• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@rennu já kápnu vincentku i do nosíka,kapátkem ,hlavička na boku
@lotyna jo,já právě myslím,že každá holčička chce náušnice a tak se rozhodne pro bolest kterou to ponese,ví to dopředu jaké to bude mít následky,rozhodne se.Tady byl na vině spíš tvůj tatík :wink:
21. říj 2010 v 10:22  •  3 děti  • Odpověz
K naušničkám - před porodem jsem byla přesvědčená, že je nechám píchnout ještě v porodnici. Naušničky (památeční, po mě) jsem si vezla s sebou v peněžence. A jsou tam stále. Prostě jsem neměla to srdce vystavit jí té bolesti. Stačilo mi, když jí v porodnici přede mnou očkovali proti TBC a já měla co dělat, abych jim Bětušku nevyrvala z rukou. Samozřejmě jsem to obrečela :sweat_smile: Hormóny, no... :sweat_smile: Takže prsotě počkáme asi až půjde do školy :grinning: S tím nastřelováním...nevím nevím. Mám blbou osobní zkušenost - na gymplu jsem si nechávala nastřelit 4 naušnice a všechny dírky mi hodně dlouho hnisaly, měla jsem tam velké hnisavé puchýře. Ale nechávala jsem si to nastřelit ve zlatnictví nějakou babkou, co tam prodávala. :sweat_smile:
21. říj 2010 v 10:22  • Odpověz
@lendaw A od doktorky píchnutý ti nehnisaly? No v porodnici je to dost drsný,to se ani nedoporučuje,byť se todřív i dneska dělává...
21. říj 2010 v 10:25  •  3 děti  • Odpověz
@r.m: no s tím nadýmáním je to u každého jinak, ty slupky všeobecně nadýmaj - na jabku, na okurce, ... ale závisí, co bude vadit tobě a miminku, třeba suik nemají s nadýmáním vůbec problém.
S tím buzením mimča, taky bych nebudila, pokud by mimčo hezky spalo v noci i přes den, ale pokud ti spí dobře jen přes den a v noci ne, tak bych se k tomu asi taky nakonec odhodlala. Zkus to nějak klidně - třeba tím, že rozbalíš plenku, ... :slight_smile:
Taky jsem moc ráda za tuhle diskuzi a všechny holky tady, člověka tu uklidněj, poraděj, vyslechnou, ... :slight_smile: A taky sdělená starost, poloviční starost, sdělená radost, 2x taková :grinning:

@antana123: ty bláho, usnul v 8 a vzbudil se ve 4? Hustý :slight_smile:, tak aspoŇ nasbíral síly na ten boj s bacilem. Ať jste brzy zdravý. Kdyžtak zkuste nějaký ten sprej nebo olejíček, co tu včera psala petja.

@petja: malá právě blinkací je, tak mám trochu obavy, tak dávám nejčastěji na bok, taky se jí to někdy nelíbí, tak dávám na záda/bok :slight_smile:
Jj, s naušničkama je to u nás stejný - ségra a máma - dej jí to hned, tu bolest si nebude pamatovat, teď je to nejlepší, odnesou si ji, ani u toho nemusíš být, ... :unamused: Ale už nemám sílu jim vysvětlovat své pocity. Tak jsem jim jen řekla, že jejich přístup je, jak kdyby to byla gumová panenka a ne živý tvor. Tchýně a moje babička obě chtějí kupovat malé naušničky, .... celé se na to třesou ... Co s tím všichni maj?
Jinak Karp - donedávna jsem balila do klasické plenky, teď už do tetra osušky a přes to ještě rychlozavinovačku, jinak by to nemělo šanci déle jak 2 minuty, je to asi nějaká příbuzná Hudiniho, či co a ty ručky dokáže skoro vždy vysoukat :grinning:
21. říj 2010 v 10:26  • Odpověz
@suzete Jé ten je dobrej. :slight_smile: Já jsem Viktorce látkový kolotoč vyrobila, ale nikterak jí netankuje (a to jsem si s ním dala takovou práci :grinning: ).

@petja No však to taky tatínkovi dodnes "vyčítám".

