• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Zatim pa,vyrážíme ven a pro malýho do školky
26. říj 2010 v 11:22  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj maminky :slight_smile: Tak jsem se konečně taky dostala na koníka :wink: Martínek spinká od 8hod ale už si trošičku v postýlce pobrukuje.Tak jsem rychle uvařila a chystáme se na procházku po Písku :wink: Dnes je tu moc hezky,svítí tu sluníčko.Jinak s blinkáním už je to v pořádku.Ještě sem tam ublinkneme ale jen malinko :wink: Malého na kojo nevzbouzim,je mi ho líto.On tak krásně spinká :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Je to naše sluníčko ale čí miminko ne,že?Tak se jdu pokusit Vás trošku dočíst,mějte se moooc hezky a opět jsem přidala fotky.Už mi manža nadává,že jen lítám s fotákem.Ještě,že dnes se nemusí fotky vyvolávat,že máme pc,to bych se nedoplatila.ale udělali jsme pohlednici malého k vánocům babičkam a dědečkům.Mají 50%slevy www.fotolab.cz,tak jukněte :dizzy_face:
26. říj 2010 v 11:28  • Odpověz
@r.m ahojky malý je krásný :dizzy_face: :dizzy_face: taky jen fotím taky to je památka na celý život :slight_smile:
26. říj 2010 v 11:31  • Odpověz
@antana123 moc děkuji :slight_smile: chceme ted až bude malému měsíc jít k fotografovi aby nám udělal nějakou hezkou fotku :slight_smile:
26. říj 2010 v 11:33  • Odpověz
@r.m taky jsem nad tím přemýšlela koupili jsme i velký obraz tak si necháme nějakou fotku zarámovat
26. říj 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahoj holky, my máme dnes po KO v šestinedělí. Váha 3950g a délka 53cm. Za poslední týden jsme přibraly 150g :slight_smile: Není to moc, ale je to pořád v normě. Přestala jsem dokrmovat Nutrilonem, max. večer dokrmím před spaním, protože Bety vydrží spát i 6hodin, tak aby nebyla dehydrovaná :sweat_smile: Máme atopický ekzém, ale to se dalo čekat, protože já ho mám do dnes. A taky musíme zajet na oční, protože Bety furt teče z očička, má ho pořád takový olezlý, tak prý možná bude mít ucpaný kanálek :frowning2: Neřešila jste některá něco podobného?
26. říj 2010 v 11:35  • Odpověz
@lendaw neřešila ale slyšela jsem že to u miminek bývá a jste šikulky :wink:
26. říj 2010 v 11:36  • Odpověz
@trexx25 jéé,to s tou postelí,že se lekneš,že máš malou u sebe a ona spokojeně spinká v postýlce,se mi taky stává.Vzbudim se a hledám malého i pod peřinou a vůbec si nepamatuji,že bych ho uložila :grinning: zkoukla jsem fotečky,jsou krásné,Nikolka je mooc hezoučka
26. říj 2010 v 11:39  • Odpověz
@lendaw už se jí ten ekzém udělal?? Jak vypadá a kde? Čekám na totéž u máleho, že bude mít po mně bud ten ekzém nebo alergii :sweat_smile:
26. říj 2010 v 11:41  • Odpověz
@lendaw super, že dokrm jen večer :slight_smile: já teda jen kojím a malej taky spí 6hodin v kuse a že by byl dehydrovaný?? :sweat_smile:
očičko jsem řešila u Tomáše, já teda jela na oční a dali mi ATB a betadin a kapala jsem a masírovala kanálek...ale kamarádce její dr. dala jen optalmoseptonex, tak zkus ten a masíruj aspoň 5x denně ten kanálek...jakoby mezi očičkem a hranou nosu :wink:
hezky přibíráte :slight_smile:
26. říj 2010 ve 12:05  • Odpověz
@rennu ale tak to víš, že občas jen lítám a konejším a nebo dávám dudu, ale víceméně dopo je 100% spací a i při tom běhání dávat dudu, či jen ubezpečit že jsem tam, zvládám udělat věci které dřív ani omylem, proto radějc vstanu v sedm, než to jít zalomit taky a nic neudělat
