• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eveluska: tak každá to máme nastaveno jinak :wink: ...já se obvykle jdu podívat a to co nejdřív - třeba chce jen nahodit dudlík a nemá smysl ji nechat kvůli toho bulet než si něco dodělám a pak si to dodělám v klidu a ona bude taky v klidu ...často jí stačí jen dotyk a je v klidu
no a spousta věcí se dá dělat s ní na rukách - třeba, že bych si vařila čaj a nechala jí békat si neumím představit - to prostě udělám s ní v náručí
ale jak říkám, každá to máme nastaveno podle sebe - je každého věc - mi se to u ondry osvědčilo takto a tak se to snažím aplikovat znovu
12. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz
@hupcza: tak to já mám nastavený nějaký čudlík - dítě brečí - který zkratuje jakékoliv jiné myšlenkové pochody :grinning: a běžím se hned podívat, co je, pak přemýšlím, co jsem vlastně dělala v tu chvíli, kdy "spustil poplach" :grinning:. Teď se učím, abych aspoň vypla třeba tu žehličku :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:32  • Odpověz
@beru3nek jednou za dva dny? Ja chci taky :cry: ... u nas je to pokazdy.

ted si pripadam jak krkavci mama, ze jsem tu psala, ze nebezim hned, ale neni to tak casto a vetsinou delam neco co se blbe prerusuje a mam spinavy ruce..... jinak se snazim aby neplakala vůbec. Dneska byla celej den v satku, tak tam byla spokojena, pak prisel tata, tak se spolu chovali, to moc nepomahalo, tak ji houpal v lehatku.... no a vriskala zas po koupani u prebalovani.
12. říj 2010 ve 22:28  • Odpověz
ja nektery cinnosti si neodkazu predstavit, ze delam s ni, treba dneska jsem povlikala postel, to s ni neslo, to jsem ji ze satku vyndala. Ale spinkala.
Ja to beru tak, ze se snazim davat ji maximum, i mamu, ale ja zas potrebuju nejaky unikovky a zjistila jsem, ze obcas potrebuju byt chvilinku sama, vecer zaskoci tata, ale pres den jsem tu sama. Pred tejdnem jsem z toho byla pekne vystresla a nervni a odnasela to i ona, prensla jsem to na ni. tak to beru tak, ze kdyz bude mama v pohode a bude mit i ona v ramci moznosti uspokojeny potreby, bude stastne i dite. :wink:

12. říj 2010 ve 22:42  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

jdu pozdravit, venku je krásně, tak chodíme stále s Tomem na písek :slight_smile: pouštěli jsme už i draka :grinning: (fotky v Tomáškovo albu)

dneska v noci Radim blindil, ohodil i mantinel :sweat_smile: tak jsme čukákovali do 5h do rána, než chudák usnul...ale chyběla mu moje přítomnost, usnul, až když jsem mu tam položila moje tričko :slight_smile: ...bohužel nemůžu postýlku šoupnout přímo ke mně :confounded: taky jsem dneska u známé něco nakoupila pro Radimka a i pro Tomáše konešně kombinezu na zimu i bundu :slight_smile:

zítra jedu do města, mamka pohlídá kluky a já skáknu zapsat Radima do pasu, abychom mohli jezdit už i do raichu :slight_smile:

ad pláč, Radim jako na potvoru začne pobrekávat, když sednu na záchod, nebo vlezu do sprchy a tak :sweat_smile: :grinning:

tak páá a dobrou všem :slight_smile:
12. říj 2010 ve 22:58  • Odpověz
Ahojky, tak jsem vás zhruba dočetla a okamžitě jsem tu propadla malomyslnosti z toho, co dnes psala lauri - jak si malá hrála s chrastítkem a bůhvíco ještě. Asi máme nějaké opožděné dítě, ale hračky jsou jí úplně šumák - tuhle jí manžel chrastítko ukazoval, ona ho jen tak mimoděk uchopila a hned dalším pohybem se jím praštila do hlavy, takže řev (naštěstí jdou tyhle bolístky rychle utišit), momentálně jsou nejzajímavější máminy vlasy - a skvěle se za ně tahá :grinning: . Jak je to u vás?
Dneska jsme byly v poradně na šestinedělní prohlídce, máme lehce přes 4 kg, což je asi 1200g přírůstek od propuštění z porodnice - takže prostě druhá brada a "nařvaný" tvářičky. Předvedli jsme tam při odchodu krásný hysterák - pomoc, ubližují malému miminku - nandali mu čepici :grinning: Takže se všemi stejně postiženými soucítím - my to obvykle musíme sdělit při jakémkoli výjezdu s kočárem celému paneláku, takže je celkem s podivem, že při těch srdceryvných výlevech ještě nikdo ze sousedů nevolal sociálku. :slight_smile:
Jinak jak tady píšete, že při breku mimina se nedá přerušit nějaká činnost - například sprcha - já jdu většinou při breku hned a třeba bych, když jsem sama doma do sprchy nešla - přes tu tekoucí vodu bych neslyšela, jestli malá neřve, takže se sprchuju jenom když je manžel doma a při smyslech (neupadlý do říše snů, protože to pak neslyší vůbec nic).
12. říj 2010 ve 23:31  • Odpověz
autor
holky, taky za malou jdu hned, co to jde.....ale spíš kvůli sobě, mně to rve srdce ten pláč...... dneska se zase vztekala u prsa navečer, asi ji štvalo, že to zadní mlíko teče pomalejc, nebo nevím......
loty. no neblázni. ona si s tím nehraje tak, že si ho sama vezme z podložky a chrastí si tím cíleně, spíš manža jí ho dává do ručiček a ona něma pak mává a chrastí, nebo jí chrastíme my, a ona kouká, už ji to hodně zajímá.. asi jsem to ale blbě napsala.....jen že už má prostě víc zájem, ještě minulý týden neměla...... to je jako s pasením koníků, u někoho to mimčo baví a některé nechce...... u nás jak kdy, když má náladu, pase krásně a když se jí nechce, tak na to kašle.......
a vlasy taky miluje, mám je pořádné dlouhé, takže to je její..... a taky mě tahá za řetízek na krku - ten jsem mimochodem dostala od manži za ni, tak se jí asi líbí :grinning: :grinning:
a já to dneska napsala jen proto, že mě to potěšilo, a vlastně i hodně překvapilo, že měla po ránu až tak hodně dobrou náladu, že fakt házela jeden úsměv za druhým a byla taková akční....... spíš to byla taková výjimka, než že bysme to tak měli doma pořád.......
12. říj 2010 ve 23:53  • Odpověz
@suik taky jsem tu teď za krkavci matku,jak kdybych malyho "nechávala vyrvat" nebo co...taky si myslím,ze i pro nej lepší si o chvilicku počkat a mít spolojenou mámu,než abych se k nemu hnala div se neprerazim a nechala něco pálit na sporáku nebo se ani nenapila,nevycurala apod....
13. říj 2010 v 09:24  • Odpověz
@eveluska Holky,já myslím,že každá nejdřívě řešíme bezpečnost kolem,ne ,jako,že nechám spálit oběd,když mimi vypadl dudlík,přetýct vanu apod.Když jsem na záchodě,stejně to neuspíším a někdy se meju natřikrát ,to,jo,ale každá běžíme za mimi hned jak nám situace sovolí,to jsem si jistá!!!
13. říj 2010 v 09:27  •  3 děti  • Odpověz
oprava,situace dovolí.A malá má několik druhů pláčů,které dokážu už přečíst,takže když jde ´´o život´´ valím hned :grinning: ale oběd stejně radši nespálím :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2010 v 09:28  •  3 děti  • Odpověz
Jinak u nás noc super,malá samože usínala se mnou v postelia já sem přehodnotila situaci a to,tak,že malej je do 19h v posteli a čteme pohádku,teď vyžaduje mně,takže tam jsem většinou i s Jolankou a on brzo usíná,pak si pořeším mimi,sebe,ostatně když sem sama doma,osprchovat a na záchod si zajít musím,to se někdy bez pláče,či pomrčování malé tak jako tak neobejde a leháme si obě,nakojim a spíme.Dnes sem kojila p 3,2 a 2h.S prdíkama ťuk,ťuk už problém nemáme,velice dobře reaguje na masáž,jen sáhnu a začnu masírovat bříško začíná prdět a často se i vykaká.Takže masírovat,masírovat,masírovat
Teď tady leží už 30min a pozoruje orchideje :dizzy_face:
13. říj 2010 v 09:36  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek jj cestoní se osvědčila, pěkně v ní chrupčí a je semnou, takže pohoda.
Jj taky mám osypanou bradu, uvidíme, zda vysfásnu nějaký homeo....doví co se zase v mém těle bije.
Venku bylo božsky, včera jsme to trochu natáhli doma , bo sme šátkovali a já si užívala pohodičku a pak vyběhla jen na půl hodky ven ale i tak...
a protože manža nedorazil včas dom a já potřebovala k našim obstarat papouška, tak sem ho "vytrestala" a sám koupal....já se tedy ptala, tvářil se, že jako v pohodě ,tak sem ho v tom nechala....a než sem dorazila, tak i nakrmil, protože prej řval uplně strašně...
HUP . může to být tím, že po koupání krmíme a když byla koupel, krmení čekalo pár desítek minut na mne, že to domča "poznal?" bo jinak jedl hodinu a kousek před, takže vyloženě hlad to být nemohl....
no a pak sme uložili a pohodička, vstávali sme v půl třetí.
jen ta rána. békal v šest, což pohoda, ale já mám ted prob vstávat, jak je tma, a neska navíc mlíko jako prase :frowning2:((
Domča hezky dopo spinká, tkaže fackuju co potřebuju a klídek.....
@kovalda unešen manža ale i Domča, to je hlavní, a doufám, že u vás to bude stejné s lehátkem, my zatím ujíždíme na dece a ted v postýlce...lehátko nás moc nebere :frowning2:
@hupcza srazíky musej být fajn
13. říj 2010 v 09:54  • Odpověz
Ahojky,
jsem jak praštěná, poslední dny máme v noci nejdelší interval 4hodiny a pak kojíe, po 2h, takže to je nářez....ale zase hned usne bez hekání i pláče, ovšem ráno v 6 nejdýl oči jak tenisáky a mámo nakul mlíčko budíček a vstáváme.....a přes den chrní pouze a je v šátku a nebo v kočáře venku, takže šlofík nehrozí :confounded: Když ho jóoo uspím v zavince třeba a dám ráno ještě do postýlky tak stihnu max oloupat brambory a do 10minut bulí:frowning2:

ad běhání k plačícímu mimču, běhám taky, krom toho, když jsem na wc, ale popravdě občss koketuju s tím, chvíli ho nechat, protože vlastně nedělám nic jiného než jen celý den běhám za ním, chovám, šátkuju přebaluju, kojím, utišuju, uspávám a stejně neusne, takže mazec....fakt doma neudělám lautr nic:angry:

@laurinka.22 náš sleduje kolotoč, ale chrastíto ho nechává chladným,můžu chrastit jak chci a hlavu neotočí,za hlasem se točí...a vlasy? :grinning: má smůlu, nosím je v culíku :grinning:
13. říj 2010 v 10:01  • Odpověz
@lotyna vyvedu tě z omylu, pláč přes sprchu pokud máš otevřené dveře fakt zaručeně uslyšíš, a to prostím Domča nemusí spustit doví jakej hysterák a slyším, a zpočátku mi chodil upozornovat pes, odtáhnul čumákem dveře něco ve stylu " slyšííííš? řve ti tam dítě " a šel si lehnout :grinning:
jinak nikdo tu nejsme krkavčí matka, dybychom všecko dělaly stejně, stejně to nemá ty smaé výsledky a účinky, tak co, jedna vaří čaj nastokrát (bez něj žízní neumřu) a někdo ho dovaří, tak jako tak se snažíme mít štastná miminka .

