• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu nás ted po jídle potrápilo bříško, zavinula sem, chňapla ho v zavince do polohy kolíbky co je v šátku (kráva sem si nevzala šátek hned) tak se uspal a ted s ním píšu na ruce chrápe jak starej pes. tak du oblíknout a jdem ven, než se tam zase zatáhne, občas totiž prokoukne modroučká obloha, ale je to všelijaký nejvíc šedivý a v rádiu ted říkali že v Krušných horách už neska sněží a v následujících dnech má i v nižších polohách....to je asi čas na přezutí co :grinning:
20. říj 2010 ve 14:07  • Odpověz
@rennu jinak nejen stejně staré děti ale i krmení večer máme stejné, s tím že já krmím po osmé po koupání, pak se budí v 1 ale to většinou stačí podat dudlík a krmíme už xtou noc kolem půl třetí..a pak v sedm a pak už jedem tříhodinovky někdy i dýl.....
20. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz
@rennu my když nelátkujeme, tak jedeme stále velikost Newborn, ev. 2. Dávám je na noc, na výlety ven a k Dr, protože to mám stejně jako Lio. Stačí kapička a Bětka řve jak tur. Doma není problém jí hned přebalit, ale venku je to komlikovanější. Já mám doma Pampers a teď jsme dostali Huggies newborn s bio bavlnou a ty jsou mi moc příjemný.
20. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz
@lio šla jsem se kouknout z okna, jetsli v Krušných horách opravdu sněží a nemůžu potvrdit. U nás azůro, na horách po sněhu ani památky. Tak možná sněží někde jiižněji a nebo víc na německé straně. Až to přijde, dám echo :wink:
S večerním krmením to mám zrhuba stejné. Naposledy kolem deváté večer a pak podle toho jak se vzbudí, obvykle 2 x za noc. Někdy mezi 1 a 2 a potom mezi 4. -5.hodinou. Následně až kolem 8.-9.hod a pak po cca 3 hodinách.
20. říj 2010 ve 14:20  • Odpověz
@lendaw no vidíš jak kecaj, jak sem koupila tak prodávám, babička taky neříkala že by tam sněžilo ale je pravda, že ona není v horách ale ve městě, ještě že ta schůze tam už byla, se tam zase klouzat za sněhu to bych asi nedala...tak my jdem ven....
20. říj 2010 ve 14:30  • Odpověz
@lio my taky nejsme přímo na horách, ale v podhůří (cca 15 minut autem na vrchol). Koukám na hory z okna a jak jsem psala, žádné bílo. Ale je možný, že to tam padá a hned taje. Zkoumat z blízka to nepojedu, bo nemám zimáky a nahoře je vždycky tak o 5 stupňů chladnějc.
20. říj 2010 ve 14:34  • Odpověz
ahojte, nám někdo na noc vyměnil miminko :astonished: . ještě večer to byl náš starý známý křikloun, tak jsem se těšila na noc, jak se z něj zase stane náš hodný chlapeček, a houby - miminko nám vyměnili za řvoucí v noci. takže dneska celkem na houby, přes noc se budil co 3hod, někdy i dřiv a plakal, to nikdy nedělá. pokračoval ráno, ňufání ani máma napomáhala, furt plakal. taxem ho dala chvilu do jeho koše a on se začal řehnit na netopýra. no nenasere to, že má radši netopýra před vlastní mámou?

my teď dojíždíme pampersky dvojky, přijde mi, že sou mu ještě ok, koupila sem ještě teď balík babylove a pak přejdu na pampersky 4-9kg.

v pátek jedeme na první velký výlet, na dva týdny k našim. cestou se zastavíme u tchánovců u brna, přezujem auto a já budu pokračovat sama s prckem na sever moravy, snad nebude sněžit -jako tradičně, když sednu za volant.
20. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz
@lendaw @lio u nas to je naopak, prislo, mi ze spis hlasila plnou papirovku nez latkovku, ta muze byt komplet durch a s ni to nehne :grinning: .

