• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lotyna no vidiš, už jsi skoro profik... maso můžeš okrájet, nebo je z toho uhlik?

takže vy už náušnice máte, pochopila jsem to správně?

Tak jsem dala tu neznámou kulicku homea, tak jsem zvedava jestli zabere....pekne se mi trasla ruka, kdyz jsem tu pidi kulicku rozpoustela, jeste jsem to zkousela s necim co tu mam, to je napad, dávat to presne a žádnou náhradní :grinning:

@lio no právě že mám, takovou žirafu, co byla u lehatka, je čokoládově hnědá a béžová . Jak nemam moc rada hračky od Lamaze, tak se mi ale moc libi tak jejich cernobila kolekce, hlavne ta zebra nebo panda, tady to ale nejak nemaj. Premejsim ze ale neco prouhatyho spichnu sama. jen kde na to vzit cas :sweat_smile:
22. říj 2010 v 19:32  • Odpověz
@lio : tak super, že se už takhle sám krásně dokáže Domča zabavit :wink:
@lotyna : a je z tebe za dva dny přebornice z karpování, super :wink:
@trexx25 :
1/ brusinky od swissu jsou dobrý. Hodně pít, ale jestli máš teplotu, nebo krev v moči, hned bych šla k mudr.
2/ po 6 nedělí, ale já cvičila asi 2x :grinning: jsem brutálně líná
3/ ne, dávám si jen já čaj. Podle mě není důvod jim dávat teď čaj. Můžeš lžičku kmínovýho odvaru na prdy.
4/ mám od různých firem, mám teda víc než dva za den
5/ to už nevypadá na očistky, spíš na zánět
6/ nemám
22. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz
@suik: no díky za tip ...jenže ono když ti brečí obě děti, těžko můžeš jedno držet od sebe bidlem, že nemá umyté ruce
prstě dr. to berouabsolutně teoreticky, jakoby ani neměly děti
i v sama doma nějaká moudrá žena pravila, že když je jedno dítě němocné, druhé e má izolovat - musí být buď bezdětná a nebo mít jedináčka - jako jak izolovat? kde?
@safryy: teda to je váha ...u nás se taky neměří :wink:
@lio: mi to taky kapku povoluje - řeším tak, že cípy svaážu buď na břichu nebo na zádech k sobě na jeden běžný uzel a už to je v poho:wink:
@suik tak já teprve teď poznala, co to je opravdu megaspotřeba plín - několik za hodinu :sweat_smile:
jinak věšení hlavou dolů seteda u nás nedělá
@trexx25: já teda kojila i ondtru i verču, když chtěli a v pohodě - žádné pravidelné intervaly jsme nediktovala a problém nebyl
@lio: tak věty se ještě dloouho nedočkáš :grinning:
trexx25: 1 - poradily bych se v lékárně a nebo s dr., 2 - dle mého individuální - musíš se na to cítit a být rozumná - kddyž to začne být nepříjemné, nepřekonávat na sílu, ale dle mého není absolutně kam spěchat, 3- pokud na prdíky, pak ano - důvod, co uvádí kamarádka je naprostá hovadina - to by pak žádné dítě nemělo chtít už nic jiného neb jsou všechny kojené a nebo na jiném mlíku - 4- čaj neznám, ale předpokládám, že jsou to bylinky a každá bylinka je svým způsobem jedovatá a tak se s nima nemůže nakládat jen tak, 5 - já po očistkách měla taky ještě výtok - hlavně, aby to nesvědilo, nezapáchalo ...., 6 - osobně minimálně, nemám na to trpělivost, ale kámošky hodně zbnakovaly a je to úžasné vidět ty mrňouse, absolutně to nemá vliv na zpoždění řeči, jak někteří říkají (že se dorozumí a už na to prdí) - některé znakující mluvily dříve, některé později, ondra uměl jen pár znaků, které se náhodně sám naučil

jinak nešilte s příkrmama :grinning: ..je hromada času - vždyť to ani nebudou umět přijmout

ad sledování - obličeje jsou no.1 ...ale i cingrlátka na hrazdičce a nebo kolotoč a to už hodne dlouho (tak od 4 týdne) - absolutně nechápu, kam tak kvaltuje ...vůbec je nějaká hyperaktivní - koně pase s odlepeným hrudníčkem .....ženská nemá rozum - vůbec netuší, kolik se v životě ještě namaká :grinning:
22. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz
Tak trochu dočítám, snad něco udržím v hlavě, abycho odpověděla.

