• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek: to já mám taky problém vylézt z postele dříve než v 9, ale na šátkování se těším :slight_smile:, tak se teda kvůli tomu i odhodlám :slight_smile:

Dobrou
25. říj 2010 ve 21:43  • Odpověz
ahojte holky, docetla jsem par stranek a uz zapomnela na co chci reagovat.

Prcek zvladl cestu z kladna do bruntalu bez jedineho zabekani, a to jsem vyjizdela v 10am a s prestavkama u mudra v praze a v brne u tchanu jsem dorazila domu kolem 7pm. Teda zaplakal tak 10km pred bruntalem, bo byla objizdka pres vsechny prdele sveta (discreet promine), a maly uz mel dostat prso, tak mi to rvalo srdce-podelana objizdka.

Jinak sou z nej vsichni podelani, tatka se tu nosi jako pav, takze dobry. Akorat se nam na tvarickach udelala vyrazka nebo co, ma to hodne cervene a suche, snad to prejde.

V nedeli mel prcek vanoce, dostal pujcenx kolotoc nad postylku a asi 4hodiny fascinovane koukal a vykladal. Pres den skoro nespi, jen v kocare, ale je hodny, sam si vyklada a brble...no a kolotoc proste super, ale jednoho medvidka jsme museli vymenit za milovaneho netopyra. Nejvic na nej kouka.

Tez nejradsi kojim v leze, ale sem tam aj v sede, ale to ani malemu moc nesedi, bo se zakuckava...to zadni mliko uz pak saje v poho i v sede...

Jezis co ste jeste psaly? Ja su jen na mobu, net mamce vypli (neplatic :grinning:), ale od zitrka zas pojede tak treba neco natukam.

25. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
@kovalda : taky mu to vždycky takhle pěkně vysvětlím :wink:

@suzete : tak to je teda Vikísek kabrňák, taková štreka a byl takovýhle zlatíčko. To jsi napsala výstižně, že jsou z něj všichni po... :grinning: tak paráda, že se dokáže už takhle krásně s kolotočem sám zabavit. Taky jsem mu pustila na dobrou noc, tak jedno kolo ho to ba, pak byl zajímavější ten mantinel, no :grinning:
tak pohodovou noc všem :wink:
25. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
Ahojky, koukám, že nejsem sama, kdo má dnes mrzuté dítko. Dopoledne byla sice dobře naladěná, tak jsme si hrály (poprvé jsem vytáhla kolotoč a tu přiblblou melodii si broukám ještě teď - v rámci zachování své duševní rovnováhy ho budu používat co nejméně :grinning: ), ale odpoledne a večer pořád fňukala.
Jinak co se týče toho cestování s kočárem v MHD v Praze - já se do nějakých větších akcí nepouštím, vždycky jenom pár stanic, když třeba jdeme na prochajdu do vzdálenějších končin, tak popojedu a vracím se pěšky a nebo naopak. Po zkušenosti s jízdou na eskalátoru z minulého týdne v obchodním centru (ve dvou) se do metra fakt neodvážím (výtahy jsou jenom někde a zrovna většinou na těch stanicích, které nepotřebuju). A taky se mi příčí myšlenka, že někde žebrám o pomoc. Zase na druhou stranu nemám teď potřebu někam s kočárkem jezdit. Uvidíme časem, třeba se postupně odvážím, jinak tady budu do stádia dobře chodící dítě tlít na sídlišti. :slight_smile:
V té souvislosti jsem už přemýšlela o tom, že se blíží Vánoce a já nějak nemám chuť ani čas (no hlavně chuť) někde pobíhat kvůli dárkům, tak jsem se snažila manželovi naznačit, že jako problém jet někam s kočárem a tak. No bohužel jsem naznačovala špatně (očekávala jsem odpověď, že si to vezme letos na starosti on nebo tak něco), takže urychleně vymyslel řešení - o víkendech se bude starat o Viktorku a já klidně můžu vyrazit za vánočními nákupy. No děkuju pěkně, jestli není lepší říct to těm chlapům na rovinu. :grinning:
25. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz
@kovalda tak at ti na kurzu hezky jde.... ja jsem ji dneska napodruhý ne a ne uvázat, brečela, až přišel manžel za mnou a co že ji mučím, tak jsem mu ji vrazila. že chci taky něco udělat a šla se vztekat do polštáře :grinning: .

