• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@zvirka já mám doslova "kozy jako vozy" (od přírody) a zvládám kojit jenom v sedě a to tak, že kolem sebe mám omotaný kojo polštář a na něm Bětuška leží. V leže jsem kojit zkoušela, ale nejde mi to :unamused:
25. říj 2010 v 15:40  • Odpověz
@lio u nás hraní ještě ne, nejlépe v šátku, nebo v houpačce, která se ovšem musí houpat....nebo na rukách a chodit. Už se těším až ji začnou bavit hračky a budem moct blbout.

jinak jsem dnes sebrala obvahu a šly jsme v šátku ven, ten svetr je dobre, taky to nebylo úplně nahoru, ale myslím že jí bylo teplo dost, tady je jednak ještě krásně, svítí sluníčko, i když je chladněji. Ona mela punčochy, teply ponožky, body s dlouhým a chlupatou bundičku s kapucí a slabou čapku.
25. říj 2010 v 15:44  • Odpověz
@lendaw Aha, tak vidím, že na prsa to svádět nemůžu :sweat_smile: No zkusíme to zas potrénovat, už si připadám jak retard, že furt kojím vleže.
25. říj 2010 v 15:48  • Odpověz
@zvirka já si připadám úplně stejně, ale z toho důvodu, že všichni kojí v noci vleže a já straším jak sůva v sedě :grinning:
25. říj 2010 v 15:53  • Odpověz

@zvirka nevěš hlavu, mě to v sedě taky moc nejde...teď jsem vymyslela polohu, že mam jeji hlavičku jakoby v dlaních a to mám konečně pocit, že mi nepada. v leže to je jistota.

já stíhám proto, že nemam děti dve, sofinka se da zabavit v houačce, tak při houpání jsem jdu ale HLAVNĚ, koník je jednou z mých denních drobných radosti, tak mu dávám přednost třeba před vařením a tak :grinning:

na rýmu mi porodní asistentka poradila mateřské mlíko, ale moc jsem to nezkoušela...

@pet.s já bych se v lodičkách bála, že si zlomím nohu, ale tenisáky taky ne-e, radši něco elegantního s nižším podpatkem....nech se pak vyfotit, to jsem zvědavá. Já to dneska vyřešila takovým zavinovacím svetrem a slabším kabátkem....akorát jsem zjistila, že nemám žádný zimní kabát, který bych mohla mít, žádný se nedá nosit rozepnutý :unamused:
25. říj 2010 v 15:58  • Odpověz
Včera jsem byla okouknout hračkářství. Původně jsem chtěla koupit nějaký kolotoč nad postýlku, ale nic se mi nelíbilo. Všechno bylo děsně plastový a vůbec se mi to nelíbilo. Tak jsem nakonec koupila chrastítko Zebru od Lamaze a závěsnýho Pandu taky od Lamaze. Panda se okamžitě stal středem Bětuščina zájmu, většinu bdělosti na něj zírá. Zebra zatím zůstává bez povšimnutí, ale dám jí na špagát a pověsím jí na autosedačku.
25. říj 2010 v 15:58  • Odpověz
@zvirka hlavně se nestresuj, a klidně lež, ono když je v sedě to dítěti nepohodlny, tak se mu spatně pije a pije malo...ja si toho taky vsimla, tak jsem zkousela jen obcas, pak ne, pak jsem to zas zkusila...
25. říj 2010 v 15:59  • Odpověz
@lendaw jé, tyhle dvě hračky chci taky koupit, lamaze moc ráda nemám, ale tohle se jim povedlo....jen to tady myslím neprodávaj, ale dám tip tetám.
Já jsem vytáhla další hračku z lehátka - tentokrát opičku, je stejně barevná/ nebarevná jako suzetin netopýr a taky se jí celkem líbí.....ted vzala na milost i kuželky co mám na přebalováku, nejlepší je krtek, tomu dneska snad i něco povídala. :dizzy_face:
25. říj 2010 v 16:02  • Odpověz
@suik ještě v téhle černobílé sérii mají taková kolečka s kytičkou a postavičky mývala (holčičí a klučičí). Potom už jenom ty jejich klasický strakaťárny.
25. říj 2010 v 16:05  • Odpověz
@pet.s aha :grinning: :grinning: :grinning: no já viděla, že píšeš tělíčko, ale myslela jsem, že si překlepla :grinning: :grinning: :grinning: jsem trubka..