Po jídle jsem dala na deku, obehnala kojo polštářem a šla věšet prádlo, vystačil si, pak jsme si "pokecali" pořechtali a pak začal zívat a sem tam békat, tak jsem dala dudu, otočil hlavu a zchrupnul, to jsem zase poskládala haldu ponožek :grinning:
btw taky vám někdo /pračka/ žere ponožky? bych se picla :grinning:
Jo a slintáme a rveme pěstičky do pusinky taky, taky jsem pojala podezření na zoubky, ale probůh ve dvou měsících? trošku brzo ne :-O :grinning:
no a za chvíli nabaštíme a asi vyrazíme ven, je tam slunko a modrá obloha s pár mráčky, paráda.
26. říj 2010 ve 12:42  • Odpověz
@lio taky vstávám hned tak brzy, le nevýhodu máme, že dudu prostě nám nezabere a na zemi na hrací dece ho bez dozoru nenechám :frowning2: znám psa, by ho umyl od hlavy k patě :grinning: zalomit u mě během dne nehrozí nikdy :frowning2: a ponožkožrouta v podobě pračky máme taky :grinning: by mě zajímalo, kam je dává :grinning: :grinning: Vím, že mi kámoška říkala, že její kamarádky syn měl na 3 měsících zoubků tolik, co její Kubík v roce...tak nevím.....:sweat_smile:
26. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz
Naše pračka taky občas neco sezere - to je asi nejaka nemoc ne? :slight_smile:
26. říj 2010 ve 14:10  • Odpověz
@kovalda ja taky bastim lactobacily - jako pilulky, do toho se snazim jogurty a kysany napoje, mala ma taky lactobacilky - a porad nic. Brisko boli :zipper_mouth:
26. říj 2010 ve 14:18  • Odpověz
@rennu ona už se s ekzémem narodila, resp. s vyrážkou. Má ho převážně na hrudníčku a trochu v obličeji - taková drsnější kůže, místy zarudlá a suchá.
@ojo no, já se bála aby nebyla dehydrovaná, protože neustále vedu boj s nedostatkem mlíka a nevím kolik toho malá vypije ode mě. Večer už mívám mlíčka poskromnu, tak proto ty mé obavy :sweat_smile:
26. říj 2010 ve 14:33  • Odpověz
@rennu heye bud ráda, že spí v noci, Domča ale zpočátku taky toho přes den moc nedal, ale už si to sedlo a jak ho netrápí bříško, tak si zchrupne, už to nejsou ty jeho minutovky ale třeba hodinka, a taky dlouho vydrží bdělý a vystačí si sám, max mám vedle cestovní postýlky v obýváku žehlicí prkno a pokecáme si u žehlení :grinning:
hrací deku jsem měla na zemi, když tu nebylo psisko, ted ji mám na sedačce, máme rohovou tak na té "lenošce", bud to obestavím kojo polštářem, nebo taburetem, že nemá kam spadnout, ale většinou tedy z 99,99% jsem u něj a kecáme...na zemi není ne kvůli psovi, ale protože nezvládám denně luxovat a navíc mne to nebavilo furt sklízet a když to zůstalo na zemi, nebylo tu k hnutí :slight_smile:
ted jsme přišli zvenku, asi už dostávám grif do baby close nosítka, bo se mi neska nosilo výtečně, záda mě bolela minimálně a Domča uplně nádherně prděl a jak jsem přišla domu tak to vyklopil do gatí :grinning: ted si povídá v cestovní postýlce a ožužlává pěstičky s rukavičkama :grinning: a už jsem ho chytla jak chňapá po hračce, normoš na ni míří, pak otevře dlan a dvakrát chňapnul....
no s těma zoubkama si nedělej prču......si mne tedy zaskočila
26. říj 2010 v 15:21  • Odpověz
@kovalda Ahoj, díky za radu. A to mateřské mléko jako normálně kapat do nosíku?
26. říj 2010 v 15:34  • Odpověz
@petja me se ta bezplenkovka libila driv, ted jsem ale konstatovala ze na to nemam, ted kdyz jsem ale neco chytla do zachoda, tak me to zaclo zajimat, ale zkousim to hlavne proto, ze mi prijde, ze se ji tak lip kaka, hlavne v noci, kdyz dlouho lezi, to ji ani moc nejde. Ona hodne kadi pri kojeni, to jsou hrozny tŕachy a zblunkani, to jako nekam bezet nejde, nekdy se krouti a tlaci a nekdy to lita a ani nemrkne.No uvidime, nekam to vzdycky prijde, at do pliny nebo mimo :grinning:

@lio jak jsi psala o tech vanocich, cetla jsem to z rychliku a nestihla hned reagovat. ja teda vanoce miluju, vsechno okolo, davat darky a i dostavat, nejlepsi jsou ty s prekvapenim, v tomhle jsem jak mala....ale uplne neuveritelne se tesim az bude Sofinka vetsi a bude se z tech darku radovat. ted co koupim je hlavne zase spise pro me....uz jsem nakupovala nejaky obleceni, plinky, ale chystam satek nebo manducu, kapsu a pak nejaky hracky, co by ji mohly zaujmout ....asi takovej ten nastavec na hraci deku a tak..
no a pro pribuzny je dobrej napad nejak zpracovat jeji fotky, uplne bych na to zapomela.

@lendaw na ocicko muzes taky zkusit mlicko

@zvirka, me PA radila do nosanku mlicko kapnout nejakym kapetkem, neco se da koupit v lékárně, nebo namocit krudlik do uší a na kraj,
26. říj 2010 v 18:08  • Odpověz
Ahojky byli jsme na prochajdě a zmzlí jsme byli solidně :wink:
26. říj 2010 v 18:46  • Odpověz
@pejta tak na noc to mame stejny - davam tenkej overalek, "karpuju" - ale jen rucicky - do pleny a davam do zavinky, jeste teda tenkou cepicku a v loznici mame taky 19 a nekdy je uplne zpocenej, ale zas kdyz ma prdy a vykope se z ty zavinky, tak ma studenej nos, tak myslim je to tak akorat dobrej kompromis :slight_smile:

@suik co se pise v karpovi, ze jsi budila ve 12? my ukladame v 7 po koupani a koju a pak nebudim, sam se budi tak v tech 12, ale nekdy pozdejc, proc by se melo budit?
26. říj 2010 v 19:12  • Odpověz
@suik juj, už jsem to o kapání MM do očička našla i na internetu. Jen je to trochu boj. Budu muset odstříkat do skleničky a pak jí to tam kápnout. Zkoušela jsem akrobatické číslo "kapání z prsa do očička" a to se zrovna nepovedlo. tak jsme alespoň namazaly mlíčkem obličej :grinning:
26. říj 2010 v 19:24  • Odpověz
@suik já miluju dávat dárky, sama nemám ráda překvapení, i dyž třeba od manži jo, ale jinak ne a tchánovci jsou takoví že všechno koupěj nic není problém a žádná radost z dárku. A s manžou si kupujeme dárky přes celý rok, vánoce k tomu nepotřebuju, jako neříkám, že se nedaj udělat hezké vánoce, ale každej se honí v obchodácích, fronty, shon, útraty, stres s pečením cukroví atd....a to já bytostně nesnášním. Ale tedy peču, už od listopadu, dorazí kámo - má svědkyně a pečem, dycky jsme u toho vypily flašku, pekly do noci a děsně řvaly smíchy a bylo nám fajn, cukroví bylo moc dobrý dycky a pohoda jazz, na to se těším.
Letos bych 11 sezonu vymýšlela co k vánocům (hlavně tchánovcům)??? ani nápad! Jako sezvala jsem babičky a moje rodiče, k manžovým jsme dycky jeli, tchýně má navíc na štědrý den narozky, kopa žrádla (doslova) a ono pak jet zpátky dom 30 km a po tom kvantu jídla ještě mít véču ....pár sezon jsme pláchli na hory do hotelu, bylo to úžasný, žádný shon, žádné vaření, naprostý relax a klid od tchánovců :grinning: už ted mi stačí, jak mi furt tchán "nutí" tam být přes noc...takže uvidíme, jak pořešíme vánoce, no asi dorazí všichni k nám.

holky neuvažovaly jste o solné jeskyni s mimískama? je to super na rýmu a tak..já chodila před rokem sama (manža nechtěl) a ted uvažuju jít i s Domčou, zkusím to za asistence manži nebo mamči a pak budu chodit dopo sama, tak jen třeba nápad, jak rýmu léčit či jí předcházet...

