• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Dobré ránko,
tak nás trápí denně prdíky až k ránu, jinak včera zase pohodový den, snad to nezakřiknu :slight_smile: :slight_smile: Venku hnus šero, sychravo a pršavo...ale nedá se svítit, po 10 nahodím pláštěnu na kočár jdem pěšky k našim, ptž manžela mám ve škole, tak co doma a moje babi se na něj už tak těší :slight_smile: :slight_smile: Jen nemám žádnou vhodnou bundu, budu muset pořešit...protože jedna ruka kočár, druhá pes a na deštník mi už nezývá chapadlo :frowning2:

@r.m já kojím přes den klidně půl hodiny, si to užíváme...když si pak říhne, je to v poho :slight_smile: v noci max 10minut, se pouští i sám a to nedávám říhat, jptž se budí...ale také mi občas ublinkává....
@lio já včera zkusila prvně kyblík a tam se taky odrážel, jako by chtěl dělat dřepy, komik jeden :grinning: :grinning:
@hupcza to by mě nenapadlo, že vadí cesta v autě na noc.....spíš znám právě lidi, co jezdí s dětma na noc...ale je fajn, to si vědět, kdyby něco....á mát kadeřavá píšu si, postupně to dokupuju :slight_smile: a nosný olej nemáš nějaký tip, třeba mi sem hod prosím odkaz.... děkuju :slight_smile:
16. říj 2010 v 08:45  • Odpověz
@r.m ty kojíš z obou prsů při jednom kojení? Já bych začla střídat. Jedno kojení jedno prso a na další kojení druhé prso. Čím víc mlíčka odstříkáš, nakojíš, tím víc se bude tvořit. Já bych začla střídat prsa při kojení a ono se to určitě upraví.Pokud blinká, koj častěji, ale kratší dobu. Pokud máš prsa hodně nalitá až bolestivá, tak ostříkej do zmizení bolesti. Toť můj názor a rada. Uvidíš, co poradí ostatní.
16. říj 2010 v 09:14  • Odpověz
Dobré ráno,počasí nám taky dnes zrovna nepřeje,ale procházky jsou u nás denně,takže taky dyžtak s pláštěnkou na kočárku,ale na déšť to tady nevypadá..
@r.m na rady doktorů ohl.kojení bych moc nedala,i,když věřím,že jsi to brala jako cennou radu,není na to jednoznačná odpověď,nicméně souhlasíms hanncou,že kojit nejdříve z jednoho,pak z druhého prsu.Za 5min nevim ale,jestli se mimi dostane i k tomu zadnímu mlíčku,spíš odstříkat a pak kojit,obzvlášť pokud kojíš častěji.Určo se to brzy upraví a ty poznáš kdy je mimi naspapaný,někdy mimi u prsu usne až mu vypadne bradavky z puseny sama,někdy se samo pustí...
Malá je pozorovatelska a dyž může být se mnou v kuchyni a všecko vidět,tak ani nebrečí :sweat_smile:
16. říj 2010 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz
@hanncca děkuji za radu,zkusim tedy kojit z jednoho a pak při dalším kojo z druhého.V nemocnici jsme měřili kolik malej vytáhne mlíčka z prsa a dohromady vypil 50ml,což je dost :slight_smile: oni miminka asi nepoznaj kdy maj dost,že?Nebo mi to tak přijde u našeho prcka :grinning:
@petja Dík za radu :slight_smile:
@rennu to už má z bradavky dudlík,ne? :grinning: :grinning:
16. říj 2010 v 09:46  • Odpověz
@r.m no,právě,že by měly poznat,kdy mají dost,z mateřského mléka nelze ztloustnout,to ublinknutí je spíše ještě nezralostí oraganismu,ne?
16. říj 2010 v 09:59  •  3 děti  • Odpověz
@rennu heye a když je den poho a máte trápení k ránu, jak poznáš že jsou to prdíky? blbá otázka asi, ale spíš mne to zajímá, zda to nemůže být i něco jiného, bo takhle často a dlouho békat je i na prdíky příliš, tak zkoumám....
no tak na to odrážení pozor, já ho musím hlídat i v umyvadle, pokrčit rukou nohy a umýt zadeček ,jak nohy nechám volně tak se odráží a na to je ještě fakt brzo...
my byli venčit psisko, manža jel po nákupech a malej spí už přes 3 hod, tak ho jdu budit na jídlo.
tak hlavně že už se to u vás uklidnilo.....ještě pořešit ta rána a bude ok
16. říj 2010 v 10:16  • Odpověz
@petja taky máme pozorovací dítko, je to super, když se nebéká ale pozoruje, včera jsem ho zachytila jak koukal z okna balkonových dveří, jsme sice poslední patro,tak nevím co tam viděl, ale zabavil se na dost dlouho .-)
manža je z něj vyřízenej, že jako ho položím a on nepláče ale nespí, je to fakt nádhera
bříško jsme homeo snad taky zahnali, tak snad bude zase pohodička, i když ne že by včera nebyla, ale ten pláč byl náročnější no :slight_smile:

jinak u nás pod mrakem, zataženo, ale nad mraky slunko, takže není takový to hnusný zamračeno tma...venku sem tam lehounlince mrholinkovalo.

@rennu sem si vzpomněla..já tedy kočárk, psa a deštník měla, bez deštníku bych to nedala....bud deštník vodítko jedna ruka, nebo vodítko s kočárem a deštník.....ale už sem vytáhla kšiltovku, na tohle mrholení je to super, že mi to necáká do ksichtu a na brejle :grinning:
16. říj 2010 v 10:19  • Odpověz
@lio no u mě deštník nehrozí.Já beru goretex bundu,boty a kalhoty a razím :wink:
16. říj 2010 v 10:25  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky,
tak mi noc docela v pohodě. Nevím, jestli dala interval cca 5 hodin, anebo si jedno kojení nepamatuju :grinning:
Ráno jsem zkombinovala rady od všech a nahřála malé bříško mokrou teplou žínkou, pak namasírovala, zahýbala nožičkama, natřela Flatulinem, dala do postele a na bříško termofor s teplou vodou a prdla si snad 30x kočička moje :slight_smile:. Tak myslím, že to začnu praktikovat 2x denně - ráno a večer a snad se prdíků zbavíme úplně :slight_smile:. Teď je v lehátku a něco tam bručí a čučí na krabici s kapesníkama :slight_smile:

@lamia: ty bláho, jsi skvělá, že ještě ke 3 dětem studuješ po večerech. Mám doma 1 prcka a stejně bych teda studium .... :astonished: :confounded: asi nedala :slight_smile:. Výborný, že holčičky Julinku milujou :slight_smile:

@r.m: panečku, 500 g za týden, tak to je ještě větší jedlík než naše Žanetka :slight_smile:. Ale to je dobře, jen ať baští :slight_smile:

@hupcza: tak super, že vše na prohlídce O. K.
16. říj 2010 v 11:02  • Odpověz
@rennu: jé, tak super, že se vám to zlepšuje, ťuk ťuk ťuk a snad už bude dobře :slight_smile:

@hupcza: jj, mátu kadeřavou si také píšu a taky se přidávám k rennu na tip na nosné oleje :slight_smile:

@r.m: přidávám se k holkám, nejdříve jedno prsíčko a když bude hlad, tak dát případně ještě to druhé. Protože nejdříve jde slabší mlíčko - spíš na žízeň a teprve to zadní mlíčko je pořádně syté. V porodce se přikládá k oběma, aby se pořádně rozběhla laktace :slight_smile:

@petja: taky neberu deštník, ale nepromokavé oblečení a boty a jdeme :slight_smile:

@lio: to je super, že už Domíska netrápí bříško a jste v pohodě.

