• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@suik :grinning: tak to je dobrej stihomam s tou porodnici :slight_smile:...
@discreet ja teda ale prsem zasadne neuklidnuju a neuspavam, jenom kdyz ma viditelne hlad ho dam - kdyz "hleda", trepe hlavickou a cpe si rucicky do pusy a musi byt dyl jak hodinu po kojeni, kdyz to neni ten pripad, tak uklidnujeme s muzem houpanim, delame sss nebo zpivame ukolebavky septem apod.
20. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz
autor
@kovalda - děkuju. no máme probia ještě na dva týdny, tak uvidíme. já se dneska prolívám celý den kmínem a zatím dobrý, brečela jen ráno, než to přešlo do mlíka a pak ťuk ťuk bez řevu a bez křečí, tak uvidíme.....
ale díky......snad vám pomůžou
20. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz
čauky

my jsme po kontrole - verunka je mooc šikovná, má 4,7 kg a vůbec se má k světu - v čekárně se celkou dobu křenila a i broukala ....jen co vešla do ordinace nasadila výra "no tak se ukaž babo" a sledovala dr. teda hodně přísně :slight_smile: ....pak zamachřila, že pase koně i tak, že odlepí hrudníček a pak zase přísně zkoumala její reakci :grinning:
20. říj 2010 ve 22:01  • Odpověz
@suik: naušničky zatím dávat nebudeme. Mně taky všichni říkaj, ať je dáme teď, že si tu bolest nebude pamatovat. Tak jsem jim řekla, že vědomě možná ne a že prostě ne. Dostane naušničky, až sama bude chtít.

Holky, necháváte spát děti na zádech anebo dáváte na bok jako v porodnici? Já dávám nabok kvůli tomu blinkání a teď jsem se trochu vystíhovala, že tomu SIDS se nejlépe vyvaruje, když spí na zádíčkách, tak nějak nevím, ...
20. říj 2010 ve 22:03  • Odpověz
@suik : u nás asi oba :grinning:
@ojo : teda sněží jo, to je mazec. U nás padaly kroupy, jsme to měli domů jen tak tak :wink:
@antana123 : tak to jo, jestli ti taky není dobře, nemá cenu to pokoušet, tak ať je vám líp :wink:
@eveluska,@kovalda : díky

@kovalda : držíme palce, to jste měli teda opravdu nabito dneska :wink:
@suik : na jednu stranu super, že víte jak na ní, ale až někde nebude vysavač tak co, viď. Našemu se taky na přebalováku moc nelíbí
20. říj 2010 ve 22:03  • Odpověz
ad olejíčky - a začínající chřipkové období - předevčírem na mě začalo něco lézt, homeo úplně vybouchly, bolelo mě v krku, svaly ...no klasika
tak jsem si včera večer dala inhalaci - 1k rozmarýnu, 2 máty peprné, 2 tea tree - po půl hodině bez bolesti v krku, po chvíli bez chřipkového bolení těla, po druhé dávce začala ustávat i rýma
té teda trošku zůstalo, ale v minimální podobě
doporučuju - nekoliduje s kojením a je to navíc příjemné
20. říj 2010 ve 22:05  • Odpověz
@laurinka.22: a kolik kmínu si dáváš na 1 "čaj"? Kmínu mám doma dost, tak bych taky zařadila do "protiprdícího repertoáru" :slight_smile: Jinak ty kapky Bifiform je dávka právě na 14 dní, tak ti pak budu moct poreferovat :grinning:
20. říj 2010 ve 22:05  • Odpověz
@hupcza: jj, to zní super, že to tak hezky funguje, ale těch olejíčků, ... :grinning: Prostě nutně potřebuju všechny :grinning:
No, počkám, jak manža najde práci a pak začnu nakupovat, do té doby se raději budu krotit. Máme nejdůležitější (pro látkařky) tea tree a levanduli :slight_smile:
20. říj 2010 ve 22:07  • Odpověz
@kovalda: náušničky taky nějak zatím neřeším ...sice mám schované ty své ...ale uvdéme - píchnout se dají vždycky