@zvirka no navíc asi jen podložit v postýlce hlavičku a zvlhčovat vzduch, já třeba máchám obyč plenu ve vodě smíchané s pár kapkami eukaliptu, vyždímu a přehodím přes šprušle postýlky :wink: kapat Libenar a odsávat až tak 10minut po kápnutí a následně ještě tím Libenarem vytřít nosík...nevím teda jakou máš odsávačku, nejlepší je ta na vysavač, ale ta i vysušuje sliznici, takže proto to vytření :wink:

@kovalda super, že kapky zabíraj...nám zatím stačí ten Flatulin, ale kdyby bylo hůř, určo pořídím :slight_smile:
25. říj 2010 v 16:12  • Odpověz
@pet.s jo k tomu šátku, myslím, že může být dlouho, s přestávkou na přebalení - nebo kojení, což když dáváš lahev, máš výhodu. Údajně se dá kojit i v šátku, ale to si neumím představit jako jak
..malýmu miminku poloha v klubíčku nevadí ... nevím jak větší dítko, to se asi občas bude chtít protáhnout. Každopádně, když se jí to nebude líbit, dá ti vědět :grinning:
25. říj 2010 v 16:18  • Odpověz
@suik heye dle stadelamannový, jak je to s tím eukalyptem u těhlech mrnat, četla sem že se nesmí používat.....a holky s ním zvhlčují vzduch, jak to tedy je ?
25. říj 2010 v 16:21  • Odpověz
@beru3nek taky v noci vubec nevim, ktera bije a zkousim, jestli uz jsem kojila nebo ne :slight_smile:
@pet.s po 20ti letech? ditka, co mas v pasu, nejsou tvoje?
25. říj 2010 v 16:32  • Odpověz
@ojo Děkuju za tip. Já zatím kapala po odsátí, odsávačku mám na vysavač, obyč jsem zavrhla po jednom použití.

@suik Tak teda nejsem sama, to jsem ráda, né že bych Ti to přála. Tak jsme teď vyzkoušeli, ale bolí mě záda a furt nám utíkalo prso, dost se napolykal vzduchu, pěkně pak chudáček brkal. Zůstanu při ležo - poloze, kdyby bylo nutné, tak tu vsedě v nejhorším nějak zvládnem.
25. říj 2010 v 16:36  • Odpověz
@beru3nek:ještě né čekáme až nám pán zavolá že se máme jít podívat
25. říj 2010 v 17:09  • Odpověz
jinak byla jsem se projít a docela se mi tady líbí jen to tady moc neznám tak jsem se párkrát stratila :unamused:
25. říj 2010 v 17:09  • Odpověz
@zvirka mě právě na ty velký prsa v porodce doporučily kojo polštář. ale ne ten plněný molitanem, nýbrž ten kuličkama. mimčo na něm horizontálně leží a prso si našteluješ jak potřebuješ. bez polštáře zatím moc kojit neumím. zatím jsem to bez něj zkoušela jen 4x. Super věc je, že dítě nemusíš vůbec držet a dost často mi tam i usne. A jednou rukou se dá i psát sem :grinning:
25. říj 2010 v 17:11  • Odpověz
@lio je to tak, hodně vonící silice nejsou vhodný a to co obsahuje kafr a mentol,píše že můžou způsobit otoky hrtanu a zástavu dechu a že by se neměly v okolí malých dětí používat. Hlavně to třeba nenanášet k nosu....... možná ještě naředit v oleji a z toho pak jednu kapičku.....
V knížce o masážích jsem našla zmínku o ještě dvou druzích eukaliptu, které jsou jemnější a vhodnější. Eukaliptus citriodora a ještě lépe e. radiata.

