• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@discreet já ho neuspím ani za zlaté prase, můžu ho nosit, ňufat, chovat, hladit, nechat v klidu, nechat v koši, zamuchlat, zavinout, dudel, prso...nic nezabere. po hodine se rozkouká, uvidí svého netopýra nebo lustr a cvak - nejednou je hodny a třeba hodinu si sám v pokojíčku vykládá s lustrem. ale v té hysterii se s ním prostě nedá nic dělat.
18. říj 2010 ve 12:42  • Odpověz
No já právě nevím, jestli už vidí, zkusila jsem ho dát pod hrazdičku a zase řev, dneska fakt chce jen prso a nespí, asi zabere jen kočár, jenže venku je tak hnusně :unamused:
18. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz
@discreet tak ho u toho prsa pak nebud, pockej az si vzpomene sam. Ja ji pres den taky uspavam obtizne, vecer to je snadny....
Takze kdykoliv mi usne, nebudim.
Na hysteraky nam ale zabira pustit fen, nebo vysavac, to je jak kdyz ji vypne, pomaha i houpani a dudlik. Tata ji umi uhoupat pekne.... vestinou ale v klidu cumakuje ale NESPI!
Zatim tutovka je kočár, my tu mame dneska krásne, ale ja jsem uplne hotova, dneska jsem normalne narazila do skrine, nejak jsem se zamotala, tak jedinej vylet kterejm me laka je do postele. :rolling_eyes:
18. říj 2010 v 16:23  • Odpověz
u nas teda hracky nefungujou, nejvic zabira mama
18. říj 2010 v 16:24  • Odpověz
Ahoj. Tak, tak vás stíhám dočíst. Vůbec nestíham.
@suik @suzete @discreet máme to s Nikčou úplně stejně. Už ji to drží 3dny. Furt jen kojím a kojím, nebo se o to aspoň snažím, protože kolikrát už ani nemám co, tak malá řve u prsa jak divá. Snažím se jí v klidu vysvětlit, že mamka nemá mlíčko a že si má chvílu schrupnout než se mi zas nějaký udělá. :slight_smile: Připadnu si sice jak blázen, ale někdy to na ni jako zázrakem zabere a ona se nechá ošidit dudlíkem a usne. Ale někdy nezabírá ani to. Pak třeba zas 3 hodiny kojím přesněji nechávám ji u prsa. Usne na 15 min a zas hodinu kojím. No snad se to brzo upraví, pokud je to jen růstovej spurt. Hodně sil a vytrvalosti. :wink:
18. říj 2010 v 16:37  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak Žanetku taky občas potrápí prdíky, i přes masírování, nahřívání, Flatulin a tak... Ale přijde mi, že to většinou prdíkama jen začne a pak už je přetažená a nejde jí zabrat, ... Ale je fakt, že ty prdy, to je prostě hnus pro ty jejich bříška. Spinká, spustí křik, začne se kroutit, ... Někdy se jí podaří a prdne si a pokračuje ve spaní, ani oči neotevře a někdy se nezadaří a to pak pláče a ponocujeme. To bylo třeba dnes v noci - od 23 do 0,30 hod. a pak ráno od 7 do 9.
Včera skoro přes den nespala a večer pak ani zabrat nemohla a dnes zas by spala celej den, .. tak doufám, že i v noci bude chtít spát. Včera totiž ani v kočárku nemohla zabrat a dnes jsem si ji položila jen na chvíli do lehátka, než se oblíknu a dojdu na záchod a ona mi tam zatím usnula a prospala i přesun do kočárku, ...

