• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ant: tak se opatrujte :wink:
1. bře 2010 v 07:20  • Odpověz
jo jo díky :wink:
1. bře 2010 v 07:39  • Odpověz
čau holky,zrovna sem dojela od gyndra,byla jsem na krevních testech.Na všecko sem se teda zeptala.První krevní testy se dělají po správnosti až v 15tt,tj.KO,HIV,krevní sk. a spol.Sestra mi říkala,že nechápe,proč někde vyžadují při těchto testech přijít nalačno a trápit těhule hladem,protože tyto odběry to nevyžadují!Je to prý prostě zavedená věc,kterou akorát někde nechtějí měnit :unamused:
Antana a na tripple testy já nejdu,páč jsem byla na sreen. v 1.trimestru,ten je tudíž přesnější a pokud vyjde o.k.není důvod tripple absolvovat.Že naopak je nevýhoda na 1.trimestr nejít,protože pak tě v 16tt tripple čekají a ty často vyjdou falešně pozitivní,i,když nakonec je vše o.k.To se pak myslím chodí právě na tu amnio,ne?Takže tak... :wink:
1. bře 2010 v 10:11  •  3 děti  • Odpověz
autor
Ahojky dámy,
tak jsem vás dočetla, moc toho naštěstí nebylo....................
já mám naštěstí v rodině někoho, kdo umí šít, tak toho hodlám využít i na úpravu džínů a tak - koupím obyč a nechám do nich všít bud gumu a nebo úplet na břicho a je vyřešeno. ty obrovité pytlové věci v CA fakt kupovat se svým tělem nemůžu. a ani se mi nelíbí, všechno šedé, černé, hnědé..............
jinak jsem před dvěma třema lety vážila o deset kilo víc, takže mám poschovávaných spoustu kalhot a triček i podprsenek, co mi jsou stále velké, takže za chvíli přijdou vhod. no a jako výhodu beru i termín porodu, protože jaro a léto je s bříškem co se týče oblečení paráda, v zimě bych být v devátém měsíci fakt nechtěla.................
a oblečky já zatím kupuju neutrální, už toho máme dost, i od kámošek a tak, takže akorát pak dokoupím pár holčičích a pár klučičích a vydrží i na druhé dítko...............
a na ty dárky jsem taky zvědavá, když vidím, co kámošky nadostávaly po porodu za šílenosti, tak už se taky těším.............
co se týče pletení - mně plete mamka a babička spousty svetříků, co si řeknu, baví je to a já už jich pár taky zvládla, akorát na to nemám moc čas, ale občas u telky se na to taky vrhnu, čekám na potvrzení toho pohlaví, aby neměl chlapeček růžové a fialové........... :grinning: :grinning: :grinning:

petja - k tomu spaní, já vím, že s mimčem to nepůjde, proto si to užívám do poslední chvíle, rádi si s manžou v klídku pospíme, takže je to zatím super.......i dneska jsem vstávala až v půl deváté, a to jsme v práci. prostě neumím si představit chodit do práce a vstávat kvůli ní třeba v pět, v šest, to je hnus...............ale kvůli mimi, to je jasný, to je něco jiného.............

petja: já byla na odběrech nalačno v jedenáctém nebo dvanáctém týdnu, brali mi toho hodně, Rh faktor, a všechno možné, ale jinak dr. říkala, že už nebudu muset. a na tripple jdu za dva týdny, byla jsem na NT, ten vyšel super, ale chci jít i na ty druhé..................tak nějak věřím, že vyjdou ok...............vlastně mi to udělají při další kontrole.
1. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
No,Laur,myslím právě,že na tom samém jsem byla dnes,též Rh faktor+co sem napsala výše.Myslím,že už mě taky žádný odběr nečeká,možná ještě pak ve 30tt.
Já osobně si taky myslím,že pokud vyjde NT v pořádku,+ UTZ z něj,není třeba se tripply zabývat. :wink: A tripple jsou z krve,to víš.
1. bře 2010 v 10:38  •  3 děti  • Odpověz
Laur,máš krásnou výbavičku :dizzy_face:
1. bře 2010 v 10:46  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj všem :slight_smile:

po víkednu vás nemám šanci dočíst :grinning: přeji všem, kdo maj dneska kontroly, aby dopadly OK :dizzy_face:

ááá, tak pejta už má za sebou :slight_smile: a kdy se dozvíš výsledky ze screeningu?? :slight_smile:

lauri, co se týče oblečení pro těhule na léto, tak to je paráda, jen šatky a jdeš...ale já to za výhodu vůbec nepovažuju... já těhu v létě nikdy bejt nechtěla, jak jsou ty hice, tak se vláčet s břichem je hrozný...znám u kámošek, kort když se někdo nemůže koupat, aby nechytil infekci a tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže na to se moc netěším... :sweat_smile:
když jsem byla těhu s Tomáše, tak to bylo akorát, přes zimu bříško ještě malý a v dubnu a květnu už bylo docela hezky :dizzy_face: a pak v létě krásně vejletit s prcíkem, kojila jsem všude, na lavičce, v autě, takže žádný omezení :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak já mám tak hodný dítě, že i když se ráno vzbudí v 7h, tak ho nakrmím, vypustím v ložnici na zem a hraje si sám a já klidně dospávám i skoro do devíti :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
ojo - teda presne takovy ditko bych si prala :slight_smile: a s tim tehu pres leto uplne souhlasim, myslim ze mit nejvetsi pupek v nejvetsich hicech neni zadna vyhra, ale treba s tamponem snad bude koupani ok a nebudou 40citky :slight_smile:
1. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak už jsem taky doma :wink:

Mimís je v pořádku. Já na tripple testy jdu zase do Gennetu, mudra říkala, že aby byl screening kompletní, tak se porovnávají výsledky jak z prvního trimestru tak z druhýho.
Prcek sebou dneska hrozně šil, takže fotky sice mám, ale jsou dost v pohybu :slight_smile:
Konečně jsem taky dostala průkazku a dozvěděla se, že na Bulovku se musí registrovat :confused:. Když jsem byla těhotná s Kubíčkem, tak se registrovalo jenom u Apolináře a v Podolí. Tak jsem tam volala a ještě ke všemu se tam musí zajít osobně!!! Takže kdo se chystá rodit na Bulovce, tak registrace probíhají v út a ve čt od půl jedné zhruba do dvou :wink: 2.patro, vedle porodních sálů.
1. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
evelusko, jeden zaručený recept mám na hodný dítko a to je v těhu být naprosto v pohodě, hodně se smát a hlavně žádný stres!! :wink: :slight_smile: :slight_smile:

a vidíš, koupání s tamponem mě vůbec nenapadlo :dizzy_face: to je dobrý nápad :dizzy_face: :dizzy_face: já si myslím, že v těhu by se mohlo koupat třeba určo doma v bazénu nebo i třeba na koupališti :slight_smile: bála bych se určo někam do rybníka nebo do pískovny :sweat_smile:

dneska cítím lehký píchání v podbřišku, tak asi děloha se natahuje :slight_smile: no už ráno je vidět bříško :sweat_smile:
1. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Ojo,já byla na screen už 15.2.U nás je to zavedný tak ,že pokud toho dne do určené hodiny nezavolají,tak je vše o.k.Ženskému pak posílají zprávu poštou.Vše je v naprostém pořádku.Dnes to kontrola jako taková nebyla,jen čistě odběry krve.Měla sem se tam zastavit mezi 7-10h lehce nasnídaná.Takže sem dnes snídala ve vlaku :sweat_smile: Ráno sem jaksi nestíhala,jen sem se dostatečně nalila vodou :grinning:

Jinak s těmi tampony je to rozporuplné,mě logicky spíš přijde,že tampon natáhne i vodu z bazénu apod.Nebo,ho svaly drží a voda se tam nedostane? Taky sem slyšela o tamponu namočeným do oliv.oleje
1. bře 2010 ve 12:27  •  3 děti  • Odpověz
Gratuluju k dobrým výsledkům holky :slight_smile: to je paráda, slyšet samé dobré zprávy :wink:

Laurinka: Teda ty už máš věciček na mimi, já to musím taky někdy nafotit...i se svým bříškem :grinning:

Já jdu na tripply 16.3. i do poradny, ale doktorka mi říkala, že i když screening vyjde v pořádku, že i ty testy uděláme...takže holt musím i na ně..což nechápu. Jak píše Petja, screening je v pořádku, proč chodit i na tripply, když vychází falešně pozitivně a nervovat se kvůli tomu....nedej bože, když pak vás ženou na tu plodovku, že?? :confounded: :confounded:

ojo: teda to máš úplného andílka doma, ne?? Já se snažím také smát a radovat se, ale v mé práci se stresu moc nevyhnu no.... :unamused: Jinak pícháni v podbřišku mám též a bříško je vidět taky, teď jsem po obědě (sice hnusným, uvidím, snad mi v žaludku vydrží) a to už je hezky kulaťoučký...už to v práci nemaskuju, tak uvidíme, kdy si všimnou i děcka :grinning:
1. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz
Rennu,určo můžeš tripple testy odmítnout.
1. bře 2010 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz
petja - mne to radila doktorka - nejakou vodu natahne, ale vtip je v tom, ze uz se nedostane dal - k cipku atd., ten olivovej olej zni jako dobrej vylepsovak, asi to zkusim :slight_smile:
1. bře 2010 ve 12:46  • Odpověz
holky tady je ten muj druhy dotaznik - o tom, jak nakupujete, nektere jste psaly, ze rady vyplnite :slight_smile:
http://jak-nakupujete-potraviny-male-prodejny-vs-hypermarkety.vyplnto.cz/

diky moc :slight_smile:
1. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
rennu, někde při těch tripplech právě dělají najednou i to HIV, krev. skupinu a jiné, takže proto....a když by vyšel ten down, tak přeci když máš screening v pořádku, tak se tím zavýbat nemusí, ne?
a fakt je Tomáš úplný zlato, už od narození :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no jak jsem psala, přijde mi divný, že tebe jako pedagoga nenechá doma kvůli rizikovému pracovišti :confused: ale jestl nechceši kvůli penězům, tak to chápu :slight_smile:

petja, aha :slight_smile:

no já jdu na KO teď ve středu :slight_smile: prý mi udělá i cytologii, páč po porodu jsme to ňák nestihli, když jsem tam měla poprvé jít, tak jsem dostala MS a druhá už nepřišla :sweat_smile: takže čekám, že cytoška mi vyjde hůř :rolling_eyes:

a s tím tamponem do olivovýho oleje bych chápala, to těžko pak natáhne vodu :grinning: :grinning: ale jinak nevím, jak funguje, ale co vzpomínám, tak asi tu vodu z bazénu natáhne :sweat_smile:
1. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
autor
tak já zase slyšela o tamponu namočeném do bílého jogurtu................proti těm infekcím a kvasinkám...........někde jsem to četla, ale já teda doufám, že se budu moct koupat......
a každý těhu snáší jinak no, mě by asi štvalo i tahat velký pupek třeba v zimě, v lednu, nebo tak..................a rodit jsem chtěla vždycky na jaro nebo v létě, nebo v teple..............tak uvidíme no.....................

a k výbavičce - mám toho spoustu, něco mi přinesla i kámoška, a už to ani všechno nefotím..................ale ted už nenakupuju, čekám na to potvrzení pohlaví i kvůli ostatní výbavičce...............
1. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

já bych teda s těma tamponama neexperimentovala, tož tu máte odkaz :grinning: já do toho určitě půjdu, páč s malým prckem musíme využít první léto maximálně, už ted pokukuju kam zajet na vodu
http://www.lekarnanapekarske.cz/zbozi/31420-dh-tampony-senta-protect-4ks