@hupcza: no chápu, že spinig potřebuješ na psychický odreagování,ale obdivuji tě, kdes na to vzala fyzické síly po takovém maratonu. No hustý, tak rotavirus, to abys tam běhala jak biologický laboratoři - ve spešl obleku, roušku a rukavice,...
Jj, vy mi s tím spaním dáváte naději, že i při společném spaní ve velké posteli můžou mít děti dlouhé intervaly mezi kojeníma. No, my máme zatím rekord 4 hodiny, ale třeba něco dělám blbě, .. anebo se to třeba časem ještě vystříbří.

@lotyna: skvělý, že Karp zabírá, to jsem ráda :slight_smile:. Tak můžete být s Viktorkou obě spokojené a vyspinkat se :slight_smile:

@lendaw: jj, se sexem jsem na tom stejně jako ty - znám to už jen z vyprávění a mám tak nějak strach a i si říkám, jestli si vůbec vzpomeneme co a jak a tak ... :slight_smile:
22. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz
@kovalda: to není o blbě - ondra měl co dvě hodinky, verunka se vzbudí 1-2x za noc ....je to o tom, jak to má dítě - nemá cenu se stresovat ..já jen děkuju pámbíčkovi, že to mám tak a ne naopak :slight_smile:
22. říj 2010 ve 20:34  • Odpověz
@suik: no, tak to možná potvrzuje mou teorii, že když se jí normáln vše a i prdivý jídla, tak ten fuk prdů je tak velikej, že s sebou strhne všecny bublinky ve střevech a pak prdíky netrápěj :slight_smile:, kdežto když si člověk jídlo hlídá, tka je spousta malej bublinek, který ve střevech pruděj. :grinning:
Jinak váhu má krásnou, super :slight_smile:

@discreet: tak váha taky super, prej jupí 4 kg :slight_smile:

@safryy: no rostete holky taky krsáně :slight_smile:

@lio: no vidíš, jak je šátek užitečnej, hezyk se ti tam vykaká :slight_smile:
22. říj 2010 ve 20:37  • Odpověz
@suik Díky jsem na sebe hrdá. :slight_smile: Maso jsou plátky, takže obrátim a budu dělat, že to nevidím (tak hrozné to není). :slight_smile:
A s těma náušnicema jsi to pochopila správně, však jsem ti o tom psala docela dlouhej příspěvek včera nebo předevčírem (no prostě jak ses ptala kovaldy, tak jsem reagovala).

@kovalda Máš úžasnou teorii. :grinning: :grinning:
22. říj 2010 ve 20:43  • Odpověz
dala jsem fotky jestli chcete mrknout :wink:
@hupcza : to je opravdu teda hyperaktivní dítko ta vaše Veru :slight_smile:
@kovalda : malej spí ve svý a máme taky 4 hodiny, prostě máme větší hladovce, no :wink: neřekla bych že něco děláme blbě, prostě každé dítko jede podle svého :wink: já jak jsem začala hudrovat, že to jsou 3 hodinky, tak pic a byly z toho dvě, takže jsem tuze ráda za 4 :slight_smile:. S těma prdama na tom asi fakt něco bude, nemám odvahu to ale zkoušet :grinning:
22. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz
@lio: ty bláho, tak to sis teda fakt úžasně pospinkala :slight_smile:

@suik: jak to hodláš zařídit, aby kakala dříve? Nebo aby vůbec kakala?
Věšeli ji za nohy dolů? No doufám, že nám to dělat nebudou, bo je plesknu :slight_smile:
Jj, přesně, ty hračky tam na tom lehátku má skoro u obličeje, proto se jí ta prostřední nelíbí, že je největší, tudíž i nejblíž.