@discreet: a vážete ručky k tělíčku? Mně Žanda totiž takhle jemně spí, pokud nemá svázané ručky, anebo se jí podaří je nějak vytáhnout. Tak pak jak těma ručkama máchá, tak se leká a vzbouzí. Pak když ji zavážu, tak mnohdy ihned spokojeně usne hluboce.
18. říj 2010 v 17:18  • Odpověz
ahoj holky. Tak dneska v noci jsem Míšu nebudila. Krmení někdy před půlnocí. Budíka jsem měla na 4 h., ale nějak se mi nechtělo, tak jsem si řekla, že ho zkusím nechat spát. Spal dál, ale v 6h už jsem to nevydržela a vzbudila ho. Byl hladovej jako blázen, ale sám si nezakřičel. Ale pusu na mě pak už otvírala strkal si tam celou ruku. Ale dneska jsem jak praštěná, furt bych jen spala, strašně unavená. Ale teď jdu vykoupat, nakrmit a snad se na cvičení rozhejbu...hezký den všem.
@antana123 držím palce na zkoušku
@kovalda my na prdíky netrpíme vůbec. Když se začne kroutit, dám na bříško nebo hladím a přejde to. Vypdrí se a pohoda. Žádné krémy, mastičky, homeo, kapičky nic takového neznám.
18. říj 2010 v 17:30  • Odpověz
@hanncca: ty bláho, to vám prudce závidím, že jste bez prdíků. A hlídáš si jídlo? Anebo můžeš jíst klidně vše?
18. říj 2010 v 17:42  • Odpověz
@suzete @discreet @suik @trexx25 : Tak to jsem ráda, že nejsem sama co jenom v jednom kole kojí... :sweat_smile:
@kovalda : prdíky nás taky trápí... Ale vypadá to , že nám už začaly zabírat probiotické kapičky, tak snad... Ale občas i tak musíme zavést trubičku... :confounded: :frowning2:
18. říj 2010 v 17:57  • Odpověz
@hanncca : tak to Ti závidím, že malej netrpí na prdíky... To u nás je to občas krušné!! :unamused:
18. říj 2010 v 17:58  • Odpověz
@suik Tak fén zabral, ale jak jsem ho vypnula spustil nanovo :wink: ale manža ho uvozil v košíku

@trexx25 Tak to jsem ráda, že to máme stejný, dneska jsem fakt jen kojila, spal přes den tak hoďku, jinak jsme řvali nebo kojili, on mi pak i ublinkne, tak si říkám, že musí být přejezený, ale hned zase třepe hlavou a hledá prso :slight_smile:

@kovalda Nevážeme, v porodnici nám řekli, že kvůli té klíční kosti nemáme vázat, teď už by to měl mít zahojený, ale nevím jak na to, jestli jen do plíny, ze zavinovačky je vždycky vytáhne :unamused: a zkusila jsem to v záchvatu řevu a řval ještě víc, tak nevím, ani kdy ho svázat?!

@hanncca Ťuk ťuk, taky zatím prdíky neznáme, dávám dvakrát denně SAB a před každým kojením pomačkám břicho, sem tam z něho vymáčknu nálož :stuck_out_tongue_closed_eyes: už jsme to natrénovali :grinning:
18. říj 2010 v 17:59  • Odpověz
@kovalda @discreet Tak jsem zkusila zavázat ručičky do té zavinky, jak kovalda radila a malá spí už přes hodinu :wink: , asi na tom něco bude, protože je pravda, že malá vždycky rozhodí ručkama, lekne se a vzbudí a chce pak znova prso :frowning2: Snad bude zavinka fungovat i nadále... :wink:
18. říj 2010 v 18:51  • Odpověz
@discreet Mě pak Nikča taky ublinkává, první den jsem si taky říkala, že je přejezená, ale pak už i bylo slyšet, jak jí kručí v bříšku, prvně jsem se bála, že se nám ztratilo mlíko,tak jsem jí dala i dokrm, to se uklidnila a usnula, pak už jsem jen kojila a přikládala. Snad to tak nebude moc dlouho. Je mě malé hrozně líto, když tak hrozně pláče.
18. říj 2010 v 18:59  • Odpověz
@eliska_v Tak ty taky? Koukám, že je nás teď dost. Ale to zvládnem. Já to nechci zakřiknout, ale příjde mi, že dnes je to trošku lepší, no uvidíme v noci.
18. říj 2010 v 19:02  • Odpověz
@trexx25 : jj, je nás docela dost!
Já zavinku zkoušela, ale náš klučina jí nemá rád!! :frowning2: :unamused: Hned se mi v ní kroutí... :frowning2:
18. říj 2010 ve 20:14  • Odpověz
Ahojky my se samože hlásíme do spurovců u nás na 6.týdnu.No,to zvládnem a pak až na 3.měsíci :grinning: Jinak malá měla včera doclea rýmu,malej už měl 2x,co začal chodit do školky,tak jsem kápa olejík od ATOK a je to lepší o 80%.Taky jsem ráno odsávala a to pomohlo moc taky. Teď jsem zrovna dokoupala nakojila a mám malou dole,chystám se na sprchu a pak se přestěhovvat nahoru do ložnice,snad bez probuzení :wink:
Mám pár nových foteček
18. říj 2010 ve 20:16  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky jak se tady máte??
18. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz
ahojky, teda koukám, kolik vás spurtíkuje :confused: my je asi zase přeskakujeme :sweat_smile: tak přeji pevné nervyy...