@lio @kovalda ta levandule jako aromaolej, by mela byt ale v necem zredena, rovnou do vody ne, nerozpusti se tolik ....dava se smetana, morska sul, med, nebo mlicko...ja si oblibila med, delala jsem to na zlicku, ale ted to kaknu na ruku, kapnu olejicek a vnorim do kyble... stejny to delam i s masaznim, kapnu olej na ruku, kapnu kapicku a masiruju, nekapu ale pri kazdy davce.....nez to odhadovat do misticky a pak to nespotrebovat....

@lotyna aha, ja vim, ze Karpa cetla pulka diskuze, ale nevim ktera...ja ziju v domneni, ze on pouziva primo slovo kolika. Musi to byt desny, s tim vysavacem se nezinyruj, pekne naplno to spusť!

Ja dneska nesla Sofii ze sklepa jak pytel brambor, pac jsem nesla jeste tasky - ale dle Kiedronove, Nezna naruč....vypada to ale divne, pac visi pres ruku a zrovna potkala sousedku, co si asi pomyslela :grinning: :grinning:
20. říj 2010 ve 14:53  • Odpověz
ja taky jeste mam newborn velikost, kdyz nemame latku ...

@lio: taky jsem dneska jedno kojeni oddalila dudlem....ale ona se podle mne ani moc nevzbudila, jen tlacila a to vzbudilo mne.
20. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz
@lio Já to nikomu neřeknu, neboj.... :slight_smile: Jinak mám teda opačný zážitek - minulý týden měla Viktorka takové békací dopoledne a nedařilo se mi jí na moc dlouho utišit. Přišla kamarádka a uňufala jí během chviličky - až jsem se styděla, že jsem špatná matka.

@rennu Já dávám dvojky asi třetí den, malá má asi 4,3 kg. S tím protečením se mi to stane občas, když se to špatně zadělá kolem nožiček, ale vždycky u větší pleny, u jedniček se mi to nikdy nestalo. Máme Pampers sensitive, ty Babylove jsem jednou zkusila a nějak jsem z nich moc odvařená nebyla. Jinak úplně nejlepší se mi zdály Fixies, které jsme měli hned ze začátku, ale myslím, že byly dost drahé (a stejně je tady u nás nikde nemají).

20. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz
@suzete Nestraš, že dítě vzorně spící v noci může znenadání obrátit! :slight_smile: A ten váš netopýr mě vždycky pobaví, přemýšlím, jestli bych se taky pro krizové chvilky neměla po nějakém poohlédnout. A nic si z toho nedělej, že se mu zdá zajímavější než ty, Viktorce se někdy zdá zajímavější než já i obyč bílý mantinel na postýlce. :slight_smile:

@suik Já si to budu muset znovu přečíst. Mně z toho kromě těch tišících zásad utkvělo, že si všichni rodiče řvoucích dětí myslí, že je to kolika a že to právě tak není, tak proto mě to zmátlo. A vysavač už mám připravenej, ať si sousedi užijí změny hluku. :slight_smile:
20. říj 2010 v 15:07  • Odpověz
@suzete @lotyna mě pro změnu začalo dítě békat v náručí, ale jakmile jí dám do lehátka, usmívá se jak sluníčko a je spokojená. Ale v náručí i mě se kroutí, napíná, v obličejí je rudá jak rak :cry: Tohle mi začala dělat poslední týden :frowning2: Jediné, kdy je u mě spokojená je, když je u prsa. Tak si to užívám, nechávám jí tam co nejdýl a když u toho usne, tak toho využívám a ňuchňám se s ní, když o tom neví :grinning:
20. říj 2010 v 15:14  • Odpověz
já prďolu přes den moc na rukách nemám, spíš minimálně a to po kojení na říhnutí, tak se někdy mazlíme. spíš já se mazlím. jinak je u sebe v košu a je tam klid. v podvečer ho ňufe taťka a večer vříská bez ohledu na to, jestli je v postýlce nebo na rukách. fén funguje...ale copak můžu každý den několik hodin fénovat? to mají zdražovat elektriku :slight_smile:

@lotyna netopýr je z happy mealu, jeho osmiletá nevlastní ségra mu ho z lásky darovala, sem myslela, že mě omejou, jaxem tu potvoru poprvé uviděla, a nakonec se hodí :slight_smile:
20. říj 2010 v 15:21  • Odpověz
Ahojky,malá brble v postýlce,tak mám chvilku..dnes sem byla na kontrole po porodu,tak váha,jako před těhu,děloha je super a celkově bez problémů,tak jsem ráda,že jsem zdravá.Když nic,tak kontrola za rok.Ptal se mě,zda mi má napsat nějakou antiko,takjsem mu řekla,že do hormonů jít nechci a ať nabízí :grinning: Takže kromě kondomu,přeruš.soulože a počítání plodných dnů je ještě možnost spermiocidní krém,to jsem zavrhla hned a pak DANA nebo MIRENA,oboje nitrodělož.tělíska,s tim rozdílem,že MIRENA je bez krvácení a lépe snášená,než DANA a ta naopak přináší nepříjkené,dlouhotrvajíc a často bolestivější měsíční krvácení.Ta Mirena stojí 5000/5let což je investice v poho,ušetřím za tampony,...nopopřemýšlím...co vy,jak budete řešit?
My jedeme taky v látkovkách,ale jinak velikost 4-9kg,ale třeba tesco už nikdy více,to je hnus tvrdej,kolem nožiček měla malá červený otlaky i opruzeninu,já když tak jedině pampers active baby,nebo teď ty nový co dělají..
Dnes byla malá ve městě vzorná,celou dobu spala,jedla doma v 8:30 a pak až 12:30,no buď se vozila v autě,nebo v kočárku :wink: No v DM sem nechala 1.200 a mazala :sweat_smile:
V noci už je kojení ustálenejší na dnešek už semměla i pocit vyspání :grinning: :grinning: :grinning:
Holky,jak jste zmiňovaly\ to lokání vody,tak mi to malá včera předvedla ve vaně,normálně hlavičku otočila na bok a pila a pila,byla tam jen teplá voda,bez přísady,ale stejně...to bylo něco.Myslíte že měla i žízeň,nebo jen instinkt a jak začala už nemohla jinak?Páč mi přišla pak jak v limbu,že jí to úplně uklidnilo
Dnes jsem jí koupila takový super lepítka na vanu,zvířátka z moře,krásně barevný,to bude spokojená,
20. říj 2010 v 16:16  •  3 děti  • Odpověz
..Jinak u nás KARP taky nezabírá,ale rozčílí malou ještě víc
20. říj 2010 v 16:25  •  3 děti  • Odpověz
@petja já myslím, že to je instinkt...

já budu muset asi do hormonů, jen na kondom se spolehnout bojim a telisko je zase moc dlouhej interval. Co jsi mela pred Jolankou?

zviratka na vanu chci taky koupit, ale jeste je asi malicka.

