• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu jééééé Honzík je moc krásnej, takovej mini model......tady u nás mrholí, docela dost....tak se mi dopo podařilo poklidit, udělat si shake z ovoce (nějak od těhu ovoce v tvrdém stavu nepozřu:grinning: ) a udělala sem hovězí polívku a ted dělám kotletu na houbách, včera mi táta přivez poslední houby, byl primárně na václavkách, ale ulovil i pár hříbků, tak je rovnou zdělám.

Dneska nás evidentně bříško netrápí a tak spíme, jíme, spíme...občas tedy haleká, béká, ale je to takový aby se jako neřeklo a náhodou nezapomněla, že tu je. I sprchu jsem zvládla, i dyž jsem v ní chtěla být dýl, ale malej volal, takže jsem to zrychlila....

sranda je, že občas příjdu když béká a jak promluvím a zjevím se nad ním, tak jako huráá přišla a ztichne...takže už se snažím evidovat tento pláč, abych se nestala otrokem (ač patřím mezi ty, co běží jak mimi békne).....občas si tak pobékává (ani ne pláč) a ztichne za chvíli sám.....
20. říj 2010 v 11:29  • Odpověz
@antana123 heye když je nastuzený bez teplot, ven normoš můžete, na chvíli, uleví se mu, než doma v teple.....
já se toho nachlazení docela bojím....vy co očkujete, kdy jdete? my za měsíc....tak sem zvědavá zda do té doby ustojíme bez nachlazení a očkování ustojíme též, i dyž sem zásobena homeo
20. říj 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak noc u nás stejná jako na včerejšek, malá krásně spinkala a já se probouzela jak mátoha a vždy jí jen dala prso a bylo :slight_smile:. Akorát ráno kolem 8 bolení bříška, tak se krásně zkadila :slight_smile:, ale bříško pak vždy ještě otravuje tak hodinu a nedaří se zabrat.

Koukám, že jste tu ještě večer probíraly to homeo na bříško, tak u toho Lycopodium clavatum 9 CH je charakteristika:
Dítě trápí nadýmání - má nafouklé břicho pod pupkem. Při odchodu plynů se dítěti neuleví. Bolesti se zhoršují kolem 16 hodiny.
My zkusíme Chamomilla vulgaris 9 CH - dítě má nafouklé břicho s křečovitým svíráním okolo pupku. Kolika po vzteku s červenými tvářemi a horkým pocením. Bolest se zlepšuje horkem, tlakem a ohnutím.
5 granulí při bolesti anebo lžička roztoku opakovaně
20. říj 2010 v 11:34  • Odpověz
@lotyna já bych být tebou vydržela.....bud to děláš špatně (málo zavinuješ, nebo už ví, že jak spustí, tak ji rozbalíš) a nestihne přijít na to, že zrovna TOHLE ji udělá dobře....i Karp píše, že to leckdy nezabere hned, a chvíli to trvá, než jim cvakne, že takhle je to ok a bude jim dobře, chce to vydržet, takže zkoušej zkoušej zkoušej...
u nás to samé je s fénem....ono je totiž těžký snažit se utišit již hysterickej řev....chce to podchytit aby k němu vůbec nedošlo (sem chytrá co :grinning: ) ...takže jim pak v tom hysteráku dost dlouho trvá, než začnou vnímat....
a s tím vysavačem, psalas to včera večer ty vid? klidně bych ho večer zapla, ono jeslti ti hystericky řve, nevím co je pro sousedy horší, zda několika hodinový mimi řev, nebo chvilka vysavače (případně fénu)
20. říj 2010 v 11:35  • Odpověz
@suik co se hraček týká.....moc jich nemáme a ze zkušenosti vím, že čím víc hraček, tím menší zájem, takže to letos přehánět nebudu, řekli jsme to i babičkám a dědečkům......vyberu něco málo......hračky jsou na lehátku i na dece, sundavací, tak je různě převěšuju, zrovna kde malej je, takže si nemyslím, že by potřeboval další nálož hraček....prozatím.
ale souhlas, na výběr je takový giga množství, že co koupit je fakt oříšek...
20. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
@kovalda jj já jen že holky psali že jim chamomila neučinkuje, tak mi zbylo jen to Lycopo.....
20. říj 2010 v 11:38  • Odpověz
@kovalda jinak jak sem byla u šarla, má elektrickou akupunkturu (dle Volla) a lycopo...se na nás hodilo nejvíc, i dyž dle charakteristiky nic moc, ale zatím zdá se, že zabírá, akorát mi naordinovala jen 3x týdně , tak ordinuju dle knihy, roztok opakovaně a zdá se, že s úspěchem
20. říj 2010 v 11:40  • Odpověz
@antana123: ať ti praxe uteče. My za chvíli vyrážíme do Prahy, čeká tam na poště lehátko od Fischera a nějaké oblečky na malou a když to vyjde, tak skočíme se ségrou do cukrárny.