@suik a pokud pozoruješ že si vystreslá a potřebuješ chvilku pro sebe, tak si ji dopřej, opravdu spokojená máma = spokojené dítě takže se netrap tím že nejdeš hned.
samy nakonec poznáme co je pro naše dítě nejlepší ne :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:02  • Odpověz
@antana123 heye jak sem ti psala mít vše v týdnu stejné jako o víkendu psala si že jo, ale tuhle sem tu zahlédla, že přes týden spí s etbou v posteli a o víkendu v postýlce.....nevím, nemůže být tohle jednou z příčin???
přes den by to asi neva ale ty večery, mít prostě stejné na chlup....v týdnu i o vík......
my dokonce spokojeně usínáme bez dudlíku, málokdy s a když mu vypadne, je tuhej a žádné volání o podávání neprobíhá, tka jsem ráda
13. říj 2010 v 10:04  • Odpověz
@rennu Já když kojim po 3h kdykoliv,tak úspěch!K tomu stěhující se Filípek a jeho budíček v 6h,tááky výživný,takže soucítím :grinning:
13. říj 2010 v 10:04  •  3 děti  • Odpověz
@lio to máte fakt super úspěchy furt!
13. říj 2010 v 10:06  •  3 děti  • Odpověz
@rennu no a co bys chtla jiného stíhat, si na mateřské :grinning: :grinning:
jj někdy je to na bednu...
a nám se osvědčilo dávat spinkat bdělého......jako ukonejšit z pláče to jo, ale pak položit, bo jinak přsně jak píšeš, jak se vzbudí a zjistí že je sám v postýlce, pláče.....takže ho pokládám zklidněného ale nespícího a udyndám tak.....
a se šátkem můžeš spát, já se tu včera natáhla na lenošku, do polosedu, nemusela se bát že mi malej spadne z rukou jak vytuhnu a 20 min jsem s ním dala ..neplánovaně, ale podařilo se .-))))
13. říj 2010 v 10:06  • Odpověz
@petja nám masáž nezabírá :frowning2: ani preventivní ani když brečí, to má tak našponované bříško....:frowning2:nevím, co ho nadýmá, včera jsem měla banán, jablko, jogurt, kefír, kuřecí vývar s nudlema a mrkví a špagety jen maštěný a se sýrem...vodu, kojo čaje a fenykl.....nejím snad nic závadného a stejně se kroutí, tlačí, rudne :frowning2:
13. říj 2010 v 10:06  • Odpověz
@petja jako heye nevím čím to, ale uspávání prob není, zpočátku dyž byl v košíku tak békal, či podávat dudlík chtřěl, ale co ho dávám do postýlky, zhasnu a rituálek předtím, tak pohoda ....vždy na 100% a večer je náš , spíš tam chodíme pro kontrolu, než že by volal
ale tak neska tak a zítra může být jinak, nebo za měsíc ....takže ted si užívám a uvidíme zda to vydrží
13. říj 2010 v 10:08  • Odpověz
@rennu jj vlasy maj taky úspěch, a proto si užívám, dyž je rozčešu a rozpustím - večer :grinning: nebo při kočíkování

jinak nás bere chrastítko,kolotoč, hrací deka, ale nejlepší je civění na mámu, to zírá jak na obrázek

máme čas bašty, tak se vzdálím :fearful:) od sedmi úsůpěch :grinning:
13. říj 2010 v 10:10  • Odpověz
@lio ráda bych stíhala běžné dom.práce :wink: ......tedmůžu psát prstem sem, ptž kojím a to neřve ...dnes od rána spal 10min v postýlce a 20min v šátku a jinak bečíme :frowning2:navíc mi zas na tom baby close carrier nejde kolíbka, mi leze kříž vzadu šejdrem a nejde to dottáhnout, tak ho mám u pupku až....u nás nespící dítě =většinou řvoucí a nejde udyndat nijak :sweat_smile:
13. říj 2010 v 10:12  • Odpověz
@rennu ty já dělám o vík, dyž dopo vezme kočár manža ven, nebo večer pofackuju koupelnu záchod a tak....
jinak udyndat jde, jen přijít na to jak.....a v šátku můžeš taky pár věci udělat....já dělala kolíbku prve včera..asi na popátý, taky sem ho měla furt na břiše a nešlo mi to utáhnout navíc furt řev jak dyž ho tam lámu vejpůl a pak vytuh.....tak snad to natrénujeme
tak ted už fakt musím jít :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:14  • Odpověz
@petja taky myslim :slight_smile: ja uz taky celkem poznam co malymu je podle place, kdyz ma prdy nebo mokro tak breci takovy neheee neheee a stupnuje to, zato kdyz ma hlad tak z niceho nic zacne silene rvat uaaaa uaaa uaaa :slight_smile: a kdyz ma vypadlej dudlik nebo tak neco, tak si vetsinou jenom tak pofnukava, pobrekava.....

