• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
to máš pravdu, to nemohu nic jiného než souhlasit..........
přeju hezký den.......
1. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
autor
beru3nek: ten pás do auta mám od kámošky, měla ho nový, tak mi ho za pět stovek prodala........................jinak nový stojí litr, dělá to jen tato firma......................a dá se sehnat i třeba na mimáči, ale za těch pět set, když je štěstí, spíš za sedm stovek a tak, a to už je pro mě lepší nový..................já ho koupila hlavně proto, že jezdím autem do práce, někdy do prahy, do brna, prostě pořád, takže je to nezbytné.................měla bych strach..............asi kdybych byla jen spolujezdec a jela jednou týdně do obchodu, tak bych to neřešila, ale člověk nikdy neví no....................

ad plavky - já doufám, že bude bříško pěkné i v létě, a v tom dubnu, to bude ještě prcek, to já vím, ale moc na sluníčku nebudu, že bych ležela a opalovala se, ale budem v moři, na pláži, takže tam je jediná možnost být v plavkách...............no po pravdě, už se tam hrozně těším.
1. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
já se taky nebude vystavovat na slunci, už jenom kvůli pigmentovým skvrnám, který se můžou v těhu víc dělat, ale sedět doma kvůli bříšku nebudu, už jenom kvůli synovi si to nebudu moct dovolit, miluje vodu.Teda pokud budu moct, nebudu nateklá lapat po dechu někde u větráku :grinning:
Litex dělá pěkný dvojdílný těhu plavky, tak půjdu do toho.Ty těhu jednodílný se mi moc nelíbí, jak to bříško obepínají a asi když není hodně velký, tak to bude vypadat blbě.
1. bře 2010 v 15:54  • Odpověz
ahojky, tak my jsme zpátky z plavča :slight_smile: jsem ráda, že se tam Tomášovi líbí :slight_smile: :slight_smile:

no vidíte, já už chodím do bazénu a ani si nedávám ty tampony :sweat_smile: plavky teda nosím zatím normoš svoje, akorát nevím jak v létě, jestli pořídit ty těhu....ale určo dvojdílný, jednodílný bych na sobě nesnesla :stuck_out_tongue_closed_eyes: a já teda slyšela, že pokud se vyloženě neopaluješ hodiny na dece, tak klidně může bříško být na sluníčku :slight_smile:

asi se ve středu na to zeptám dr. ohledně plavání :slight_smile:
1. bře 2010 v 16:33  • Odpověz
taky jsem cetla, ze brisku slunicko nevadi, naopak vitamin D je zdravej, potiz je s maminkou - vadi prehrejvani (to kvuli mimi) a hrozi pigmentovy skvrny ... ale ja se teda v lete k vode moc tesim, v chladny vode, hezky nadnasena - to se bude i velrybi bruch snaset lip :slight_smile:
1. bře 2010 v 16:49  • Odpověz
Tak já chodila celé těhu plavat bez tamponů a v poho....ale nejsem teda vůbec náchylná na záněty....

Peti mě nalačno na odběrech chtěli, protože chtěli glykemii, tak to mělo opodstatnění.....pak už budu muset nalačno jen na oGTT, no to už jsme probíraly, že :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak já na sluníčko v těhu moc nechodila a i tak mi na nezakryté kůži naskákaly pěkně hnusné pigmentové skvrny ....je to individuální, ale já už si teď v těhu na to dávám pozor, měla jsem to snad ještě čtvrt roku po porodu...teda já se záměrně neopaluju ani netěhotná, nemám to ráda, ale při těch mých rajzech po okolí mě sluníčko opálí i bez snahy....
1. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
tak mě se pigmenťáky nedělali v těhu....si pamatuju, jak jsem před porodem v květnu, využívala každýho slunka a seděla venku na lavičce třeba i hodinu...a to i brzo po obědě :sunglasses: a při porodu jsem si všimla, že se mi opálili stehna podle kraťasů :grinning:

já na záněty taky náhlá nejsem, ale mám furt výtok, i když se říká, že ten způsobuje záněty :confused: ...tak se radši podebatím s dr. :slight_smile:
1. bře 2010 v 17:02  • Odpověz
a čučela jsem na ty dvoudílný těhu plavky, tak ty se mi fakt líbí :slight_smile:
1. bře 2010 v 17:03  • Odpověz
Ojo já mám taky dvojdílný a byly moc pohodlné, tak holt zas využiju :grinning: Já mám celkově asi na pigm. skvrny sklony, fakt v obou těhu se mi udělaly jen jsem vytáhla paty z domu, přitom jinak se mi ale kůže prakticky nespálí na sluníčku, nejsem bledý typ, opaluju se dobře....holt to člověk zjistí až v tom těhotenství, že....Hlavně doufám, že se mi i napotřetí vyhnou strie, jsem líná na sebe imrvére patlat nějaké sajrajty :slight_smile:)))

