• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ufff ...tak teď se na mě domluvili a 3/4 hodinu vřískali jeden přes druhého .....no už naštěstí chrupou :sweat_smile:
14. říj 2010 ve 13:18  • Odpověz
@suik: aby ses nedivila ...ono to stráááášně letí :slight_smile: ...mám pocit, že onehdá jsme rodila ondru a on už je starší brácha :slight_smile:
jinak já neříkám, že to je něco hrozného :wink: ...ale mi osobně to prostě nesedí - nelíbí se mi, když tam dítě visí jak pes na plotě - a pokud si tam samo pěkně hraje, pak je ohrádka zase zbytečná
nabvíc ondra třeba nechtěl ani šprušlovou postýlku - prostě tam stál a poskakoval a nelíbilo se mu tam a chtěl ven
když jsme ho dali do normální postele, nikam neutíkal, ačkoli byl útěk o dost snazší, lehl si a spal
14. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky, taky se po pár dnech hlásíme, že žijeme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Bylo hezky, tak jsme měli na pilno, ale tady se jak jsem dočetla :wink: ...
@antana123 : hezký domeček a hlavně super míry Šimonka :wink: .....to my budemem mít tak možná za 2 měsíce :slight_smile:
@rennu : holt některý miminka pláčou více, Maty taky hodně plakal, nosila jsem ho pořád v manduce a Tobi je zlato, pochovám, šupnu do košíku a spí...tak sbnad ho to vrzy přejde...někdy je to jen období :frowning2:
@suik : zkoušela jsi i ten sudocream nebo imazol,ten na pupínky a bolavé opruzeniny nejlíp zabírá.... :sweat_smile: My teda mám sporadicky potničku, opruzeniny nikdy :slight_smile:
@safryy : alá je mooc krásná :slight_smile:
@ojo ,@hupcza: já teda ohrádku pou žívám, ale ne jako vězení...malý je dost číslo, a v našem malém bytě si volně leze a chdoí kam chce, kam nechci aby vlezl zavřu dveře, ale na ohrádce má kapsář s hračkami a hraje si tam a taky tam dopoledne spinká na kojo polštáři a večer u hraní i usíná, v pokoji sám být nechce ...přes den je tam kromě spaní minimálně a dokonce tam sám někdy chce, prostě ví,ž e tam má hračky...volně mu je nechat nemůžu, nemáme na to bohužel místo ... no a kdaž vařím jsem raději, vidí na mě a je hodný a já nemám srach ,kam zase vlezl...
14. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz
a taky rosteme :slight_smile:
14. říj 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj holky,
Kubíček je ve školce a Lukášek tu chrní na sedačce, tak mám chvilku čas :wink:
Dneska večer budeme doma bez taťky, jde na koncert, tak jsem zvědavá, jak oba kluky zvládnu...hlavně koupání bude asi dost zajímavé :slight_smile:
ad cestování: s Kubíčkem jsme jeli na první dlouhou cestu těsně před jeho prvníma narozeninama do Švýcarska a jeli jsme na noc, doma jsem ho vykoupala, nakrmila a už spícího přendala do autosedačky. Vzbudil se za tu 9ti hodinovou cestu jednou, tak jsem ho vyndala z autosedačky, přebalila a jelo se dál. A na dovolené se snažím rituály dodržovat :wink:
ad ohrádka: ještě, když Kubíček neměl svůj pokojíček, tak jsem mu udělala takový hrací koutek v obýváku, tam, kde měl celou dobu od malička cestovní postýlku, takže, když bylo nejhůř tak jsem ho na chvilku zavřela do tý postýlky ale jinak jsme ho taky nechala pohybovat volně po celým bytu :wink:
14. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz
@kuchy jojo, Tobiášek už je kus chlapa :slight_smile:
14. říj 2010 ve 14:03  • Odpověz
jo holky a Solamyl mi teď doporučili holky v jiné diskuzi na ty potničky :wink: ..prý super..že svařit trochu solamylu ve vodě a přidat do vody na koupoání :slight_smile: nebo rovnou nasypat solamyl do vaničky, ale to pak zbyde na tělíčku bílý povlak..tak dneska vyzkouším :slight_smile:

jdeme ven :sunglasses:
14. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz
@kuchy ....no teda....na fotce Tobiasek vypada uplne dospelacky! Na cem to lezi?

