• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek @eveluska To já se zas v noci vždycky vzbudím lekem, že jsem u kojení usla a malou mám v posteli, ale zjistím, že malá spí spokojeně v postýlce, ale vůbec si nepamatuju, že jsem ji tam dávala, jen že jsem ji vytáhla a nakojila :grinning: :grinning: :grinning:
25. říj 2010 v 19:18  • Odpověz
@trexx25 No tak to kojení teda závidím... My po nočním koju minimálně půl hoďky uspáváme, včera to bylo hodinu a čtvrt, tak mě to probralo, že jsem pak nemohla dlouho zabrat a když jsem usnula, tak mě za chvíli vzbudil malý, že už prý je zase čas na jídlo.... Naštěstí se v uspávání střídáme s manžou, jinak bych to nedala... :frowning2:
25. říj 2010 v 19:22  • Odpověz
@zvirka No mě doktorka poradila vyttírat opatrně vatičkama do uší. Když jsem malé přidržela hlavičku, šlo to dobře. Přeji ať vám to taky zabere a netrápíte se. :wink:
25. říj 2010 v 19:25  • Odpověz
@trexx25 Aha, vyzkouším. Díky.
25. říj 2010 v 19:29  • Odpověz
@suik : já ho teď chumlám i kolem čepičky, má pořád tu bavlněnou, takže z něj je fakt vidět jen oči a nos :wink: No je to složitý, jak ty mimáky oblíknout. My zatím teda furt oblíkáme stejně, když bylo teplo, odepínali jsme venku a jezdili bez slídy.
@zvirka : na ty nosní šťourátka zkus kápnout, nebo to mateřský mlíko jak psali holky. Tak ať něco zabere a obejdete se bez ATB
25. říj 2010 v 19:34  • Odpověz
@zvirka My to tak nemáme vždycky, někdy taky musím uspávat dlouho a pak se mi právě k ránu stává to, že nevím že jsem malou uložila...A s tou polohou, já když kojím v sedě, (i vleže) tak je malá různě, někdy na bok, někdy na zádech s hlavičkou do strany, nijak nelpím na přesné poloze, hlavně že je Nikča spokojená a baští. Pokud se Ti u toho nevzteká, tak mu to nejspíš nevadí. Jo a prsa mám taky velký a v leže rozpláclý, no lepší to asi hned tak nebude :grinning:
25. říj 2010 v 19:34  • Odpověz
@trexx25 : tak já se taky kolikrát vzbudím s mega šokem, že mě spí malej pod peřinou, a že nemůže dýchat a je to pes :wink: to si vždycky tak oddechnu :wink:
@zvirka: měli jsme to samé, že malej prostě po koju třeba půl hodiny až hodinku ne vyloženě brečel, spíš kňoural. To bylo pořád k němu, zpátky do postele a pak jsme usli a za chvíli znova :astonished: , tak držím pěsti ať se to srovná.
no jo, nemáme ted holt ty úhledné kopečky :grinning: já je teda neměla nikdy, tak jsem zvědavá co po koju :pensive:
25. říj 2010 v 19:39  • Odpověz
Holky já mažu koupat, ale chci se ještě pochlubit s dalším úspěchem. :slight_smile: Už 3x za sebou se mi dnes podařilo nakrmit malou jen z jednoho prsa a vřdy pak na 2hodiny uspat. Předtím pila z obouch a ještě se vztekala, že má málo. Přišla kolegyňka z bývalé práce, poradila a je to...Zaplať pán Bůh za zkušenější lidi okolo mě... :grinning:
25. říj 2010 v 19:40  • Odpověz
@beru3nek No to jsu taky zvědavá jak budou po kojení vypadat, ale mám slíbený od manžílka, že po druhým dítěti mi k narozkám zaplatí nový :grinning: :grinning: :grinning: tak v nejhorším tu nabídku využiju.. :sunglasses:
25. říj 2010 v 19:42  • Odpověz