@lio: hele, ty tu levandulovou esenci kapeš do koupele bez dalšího oleje? Jen ji?
A s tím základním olejem, to nakapeš do té flaštičky anebo si vždy přidáváš někde na ruce, v mističce? Asi se ptám jak hotentot, ale zatím jsem to nikdy nepotřebovala :slight_smile:
20. říj 2010 v 11:40  • Odpověz
@lio: jé, vy máte dnes přesně 2 měsíce, gratulka :grinning:
Aha, no já zkusíme postupně ty homeo a uvidíme. Hlavně dnes chci koupit ta probiotika Bifiform, ta kamarádka, jíž to lékařka doporučila se mi ozvala, že malá spala v klidu a 6 hodin a že je nadšená a že si myslí, že je to kapičkama, tak jdu do nich :slight_smile:
Super, že vám to zabírá. No já právě ty charakteristiky vždy na nás sedne jen půlka a druhá ne, tak prostě zkusíme. Táhne mně to k té chamomile, tak nám to třeba účinkovat bude, to se nedá posoudit dle ostatních, ... :slight_smile:
20. říj 2010 v 11:43  • Odpověz
@kovalda jj esenci kápnu dvě kapky přímo do vody bez dalšího oleje
a do základního oleje nekapu, mám přímo zase na masáž levandulový olej od saloosu (koupila jsem na který jsem zrovna narazila, ne že bych preferovala saloos) a já ani při masážích nepoužívám základní olej a nemíchám esence.....zatím....ale dělá se to tak, že si odleješ (třeba do mističky) nebo do menší lahvičky, pokud to používáš opakovaně, do toho esenci, nahřeješ a jedeš :slight_smile:
20. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
@rennu: no super, samé dobré zprávy - malej krásně spinkal a byl klidnej, kontrola za tebou a bez bolesti, povolení cvičit, ... super :slight_smile:
Anebo zkuste dát pást Honzíka sobě na těle, to se třeba Žanetce líbí víc, protože na sebe koukáme, cítí mne, slyší srdíčko :slight_smile: Akorát je to truhlík, už skoro usíná a ne a ne otočit hlavičku na bok a spát, pořád mi klove mezi prsa :grinning:

@r.m: Jejda, tak to jste si teda "užili" a svázat ručičky jsi nezkoušela? Malá je taky mnohdy přetažená a chtěla by spát a nejde jí to a ty ručky jí ke všemu ruší, tak svážeme, houpeme na rukách a děláme šššš, aby se zklidnila. Taky mi pomáhá v místnosti vyvětrat.

