• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
aha tak díky já jdu 9.3 jsem myslela že pujdeš zhrubat tak nějak jako já :slight_smile:
27. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
petja: jé, ty máš Šanami a spokojenost? To jsem ráda, dost o něm totiž uvažuju :slight_smile:
27. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
Me bylo receno, ze mam jit na krev v 16tt, kvuli testum na Downuv syndrom, takze asi ne. Drive mi prave delali testy na ty choroby a tak, jak jsi psala. A myslim i na urceni krevni skupiny. Ja ji svou krevni skupinu neznam...asi se to dozvim, az k ni pujdu za ty dva az tri tydny. :wink:
27. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
Já jsem max. spokokojená se Storchem, uvazuje se mi fakt báječně......naprostý souhlas, že úvaz na záda typu batoh je asi vůbec nejjednodušší, proti dotahování třeba kapsy s křížem na opravdu mrňouse je to pohodička :grinning: :grinning: Ale jsou i mnohem těžší úvazy na záda, kapsu na záda s roztahováním těch pruhů, jak to předvádí paní na Bavlnce, to bylo dost obtížné sousto, nakonec jsem na to na www.nosenideti.cz našla lepší grify, včetně nahazování dítka na záda a roztažení šátku až k přes hlavičku při úvazu na záda, to mi taky zezačátku dělalo celkem problém a teď v poho...ale mě teda spíš vyhovujou návody ve formě videa....

Já jsem prostě příznivce houpacího kočáru, nemyslím že je matka o nic větší otrok než když popojíždí nehoupacím kočárem na místě - dělá prakticky každá, akorát efekt je u houpání mnohem větší...
27. únor 2010 v 17:34  • Odpověz
autor
Ahojky holky,
byli jsme s manžílkem na procházce v ZOO, bylo nádherné sluníčko, tak jsme se šli provětrat......tak ted jdu uvařit puding, a odpočívat.........
k těm šátkům - jak jsem psala včera, nechám si od vás až ho budu chtít pořizovat poradit - jakou značku, jakou délku - chtěla bych kratší, pokud to bude možné, určitě ne ten pětimetr vzhledem k mé postavě - i manža není žádný obr, takže tak.........ted bych to všechno akorát tak zapomněla.
ke kočárku - taky bych byla příznivcem houpacích kočárů, kdyby se vyráběly houpací ty, co se mně líbí - a to bohužel...................
27. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Hezký podvečer,
tak jseme doma z nákupů z Prahy a jsem totálně utahaná :slight_smile: Ale máme něco na mimíská ponožtičky, dupačky, bodýnka, chrastítko a zdarma rychlozavinovačku :wink: Jinak jsem koukala, že tam měli cosi na mimča, jako šátek, ale už ušitý do tvaru a s přezkama že se nemusí vázat....
Na sebe má těhu džíny za 550,- a turecký džínový 3/4 gatě za 400,-....tak aby už jen vydrželo to jaro :sunglasses:
27. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
lami:nedělá ...je to naučené i u matek :wink:

laur:na tom vatanai jepřehledná tabulka na jakou délku pro jaké úvazy při jaké konfekční velikosti si pořdit :wink:
27. únor 2010 v 17:57  • Odpověz
rennu...tak to ty nakupy koukam staly za to :wink:

laur...to je fajn, ze jste meli krasny den...tady jak jinak, nez prselo od boziho rana...pred chvili prestalo, ale uz se mi nikam nechce...asi me vycerpalo to celodenni poflakovani :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
ren:to jsou úlovky - já zkusila džíny z minulého těhu a jsou ok ....budu potřebovat až něco na léto
27. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
Hup naučené možná, ale ono je taky dost málo dětí, co se po zastavení kočárku neprobudí, pokud Ti Ondra spí zcela bez ohledu na pohyb kočárku dál, asi si můžeš gratulovat....já teda s nehoup. kočárkem a spící Jájou třeba při čekání až nás Anča doběhne popojížděla taky, páč jinak se dítko prostě probudilo po chvilce stání a to i Johanka......o Anče ani nemluvě, ta fakt jako mimi byla neskutečná...

