• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza já ted vytáhla fusak a zase ho zandala, to je fakt na mrazy.....takže emitexovou zavinku která mi leží "ladem" v autosedačce využiju spíš než fusak a obléct do toho mám normoš jako ted do kočáru, nebo méně? ale já zase moc neoblíkám tak nevím co byhc ubrala :slight_smile:
21. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz
ahoj holky, jsem strašná ostuda, právě jsem vylezla z postele. Ale noc před tím jsem spala 3-4hodiny. Pozdě jsem šla spát a brzo musela vstávat, tak jsem to dneska musela dospat. Včer den návštěvní a procházkovej, sem nachodila hodně km :slight_smile: Tak teď zatopit, uvařit a asi ven nebo dám Míšu jen do kočárku na dvorek, to ještě nevim. Včera byl Míša nějakej mrzutej, nejvíc uplakanej den, co jsem zažila. Ale večer řval u táty, u mě ne. Je fakt, že já stála a chodila a táta ležel v posteli, tak možná to se mu nelíbilo. Snad bude dneska líp. Taky jí míň bych řekla...je prostě takovej celkově mrzutej... :frowning2: Taky jsem s ním usnula, jak jsem byla utahaná, a to u kojení neusnínám běžně. tak od polnoci do 5 byl u mě, pak do 10 v postýlce a doteď zase u mě, tak jsem taková rozlámaná ..
@beru3nek snad to s Adámkem bude dobré, určitě!!! Hlavně že chodíte na KO a sledují Vás!!!
@lendaw my ho nepřihlašovali, ale je fakt, že jsme malá vesnička, kde každej všechno ví, takže přírůstek si zapsali určo sami..bez nějakého hlášení.
@antana123 fusak ne, ale kombinézku jo.
jinak vítání občánku...jsem potkala jednu paní ze zastupitelstva, tak mi bylo řečeno, že to nedělají :frowning2:
21. říj 2010 ve 13:08  • Odpověz
@hupcza aha, ja myslela, ze je docela vyuzivanej....hodne ho vidam ve smesich od stadelmanovy.... to se mi spis vyplati ho koupit ve smesi...nebo ho myslim prodavaj i redenej v jojobe.

jejda, chudinky, vsichni tri ...

nam prislo nejaky psani od uradu, jsem se tesila, ze jako vitani berlinskejch obcanku, ale prdlajs, prijde k nam nejaky clovek a bude delat nejakou prednasku, ani poradne nevim o cem :sweat_smile: , my mame vsechny nemecky doklady zarizeny, dle pojistovny je Sofinka i nemecke narodnosti, ale v cechach o ni jeste nevi, budem to muset napravit :confounded:
21. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahojky po delší době. :slight_smile: ...teda ne,že bych úplně nestíhala :wink: ..ikdyž ted bylo pár dní náročnějších :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale tatínek si odvezl do německa domácí NTB a my jsme čekali,něž mi dodají můj nový růžový mini ntb. :sunglasses: ...a ted jsne už zase konečně on line.
Všechno asi dočíst nestihnu...
co se týče fusaku, pro Tobíškavmáme vyteplenou vložnou tašku v kočárku + zatím tu emitex zimnní jak píše hupcza i do autosedajdy...maty má fusak emitex kupovaný loni a až opravdu přituhne,nacpu Tobíka do vložné ve fusaku s beranem ještě po manžovi.... :wink:
@hupcza : chudák Ondrášek, z čeho tak průjmuje :frowning2: ....my zase máme problém s hrncem,malý ho bojkotuje, řekne sice: ,,aa ,, a donese nočník...bohužel až je naděláno, nakonec neudělá znovu nic a lehne a vystrčí zadek,že chce plenu....dareba....tak pořád poslouchám,jak jsem neschopná,že ho to nenaučím... :angry:

A Tobík málo přibral za posledních 14 dní,máme v 1.měsíci 3680g tak mkusíme letět za týden na převážení,přitom pije pěkně, vypije si dost,tak nevímn,jestliže teda neexistuje slabší mléko....kojíme často a je spokojený :confounded: Nechci se z toho nervit, at si nezarazím laktaci jako loni.... :frowning2:
21. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz
@hanncca ja se taky hrabu dlouho, kazda minuta v posteli dobra :grinning: .... taky jsem vypozovala ze v leze maji tisici metody mnohy minimalni efekt azrovna na potvoru by ten kdo utesuje potreboval lezet jak sůl :grinning:

@beru3nek doufam, ze uz budete mit brzo vsechno v poradku, vy si teda uzivate :frowning2:

@kovalda to musis nekdy vyfotit, ten vas kyblik, my kdybychom Sofii nepridrzovali bradicku, tak vychlemta celej kyblik :grinning:

koukam za na neco reaguju s nekolikadennim zpozdenim, to je z toho co mi uvizne v hlave...
21. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz
@lio ona pozvánka ti může přijít klidně i až za rok :sweat_smile: záleží, kdy se to u vás chystá, ale vím, že tady ve městě tam šli kamarádky, až když bylo prckovi třeba půl roku nebo i rok...
21. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz
@suik přesně tak, každá min v pelíšku drahá, aspoň pro mě. Nevím, co budu dělat, až míša v 5-6hodin ráno přiběhne a řekne maminko vstávej, pudem si hrát nebo tak něco :slight_smile: :grinning:

@kuchy určitě to za týden bude dobré s tou váhou!! já jsem zvědavá, kolik vážíme my, ale 5kg určo jo :slight_smile:
21. říj 2010 ve 13:29  • Odpověz
@suik solamyl je bramborový škob, takže se to může jmenovat i jinak :wink: no je to z ovesných vloček...udělaný jako instantní, že se to hned rozpustí ve vodě...nebo mi taky dala letáček na konopnou kosmetiku pro děti :wink: ale to spíš Tomášovi na ekzem...
21. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz
@kuchy my jsme taky nepřibíraly - za 3 týdny 100g. V jednom měsíci 3,5kg (porodní váha 3,44). Dostala jsem nařízeno po kojení dokrmovat a odstříkávat, abych podpořila laktaci. A pomohlo to. Malá přibrala 300g za týden, mlíčko se rozjelo a teď to zkoušíme bez dokrmování. Ale já neměla dost mlíka. U tebe bude problém asi někde jinde.
21. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz
@kuchy no třeba to budeš mít teď stejné jako u Tobiáška...jak jsi psala, že máš asi víc předního mlíka, že ti nepřibíral... :confused:
21. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
@hanncca no to je moje noční můra :grinning:

@ojo zatim ani to co vypadalo jako skrob, jeste juknu v kauflandu, ten je vetsi a maji vetsi sortiment a sezenu tam i knedlik, coz jinde ne.

a to kupujes v lekarne, nebo staci jakakoliv ovesna kase, samo bez prichuti a cukru?

uvidím, co nam zitra poradi.
21. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz
jo a dneska jsem se v noci vzbudila s peknejma silikonama :grinning: , tak nality prsa jsem jeste nemela, i to bolelo, az jsem se lekla, jestli to neni zanet, ale nebyl....jen ten pocit neznam :grinning:
21. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz
@kuchy ja jsem zvedava jak jsme na tom my, zitra jdem na kontrolu, ale doufam, ze dobre ...
21. říj 2010 ve 13:36  • Odpověz
@suik a to jsi mi nedávno psala, že se ti prsa nenalily :grinning:
Já mám taky dobrou story - dneska ve sprše jsem si na spodní straně prsa nahmatala bulku, tak si říkám: to bude ta zatvrdlina. Tak jsem to masírovala a pouštěla na to horkou sprchu. Bolelo to jak čert a pak to najednou přestalo bolet a bulka zmizela. Tak jsem měla radost, jak se mi to podařilo rozmasírovat a při sušení jsem se koukla kontrolně do zrcadla a...prdlajs zatvrdlina, normální mega beďar tam byl :grinning:
21. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz
@ojo :nj,ale ted je to lepší,není to to průhledný mlíko, je bílé...Maty pořád plakal hlady :confounded: a Tobík se napapá usměje a je spokojený :wink: ...prostě nemáme takové žrouty...jak chtějí tabulky,ale Matýsek má v 15 měs 13,5 kg :grinning: tak jistě újmou netrpí.... :grinning:
21. říj 2010 ve 13:50  • Odpověz
@suik jj, v lékárně :slight_smile: ale myslým, že postačí svařit obyč ovesný vločky a ten vývar dát do vody...tohle je jednoduší, že vysypeš jen sáček a nemusíš nic vařit :slight_smile:

@kuchy teď koukám, že jsem si kluky popletla :sweat_smile: ale když přibírá, tak je to stále dobrý, ne?? aspoň moje dr. říká, že nesmí stát na váze...to už je špatné a musí se dokrmovat...
21. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz
Tak jsem zase chytla špláchanec s krupkama, když jsme byli venku :frowning2: a ta kosa, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr , rukavice jsem měla, příště beru i čepici :slight_smile: No stihla jsem sníst polívku, udělat karbanátky s bramborem, zamést a ve chvíli, kdy jsem si sedla ke Caru s mlíkem a rozhodla se zhřešit sušenkou :grinning: jsem uslyšela řev, přesně na minutu 3h od posledního koja :grinning::grinning: a v pravém prsu mě zas bolí a zatrvdlina ...musím mu ho dát příští kojení pořádně vypít z boku....

@lendaw u mě to teda zatvrdlina je :grinning:
@hanncca no náš lumpík vstává mezi 6-7 a už nezabere.....takže spací mimi bycgh brala, deficit mám pořád :sweat_smile:
21. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz
@hanncca ještě dáváš malýmu pít jen 5 minut z prsu?? mi to tudle prolítlo hlavou a říkala jsem si, že vlastně takhle bude pít jen přední mlíko a malej nebude moc přibírat :sweat_smile:

a já Tomáše naučila, že dřív jak v 7h z postele nevstanu, takže, i když se mladej pán vzbudil po 6h, tak jsem mu tam dala hračku a šla dál chrnět a Tom zůstal v klidu ležet, občas něco brmlá...a zůstalo mu to do teď, což jsem ráda, páč se někdy vzbudí, když zrovna kojím a nemůžu k němu, tak si tam stojí, mluví, zase si lehne, ale nevyvádí :grinning:
21. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz
@lendaw :grinning:

no daly si na čas :grinning:

@rennu jak se pije z boku? Ja teda kojeni jinak nez v leze moc nedavam, pretahuju si ji u toho prsa jak medveda a dneska jsem ji paradne osprchovala mlikem, bodycko nahore bylo uplne durch :grinning:

@ojo juknu jestli nemaj neco instantniho a pak kdyztak ty obyc vlocky
21. říj 2010 ve 14:23  • Odpověz
@suik já kojím v sedě a to z boku je fotbalová poloha, dítě by se mělo v ní líp dostat k mlíku ve vnější části prsu. Jukni na: http://www.kojeni.net/vsede.php#poloha3
já zas neumím moc kojit v leže :sweat_smile:
21. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz
joj, Tomáš ještě chrní :grinning: ale Radimek nějak nemůže zabrat...no půjdu staršího vzbudit a půjdem ven...sice je tam kosa, slušně to funí, ale svítí slunce, tak aspoň na chvíli to využít... :slight_smile:

jo a zkoušeli jste někdo tu fotbalovou polohu?? to je to kojo z boku? tudle jsem taky měla bolest na boku, ale nevěděla jsem, jak si dát malýho, abych tak mohla kojit...ale v poho jsem to uvolnila i normoš poloze v sedě :slight_smile:
21. říj 2010 ve 14:26  • Odpověz
ha, tak už mi je odpovězeno :grinning: :grinning: :grinning: no ale podle toho obrázku by mi asi po chvíli upadla ruka :sweat_smile: vypadá to docela nepohodlně...
21. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz
@ojo učili nás to v porodce, nic moc.....ho nacpu asi mezi sebe a opěradlo křesla, taky ho neunesu :frowning2:
21. říj 2010 ve 14:30  • Odpověz
@rennu to bych asi nedala..zrovna včera jsem říkala kámošce, co je těhu, že si nedovedu představit, že mám dítě, který v noci nespí. Já vstávala tak max. 5x v noci, že malej trošku plakal, jinak vždy na budíka. A to jsou mu už skoro 3 m.
@ojo ne, už nechávám dýl, To bylo jen tak 2 dny, dýl ne. Taky mi to došlo, že jen to přední by měl. Takže pokud zase bude hodně blindit, tak nejdřív trochu odstříkat, pak krmit.
21. říj 2010 ve 14:40  • Odpověz
@rennu mě učili tanečníka, jak na JIP, tak i pak v porodce. takže to byla jediná poloha, kterou jsem uměla. takže pak jsem zkoušela tu klasickou polohu vsedě a pak i vleže. To už zvládáme. Ale zezačátku si myslím, když jsme se to učili, jsem to dělala blbě, proto jsem měla popraskaný bradavky ...

Tak jsem zatopila..teploučko :slight_smile: dala perník do trouby a manžel si poručil smaženky, tak jdu na to..
21. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz
me to podle tech obrázků moc nejde :frowning2: ...někdy se zadari hezky, ale nejhorsi je to prilozeni a pak odpojeni, a neumím si jednou rukou zapnout prso :unamused:
21. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz
Ahojky všem. Tak jsem se sem zas na chvílu dostala.
@suik Já kojím taky v poloze Tanečníka, a dokud mám dost mlíka, tak ji nechám přisát v Tanečníkovy a pak si s ní přisátou pomalu lehnu na bok, to se neodsaje a vydrží jí to dokud není mlíka málo, pak se začne pouštět a nejde jí se v leže přisát, tak si zas musím sednout a ještě chvílu se jí zadaří tahat než mlíko dojde. S tím zapínáním jednou rukou taky bojuju, mám dva druhy podprsenek, jedna je jen na takový háček, ta jde jednou rukou dobře a druhá má systém vsunutí jednoho dílu mezi druhý a otočení (blbě se to popisuje) a to jednou rukou taky nedám, tak si ji zapínám až po odložení malé (po uspání). :unamused: Fotbalová poloha je taky dobrá, ale nejde moc v křesle, protože nemá kam dát malá nožičky a tak se nemůžu u ní opřít a bolí mě z ní záda.
21. říj 2010 v 15:50  • Odpověz
@suik zapnout prso?? nevím, co si pod tím představit :sweat_smile: :grinning:

@hanncca :slight_smile: tak uvidíš, Radim teď už tolik neblinká...jen třeba má den, kdy zlikviduje i 3 overálky :sweat_smile: tak mi kolikrát přijde, jestli to třeba neni taky mlíkem, že jsem něco blbýho snědla :confused:
21. říj 2010 v 15:52  • Odpověz
@ojo asi zapnout podprdu :slight_smile: myslím. jj, míša má taky den, že docela ok, pak den, kdy blinká o sto šest. Teď mi poblindil tričko, takže jsem se musela převlíknout ..
21. říj 2010 v 15:55  • Odpověz
tak to já kombinuju Tanečníka s klasickou...v porodce taky učili tanečníka, tak vždy začnu tanečníka a když se dobře přisaje, tak vyměním ruce a hlavičku položím na loket :slight_smile:
21. říj 2010 v 15:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.