@rennu: no to je úsměv úžasnej :slight_smile: a ty vlásky ... :slight_smile:
20. říj 2010 v 11:50  • Odpověz
@kovalda no právě, že někdy charakteristika nesedí na 100% .....tak se zatím učím za zadkem s homeopatem :slight_smile:))
20. říj 2010 v 11:54  • Odpověz
@kovalda zpívala jsem i ukolébavku (tedy jedinou,kterou znám) :grinning: ššš také děláme ale ty ručky jsem nezkoušela,tak příště,prostě je to dáblík :dizzy_face: ale ted spinká od 8hod :slight_smile: :slight_smile: asi bude po včerejšku dospávat
20. říj 2010 v 11:58  • Odpověz
tak jsem zvládla i telefon s právničkou a malej tu békal a já nepřiběhla a když sem dokončila hovor, tak bylo ticho....žádný hysteráček, jen asi jestli nemůže zabrat, nebo máme v plíně.../ do látkovek opravdu stačí málo a nelíbí se mu to, takže náročný :grinning:)
nicméně mi tu chrupčil i když sem klepala maso :grinning:
20. říj 2010 v 11:58  • Odpověz
@r.m jestli ti spí od osmi, to už jsou čtyři hodiny, budila bych......přes den bych budila a v noci nechala spát.....takhle on dospí to, co prozlobákoval v noci a bude to furt dokola.....
u nás to tedy neplatí, včera spal 4a půl hodky ale v noci je to stále stejně úžasný.....ale ve vašem případě zlobících ve večerních a nočních hodinách bych přes den nenechala dospávat...resp. interval na krmení dodržovala pravidelný
20. říj 2010 ve 12:00  • Odpověz
@lio Jo, možná máš pravdu, že to dělám blbě - trochu to připomíná boj kdo z koho a já často prohrávám, protože na to nemám nervy. A s tím luxem a sousedama jsem si pak taky říkala, že to asi vyjde nastejno - jenom aby si sousedi nemysleli, že chci zvukem vysavače zakrýt mučení malého miminka. :grinning: Teď jsem rychle četla tvůj poslední příspěvek - že děti zlobící při večerníčcích, tak jsem chtěla napsat, že to jsme přesně my - jakmile si tatínek pustí Simsonovy, tak začne (asi aby z toho nic neměl :grinning: ), ale pak jsem si to přečetla pořádně. :slight_smile: Jo a jinak my dodržujeme pravidelné intervaly na krmení po třech hodinách, jenom to popůlnoční krmení (tzn. ve tři) necháváme na ní, jestli se vzbudí nebo ne. A na to se už teď budí čím dál míň.
20. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
@kovalda no ted na to koukám, včera já svátek a neska domča dvouměsíční narozky, fííííha :slight_smile: díky ke gratulce
@lotyna jj je to opravdu kdo z koho, ale ne kdo koho umučí dřív, ale aby tys vydržela a ukázala že TAKHLE ji bude dobře...tkže nestřídej když hned nezabere ššš a nebo houpání...ale setrvej a přidávej další (dle Karpa)
jj vy už jste taky měsíční, ale Rennu má třítýdenního prcka, a to mi přijde na něj čtyři hodky až až na to že zlobákuje v noci?.-) ale to je můj názor....
já kolikrát jen dřžím pevně přitisknutýho a čekám, kdy mu to dojde.....(když se mi podaří ho nechat se dostat do mega hysteráku, ale většinou jsou to řevy k bříšku a to pak fakt nic nezabere, než přitisknout a počkat až křečíky přejdou.....protože on má už takovou sílu s prohýbání se, že ho musím pevně ztisknout a držet.....

ted jak békal, tak sem ho zvedla, pochovala, pohoupala a položila - chrupčí...
20. říj 2010 ve 12:41  • Odpověz
@lotyna a jak si psala že Viktorka začne při Simpsonových, tak my to máme tak, že jak volají tchánovci a on má náhodou předtím hysteráček, tak ztichne, tudíž manža řekne, že pohoda jazz, hodnej, spí...položí tel a spustí znova :slight_smile:))
a pak tam přijedem a tchán hotovej, bo jak se on zjeví, tak Domča spustí (taky co se diví, když ho ještě nechoval a tak ho Domča ani nezná) :grinning: :grinning:
20. říj 2010 ve 12:44  • Odpověz
@lio Jo na bříško to přitisknutí v poloze břicho na břicho většinou zabere za chvíli. S tím hysterákem je to horší, protože né že bych jí nechala rozeřvat úmyslně, ale to se prostě tak rozjede i v náruči a do totální hysterie jí potom obvykle přivede právě fakt, že se nemůže hýbat. Takže jí mám pevně zavinutou a ještě jí ty ruce držím a při té její scéně si fakt připadám jako když jí mučím.