Jé, Žanda má rekord, už asi 5-10 minut je v lehátku a kouká a "vypráví" :slight_smile:, tak snad se to bude zlepšovat a hlavně se těším na to Fischer lehátko, tam jsou i hračky a tak .... Tohle je jen nějaké starší lehátko od ségry, už jen na "dodělání" :slight_smile:.
No, až mi dopere pračka, tak asi půjdeme ven, tak se tu mějte :slight_smile:
16. říj 2010 v 11:08  • Odpověz
Jo, chtěla jsem se zeptat, když měl manža smlouvu na dobu určitou, může teď jít na neschopenku? Anebo to u té smlouvy na dobu určitou nejde? Jo a ještě k tomu má živnosťák, aby to nebylo úplně jednoduchý :grinning:.
Díky
16. říj 2010 v 11:09  • Odpověz
16. říj 2010 v 11:12  •  3 děti  • Odpověz
dobré poledne,
tak u nás byla noc suprová, dokonce měl malej skoro 5 hodinovej interval, jsem se lekla, jestli je o.k. :grinning: Od rána teda chudáček blindí, nejdřív jsem převlíkla jeho, pak dala bryndák a zeblil si i zavinku prďolka. Teď si dává šlofíčka v lehátku, tak jsem se pustila do praní a vaření. Jsme dneska celý den bez taťky, tak to bude dlouhá sobota :fearful:
@hupcza : tak super, že jsi přežila bez úhony ko a děti jsou už zas ty zlatíčka :wink:
@lamia : tak to máš můj obdiv, já jsem extra líná :slight_smile: tak jsem ráda, že zalezu k pc nebo vyjímečně k telce.
@hupcza : tak paráda, že homeo zabralo :wink:
@lio : aha, díky za info. Pošlu tam zítra asi tatku, nebo pojedem i s mláďátkem, ještě jsme v obchodu všichni dohromady nebyli :sweat_smile: Co to je za homeo pro domču, a na co přesně je? Kdyby to pomáhalo a chodil by Adámek po tom častěji určo bych zkusila :wink: Tak pěkně zapijte Domču a zítra přežijte tchánovce.
@r.m : Začni kojit z jednoho,aby se dostal k tomu zadnímu mlíčku. My určitě víc než 10 min, v noci teda míň, to většinou vytuhne brzo. Náš taky někdy neví kdy má dost.
@kovalda :já jsem taky v noci dost mimo a kolikrát taky nevím, která bije :grinning: Tak super, že si Žanda tak krásně ulevila a hlavně že to na ní tak hezky všechno dohromady zabralo. Tak to s manžou netuším :confused:
16. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz
@kovalda Ty jo super vychytávku jsi z těch všech rad udělala,manuál k prdíkům :grinning: to je fajn,že Žanetka tak poprděla,to jsi měla za každého obzvlášť radost,co?
16. říj 2010 ve 12:19  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj jen vás pozdravím máme tatku doma tak si ho užíváme :wink: jinak přeju pěkný den :dizzy_face:
16. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz
@petja: :grinning: no máš pravdu, byla jsem ráda za každého prdíka. :grinning:

@antana123: tak si taťku dosyta užijte. :slight_smile: A kdy tam jedete s ním?

@beru3nek: ty bláho, 5 hodin interval, to je výborný :slight_smile:

My se teď vrátily z procházky. Byly jsme jen na hodinu, ale v tomto počasí stačí. Domu jsme už příjížděly "s muzikou". Tak jsem si říkala, jak bude problém se vůbec svlíknout. Svlékla jsem malou, dala ji do lehátka a světe div se, povídala si a koukala :grinning:. TAk jsem utřela psa, došla si na záchod, převlíkla se a ještě se najedla a udělala si čaj. :slight_smile: Pak jsem jí dala napapat a položila ji zas do lehátka a zas si povídá a kouká ... a PRDÍ :grinning:
16. říj 2010 ve 13:46  • Odpověz
@kovalda Jo,jim kolikrát fakt stačí změna a z neutěšitelného pláče je zase klidek
16. říj 2010 ve 14:48  •  3 děti  • Odpověz
Ja teda kojim stale z obou, jak mi poradila PA ...ale necham ji dokud se neodpoji, deset minut u jednoho je urcite, casto i vic, u toho druhyho byva min. Tak nechaou, ze by se nemela dostat k zadnimu mlicku, obcas jsem dala jen jedno s pocitem, ze jsem ji osidila :confused: a nekdy i place, ze chce jeste druhy :confused:

@rennu @kovalda: sice jste se ptali hupczy, ....ja mam jako nosny olej smesku - zakladni olej z nobilisu, ale uz jsem ho v eshopu nevidela, ted jsem jeste koupila jojobovy na masaze, taky muze byt jako zakladni a ten mi vyhovuje vic, zda se mi, ze i potnicek je min a lecim s nim suchou kuzi na celicku.

ja si olejicky taky pisu, ale tady je nejak nemuzu sehnat .... ani ten eukaliptus, doufam, ze objevim nekde poradnek´j kram. Tady u nas v biobchode maji primaveru, ale jen neco....nedavno jsem chtela koupit vanilku, taky do koupele, ale kdyz jsem videla tu cenu, tak jsem ji zas vratila, mozna k vanocum.
16. říj 2010 ve 14:58  • Odpověz
jsme po procházce, docela mě překvapilo jaký je tam teplo. Dneska Adámek docela blindí, tak hned plaším, když nám dr. řekla, že kdyby zvracel ať přijedem. Nejdřív asi hodinku po jídle, pak hned po koju, ale lítalo mu to pusou nosem, do toho se zakuckal, se kdycky tak vyděsím, když se mu to stane :pensive: . Tak doufám, že to bylo dneska už naposled.
@antana123 : užívejte :wink:

@kovalda : jo jo, bylo to super, kéž by se to stalo pravidlem :grinning: My byli tak na půl hodinky, už něják nevím kam chodit, hlavně pokud možno chci aby mohl pejsek běhat na volno, tak to beru tady u nás zahrádkama a šílenejma cestama. Kočárek už pěkně vrže :confounded: Ještě v 6 musíme jednou ven. Až bude změna času, tak to bude opruz za tmy :confused: Tak super, že má Žanda dobrou náladičku, a prdět jí jde už samo :wink:
@suik : já kojila ze začátku taky z obou, ale to bylo tím, že v jednom došlo
16. říj 2010 v 15:24  • Odpověz
@rennu: me v kybliku taky pekne cvici, krouti se jak zizala a zapira se nozickama, uz od zacatku :grinning: , ale to je normalni, ne?

@kovalda ja si nejsem jista, ale myslim, ze to nejde, nebo skonci neschopnost dnem, kdy skonci smlouva. Zivnostnak na to nema vliv, z neho by penize - nemocenska, nesly, ne? Pokud si ji teda dobrovolne neplati.
16. říj 2010 v 15:31  • Odpověz
@suik : já taky myslím, že jo. Není to nějákej novorozeneckej reflex, v tom kyblíčku?
dneska při pasení koníčků se mu u toho podlomila ručička, že se z toho otočil na zádíčka, koukal jak jojo a já taky :grinning: . Je u toho totiž ještě hodně nestabilní, u toho pasení.
16. říj 2010 v 15:52  • Odpověz
@beru3nek Tak už jsem kojila jen z jednoho prsu ale přišlo mi,že by si ještě dal.Kojila jsem ve 15h a před chvilkou jsem ho uložila do postýlky a zase mi ublinkl :frowning2: :frowning2: přitom si po kojení říhl,tak nevim :frowning2:
16. říj 2010 v 16:05  • Odpověz
@r.m :jestli si myslíš, že chce ještě, tak bych mu taky dala cuca z druhýho. Mě blindí taky, není to závislé na odříhnutí. Teď toho moc nevypil, u prsa mě vytuhnul tak spinká. Taky furt koukám, jestli není zas poblinkanej. Ráno byl pěkně zřízenej a u toho ani nevyplivnul dudlík, měl ho taky poblinděnej šmudlík.
16. říj 2010 v 16:29  • Odpověz
@beru3nek urcite je, v kybliku by to melo byt jako v deloze, i chce tu vodu pit...
16. říj 2010 v 19:03  • Odpověz
Dneska u nas taky prselo, ja jsem desnik nikdy nemela, chodila jsem vetsinou v takovy cepici, co docela vydrzela a kabate. Tady jsou ale obcas zniceho nic pekny chcance :confused:, uvazuju o tom ze si koupim nejakej peknej prsiplast nebo plastenku s kapucou, ale nemuzu najit nikde zadnou peknou. Na sportovni bundy me moc neuzije...

