Já bych asi doma paní na úklid nesnesla, jsem na to moc akorátní...navíc 2 + kk zvládnu uklidit sama :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz
@kuchy : tak super, že jste to s klukama bez taťky tak hezky zvládli. To můj taky doma pomůže, luxuje, vaří, i žehlil když jsem nemohla, sice s lahvičkou vína, ale prý ho to i bavilo :grinning:
8. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz
@kuchy: no já teda taky ne ....no zvažuju, že teď, když nám dodělají fasádu, vezmu nějakého brigádníka na okna .....bo s prckam se to blbě myje ....a hlídání mám prachbídné
a když to zaschne, půjde to hůř dolů

já chcííííííííííí takýýýýý žehlícího chlapa
8. říj 2010 ve 21:57  • Odpověz
@beru3nek :jééé, víno,to mi děsně chybí, mnamky :slight_smile:
8. říj 2010 ve 21:57  • Odpověz
@hupcza :jo okna, tak ty myje taky manža :grinning: naposledy je stihl....než jsem se vrátila z porodky...
.. :wink: Ale na domku jich máš asi o moooc víc... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2010 ve 22:00  • Odpověz
@kuchy: no jen v jedné místnosti mám 3 dvojokna, 2 okna a balkonové dveře :grinning: ..takže asi o pár víc než v bytě :slight_smile:
8. říj 2010 ve 22:06  • Odpověz
HOLky závidím vám takové super ukládání já si vždycky myslím že malý už ok že má režim a ono nic usnul mi až před chvílí a to ho uspávám od 7nevím čím to je jestli tím že je můj tady fakt nevím jsem zoufalá :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. říj 2010 ve 22:06  • Odpověz
ted celý týden v pohodě okoupali na jedli odbrkli a šlo se spát nejpozději v 8nevím co dělám špatně
8. říj 2010 ve 22:07  • Odpověz
všechno co jste mi radili dělám a nic :frowning2: :frowning2: zavinuju,tulím se uklidnuju,houpu už nevím co s ním :frowning2: :frowning2:
holky existuje třeba něco do koupele aby byl klidnější???
8. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
@antana123: ono to může souviset ....přinese se sebou stres zvenčí ...ne nijaký vědomý, něco nepříjemného ...ale je to jiná energie, než ta měl dosud a to děti hodně vnímají ....proto třeba často pláčou při návratu táty z práce ...a nebo zase naopak je tahle energie zklidní .....ale každopádně to hodně vnímají
8. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
@antana123: já dávám kapičku olevandule - můžeš i kapku manadrinky
8. říj 2010 ve 22:10  • Odpověz
@hupcza já si říkám že je to ním protože mi to nedělá když on tady není
8. říj 2010 ve 22:11  • Odpověz
@hupcza a to seženu normálně v lékárně???
8. říj 2010 ve 22:12  • Odpověz
@antana123: to jsou éterické olejíčky - takže spíš v takových těch voňavých obchůzcích .. stačí 1 kapka ...a k tomu trochu oleje - aby se to rozpustilo
jaklo může to tak být ..ale nemá cenu se na něj zlobit - nic s tím neudělá
8. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
@antana123 : určo je to i tím, malý cítí, že je něco jinak, uvidím,co ted když jsou dva :confounded: ,ale Matýsek má vždycky úplně rozhozený režim,když přijede manžel a je s námi doma, nechce spinkat, nechce papat, zlobí a je na zabití, mě tohle nedělá :pensive:
8. říj 2010 ve 22:23  • Odpověz
@hupcza aha zkusím se tady po tom podívat :wink: já se na něj nezlobím jen jsem z toho zoufalá :frowning2:
@kuchy jo to je přesný asi to bude opravdu tím
8. říj 2010 ve 22:27  • Odpověz
@kuchy on je prostě malý a není na něj zvyklý
8. říj 2010 ve 22:27  • Odpověz
8. říj 2010 ve 22:32  • Odpověz
@antana123: to se ale děje i u dětí, jejichž táta se vrací každý den ...ber to do plusu - máš to jen o víkendu ...no vím, že to je dost chabá útěcha ....ale nic lepšího mě nenapadlo
8. říj 2010 ve 22:46  • Odpověz
Ahojky, tak my zase dneska večer bojujeme s bříškem a dneska už to vypadalo, že nezabere vůbec nic. :frowning2: Ani kapky, ani nahřívání, ani opakovaná masáž, nakonec snad usnula vyčerpáním z řevu nebo nevím..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@suik S tě ma jednorázovkama - mně se teda stalo, že protekla jenom jednou a to jenom proto, že měla větší velikost, ale jinak fakt zatím ne.