Radima teda nafukuje dost, ale naštěstí to vyprdí...kroutí se teda hlavně v noci, když se probouzí a pak k ránu a to když pak přebaluju a má nožky nahoře k tělíčku, tak z něho vždy vyjde takový dlouhatánský fuk a to i několikrát...to je něco :sweat_smile: ale jsem ráda, že to jde ven, aspoň ho to tolika netrápí :slight_smile:

tak přeji dobrou noc všem, já si jdu sednout k pletení :slight_smile:
18. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz
@discreet jj, prestat se nesmi...ja ho mam nahranej v pocitaci, ale dlouho to nesnesu, dneska jsem ale u toho usla i ja.... podruhe dnes vecer, jen jsem ubirala hlasitost, vypdala ze je jak dudek, chyba lavky. To zavinuti taky dost pomaha, idealni je nejaky velky ctverec, nevim, jestli staci tetraplena, nebo neco vetsiho a kdyz to jeste pruzi. nejlepsi je na to merinozavinovacka.
Já dneska na spani zavinovala taky za revu, snazim se to ignorovat, pac bez toho proste neusne...ty rucky ji vadej.

Sofinka na prdiky taky moc netrpi, dneska teda asi neco malo bylo, ale stejne nejvic zabralo chovani, fenovani a dudlik....tak buhvi co to bylo. A k ranu obcas tlaci, ale bylo to kdyz byla rozvinuta, po nocnim prebaleni jsem ji uz nezavinovala, ted uz radsi zavinuju furt.
Mozna to byl ten segedin, dneska jsem mela odlezelej a prdy litaly a ani nemrkla okem. Tak si priste asi pockam :grinning: ......Ted rve asi kvůli hladu a byla asi i podrazdena.
18. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz
@ojo my preskocili ten prvni....

@petja.... jj, to bude docela dlouhej interval :grinning: Odsavacku mas vysavacovou? My na to nemame vhodnej vysavac, tak mam jakejsi balonek, ten je uplne i knicemu a pak tu co se saje pusou, vysaju ale tak maximalne jednoho holuba a to jeste na kraj nosanku a pak ho musim opatrne vzit do kapesnicku.

@eliska_v a zkousela jsi vytrvat? Polozit treba na brisko, pekne houpat, dat dudlik? Kdyz jsou rozparadeny, tak je samotny to zavinuti neuklidni.

ja ji dneska uklidnila opet narazenim na prso, skoro doslova :grinning:
18. říj 2010 ve 21:14  • Odpověz
přeju dobrou noc :wink:
18. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz
fíííííha vy tu tedy jedete , tedy lépe řečeno vaši mrňousové......nám zabíraj homeo asi.....neska hlídala mamča, já jela na tu schůzi, manža mne nechtěl pustit samotnou a tak jsem pro něj jela do práce, šel samo pozdě a já měla na 120 km 60 min......tak sem to hasila a přijela asi o 20 min pozdě ,ale stihle jsem vše důležité, tak pohoda.
Prej Domča v poho usnul, nekroutil se a tak.....takže my to máme střídavě oblačno, sem zvědavá co zítra ....