dávám spát tak i tak :slight_smile:
20. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
@kovalda - no jo ...je jich dost ...ale když na to lidi naučíš, že ti nemají kupovat na vánoce blbiny, ale olejíčky, je to v poho :wink:
20. říj 2010 ve 22:11  • Odpověz
@kovalda na zadech nebo na boku :slight_smile: ty doporuceni jsou z ciziny, kde se nedavaji deti spat v zavinkach, takze kdyz je v zavince na boku jako v porodce, je to nejlepsi proti sids, proti blinkani i na tvarovani hlavicky :slight_smile: na to sids by hlavne nemelo byt mimi bez dozoru na brisku
20. říj 2010 ve 22:14  • Odpověz
v noci kojím stylem a lá kovalda
no a přes den - mamka to komentovala - kdyby všechny mámy kojily s takovým klidem a samozhřejmostí, jako ty, nevydělala bych si na slanou vodu :grinning:
20. říj 2010 ve 22:15  • Odpověz
@eveluska: no a ségřina malá spala jen na bříšku a to i jako nedonošenec, protože jinak prostě neusla :sweat_smile:
20. říj 2010 ve 22:15  • Odpověz
@ojo : tak to se nám stalo v nemocnici, sestřička ať ho přebalím v postýlce, no to byl nápad. Ještě že mě pomohla jí komplet převlíknout :slight_smile: mě dneska počůral komplet, tričko, mikča, tepláky :grinning:
@suik : manže s žlučákem dobrý. Já zaperlila jednou u kámošky, po flámu jsem si myla hlavu peelingem :grinning:
@hupcza: Verča je šikula :slight_smile:
@kovalda : my dáváme na zádička, ale v tý nemocnici se mu to stalo právě na zádičkách, což nebývá vůbec zvykem :confounded: Nejhorší je na to prý bříško
dělají vám děti, že se nadechnou někdy jako třeba 4x rychle za sebou?
20. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
autor
@kovalda - dávám si jednu kávovou lžičku.....tak zkus a uvidíš...
20. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
@hupcza no to si neodporuje, detem se tak spinka dobre :slight_smile: jenom ze se to nedoporucuje kvuli tomu sids, ale ne ze by to vylozene nejak vadilo nebo bylo nebezpecny, proste jenom takovy je doporuceni :wink:
20. říj 2010 ve 22:35  • Odpověz
@beru3nek heye hlavu vzhůru, malej určo vše dožene, šak měl náročný start,tak se není co divit,že mu může něco trvat déle, tak neplaš, hod se do klidu (se to říká co) a uvidíš na další kontrole...držím pěsti, určo to bude ok
20. říj 2010 ve 22:47  • Odpověz
Holky, musím se pochválit (protože když nepochválí nikdo mě, tak to musím udělat sama), ale ukarpovala jsem dítě i v naší kritické hodině. Teda tatínek se rozhodl, že jí uhoupe a ududlíkuje, protože se asi bál, aby se jeho milované dcerušce něco nestalo, když maminka pořád vyhrožuje, že až se vrátí z koupelny, tak jí sváže, ale utišit hysteráček se mu nepovedlo a tak nastoupila moje "výroba vánočky". No ani jsem nemusela rušit sousedy vysavačem. Sice neusnula, ale byla absolutně klidná. Mám pocit, jako kdybych zdolala Mont Everest. :grinning:

@kovalda Já dávám spát jak kdy se povede - v porodce říkali na bok a střídat, teď dětská že radši na záda. V kočárku je vždycky na zádech, v postýlce většinou podle toho, jak jí zrovna držím při ukládání (ale ona se teď už většinou uklohní tak, jak je jí to příjemné - což je často na bok). Ovšem předevčírem jí manžel dal do postýlky na bok a za 10 minut byla na břiše - prostě se nějak skulila, tak se teď snažím spíš na záda.
A děkuju moc za povzbuzení. :slight_smile:
Mimochodem, už vrtáte novou studnu nebo jak to teď máte s vodou?
20. říj 2010 ve 22:56  • Odpověz
@lotyna paráááda mám z vás radost .tak jen tak dál

a já jdu chrupčit, neska jsme koupelkovali docela dlouho, ale moc se mu to líbilo a užíal si to a pak nabaštit, uložit a už si to chrupčil.....parádička....
20. říj 2010 ve 22:59  • Odpověz
@suik Sice ta otázka nebyla určena mně, ale náušnice jsme nechali nastřelit minulý týden, dostala takové krásné maličké ke křtinám, tak aby si jich užila. U nás to dělá sestra u naší pediatričky, paní doktorka povídala, že to má vyzkoušené na sobě a že to vůbec nebolí. Prý se jenom leknou, jak jim to nastřelení "práskne" u ucha. Je fakt, že za 5 minut byla úplně v pohodě a o ničem nevěla (kontrolovala jsem, jestli jsme v čepici neztratily šroubky, takže jsem jí ouška i obracela). Měla to jenom chvilku okolo dírky malinko červené, ale už večer to bylo, jako když je má odjakživa - bez otoků, bolestí i jiných komplikací. Tyhle nastřelené jsou z plastu, takže ani nehrozí nějaká alergie z kovů, nemusí se s tím vůbec nic dělat - ani mazat, ani kroutit, nic. Jenom je nechat 6 neděl až 2 měsíce, pak se můžou vyměnit, že už jsou dírky plně zahojené. Docela jsem se toho bála, ale sama jsem byla překvapená, jak to bylo v pohodě.