@lendaw S tím nastřelením - je to asi různé, ale fakt si nemůžu stěžovat (jak jsem psala večer). Byla jsem u toho, trošku plakala, ale fakt spíš jak se lekla (jak říkala doktorka) a rychle se utišila.
21. říj 2010 v 10:30  • Odpověz
@kovalda No,malá právě řve,jak zjistí,že je zamotaná a pak řve dokud je nevytáhne.No a mi přijde i ta tetra malá...to má mít pokrčené nožky?Já do rychlozavinky už nedávám,je nám malá,Jolka měří 58cm,tak jak na ni?Je vidět,že to rozhazování ruk ji hodně ruší,to je fakt..
21. říj 2010 v 10:30  •  3 děti  • Odpověz
@lotyna A dnes si uši pichnout nenecháš?
21. říj 2010 v 10:31  •  3 děti  • Odpověz
@Petja:díky no já sem taky ráda že je spokojený :wink:
@kovalda:zkusím něco :wink:
21. říj 2010 v 10:34  • Odpověz
@lio: teda spací intervaly máte slušný :slight_smile:, snad se taky časm propracujeme :slight_smile:
Tady je taky kosa kolem 3 stupňů, ale slunko vykukuje, tak snad se dostaneme aspoň nad těch 10 :grinning:

@antana123: ty bláho, tak to je úžasný, že je Šíma tak spokojenej a tak krásně spinká :slight_smile: Spát tolik hodin vkuse je přímo zázračný, ale zatím je to na mne brzy, abych malou dala do postýlky, potřebuju ji u sebe :slight_smile: Vám ale gratuluju a držím pěsti, ať to tak vydrží.

@suzete: jé, to je dobře, že vám zas vrátili "vaše dítě" :slight_smile:. Hele, blejskni netopýra, to by mne zajímalo :slight_smile:

@rennu: tý vogo, taky krásný krmící intervaly. Malý spí taky v postýlce anebo s váma?

@lendaw Jejda, díky za připomenutí, taky ji ještě nemám přihlášenou na bydliště a na popelnice :slight_smile:

@lotyna : téda, tak spinkání máte luxusní :slight_smile:
No naušničky - když je bude chtít, má je mít, ale bude to na jejím rozhodnutí :slight_smile:
21. říj 2010 v 10:34  • Odpověz
@kovalda no víš já bych ho do postýlky taky ještě nedala ale on si to usmyslel sám a viditelně mu tam je líp :slight_smile:
21. říj 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahojky, tak my měli suprovou noc a jsem na sebe hrdá i jako matka :grinning: Měla jsem totiž depku, že mi malej neusne v noci jinak než u prsa... první usnutí bylo sice u prsa cca kolem 22.30 a pak se vzbudil až 2.30, pil cca 20min. dokonce jsem ho dala odbrnout (protože večer dost blinkal), neprobral se úplně, tak jsem ho položila na bok, chytla za ruku a zachvilku jsme oba vytuhli :grinning: :grinning: To samé pak cca kolem 5 :grinning:
Takže není závislej na prsu, uff!
A kolem půl sedmé byl durch, dala jsem mu bokem bimbasa do papersky, jak jsem přebalovala ve tmě, ještě že máme to široké balení, bo to schytali ty látkové plíny, overal i prostěradlo :grinning: A pak jsme chrupali až do půl 9, paráda.
Teď mi mamka vozí a já jdu vařit :wink:
21. říj 2010 v 10:39  • Odpověz
@kovalda Honzík spí v postýlce svojí, mám ji vedle postele a až kolem 6h ráno béká a tlačí, tak ho ponosím chvíli v náručí a šup s ním do velké postele, ale tam moc nevydrží....max tu půl hodku
21. říj 2010 v 10:39  • Odpověz
Jo a od rána tady sněží, ale nezůstává to na zemi, aspoň že tak :wink:
21. říj 2010 v 10:40  • Odpověz
@petja Já je píchnutý mám, nakonec jsem tatínka udyndala (ale stejně mu to vyčítám, že jsem tak dlouho trpěla :grinning: ). A pak jsem si na gymplu ještě sama jehlou nějaké dírky přidělala - v tom období ovšem člověk koná různé neuvážené skutky. :grinning:
21. říj 2010 v 10:41  • Odpověz
@kovalda Malej byl v postýlce dohromady asi 1hod. Spí s náma a mě to vyhovuje! Když chci tak mrknu jestli dýchá a předáváme se živočisný teplo :grinning: :grinning:
21. říj 2010 v 10:43  • Odpověz
@petja Na to karpování já používám čtvercovou deku z Ikea, je větší než osuška. Nohy by měly být natažené, prostě taková vánočka. Ale 58 cm zase není tak úplně moc, to by se měla vejít i do té osušky - jako na úhlopříčku.
21. říj 2010 v 10:44  • Odpověz
@petja A karpování nám taky nejde, jakmile zjistí, že má svázané ruce, tak zavrčí vzteky a je hned vzhůru! :wink:
21. říj 2010 v 10:47  • Odpověz
@kovalda No však jo. :slight_smile: Třeba je chtít nebude. :slight_smile:
21. říj 2010 v 10:50  • Odpověz
@petja @lotyna @kovalda @hupcza

