• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@eveluska no ja prave taky koketuju s tim, ze to prubnem, sestinedeli mi konci v utery, tak uz to je asi jedno, ale na kontrolu se musim jeste objednat, nechce se mi tam....

@hupcza no poteš koště, to je něco, hele neda se koupit v lékárně takova ta desinfekce na ruce, je to raz dva suchy a strcit do kapsy a je to po ruce hned, nemusis litat do koupelny, my to koupili, neni to spatny.

ja vlasky taky moc nemyju, do vody davam hlavne olejicky, nebo rapik, tak je jednou za cas oplachnu, jednou jsem tam dala neco od weledy, myslim ze to bylo koupel a nejak se to nerozpustilo.... ja pouzivam hodne to olivovy mejdlo, tak ho pak dam casem i na vlasky. Ja si s nim vlasy myla a pohoda.

ted jsme se vratili z kontroly, mame 4070 gramů, vyrostla o 4 cm....vsechno v poradku, jen musme hlidat aby koukala i na levou stranu a pri paseni ji hlidat rucicky, strka je dozadu a pak ji to nejde.....

ovsem, jak jsem se tu kasala, ze nemame prdiky, tak dnesni noc byla neco, tentokrat jsem opravdu nejedla nic zavadnyho :sweat_smile:, v noci sice neplakala, ale tak se kroutila a vydavala takovy zvuky ze spanku, ze neslo vedle ni spat. Manzel zbabele sbalil perinu a sel spat na gauč :angry: .... ja ji pak k ranu namasirovala a vykakala se pak do velkeho zachoda, kde jsem ji pridrzela s nohama skoro az za usima a byl pokoj...v noci se ji blbe kaka, tak zvazuju, ze budem zkouset kadit driv, treba kolem treti....ve dne, asi jak se nosi a tak kadi bez problemu.

doktorka nam dala nejaky homeo, ale jen tri kulicky a netusim co, ja nerozumnela ani slovo, ono se i se rvoucim diteme blbe soustredi a manzel se nezeptal, a doporucila nam ty probiotycky kapky Gaiu...tady stoji 15 euro.

22. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz
@lotyna :grinning: :grinning: :grinning: prý celý děda :grinning: :grinning:
@antana123 Honzík slintá nehorázně :grinning:
@lendaw mně se zatím hormony moc nesrovnaly teda.....a malýmu je už 9týdnů :sweat_smile:
@hupcza máte luxusní interval kojení s Verunkou :slight_smile: a držím pěsti, at to od Ondry nechytí :wink:

My jsme venku z procházky, na sluníčku je hezky, ale mrazivo....jsem vzteklá, ptž se mi odepínají cvoky na kočáru od toho vrchního krytu....pořád, nedrží to a nevím co s tím...jestli reklamovat :confounded: já dnes ani nevařím, manžel má snad jídlo v práci a já snědla polívku a dojídám se chlebem a odpo do města :slight_smile:
22. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Docitat budu prubezne....s vasim tempem ale do vecera nemam sanci :sweat_smile:
Vcera jsem byla prevazit to nase zvire...v sedmi tydnech 5,85kg....delku nevim, to se tu neresi, ale uz ta nase startovaci byla hodne, tak pocitam, ze do 65cm asi....az najdu metr, tak premerim :slight_smile:
Dneska doleti tchynka s moji segrou, tak uz se na ne na obe hrozne tesim :slight_smile:
22. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz
@suik teda takhle už učíš mimčo kakat...to je super :slight_smile: ale stejně nechápu, jak to děláš :grinning:

dneska Radimkovi odpad ten hnis po TBC...má tam pěkný kráter, tak namáznu framykoinem a snad už se mu to hned zahojí :slight_smile: Tomášovi to hnisalo ještě ve 3.měsících :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2010 ve 14:34  • Odpověz
@rennu Taky se mi odepíná jeden cvok a ještě k tomu mi nejde zapnout, takže to vždycky čeká na manžu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak zítra máme měsíc a dneska na vážení 4004g a 55cm, jupí máme 4kg :wink: :grinning:

Právě zkouším to svoje dítě nějak zabavit, moc nespí, hrazdička nefunguje, za chrastítkem se otočil, ale to mě nebaví nad ním stát a chrastit, chtělo by to netopýra :grinning:
22. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz
než vás holky dočtu musím se podělit
pracně jsem naštelovala domču do šátku, naivka že bude spát, bo v postýlce už natahoval na spaní a usadím se s ním, že vás dočtu a tak, a divím se že nespí ...mimo jiné se mi po jídle pěkně poblil, odnesli to džíny, kus nateklo na sedačku, což se mu nikdy nepodařilo,achich....no a tak si tak sedím s domčou v šátku na sedačce on vyplivne dudu a narve nálož do gatí, se uplně bojím se tam podívat........čekám ppl tak doufám, že nebude zvonit co budu přebalovat...
22. říj 2010 ve 14:58  • Odpověz
@suzete tak já vlasy už nemyju, myla jsem weledou pak aventem, a po obojím šupinky v hlavě, takže jen oplachuju vlásky koupelí s levandulí a jinak nic....a pročesávám :slight_smile:))

@antana123 ne, ty mi nerozumíš, ne dokrm, když mu nestačí tvoje mlíčko, tak dokrmíš umělým...ale příkrm, jako mrkvička, banán a tak :slight_smile: mne tak napadlo, když si psala že vypije už 150 a baštíte co dvě hodiny
22. říj 2010 v 15:20  • Odpověz
@beru3nek akčních sportovních mamin.....to mne zatím míjí :grinning:
ale já zase chodím hodně venku s psiskem a kočárem, s hlídáním by nebyl prob,ale nějak se mi po těch letech nechce samotné a v okolí jsou samé lenošky,těhule, nebo ty co nemaj hlídání :frowning2:

@lotyna no slááááva, mamča vydržela a dítko je spokojené, co :slight_smile: paráda

my včera baštili v osm pak hned usnuli a spali do čtyřech, jsem čuměla..a jelikož jsem šla spát hodku po Domčovi, tak sem si luxusně zchrupla .-)

@hupcza fíííha rotaviry vás dostihly, no tak ať je přemůžete v pohodě a verunce se to vyhne.
mám na tebe prosbičku, až budeš mít chvilku, nemohla bys mi sem hodit foto jak máš verunku v baby close??? já tam Domču dám, už docela i v pohodě, spí tam, ale přijde mi, že mi to padá, jakoby se to vytahuje, takže po chvíli nošení aniž bych to podpírala rukou mi domča klesá níž....a tu hlavičku tam má tak naštorc, jako spí, takže asi mu to neva, ale nevím zda je to ok....a už nevím co dělám blbě.....dyby někde bylo vázání s tímto, hned bych jela :slight_smile:
22. říj 2010 v 15:35  • Odpověz
@safryy no fííííha pěkně baštíte, kam se na vás hrabem :slight_smile:
užij si návštěvu
22. říj 2010 v 15:36  • Odpověz
@ojo ja jsem chtela jen ochranit prebalovak nebo usetrit plinu, mame desnou spotrebu a taky jsem si rekla, ze po tom dlouhym lezeni by se ji kadilo lip takto...a fakt jo, nozky poradne skrcit docela pomaha.....dneska jsem to chtela zas zkusit, uprdavala a vypadalo to na naloz, tak bezime do koupelny a tam na zachode tata :grinning: , no tak jsme to zkusilli nad umyvdlo, ale nezdarilo se.....uvazovala jsem o kyblicku jako na bezplenkovku ale bojim se, ze b ychom se netrefili.

Ale stejne tu bezplenkovou metodu moc nechapu, ja zadny signaly nepoznam, jen obcas jak spuli zadek.

dneska u doktorky poprve akceptovala nejakou hracku, mudra prinesla takovou velkou vcelu, koukala na ni, alehlavicku pak neotocila, ale aspon neco...doma zadnej zajem, jen trochu sleduje kuželky na prebalovaku, tak mam depresi co jsem to koupila za hracky, taky by to chtelo netopira :grinning:

jo a taky u vas zkouseli reflex, ze dite povesi za nohy a hlavou dolu? To bylo priserny, na to jsem se nemohla koukat, prej visela i za jednu, rikal manzel....uz mozna chapu, proc pri pichani usi vykazujou matky ven :sweat_smile: , ja ji furt chtela chranit...
22. říj 2010 v 15:37  • Odpověz
Ahoj všem. Koukám jak jste se zas rozkecaly :grinning: :grinning: :grinning:
@antana123 Nikča teda taky neslintá.
@eliska_v Nikča by jedla zas pořád, asi si furt myslí, že je v bříšku :grinning: Jsem ji do minulýho týdne nijak neomezovala a přikládala, kdy si řekla ale pak začla chtít být u prsa furt až to došlo tak daleko, že se mi nestačilo dělat mlíko. Já nic nestíhala, nevyspalá, nenajezená, vystresovaná a Nikča stejnak hladová, pak mi předevčírem přijela máti pomoct se žehlením a malou uspala v náručí dudlíkem, spala 3 hodiny, mlíko se mi dodělalo a od té doby (pro jistotu ťuk, ťuk) kojíme po těch 3 hodinách. Samozdřejmě Nikča chce většinou dřív, ale už zabírá dudlík a pochovat. Někdy spát nechce, tak ji dám na hrací deku a tak čučí na hračky, jindy vyrazíme na vycházku a kočár a čerstvej vzduch taky zabírají skvěle. Zkus to krmení co nejvíc oddalovat. Když budeš přikládat pořád, můžeš se dostat do stejnýho kruhu jako já předtím. A to bych Ti nepřála. A k tomu usínání při kojení - mě malou sestřičky budily tak, že jí prvně opláchly obličej a za krkem studenou vodou, potom když už byla u prsa a usínala, tak buď to drbání pod bradou, a když to nepomohlo, tak ji nasurovo zakroutily uchem. Bylo mi jí sice líto, ale byla jsem ráda, že to funguje. Tak hodně úspěchu a silné nervy. :wink:
@suzete @kovalda Já taky netvrdím, že se na 100% donutím :grinning: :grinning: :grinning: Ale vzhledem k tomu, že manžel má 2 práce a moc času doma nestráví a když jo, tak většinou spí, protože dělá hlavně noční, nebo maká kolem baráku, tak to s hlídáním moc nevychytám, protože zatím se manžel ani nezapojuje do péče o Nikču. No třeba se to časem zlepší. :sweat_smile: Když budu mít kolo doma, tak budu mít aspoň příležitost.
22. říj 2010 v 15:44  • Odpověz
@rennu taky se mi hormony extra nesrovnaly :frowning2:
jinak slída se mi naštěstí neodepíná, ale zase cvok u tašky :grinning: sem ji jednou přetížila a ted to mám, nic tragickýho, ale leze mi to na nervy, jak vjedu na nerovnost udělá to cvak a jedna strana spadne o kus níž :grinning: :grinning:
venku je hustá zima ale zaplat bůh že neprší
a k jídlu jsme měli to samé s tím rozdílem, že já vyndala ještě zásoby z mrazáku a to bude k obědosvačino véče v podvečer :grinning:

@suik ne tak to na nás mudra zatím nezkoušela, jen zkoušela zda sleduje a vnímá a otáčí se , ale tohle ne . jo a přesně z toho důvodu se při píchání nechává matka za dveřma...(ještě že nemám holčičku, sem toho ušetřena:slight_smile: )
22. říj 2010 v 15:49  • Odpověz
@suik Tak ten reflex, to zní drsně. U nás jí zatím jenom zkoušela trhnout plenou na které ležela. A při tom píchání uší mě ven nevykazovali, jenom když dr viděla, jak se tvářím, tak mi řekla, že jestli se na to nechci dívat, že nemusím (ale to bych si neodpustila). :slight_smile:
A koukám, že tu začíná hromadné pátrání po netopýrech. :grinning: Mně se zatím za hračkou otočila jenom jednou, asi je mnohem zajímavější koukat na stěnu. :slight_smile: Dneska byl i náznak úzměvu, ale furt to není ono.
22. říj 2010 v 16:05  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:,
tak Žanetka včerejšek celý proprděla a to byly teda dělovky, tak doufám, že už má střeva úplně bez plynů a bude fajn. V noci byla hodina uklidňování a k ránu taky jedna, myslela jsem, jak není brzo a šup, bylo čtvrt na 11 :grinning:
Dopo jsme kočárkovali a světe div se, ještě hodinku spinkala venku v kočárku, tak jsem stihla přebrat věci od ségry a ještě naškrabat brambory. Žandu jsem pak nakrmila, ale nemohla zabrat, tak se pak udyndala v novém lehátku od Fischera, akorát jsem musela sundat prostřední hračku, děsila se jí.
22. říj 2010 v 16:13  • Odpověz
tak my jsme po procházce a po návštěve zase osyřeli a taťka se nám vrátí až po 10 :confounded: .
@suik : gratulka ke ko, my zas koukáme pořád napravo :grinning: to je zvláštní s tím jídlem, co. U nás to je ale stejný, někdy nechápu z čeho má bolení. tak super, že víš jak na ní aby kakala, to u nás nehrozí. Jo už do velkýho záchoda, páni :grinning:
@safryy : teda to je váha :grinning: , užijte si návštěvu
@ojo : my to nemáme taky ještě vůbec zahojený to očkování
@discreet : tak super, gratulka ke 4 kilům. Náš se ani neotočí lumpík. Občas po něm koukne,ale je línej se otočit z tý svojí oblíbený strany, takže v půlce se vrátí :grinning:
@lio : my se dneska taky pěkně poblili na sedačku, jsem ho vyjímečně zvážila ,dal 130 a pak nahodil mě i sedačku :grinning: . No a teď jsem si vylila za výstřih meltu, chjo. Když ne mrňous, tak já se takhle zřídím, no našt. byla studená :grinning: Páni 8 hodin spánku, tak to je krása. Já jsem šťastná za 4 :grinning:
@suik :ježíš hlavou dolů, fíha? zkoušeli toho dost , ale tohle ne. Chodili s ním, různý krkolomný polohy zkoušeli, ale tuhle ne, uf
@trexx25 : tak super, že už máte 3 hodinové intervaly, a že si můžeš trochu oddáchnout :wink:
22. říj 2010 v 16:15  • Odpověz
@lotyna : i náznak úsměvu se počítá :slight_smile: u nás dneska ani ťuk, potvůrka na mojí mamku se taky neusmál, jen na tchýni, to je bordel :grinning:
@kovalda : tak u nás je lehátko zatím jako uspávadlo spíš, hračky nezájem. Dneska se mu nelíbilo ani na hrací dece, nikde. Jen u maminky :grinning: bude asi přetaženej, když byl dneska převážnou většinu dne vzhůru. Taky hezký čas vydržet do čtvrt na 11 :wink:
22. říj 2010 v 16:18  • Odpověz
@beru3nek náš když pase koníky tak přepadává furt na pravou stranu, nikdy ne na levou.
@suik ty jo, drsné metody ...
22. říj 2010 v 16:23  • Odpověz
ad vlasky - my mejeme jenom tou vodou s olejickem, ve ktere koupem a vlasky procesavam, ma je krasny leskly,muz rika, ze to ma rovnou inclusive s pomadou :grinning:

@lotyna :grinning: jako dedecek!

@suik tak to uz myslim muzete :wink: co za reflex se tim zkousi? u nas taky jen to trhnuti plinou - to ma rozpazit a roztahnout prstiky, o zadnym viseni za nohu jsem nic necetla :astonished:
22. říj 2010 v 16:31  • Odpověz
@hanncca : no taky rovně nepasem :grinning:. S tou hlavičkou tak klinká a někdy bác a je na noce, jak je ta hlavička těžká a svaly ne tak pevný ještě.
22. říj 2010 v 16:38  • Odpověz
@lio no bude to krušný, ale ptali jsme se doktorky, kdy jako by bylo vhodny a neodpovedela presne, ale jeste je malicka...... pockame, me stacilo to viseni hlavou dolu :fearful: Na prvni ockovani jdem stejnak az pred vanocema.
22. říj 2010 v 16:41  • Odpověz
nevim co to melo byt... jsem se ptala muže a ten taky nevi? :astonished: koukám, že je to nějaká specialní německá metoda :fearful: To musim zjistit co to je.

trhnutí s plínou delali myslim v porodnici.

@kovalda u nas hracky na lehatku taky nezajem, dala jsem tam jen jednu, nic....akorat nevim jak to maj vymysleny, ale kdyz je tam povesim, tak je ma skoro v obliceji :unamused:

no me by zajimalo co mela ta doktora za vcelu, takovy tlusta zlutohneda plysova, olezla, ale koukala na ni jako kouka jen na me.
22. říj 2010 v 16:53  • Odpověz
@suik my jdem za měsíc, už sem nafasovala homeo a strašně se toho děsím, jen se s manžou moc neshodnem co očkovat a co ne a tchýně? ta nás rve at naočkujem vše co jde - to samo nechci.

jéééé si tu psík hraje s kusem něco jako rolička od toaletáku ale menší a tvrdší , vyhodil to do vzduchu a ono to zapadlo do otevřeného šuplíku a on to ted hledá pod skřínkou, truhlík

no zvládli jsme krmení bez blití, tak doufám ,že to byla vyjímka, z velkého množství to určo nebylo, tak nevím, ale ted zatím dobrý, jen hezky krknul a šup do šátku bo přijelo PPL, takže jsme měli premiéru v šátku mimo byt :grinning:
a jelikož mi došlo, že mám oboje džíny na sušáku, tak sem hledala v čem jako půjdu ven - poslední záchrana těhu rifle, ale nebyly potřeba, našla jsem nějaké staré a narvala se do nich, mám v nich nožky jak lańka :grinning: zato ta pneu v pase :grinning:
22. říj 2010 v 17:06  • Odpověz
@suik : Tak hlavně, že kouká na tebe :wink:
mají vaše dětičky ještě takový namodralý bělmo? Náš má veprostřed ještě ne jasně bílý, tak si říkám, že možná ještě tak nekouká proto, ale nevím.
22. říj 2010 v 17:08  • Odpověz
jinak holky my tedy sledujem hračky jako ďas, mamča tedy říká jak je to brzo, on i brblá a otevírá pusinku , no jen tu větu poskládat :slight_smile:
a na hrací dece vydrží klidně i hodinu, koukat, strefovat se do chrastíka, řehnit se, a nejlepší je deka večer, ona totiž navršku svítí a to má Domča hotovou diskošku :grinning: a na lehátku vibrujícím hezky prdká a mamča to nazvala ozdravou kůrou :grinning:

@kovalda jaký máte lehátko , vibrující, nebo s tím bušením srdíčka?

no nic, jdu se ještě sbalit a honem ven, než bude tma a než se Domča ukecá v postýlce ke spánku :slight_smile:
22. říj 2010 v 17:09  • Odpověz
@suik jako drsná metoda, ale něco mi to říká, sem to snad viděla v tv v pořadech o dětech, ale že by se to jako dělalo jako prevence či zjištování reflexů preventivně ...to sem neslyšela....ale schválně zjistit co a proč a jak
add hračka u dr....nebylo to jen kontrastem barev???? žluto hnědá....mohlo by být, máš doma něco takovýho?
22. říj 2010 v 17:11  • Odpověz
Holky můžete mi poradit s pár věcma? Jakej máte na to názor?
1. Nevíte co můžu používat na zánět močovýho měchýře? Četla jsem, že urologický čaj se při kojení nemá. :frowning2:
2. Kdy jste začly cvičit břišní přímý svaly? Mě v porodnici povolili jen šikmý a přímý až po 6-ti nedělí, ale už to potřebuju jako sůl, hrozně se mi teď povolujou... :angry:
3. Používáte někdo fenyklový čaj pro mimča? Mě poradila kamarádka dávat malé už teď trochu aby poznala i něco jinýho než moje mlíko (časem by prý nic jinýho nechtěla) a že jí to i pomůže na prdíky.
4. Mám laktační čaj od Hipp, nevíte proč se smí jen 2x denně? Pila bych ho častěji, nějak toho mlíka furt nemáme dost. :sweat_smile:
5. Jak poznám že mi končí očistky? Chápu, že tím, že přestanou, ale já teď mám furt takový světlě žlutý mazlavý výtok, a nevím jestli jsou to končící očistky nebo nějakej zánět. :unamused:
a za 6. Máte některá zkušenosti se znakování s miminky? Budete to zkoušet?
Dík předem za názory...
22. říj 2010 v 17:41  • Odpověz
@lio:jo takhle :slight_smile: no já nevím já jsem četla že se může příkrm od ukončeného 4měsíce a náš bue mít teprve 2 :astonished:
22. říj 2010 v 18:37  • Odpověz
Tak jsem ukarpovala hysterák během chvilky, ovšem připálilo se mi u toho maso na sporáku. :cry:

@trexx25
1/ Jestli to je opravdu zánět, řešila bych to s doktorem.
2/ ? Ale taky to potřebuju jako sůl.
3/ Vím, že někdo dává mimčům lžičku kvůli prdíkům, ale kvůli chuti? Však i to tvoje mlíčko chutná pokaždé jinak, podle toho, co sníš, kvůli chuti je to podle mě blbost.
4/ ?
5/ Mám podobný problém - jak poznám, jestli mi očistky plynule přešly v menstruaci, když žádné obvyklé menstruační příznaky nemám a nebo jestli je to nějaký problém uvnitř? Sestra z gynekologie mi dnes na telefonický dotaz odpověděla, že neví.
6/ Ne osobní, ale zprostředkovanou a ano rozhodně
22. říj 2010 v 18:43  • Odpověz
@antana123 prikrmy se maji davat az od 6teho mesice u kojenych deti ne?
22. říj 2010 v 19:18  • Odpověz
@trexx25
1) ja brala urinal akut ten sirup a pak i tabletky, jsou to brusinky, kojici pry muzou
2) uz cvicim, pohmatem jsem poznala, kdy se zatahla ta "dira" mezi svalama, jinak si ale uzenes kylu
3) ano obcas, ale ne kvuli chuti, kvuli prdum jenom :slight_smile:
4) neni to min. doporucena davka? ja piju caj bio stille pro mama z DM a taky teekane a piju ho hodne
5) podobny problem jako @lotyna - kazdopadne pred nejakou dobou jsem mela taky spis vytok nez krev, asi je to normalni
6) chci zkusit :slight_smile:
22. říj 2010 v 19:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.