• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Hojda,
tak malej včera usnul krásně. Jen teda intervaly nejdelší 3 hodiny, pak po dvou i jedna a půl :astonished:. Nikdy neusnul po koju hned, kolikrát třeba 3/4 hodiny pobrekával, tak jsme toho moc nenaspali. Ráno rehábko, tak jsme to ani nedospali, jak jsme jindy zvyklý do těch našich půl 10 :grinning:. Paní dr. říkala, že je to už úplně někdo jinej, žádné to malé nedonošené mimi, ale kus chlapa :grinning:. Zrovna se mu moc cvičit nechtělo pak klasickej hysterák, děkovala jsem opět šikulovi, co vynalezl dudlíka :wink: Ptala jsem se, že nás moc ještě nepozoruje a na hračky nereaguje vůbec, tak prý ještě měsíc mu to může trvat :fearful: Jinak u nás klasika, malej oblečenej a rána, tak zas slíknout a přebalit, má z těch doktorů nějáký stresy :grinning:, no celej tatínek.
@antana123 : kolik ti ještě zbývá ve škole? U mě byl ten hematom jen špinění bez krve, to samé co v těhu, tak držím pěsti ať je to on, a ne teta :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak to je jasný, že se ti nechce svěřit malýho cizí ženský, to chápu. Přece jen babi na hlídání je něco úplně jinýho. Tak super, že už máte jasno se svatbou i s měsícem :wink:
12. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz
@jennymaresova Ahojky jste šikulky jo necháme očkovat na pneumokoky jen ještě nevím jakou vakcínou nechám si poradit od svého dr.
12. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz
@beru3nek ahojky no necelé 3roky což je dost ještě :unamused:
12. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz
@antana123 super s tou svatbou a taky bytecek se rysuje no para :slight_smile: da
12. říj 2010 ve 14:16  • Odpověz
Ahojky holky,
co se mlíčka týče, je normoš z jednoho prsa mít víc a z druhého méně...
ANTANA : nedivím se že Šimonka nechceš dávat chůvě, ale jak říkaly holky, ono se to nějak vykrystalizuje ku spokojenosti všech, co ten bytobaráček? vzali ste? moc se mi líbil.-)
já to včera šla zalomit a spala jsem jako dudek, ani jsem malého neslyšela. Prý tedy jen lehce zabékal, ale nic se nedělo....jak je vedle v postýlce, a má ho na starosti manža večer, tak se odprostím (asi únavou) a zalomím to.
VZbudili jsme se až ve tři, což je moc príma, od půl deváté večer (to taky jedl po hodce a půl kvůli koupání a naprosto po jídle po koupání vytuh)
Ráno krapet bolelo bříško, ale zvládli jsme to za cenu toho, že jsem ho měla na ruce v pořádném klubku, on vytuh a já se slunila na sedačce a čučela po sto letech na televizi :slight_smile:))
Hlavně že nebyly hysteráčky a spinkalo se, pohled pro bohy .-)
No a včera manža složil postýlku cestovní, je z ní unešený, tipoval, že stála 3x tolik než stála, prej konečně něco vymakaný a vychytaný a tak jsem ted po jídle Domču do ní dala, mám ho v obýváku, košík už je nám totiž jaksi taksi těsnýýý :-O a dopo byl Domča na hrací dece, uplně unešený, sem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží :grinning:
Venku je tedy božsky, krásný podzim.
Zítra jdeme za alternativní dr, se děsím, zda tam projedu dveřma :grinning: a vůbec jak to zvládnu sama, ale těším se, konečně s Domčou do města a do společnosti :grinning:

@jennymaresova taky uz mame promyslet ockovani, ty rotaviry jsou ústy,že? jestli si to nepletu
12. říj 2010 ve 14:21  • Odpověz
@lio presne dostala strikackoiu do pusinky :slight_smile:
12. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz
jinak tedy po těhu a porodu se mi lámou nehty (ale možná je to tím, že jsem přes 3 měsíce nedělala P-shine a taky se mi začíná horšit plet, doufám,že nenajede do starých kolejí, jinak vlasů mám tři prd....a ještě není hromadné padaní :grinning:..a le volaj po kadeřnici
12. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz
Ahojte holky,
moje malá dnes s přestávami na kojení stále jen spinká,jsem zvědavá n noc,ta na dnešek byla zase divoká,malej se naučil lozit k nám do postele,když se vzbudí,takže se pak někdo stěhuje většinou zase k němu,páč on je roztahovadlo největší!No a tak ta noc je taková natrhaná...Malá mi zase nechce usínat v postýlce,jen se mnou v posteli,no tak jí to dopřávám.Rituál dělám dál,třeba se to utřepe,jak tu Hup často s oblibou píše :wink:
Dnes jsem dostala moc oblečení od kamošky po 2hočinách,ale některý nový,ostatní jako nový,takže já jsem spoko,na malou mám oblečení zatim do dvou let a malýmu tak do pěti :wink:
12. říj 2010 v 16:19  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky, tak nám zítra odjíždí taťka na 3 dny do Švýcarska, tak se stěhuju k našim a počítám s kompletním servisem a budu jen kojit :wink: Taky se zítra chystám do laktační poradny, ať na nás mrknou, jestli to děláme OK :grinning:
Jinak žádná změna, přes den si už umí pěkně zakřičet, ale snažím se hned utišovat, i když někdy je k neutišení a dudel plive o sto šest, to je pak křiku :astonished:
12. říj 2010 v 16:29  • Odpověz
@jennymaresova tak už jste taky krásně velký :slight_smile: očkovat asi taky nechám, ale ještě jsem o tom s doktorem nemluvila. Myslím, že je čas. I tu hexavakcínu nám odloží to očkování kvůli tomu, že je nedonošenej. Na další KO jdem v listopadu ve 3měs., tak se doktora zeptám na očkování. U nás s kojením problém není. Přisaje se, saje a pak ho musím přes malíček odendat, protože se drží a nepustí a spí :slight_smile:
@lendaw taky mám z každého prsu jinak. a dítko si vysaje ještě víc než Ty odstříkáš. Ale 100g ta 20dní je fakt málo. Držím palce, aby se to rozjelo a malá začla víc přibírat. Mně se prsa taky nějak extra nezvětšily. Párkrát se mi nalily tak, že už jsem se fakt těšila na kojení, ale to fakt výjimečně.
@antana123 tak hodně štěstí při zítřejší praxi :slight_smile: !!
Já jdu zítra k tomu zubaři, tak mi bude vrtat a dávat bílou plombu, možná dvě, takže abych si vzala dost peněz :frowning2: a manžel jde na neuro kvůli karpálům, takže to bude zase den po doktorech :frowning2:
Já jdu dělat další várku přesnídávky z jablek :slight_smile:
12. říj 2010 v 16:36  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak my ukládáme malou také rovnou do velké postele - já ji tam totiž po koupání kojím, tak když usne, tak ji tam nechám - leží uprostřed, takže je to taky bezpečné. Když neusne, jsou to většinou prdíci, tak vyháníme a většinou také končíme přiložením k prsu, u kterého usne.
Noc na dnešek dobrá, jen jsme vždy daly prsíčko a akorát kolem 5 hod. ráno jí trápili prďouši, tak jsme přebalili, zacvičili, namasírovali bříško a bylo :slight_smile:. Z postele jsme dnes vylézaly v rekordních 10.10 hod :slight_smile:
Je s náma doma dnes taťka, tak si to užíváme :slight_smile:. Společně jsme posnídali a koukali na telku a tak .. a pak byli prvně s kočárkem :slight_smile:. No super, venku je krásně, tak jsme si tu pošpacírovali a udělali fotečky na památku :slight_smile:
Máme den krapet posunutej (díky pozdnímu vstávání), takže teprve dělám oběd. Jsem zvědavá, co s náma udělají kalamáry a brambory, nevydržím to a risknu i trochu tatarky :slight_smile: Už si pro jistotu dělám fenyklový čaj :slight_smile:
12. říj 2010 v 17:09  • Odpověz
tak jsme zpět z prochajdy, je tam furt nádherně. Předtím jsem si dala hodinkovýho šlofíčka :wink:. Malej opět spinká, tak si to zas všechno schovává asi na večer :astonished: .
@hanncca : teda to jste měli včera fičák, tak hlavně že je manža o.k.
@laurinka.22 : náš to dělá u prsa dost často, mě spíš přijde, že je hodně hladovej a že mu tam neteče to zadní mlíko hned a tak je zle :confounded:. Prdy to ale někdy jsou taky, co ho u toho trápí.
ad plakání, taky se snažím za ním jít co nejdřív, co je to možný, ale když jsem zrovna v koupelně nebo v kuchyni a nemůžu hned, tak musí chviličku vydržet.
@laurinka.22 : tak to máte super intervaly a už si i hraje, teda :wink: to je už velká holka :sweat_smile:
@suik : já rybilku jen po velký, což je jednou za dva dny :grinning:
@hupcza : tak nejvíc se šklebí na Ondru, to je hezký jak je odvařená z brášky :grinning:
@antana123 : přežij praxi :wink:
@lendaw : taky jsem vydojila z každého prsu míň a nemáš půjčenou váhu? Zas jestli hezky pije z toho jednoho prsu, tak pak jí ještě dokrmovat mi přijde zbytečný, aby pak neblila, jestli toho dá z něj dost. My teda měli flašku, z lžičky si to nedokážu představit :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Mě se taky nenalila prsa ani nepoznám z kterýho mám dát, nemám to jedno pak splasklejší a vložky do podprdy nepotřebuju vůbec .
@jennymaresova : gratulka k váze a míře :wink: To vás naočkovali brzo, nás budou až dýl. Nám dr. vyloženě rotaviry doporučila jako nedonošenejm a pneumokoky dám taky. Jakou zatím nevím, dr. je prateta takže nám něco doporučí. Mě by se líbil ten prevenar 13, ale dám na ní
12. říj 2010 v 17:13  • Odpověz
@antana123 : tak to je ještě fakt dlouho, tak držím pěsti ať se dobře rozhodnete :wink:
@lio: taky zvažuju koupi cestovní postýlky, máme stejný problém košík se jaksi zmenšuje :grinning:, tak nevím v čem by byl v obýváku. Postýlku máme v ložnici a bez koleček. Hrací deku jsme ještě netestovali, když mu je zatím i lehátko šumák :pensive: Tak zítra dobře u dr. pořiďte :wink:. Já mám taky pleť nic moc, v těhu to bylo super ani jeden jebák, zato teď kolem brady mi to něják zas raší :confounded:
@discreet : jo jo, dobře děláš, když to jde mama hotel je nejlepší :grinning:
@hanncca : chudáku přežij zubaře, ty jsi teda kuchařinka to aby měl Míša co baštit, to je fajn :wink:
12. říj 2010 v 17:47  • Odpověz
@beru3nek zubaře snad přežiju :slight_smile: aby měl míša co baštit, to je jasný, jen jestli to dřív nezbaštím já :.-) :slight_smile:
12. říj 2010 v 17:49  • Odpověz
@suik: no, to pití si člověk musí hlídat. Prý je dobré si nalívat pití do sklenice a vždy, když se napiješ, tak ji pak dolít do plna. A psychologicky to prý funguje tak, že když vidíš plnou sklenici, máš pocit, že ses nenapila, .. :slight_smile: Kamarádce to fungovalo :slight_smile:
Hacku jsme také chtěli, ale nemáme ji kam pověsit, .. :frowning2:

@hanncca: jejda, držím palce, ať je manža v pořádku. Ale zvládli jste to běhání po doktorech super a ještě sbírat jablka a vyrábět přesnídávku, .... super :slight_smile:

@laurinka.22: taky se hlásím mezi "divné", protože malou také nenechávám vyplakat a také ji asi nesvěřím na hlídání nikomu než mojí mamce a možná ještě mým ségrám, s přesnýma instrukcema - nenechat plakat, nosit, ....
Postýlku jsem použila asi 3x a to na přebalování :slight_smile: Jinak ji mám jako takové odkladiště :slight_smile:

@antana123: no jasné, koupelna a záchod, to jsou také vyjímky, kdy malá prostě někdy pláče a nic s tím neudělám. Když trůním, tak holt nemůžu odběhnout, ... :slight_smile:
12. říj 2010 v 17:59  • Odpověz
@hupcza: teda vaše kojící časy přes noc jsou úžasný :slight_smile:

@suik: se taky bojím, abychom nevyhořeli nebo tak ... např. když žehlím či vařím a malá se ozve o svá práva, tak mé tělo a mozek nastavené na - "běž a postarej se o miminko", absolutně vypouštějí realitu a "vidí" jen miminko. Tak si pak během kojení opakuju - vaříš, vaříš, vaříš, ... :slight_smile: apod. :slight_smile: No a žehličku se snažím vypnout hned, když jdu za malou :slight_smile:

@laurinka.22: jak je den hned krásnej, když je člověk vyspanej, miminko se směje, ... viď :slight_smile: Dnes to máme taky tak, snad to vydrží i na noc :slight_smile:

@hupcza: téééda, taková nespravedlnost, že se Veru nejvíc usmívá na bráchu :grinning:
12. říj 2010 v 18:11  • Odpověz
tak od nás právě odrazila návštěva - měli jsme tu minisrazík s holkama z koníka z dubnovek - bylo to moc fajn
12. říj 2010 v 18:12  • Odpověz
@lendaw: tak to nevím, jestli můžeš mít v jednom prsu méně mléka. Moc držím palce, ať se to srovná a malá hezky přibývá.
Mně se prsa po porodu taky nezvětšily, jen na začátku těhu a tak už zůstaly.