@beru3nek Vody ve vaničce dávám pořád stejně, tím to nebylo. A zatím nemá tendenci jí pít, ježiš marja, nestraš. Já mám takhle strach, aby si třeba necákla ručičkou do obličeje a nevdechla to ( příhoda z kojeneckého období mojí sestry, z toho, co se pak u nás doma dělo mám trauma z dětství).

@lio Člověče, já ti mám někdy pocit, že žiješ v nějakém úplně jiném městě na druhém konci republiky. :grinning: U nás bylo dneska tak nádherně (skoro na tričko, kdyby občas nefoukalo), že došlo i na mojí vysněnou lavičku a knížku a posléze na "pivko" s manželem na zahrádce.

@discreet Zadeček mažu po každém přebalování, ale když je všechno v pohodě, tak jenom tak lehounce máznu, spíš možná pro svůj dobrý pocit.

@laurinka.22 Naše žížalka taky vyžaduje pohyb a ne sezení při chování (obzvlášť na bolavé bříško to potřebuje). :slight_smile:
8. říj 2010 ve 23:27  • Odpověz
@rennu Holka vydrž, bude líp, uvidíš. Myslím, že si dovedu přesně představit, jak se cítíš, měli jsme před pár dny to samé. Držím palce ať se to obrátí k lepšímu.
8. říj 2010 ve 23:39  • Odpověz
autor
loty. jj, při bolavém bříšku chování, houpání a to lehátko no.....to je zaručené.....ale musím teda říct, že opatření zabraly, nevím co z toho přesně, nebo jestli všechno dohromady, ale celý den spinká, neplakala a jen trochu ted večer se kroutila..... tak uvidíme, jaká bude noc......
9. říj 2010 v 00:38  • Odpověz
@beru3nek no jinak to asi dělat nejde. Už takhle spíte přes noc jinde? to já si ještě netroufla a taky se mi u tchánovců spát nechce, takže jen na den.....
@hupcza heye díky moc za tvé postřehy a zkušenosti, člověk si spoustu věcí utříbí, i dyž se možná ptám jak debil občas.-) Ale jako má to něco do sebe, je fakt, že pes taky miluje svůj režim a klid a když je to jinak, asi to nenese těžce jako dítko, ale prostě maj rádi svoje koleje zajetý.
Tím jak jsem nekoupala, tak se nám to celý šouplo, jako večer prochrupčil, ale stejně sem ho musela budit kolem jedenácté, bo ještě vychrupoval a jedl naposled v půl šestý....no a usnul v pohodě, usínací rituálek, položit,pohladit, dát pusu a odejít zatím funguje, ale ve 3 mne volal, vzbudil se a chtěl dudu, pak vytuh ještě na hodku, to byly čtyři, já vytuhlá na sedačce v pokojíku (bo nikdy nevím, jestli se budí, nebo ještě hodku dá) takže máme zase všecko jinak...