Dneska jsem pekne vytocena, manzel vcera pracoval do tri a dneska je celej den uplne nemoznej a spi. Ani se mnou nechtel jit na nakup, ze pry nez se vyhrabeme bude odpoledne, tak jsem mu rekla at se vsadi, ze do pul hodiny budem cekat se sofii u dveri, taky ze jo - do 20 minut dokonce a on jeste v pyzamu, dalsich 25 minut jsme venku cekaly my na neho.... nejvic me ale stve, ze on kdyz je vyrizenej, tak si proste schrupne, ale ja nemuzu a on mi v tom moc ani moc neulevi :frowning2:((((

no ale stihla jsem aspon vyzehlit docela dost pradla, chybi jen pliny
16. říj 2010 v 19:09  • Odpověz
@kovalda poslední týden v říjnu
16. říj 2010 v 19:42  • Odpověz
já vozím teď pořád v kočáru deštník, ale nějákej nepromokavej oděv by byl určitě šikovnější. Tak budulínek už na mě zase usnul, tak si to zas asi šetří na večer kocourek náš.
@suik : chlapi no :stuck_out_tongue_closed_eyes: někdy na zabití, ale bez nich si to nedokážem stejně představit.
16. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
@suik: díky za odpověď, na ty olejíčky kouknu :slight_smile:. Jj, ty ceny, to je síla :slight_smile:. Člověk by chtěl všechno, protože to nutně "potřebuje", ale teda ty prachy, ... :slight_smile:

@beru3nek: snad to blinkání nic nebude.
Jj, dnes prděla dost, k večeru u toho i trochu plakala, ale myslím, že byla spíš přetažená, nějak se j odpo nedařilo zabrat.

@suik: jj, tím mne manža taky sere, že já jsem s malou vypravená hnedka a čeká se na něj, než se vyhrabe, ... děsný.

@antana123: tak jsem zvědavá, jak se ti tam bude líbit :slight_smile:
16. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz
@beru3nek to jo :grinning: ... no aspon se pred chvili aspon tvaril provinile :grinning:

@kovalda jj, tu vanilku bych ale chtela, krasne voni a pro miminka je dobra :frowning2:

tohle byla teda rychla akce, jindy nam to trva dyl...ale stihla jsem i vymyslet, co si vezmu na sebe :grinning: , nejak se ucim to zvladat rychle, jindy jsem se strojila a prevlikala pul hodiny, nez jsem byla spokojena....ted se snazim drzet svuj standart, ze se paradim, i kdyz jedem jen kolem baraku :grinning: , ale uz to delam rychle a na prvni pokus :grinning:
16. říj 2010 ve 21:37  • Odpověz
Žanetka odpoledne nemohla zabrat, tak plakala, no hrůza řev. Tak jsem ji pak svázala do zavinky, přitulila, zapla vysavač, houpala a čekala, ... Dočkala jsem se, ale nešlo ji odložit jen tak, tak jsme si pak šly spolu lehnout a zalomily to na hodinu. Žanda pak spala ještě dál až do koupání.
16. říj 2010 ve 21:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.