@r.m Ukolébavky se nám taky nelíběj (teda ne že bych jich moc znala). Já jí nejradši zpívám Ej padá, padá rosenka... a velmi zdůrazňuju, že ...spaly by aj tvoje (očenka), ale obvykle je jí to úplně jedno. :grinning:
20. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz
@lio Jenom jestli ty náhodou Domču proti tchánovi nenavádíš. :grinning:
20. říj 2010 ve 12:58  • Odpověz
@hanncca ty babylove mam taky a to je videt, ze fakt co miminko a mama, to jinej nazor :slight_smile: mne prijdou nejlepsi pampersky, pak huggies a ty babylove dobry, ale prijdou mi dost tvrdy, takze je doberu a kupovat uz asi nebudu.... tak kdyby se ti nikdo neozval, tak ja bych kdyztak ty kupony brala :slight_smile: do kdy jsou?

ad prdiky a homeo - u nas to celkem vypada, ze pomohla ta china :slight_smile: ne ze by se nenadymal, ale kdyz zacvicime nozickama, tak se odprdi a nema takovou koliku a taky pomaha, jak psala myslim @discreet (?)mackat to brisko pred kojenim :slight_smile:

ad olejicky - saloos dela krom norm. olejicku, jak maji v DM taky ty etericky v tech pidi lahvickach, jak jsou do aromalamp? Kde jste ho kupovali? Ja mam levandulovej prave jen ten masazni z dm....
20. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz
@suik nemá hnědé oči, má je takové tmavší šedomodré :slight_smile: tak uvidíme, jak se mu vyvrbí..manžel má zelený a já šedomodrozeleno..no mixík :grinning:
@lio tady jako nepršelo do té doby, co jsme se rozhodli vyrazit ven :confused: zaalo mrholit až pak lijavec takže hezky pláštěnu na kočár, no vztekala jsem se u toho, protože takový ten horní kryt korbičky, co máme na patenty, drží-nedrží -to jedu a prsk, rozepne se jedna strana, zastavím, zadělám, po dvou metrech prsk a druhá se rozdělá, grrrrrr :angry: a když jsem zaačla natahovat pláštěnu, ruplo tu na obou stranách :rolling_eyes: :rolling_eyes: No, prochajdu jsme udělali asi jen 40minut., pes byl jak urvanej, když pršelo, tolik vůní venku :grinning: :grinning: a bobánek chrupká, takže světe div se, zvládla jsem uvařit a jsem po jídle, jupíííí :slight_smile: teda, polívka od včera, ale měěla jsem tu staré rohlíky a jablka, tak jsem udělala žemlovku, hezky se švestkama sušenýma, jogurtem a kapkou javorovýho sirupu :slight_smile: mňam.....tak řeším, zda se pustit do žehlení, nebo si naplánovat vaření na další dny :unamused:
@kovalda no to dělá Honzík taky, chramst chramst a hysterčíí, že jako nemůže nic najít...ale zkouším oboje, po kojení na sobě a po odříhnutí a chvilce nošení na podložce, tak snad taky začne....ael je srandovní, bo jak se snaží hlavu dát hore, tak mu převáží zadeček a ten se mu zhoupne nahoru :grinning: :grinning:
@r.m hehe, ukolébavky nás taky neberou, zpívám cokoliv ....třebas i černý muž pod bičem otrokáře žil.....atd, hrála jsem kdysi na kde co, tak musím oprášit písničky, co znám...ale zpívám teda jen Honzíčkovi a v sebeobraně :grinning: :grinning:
@lotyna Honzíček zprvuu taky měl rád zavinuté ručky v zavince, ale teď ho může trefit, když se ho pokusím takto uklidnit....to je má sevřené a mele s nima, máchá a hysteerčí ještě víc...já vypozorovala, že na dopolední řev stačí baby vak nebo šátek, ale běda, jak ho položím :sweat_smile: Jinak my krmíme obvykle po osmé večer po koupání a pak se budí tak nějak mezi 1-3 ráno a další interval už jje kratší, tochce jíst po 3hodinách a pak po 2 a pak už je ráno tak 5-6hodina a už kručí a heká a budí se a zaboha nejde uspat :frowning2:
20. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz
@eveluska ad plenky, tak teda já mám Pampers sensitive dávám je na noc nebo do kočáru, k dr. atd, na doma máme Babylove a Tesco....Ty Baabylove jsou celkem fajn, Tesco nic moc, ale doma zase přebaluju často, takže nevadí, byli v akci, tak je využiju. Huggies jsme ještě neměli, musím taky zkusit. Jen nevím, jaký velikosti..tipuju, že prcek bude mít tak přes 5kg asi, ještě mám v zásobě jeden balík Pampers, Tesco i Babylove...velikost 2, to je tuším 3-6kg a asi pak už začnu kupovat ty 3, od 6kilo výš....když bude akce. Koukala jsem, že v letáku Tesco je nějaká akce na nové plínky a ty dvojkový vyjdou jedna na 2,20kč....tak asi jeden balík zkusím, koupím, uvidíme.