@trexx25: aha, tak to jsi na tom podobně - manža taky furt v práci anebo dělá něco na baráku, takže se asi taky nikam ven na cvíčo nedostanu, ale nemám sebedisciplínu na to, abych cvičila doma :slight_smile:

@lio: lehátko máme to vibrační. Vám v něm Domča prdí? No tak uivdíme, jestli to Žandě bude taky tak účinkovat, to by bylo super.
22. říj 2010 ve 20:48  • Odpověz
@kovalda: úžasná teorie :wink:
@beru3nek: jak nemám ráda srovnávací tabulky, tak jsem se do nich musela kouknout - jsem začala pochybovat, jestli si to dobře pamatuju ....a pamatuju ....jen ona chvátá ...asi chce dohonit bráchu (a nebo mu zdrhnout aby jí furt neotlapkával :grinning:)
22. říj 2010 ve 20:56  • Odpověz
@kovalda : já ty vibrace moc nezapínám, jemu to nic neříká. Jestli to podporuje prdy, tak to taky zkusím :grinning:
@hupcza : :grinning: tímhle tempem mu to všechno za chvíli vrátí
22. říj 2010 ve 21:09  • Odpověz
@beru3nek: jé, krsáná nová fotečka :slight_smile:

@trexx25:
na močák - brusinky
cvičení - nevím, možná pomalu začni, ale nepřeháněj to :slight_smile:
čaj miminku - nevidím důvod to mimču dávat, blbost, že by pak nechutnalo nic jiného než mlíčko,
však naše mlíčko má různou chuť podle toho, co jsme jedly. Max. bych dávala kvůli prdíkům, ale ne
kvůli chuti.
znakování - rozhodně chci zkusit :slight_smile:
kojo čaj - piju 3x denně, střídám s kmínovým a fenyklovým
na podporu laktace mám vyzkoušeno meltu s mlékem a holky pijí ještě nějaký ten gravimilk a tak ...
s čajema bych to nepřeháněla, jsou to bylinky a vše jde mimču, ...

@hupcza: díky za uklidnění, že to spaní není tím, že bych dělala něco blbě, ale že to tak má Žanetka nastaveno. je fakt, že i tak se vyspíme, krom sem tam někdy té uklidňovací či prdící hodiny jsme v pohodě :slight_smile:
Jé a zprostředkovaně mi nabízíš i další uklidnění, ...že dáváte papat různě, dle potřeby. Mi přijde, že všichni všude - nejen tady na diskuzi, mají prostě už organizované papání a vědí, že jedí v 8, 11, 14, ..... a tak ... To mi absolutně nevíme a nemáme pravidelně :slight_smile:
Jejda a Verča je fakt nějakej rychlík, tak jí to vysvětli, kolik ji toho ještě v životě čeká a že má času dost, ...:slight_smile:

@lotyna: to na sebe hrdá buď, zmákla si Karpa super :slight_smile: a ku prospěchu nejen tvému, ale samo i malé :slight_smile:
Jj, prdící teorie dobrá, ale kdo to zkusí, že? :slight_smile:

@beru3nek. jj, taky nemám odvahu to vyzkoušet a jíst cokoliv, ta zelňačka mne láká hrozně moooc :slight_smile:
Máš pravdu, prostě ti naši drobkové potřebují papat častěji, však co se divím, že, když je Žanda v jídle po mně :slight_smile:, to můžu být vlastně ráda, že ji vůbec od prsa odlepím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2010 ve 21:16  • Odpověz
@trexx25: teď jsem četla hezký názor na znakování : Stejně jako se na mě svého času hrnuly otázky, jestli "kojíme", začaly se teď hrnout otázky, jestli "znakujeme".

Jsem tvor od přírody líný. Navíc zastávám názor, že pokud by měl člověk znakovat, nedala by mu Matka Příroda dar řeči a sluchu. Přečetla jsem si toho o znakování dost a mám jednu, dle mně dost opodstatněnou, obavu - pokud bude mé dítě od přírody líné po mně, nerada bych se dožila toho, že v určitém období bude raději znakovat, než se snažit mluvit. Takže znakování přenechám těm, ke kterým se Matka zachovala macešsky a tyto dary jim, bohužel, upřela. Ale také chápu, že někdo to pro své dítě považuje za přínos a znakovat ho učí. Pokud si v budoucnu bude chtít osvojit klasickou znakovou řeč, tak mu v tom nebudu bránit, stejně jako bych mu nebránila v osvojování angličtiny, němčiny, čínštiny a jakéhokoliv jiného jazyka. Jen doufám, že ji nikdy nebude potřebovat kvůli vlastnímu handicapu.

