• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@antana123 : Tak to jo...Já právě myslela, že je víc druhů :sweat_smile: :wink:
Já jsem zrovna dneska přemýšlela, že už si nepamatuju ani jak to bolelo při porodu!! :grinning: :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak možná proto jsem zvědavá na KO po šestinedělí a teda potom hlavně na sex!! :sweat_smile:

@beru3nek : Bereme sab simplex a probiotické kapičky :wink:
23. říj 2010 ve 20:49  • Odpověz
Ahojky,
@eliska_v to bude asi tim,že tě malej potřebuje cítit dál,jako v bříšku,buď to budeš akceptovat,nebo jasně stanovíš,ja to bude.Celej první měsíc spala malá se mnou,nechtěla být v postýlce..zdá se,že včera sem přišla na to,jak ji pomoct,svázala jsem jí ručky podle Karpa a světe div se,spala20h-03h,to se ještě nestalo od porodu,takže potřebovala sklidnit a pomohlo tohle,páč ručky cpala pořád ven a ven,pořád je rozhazovala a rušilo ji to vyditelně.Já nevěřila,že to bude fungovat,páč u toho svazování dycky zuřila,ale teď jsem přidala i šššš při náznaku zuření či dudlík a krásně usnula,fakt nevěřila bych tomu,ale dělala sem to furt dokola a dokola....
http://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ&feature=related
Takže opravdu vyzkoušej
23. říj 2010 ve 20:50  •  3 děti  • Odpověz
Mě KO po šestinedělí absoulutně nebolelo
23. říj 2010 ve 20:54  •  3 děti  • Odpověz
@petja ahojky no mě docela jo a to jsem nerodila normálně ale otevřená jsem byla
23. říj 2010 ve 20:56  • Odpověz
@antana123 : tak super, teda tolik :grinning: to já bych neodstříkala ani za týden :grinning: mě to ručně vůbec nejde :pensive:
@eliska_v : tak paráda, že fungujou
@petja . tak paráda, že karp zabral i u vás :slight_smile:
23. říj 2010 ve 20:57  • Odpověz
@beru3nek no já mám elektrickou odsávačku ručně bych to teda asi nedala :wink:
23. říj 2010 ve 20:59  • Odpověz
@beru3nek já se právě bála že už nebudu mít mlíčko malý zvýšil dávku a chvilku jsem mu nestíhala
23. říj 2010 ve 20:59  • Odpověz
no nic přeju dobrou noc :slight_smile:
23. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz
@antana123 : dobrou, a jak jsi to dokázala, že zas mlíčka přibylo?

@petja : tak jsem zvědavá, shlídla jsem odkaz, zabalila jsem ho do tý zavinky swaddle me, protože sebou furt šije a nemůže spát, tak uvidíme
23. říj 2010 ve 21:22  • Odpověz
@beru3nek jo,tak jak jí máš tak super,ona je prý ale trošku volnější? Já plánuji toto
http://www.4babies.cz/e-shop/zavinovacka-anavy-merino-pripravujeme-0-915873
páč teď balím do tetra pleny a přijde mi na balení malá,ten spodní cíp mi nevyjde až k ramínku
Holky,jak dlouho je vhodné zavinovat podle Karpa? Pouze novorozence,nebo kupř do 6.měs?
23. říj 2010 ve 21:24  •  3 děti  • Odpověz
@petja : no tak u nás to teda nefunguje :frowning2:. Předtím nebrečel, jen nemohl usnout, tak jsem ho zabalila, máš pravdu, není to úplně na fest. Nevím jestli i vaše děti furt musej cvičit ručičkama a nožičkama, náš jak nemůže tak je zle. Takže tak dvě minuty u nás v tom vydržel než ho to rozčílilo, tak zítra zkusím možná přes to ještě dát plínu a přes den spíš, aby se nerozhodil na noc.
23. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz
@petja: tu merino má myslím suik
23. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz
@beru3nek No,já malou taky nemůžu nechat ležet,musím uhoupat spánku,dnes stačilo chvilku šššš.položit a jít nee a o ručkách jsem psala výše,jak je nemá venku zuří až běda.A to je taky to,co ji ruší...No,už spí 2h...
23. říj 2010 ve 21:50  •  3 děti  • Odpověz
@beru3nek ,jo,má ji @suik,psala,že super investice...tak dá se to pak využít i jako přikrývka třeba,i,když to není nejlevnější,ale to ty merino věci tak jsou hrozně drahý všecky...
23. říj 2010 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz
@petja tu mam doma, je bajecna, nemam ji primo od anavy ale od spratelene prodejkyne ze sijeme detem, ale bojim se, ze mi z toho taky brzo vyroste. My se bez ni neobejdeme. Swaddle me mam taky, ale muzu ji dat, jen kdyz ma tlustej zadek, jinak je dost volna a nahore by to chtelo aby to bylo pruznejsi, je tam dost mista akorat na rucku, jinak je ale taky super, je to s ni rychlejsi.

my meli dneska akcni den, bylo nadherne, skoro na tricko :grinning: , vyrazili jsme do města, manžel si chtel prohlidnout východní berlín, tak jsme šli jednou dlouho ulicí až na Alexandrplatz a tam jsem si skocila pro boty. Kojila jsem dvakrat, tentokrat to slo lip, kdyby u toho nevyvadela, jak kdyby z toho prsa tekla ropa nebo co. Neuklidnila jsem ji ani druhym, tak jsme udelali peknou scenu v parciku....podruhy uz to bylo v klidu, stacilo jedno.

