• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lio Sofinka v latkovce vydrzi dlouho, mokro nemokro, je ji to burt. :sweat_smile:
11. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
@suik bud ráda, Domča je asi po mamce, já prej sem si kápla do plíny a řev jak dyž sem ji protento až na záda .-D
11. říj 2010 v 11:55  • Odpověz
@lio: no zima už je tu
veru je taky průtokáč :grinning:
@discreet: tak snad se to brzy utřepe :wink:
@beru3nek: super, že jste si užili víkend a jedinou komplikací bylo prosrajdění až na záda :wink:
@suik: no mi to první dny přišlo taky šílené, než jsem se do toho zase dostala
vůbec je prča masírovat ondru a veru ....on už má takové klepeta :grinning:
11. říj 2010 ve 12:31  • Odpověz
@hupcza jo průtokáč je správné slovo.-)))) vůbec nemám problém zaplnit pracku plinama.-))))
jen sem doobjednala, pro jistotu zimního sušení,.-)))
11. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz
čaute holky, tak prcek od rána nezamhouřil oka, sem tam jen tak čumákuje, semtam poplakává, semtam vykládá, po jídle s ním vyrazím ven, to mi usne zaručeně. jen mě teda dostávají slzičky, když je neměl, bylo to plakání takové lépe akceptovatelné, ale jak mu tečou slzy, tak bych ho uňufala.
Malého ty masáže taky moc nebavíjou, většinou to prokřičí, hodný byl jen párktrát i když jsme zkoušeli extra pomalou manipulaci z vany a nahřátou plínu na zakrytí.

včera jsem zkoušela udělat lehsedy a ani ťuk, akorát to ide na ty boční břišní, ale přímé ani nic. ve středu idu na ko po 6tinedělí, tak snad bude vše ok a já začnu se sebou něco dělat. zatím bych mohla začít s tím, že přestanu konzumovat vše sladké, co mi padne pod ruku. od porodu jsem shodila jen kilo, bo ty sladkosti mě snad pronásledují.
11. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz
@hupcza to musi byt asi podobnej pocit, jako kdyz koukam na Sofiin oblicejik a pak kouknu ze stejne blizkosti na manzela. V prvnich dnech jsem mela pocit, ze jsem si vzala obra :grinning:

@lio ja teda zaplnim pracku jen diky tomu ze mam velkou spotrebu tech malejch ikea zinek s ouskem :grinning:
11. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz
@suzete slzicky jsou srdcervoucí :cry: Sofinka ma pak i opuchly ocicka. Ted mi taky moc nespi, ted teda vytuhla po kojeni, asi se půjdu pritulit k ni.
11. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz
@eliska_v : teda Daliborek je už kus chlapa :wink:
@antana123 : Šimonek je taky už velikej to je mazec, tak rostou :wink: kolik vážíte? Jak už pozoruje a směje se, to je super :sweat_smile:
@r.m : taky se někdy zakucká a taky občas škytáme, když hltá bych řekla. Neboj, si zvykneš na všechno i bez ta'ťky to časem půjde :wink: Teda 5 hodin, to je krásný :wink: mu čerstvý vzduch dělá vyloženě dobře.
@laurinka.22 : tak super, že je Laurinak už zase ta hodná holčička a nic jí netrápí :wink:
@kovalda : tak fajn, že se to u vás taky lepší :wink:
@kovalda : taky se ode dneška pokusíme zavést usínací režim, když ono je to těžký když zrovna večer je nejvíc aknčí a vůbec se mu spát nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@antana123 : dudák do medu, 100 bodů teda :grinning:
@suik : tak super, že jste zvládli takhle výlet :wink:
@lotyna : tak paráda, že jste měli taky pohodový den :wink: tak ten můj zad odbržďuje nohou tak, že mám pocit, že za chvíli jsme bez brzdy. Jde to totiž nejlíp ručně a nohou zatím moc ne
@lio : taky jsem měla zcela vyjímečně na cestování jen dvě věci navíc, /dřív jsem měla plnej baťoh na noc, teď půlku :grinning: / tak paráda, že jste to takhle suprově zlvádli a tchýně roztála, bodejŤ by ne po úsměvu vnoučka :slight_smile:
@suik : tak to je super, že vás netrápí bříško a že můžeš baštit vše, já si dávám bacha, a stejně bříško pobolívá :pensive:
@kovalda : gratulka k měsíci, někdy to tak je, že den paráda a druhej mají bolení a nevíme jak bychom jim pomohli a co je příčinou :pensive:
11. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem Vás konečně dočetla...a že toho zase bylo :wink:

My taky máme večerní rituál s koupelí, masáží a krmením a zatím problémy s usínáním nemáme. Krmím většinou mezi 19-20 hodinou a Lukášek se pak budí mezi jednou a druhou a pak většinou už po 2-3 hodinách...je pravda, že někdy nám dělá problém usnout po kojení v noci a dneska teda od 5ti hodin byl už prostě vyspaný.
Jinak taky poslední dobou dost blindí po jídle, zítra jdeme k mudře tak jsem zvědavá, doufám, že to nebude nic vážného.
Teď jdu omrknout Vaše fotečky a pak se přemístím k PC a vložím nějaké naše :wink:
11. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz
Tak fotky jsou vloženy :slight_smile:
11. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz
@suzete také ujíždím na sladkým, si říkám ne a ne a nikdy neodolám, takže já mám ještě pořádk hooooodně nahoře :frowning2:
@marge náš Honzík taky určuje dobu vstávání, prostě v 5 jsem vzhůru, mámo starej se :grinning:
@suik taky nám tečou slzy, prvně jsem to ořvala s ním a oteklá očka míváme taky....
@lio super profilovka :wink:

Já byla 2hodiny venku, zase ostuda, půl hodiny řev jak, když ho na nože berou, do toho pes má dnes rapl víc než jindy, lehl si uprostřed silnice a že nejde, protože viděl pssa...no jelo auto, tak jsem tlačila řvoucí kočárek a táhla po břiše psa pryč :rolling_eyes: fraška :grinning: Ted dospává, hurá hurá.... Jinak jakmile zastavím, pozná to, lumpík malej a když už se mi podaří ho z řvu rytmicky uhoupávat, tak pes cukne a malej spustí a nedej bože, když mu sáhnu na ruku, zda ji má zmrzlou......to je něco dámy :grinning: :grinning:
11. říj 2010 v 15:29  • Odpověz
@rennu díky :slight_smile:

ty jo ten tvůj mrňous je tedy pacholík :grinning: ale náš Domča taky pozná zastavený kočár, ale na rozdíl od Honzíčka řvoucí jdeme z bytu a z baráku už vycházíme uspaní a dospáváme doma..neska spí tak po 20 min....moc sem toho neudělala, tak se těším až dorazí manža dom, jeslti to bude ještě neska
nakrmíme a jdeme si ještě užít slunka, psíka mám u našich a moc se mi ven nechce a včera při prochajdě mi hrozně chyběl :slight_smile: po břiše ho naštěstí nikde tahat nemusím :grinning:
a přes den už je to lepší????
11. říj 2010 v 15:46  • Odpověz
Ahojky maminy,
hlásíme se z poradny v 6.týdnech a tady jsou Jolančiny míry :dizzy_face: 5250gr/58!cm a hlavička 41cm.No takovým tempem se dala asi na tátu :sweat_smile: njn krásná vysoká holka to bude :wink: Takže přibrala kilo a vyrostla 4cm! no a mléko mám určitě v nejlepším pořádku,jen malá je prostě hltavej vzteklounek co ještě navíc u prso brzo usne :grinning: :grinning: :grinning: co dodat? Dnes má nějakou nespavou takže veškeré nutné práce dělám s šátkem,ani v kočáru příliš nevydrží.No,co počká, počká,snažím se odpočívt už se mi zas vrací ty bolesti hlavy,možná mi chybí železo,asi vyberu nějaký doplněk v lékárně,ale bez jódu,páč užívám eltroxin,snad mi něco nabídnou...minule to bylo po porodu podobné,taky mě bolela hlava a Jolanka mě vysává teda zodpovědně,doplnit ty tekutiny je kolikrát náročný,jak doplňujete tekutiny vy?Aby vám to brzo nelezlo krkem? :rolling_eyes:
11. říj 2010 v 16:02  •  3 děti  • Odpověz
@lio no náš začne ječet, když mu nandám čapku, pak taky usne, ale pak se zrazu někde vzbudí a začne a nevím, co se mu děje a nesmím na něj moc v kočárku sahat, jinak taky ječí, hysterka naše :grinning: Dnes teda vypadal, tže se vzbudí po příchodu domů, jako obvykle a taky dospává už víc než hodinu a jedl před 3,5hodinama, což je u něho nezvyklé
:sweat_smile: Já bych ssem tam vycházku bez psa brala, bo bývá na zabití, ale nemám to srdce jít s kočárkem a jeho nechat doma..... no přes de, dnes plakal víc, včera méně...funguje šátek, ale cožpak ho můžu mít celý den v šátku?? :grinning: Já uvařila ráno polívku jinak nic a v postýlce přes den být nechce teda...u mámy nejlíp, pak ten kočár, když dobře drncám :grinning: :grinning:
@petja asi erupce na slunci, také moc spaní nedáme a v šátku je nejlíp, jen mi tam nějak jde divně dát do pozice kolíbky :frowning2: Jinak teda máte krásý míry, Jolanka s má k světu :slight_smile: :slight_smile: A co Filípek ve školce, už dobrý? Já vypiju tak kolem 3litrů denně, občas v pohodě a jindy se musím nutit...flašku si beru i ven, ale pes se naučil, že jak tahám vodu, nakluše, sedne k noze a olizuje a prosí a chce taky, tak piju já a pak do dlaně psovi :grinning: :grinning: musí natankovat, aby měl čím občůrávat rohy :grinning:
11. říj 2010 v 16:19  • Odpověz
@petja me taky dost poboliva hlava, je to normalni po porodu? co bys doporucila? jinak tu chinu muzu brat i ja na unavu? a malymu teda na prdiky. Kolik globulek mam brat ja? asi vic nez jednu, vid? diky za info a gratuluju ke krasnejm miram Jolanky :slight_smile:
11. říj 2010 v 16:29  • Odpověz
@eveluska já si dám dycky tak 2globulky a pokud to užíváš ty,pomáhá to tobě na únavu a pak malému přes mléko taky,takže 2globulky a ono si to samo najde cestu,taky začnu lupat,situaci to odpovídá
11. říj 2010 v 16:53  •  3 děti  • Odpověz
@rennu Malá mi v kolíbce nesnese být,já vážu kříž s kapsou
11. říj 2010 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj hoolky,
jdu vás aspoň pozdravit. dočítat nezvládám, jak se vám a miminkům daří?