zima je tam tedy pekelná, mi po poledni jak svítilo slunko a hřál mne Domča v šátku nepřišlo, jako ted, co jsem byla s kočárem, asi to prohodím, přes den v kočáře k večeru v šátku.
Jinak jsem neska Domču na dvě krmení budila (nevyšlo by mi to na koupání a bylo to po třech hodkách) a ted ho držím bdícího před koupáním na dece, ale objevil své pěstičky, které rve do pusy a děsně se tomu řehní, fakt sranda :slight_smile:
26. říj 2010 v 19:35  • Odpověz
@lio @suik já mám vánoce taky moc ráda. Jen škoda, že můj muž je sabotuje :rolling_eyes: Pro mě jsou to takový tradiční svátky a u nich doma to bylo všechno takový komerční - a stále je. Žádný tradice, papírový vánoční ubrus na stole...prostě nic dle mého gusta. Tchýně navíc trví na tom, abysme tam na Štědrý večer jezdili. Je to 25km a jelikož já tam nechci spát, tak mám funkci řidiče :rolling_eyes: Dva roky za sebou jsem musela při štědrovečerní večeři koukat na Shreka :rolling_eyes: O nějaké nové pohádce na ČT1 jsem si mohla nechat zdát :rolling_eyes: Letos už snad budeme doma. Jak to máte s rodičema a tchánovcema? Slavíte dohromady, nebo navštěvujete v průběhu svátků? Pro mě je ideální, když na Štedrý den jsme sami doma (ev. s mojí mamčou, protože ta žije sama), 25.12. návštěva u tchánovců, na Štěpána oběd u mojí babičky společně s mamčou (tuhle tradici držím už 12 let) a potom návštěva u táty. Ráda bych měla Štědrý den čistě jen pro nás tři, ale nevím jestli to můj muž skousne.
26. říj 2010 v 19:47  • Odpověz
@lendaw :grinning: to cislo si umim zive predstavit :slight_smile:
@lio ja asi do solny jeskyne chodit budu, mozna uz pristy tyden to zkusime :slight_smile:

ad vanoce - my zatim byli vzdy u moji babicky, kde byla cela moje rodina - cca 20lidi, 4deti, pousti se vivaldi, na stromecku svicky a prskavky misto zarovicek, vsichni v oblecich a satech - nadhera :slight_smile: a pak 25. navsteva druhy moji babicky s tetou a na vecer druhej jezisek u tchanovcu a na 26. navstevy u muzovejch babicek, tam ne uplne komercni, ale takovy normalni, min slavnostni, i s televizi a tak..... letos jsme prvne v liberci, tak bud budem jen ve trech, ale tim pak bude masakr s navstevama a nebo - a to spis - budem u tchanovcu a na bozi hod pojedem k ty moji babicce, kde se zas uvidime i s nasima a proste celou obri rodinou.... a co mame malyho, tak asi vyhlasime, at jedou babicky k tchanovcum, ze nebudem litat cely svatky po navstevach......
ad shon - loni jsme vetsinu vyresili pres net a eshopy, uz ted vedeme seznam darku a snad zas vetsinu nakoupime po netu a shonu se vyhnem
ad cukrovi - jeste jsem nepekla, tak mozna letos neco zkusime, ale stres si z toho delat teda nehodlam, at me kdyztak pomluvej, ale ja se nezblaznim, kdyztak si neco u nekoho objednam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2010 v 19:59  • Odpověz
Na cukroví se chystám každý rok a nakonec upeču sotva 1-2 druhy :sweat_smile: naštěstí mám pečící babičku. Já peču vánočky a dělám ozdoby na dárky z vizovického - což se taky dá považovat za pečení :grinning: Letos si ještě netroufnu odhadnout, jestli budu péct alespoň rohlíčky. Budu asi ráda, když večer upatlám vosí hnízda :grinning: Ale něco upíct musím, musí se tu linout ta vánoční vůně :slight_smile:
No a dárky budu asi taky zase řešit na netu. Už to takhle praktikuju několikátý rok.
26. říj 2010 ve 20:08  • Odpověz
@lendaw no já jsem dost nekompromisní, potřebuju mít svátky v klidu a tam kde se cítím doma, dlouhou dobu jsem měla spojený svátky s domem kde jsem se narodila, pak co zemřela mamča, tak nas vsichni desne nekam zvali a jak si tata nasel pritelkyni, tak jsme museli jezdit tam, jako večeře a dárky byly u nás a pak jestě tam a taky nas mírným tlakem (jako že si tata dal sklenicku) taky tam nutili spat. To jsem uplne nesnasela. prvni vanoce mimo domov byly s manzelem, tehdy pritelem a to jsme pak jeli k nasim 25. No a jelikoz nemame auto a jednu rodinu mame na severu cech a druhou na jihu, tak bych svatky stravila cestovanim, tak jsme jeli kazdej zvlast a sesli se doma, ale vadilo mi i toto. kdbych mela auto, tak nekam dojet a tam odpoledne byt, to by mi nevadilo, ale byt nekde pres noc mi vadi.
Nejradsi jsem zakrtkovana u rodinyho krbu cely svatky, lezim u rozsvicenyho stromku, koukam na pohadky nebo si ctu knizku, co jsem dostala. Pak az třeba někdy kolem silvestra...