@marge ...drzim palce na vecer, at to i bez tatky krasne zmaknete :wink:
14. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz
Ahojky, hlásím se z hotelu u našich (mimochodem, už vím proč jsme se odstěhovali :grinning: po dvou dnech mám dost - to jsou rady, hlavně taťka, řekla jsem, že malý jí tak po 2 po 3 hodinách a on mu stopuje, stylem ještě máš čas a dítě řve, tak jsem si ho sebrala a nebo, ať mu ostříhám nehty, že se drápe a případně, že se mu zdá, že vyžaduje pozornost, ať ho položíme do kolíbky a bude klid a hodnej - to mimochodem neklapne, páč řve - no studenej odchov jak vyšitej, už se těším zítra domů a na taťku :wink: ) poslala jsem babku s dědkem s kočárem, tak toho využívám...
No a jinak se hlásím do klubu kiklounů, poslední dny je zticha jen u prsu, případně má desetiminutovky a pak zpustí znovu, asi prdíky, dáváme sab simplex, a mačkáme bříško... Aspoň v noci je docela v poho, teda, když neprocitne, to jsme pak vzhůru i 3 hodiny :frowning2:
Já teda doufám, že to jsou prdíky a že není závislej na prsou, jdete to? Aby prostě chtěl být jen přicuclej?
Já mám teda pořád pocit, jestli nedělám něco špatně... i v noci, jen mu vybalím prso, ani se nezvedáme z postele, cucá jak dlouho chce a překulím na bok, odbrkáváme, jen když slyším, že mu nejde usnout a polyká, že se to v něm kroutí...

No a ještě jeden zážitek, včera jsem šla do laktační poradny, tak mám pořád kojit s kloboučkama, aspoň na začátek a až se bradavka vytáhne, tak to zkusit bez něho... Jinak říkala, že je lepší 10min, dát odbrknout a další 10min a dělat přestávky, že se probere a pak tahá znovu silou, jinak u toho chrápe :wink:
No a taky jsem se dozvěděla plno užitečných rad, až přemýšlím, že změním dětskou dr., jenže musím vydržet 3 měsíce prý... tak uvidím... Jo a taky mi ukázala jak mačkat bříško proti prdíkům, promáčkla ho skoro až na záda, bobek řval, ale vymačkala z něho i kakanec... jen mě se to nedaří, mám asi strach pořádně zabrat...@hupcza @kovalda jak děláte ty masáže, že se vám to daří ty prdíky vymačkat, není na netu nějaké video?

No nějak jsem se rozepsala hups :grinning:
14. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz
@safryy : no leží na konferenčáku a na své velké zavinovačce do kočárku :slight_smile:
@discreet : lepší než sab je baby calm, může se od 1 měsíce, tak už n
a něj přecházíme...
14. říj 2010 v 15:15  • Odpověz
@kuchy ....to co ma pod hlavickou patri k zavinovacce? :slight_smile: Se ptam jak trotl co? Ja jsem zavinovacku nemela....ale nosime ji v takove decce ala zavinovacka :slight_smile:

@discreet .... :grinning: Doma je doma, tatka uz se na vas urco taky moc tesi :wink: Tvuj tatka ma dobre napady teda...odlozit rvouci dite s nadeji, ze bude z nicehoz nic krasne koukaci a uplne uklidnene :grinning: Prdy taky neumim vymackat....dari se mi jen nekdy a to kdyz cvicime s nozickama....ale umim ji vetsinou vykakat.....v poloze jako na brknuti, k tomu ji podeberu nozicky, takze je na me jak rozplacla zaba a tak se s ni kolibu (uz asi ze zvyku, to asi zaden efekt nema) a ona se na 90procent vykadi :slight_smile:
14. říj 2010 v 16:24  • Odpověz
@safryy : jj, je to polštářek k zavinovačce,ale nosíme ho jen do kočárku, uvnitř je modrá a z venku bílá s pejsky... a zavinovaček máme tak 5 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: měním je každé koupání...
14. říj 2010 v 16:48  • Odpověz
:grinning: nám zítra taky po 14 dnech dojede táta,tak jsme dnes gruntovali,aby bylo doma hezky, ještě až kluci večer usnou setřu zem a něco vyžehlím....
14. říj 2010 v 16:50  • Odpověz
Holky, myslite ze muzu Veru nejak posramotit zada nebo neco, kdyz ji nosim furt na rukach? Ona chce byt hlavne tak, ze ji pravou rukou drzim zadecek a ona je zadickama na mem brise...plus ji podepiram druhou rukou pod raminkem...no popsala jsem to hrozne, ale urcite vite jak to myslim....proste chce cucet na vsechny strany :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2010 v 16:53  • Odpověz
@discreet já taky kojím s přestávkama na odkrknutí :wink: někdy se odpojí sám, ale většinou odpojuju já, páč jsem vypozorovala, že když ho nechám pořád jíst, tak pak ublinkává s krkancema :sweat_smile: jo a dr. se může změnit až za 3 měsíce...