ten co se asi běžně prodává je eukaliptus globulus

tu německý odkaz, ale primavera se prodává i v čr, jen jsem nenašla eshop
http://www.primavera.de/Eukalyptus+radiata-+bio+5ml.htm
25. říj 2010 v 17:35  • Odpověz
@lendaw Tak přesně to praktikuju i já, s kojo polštářem a noťasem a ve chvilce ticha splodím i odpoveď na koně :wink:
Jinak poslední dny mrčí tešně po jídle, asi si potřebuje brknout a nejde mu to :frowning2: kojíme totiž pořád s klouboučkama a asi přes ně polyká vzduch... ale prostě tu bradavku sám nechytne :frowning2:

Teď jsem ho svázala do plýny a usnul hned, ani se nevztekal, že nemá ruce, zkusím to i večer a uvidím :grinning:
25. říj 2010 v 17:57  • Odpověz
@pet.s: ty bláho 70 kg pečiva, jsi dobrá :slight_smile:

@trexx25: tak super, že jste přišly na to, že vám nedělá dobře ten fenyklový čaj :slight_smile: A vázání super, že jsto zmákla a malá byla spokojená :slight_smile:

@lio: vstávačka v 5? no teda, holky, jak to děláte?
25. říj 2010 v 18:40  • Odpověz
tak odpo se stavila mamka si pochovat mimi, tak nejdřív spinkal a probudil se zas s řevem, takže my dneska buď spíme, cvičíme, kojíme, nabíráme k pláči nebo řveme :frowning2:, tak nevím co se nám děje. Venku jsme byli skoro dvě hodinky, malej měl jen overálek, zavinku a podzimní emitex, ještě jsem ho přikryla lehoučkou dekou pro sichr, bála jsem se aby mu nebyla zima, ale byl krásně teploučkej. Já byla teda pěkně zmrzlá, snesla bych i silonky pod rifle :grinning:. Nevím co budu dělat v zimě. Babi nám koupila pár hadříčků zas v sekáči, tak zas máme co na sebe :wink: i podzimní flísovej overálek.
@kovalda : tak super, taky koupíme. My máme teď tři dny nějáký bolavý bříško a uplakanou náladu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ani teď cvíčo nezabralo, to se většinou krásně vyprdí.
@jennymaresova : taky nám neučínkujou ani jedny kapky
@lio : no jo, to asi opravdu hodně dělají vlásky, my máme už taky 5400 teda v overálku a v plíně, ale už jsem vyřadila plnou igelitku hadříčků :fearful: no rostem pěkne. Tak to se vám nedivím, že návštěvy mají stopku. My máme zítra jednu a ve st asi další návštěvu. To musíme jet ještě někdy do práce se ukázat. No nestíháme, no :grinning: To jsem ráda, že nejsem sama sklerotická matka :wink: mě se to taky povedlo už 2x :grinning:
@zvirka : tak když Mireček přes den nespí, tak je jasný, že nemáš čas na nás. My máme postýlku vyvýšenou u hlavičky, nám pomohl libenar, odsávání hodně větrat a chodit ven. I plínu morkou jsem dávala na postýlku. Holky radily ještě tea trea oil trošku kápnout na plínu, jestli si dobře pamatuju. Tak ať s tou rýmou zatočíte, a neboj neschopná matka rozhodně nejsi, já taky kojím jen v jedný poloze, jiná nám prostě nejde, taky mám velký prsa
25. říj 2010 v 18:48  • Odpověz
@lendaw : já to samé, u koja můžu jen sedět, tak klííííííííííííííííd. Hlavně že nám jde aspoň nějáký způsob :wink: Taky potřebujem koupit nějákou hračku na kočárek. Tak pak vyfoť, ju?
@antana123 : neboj, za chvíli to budeš mít namáklý. Já tady taky bloudila ze začátku, a to jsme se nestěhovali ani mimo město, jen čtvrť :grinning:
@discreet : tak super, že další na koho to svazování zabírá :wink:
25. říj 2010 v 18:55  • Odpověz
@zvirka jj, taky pouští, i když v leže občas taky...ja se snažím trénovat, abychom mohli hezky kojit venku, zatim to docela šlo, napoprvé teda nic moc. Taky se mi kolikrát nechce do ložnice, ale zase v leže si u toho můžu číst a odpočívat...