Laur záleží jaké chceš úvazy, bohužel na řadu potřebuješ fakt dlouhý šátek....já mám teda 4,6m, ale stačil by mi asi i 4,2m i na složité úvazy mi zbyde rezerva, jsem mrňous, optimisticky jsem při nákupu šátku předpokládala, že bude nosit i muž, ale do tohohle nešel, nechce se mu učit se úvazy..lenoch :grinning: ....tabulky jsou prakticky na všech webech, kde prodávají šátky nebo webech o nošení....jinak pokud neuvažuješ o každodenním nošení, stačil by Ti asi i levnější šátek, nebo z druhé ruky, já mám teda i toho Storcha z druhé ruky, ale paní co mi ho prodala v podstatě nenosila, tak byl jak nový...ale stál o dost míň. Mrkni třeba na mimibazar, nebo na ten web co jsem psala, tam se taky obchoduje s šátkama z druhé ruky, seženeš tam laciněji i velmi kvalitní šátky.
27. únor 2010 v 18:09  • Odpověz
Hup být těhu v létě je supr, člověk moc hadrů nepotřebuje, už mám ozkoušeno :grinning: :grinning: Taky se vlezu v pohodě do kalhot z minulých těhu, tak nákupy moc neplánuju....
27. únor 2010 v 18:10  • Odpověz
tak já holky nevím, ale mě nejde ani ten batoh. nedokážu janka na ty záda dostat a on se mi ještě zaklání dozadu tak se bojím, že mi vypadne. pak taky mi to pořát přijde, že to nedokážu dotáhnout, a že z toho musí vypadnout. kříž s kapsou umím a nepřijde mi těžkej, když si můžu janka při dotahování přidržet. asi musím víc trénovat.

na těhu jsem si objednala mam merino těhotenskej a kojící top, tak jsem na něj zvědavá až mi přijde.
27. únor 2010 v 18:10  • Odpověz
JJ, Laterno tak ten bych chtěla taky, to jsi mi připoměla, že vlastně taky teda nákup chystám :grinning: :grinning:

Mě už taky kapsa s křížem nepřijde těžká, ale když jsem se to učila na mrňousovi a měla pořád stíhy, jestli je dost narovno,dost napevno....proti tomu je batoh easy :grinning: Jája se jednu dobu taky dost zakláněla, tak jsem to řešila o to větším předklonem při uvazování - rychle dítko na záda a rychle jsem jí přetáhla šátek až k ramenám, chytla jeden cíp mezi kolena a druhej rychle po pramenech dotáhla a pak už neměla šanci se jakkoliv zaklonit ode mě a já si mohla utažením druhého cípu úvaz poladit do pevnosti jak jsem chtěla....teď už se uvazuje zcela mravně, leží na mě a čeká :grinning: Ale mě zas u batohu dlouho trvalo naučit se nevytahnout si při utahování látku z pod zadečku dítka....
27. únor 2010 v 18:16  • Odpověz
lam jj i s tou látkou pod zadečkem mám problém. mám strach, že mi propadne spodem. možná, že je to lehký, když se to člověk už naučí, ale mě se to zatím nepodařilo :unamused:
27. únor 2010 v 18:27  • Odpověz
lami: no momentálně spí -třeba ho i šupnu do kočárku a s bdělým postavím na zahradu a on v něm během pár minutek usne ....ale první dva měsíce jsem to měla taky tak -přijeli jsme se spícím dítětem k baráku a než jsem oběhla barák byl ve stojícím kočáře vzhůru ....prostě stejně jako si jiné děti zvykají na houpání on si zvykll,že kočár se zkrátka nehoupe

no doufám, že v létě je větší pohoda ..s porodem v březnu potřebuješ kupovat i zimní bundu ...ale zase před zimouse schováš,když budou vedra taky tonení žádná ideálka ....ono tojefuk -vždycky se něco najde :slight_smile:

my na zádech zatím nenosíme - ondra samostatně v prostoru ještě nestojí,tak nevím,jak ho nahodit -ale za měsíc pořádám ten kurzík šátkování a to bude tak akorát,abychom se doučili :slight_smile:
27. únor 2010 v 18:29  • Odpověz
Laterno já to mám takhle s každým úvazem, dokud ho nenatrénuju hodněkrát, tak mi připadá těžký....asi jsem levá :grinning: Ale je to zas mé povzbuzení pro budoucí šátkařky tady, i levoň se to časem naučí :grinning: :grinning:
27. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
nojá jsem první úvazy nadávala jak špak -říkala jsemsi,že mě taky nikdo nenosil a přežila jsem a podobné krávoviny :grinning: ....ale fakt to chce párkrát uvázat a chytne se grif a jde to samo :wink:
27. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
Hup tak mě to dělaly obě holky pořád, prostě jak kočár stál, byly vzhůru.....fakt je, že asi byly dost zvyklé na to, že při spaní v kočáře se jede, páč já jsem hrozný coural a dokud dítko nespalo fakt dlouho, chodila jsem třeba i na 3h výšlapy, spíš ale kvůli sobě, pobyt doma mě hrozně ubíjí.....takže to jim pak člověk těžko vysvětlí, že mají spát v nejedoucím kočáře...Anča mi pak cca od 9.m chodila spát do kočárku na terasu bez ježdění a v pohodě, bohužel si pak zas zvykla na to, že spí na vzduchu a kouká na listí a na nebe a nechtěla usínat doma v postýlce, absolutně....což byl v mrazech dost problém :grinning: Ale svého courání se nevzdám, já prostě jak je venku jen trochu slušně, ženu děcka na vzduch, v bytě si připadám jak ve vězení :grinning:

Já teda ze začátku nahazovala na záda různě, prvně jsem začla asi v 7.m., tak to jsem dostávala dítko na záda po zabalení do šátku na zemi - dnes mi to přijde jako nejobtížnější varianta...další možnost je nahodit přes hlavu - vypadá to šíleně drasticky,ale moje děti to milovaly a chechtaly se, držíš je za tělíčko v oblasti kyčlí, takže nehrozí nějaká škodlivá manipulace, dobrý na tomhle je, že při vázání batohu máš po nahození přes hlavu rovnou šátek přes ramena a nemusíš ho tam dávat a máš dítě nahozené fakt hodně vysoko....teď používám variantu prostého přesunu z boku na záda - Jájucha mě na boku obejme nožičkama, já se víc předkloním a přesunu dítko přehozením rukou z boku na moje záda....je to nejjednodušší, šátek si předem přichystám srovnaný kolem boků a chytím oba cípy mezi kolena....

jak dostat i malé dítko na záda viz zde...
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=64
27. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
autor
holky, díky za tipy...............
no určitě nebudu nosit pořád, chci spíš zezačátku, i na doma, a pak se uvidí................ale na vycházky do normálního terénu bych radši kočárek......ale ted těžko říct................
takže nějaký levnější by nebyl na škodu........pak uvidíme......
27. únor 2010 v 18:50  • Odpověz
lam díky za info. no líčíš to hezky, ale mě to stejnak všechno připadá jako hrozná divočina :grinning: ale musím se to nauči tak jako tak, páč na břiše a na boku už to nepůjde.
27. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
lami: no ondrášek je jarňátko,takže já ho zaparkovala na zahradě a dělala si truhlíky a záhonky ....pohoda :slight_smile:

ale taky raději ven - jak jsme měli tu chřipajznu a venku svítilo slunko,úplně mi cukalo :sweat_smile:

jinak dík za odkaz -já teďnosím hodně v té manduce, no ale až naroste břicho,stejně ji a nebo šátek budu muset přesunout -jak píše lat :sweat_smile:

laur:to jsem měla v plánu tky..pak jsem zjistila,kde všude jsou schody,kde nevejdu do obchodu a nosila jsemvíc a víc
27. únor 2010 v 19:03  • Odpověz
tak holky to nevím, jestli ten šátek bude pro mě já jsem extra manuálně nešikovná :unamused: , to by bylo mimčo asi chudáček
renu: tak to jsi krásně nakoupila, taky bych potřebovala těhu rifličky. Zkusila bych to i přes net, ale bojím se, že mi to vůbec nemusí sednout, to na prďolku se bude nakupovat po netu mnohem líp :slight_smile:
27. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Hup no já zahradník nejsem, na to mě neužije, já jsem prostě courač :grinning: :grinning: Ale zas asi dík tomu, že tady máme kousek les a vůbec pěkné okolí, dá se tady fakt perfektně chodit na vycházky, kdybych měla kočárkovat někde na sídlišti, to by mě taky nebavilo....Anča už se předem děsí, kam jí zas potáhnu až bude teplo :grinning: Teda sídliště tu máme na druhé straně od lesa taky, ale tam chodíme jen nákupy a na hřiště. Taky mě to teď šíleně láká ven, už to jaro začíná být ve vzduchu, dneska jsme s holkama šly aspoň mezi domky tady kousek, mají tam v ohradě ovce a teď i 4 malá jehňata, tak jsem myslela, že tam budou dámy chtít i spát :grinning:
27. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
beru: jojo, na mimíka to na netu bude v poho....ted mám rifle i 3/4 velikost L a ty krátký mi sedí už nyní i když do konce mi asi nevydržží :grinning: a dlouhý džíny jsou volný v pase i přes bříško, tak snad do nich dorostu :grinning:
27. únor 2010 v 19:20  • Odpověz
Jo Hup pls jak to máte s tou hackou, už jsem to v rámci těhu demence stihla zapomenout, máte jí teda upevněnou do stropu nebo na stojanu??? Jak jsem byla v úterý na Bráně, tak jsem tam na ní zálibně koukala, i manžel se nechat slyšet, že do toho teda půjdeme, jen pořád právě nevím, jaký zvolit systém, jestli hák na strop nebo stojan, ten bych zas mohla přesunovat....
27. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
lami:no na koníky a kravičky se dostaneme jen bez kočáru a je to tu takové kopcovité-takže procházka,kdy nelezeš do nějakého krpálu je jen jedna a ta je krátká :slight_smile:
nejlepší je tlačit kočár dokopce v rozbředlém sněhu -hotové fitko :grinning:

máme hák ve stropě a na léto jsme ji měli i na trámu v pergole
u nás to je fuk - obytný prostor máme v celku -takže visí uprostřed ....no a v patře máme jen ložnice a šatnu takže tam má pelíšek
záleží na dispozicích bytu
27. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
Hup no lepší je už jen tlačit do kopce v rozbředlém sněhu dvojkočár :grinning: :grinning: Jsem byla zpocená až na pr......Dík za info o hacce, tak já zvážím, jestli stojan nebo víc háků do stropu (máme to tu malé a členité , naštěstí jen pronajaté, tak je mi to fuk :wink: ), ať mám pak Hugouškoviče na očích a nelítám ho pořád někam kontrolovat....nějak jsou mi ty stojany sympatičtější, ale ne ty ceny.....Jo a asi jsem právě koupila Manducu, z druhé ruky 1měsíc používanou....takže už mám i já první nákup pro miminko, snad si to teda ještě paní nerozmyslí :grinning: :grinning:
27. únor 2010 v 19:39  • Odpověz
lami: to joooo :grinning:
tak gratulace k úlovku :slight_smile:
27. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
Hup díky, mám to domluvené, tak snad to klapne :slight_smile:

Tak já nevím, co tam ten náš Hugo vyvádí, už mě dva dny celkem pobolívá bříško....tak snad jen roste děloha. Jinak Jájuchy vzteklost přetrvává, dnes z ní byl i muž dost na větvi....no holt to teď bude asi náročnější :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky dobrou, jdu odpočívat, zítra mě čeká úklid a žehlení, už je to bohužel nutné....
27. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
Přeju krásnou neděli :slight_smile:

lamia: to bude určitě jen napínání dělohy. Asi před týdnem nebo 2 mě fakt dost bolelo břicho, až jsem se trochu bála, ale na kontrole bylo vše O. K. :wink:

Já jsem se konečně pořádně vyspala a snad se už trochu zmírňuje ta rýma, která mne pronásleduje už dýl jak tejden.
28. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.