@suzete nahrát! já ho mám v notebooku, ale chci koupit nejakej cd prehrávač a vyrobit cd a dát do pokojíku....ted mi spí v postýlce, sice ne nejak tvrde, ale je klid. Akorat jsem musela zavinout, bez toho to asi nepůjde, ale pouzívám slabou swadleme a dudlik a vysavac, ten je na baterku, tak tolik nezere, nez usla, tak jsem aspon vysála :grinning:
20. říj 2010 v 16:27  • Odpověz
@suik jako v tomhle se nevyznám nebudu se hádat, ale do aromalampy to taky dáš do vody a tím teplem se rozvine vůně.....dle mého dyž to dám do teplé vody .....cítím to fest a dominiček pak voní levandulí ještě ráno......ale říkám, nechám si poradit a omlouvám se, že tu šířím a radím bludy :slight_smile:
20. říj 2010 v 16:34  • Odpověz
@petja já antiko řešit nebudu vůbec, chceme brzy další mimčo :slight_smile:
20. říj 2010 v 16:35  • Odpověz
@lotyna to se mi stalo dyž domču prvně začly prdíky a hysteráky, já tu s ním dvě hodiny řvala bo netušila jak ho utišit, nic nezabíralo a přišla mamča, vzala ho a usnul.....to bylo na sebevědomí taky fajn :grinning:
20. říj 2010 v 16:37  • Odpověz
já antiko nechci už ...i před mimi sem bez ní 5 let byla a tak pojedem zase bez antiko, ale mimi hned brzy neplánujeme..
20. říj 2010 v 16:37  • Odpověz
@suik Před Jolankou dlouho nic,vycházelo mi to že jak jsjem kojila malýho 2roky,pořád se mi asi uvolňovalo dost prolaktinu a první menses sem dostala 9měsíců po porodu.Před Filípkem HA prášky,do toho určo jít nechci,třetí možná taky chceme,ještě nevíme,až se vzpamatujeme ze dvou :grinning: No ale co teď čtu diskuze na tu Mirenu,tak teda nic moc!
20. říj 2010 v 16:42  •  3 děti  • Odpověz
No já jsem malé právě dala včera na vanu takové magnety ze srdíčky a koukala na to pěkně,celkově má zájem o okolí moc,když může pozorovat,ani nepláče :wink:

@lio ale však fajn,že aspoň někdo jej utiší,taky potřebuje změnu a ten mírný :grinning: stres z tebe taky cítí
20. říj 2010 v 16:45  •  3 děti  • Odpověz
@laurinka.22 Jé,to mě mrzí,že homeo nezabraly,potom nebyl problém prdíky,ale celkově kolika je široký pojem
20. říj 2010 v 16:53  •  3 děti  • Odpověz
@rennu taky mám dvojkový pampers a mám pocit, že jsou mu těsné, ale dostali jsme asi 3 balíky, tak to musí ještě vydržet, ještě nemáme ani 4kg :astonished:
@suzete no já měla pocit, že už dneska sněží, ten hnus, co venku padal, byl to hóódně pomalej déšť, ale v kotli (na horách) už sníh je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@petja Taky antiko nechci...uvidím, co zvládne kojení a kdyžtak bude mimi na cestě, ale neměla jsem ovulaci před těhu, takže bez menstruace, tak uvidím, co se mnou udělal ten hormonální nářez :grinning:

Jen se zeptám, vy co spíte s mimi v posteli a v noci kojíte jen tak, že přihodíte prso, co se děje pak? Já totiž usnu a budím se klidně i za hoďku, takže ani nevím, jak dlouho pijem, jestli si s tím nehraje, případně za tu hoďku zamrčí, tak dám prso znovu... dudlík odmítá... a u prsa mi i usíná... Dělám to blbě? Nebo to taky někdo máte tak?
20. říj 2010 v 17:03  • Odpověz
@lio Ha, tak teď jsem jí ukarpovala, ale byl to boj. Hysterák, zdánlivě bez příčiny, tak jsem byla nekompromisní. Ovšem je to pyrrhovo vítězství, jsem jí chtěla jenom uklidnit, ne uspat, protože chci za půl hoďky koupat. :cry:

Jinak já se s HA nesnesu (při pokusech s ní jsem se vždycky dopracovala ke dvěma menstruacím měsíčně) a tělísko nechci. No moc jiných možností není, co? :slight_smile:
20. říj 2010 v 17:04  • Odpověz
hojda,
tak se hlásíme zpět od dr. a opět na ...... Nejdřív jsme byli na rehábku, tak jsem říkala, že dává při pasení hlavičku hodně na jednu stranu, že se pak překulí i na zádíčka jak je nestabilní a hlavičku dává pořád na jednu stranu. Prý má blok, tak máme masírovat a že se na nás má podívat v listopadu pan dr. a kdyžtak ho odblokovat. Pak jsme šli na UZ mozku, tak z hematomu je cysta, což je o.k. Pak nám dr. říká, že vidí na mozku známky dušení, tak na něj koukám jak puk, jakto a že nám nikdo nic neřekl. Tak se mě ptal, jak jsem rodila, já že akut císař kvůli preeklampsii a on že co se divím, prý kvůli tomu vysokýmu krevnímu tlaku se malý dusil :frowning2: . Když jsem se ptala, na co to má vliv, tak teď že je to v normě, ale nikdy se nedá dopředu odhadnout na co to může mít vliv nebo ne :astonished: . Máme přijít na KO za 3 měsíce a bude se sledovat jak se mozek vyvíjí. No hrozný, co vám mám povídat, si pořád říkám, hlavně aby bylo vše v pořádku. Jsem z toho akorát na nervy. Hlavně mě je furt divný, že nás nevnímá, ani hračky moc ne, no prý má čas, ale ve mě už to všechno hlodá o to víc. jsem se vám vypovídala a jdu vás dočíst
20. říj 2010 v 17:11  • Odpověz
@petja já uvažuju o tom tělísku :slight_smile: mě HA nedělala dobře, často mě bolela hlava...no a spíš asi ta Mirena, četla jsem i leták u dr. ale to si nepamatuju název...možná bychom tedy chtěli za ty 3 roky nebo dýl ještě jedno mimčo...uvidíme, ale prý se může hned otěhotnět a finančně to pořád vyjde levněji :slight_smile:

@discreet takhle to kojo v noci měla i sousedka...že při koju vždy usla a pak se probudila třeba až za hodinu a malýho někdy přendala do postýlky, někdy nechávala spát u ní... :slight_smile: jen za delší čas se malej naučit usínat u prsu a pak to vyžadoval :sweat_smile: což ji teda vadilo...no ale brzo pak přešla na UM a usínání u prsu dala přítrž a v pohodě teď usíná sám v postýlce... :slight_smile:
20. říj 2010 v 17:15  • Odpověz
@beru3nek jej...ti to možná neřekli, aby tě nestresovali :confused: ale neboj, určo bude vše v pořádku...hlavně se nestresuj dopředu....a nedonošeňátkům to trvá prostě všechno dýl...určo bude brzo vnímat :slight_smile:

Radim občas na mě kouká, ale taky tomu moc nedá a nejvíc teda žere ty dalmatiny kolíbce :grinning:
20. říj 2010 v 17:20  • Odpověz
@eveluska ty pampersky do konce listopadu myslim. pošli do ip adresu, kam je mam poslat a zítra je pošlu.
20. říj 2010 v 17:22  • Odpověz
@lio no náš taky vždy chrápe.ted je teda vyjímečně potichu :slight_smile: a v noci je to těžký náš dudlík nechce..takže i kdybych chtěla, tak mu ho podat nemůžu :grinning: tož mu podávám prso :wink:
@lendaw ty huggies s biobavlnou jsem mměla taky,jaako dárek od zdrav. pojišťovny a byly taky fajn,máš pravdu :slight_smile:

Koukám na netu, že mají přijít už sychrvé dny s lijavci a teplotou pod 10stupňů.....chjo :frowning2:

@suzete ten fén musím zkusit taky, jak ho tu chválíte nebo ten vysavač, le ten máme teda takový lehce rozbitý :sweat_smile:
@suik hele, já onehdá nesla malýho na tygra dolů, když zvonila pošťačka a koukala taky vyjeveně, prý jak ho to nesu a divila se, že se mu to líbí :grinning:
@petja já už mám doma antiko hormonální....tělísko je na dlouho a prcka chcem do 3let dalšího, takže to nepadá v úvahu...přerušování jako dobrý, ale stačí jedna kapka a už to capká, že :grinning: :grinning: a kondom néééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: plodný a neplodný se počítaj jak když nemám MS?? :confused: to asž při MS ne?
@suik jaký zvířátka na vanu????
@petja je to nádhera, jak pozorují, což? :slight_smile:
@discreet no tak já dodělávám jeden dvojkový a ještě jeden mám a to samé tybabylove...i tesco mám a fuj fuj, už nikdy víc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2010 v 17:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.