I když vlastně jeden znak Kubíček ovládá - dělá pápá. A "fakáče" se naučí nejspíš už ve školce. A to mu dle mně co do znakování pro život stačí...

@kovalda : děkujem a buď v klidu, my taky nemáme pravidlenost v jídle a tak něják tím pádem v ničem :grinning:
22. říj 2010 ve 21:23  • Odpověz
@beru3nek: no uvidíme :slight_smile:
ondra byl taky rychlík - kolem nábytku začal chodit v necelých 9. měsících ...ale pak kolem něj šmatlal skoro měsíce než se pustil do prostoru ..už jsme tam měli skoro vychozené cestičky :grinning:

22. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz
@beru3nek: já chci znakování naučit prcka aspoň pár základních znaků na jídlo, bolest, ... aby dokázala sdělit základní "trápení". Jinak klasická znaková řeč by mne též zajímala :slight_smile:
Aha, tak to jsem ráda, že jste další "nepravidelní", kteří prostě nevědí v kolik bude jídlo a tak ... :slight_smile:
22. říj 2010 ve 21:58  • Odpověz
@hupcza : tak to má sestřička po něm koukám :wink: v 9. měsících no to je šikula :wink:

@kovalda : podle čeho budeš učit, ty ovládáš znakovku? No nevím nic, hlavně je u nás každý den jiný. Dneska byl přes den vzhůru zcela vyjímečně, takže místo aby teď do půl 11 jako každý den byl hore, tak spinká. Netuším na jak to má ještě dlouho, taky bych to jinak zalomila.
22. říj 2010 ve 22:04  • Odpověz
@beru3nek Upřímně řečeno se mi ten názor moc nelíbí, protože líné dítě se nebude nijak moc snažit ani mluvit. :slight_smile:

Jinak doporučuju se mrknout třeba na knihu Jak se domluvit s kojencem a batoletem (nakl. Grada mělo tento týden mega slevy) nebo stránky téže autorky - znakovanismiminky.cz.
22. říj 2010 ve 22:08  • Odpověz
ad znakování - spíš bych řekla, že líná je ta maminka :grinning:
vím, že holky znakovaly podle youtube - jsou tam výukové videa
jenže ondra u toho nevydržel - televize ho absolutně nezajímá - závidím holkám, co dětem pustí pohádku a ty tam sedí jak přikované ...ondra kukne a do vteřin ho to nebere
no takže ani na znakující děti nevydržel koukat
pak jsou na to taky kurzy - taky chceme pořádat v centru
jinak ty znaky jsou jiné než ve znakovce pro neslyšící - vlastně je to takové volnější a děti si mohou i samy dělat znaky
22. říj 2010 ve 22:19  • Odpověz
@kovalda dobra teorie, ja se ji skoro ridim a fakt jim vsechno, vyhejbam se akorat hodne palivymu....ja stejne nepoznam, z ceho to je presne, jak tlaskam vsechno dohromady. Ve dne je to v pohode, horsi je ta noc....s tim vykakanim jsem myslela, ze budu prebalovat driv, treba u prvniho kojeni, jestli bude treba kolem treti - optimalne a ze ji proste promasiruju, zacvicim z nohama a dam do klubicka, aby to brisko melo nejakej pohyb, pac se mi zda, ze je to tim lezenim a ze se nehybe. Jen doufam, ze to nebude kontraproduktivni a nebudu ji dve hodiny uspavat :pensive:

@hupcza ja vim (teda nevim), ze to nejde, u vetsiho ditka bych to resila "prazdninama u babicky", ale Ondra je jeste malej...ale myslela jsem to tak, jako aspon neco.

@lotyna ja vim, ale ze je mate jsem pochopila az dnes :grinning: ... me staci tak pulka karpa, dneska jsem ji musela dokonce budit na vecerni ritual a to jsem mela sto chuti ji nechat spat a vynechat :grinning: , nastesti jsem odolala.
Po koupani me odmenila krasnymi usmevy.