diky za nazory k nausnickam, ja prave nevim. Myslim si, ze je lepsi si nechat pichnout usi co nejdriv, samo s mirou, ale zase je fakt, nechat to rozhodnuti na diteti.... i kdyz ja nevim jestli se rozhodne to podstoupit a bude vedet ze to boli, tak se bude vic bat.
Ja mam nausnicky po me a pak jsem jedny vyrabela.
To nastreleni mi prijde asi lepsi reseni, trochu jsem cetla nejakou zdejsi diskuzi, ale nechapu, proc mamu vykazou ven, v tom pripade: ani nahodou!!!! to mi hlava nebere, proc u toho mama nema bejt, jako ze ji bude branit? Co jsem cetla ty holky, tak to prej byl takovej rev a ony cekaly v cekarne a akorat bezmocne brecely, a co ten broucek, kdyz pri bolesti s nim mama neni...

v porodnici ji brali krev z hrbetu rucicky, docela tlustou jehlou, muselo to asi bolet, ale ja dostala na prst glukozu a ten jsem ji dala po pusinky a ani nepipla.....usi asi budou horsi, ale jestli to bude proveditelny, bylo by to treba reseni.

@lotyna Parada! Super ze to funguje....ja bych bez te knihy byla totalne v haji. O zavinovani jsem teda vedela uz predtim, ale to ostatni. Dneska v noci jsem vyuzila staracovy houpani, v sede na koulenou a houpani ze strany na stranu, pri unave je to pro mamu asi nejpohodlnejsi reseni....

@petja ja mam zavinku merino, ze sijeme detem asi za 600. nejlepsi investice, je docela velka, ale presny rozmer nevim, ale asi metr a hlavne pruzi. Takze ten posledni konec muzu poradne utahnout ... to vypada i celkem drasticky :grinning:
nekdy se teda vymota. Ale zalezi na tom, jak se mi to povede.

tu swadleme mam taky, neni spatna, ale nahore by mohla byt uzsi a ten prostor na suchac jeste sirsi, jsem si rikala jestli ji neni velka, ale nozicky ma az dolu a nahore to uplne netesni, tak ty rucky vynda.
21. říj 2010 v 11:13  • Odpověz
holky máte v kočárkách už fusaky????
21. říj 2010 v 11:14  • Odpověz
@eveluska ja davem na bok jen pres den, v noci spis ne....

co jsem trochu studovala sids, tak se mi zda, ze nebezpecny je kdyz si treba vydejcha vzduch, nebo ho je malo, tak se snazim větrat což jde u nas v loznoci obtizne, davam do zavinky, pokladam na zada a tak.... moc nechapu doporuceni nespat s rodici, pac kdyz se udelaj tyto opatreni, je podle me dite ve vetsim bezpeci nez samo v posteli, pac do te doby nez usnu (coz chvili trva) ji mam pod dozorem, spime skoro cumak na cumak.