jsem si dneska objednala těhu pás, asi jsem se zvětšila ve vrchní polovině těla,ale nevím přesně kde, všechno je mi krátký, ale mám obavu, že ten pás mi ještě bude volnej
1. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz
...akorát mě ted napadá, že budu muset koupit těhu plavky, v létě už to bude slušnej macek,mě sice vystavený bříško nevadí, ale nechci aby mi na něj divně čuměli, ještě by mi ho uhranuli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz
dobré odpo těhulky :slight_smile:
gratulace k úspěšným kontrolám. Tak z toho léta a případných infekcí z vody mám taky docela vítr. Trpěla jsem na to vždy, tak uvidíme co nám řekne dr.. Tampon namočený v jogurtu mi doporučil i můj gynekolog, tak na tom asi něco bude, ale v těhu to třeba může být jinak, netuším. Taky mě začíná být vše krátké a malé, zítra jedu do banky, tak si musím vzít něco normálního na sebe, to bude překvápko až nedopnu rifle :rolling_eyes:
1. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz
já nosím těhu věci už asi 2 týdny.Já mám teď zrovna kvasinky,v minulém těhu touto dobou taky :unamused:
1. bře 2010 ve 14:14  •  3 děti  • Odpověz
Ahojte...koceny...pridavam sa k septembrovym tehulkam..termin mam 29.9.2010....a byva mi hrozne zle...co som pri mojich dvoch tehotenstvach nezazila.....
1. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
Čauky Milena,vítej! A máš holky nebo kluky? Promiň,ale podle jmen to nějak nepoznám :sweat_smile:
1. bře 2010 ve 14:27  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,
petja....kvasinky mě taky zlobí, jak s nima bojuješ? Minulé pondělí mi dal doktor Clotrimazol, toť vše.......
1. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
anipe: těhu pás mám už dlouho, ale ještě jsem ho moc neunosila................ale je super, koupila jsem v CA - jedna z mála věcí, co měli i velikost S......a je super, volný mi určitě není, a to jsem ho zkoušela naposled tak před měsícem, tak myslím, že už ti poslouží dobře.........................
já už teda používám i těhupás do auta - ten besafe, je super, jsem v autě denně, takže se cítím dobře, že kdyby nás někdo tukl, miminku neublíží.......

já žádné kvasinky ani žádné záněty nikdy neměla, takže zatím se toho nebojím, no snad to ani nepřijde.................

a těhuplavky - budete kupovat jako celkové těhotenské? já právě chci mít dvoudílné, takže si myslím, že těhu potřebovat ani nebudu, že pořídím ted na tu naši dubnovou dovolenou nějaké nové, asi dvoje ještě mám a bude..................

ahoj milena, tak to máš termín skoro v říjnu že? a zvracíš? mně se naštěstí nevolnosti vyhnuly, takže zatím si těhu spíš užívám.............. :wink:
1. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz
ahoj milena, tak ať je brzo lépe. Já našt. nevolnosti nepoznala, ale za chvíli by se to mělo začít zlepšovat :wink:
1. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz
Já taky na záněty vůbec netrpím,byla to i minule v těhu jednorázová záležitost,snad i ve stejném týdnu..a to sem ani na žádným bazéně nebyla....stejně jako minule mi gyndr předepsal čípky a ty zabraly hned po prvním užití,ale tak doberu je celý.Je to taky clotrimazolum.
1. bře 2010 ve 14:44  •  3 děti  • Odpověz
Petja...........já patřím do skupiny trpících na kvasinky i před otěhotetněním........trápí mě již několik let.......přesto mi lékař řekl, že to na těhotenství a otěhotnění nemá žádnej vliv..........sice mi to přišlo trochu divné, ale je to lékař, tak mu budu věřit.....je mi 31, tak jsem se bála, že budu mít s otěhotněním problémy, ale kupodivu se zadařilo na poprvé, nemohla jsem těm dvou čárkám, které na mě vykoukly přímo na Silvestra vůbec uvěřit :grinning: .......
1. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
laura: a kde jsi sehnala ten do auta? Koukala jsem, že by se měl používat od 2. měsíce, kdybys to nenapsala, tak žiju v domění, že něco takovýho ani neexistuje :wink:
já zatím nemám ponětí o plavkách, myslím že jsem četla, že to není extra zdravý vystavovat pupíček sluníčko, ale v dubnu jsi ještě v poho. Já si to teda moc taky nedokážu představit v létě být jak velrybka, to se budu spíš před sluníčkem schovávat a u rybníka mě asi jen tak někdo neuvidí :unamused: I když, nikdy neříkej nikdy :sweat_smile:
1. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
taky mi říkal že to těhu neohorzí,ale je to nepříjemný onemoc.
1. bře 2010 v 15:02  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.