@suik mě to s kojo polštářem jde nejlíp na gauči - máme ho docela tvrdý, žádný "zapadávací", ze kterého nejde vylézt. V noci v posteli se mi to taky furt rozjíždí a malá zapadává do mezery. Na gauči je to v ideální výšce. Sklepu kuličky tak, aby jich bylo nejvíc v té části, na které malá leží. Ten prázdnější konec dám za záda a opřu se o něj. Mimčo pokládám na bok na ten polštář. Tím, že jsou tam ty kuličky, je hezky tvrdý, ale dá se evetuelně natvarovat. Hlavičku máme položenou nad ohybem polštáře, nožičky u konce polštáře - ale je fakt, že dost často končíme tak, že nožičky máme sklouzlý do mezery. Jednou rukou potom přidržuju prso, aby neodtékalo jiným směrem, ale mířilo tam kam je potřeba. A pokud je potřeba, tak druhou rukou přidržuju konec polštáře (ten co jsou na něm nožičky, aby neodjížděl od těla - ale to se mi děje jen, když kojím v posteli v tureckém sedě. MOžná jsem to popsala jak pro blbečka :sweat_smile:
25. říj 2010 v 19:52  • Odpověz
holky vložila jsem foto do alba tak kdo chcete tak mrkněte :wink:
@beru3nek:jasně naučím se to zítra tu trasu k Martovi práci už zvládnu snad :wink:
25. říj 2010 ve 20:02  • Odpověz
@trexx25 A co ti poradila kolegyňka? Poděl se i s náma o užitečnou radu :wink:
@lendaw Napsalas to krásně, dělám to podobně, ale taky je to vždycky boj, než se usadíme :grinning: a to si říkám, že už bychom v tom mohli mít cvik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2010 ve 20:22  • Odpověz
@eveluska ale jsou moje, jen jsem je neporodila :wink:
25. říj 2010 ve 20:36  • Odpověz
@pet.s jasne, ja to tak myslela, jako ze proste nejsi jejich biologicka matka, ale ne ze nejsou tvoji :slight_smile:
25. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz
@lendaw kojim taky tak :slight_smile: ale v noci vleze :wink: nekdy taky polozim malyho na polstar a dam jakoby kolena k telu, takze mi drzi sam, zamacklej v tom polstari :slight_smile: a mam volny obe ruce
25. říj 2010 ve 20:41  • Odpověz
@discreet Ona je to vlastně úplná blbost, která mě jen nenapadla. Já jsem malé vždycky dávala pít z jednoho prsa a ona pak u toho usínala a jen to prso dudlala(já myslela, že furt saje) a já ji budila, aby "sála" víc, no a tak ona začla sát ale rozvztekala se, kdy jí to pak už neteklo, tak já jí dala druhý prso a zopakovala to co u prvního a ona se zas rozvztekala a já ji pak dlouho utěšovala dudlíkem, no a dnes přišla kolegyňka a jak mi malá poprvé usla, tak jí do té rozespalé pusinky vrazila dudlík a ona během chvíle spokojeně usla a spala 2hodiny. Já pak nakojila z druhýho prsa a zas dala dudlík a opět usla na 2hodiny. Tak snad jí to už vydrží...aspoň po většinu kojení, když né pokaždé... :wink: No prostě moje nezkušenost zase zaperlila :grinning:
25. říj 2010 ve 20:49  • Odpověz
Jo a přidala jsem další fotky malé do alba... :slight_smile:
25. říj 2010 ve 20:53  • Odpověz
@eveluska náš kluk říká, že každé z mých dětí mělo vlastní inkubátor.
25. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz
@trexx25 : tak super, že už víte jak na to. Ono to zadní mlíčko je výživnější a sladší, tak je na dýl zasytí. Super nabídka, třeba nebude potřeba :grinning:. Když já jsem na tohle posera :frowning2:
@antana123 : tak ať nebloudíte, já jsem na orientaci hrozná, mě 3x zatočit netrefím pomalu z bytu :grinning:
25. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz
@beru3nek moje orientační schopnosti jsou velmi podobné :grinning: :grinning:
25. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz
přeju dobrou noc
25. říj 2010 ve 21:06  • Odpověz
@antana123 : :grinning: vám taky, teda Šíma je fakt šikula. Paráda :wink:
25. říj 2010 ve 21:07  • Odpověz
@lio: jé, tak Hummer výlet vypadá dobře, že jste si to všichni užili :slight_smile:

@suik: tak jak se jezdí v Praze MHD zatím netuším, s kočárkem to rozhodně ani testovat nehodlám, do MHD vlezu až když budeme šátkovat, abych se nemusela nikoho doprošovat a taky že budu mít malou u sebe, krytou a schovanou :slight_smile:

@beru3nek: Žanda má taky často ruku v pěst, třeba když koupeme, tak mám problém jí ji otevřít. Jé, tak ten váš teda asi fakt bude "hérečka"

@jennymaresova: já baštím lactobacily a Bifiform dávám malé, tak obě řešíme svou mikrofloru v bříšku :slight_smile:

@lio: jj, koupila jsem to normoš v lékárně :slight_smile:

@pet.s : jé, tak to se těším, až tě potkám na Václaváku.Já tam teda moc nechodím, ale kvůli tobě si vyjdu :grinning:
Jo a myslím, že mimčo může být v šátku tak dlouho, jak mu to bude příjemné a mamča to vydrží :slight_smile:

@zvirka ahojky, rozhodně nejsi neschopná. Taky nejradši kojím vleže :slight_smile: Na rýmičku se ti kouknu do chytré knihy :slight_smile:
25. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz
@kovalda : náš jí má nejčastěji v pěst u koja, asi jak se vzteká že teče zas jen mlíko. No na řízky se počká bobík ještě chvíli :grinning:
25. říj 2010 ve 21:13  • Odpověz
@lendaw díky, já nemám ten kuličkovej.....no ještě to zkusím s tím mým a uvidím.

@trexx25 hele, já mám to samý, uspokojí jí až druhý prso, ale mám pocit že saje (slyším jak polyká), no zkusím se na to zeměřit a dudla zkusím taky narazit....

dneska jsem konečně donutila manžela aby me taky vyfotil, páč na většině fotek je se Sófulí on, tak nejdřív to vůbec nefotilo, pak jo ale malá začala děsně vřískat, tentokrát jsem nemohla dokončit ani masáž.....vůbec je nějaká protivná, ten špurtík asi pokračuje, ale je to tak na etapy, není to v kuse....

jo a to nejlepší nakonec , na těch fotkách vypadám jak čarodějnice :rolling_eyes:
25. říj 2010 ve 21:17  • Odpověz
@suik: no tak super, že jste si troufly ven v šátku :slight_smile:, člověku to dává větší svobodu, že :slight_smile:, taky se už těším. Zítra jdeme na kurzík :slight_smile:

@zvirka, @lendaw: vůbec se nestresujte, je spousta mamin, které mají jen 1 polohu, v které umějí kojit :slight_smile:

@zvirka: jj, mateřské mléko by mělo zabrat na rýmu - kapat do nosíku.

@ojo: Flatulin mám taky a i nadále používáme, takže to kombinuju :slight_smile:

@antana123: Tak super, že se ti tam líbí, snad i byteček bude O. K. a pak si to tam zamilujete :slight_smile:
25. říj 2010 ve 21:26  • Odpověz
@beru3nek: Žanetka je taky dneska nějaká mrzutější a hlavně má problém se spaním. Nespala dokonce ani v kočárku, teda jo, ke konci procházky, dohromady asi 15 minut. Teď se taky tak nějak mrví a tak ..., snad bude v noci spát, zítra musíme z pelíšku vylézt brzo - už v 7 hod.
25. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz
@kovalda : užij si zítra kurzík :slight_smile:
u nás klasika, mládě má zrovna nejvíc všeho na koukání třepotá ručičkama, nožičkama a spát prostě před půl 11 nepůjde. Není žádný malý mimi, no. V so přes den naspal hodinu a stejně před 10 prostě neusne, nechápu. Máme sovu asi, bo co :grinning:
25. říj 2010 ve 21:35  • Odpověz
@kovalda : asi nějáký erupce zase :frowning2: . No jsem zvědavá, až nasadíme ty "vaše kapky" snad nám taky zaberou. Jak se dětičky nevyspí, tak je zle. Jsou pak přetažený nemůžou zabrat a nevědí chudinky co by. To vstávání vám nezávidím. U nás je problém být někde před 10 :slight_smile: ty naše výpravy to je na dlouhé lokte teď
25. říj 2010 ve 21:37  • Odpověz
@antana123: taky se přidávám k těm, co mají orientační neschopnost.
Dobrou

@beru3nek: Žanetka na mne vždy kouká, když něco jím, s takovým zaujetím, ... tak jí vysvětluju, že v této formě to jen tak jíst nebude, ale ať si počká, že se jí to do dalšího mlíčka přefiltruje :slight_smile:

25. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.