i kdyz nikdo nevi, co to vlastne způsobuje :cry:

no a v zahranici fakt zavinky moc neznaj, aspon v nemecku, tady frci spaci pytle.... uz v porodnici jsme je meli a dostali jsme jeden na pamatku.
21. říj 2010 v 11:18  • Odpověz
@petja už si nepamatuju, jestli mi hnisaly uši i píchnutý od Dr, píchali mi je v porodnici :sweat_smile: Ale mamča nic neříkala.
@suik taky mám tu samou merino zavinovačku, ale abych pravdu řekla, ještě ani jednou jsem jí pořádně nepoužila jako zavinovačku. Většinou jako deku :sweat_smile: Jen když jsme byly na sonu kyčliček, tak jsem jí do toho volně zabalila, aby jí nebylo chladno bo jsem jí tam musela vysvlíknout do plenky už na chodbě.
21. říj 2010 v 11:20  • Odpověz
co se týká SIDS tak si myslím že tomu člověk prostě nezabrání oni jen odhadují co to vůbec způsobuje a myslím ža absolutně neví jak tomu zabránit
21. říj 2010 v 11:21  • Odpověz
@antana123 já ho v kočárku mám, ale jezdíme ven na hodně dlouho, o víkendech i na celý den.
21. říj 2010 v 11:21  • Odpověz
@antana123 ja jo, tento: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/suik/album/inspirace-pro-tetu/5488244/, ale nezapinam ho uplne, takze na tom jen lezi a ten vrsek je jak deka....

@hupcza nedavno jsem koukala na stranky primavery, jako nektery olejicky cenove dobry, ale nektery :astonished: :astonished: :astonished: desna palka a zrovna ty dulezity, treba hermanek rimsky, snad 30 nebo 40 euro. To uz i na darek je docela moc :grinning: .
nemas nejakej seznam tech dulezitejch, pro mimi a na bezny choroby...

jinak uz jsem dvakrat vysilala zvedy pro tu vonavou lékarnu, ale v knihkupectvi ji nemaj, tak snad se mi ji jeste podari objednat.
Me nastesti to oscillo zabralo hned.
jinak si pisu!
21. říj 2010 v 11:23  • Odpověz
@suik jo vypadá super :wink: já mám klasický fusak s kožešinkou a plus máti mi koupila deku španělku je tlustá příjemní´á bude pod ní určitě teploučko tak snad to na zimu bude stačit ještě bych chtěla pro malého kombinézu ale zatím se mi nedaří měli ted v akci v tescu ale bylůa bud malé nebo velká :unamused:
21. říj 2010 v 11:27  • Odpověz
@suik z toho fusaku sálá teploučko už na pohled, sama bych se do něj zavrtala :grinning: My máme poděděnou klasiku, uvnitř beránek, navrh něco jako šusťák. Bude to už asi hodně zánovní kousek, ale je to držák :grinning:
21. říj 2010 v 11:32  • Odpověz
@antana123 Fusak ještě nedávám, respektive mám takový slaboučký (je určený do autosedačky), tak ten mám teď v kočárku a do toho jí dávám v otepleném fleesovém overalu. Zatím byla pořád krásně teploučká, ale deku mám pro jistotu s sebou.

Mně přijde za chvilku babička na hlídání, objednala jsem se na masáž a těším se jako malý dítě na Vánoce!!! Tak zatím...
21. říj 2010 v 11:35  • Odpověz
@rennu jak psala petja, tak můžeš vincentku kapat do nosíku kapátkem...nebo je dobrý libenar :wink:

21. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
my zatím jezdili stále bez fusaku, zabalený jen v zavince...no ale teď jsou tu 4stupne, tak asi fusak už vyndám... :sweat_smile: a může se s miminama ven, když bude pod nulou?? :confused:

@lendaw náhodou tyhle rarity jsou nejlepší, taky mám takový, je dělaný na ty dřívější velký kočáry...ale nemůžu ho teď používat, páč se mi nevejde do vložné tašky, jak je menší... :rolling_eyes: škoda...

@petja Radim má 57,5 a zatím rychlozavinku ještě používáme, ale taky už bude malá... ale klasická je lepší, má tam ještě 10čísel rezervu :wink:
21. říj 2010 v 11:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.