Už mi zas tak tři dny není moc dobře, není to zdaleka tak zlé jako předtím, ale zas se mi občas zdvihne žaludek....a já myslela, že už je to za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Lami, mě se taky vyhli strie :slight_smile: já teda mazala večer nějakým tím krémem, aby se neřeklo :sweat_smile: ale na prsou se mi udělali, páč po příchodu z porodky se mi tak strašně nalili, snad o 2 čísla :unamused:

tak snad už to brzo přede, za chvílí máš třetí trim za sebou :wink:
1. bře 2010 v 18:08  • Odpověz
Holky, tak vás musím dočíst. Nicméně hlásím, že jsme dneska po nadstandartním ultrazvuku kvůli vývojovým vadám a všechno v naprostém pořádku. Mimčo mám 52 mm a věřte nebo ne, ale ve 12 tt cítíme pohyby! Doktor mi řekl, že to možný je, ale bývá to hodně vzácný, takhle brzy. Nicméně, je to ono a už to vnímá i manžílek přes ruku... :dizzy_face:
1. bře 2010 v 18:19  • Odpověz
Tatarino tak hlavně, že je vše ok, už se taky nemůžu dočkat Uz!!

Ojo já mazala taky, ale....vzhledem k tomu, že mi stačila jedna tuba na 2 těhotenství, fakt jsem toho moc nenamazala....na prsou mám strie taky, tam se tomu člověk nevyhne ani kdyby si to mazal svěcenou vodou, páč pokud se mi zvětší za noc o 2 čísla.....já měla taky šíleně nalitý a odstříkavala jsem jak divá celé 6n....bych uživila celej kojeňák :grinning: :grinning: Tak doufám, že napotřetí nebudu mít nějaký šílený velrybí pupek a strie, s Ančou jsem měla minibříško, s Jájuchou celkem standardní těhu bříško, tak snad Hugo nebude 5 kg macek s 2 litry plodovky a placentou jak kolo od vozu, že :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
Díky, Lami, my byli na utz ve čtvrtek celá rodinka a dneska znova... Synek už chodí do ordinace, jak domů... Dneska se dr. smál, že má vyřídilku a ptal se ho, jestli bude taky mudr. a Ondy na to, že prý ne... Podle dr. by mu to prý šlo, protože se pořád vyptával: "Pane doktore, a to je miminko?" a "Pane doktore, to je ručička, a má miminko očička?" Pak stihl říct paní sestřičce, že tam má tmu, že nevidí, tak mu sestra řekla, že to má tak schválně, aby dr. viděl na televizce to miminko... No sranda... :dizzy_face: :grinning:
1. bře 2010 v 18:50  • Odpověz
Tat no mi právě zvažujeme, jestli na ten velký Uz vzít i holky nebo ne....ale asi si to užijeme s mužem v klidu jen my dva, protože Anča je rovněž vyřídilka, tak aby se dostal dr vůbec ke slovu a Jájucha zas nevydrží tak dlouho na jednom místě, většinou to trvává dost dlouho, tak to už by v ordinaci lezla asi i po zdi....ale na ty další Uz bych je už vzala určitě, ať se chystají na mimi...Ehm...synkovi doporučuju nějaké lukrativnější zaměstnání :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 18:59  • Odpověz
autor
tatarina. ve 12tt pohyby a cítí je i manža přes ruku jo??? no tak to jsem teda ještě neslyšela, většinou co je holky začaly cítit, tak jejich manželé je cítily až třeba za pár týdnů................takže to jsi asi rarita, to jsem fakt ještě neslyšela...............moje mimi má teda už sedm centimetrů.......ale fakt nic necítím..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 19:01  • Odpověz
Já to teda taky ještě neslyšela....přijde mi, že 5cm drobek by musel vyvinout šílenou sílu, aby se hýbal tak aby to vůbec bylo cítit. Já cítila podruhé pohyby tak kolem toho 17.týdne, tak uvidím, jak to bude teď.....a poprvé jsem je cítila fakt dost pozdě, už jsem měla až strach, ale Anča byla dost mrňousek a bylo to prvně, tak asi i proto...ale zas jak jsem je začla cítit, tak většinou to tak za týden, možná 10 dní bylo cítit i zvenku.