MHD maj co se tyce bezbarierovosti docela vychytany, vytahy jsou skoro vsude, jen v metru to je horsi ... akorat s nimi jezdi i ti co maji dvě zdravy nohy a netahnou zadny naklad :angry:

@petja vůbec netuším, řekla bych dokud to je potreba a cca tak do konce toho karpova ctvrtyho trimestru - tak do tri mesicu.
23. říj 2010 ve 21:56  • Odpověz
nez jsem to dopsala, tak uz je o me rec.... je u ni super to ze pruzi a ta to zavinovani jde moc dobre a ma i dobry termoregulacni vlastnosti.
Ja jsem spokojena i s tou swaddle me, jen bych ji trochu technicky vylepsila.
23. říj 2010 ve 21:58  • Odpověz
Ahoj,
tak dnes jsme tu měli návštěvu - 2 kolegyně s rodinama, takže tu bylo veselo :slight_smile:. Bylo to fajn, ale už jsem byla ráda, když odjížděli, 3 děti, z toho 2 malý rarášci, ... to je přeci jen náročný :grinning:
Když jsem dokoupala malou, tak jsem zjistila, že se tu nějak ochlazuje. Tak co se mi podařilo ji uspat, běžela jsem se podívat na kotel a měl nějaký chybový hlášení, no mne omejvali, ... Manža ale zjistil, že je to jen nízkej tlak, tak se mi povedlo to navýšit a už zas topíme, ... uff.

Jinak, myslím, že už můžu říci, že kapičky Bifiform zabíraj. Malá prdí o 107 :grinning: a obejde se to bez pláče. Sem tam nějaký to kroucení je, to je jasná věc, ale rozhodně je spokojenější a prdíci vycházej ven bez obtíží, .. a teda i často :grinning:
23. říj 2010 ve 21:58  • Odpověz
@kovalda Ahojky,mě bylo jasný,že si v jednom kole :wink:

@suik jo,já mám nějaký spodníí prádlo z moiry a malej kukly na zimu,takže vím,jak je příjemná,určo jiobjednámakorát mi vyběhl pouze tento jeden odkaz
23. říj 2010 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz
@r.m Téda, interval 20-3 to je super :slight_smile: Nám kapičky baby calm moc nezabíraly, tak super, že vám jo.

Jo, jak jsem tu včera psala, že máme nejdelší interval 4 hodiny a to bylo vyjímečně, tak se Žanetka chtěla včera vytáhnout a od 20 hod. se ozvala na papáníčko až v 1 hod., takže po 5 hodinách :grinning: :grinning: :grinning:. No a myslím, že by klíďo ještě chvíli vydržela, možná půl hodky i hoďku, ale mně už praskalo prso, tak jsem jí ho vlastně vnutila :slight_smile: Pak kojení ve 3 a pak myslím až v 7, no prostě super :slight_smile:

@eliska_v: s tím spaním v postýlce bohužel neporadím, malá je se mnou ve velké posteli a u nás je to mé rozhodnutí, nedovedu si představit, že by to bylo jinak :slight_smile:

@anatana123: panečku, už 2 měsíce mu budou? Letí to teda. Já taky za chvíli budu chtít být těhotná :grinning:, jedna z kolegyněk, co tu dnes byla, tak je v 11. týdnu a je to krásný, takový to očekávání :slight_smile:. Ale jsem spokojená, tak jak to je :slight_smile:
23. říj 2010 ve 22:05  • Odpověz
@suik tahle by měla být 110x110,toje dost
23. říj 2010 ve 22:11  •  3 děti  • Odpověz
@antana123: ty jo 350 ml, to je slušný, tak snad to Šímovi bude stačit :slight_smile:

@petja: jé, tak karpování zabralo, super :slight_smile: To jsem ráda :slight_smile: Jinak myslím, že svazovat dokud to bude malé vyhovovat :slight_smile:.