dneska zase děsně vyvaděla po koupeli, no nějaký fotky jsem dala do alba, tak se kdyžtak jukněte.
25. říj 2010 ve 22:30  • Odpověz
@lotyna hele, tohle bych brala, tohle řešení, já nakupování miluju :dizzy_face: , te´d to jde blbě, něco řeší eshopy, ale já prostě ten obchoďák ke svému duševnímu zdraví potřebuju :grinning: ....te´d jsme to zkusili, kdy jsem šla pro boty, tam jako dobrý, ale u dětskýho jsem se nějak zasekla a on ji už nedokázal ohlídat a utěšit. :rolling_eyes:

tady je to ale paráda, výtahy skoro všude a obchoďáky budou teď naší záchytnou stanicí když budem na procházce ve městě .... hlavne na jaře, jsou tam totiž přebalovací místnosti a všude výtahy.

ale pred vánoci se tam neodvážím, chci jít tak v listopadu a jeste ve vsedni den dopoledne, jinak se to neda.
25. říj 2010 ve 22:35  • Odpověz
@beru3nek hele s tim psem, já se taky takhle lekám - buď když kočka po mě leze nebo na mě spí :grinning: pod peřinu si zatim nevlezla, ale taky to občas dělá, teď asi cítí, že je tam obsazeno, páč sofii občas přikreju, ale dávám si majzla, jen dole pres telo a na druhy straně jistim pod kojopolštářem
25. říj 2010 ve 22:37  • Odpověz
@suik No což o to, manžel se o ní stará naprosto skvěle a když s ní výjimečně jedeme nakupovat - byli jsme teda jenom dvakrát, tak ona spí jak anděl a žádnou speciální péči nepotřebuje, ale já spíš chtěla vysvobodit od toho nakupování, to fakt nesnáším (on bohužel taky). :unamused:
Hele a jak vaše kočka snáší přítomnost mimča? Náš králík se mnou totiž od té doby, co máme Viktorku doma, nemluví, do obýváku, kde byl dřív vařenej pečenej ani nepáchne a pořád se zdržuje na svojí dece v kuchyni, maximálně jde do předsíně. Nikdo ho odnikud nevyhání, naše chování k němu se, myslím, nezměnilo, tak nevím...
25. říj 2010 ve 22:57  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
26. říj 2010 v 06:06  • Odpověz
@kovalda no nééé že jako vstávám v pět a jsem vzhůru. To se DOmčovi povedlo místo krmení ve tři, vstát až v pět, ale nadobro vstáváme každý den kolem sedmé, Domča si pak ještě zchrupne, ale já se mezitím nasnídám, vykoupu, oblíknu, udělám oběd a tak....a když zalezu večer do hodky po malým, tak jsem v poho vyspaná, když se budí v noci :slight_smile:
@beru3nek jj vlásky dělaj fakt hodně, na některých fotkách, třeba jak pase koníky vypadá na mnohem starší :slight_smile: fakt jen vstát a odejít :grinning: nebo promluvit .-)
26. říj 2010 v 09:07  • Odpověz