@petja díky moc za info, to jseš zlatá, že stíháš při dvou dětech ještě myslet na mě :slight_smile: přečetla jsem to ale ještě jednou v klidu prostuduju a objednám.
11. říj 2010 v 17:45  • Odpověz
Dnes jsme absolvovali 3měsíční/ 6 týdenní kontrolu u dětské d., Honzíček váží 3500g a měří 52,5cm (obvod hlavičky 38cm), zítra nás čeká KO na dštské klinice v HK a každýý týden chodíme na rehabilitace, cvičení vojtovky se stalo v noční můru, máme nový cvik a to Honzík teda těžce nese, jinak je zdravý miminko, odpovídá svému věku/týdnu tj 6 týdenní. jediné to blinkní, to nás pořád trápí a asi ještě dlouho bude :frowning2:. Jinak doma absolutní nestíhačka, tak jsem si objednala myčmu, ta mi dost pomůže a čekající haldy prádla na žehlení, peru ob 2-3dny, nevim jak to děláte se dvěma dětma, játo nezvládám s jedním.
11. říj 2010 v 17:52  • Odpověz
@alisek Myčku?
11. říj 2010 v 17:55  •  3 děti  • Odpověz
@alisek Ráda pomůžu,už jsem měla špatné svědomí,že jsem se neozvala! Jak stíhám sama nevim,musím :grinning:
11. říj 2010 v 17:56  •  3 děti  • Odpověz
@petja: já ti říkala, že to slabé mlíko je blbost :wink:
@rennu: ondráš taky považoval nasazení čepice za největší možné příkoří :slight_smile:

jinak se přidávám do klubu, co mají chutě na sladké - teda spíš mám od porodu žravku jako nikdy :sweat_smile:
da tekutiny - já vždy pila spíš víc, takže mi to problémy nedělá :slight_smile:
11. říj 2010 v 17:59  • Odpověz
@petja myčku na nádobí, dlouho jsem ji odmítala ale ted to bude pozehnanim nasi domacnosti.
11. říj 2010 v 18:13  • Odpověz
Taky se hlasim do klubu sladkožroutů, chytlo me to v těhu a nepustilo doted.

nasazovani cepice je nadlidsky ukon, tak rev, jak kdyz podrezavaji prasatko :rolling_eyes:

@alisek ja peru kazdej den, coz je na me dost nezvykly, pravda, ted likviduju i resty z predporodu, jako povleceni a nase obleceni, mycku bych taky brala, hlavne manzel po ni touzi, ale nemame ji kam dat, ja touzim po susicce.