jinak jsme byli v poradně, máme 5,1kg, 58,5 cm a dr hotová z jeho pasení, že pase jako tříměsíční....moc sme se ji líbili, tak jsem ráda .-)

@antana123 jak dobrou noc a jak si dopadla :-O
18. říj 2010 ve 22:39  • Odpověz
@lio zatím jsem všechny zkoušky zvládla snad i tu dnešní fyziku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. říj 2010 ve 22:42  • Odpověz
@discreet: vážu ručky prakticky pořád. Někdy je třeba v noci vytáhne a u dalšího kojení se mi mrví - kroutí se a odtahuje od prsa a tak ..., tak ji odpojim, zavážu, zklidní se, dělám šššš a šoupnu prso :slight_smile: Snažím se ručky fixovat i do kočárku, ..
Vážu větší plenkou anebo i tera osuškou, pak dávám nejčastěji do rychlozavinky. Ať dám cokoliv, vždy ručky časem vymotá :slight_smile:

@trexx25: tak super, že u vás zavazování taky funguje :slight_smile:

@petja: děti jsou úžasný :slight_smile: Ať se vám daří s tím bacilem zatočit. Olej od ATOK? Píšu si :slight_smile:

@suik. téda, tobě taky závidím, že na ty prdíky netrpíte, segedín ani nic podobného si netroufám ani pomyslet, natož jíst. I když jsem si říkala, že takové pořádně prdivé jídlo by třeba ty prdy vyhnalo lépe :slight_smile:. No nevím, nemám to srdce to zkusit.

@antana123: ahojky, jak jsi dopadla s fyzikou?
18. říj 2010 ve 22:45  • Odpověz
@lio: tak super, že jste na schůzi stihli vše podstatné :slight_smile:
Výborný, že homeo zabíraj. Já si nějak nemůžu mezi těma homeo vybrat nic, co by vyloženě sedlo na nás, ...
A pasení jak 3-měsíční, tak výborný :slight_smile:

Já dnes byla z Žanetky totál nadšená, krásně spinkala a když byla vzhůru, tak až na nějaké chvilky byla úžasná. Párkrát jsem ji dala pást a je skvělá. Nejvíc se mi líbilo těsně před koupáním, když jsem si polosedla pololehla v posteli a dala ji na sebe a ona pásla a koukala se na mne a povídala a to asi 5 minut :grinning:
Dnes jsme poprvé koupaly v kyblíčku. Kdybych jí nechytla nožky, tak si tam normálně stoupá. Bála jsem se, že budu muset hodně držet hlavičku a prdlajs. Tu si držela ona sama a sem tam se opřela dozadu o kbelíček, já fixovala nožky, aby v kyblíku nestála :slight_smile:

Holky, myslíte, že by vadilo střídání koupání ve vaničce a v kyblíčku? Anebo že to prcek vezme jako koupání a rituál to nenaboří? Žandě se totiž líbí oboje a každý je trochu jiný, v kyblíčku se mi líbí, že má ponořené celé bříško a může si ho hezky nahřát, ale zas ji vůbec neumyju.

Kamarádka dnes byla se svým miminkem na kontrole a paní doktorka jim na prdíky doporučila kapky BIFIFORM, tak jsem na to koukala, je to přírodní, tka možná zkusíme. Protože mi přijde, že po Sabu se malá akorát pokadí a baby calm pomáhá tak nějak sporadicky. TAk nevím, ...
http://eshop.lekarnazdravi.cz/dnn/productdetail/pid/47276/productname/bifiform-kapky-7-ml-probiotikum