@kuchy teda to máš hodně zavinovaček, já mám jen 2 a měním je jen v případě ušpinění...a pod hlavičku dávám plenu... :slight_smile:

ááá taťka už je doma :dizzy_face:
14. říj 2010 v 16:56  • Odpověz
@ojo : no já tam mám taky pod hlavičkou plenu,denně mením....ale malý je blinkací...tak každé dva dny měním i celou zavinku... :slight_smile:
14. říj 2010 v 17:03  • Odpověz
@kuchy zkousela jsem vsechno, krom toho imazolu, ten tu nemaj....jen co jsem si privezla z cech + messickova weleda, zkusime ten solamyl a vyslu tatku do lekarny, ale spis si myslim, ze je problem jinde, objeveni se a zmizeni je otazka asi dvou dnu, mizi to rychle a rekla bych ze nezavisle na tom cim mazu, jestli rybilkou, sudocremem, bepantenem nebo tak.
Asi neco jim blbe, ale co, zeru teda jak prasatko, a vystopovat puvoodce bude sila a tpravidelne a zdrave jist je pro me taky orisek, ach jo :fearful:

Dneska je mi teda paradne blbe, hlava me tresti docela fest. Jsem si sice schrupla dve hodky, Sofinku jsem zavánočkovala, ududlala a spala i pres den, ale me to moc nepomohlo, pred chvili jsem ji dala cucnout z jednoho prsa a jeste usla, ale na dlpouho toonebube....
14. říj 2010 v 17:13  • Odpověz
hojda,
tak já mám pocit, že u nás je vždycky lepší noc ten den, co se vyprázdní :wink:. Vzhledem k tomu, že se mu to zadaří jednou za dva dny, tak není divu že je pak spokojenej a krásně spinká. Dneska měl po dlouhé době interval 4 hodinky, což je u nás luxus, pak 2.5 a 1.5 :grinning:. Dneska ho mamka viděla a prý už má pěkný faldíčky. Dneska jsme už pokořili 5 kilo :grinning:. Jsem mu už vyřadila celou krabici oblečků, na to koukám jak blázen, jak roste. Dopo jsem měla uklízecí, pak prochajda stavila se babi a je večer :wink:
@safryy : teda to je Verunky už pěkný kousek, lepší macatá než staženej králíček :slight_smile: hlavně že jí chutná :wink:
náš si tady teď ze spánku pěkně poprdává :sweat_smile:. Můj by ho taky nechal vyřvat, že ho rozmazluju a letím hned co kníkne, že si zavařuju. Tak v tomhle se u nás neschodnem. Je fakt, že kdyby začal fakt brečet, že by k němu taky šel, já jdu jen co mŇaukne :grinning:. Ad faldíky, taky nám už jde špatně drbat pod krkem ty michelinky :grinning: 5 hodin venku, teda to jsi dobrá, to bych nevěděla kam chodit. Tak super, že bříško polevuje a že je Veru taková ukecaná a usměvavá ženská, když je jí hej :wink:

@antana123 : užij si holiče :wink: a ať tchýně hezky hlídá bez nějákých super nápadů :wink:
@ojo : nám říkali už v nemocnici, že se Adámek hodně potí, ostatní děti měli dupačky a čepičky, on jen v košili a plíně :wink: má taky po těle teda potničky, ale jen takový droboučký zatím
@hanncca : teda to krásně pase, se tak soustředí až z toho šilhá :grinning: našemu jdou taky občas oči šejdrem, prý je to normoš
14. říj 2010 v 17:24  • Odpověz
@kuchy : hezoučke a jak je vyfiklej :grinning:
@marge : tak ať to koupání pěkně zládnete a ať jsou kluci hodný :wink:
@ojo : to jsem zvědavá, jestli to na potničky zabere. To by mě fakt nikdy nenapadlo :confused:
@discreet: no jo, to jsou rady do zahrady teda :grinning: . To bych tam taky dlouho nevydržela. Tak to by mě taky zajímalo, jak se správně mačká a masíruje bříško,aby se vyprděl. Mě to taky nejde. A když ho máš u sebe, tak neřve? Jestli se spíš nechce potulit. Nebo jestli nemá teď ten spurt.
@safryy : jak jako podebereš nožky? já ho držím za zadeček, taky bychom potřebovali něco na to aby se vy....
@kuchy : užijte si tatínka :slight_smile:
@safryy : takhle ho mamka taky drží, já myslím, že ne ale nejsem dr. :wink:
@suik : tak super, že to rychle mizí. Tak ať to brzo vypátráš. Třeba je to fak tou virozou, jak psala myslím hupcza. Tak ať je ti líp.
14. říj 2010 v 17:53  • Odpověz
@beru3nek ....no parada...pokorenych 5kg je krasnych...to jste taky perfektne faldikati :wink: Mas recht....ty pod krckem vydrbat je peklo :grinning: Taky vyrazuju co chvili nejake veci....kdyz ona je desne dlouha....uz nam jsou vesmes male vsechny pyzamka 0-3 mesice :confused: Totez bodycka....spanuje ji to v podpazi....toz asi budu muset prikoupit 3-6mesicu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2010 v 17:54  • Odpověz
@beru3nek ....nooo kdyz ji mam na ramenu(umim to jen na levem), tak ji levackou drzim za zadecek a pravacku ji chytnu za chodidla a prizvednu ji je jakoby do drepu...fakt se mi tak vetsinou vykaka :slight_smile:
14. říj 2010 v 17:58  • Odpověz
@marge : ale , to koupání zvládneš, já to takhle sama zvládám denně...koupu jednoho a pak druhého...a pak jsem jak po maratonu :grinning:
A dnes jsem dělala test,j:grinning: jsem zkoušela v koupelně koupat oba současně, Matyáška dát do vany a vedle něj kýblovat Tobíka,,,no šlo to rychleji,ale bylo to težší...ale zase bylo méně nepořádku :slight_smile:
14. říj 2010 v 18:10  • Odpověz
@safryy : jo jo, už jsme taky pěkňoučký, už to dávno není ten staženej králíček naštěstí. Adámek je taky docela velikej, ale na vás teda nemáme :grinning: aha, tak to musím vyzkoušet, teď jsem ho odložila spícího do košíčku. Za chvíli mu bude taky fest :sweat_smile:
14. říj 2010 v 18:14  • Odpověz
ahojky holič super konečně jsem jako člověk tchýně to s malým zvládla tak ještěže tak :wink:
hodila jsme foto našeho malého tak kdo chcete mrkněte
14. říj 2010 v 18:24  • Odpověz
@antana123 : já si taky připadala po holičovi skvěle, ta fajn, že sis to užila a tchýně obstála :wink: Šimonek je už fakt kusanec, a jak se směje, to je prostě bomba. Já už se na to taky hrozně moc těším :wink:
14. říj 2010 v 18:32  • Odpověz
ahojte holky, pravidelně dočítám, nepravidelně píšu. včera jsem byla na 6ti nedělní prohlídce u gyn, tak to pěkně bolelo, aj sem se zapomněla zeptat, jestli můžu cvičit a sexovat a do rána jsem stejně krvácela, doufám že z prohlídky a ne z měsíců.

Dnes jsme byli na 6titýdenní prohlídce u pediatra, máme 5,3kg a 60cm, tak prý dobrý, vyrážka z obličejíčku a krku prý zmizí, blinkání nemám řešit, pokud tak pěkně přibírá.
teď mi poplakává, tak idu za ním.
14. říj 2010 v 18:36  • Odpověz
@suzete já už normálně cvičím asi 14dní :wink: a 6 týdnů nám bude až příští pátek... krásný míry má Viki :slight_smile:

@beru3nek tak dneska zkusím ten solamyl do vodičky, jestli pomůže :wink:

@kuchy plenu taky měním často...teď teda musím zaťukat, tak už tolika neublinkává...asi taky pomáhá to podložení, že je mírně z kopce :slight_smile:

jo jinak jsem zjistila, že malýmu normoš vadí když jím jablka...dávala jsem si jedno po tři večery a každou tu noc malej hodně tlačil :confused: od doby co je nejím a masíruju tím flatulinem, tak tlačení pominulo a prdí o stošest :slight_smile:
14. říj 2010 v 18:49  • Odpověz
@suzete taky mě ta prohlídka na gyndě pěkně bolela a taky jsem krvácela ale ted menses fakt mám škoda,a jinak gratulka k poradně krásně přibíráte
14. říj 2010 v 18:49  • Odpověz
@beru3nek Tulíme jako divý, nosíme v zavinovačče a tak, prostě zabírá jen prso, podezírám hlad, jenže on pak u toho pití usne, tak nevím, jestli jí dost :frowning2: Zítra se jdeme převážit, tak budu chytřejší!
14. říj 2010 v 18:54  • Odpověz
@suzete : mě prohlídka bolela a to jsem byla po císaři :frowning2: , natož po normálním porodu. Sexovat určo můžeš a cvičit asi taky, po císaři můžem lehký cviky na břicho už taky. To máte teda super míry :grinning: Adámek blidní dneska i dvě hodiny po jídle a ještě nosem :frowning2: , tak nevím co to má znamenat :astonished: . Člověk se o ně furt tak bojí a bude hůř :grinning:
@antana123 : tak fakt už teta :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a co mlíčko chutná Šimonkovi? Prý se pak mění chuť.
14. říj 2010 v 18:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.