Jinak já měla ráno další bojovku, když už jsem dokrmila a malého nesla do postele že jako hurááá du si dáchnout, tka mi pes vyskočil do postele, což jako dva roky neudělal....říkám si kurńa co mu přelítlo přes noc a du se uvelebit, jenže pes neklidnej, trepal hlavou, knučel, drbal si ucho, říkám no do háje....tak vstanu, podívám, nic tam nevidím, řeknu si že simuluje a du si lehnout ale pes se nedal....mrknu znova a normoš ve zvukovodu KLISTE , jako dyž si dítě nacpe hrášek do ucha....takže nešlo vyndat, nevím jak bych ho chytla.....zítra ho vezu s mamčou na chatu, takže nic moc a tak volám na vet, tam samo příjemní jak vosina v prdeli, že nějaká kráva je budí a volá že pes má něco v uchu....ale at dorazím...tak se umeju, oblíknu ....pes divně v klidu, zalezlej v pelechu, těžká dřímota, tak ho volám a jukám do ucha znova....a kliště bylo fuč....no našla sem ho před pelechem, velikosti většího hrášku NECHUTNYYYYY
a dyž volám na vet jakože sorry bylo to fakt klíště a vypadlo, tak to na pevné hlásí že jsou odpojeni (jeslti sestra vzteky rozdupala telefon nevím :slight_smile: ) tak jsem nechala Domču s manžou chrupčit a šli jsme ven, je tam zima že to ani není možný...
9. říj 2010 v 05:49  • Odpověz
@antana123 já bych taky řekla, že v týdnu to není to samé co o víkendu, prostě změna a prcek na ni reaguje, určo bych zkusila tu levanduli a pokud možno jet uplně stejně jako jedeš v týdnu, žádné posunutí či změna....
držím ti moc pěsti, si statečná bojovnice a neděláš nic špatně, neboj....
9. říj 2010 v 05:56  • Odpověz
@lotyna už sem se lekla kde že to žiju:?-))) no ale na té lavičce či zahrádce si asi nebyla před osmou ráno, že? to bylo 9 stupnů a fakt klááááda, bez rukavic bych dlouho nevydržela, i tak sem dala slabou hodinku, myslím, že bohatě stačilo.
Přes poledne krásně, odpo jsme šla v pět na poštu a jak zapadávalo slunko, zase začlo být chladno, ale jinak božsky, to jo, ale sednout na zahrádku bych už asi nešla.
manža tedy taky říkal, jak bylo božsky, tak říkám, jo za oknem, a on že i přes oběd dyž byl venku..:slight_smile:
@laurinka.22 no on dost pomáhá ten šátek.

my se taky bolení nějak "zbavili", prďánkuje jak dospělej a pohodička, ale raději jsem včera zajela do lékárny pro další baby calm.. ho u nás chlastá celá rodina snad jak rychle zmizel..ale je fakt že ho dávám poctivě před každým jídlem a dyž se zpočátku moc kroutil tak i mezi , jak tam píšou.
9. říj 2010 v 06:02  • Odpověz
místo abych šla chrupčit, tak nevím co dělat, udělala bych snídu, mám chut na vajíčka, ale to by mne manža v šest hnal..:slight_smile:) zase si říkám ,že si budu moct zchrupnout v autě, asi si nebude manža chtít sednout dozadu k domískovi, takže řídit nebudu a budem vzadu chrupčit hromadně, dvě psiska, domísek a já :slight_smile:
9. říj 2010 v 06:04  • Odpověz
@hanncca Ahojky,no ten čajík opravdu moc nemusim :frowning2: ale co bych neudělala pro prdíky :slight_smile: taky malého trápí? A jak ti spinká?
9. říj 2010 v 08:27  • Odpověz
ahoj holky,ted mi malinkej spinká,tak rychle vyprat,zatopit...Za chvíli přijede manža z noční a už se moc těším.Já nemám žádnou těhu depresi ale depresi,že jsem tu sama s malím.Teda včera to bylo poprvé co jsme tu byli sami přes noc a já byla tak nervní :unamused: ale to si musim zvyknout.Někdo vydělávat penízky musi.jezdila mi sem mamka ale jsem radši když tu neni.To je furt takhle to nedělej,krkli si,proč pláče? Jéé ta mě nervovala ještě víc.Holky při kolika stupních vám spí mimča?My máme v ložnici 21C a mně se zdá,že má malej studenej nos.
9. říj 2010 v 08:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.