• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hanncca a ostatni - omlouvam se za dost intimni dotaz, ale proc to tak boli? to do nas musi strcit neco velkyho, nejaky zrcadlo nebo rukou jde hluboko nebo proc?
15. říj 2010 v 16:39  • Odpověz
hojda, tak dneska jsme se ještě ani nevyprdelili s kočárem, se psem jsem byla na rychlovku 2x, tak se chystáme až půjde taťka do práce. Malej dneska nemá moc den, bříško nás trápí :frowning2: a něják nic nezabírá. Se mu nedivím, já prdím jak starej chlap a nevím po čem :confounded:
@hanncca : jo jo, budu tam asi muset, až bude hlídání. No nechce se mi tam vůbec :confounded:
@pet.s : nám nespí 6 hodin, max 4, to psala antana že jim 6 :wink: ty dvě hodiny v noci jsme taky měli a ještě když nemůžu usnout a pokňourává tak z toho byla pomalu hodinka spánku :astonished: . Já mám taky o něj furt strach, dneska mi psala kamarádka, že jejímu bráchovi umřel chlapeček pár dní po porodu na SIDS, no strašný. Já bych se zbláznila. Fakt jsem ráda, za tu nanynku.
@lio : nás bolí bříško dneska :frowning2: ani třešňový pecičky a cvičení nožiček nepomáhá. Po o usnul, teď zas pobrekával :confused:
@lio : se jim ty hrací deky něják líbí, já jí radši schovala do skříně, jak byla tady, jí furt lákala. Př. týden asi vyzkoušíme.
@ojo : tak super, že noci máte takový fajnový :wink: tělísko nemusí být špatný, ale to je na víc let asi, ne? Známá měla na 7 myslím a mám i kámošku, která to nesnesla tak ty prachy jak když vyhodíš oknem když si to po pár měsících nechala vyndat.
@suik : tak super, že je už líp, nám teď už nedělá vůbec tolik zvířátek jak dřív. Je to hrůza, taky se toho děsím, ještě když už se zapomněl nadechnout brouček jednou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2010 v 16:39  • Odpověz
@eveluska: já vůbec nevím, normální vyšetření mě nebolí, ale bral i stěry a to jsem občas cítila. Přitom jsem po císaři, takže by mě to nemělo bolet vůbec, spíš možná nějáký zánět jestli tam nebude u mě
15. říj 2010 v 16:45  • Odpověz
@eveluska ne, je to standartní vyšetření, teda aspoň u mě bylo, ale prostě po tom porodu to bolí a je to nepříjemnější než normálně..
15. říj 2010 v 16:49  • Odpověz
@hanncca no u tebe fofr, u mě týden čekání, nebála jsem se, ale nějak to ve mne zanechalo následek ve smyslu, že se bojím, že tu bolest prostě nedám a bojím se té bolesti, ale to je jen blok, už se pracuje na jeho odstranění, tak snad bude dobře.
já chytla před chvíli USMĚV, hned to rozesílám mmskou jak malá :grinning:
15. říj 2010 v 17:06  • Odpověz
@beru3nek jj taky nás neska trápí, začlo to trochu středou, včera jsme dali vanu, ale neska nás to trápí zas....sice mezi tím au au pláčem pochrupává, dopo sem uvařila a odpo vyžehlila, tak to asi není tak strašné, ale na to klidné miminko co bylo za poslední týden se zvyká tak rychle, že mi tohle drásá, taky se můžu přetrhnout a nepomáhá nic....až se unavil, já ho zamotala , on se zpotil a usnul....ted se tu řehní v postýlce a jakou dobu čučel do zrcátka, to je prča :slight_smile:))))
na hrací deku myslíš psa nebo mimi :grinning: já psovi totiž ukradla koberec, měli jsme psí a vzhledem k mimi už jsem ho vyřadila aspon nás to donutí zajet koupit novej /nepsí/ takhle jsme o tom jen kecali, tak se mu na podlaze ležet nechce a pelech má za křeslem (díky postýlce lehátku, dece je tu trochu těsno) a tak si lehl na hrací deku :slight_smile: tak snad se tam oba poskládaj .-D zatím je domča vyřízenej v postýlce z hraček a že je výš a může čučet i ven a tak.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak tu mrholí, takže sem stihla tu necelou hodku dopo a ted už asi nic....jeslti se osmělím a hodím do šátku....nebo nakonec vyjedem s kočárem, no na chvíli kvůi psiskovi asi jo....
15. říj 2010 v 17:17  • Odpověz
@hanncca @beru3nek diky za odpoved :slight_smile:
15. říj 2010 v 17:33  • Odpověz
@discreet jéé,takhle dlouho vydržel nespinkat :fearful: doufám,že nás toto nepotká :sweat_smile:
15. říj 2010 v 17:46  • Odpověz
nám pomáhá lycopodium clavatum.Je to hltavé dítě,s možnou přetrvávajíci novoroz.žloutenkou,usíná u prsu.Odchod plynů příiš neulevuje
15. říj 2010 v 17:46  •  3 děti  • Odpověz
@eveluska malé pomáhá lycopodium clavatum.charakteristika je hltavé dítě,s možnou přetrvávajíci novoroz.žloutenkou,usíná u prsu.Odchod plynů příiš neulevuje
15. říj 2010 v 17:49  •  3 děti  • Odpověz
@lio: úsměv úžasnej :slight_smile:

@petja: super, že vám homeo zabírá. A panečku, 30 minut se zabavila sama, to je supe. Nám Žanda tak max na 5 minut zatím. No uvidíme.
15. říj 2010 v 17:59  • Odpověz
@eveluska:já jsem po císaři ale 8hodin sem rodila normálně otevřená sem byla všechno jen to vytlačit,ale prostě to po tom porodu není příjemný a bolí to
15. říj 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím po delší době, nějak to pc vůbec nestíhám, ale myslím na vás :slight_smile: Snažím se po večerech aspoň trochu studovat, když mi to ke konci těhu už vůbec nešlo, takže koníkování bohužel šlo dost stranou, ani to studium teda není žádný zázrak, většinou jsem po celém dni dost orvaná a Julča mívá občas k večeru nadýmání, tak to pak řeším samozřejmě mimčo :slight_smile: Muž si vzal dnes volno a teď jel s holkama na nákup, tak jsem Julinku v klidu vykoupala a nakrmila a odpočívám, úžasné :wink: Holky si na Julii pozvolna zvykají, pořád je to pro ně velká atrakce a musím hlídat, aby jí nechaly vyspat a nebudily neustálým obíráním a hlazením, ale už v poho může spinkat v hacce s námi přes den...ale podvědomě je to pro starší samozřejmě velká změna, vidím to hlavně na tom, že se budí v noci a brečí, nebo jsou přes den víc ukňourané a zlobí...co nadělám, čas to snad srovná, hlavně když nemají tendenci jí nějak ubližovat nebo jinak otevřeně žárlit. Tak já jdu ještě na chvíli relaxovat, než se zbytek potomstva vrátí, mějte se moc krásně a snad se sem zas dostanu :grinning:

@petja taky jsem naši Julču tipla na Lycopodium (teda podle návodu v knize od Stadelman:slight_smile:) a pokud se nadýmací epizody budou objevovat častěji, tak ho koupím a zkusím, zatím to nebylo nijak dramatické, ale poslední dva večery tlačila jak divá a budilo jí to, tak možná přituhne....jsem ráda, že to máte pozitivně odzkoušeno :wink:

Jinak jsem ještě nepogratulovala Laterně k mimču, takže takhle opožděně veliká gratulace a hodně zdraví!
15. říj 2010 v 18:14  • Odpověz
@lio : to se ti nedivím , můj mě dneska volal, že se usmál. Tam letím a už bylo po akci. :confounded: Psiskům, že se líbí, jsem deku teda vytáhla a u Adámka zatím úspěch nemá, u enjy ano :grinning: pakcou si hraje s kostičkou :wink:
Jak dlouho necháváte v tom lehátku robátka? A nám nechce vůbec dávat rovně hlavičku, ani v kočárku a posteli taky ne. Teď už vypadá, že kouká na hrazdičku v lehátku, tak to jí má snad poprvé skoro rovně :grinning: My byli venku teď na chvíli, jen vyvenčit, začínalo pršet při cestě zpátky.
15. říj 2010 v 18:24  • Odpověz
jé jsem vynechala jednu stránku :astonished:
@lendaw : tak to manžovi rychle po tom utrejchu otrnulo :grinning: taky jsem koketovala s myšlenkou, že bychom mohli před koncem 6 nedělí, ale zas se říká, že ta děloho je rozřezaná, tak jsem měla taky strach
@suik : s tím zázvorem to znám jen přdat do čaje a k tomu medík a citron, ale to se dá.
@eveluska ,@discreet : my měli asi taky ještě předevčírem sprutíka, ale jen večerního, to chtěl co hodinku přes den ani ne. V noci jak kdy, někdy po 3 někdy po dvou i i hodinka a půl. Tak ať je to brzo za váma.
@discreet : pěkně jste vyrostli :wink:
@r.m : za týden půl kila, no tak to Martínkovi teda hooooodně chutná :wink:
@eveluska : to je častěji než po hodince ne, to pak nestihnou strávit, taky nám to říkali. U nás to je teda, že kojím, už hrne pusu, že jako nechce a chvíli na to hledá, takže znova dám kozu :grinning:
@discreet : od 17 do půlnoci zní hrozně, kdyby jen vzhůru bez jeku, tak to se dá, ale takhle. Tak ať je brzo líp
@lio : taky v noci 6 hodin spánku, tak super. Já jsem teď ráda za ty 4. Kéž by to klaplo i dneska. Trvalý déšť, jo :confounded:

@discreet : jo jo, na to mají čuch, kdy se budit na jídlo. Asi cítí ty dobroty, tak chtějí taky :sweat_smile:

15. říj 2010 v 18:44  • Odpověz
@petja diky za tip :slight_smile:
15. říj 2010 v 18:50  • Odpověz
@antana123 a jejej, no tak snad to nejak preziju :sweat_smile:
15. říj 2010 v 18:52  • Odpověz
@discreet taky zacne jecet jen co si konecne ohreju jidlo a sednu si k tomu :sweat_smile:
@lio taky si myslim, ze ted jakoukoli bolest ponesu hur, pamatuju si to se zubama, byla jsem supr odolna, ale po tom, co jsem si prozila za utrpeni se 4nasobnym sekanim zarodku osmicek z kosti, tak si na zub uz bez injekce nenecham ani sahnout, uz se dopredu tresu, ted je to to samy, nebala jsem se nikdy, ale ted se teda bojim sebemensi bolesti "tam" ....
@lamia co jeste studujes? se ucis na atestace?
15. říj 2010 v 18:55  • Odpověz
@beru3nek no heye nás zase nebere lehátko :grinning: jen nějak nevím kam s ním, musím to tu v obýváku trochu zpacifikovat bo si za chvíli psisko nedojde přes ty "krámy" ani k pelechu :grinning: a pak se divím, že osídlí mimi deku :slight_smile:
my byli venčit v šest, skoro tma, zima, tfuj hnus...nabaštěný a od té doby bdíme v postýlce ,manža má pracovní hovor a za zády mu leží domča a brebentí, napouštím vaničku a jdu koupat a uspávat.....mám vyndané troje maso, tak třeba dojde i na jídlo :grinning:
jo tak psisko si s ničím na dece nehraje, jen si tam lehne :slight_smile:
@kovalda vid, sem se musela podělit okamžitě hned :grinning: než to ztáhnu a dám sem, chvíli potrvá :slight_smile: sem měla radost jak malá, že sem to chytla .-)
15. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
@lamia : hojda, tak to jsi frajerka, ještě studium ke třem dítkům, klobouk dolů. Tak super, že holky jsou z Julči furt odvařené, a že nežárlí :wink:
@eveluska : chudáku, to sis musela užít, no taky se bojím zubaře jak čert kříže.
15. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
@lio : náš tam zatím jen leží, dneska vydržel i chvíli koukat na hračky, jestli teda se mi to nezdálo. Dost často kouká furt do blba :grinning: . Teď se mi uškytal a usnul u mě na bříšku, předtím si na mě pase koníčky, u toho tak vyvrací hlavu, že to je o strach :astonished: Jak mát tu cestovní postýlku, tak tam je už matrace? Nebo jak to funguje?
15. říj 2010 v 19:52  • Odpověz
čauky

tak já jsem po kontrole po šestinedělí - se sice trošku divil, že jsem rodila v krnově, když mi praskla voda a že jsem dojela ...no neví, že jsem doma ještě vařila a jela až v 11 večer :grinning:
ale jinak ok ...bezbolestná - teda standardně "příjemná" ...vše ok

děcka se naštěstí ze včerejška vyspaly a byly zase mole zlatíčka :slight_smile:

@lio: ad cesta do chorvatska - tak to jsou obecná doporučení - ale je to třeba brát podle sebe - a ondrášek se ve tmě bál v autě - asi ho děsily ty světla nebo co - vždy mi plakal ....takže noční cestování by bylo pro všechny utrpení ...naproti tomu umí spát v autě i přes den ....byl moc šikovný - naprosto mě překvapil - byl trošku zpruzelý až poslední hodinku
15. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz
@lendaw: ok - tak víno s česnekem opět škrtám :grinning:

oblíkání mi taky dělá problém - roste jak z vody ....nestačím vyřazovat :grinning:

@suik: my si děláme zázvorový čaj s medem a citronem ..ale běžně na zahřátí

jinak veru začala pít navečer kapku častěji ..naštěstíá noční intervaly 20-2-5-8 drží :slight_smile: klep klep
15. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz
@eveluska
@beru3nek ne, neučím se nic na zkoušky, jen se snažím průběžně vzdělávat (opravdu spíš jen snažím....), přeci jen už mám 2,5 roku po škole, tak si občas něco opakuju, nebo čtu nového....budu muset zkusit jít do práce fakt brzo, pokud chci zůstat u tohohle povolání. Ale zatím si užívám miminko a holky (teda ty jsou dnes opravdu výživné, přes týden to bylo celkem ok, ale dnes má Johanka už asi stopadesátý záchvat vzteku...vzdor je holt vzdor...)