Teda už se na ten Uz fakt těším, drobka jsem neviděla dlouho, tak snad je v pořádku...jenže ještě 18 dlouhých dnů...
1. bře 2010 v 19:09  • Odpověz
Btw dámy, co jste už byly na velkých Uz, koukejte hodit nějaké fotečky do alb, ať se můžu kochat :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 19:15  • Odpověz
petja: to zkusím...

ojo: jojo, ještě mi testy z krve nedělali žádné....no moje alergoložka by mě nechat doma chtěla, ale po 3 měsíční podzimní neschopnosti po bouračce vím, že s penězi nevyjdem :frowning2: a jediná šance je něco ted našetřit, než se půjde na mateřskou
1. bře 2010 v 19:19  • Odpověz
autor
nejdřív, co jsem četla nebo slyšela, kdo měl kdy pohyby, tak bylo v šestnáctém týdnu, ato byly jen takové slaboučké bublinky, že si ty holky ani nebyly jisté...................a aby to šlo citíti přes břicho, to mi přijde taky divné. ale vymlouvat ti to nechci teda.
já jen když jsme byli na NT, tak mimi mělo sedm centimetrů, hýbalo se jako blázen a cítit nešlo nic, a ani bych to nečekala teda :grinning: :grinning: :grinning: - ale viděla jsem přímo, jak se hýbe............takže mě fakt napadá, jestli to nejsou spíš střeva...
1. bře 2010 v 19:23  • Odpověz
dobrý večer dámy ad pohyby no mi jsme před týdnem měli 8,60cm a pohyby taky necítím ale to je asi tím že jsem prvorodička ikdyž doktor říkal že každé těhu je jinné mě se třeba minule ptal jestli náhodou necítím pohyby řekla jsem že né a myslím že je ani dlouho cítit nebudu no uvidíme :slight_smile:
1. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
já se spíš bojím,že to ani nepoznám že to jsou pohyby :slight_smile:
co se týká triplů,tak já na NT nebyla takže triplů se bojím jako čert kříže vy co máte za sebou NT tak určo můžete být v klidu že jste zdraví to mě nervy teprve čekají doufám že mám už smůlu vybranou a nic špatného mě už nepotká
1. bře 2010 v 19:38  • Odpověz
Jo co se krevních testů týče, mě dělali v 8.t krevní obraz plus diferenciál, moč chemicky plus sediment, krevní skupinu a anti-Rh-protilátky, testy na syfilis, HIV a hepatitidu B.....a to tuším by se ty anti-Rh- protilátky a testy na pohl.chor. a hepku měly dělat dvakrát za těhu, t.j. většinou 1.a 3.trimestr, ale nechci kecat a hledat to teď v porodnictví se mi nééééchce :grinning:
1. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
Jo ještě mi braly glykemii nalačno, jsem zapoměla :grinning:
1. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
ant: neboj se nic :slight_smile: určo dobře dopadnou....kdy jdeš?
1. bře 2010 v 19:40  • Odpověz
A i ten krevňák teda dělávají samo ještě i později znovu.....
1. bře 2010 v 19:41  • Odpověz
Antano a u vás NT nedělají?? Triple test je totiž mnohem míň spolehlivej, často vyjde falešně pozitivní a mamči se zbytečně stresují ev. jim navrhnou amniocentézu, proto se začal dělat ten prvotrim. screening....ale neboj, mimi bude určitě zdravé, zbytečně nad tím moc nepřemýšlej :wink:
1. bře 2010 v 19:44  • Odpověz
na tripli jdu 9.3 a dělá se NT a nějak jsme to pozdě začali řešit a já už pak na něj nešla musím věřit že bude vše ok
1. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
příští týden se dozvím i kdy jdu na velký UTZ ve 20tt,tak doufám že mě objednají na nějaký fajn den protože 2x týdně chodím do školy tak snad se trefí :slight_smile:
1. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
Antano tak si jim řekni o nějaký konkrétní termín, když chodíš do školy jen 2x v týdnu, tak snad najdou něco, co by vyhovovalo Tobě i jim, ne, zas by se měli snažit vyjít trošku vstříc....věř tomu, že triple test bude v pohodě, žádnej stres!
1. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
lami, no já mě se za těhu prsa moc nenalili, za to po porodu to bylo fakt za noc o 2 čísla...no ani ne za noc, jako za cestu z porodku, večer jsem ani nemohla spát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
no taky jsem zvědavá na svůj druhej pupek :slight_smile:

ad pohyby, taky jsem "něco" cítila...jen teda jednou, ale myslím, že to spíš byla střeva :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

rennu, to chápu :frowning2: tak zkusit ten stres v práci minimalizovat :slight_smile: možná, když i žactvo uvidí, že jsi těhu, tak třeba budou hodnější :sweat_smile:
1. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.