@ojo No vy se máte s tím sněhem. :grinning: Doufám, že si ho ještě nějaký čas necháte na horách a nebudete nám ho posílat do nížin. :grinning:
20. říj 2010 ve 23:07  • Odpověz
@hupcza, @eveluska: holky díky za uklidnění :slight_smile: Většinou jsem v poho, ale jednou za čas naskočí takovýhle "červíček" a člověka to rozhodí :slight_smile:

@hupcza: jj, to je fakt, naučím ostatní, ať mi kupují olejíčky a tak a bude :slight_smile: A je fakt, že se jednou koupí a pak dlouho vydrží :slight_smile:
Je fakt, že jsem po porudu měla pár depek - většinou z těch zablokovaných zad, ale kojení mne zachraňovalo od úplného duševního propadu - to že nám to šlo a tak nějak samozřejmě a bez problémů :slight_smile:. Kéž by i vše ostatní šlo tak hladce a i u toho kojení aby to tak vydrželo :slight_smile:

@laurinka.22: mně už mamka říkala o kmínovém čaji, bych do toho šla, ale nevěděla jsem kolik, tak to prubnu, díky :slight_smile:

@lotyna: no tak super !!!, že se podařilo ukarpovat :slight_smile: Ono pro ostatní "nezasvěcené" to vypadá hrozně, to vázání ručiček. Já mám štěstí, že mamka i manža byli se mnou v porodce (i přes noc) a tak to viděli a slyšeli i od sestřiček, takže mne nepovažují za tyranku. Mamka teda sama neváže, bojí se přitáhnout, ale manža i klidně vázal.
My že právě máme malou na spaní zakarpovanou, tak nějak o její poloze při spaní přeci jen více rozhoduji, než u dítka volně loženého. TAk ji většinou zavinku "vzadu" zapřu takovým polštářkem, aby se nemohla položit na záda a zůstala na boku.
V kočárku je na zádíčkách, většinou, ale tam ji mám neustále pod dozorem, bo nespím :grinning:.

Studnu zatím novou nevrtáme, protže jak je manža bez práce, bojíme se vydat všechny peníze, které máme na novou studnu. Díky bohu je teď i deštivo a tak, tak vodu ve studni máme. Nicméně už jsme tu měli 2 firmy na první "kukandu" a tu druhou si asi pro to zvolíme a jsme předběžně dohodnuti, že to necháme na jaro, ono se to pak v mrazech stejně dělat nedá. Do jara by snad vody mělo být dost. Kdyžtak máme s mamkou dohodu, že prostě kdykoliv můžu dorazit. Ale samozřejmě budu radši, když tam budu moci jet jen proto, že chci, ne že musím.
Díky, že sis tak vzpomněla :slight_smile:
20. říj 2010 ve 23:08  • Odpověz
@lio: bezva, že se to malému tak líbí :slight_smile:
Dobrou noc

@hupcza: jo a naušničky mám taky schované ty moje z dětství :slight_smile:

Tak já taky jdu spát, mějte se všechny fajnově :slight_smile:
20. říj 2010 ve 23:10  • Odpověz
@beru3nek No vy si taky užíváte s těma doktorama. Moc držím palce, aby to bylo všechno v pohodě. A nevím co myslíš tím rychle za sebou, jakože lapá po dechu?
20. říj 2010 ve 23:10  • Odpověz
autor
@kovalda - tak zkus a pak dej vědět, já se bála, že to je hnus a celkem mi to i chutná...
20. říj 2010 ve 23:28  • Odpověz
Dobré ráno holky,noc pěkná,už se to stabilizuje,buzení je ještě často,ale mezitim se spinká,akorát teda ne v postýlce,ale s mámou :dizzy_face:

@laurinka.22 Takže ani Biogaia nezabírají?