@hupcza hele našla jsem na netu nějaký olejíček na bříško pro mimča Amálka od Nobilisu, máš to vyzkoušené?? Ale píší tam až od 9.týdne, což už třeba Jája měla problémy s bříškem sporadicky...spíš by to chtělo něco na dřív, nějaký tip?? dík
15. říj 2010 ve 21:12  • Odpověz
@lamia: mám i tu amálku - už jsme i použili
jinak ale používám na masáž bříška mátu kadeřavou (nre peprnou, ta je na mimísky moc silná) - lžíci nosného oleje (jojoba, mandle, meru%nka..) a do toho jednu kapičku

jinak na noční nespavost jsme nasadili hyoscyamus - zdá se, že zabralo - v noci se začal budit a fňukat ...sice stačilo jen pohladit, položit a odchod ..no ale několikrát za noc ....a to jsme byli zvyklí, že spal v kuse 8-6 .....no a po homeo se to upravilo (klep kelp) a jako bonus začal spát tak do 7:30-45 :slight_smile:
15. říj 2010 ve 21:21  • Odpověz
@hupcza dík, asi vyzkouším oboje :wink:
15. říj 2010 ve 21:23  • Odpověz
@beru3nek jj je tam matrace, je složená na x dílů. - narovnáš a je vcelku.

@hupcza takže ste testli i cestu na noc? nebo to že ve tmě plakal máš z jiných "nočních" cest?
no nás to čeká za rok, tak uvidíme, na den bych jela dost nerada, ale rituál bych chtěla dodržet ....ale to budu řešit za rok

my po dnešním bolebříšku usínání v pohodě, koupel v pohodě, masáž nožek v pohodě a břšíko zase blbý....ale dodělala sem a nabaštil se a vytuhnul, takže paráda, jen sme měli debatu s mužem a tak tu ještě straším, ale už du chrupčit.....

15. říj 2010 ve 22:32  • Odpověz
@lio: ne ne - stačilo, aby se setmělo, což v zimních měsících neznamená nutně noční jízdu ... takže jsme o tom věděli ...už i šeření bylo blbé ...no uvidím, jestli z toho nevyrostl - brzo bude možnost :slight_smile: ..dny se krátí
15. říj 2010 ve 22:40  • Odpověz
@hupcza jasný jasný a jak ste v tom horku tu cestu zvládli? a to ste asi nejeli nikam dolu, nebo jo? to se dá stihnout, s častými zastávkami a takhle za den? a strach ze tmy - neřešilas homeo?
já včera dala homeo co jsem vyfásla od dr a krásně jsme se v noci 2x pokajdili a ráno taky, žádná nálož, jen pěkná uleva, tak jsem ráda, už je to zase můj dominiček, veselej a hravej :grinning: :grinning:
nemáš ponětí proč se dycky při masáži bříška rozpláče? dyž má koliku tak se rozpláče u bříška, dyž nemá tak u bříška natahuje, ale zvládnu ho bez pláče a ruce a zbytek už nedám- řve..obličej vůbec.....záda jen hladím a udělám zadeček...dycky u bříška začne krčit nožičky, blbě se tam pak vejdu a natahuje.....
ale jako je to zdatnej vodníček, se mi ve vaničce už truhlík odráží nožičkama...tak musíme zvětšit vaničku :slight_smile:

jdu dělat snídu, manža spí, pes je tuhej a Domču vysílilo ranní mytí zadečku a párkrát bouchnutí do chrastíka, už to pomalu zalomuje taky, jo co pomalu, už chrápe :grinning: no tak uvidíme, na jak dlouho....
dneska odpo přijede kámoška zapíjet dominička, furt byla marod, jinak byla zvaná druhý víkend po porodnici....a zítra maj dorazit pro velký úspěch tchánovci.....
se dozvěděli že jsme ve čtvrtek byli s manžou u mých rodičů na chatě a děsný pozdvižení, že proč nepřijedeme za nima..(nejdřív maj spoustu práce a pak dělaj scény), no nic, žaludek už se mi obrací hlady, tak to jdu připravit :slight_smile:
doufám, že jste všechny měly klidnou noc v rámci možností
16. říj 2010 v 07:24  • Odpověz
Ahoj maminky :slight_smile: Tak v noci jsme se mooc nevyspali :frowning2: Martínek nám blinkal asi se mi přepucal mlíčka :frowning2: Holky jak dlouho kojíte?Mně říkali v nemocnici,že z každého prsa 10min ale přijde mi,že to je na prcka moc :sweat_smile: Tak jsem to omezila na 5 a 5min.Mám hodně mlíka tak mu to asi stačí ale neměla bych já odstříkávat?
16. říj 2010 v 08:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.