@lotyna no ale zase manža je kabrńák že se sám nabídl a je ochotný se postarat o víkendu, já bych toho využila, i dyž pravda, ne lítáním po krámech a shánění dárků....já koupila přes net obtisky s fotkou, uděláme a dáme rodičům a babičkám....víc to neřešíme, Já dycky říkala že vánoce jsou pro děti, takže se to potočí kolem Domíska
26. říj 2010 v 09:19  • Odpověz
@antana123 AHOJKY
26. říj 2010 v 09:22  • Odpověz
@lio čau :wink: je tady dneska mrtvo co?nikde nikdo :astonished:
26. říj 2010 v 09:24  • Odpověz
Ahojky,n dnes to snad bude krapet volnější,páč poslední 2dny hukot od rána do rána :grinning:
O víkendu jsem byli v sobotu na výlov rybníka,super,malá byla zase ukázková,brala sem s sebou kočát,ať má pohodlí,ve vajíčku ji dlouhodobě mám nerada a celou dobu co sme tam byli spala,ani jedno kojo.Neděle byla ve znamení dřeva a makačkly na zahradě,no už jen odstříhat keře až oapdá listí a těšit se na jaro :dizzy_face:
Dneska vařím jen polévku s červenou čočkou,páč manža je v práci a malej má jídlo ve školce,no dnes mají guláš,to není moc školkové jídlo,což?Celkově tam na mě mají hrozně moc masa,dle manžela běžné :fearful:
Malá spí už třetí noc podle Karpa a je spoko,usne v osm a spí do jedné v noci,pak se nakojí a vstává kolem páte na kojení,kolem šesté vstáváme,když je štěstí,páč Filda teď nevim proč začal vstávat už po páté hodině,docela mazec :pensive:
Včera akorát přes den skoro nespala,to čtu,že vaše mimi taky a večer byl problém usnout,to ale bylo asi potřebou se vykakat a jak nastřílela do plínky byla tuhá :grinning:
Holky,co balíte do pleny podle Karpa,co oblékáte?Já dávám overálek,zabalím a aještě do zavinky,páč se mi to jinak povolí,nevim co dělám špatně a nad ránem přikryju dekou,ale se mi zdá,že je jí horko..v ložnici máme 19stupňů
26. říj 2010 v 09:27  •  3 děti  • Odpověz
@antana123 no koukám,.-)
26. říj 2010 v 09:27  • Odpověz
@petja Ahojky :wink:
náš spal dneska od 8do štvrt na 5 super spí jako doma :wink:
26. říj 2010 v 09:30  • Odpověz
@petja ahoja, já dyž zabalím do karpa, tak má overalek, a dam jeste lehce do zavinky, jo a ma ponožky, jinak deku nedavam a ma v pokojiku 20st
26. říj 2010 v 09:31  • Odpověz
@petja já přesně taky tak, jen ta merino je teplejší... někdy jsem teda už do zavinky nedala, jak mi přišlo teplo, k ránu přes ní tak přehodím kus svý deky, ale to je většinou bez ty rychlozavinky, v tý nekojím. Do čeho balíš? Já jsem postupně zkoušela všechny pleny a spol co tu mám a vůbec to nejde, jen ta merinozavinka, protože pruží. I z tý se mi ale někdy vymotá, záleží na tom, jak to uvážu, ale zapamatovat si ten postup, kterej vydrží se mi nedaří.