navic ja ho vetsinou vidim, pze pres den kojim tak po 1,5 az po 2h a mezi tim odkrkavam, odprduju a prebaluju :sweat_smile: a jinak jezdi v kosiku se mnou po byte, tak i vidim, co se mu deje, ale resim to podle nalehavosti situace a veci, co zrovna delam.
( @lotyna )Kdyz jsem ve sprse, tak ho vetsinou soupnu z kosiku do postylky a beru si chuvicku s sebou. Ja se teda sprchuju nekolikrat denne, obzvast ze zacatku po porodu nam to teda i "naridili" v porodce - asi to ma jak kdo, ale ja jeden den totalne nestihala, byly tu navstevy a tak jsem se myla jen jednou az odpoledne a hned se mi rozjel paradni mocovej zanet :frowning2: takze sprchovat se jen kdyz tu je muz neprichazi v uvahu
13. říj 2010 v 10:21  • Odpověz
@rennu nam taky masaz na prdy nepomaha, akorat u toho silene rve a sponuje :frowning2: ale vana pomaha a cviceni nozickama a hodne nahrejvaci polstarek a pak cviceni....
13. říj 2010 v 10:22  • Odpověz
@eveluska hm,to já tak měla po návratu z porodky,sem chtěla všechno stihnout,vybalit,oprat prostě najednou a ani sem neostříkávala,prsa byly nalitý fest,prostě stres a večer sem se málem vyvrátila.No a to sem si řekla dost.Takže jako pro mimčo vše,ale nejdřív situaci vyhodnotím a pak se běžím přerazit :grinning:
13. říj 2010 v 10:29  •  3 děti  • Odpověz
@lio o víkendu kočárkuju sama (v týdnu teda taky, max dojde moje mamka a jdem spolu), manžel je bud od rána do večera ve škole, nebo je zavalen úkoly, seminárkami atd. a too přes týden nestíhá tak to dělá o víkendu ......max. večer si veme prcka, tak kmitám do noci a uklízím :frowning2: vařit musím, pečivo, ani starý mi nedělá dobře...a co jíst jinak?
@eveluska nám nepomáhá snad nic...ani cvičit, ani polštářek, no nic....
13. říj 2010 v 10:30  • Odpověz
@rennu tak u vás je hodně blbý to,že pláče,když nespí,malá sice nespí,ale dá se porůznu zabavit,nebo se zabaví sama,barvama,tvarama a vybavením našeho bytu :sweat_smile:
13. říj 2010 v 10:32  •  3 děti  • Odpověz
@petja presne, ja mela ze zacatku nabeh na zanet prsu, v porodce jsem skakala kolem malyho a ani prave nesla treba do sprchy to poradne rozmasirovat nebo jsem tam byla jen chvilicku a malem jsem na to doplatila a pak taky stacil jeden den, ze jsem skakala kolem malyho a do toho navstevy a hned zanet mocovej cest, tak jsem se poucila, v nemocnici bych malymu moc platna nebyla nebo kdybych napr. na ten mocak musela zacit brat biseptol, tak je asi s kojenim amen, tak jsem radsi opatrna
13. říj 2010 v 10:50  • Odpověz
@rennu a baby calm kapicky mate? teda to je masakr, ze vam nic nepomaha.....
@rennu @petja malyho vic nez cela mama a tata, chrastitka, hracky apod. zajima nase kostkovany povleceni a kyticky na dece :grinning: na to se vydrzi koukat celkem dlouho, s ocima jak tenisaky a pusou dokoran :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.