Holky, kdo dáváte jednorázový plíny, jakou velikost máte teď? Já mám pocit, že ty dvojkový jsou mu někdy těsné, mi nejdou pořádně navlíct a zapnout a pak je nehoda na světě, resp. na dupačkách :sweat_smile:, ale zas nevím, aby mi neprotekly, když budu mít větší, že budou netěsnící....
20. říj 2010 ve 13:36  • Odpověz
@lio:gratulka ke 2měsícům
@rennu:vám gratulace také a co se týká plen tak já nejvíc používám pampers activ baby a haggies a velikosti malý ted má 5-9 jinné jsou mu už menší je to buřtík :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2010 ve 13:47  • Odpověz
Ahojky,

tak jsme po kontrole 6-nedělí, tak Radim má 4740g a 57,5cm :slight_smile: takže za 3 týdny přibral cca 700g :dizzy_face: což super, takže mu evidentně těch 10minut stačí, tak to nebudu řešit :slight_smile: a na tu vyráštičku (potničky) mi doporučila ovesnou koupel, že jsou to sáčky instatní ovesný kaše a to se rozpustí do vody, tak v lékárně hned koupím a nemusím se vařit se solamylem :slight_smile:

my stále používáme pampers sleep and play 3-6kg :slight_smile:

noc klasika, kojo před 4h a to už jsem budila páč jsem byla už půl hodiny vzůru a pak až v 7:30 a to jsem taky budila, že jsme jeli k tý doktorce :grinning:

@r.m souhlasím s lio, měla by si přes den budit na krmení a nechávat spát v noci...aspoň teda já to tak dělám, i když kojím třeba až v 7:30 nebo v 8h, tak pak zas v 10h, 13h atd...naposledy ve 22h a nechávám spát...a takto každý den, slyšela jsem i názor, že děti, co mají rytmus v jídle a prostě daný řád, tak jsou pohodovější...což můžu potvrdit už u prvního syna :wink:

@kovalda...aha tak slupky, to jsem nevěděla, ale na žemlovku jsem jabka strouhala a to bez slupek..ale i když jsem měla na oběd a na včeři, tak v noci docela v pohodě :slight_smile:
20. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz
@rennu já včera přešla na trojky ale mám pampers 4-9 kg, neprotečou, jen ty sucháče dáš víc k sobě, ty dvojkový už jsem skoro nedopla...a máme už přes 5 kilo, takže trojkový sou v poho.....ale zlatý látky, jen dyby nebyl Domča takovej cíťa na každou kapku:grinning:
20. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz
ad ukolébavky, u nás je nejúčinější hudba, kterou jsem poslouchala, když byl v bříšku :wink: takže jedou Kabáti, Landa a tak...vyloženě uspávací, že? :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2010 ve 13:59  • Odpověz
@eveluska jj jsou od různých firem. saloos, topvet atd.....http://www.aromalekarna.eu/obchod/etericke-oleje-aromalampy/etericke-oleje/
20. říj 2010 ve 14:00  • Odpověz
@ojo super hudba náhodou .-))))
20. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz
@lotyna jj ale pššštttttt, tuhle jsem Domču přebalila a "narvala" tchánovci do ruky, se málem rozbrečel, at si ho vezmu zpět, že bude řvát, a než to dořek tak Domča spustil (jiný úchop. jiný pach, cizí člověk) tak sem udyndávala a dudlíka tak chvíli mírnil a pak znovu z plna hrdla....to už tchán se skoro hroutil (DOmča nemůže ani béknout, aniž by to tchán nekomentoval, marně vysvětluju, že nemůže být 24 hod potichu) a tak sem ho vzala zpět a ticho :grinning: sem se dmula pýchou :grinning:
20. říj 2010 ve 14:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.