@rennu me dneska nespi ani v satku, celou dobu cumakuje a to jsem vysavala. Potrebuju udelat gulas, ale nechci krajet cibuli s ni :unamused:

@petja: ja teda piju desne malo, jako vzdycky :pensive: , nejak si nezvladam vzpomenout a ja jsem typ co zizen nemiva. Po ranu me taky pekne boli palice, ale prejde to, kdyz vstanu, ovsem ten proces vstavani stoji teda za to.
Zkusim tu pulsatilu, mam tu 30, tak ji zkusim dobrat, tady proste nemaj maly baleni za par euro :rolling_eyes:

tady mam ja fotku v satku, vratila jsem se k bocnikolibce, jde mi nejlip a jak mi toho satku jeste dost zbyde, tak to navlecu na sebe a je pekne na pevno, jen nevim, jestli je spravne, kdyz je takhle nahore a skoro nastojaka.
11. říj 2010 v 18:22  • Odpověz
Ahoj holky tak se hlásím po kontrole nožiček vše je ok paní dr. nás pochválila že je má Šimonek jako by měl už 3měsíce no šikulka nemusíme žádné široké balení ani nic :wink:
11. říj 2010 v 19:02  • Odpověz
tak u toho pití je zase výhoda toho ondry ..musím dbát na jeho pitný režim ..no a tak to je při jednom .-)

ad myčka - tak bez ní bych si to ani neuměla už představit ..stačil mi týden, když byla pokažená :sweat_smile:

verunka se právě po třech dnech vykadila - holky tohle jsme v životě neviděla!!! ....vše teda zůstalo v plíně a lejn jsem to povolila, začalo to téct na všechny strany ..naštěstí jsme měla vedle koš s plínama na skládání, tak jsem to několika dalšíma pochytala ...no mazec ....navíc smrděla úplně hrozitánsky .....jsem kolem ní prošla (ještě jak byla zabalená a říkám - tý jo, ty ses pokakala ...no a fakt že jo ...taky si nepamatuju, že by miminka takhle smrděly i nerozbalené na dálku
11. říj 2010 v 19:04  • Odpověz
@beru3nek váhu zatím nevím do poradny jdeme ve středu
11. říj 2010 v 19:12  • Odpověz
@hupcza :grinning: mne stačil Domča po jednom dni...:grinning:

@antana123 tak super, že s nožkama ste dopadli ok, to je príma

tak bez myčky si to taky nedokážu představit

čepička je u nás taky zpravidla vraždění nevińátek :slight_smile:
@suik fotka pěkná, jeslti je to správně, to neposoudím, ale přijde mi moc nastojato, jak si sama řekla...ale nevím....
každopádně bys měla víc pít.....to je fakt důležitý
11. říj 2010 v 19:24  • Odpověz
@hupcza to vám Verunka hezky nadělila po třech dnech :grinning: Já si teda nedokážu představit, že by si to Bětuška schovávala tak dlouho, protože z ní denně vyjde několik dávek, že má plínka kolikrát problém to pobrat. Takže nevím, kde by to v bříšku 3 dny skladovala. Ale je fakt, že v porodce mi říkali, že některé plně kojené děti nemusí kadit i několik dní. Mě by to značně ušetřilo na spotřebě plínek. Malá si tam kolikrát jen prdne pár kapiček a už to musí do pračky :angry:
11. říj 2010 v 19:27  • Odpověz
holky, v rámci večerních rituálů mám dilema.
V pondělí mám 100 km od domova schůzi, potřebuju na ni jít, je od šesti....manža má odpo poradu a já dilema, zda jet tam a zpět s DOminičkem, nebo ho nechat na hlídání mamče, pak tedy něco říkal manža že by se z porady ulil a jel bud semnou (v noci po celém dni budu asi pěkně zdechlá a budu radši, když se v řízení vystřídáme) a nebo pohlídá Domču a pojedu s mamčou ( ta zase že nakoupit babče, poklidit a tak, prostě se sveze semnou a nebude tam muset prudit tátu s odvozem)
původně sem si říkala že proč bych nejela s Domčou ale ted co máme ten rituálek a tak hezky usínáme a spinkáme, tak váhám....?
11. říj 2010 v 19:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.