Sofinka ma vestinou hysteraky z hladu, to zabere jen to prso, jak jinak. vetsinou si tak lehce az stredne place.

22. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz
@lotyna : mě teda nikdy nenapadlo, že se děti učí znakovat, když to dneska psala trexx tak jsem koukala jak puk :grinning:
@hupcza . aha, já myslela, že stejné jak pro neslyšící
22. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz
tak to je mazec - teď mi zrovna poslala kámoška odkaz na její holčičku (18m), která se naučila při znakování anglické slovíčka - právě z toho youtube
22. říj 2010 ve 22:27  • Odpověz
Já bych ještě doplnila hupczu - existuje něco jako dva směry - jeden vyznává něco v tom smyslu jako jsou jednotné znaky (aby se děti dorozuměly mezi sebou), to bude asi to, o čem píše hup - jsou na to různá videa a kurzy. To, o čem jsem psala já není nic ortodoxního - znaky v podstatě vytváří buď dítě samo nebo mu je matka navrhuje - takže různé děti můžou mít pro něco různý znak. Ale z klasické znakovky jsou tam jen nepatrnosti (myslím třeba znak pro strom). Jinak ty nejjednodušší vycházejí z klasiky, kterou dělá každé dítě - pa pa, ukaž, jak jsi veliký - rukama nad hlavou pak dítě může označit cokoliv velkého apod.
22. říj 2010 ve 22:28  • Odpověz
Já jsem jednou delala asistentku jednomu panovi neslysicimu, zvladal odezirat, ale naucila jsem se par znaků, je to zajimavy, chtela bych se to nekdy naucit.....to jen tak na okraj.

zatím jsem se o to moc nezajimala
22. říj 2010 ve 22:28  • Odpověz
@suik: tak moje máma je pracující a tchýně je neschopná ..takže u nás nelze :sweat_smile:
@beru3nek: však kukni ...tgřeba sem http://www.youtube.com/watch?v=iCLd7cYNzJ8&feature=related
22. říj 2010 ve 22:30  • Odpověz
@lotyna : ondra třeba kývá ukazováčkem zprava doelva - jsou to hodiny - tik tak ...udělal si ten znak sám ...ale zároveň tik tak bylojedno z prvních slov
22. říj 2010 ve 22:31  • Odpověz
tak já to balím a jdu spát :slight_smile:
22. říj 2010 ve 22:33  • Odpověz
@hupcza no u nas by to asi vlastne taky neslo....
22. říj 2010 ve 22:35  • Odpověz
@hupcza jj, to je přesně ono. Jde o to, že v době, kdy mluvidla dítěte ještě nejsou dost vyvinuta na složitější slova, tak si dítě už dokáže kombinací jednoduchých slov, která ovládá a znaků "povídat" o spoustě složitých situací. A to se mi na tom právě líbí.

@beru3nek Když on právě ten termín znakování je hodně zavádějící. Mrkni na ty stránky, já to tady asi vysvětluju jako trotl. Strašně moc matek to totiž apriori odsuzuje, aniž by o tom vůbec něco věděly a jejich argumenty typu - už neví, co roupama, místo aby byla ráda, že má zdravé dítě a povídala mu a zpívala, tak vymýšlí kraviny, měla by jít pracovat mezi neslyšící, ono by jí to přešlo a tak, mě trochu iritujou.
22. říj 2010 ve 22:41  • Odpověz
@lotyna: jj...přesně proto máme třeba příští týden ukázkovou hodinu zdarma - bo lidi to fakjt plantají
22. říj 2010 ve 22:43  • Odpověz
@suik Tak u nás jak kdy, někdy stačí zavinout, někdy musím nasadit těžší kalibr. Jako třeba po krmení v devět manžel houpal neklidnou a pobrekavající Viktorínu a říkal jí něco v tom smyslu - neplač, nebo tě zase sváže, bacha, už jde... No tak jsem mu jí odebrala, "svázala", zadudlíkovala, houpala a nasadila ššššššš. No dítě za 5 minut v limbu, ovšem to ššššš uspalo i manžela. :slight_smile:
22. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.