letos to bude vubec jiny, budem tady, do cech pojedem bud na zacatku prosince a tam predame darky teda jako pak pod stromek nebo na silvestra, zalezi na tom, kdo pro nas dojede a jestli budem moc vycestovat, pac na sofii jeste nebudem mit zadny cesky doklad.

@lio ja prekvapeni rada mam, ale samo jen mily, nemam rada takový dárky jen aby se nereklo, na to je mistr tatova pritelkyne, dava zasadne kycovity hrnecek, caj a nebo svicku, nic jinyho...dokonce i k narozeni sofinky jsem dostala svicku :sweat_smile: a dupacky teda. jestli k temhle vanocum dostanu neco podobnyho, tak prisaham, ze v dalsim kole ji to samy dam taky :grinning:

ten shon taky nesnasim, darky kupuju prubezne, jako nejlepsi je to pred vanoci, kdy je nalada, ale to jsou obchodaky tak natriskany, tak to se o atmosfere mluvit neda....cukrovi a uklid moc nehonim. Me stejne nejvic chutna cizi, tak moc nepecu, letos to taky nebudu prehanet, max. rohlicky, nejakej marcipan a dalsi nepeceny a neco koupim, jako ne tu nejedlou klasiku, ale mam uz vycihnuty bezvadny desne dobry susenky.

26. říj 2010 ve 20:09  • Odpověz
@lendaw hahaha, to jsi dobra teda ... u tvejch prispevku se desne rehnim
26. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz
@eveluska dobry je nepeceny .... nebo jak jsem psala, za cukrovi se da zamaskovat nejaka epesni susenka, a jeste si king, jaky mas novy druhy, např v kauflandu se daji koupit marcipanovy bramburky, my je teda dlabem už po kilech, tak to neni pro nas uz moc svatecni, ...... ale nikdo nic nepozna a cukrovi je hotovo...pak jsem tu objevila takovy jakoby pernikovy placicky s mandlema a tak :grinning:

me vzdycky desne mrzi, kdyz to napecu a pak se to nesni, vetsinou vyhazuju....uz jsem to tu resili, ze zamrazit, ale to mi nechutna
26. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz
@suik my mame cukrovi plno ze vsech stran a me i celkem stve takovy to "povinny" vanocni cpani se, takze ja na vanoce nejradsi nakoupim orisky, suseny ovoce a tak a to do misek a zobe se misto cukrovi aspon trochu zdrave :slight_smile:
26. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz
@suik já bych taky nejradší byla o vátky zachumlaná doma na gauči, kouakal na pohádky a hrála si s dárkama, ale asi už budu muset letos dělat dospělou :sweat_smile: A taky mě docela štve, jak se taháme pořád po návštěvách. Oni se všichni rozvedou a kdo to má potom stíhat všechno navštívit. BUdu si muset asi taky tvrdě stát za svým.

Teď tu čůrám smíchy - koukám na ČT1 a ani nevím co to dávaj, ale byla tam ukázka z nějakýho staršího pořadu, kde vystupoval Ivan Mládek a nevím proč, ale mluvil tam německy a překládal Zobali vrabci zobali igelitové obaly = Klofen Vogel klofen igelitische Futral :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2010 ve 20:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.