@jennymaresova: mně když se takhle odtahuje od prsa a "bojuje", tak to jsou většinou prdy, anebo je neklidná a přetažená. Takže nám zabírá buď masírování a další vyháněcí metody na prdíky, anebo svázat plenkou ručky k tělíčku a dělat šššššš a u toho jí dám prso. Zabírá to přímo zázračně, ... :slight_smile: Tak držím pěsti.
12. říj 2010 v 18:17  • Odpověz
@suik to delam stejne, nemuzu vzdycky pribehnout hned, z wc se taky neutrhnu, takze i treba caj si dovarim apod., ale vzdycky tak do 5ti min :slight_smile:
a mazu po kazdym prebaleni a stridam rybilku, saloos mesickovej olejicek, johnsons zelenej a babylove zelenej a zadecek ma krasnej plus to jde krasne sestrit vsecko, nikdy nema prilepenyho hovnouse na kuzi :grinning:
12. říj 2010 v 19:46  • Odpověz
ahojky
zadeček preventivně mažu sudocremem a když se mi zdá že má zadeček červený tak bepanthenem :wink:
@hupcza:mini sraz jo???taky bychom měliněco podobného podniknout ikdyž nevím kde bychom se sešli jsme rozptýlené po celé čr
12. říj 2010 v 19:50  • Odpověz
@antana123: to my taky ....první srazík jsme měly jen moravačky u nás ...nový jičín je tak uprostřed :slight_smile: a máme velké prostory ...pak jsme měly sraz na statku u pelhřimova - zase celkem ok dostupnost po dálnici pro všechny ...no a pak takové ty minisrazíky po 3-5 lidech - v olmíku, ostravě, u nás ....
12. říj 2010 v 19:57  • Odpověz
@hupcza jé tak to je super mě by se to taky líbilo vás vidět na živo :wink: určitě by jsme si měli co říct :grinning: :grinning:
12. říj 2010 ve 20:01  • Odpověz
@antana123: jj ..ono to je moc fajn ...hlavně pak víš, kdo se skrývá za tím nickem ... už to je úplně jiná diskuse ...samo i tady to je fajn, ale třeba na tom statku to bylo na 4 dny i s partnery a to už je pak prostě jiné
12. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz
@lio: super, že je manža unešen z cestovní postýlky :slight_smile: My máme taky super, taky v obýváku, aby ji bylo kam dát přes den. Jsem na vás zvědavá, co vám "naordinují" u alternativní dr. :slight_smile:, uričitě to s Domčou super zvládnete :slight_smile:

@petja: jé, tak to je vás pak plná postel, což? Když tam spíte všichni :slight_smile:, se ani nedivím, že se pak stěhuje někdo do jeho postýlky :slight_smile:
Že Jolanka nechce spát v postýlce není taková hrůza, hlavně, že někde usne :slight_smile:. Holt je společenská a nechce se nechat odstrčit :slight_smile:

@hanncca: hodně štěstí u zubáka :slight_smile:

@antana123: ať zítra tu praxi zmákneš :slight_smile:
12. říj 2010 ve 20:22  • Odpověz
Jé, srazík, to by se mi taky líbilo :slight_smile:
12. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz
@kovalda: je to nespravedlivé ...jako fakt, že jo :grinning:
@eveluska: tak 5 min je pro toho prcka dle mého celá věčnost ...když uvážím, že žije okamžikem a nějaké "za chvíli" pro něj neexistuje
12. říj 2010 ve 20:30  • Odpověz
holky marně uspávám to naše zlato už od 7 a stále nic :frowning2: snad brzo usne vstávám v 5 :unamused: :unamused:
12. říj 2010 ve 20:39  • Odpověz
@hupcza psala jsem 5min.max :slight_smile: nejdyl si pocka kdyz jsem na tom zachode nebo treba namydlena ve sprse, jinak je to spis myslim o dost min, mame malej byt :grinning: je ale fakt, ze kdyz breci, tak se to clvku zda dlouhy a pritom to treba neni ani minutka - vim jak mi to prijde dlouhy, kdyz mu nahrejvam pecicky a ty davam presne na jednu minutu. Jak psala @suik, prijde mi lepsi alespon neco dodelat nez si napr. varit caj na petkrat a litat po byte jako blazen nenajedena nenapita, jenom abych u nej byla do vteriny, co zacne natahovat...
12. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz
@antana123 koukala jsem na ten bytecek, je krasnej :slight_smile: a kdyz je tam taky zdravka, tak to je dobry, to hlidani uz se pak urcite nejak vyvrbi a treba nebudes muset do skoly chodit furt nebo si ho treba na nektery prednasky apod. budes moct vzit s sebou :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz
Tak jsem malé také objednala lehátko s vibracema od Fischera, když ho tu všechny tak chválíte. TAk už se na něj těším :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.