@lendaw mě to s tím polštářem nejde vůbec, zkoušela jsem v porodnici kuličkovej, doma mam s dutym vlaknem, mi vždycky zapadne do tý díry, co se udělá mezi mnou a polštářem... nemáš na to nějaký tip?
25. říj 2010 v 19:05  • Odpověz
@beru3nek hračku na kočár? kouká? Sófule furt jen spí v kočáře, takže hračka je zbytečná, ale mám takový dřevěný panáčky...

dneska jsem v Kiku viděla moc šikovnou věc - pytlo-overálek do kočárku, mělo to normálně rukávy, ale dole jak spací pytel, uprostřed zip a dva zipy dole, vypadá to, že se to dá otevřít po obou stranách, takže se to dá asi celý odhalit. Když jedu do krámu, tak ji potřebuju co nejvíc odkrýt, aby se nenastydla a kombinézky co mám maj šikmej zip k jedné noze a ty druhá nejde vyndat....
25. říj 2010 v 19:09  • Odpověz
@lendaw : tak už vím jak vypadá lamaz panda :wink:
25. říj 2010 v 19:10  • Odpověz
@suik : mě hrozně vyhovuje ten fusak na zip, jen rozepnu aby se mi neupekl jak je někde tepleji. To samé zavinka, taky rozbalím a když přijdem domů, tak porozepínám sudnám čapku a někdy ještě chvíli dospí. Nám zatím jen párkrát koukal v kočáru nahoru, pozoruje tam asi ty bílý květy. Jindy to teda taky prochrupčí s hlavou nastranu. Takže časem se to bude určo hodit
25. říj 2010 v 19:14  • Odpověz
@zvirka Ahoj, já odsávala (vysavačem) a vytírala nosík Vincentkou a pomohlo to... Doktorka mi napsala kapky, ale nestihly jsme je použít... Vincentka zabrala fakt rychle.
25. říj 2010 v 19:15  • Odpověz
@beru3nek časem jo...já mám fusak taky rozepínací, dokonce dvojí, tak jednu část můžu zahrnout okolo, a pak má flaušovej overálek a v tom je taky teplo...v sobotu jsem neodhadla počasí a bylo vedro i venku, když jsme se vraceli, tak byla už zima.
25. říj 2010 v 19:15  • Odpověz
@beru3nek Tak budem bojovat dál, příští týden jdem k doktorce, tak doufám, že nám nedá atb, vyhrožovala, že jo, když se to nezlepší :frowning2:
Postýlku máme taky podepřenou, zkusím ještě víc větrat a tu mokrou plínku, ale tu jen na noc, přes den mám totiž malého skoro pořád na ruce, jen když je u prsa, tak si odpočinu. Občas ho dávám do lehátka, když potřebuju být chvilku v kuchyni, ale dlouho v něm nevydrží. Ale už zvládám i malého hojdat na ruce a druhou surfovat po netu, jen se jednou rukou blbě píše :wink:

Jinak při koju jsem si malého podložila polštářem, ale furt se mi zdálo, že tělíčko má na zádech a po prsu musí moc natahovat hlavičku do boku. Taky mě teda vyděsilo moje prso, jak jsem ho dala na polštář před malého, tak z něj bylo rozplizlé obrovské cosi... Já teda neměla nikdy pevná jablíčka, ale tohle... :confused: :zipper_mouth: No nevím, ještě vyzkoušíme, ale fakt nám to nejde. Vleže je to pohoda, malému jen podepřu zádíčka a je, občas i usínám, hlavně v noci.
25. říj 2010 v 19:16  • Odpověz
@trexx25 Díky, zkusíme. A že se tak blbě ptám, jak vytírat? :sweat_smile: My zatím všechno kapali....
25. říj 2010 v 19:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.