bych tu zavinku potřebovala přemáchnout, ale do večera mi asi neuschne...

jsem dneska zkusila, podle toho co jsem ještě objevila v karpovi, vzbudit na kojení ve dvanáct (normálně se budí tak v jednu, někdy ale ve tři), ale jen že jsem šla psát až tak pozdě. Mno, kojení ve čtvrt na čtyři, pak mám okno, ale asi v půl sedmý, pak v půl osmý... chvilku jsme si pak hráli, na přebalováku zase pozorovola kamarády kuželky a už jim skutečně něco vyprávěla...@kovalda, dneska jsem chytla i čůrání, ale řeknu ti, že i záchod byl malej :grinning:

dneska se otočila i za chrastítkem z jedný strany na druhou, to u doktorky ještě nedokázala....akorá to pasení nic moc. vlastně skoro nepase, když leží na rovným, na mě nebo na tátovi docela jo. Jak to máte s pasením vy?

@lio nechápu, jak můžeš takhle ráno fungovat :grinning: , mě už se to lepší, ale v sedm jsem total tuhá :grinning:
26. říj 2010 v 09:41  • Odpověz
@petja já mám tohle v noci, špatně se jí kakalo, ale dostaly jsme nějaký homeo, jen tři kuličky po třech dnech a je to lepší! Bohužel ale nevím co. Předtím jsem jí musela vybalit a jít s ní na záchod a skrčit nožky až za uši :grinning: ... to se vykadila a byl klid.....přes den, jen když uhoupáme, ufénujem nebo zabalíme. nejlépe vše najednou
26. říj 2010 v 09:44  • Odpověz
@suik tak já vstávala do prace v 5:|45,kdyz jsem druhou půl tehu prolezela vstavala jsem taky tak, s dospavanim pres den, navic ja chodim spat v devet.-)))
26. říj 2010 v 09:53  • Odpověz
@lio to jo, ja tak kolem dvanacty, ted teda dřív.... no fuj v 5.45 by mě kleplo, ale taky jsem jeden čas takhle vstávala, sice ne každej den, ale stačilo. Já jsem holt sova :wink: ....ale někdy závidím těm lidem co jsou schopní ráno fungovat, on ten den je trochu delší...
26. říj 2010 v 09:58  • Odpověz
@suik jj přesně, taky jsem o víkendech vyspávala do desíti, snídala do dvanácti a den byl víš kde :slight_smile:, psisko je ranní ptáče a ranní procházky byly na mne, tkaže jsem musela, ač jsem byla spáč a teď budím manžu já, dřív to bylo naopak, to víš že se mi nechtělo v 5:45 hlavně když je ráno tma, to je mazec, v létě to miluju...
taky umím jít spát o půlnoci, ale když se DOmča v půl druhý vzbudí, tak jsem neschopná a usínám....
včera dorazil manža pozdě, takže trochu "za trest" koupal a uspával on....já vezla mamču dom a ještě šla nakoupit a odjížděla jsem za řevu domči, přijela jsem a domča akorát vytuh u flašky a spal....takže jsem si včera manži moc neužila, šla jsem tedy spát v deset, prohodili jsme pár vět a já šla na kutě.....ale sousedi pod námi měli itálii, docela hustou, soused řval jak prorvanej, pak tam cosi lítalo a nakonec třískli dveře tak, že mi spadla bunda z věšáku v předsíni, takže jsem usínala v půl 12....a já jak nemám x hodin v kuse, jsem nemožná :slight_smile: ale ted se vyklubalo slunko, tak pověsím vypraný povlečení, Domča taky ještě chrupe (i dyž to chtělo přitulit k mámě, ale už spí v postýlce) a bude snad hezkej den ....
26. říj 2010 v 10:10  • Odpověz
Děkuju za odpovědi,holky

@suik já balím do klasické tetra pleny,mi to vůbec nepruží,tak to bude ono,ale v porodnici byla vánočka obstojná a tam taky balili do klasické pleny,no profíci :wink:
takže,tebe zajímá bezplenková komunikační metoda?Filípek tak ynevim,že by dával znamení,ale Jolka jo,dycky dělá,že přemýšlí :grinning:
26. říj 2010 v 10:19  •  3 děti  • Odpověz
@trexx25 @suik Já jsem to taky zkoušela s tím dudlem, třeba v noci, když už bych i spala a on usíná, ale sem tam cucne, vyndat prso, strčit dudík, ale okamžitě to poznal, dudel letěl a prso šlo zpět :grinning: Někde jsem četla, že sání a dudlání je úplně jiné, proto to i kazí techniku kojení... takže asi fakt musí změnit techniku a je zle a nebo mám prostě divné dítě :grinning: :grinning:

@beru3nek Taky ho neuspíme dřív jak před půl 11 :wink: Po koupání cca od půl 8 se nají, pak schrupne tak na 10min a pak ponocujeme do 11... Včera ani Karp nepomohl, byl hodný, ale usnul asi na 5min mi na rukách, jak jsem ho položila do postele a byl vzhůru, zjistil, že je svázanej a byl řev a po spaní :confounded:

@suzete O objíždce vím, jsem čučela, proč nám tu jezdí tolik aut, že nemůžu přejít přes přechod :angry: Taky by mě to nakrklo, se ti nedivím, ta cesta je humus :angry:

@suik Taky mu jde líp pást na nás, než na rovným, to se po minutě začne vztekat :wink:
@petja Tak, že bych to Karpování ještě nevzdávala :unamused: no nevím nevím
26. říj 2010 v 10:37  • Odpověz
Malá už taky řeší hodně věci kolem,co ji zaujme je schopná pozorovat nebo řešit už i půl hodiny a ve vaně,ja máme ta zvířátka nalepovací,tak jedno už i vzala do ručky,ani neví jak a směřovala ho hned k pusině žužlat,no pak jí samože vypadlo,tak byla naštvaná.
S pasením to máme na jednu stranu :sweat_smile: kymácí se,ale přijde mi stabilnější,než třeba před týdnem,snažím se dávat ji na bříško často,ale extra se mi to nedaří.Až na to preferování jedné strany mi přijde,že jí to jde dobře.
26. říj 2010 v 10:41  •  3 děti  • Odpověz
@discreet no určo do toho jdi,já bych nevěřila,že tozabere na moji malou dračici a opravdu,spí v kuse 20-01,dřív se vzbudila třeba 5x ,před karpováním
26. říj 2010 v 10:42  •  3 děti  • Odpověz
@suzete Tak skvělý,že je malej vzornej cestovatel a rodinka je v sedmým nebi :dizzy_face: s tím netopýrem sem se pobavila,kolotoč super,to,jo,ale netopýrek musí bejt :grinning:
26. říj 2010 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz
@suzete na ty bebina si nech napsat mast Leniens,je skvělá
26. říj 2010 v 10:47  •  3 děti  • Odpověz
ahojky,
poslední dny nějak nestíhám. Honzí v poho, přes den kojíme min. po 3hodinách, v noci jak kdy, většinou kolem 2. a 5.h a kolem půl 7 kručí, heká, nejde mu se pos.... :sweat_smile: dnes jsem ho vybalila ze zavinky a širokýho balení a dobu si tam broukal a povídal :slight_smile: jsem sfoukla snídami, oloupat brambory....ale je to lump :grinning: vydrží civět na kolotoč dobu a sledovat, až se mu klíží oči a začne řev, bo v postýlce spát odmítá....takže vak/šátek...už umím vařit leccos jednoruč :grinning: Manžel vyčetl, že děti po císaři preferují vaky, šátky a dýl jim trvá naučit se spát normoš sami. Já jsem ráda, že aspon v noci tak chrní, to jde vždy do zavinky :slight_smile: a prdíky nás už skoro netrápí :slight_smile: :slight_smile:

@lio taky chodím spát relativně brzy, když prcek vstává brzo...jsem zvědavá na posun času :sweat_smile: ale to, že chrupe přes den sám, závidím :wink: jinak na noc nekarpuju, jen dám do zavinky a má overal, někdy na tom tričko bavlněné, dle teploty v ložnici, bo mu kouká celý tělo ze zavinky a furt kejchá....ale jako už se mi do zavinky nevleze, kolikrát k ránu ji má dole rozdělanou a koukají mu nožky ven :grinning:
@suik nezoufej, náš lenoch na dece na stole taky nepase, je happy, že má ruku u nosu a chramstne po ní a cucá a hlodá dásněma...ho podezřívám, aby mu nezačínaly růst zuby, protože slintá šíleně a furt kouše ruku :sweat_smile: a když mu ji seberu, vzteká se a je hysterka, tak z pasení je prd a musím ho otočit a na mně občas ji zvedna, ale to spíš ve snaze hledat prsa nebo ruku svvoji :sweat_smile: a to ho otáčím na břuch po jídle, ikdyž je odříhlý, přebalený a v náladě :sweat_smile: Místo hraček, sleduje mě i otočí občas hlavu a nejlepší je ted kolotoč :slight_smile:
@antana123 šikula...doufám, že se máte s taťkou ve Žďáře dobře :wink:

chjo, za chvíli se vzbudíme na kojo a chtěla jsem jít ven a klasika, leze mrak jak drak :frowning2: při mém štěstí vylezu ven a do 5min. bude lejt :angry:

ad ta znakovka pro mimi, co jste řešili...měla jsem knížku, nevím, možná zkusím...sama jsem se učila 2roky znakovku a rok učila neslyšící...

ad vítání, u nás to zařizuje matrika, už jsem nás objednala na leden, je to v divadle a jsem zvědavá...do ledna daleko, ale živě vidím, jak Honzík ječí a nad ním se sklání 3sudičky, to bude sranda :grinning:
26. říj 2010 v 10:52  • Odpověz
@petja @suzete Lenienska je bez předpisu :wink: nebo mám infadolan, náš to mívá taky, si často i podráždí tvářičky o plínku, když ho dám na pasení
26. říj 2010 v 10:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.