No, jdu do sprchy a spát, dobrou
18. říj 2010 ve 22:53  • Odpověz
Ahojky, tak bledá závist ode mě směřuje ke všem "neprdíkujícím". U nás střídavě oblačno, někdy pohoda a někdy bych se mohla unahřívat a umasírovat a nic. :frowning2: Navíc se nám k tomu přidala velmi řídká stolice velmi zelené barvy. :frowning2: Teplotu nemá, jí moc hezky, tak máme zatím nasazená probiotika, snad se to zlepší, držte nám palce. Je to jak kdy, ale kritická je u nás sedmá hodina večerní, to více či méně vyvádí pravidelně. Po deváté se pak uklidní, na půlnoční krmení už jen tak ledabyle otevře půl oka a spí jak zabitá až do rána (ťuk ťuk).
Jinak manžel včera zkoušel nový vysavač a prcková mi téměř vytuhla uprostřed krmení (což normálně nedělá), takže pokud si na to vzpomenu, nasadím ho ve chvíli krize. :grinning:
No a k zavinování - pevně zavinout u nás na začátku skvěle fungovalo, ale trvalo to tak týden. Ale teď nedej bože, že bych jí chtěla tímhle způsobem znehybnit - to spustí takový virvál, že ten nejstrašlivější řev při nevypuditelných prdíkách je proti tomu jemné broukání. Takže už to ani nezkouším. Ona asi potřebuje mít ruce a nohy volné, aby si jimi mohla cvičit tak, jak potřebuje.
Jo a mám na vás intimní dotaz - mám víc než šest neděl po porodu a pořád špiním. Ne moc, ale je to čerstvá krev. je to normální?
18. říj 2010 ve 23:01  • Odpověz
@kovalda hele, jím všechno, co jsem jedla před těhu a v těhu. Takže se vůbec neomezuju. Ale květák sem si třeba ještě nedala a ten miluju. Ale zatím jsem ho neměla.

Jinak Míša včera-dneska zase blindí, docela dost. Ale sražené mlíčko. Jako když ho nestráví. Tak zase najedem na režim kojit častěji a kratší dobu..takže jdu spát, protože za chvíli vstávám a strašně mě bolí hlava. takže dobrou
18. říj 2010 ve 23:17  • Odpověz
@antana123 týýýýý žjova tak velká gratulace, si šikulka !!!!
19. říj 2010 v 08:47  • Odpověz
Dobré ránko,
holky po pár dnech pohody, méně častého kojení a klidných nocí (nepočítám že prcek přes den v postýlce prostě nespí, aby nebékal, musím ho mít v šátku, vaku nebo venku v kočáře, záda mám už v háji :frowning2: - tuhnou, brní, i ruce.. ) ze včera na dnes nejhorší noc vůbec....usínal na pár minut a zase se budil s brekem až řevem, kojení časté, prdíky měl též, kroutil se, tlačil no klasika nahřátí, cvičení, masáž, flatulin-nic nezabralo, mám pocit, že se nemůže pořádně po..... dřív kadíkoval často, ted 1-2xdenně a to s řevem :confounded: Dnes mám náročný den, kolem poledne venčení, pak pěšky s kočárem k manžovi do práce, nechat tam píďu, na gyndu...no nevím nevím, má rozhozený zas kojo, tak to bude síla :fearful:
Jdu vás zkusit dočíst, dokud jí.
19. říj 2010 v 08:47  • Odpověz
@rennu renčo soucítím s tebou, zvlášt dyž sou prckové stejně staří a já užívám pohody, tak moc bych ti ji přála, mi řekni čím to je.....
my měli krmeníčko, pak chvilku poezie = usmívání, broukání, sledování, pak minutku spánku a ted béká, ale nic hysterického ale dudlíka má tak jestli zase prdíci, se picnu už ....
my tedy kadíkujeme taky jednou denně, a taky si myslím, že kdyby kadíkoval častěji, bude mu líp, ale dr říkala neřešit, dokud nekadí bobky, to by bylo špatné (no to si nedokážu vůbec předsdtavit)

19. říj 2010 v 09:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.