@kovalda No,doufám,že noc skvělá,po tak hektickém dni,každopádně vydařeném? :wink:

@suik ,@kovalda my jsme se rozhodli,že ouška píchat nedáme,necháme to na svobodné volbě Jolanky,pokud bude chtít nechat si ouška píchnout,sama se rozhodne,zda tu bolest podstoupí,asi až bude mít rozum,páč teď jí to určo míň bolet nebude,akorát je rozhodnuto za ni,bez ní :cry:
Jinak myslím,že čím dřív,tím líp,ale tady se to píchá nejdříve po první hexa vakcíně,podle mě i tbc mělo být zhojený,to se vás dvou ale netýká...
no protože jsem se o to dost zajímala,než jsem se rozhodla,tak je třeba se zamyslet nad timto,koupit náušničky,které se zavírají zepředu dozadu,kvůli vedení jehly,ale úplně nejlepší je nastřelit,dát umělou náušnici a za čas vyměnit za námi vybranou.Dál,jak jsou ouška malá,může se stát,že za čas budou nestejné dírky v ouškách.Ucho je protkáno spoustou bodů,jejiž propíchnutí a následné dráždění náušnicí může ovlivnit zdrav.stav.aniž by si to člověk uvědomil,že je to tím,takže píchnout ano,ale s odborníkem!!! No a v neposlední řadě ve spoustě ordinacích dnes ještě vykážou matku a dítě se chopí sestra,matka neví co se děje,je v čekárně!No já bych to nedopustila,ale děje se tak,ve chvílí,kdy tě děcko tak potřebuje!
21. říj 2010 v 08:10  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky,moc děkuji za rady :slight_smile: jste úžasný,ještě,že vás máme :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: včera malej spinkal krásně,v noci se vzbudil jen jednou na kojení.Večer jsem kojila v 18h a usnul v 20h.Tak uvidíme jestli ještě bude zlobit nebo ne.S tim kojením to asi začnu tak praktivovat,budu ho vzbouzet i když se mi do toho moc nechce,jak krásně spinká :frowning2: je to zvláštní,každý na toto má jiný názor,třeba kamarádky mi řekli,že nevzbouzí ale nechávaj mimi spát protože spánek je důležitý a když má hlad tak se probudí.Ale jim večír spí v poho.Tak uvidim jestli dnes opět usne.Ale strašně se kroutí,ty prdíky asi si koupim ty probiotické kapky
@kovalda to jsem nevěděla,že vadí i slupky z jablek,no začínám loupat :wink:
21. říj 2010 v 08:23  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
malý stále kýchá a sem tam kašlě mě už je líp vincentka do nosu a jitrocelový sirup mi pomohli ulevilo se mi už mě ani tolik nebolí v krku už jen mám trošku rýmu ale ségřiny děcká mají vysoké horečky tak bojím bydlíme spolu v jednom domě ale zabránit tomu abych je nepotkala nejde no snad to nechytneme taky
21. říj 2010 v 08:25  • Odpověz
já malého na jídlo nebudím jelikož přibírá krásně kilo měsíčně tak není potřeba on se vzbudí hlady sám mě malý usnul včera v 8 a vzbudil se dneska ve 4 ale je fakt že před spaním vypije třeba 150ml
21. říj 2010 v 08:27  • Odpověz
Taky prsem neuklidňuju
@kovalda,jsem ráda,že někdo sdílí můj názor s náušničkami.To pak už jen manža,jinak moje mamka se diví a diví,to mě trochu mrzí,ten nátlak okolí a hrozné podivování,že vaše holčička nebude mít náušničky :unamused: Grrrrrrrrrrrr
Spát dávám na záda,kdyby chtěla i na bříško,malá přes den spí třeba hoďku na bříšku.Já tohle nějak neřeším,páč chodu věcí stejně nezabráním...Na bok nee,to se jí nelíbí,jak má široký balení.Blinkací není vůbec
@beru3nek Já myslím,že jak nebude vysavač už bude malá od Suik úplně jinde a nebude potřebovat tak uklidňovat,už bude vyrovnanější a budes tačit pohladit,něco říct apod :wink:
@kovalda Jo,koupu ve velké vaně,na lehátku,no je těžce spoko :dizzy_face: akorát sem přestala dávat přísadu,když tak chlemtá,jako nedávám jí to místo mlíka :grinning: ale aj včera si chlemtla,sem neuhlídala :sweat_smile: Ale ty nálepky moře fungujou a čučí na ně,jak očarovaná :wink:
No u nás ten Karp funguje do té doby,než právě zjistí,že má schovaný ruce,to je pak řev,že nějaký šššššššš může jít někam!!!Tak nevim,co dělám špatně?Jak velké máte deky,do kterých zavinujete?Nebo,vy máte swadlle me? Já sem balila do velké tetra pleny,ale přijde mi malá
21. říj 2010 v 08:27  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 Ahojky,no chce to hlavně udržovat furt průchodnej nosík,což je těžký,co? Vincentka je super i pro malýho kapátkem do nosíka i do pusinky můžeš .Jinak jsem tu dávala odkazy na homeo spray proti rýmě a olejík na rýmu,kterej super zvhčuje nosík a taky tu rýmu řeší.
Malý spal do 20h-04h?
21. říj 2010 v 08:31  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.