@antana123: dobrou :slight_smile:
23. říj 2010 ve 22:11  • Odpověz
Dobrou noc všem!
23. říj 2010 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz
Dobrou :slight_smile:
23. říj 2010 ve 22:36  • Odpověz
Taky přeju dobrou noc ! :slight_smile:
23. říj 2010 ve 22:36  • Odpověz
hlásím se do klubu vyměněných dětí, tak ten náš rarášek spal dneska za celý den až do teď tak hodinku :astonished:
@suik : tak super, že jste si tak hezky užili dnešek

@kovalda : tak super, že jste si to užili a že kotel zas fachá. No tak paráda a co je to za kapičky? Znám jen ten calm a sab, jsou na předpis? Mě přijde že tyhle dvoje moc nezabírají na nás :confounded: No super, tak to už krásně spinkáte

dobrou všem
23. říj 2010 ve 22:49  • Odpověz
@beru3nek: tak snad vám ho zítra zas vymění zpět.
My taky zkusili sab simplex - po něm se jen vykadí, baby calm - sem tam si prdne, no a teď Bifiform - a to mi přijde, že prdí furt a téměř bez námahy, spokojenost :slight_smile:
23. říj 2010 ve 22:56  • Odpověz
holky není to uplnkem? :grinning:

já si tedy neska na domču stěžoat nemůžu, byl zlatej
cestovali sme za tchánovcema, dospával v autosedačce, pak sme jeli na kyčle (vše ok) a pak kočíkování venku, dospávání, pak smích a brebentění, pak doma na dece a pa kvelká vana koupačka....až na to že sme nestihli masáž, bo najednou sepnul hysteráček, ale nakrila sem a uložial a od té doby spí...pohodička
du taky...
tak brou brou a zítra at jsou vaše miminečka zpátky
23. říj 2010 ve 23:04  • Odpověz
ahojky holky,copak? Dětičky bulíkují? No u nsá taky občas hysterák. Hlavně předtím než si má prdnout nebo krknout. Kakala po každém krmení, ted kadí jednou za den někdy až dva. To se mi moc nezdá. Nemůže to být Nutrilonem? Nebo neměla bych ji dávat třeba trocha čaje?
Jinak je zlaťoučká, hlavně u mě v posteli. Dnes jsme vyháněli prdíka a pak usnula vedle mě stočená do klubíčka a prspaly jsme spolu odpoledne.
Holky, kdy si děti utváří nějaký rytmus dne?
Jo ještě zkoušíme šátkování, tak uvidíme jak se v tom Teri bude líbit. Když tak koupíme Manducu a nebo šátek. Potřebovala bych začít chodit do práce a malou vozit sebou. Taky potřebuji občas jen vyběhnout ven do krámu a nechce se mi tahat celý kočár po schodech.
24. říj 2010 v 01:58  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:,

tak u nás noc opět v pohodě a první papání opět po 01 ráno, takže po více jak 5 hodinách :grinning:. I další pauzy sem tam protáhne :slight_smile:, mám z ní radost, z prdelky :slight_smile:. Bříško už tolik netrápí a intervaly se prodlužují, ... super, kéž nám to vydrží. Akorát poslední 2 noci se mi vždy téměř ihned vyvlíkne z "karpa" a i když ji zamotám znova, tak do minuty opět vymotaná. No, zkusila jsem to asi 6x za sebou a pak mne to přestalo bavit. Sice si těma ručkama občas zamává a k ránu, kdy už nespí tak tvrdě, tak ji to asi i ruší trochu, ale takhle líp vytlačuje prdy a spala dobře, tak to prostě nechávám, ... Takže já velký propagátor mám nakonec dítě rozvázaný :grinning:. No, nejdůležitější je spokojenost, že :slight_smile:

@lio: jé, tak to jste to včera hezky zvládli. Čoveče, nemáme hrací deku a ty vždy píšeš, jak si tam krásně vyhraje, tak začínám zvažovat její pořízení.

@pet.s: Vím, že u kojených to neva, když jsou intervaly kakání i několik dní, ale u umělé bohužel nevím. Taky chci co nejdříve začít nosit v šátku, abych měla volné ruce, či na procházky anebo když potřebuju vyvenčit pejska, abych ji nenesla na ruce, jako dnes. V Manduce se zatím malé nelíbí, protože je to poloha obličejem ke mně a ona ne a ne otočit hlavičku na stranu, tak mi "klove" mezi prsa a řve :slight_smile:
Ve vázání šátku mám rezervy, ale ozvala se mi kámoška a v úterý jdeme v Brandýse na kurz vázání - s miminkama :slight_smile:, tak se těším, že konečně tam nasbírám odvahu :slight_smile:
24. říj 2010 v 09:33  • Odpověz
kdyže byl ten úplněk? My dneska meli asi hodinu a půl intervaly :confounded: takhle nejak vypadam :rolling_eyes:

@pet.s co vim, tak kojeny deti nemusi kakat i několik dni, jak je to s temi na UM nevim. Ale kazde ditko to ma jinak, nekterejm se to snizi na jednou denne, nekteri kadi nonstop, treba moje princezna. Kdyz se nevykadi, tak ji to pak v brisku vadi...

tak pokud ji to neboli, tak si myslim, ze to neva, lzicku slabyho kmínovýho nebo fenyklovyho dat muzes, proti prdikum.

@kovalda ja u baby calmu taky nepozoruju ucinek, jen ze min desne chutna :grinning:

jeste koupime ty Bio Gaia, probioticky, tady nestojej takovou desnou sumu jako v cr.
24. říj 2010 v 09:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.