• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ojo mě v těhu prsa taky nic!!!! Teda cca od půlky těhu mi občas ukáplo mlezivo, ale velikost podprsenky jsem za těhu vůbec neměnila. Zato tak cca za 2 dny poporodu to u mě vždycky vypuklo, kozy jak vozy,horké,tvrdé jak šutráky, kůže napnutá k prasknutí, jsem myslela, že nesnesu ani podprdu ani noční košili, bolest šílená dokud jsem neodstříkala tak hektolitr, pak se to dalo....měla jsem tak napnutou kůži na prsou, že se Andulíno nemohlo ani přicucnout, s Jájuchou už jsem byla zkušenější, tak jsem vždycky rychle aspoň trošičku odstříkla, tak to šlo....a takhle jsem to měla aspoň 3 dny vždycky - takže pravidelně odstříkávat, pak citlivost zmizela, ale poprvé jsem odstříkávala pravidelně ještě pěkně dlouho, podruhé se mi laktace srovnala s potřebou míma dost rychle....A poprvé jsem při tomhle rozjezdu laktace měla i teplotu....fakt žůžo :grinning:
1. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ale teda abych ty svoje holky šikovný (teda prsa :slight_smile:) jen nepomlouvala, zas nám ta laktace vždycky bez sebemenších obtíží vydržela fakt dloooooooouhooooooooo :grinning: Ale u Jájuchy jsem měla i laktační krize, kdy jsme několik dní kojily třeba á 45 min i v noci, mlíka málo, pak se to zas rozjelo bez problémů....ale jen asi dvakrát. U Aničky jsem krize neměla ani jednou, ale zas jsem nebyla tak utahaná ze 2 dětí, že :grinning:
1. bře 2010 ve 20:02  • Odpověz
tak na těhu plavky jsem už taky koukala, ty dvojdílný jsou super :slight_smile:
jinak já naprosto nevím, co všechno mi brali z krve, to koukám jak jste všechny informovaný :wink: . Mě bylo jen řečeno, že jde o součást screeningu, na vývojové vady, jinak nic.
Já mám taky teda obavy, že první pohyby nepoznám, a že si budu myslet, že se mi bouří střeva :unamused: Nemáte někdy docela velký píchání v bříšku? Mě to vždycky tak vyděsí, nejradši bych byla na uz obden :grinning:
1. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
Ahojky holčiny :slight_smile:

dneska jsem teda úplně vyřízená. Nastoupila holčinka, co jde místo mne, no nenapadlo mne, jak to zacvičování bude náročný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je sympatická a šikovná, takže super :slight_smile:

marge: gratuluji ke kontrole. Jakto, že vám všem to dítě šakalí a mne na kontrole spí? :grinning:

milena: vítej k nám. Jé , 3-tí mimčo, to je paráda. Gratulace. Mám u sebe v albu tabulku, chceš-li přidat, napiš mi prosím do IP tvé údaje a já tě tam (až budu mít chvilku) přidám :grinning:

Já se na léto teda strašlivě těším, ale koupat se budu jen doma v bazénu, na rybník si netroufám.

tat: jé, vy se máte, že jste zas viděli mimíska :grinning: A už cítíte pohyby? No to je teda hustý, já myslela tak nejdřív v 18 tt.

Mne teda krev brali ve 12 tt, zjišťovali jaterní testy, HIV a další pohlavní choroby, krevní skupinu a protilátky a zároveň i odběry na ten NT screening. Protilátky mi prej budou odebírat ještě v 3. trimestru.
Sestřička mi taky říkala, že půjdu na screening ještě v II. trimestru. Ale nevím, jestli tím myslela triply anebo to zase celé zopáknou - krev + utz.
1. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
lami, no přesně jak říkáš, kozy jak vozy, žilnatý, když jsem sundala podprdu, z obou mi teklo mlíko samovolně...a před kojením jsem taky musela odstříkat, aby se Tomáš mohl přicucnout :sweat_smile: taky se mi dělali zarvrdliny a rudá místa, takže jsem ležela s chladivými obklady a nakonec nejvíc pomohl obklad z tvarohu, vytahal horkost, bolest...fakt super :slight_smile:
dr. mi neradila moc odstříkávat, aby se mi nedělalo zas moc mlíka, tak jsem odstříkla vždy jen když to bylo nezbytně nutné a jen do uvolnění...a taky mi to trvalo tak ty 3 dny, pak už to byla pohoda a trochu splaskly :grinning:
1. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
beru: jj, taky mám občas docela silný píchání v podbřišku a nejvíc se třeba leknu, když mi nic není, stoupnu si a píchne mne .... Ale věřím, že je to jen rostoucí děloha a vše je v pořádku :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
kov, taky mám tyhle šoky...hlavně při kýchnutí, to se pak před tím musím ohnout :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz
marge:gratuluju ke kontrole :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz
při prvním jsem pohyby cítila až po 20tt :slight_smile:

a řeknu vám, zrovna dneska jsem četla článek v Betynce a jeden odstavec se jmenoval "stopadesát ultrazvuků" docela mě to pobavilo, psali tam, že dnešní česká ženská si zvykla na UTZ každou kontrolu a že v těhu nevěří svému tělu a něco cítí a neví, jestli se cítí dobře nebo špatně, tak vyžadujou ty UTZ.... :slight_smile: :slight_smile: v dnešní době to opravdu platí :sweat_smile: ale myslím, že UTZ při kontrole je výhoda, že dr. vidí, jak mímo roste a jestli tam neni nějaký ten hematom a tak :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
Já úplně přehlídla, že je tu někdo nový, musím to dočíst :grinning: :grinning:

Ojo to já taky odstříkávala jen dokud to nebylo lepší, aby se mi nedělalo mlíka zbytečně moc, ale bohužel jsem ho tam měla fakt asi hekťák :grinning: S Ančou jsem pak koupila i odsávačku na dělání zásob do mrazáku, tak jsem jednou zkusmo po porodu Jáji místo odstříkávání jedno prso celé odsála a bylo tam přes 150 ml.....takže trojčata bych odkojila :grinning: :grinning:
1. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
milena:vítej :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
Aha už jsem to našla!!! Tak další budoucí trojmáma, super!!! :grinning: :grinning: Taky je mi nejhůř ze všech dosavadních těhot. až teď :grinning:
1. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Jo ještě Tatarino, teď mě tak při vaření napadlo - jestli je váš prcek už teď takovej atlet, tak to teda potěš koště, až ještě vyroste!!!! Ty naše byly obě celkem líný, ale kopaly taky pak šíleně, tak to si teda užiješ :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
tak to jsem holky ráda, že to máte taky tak, se pokaždý leknu, co se v bříšku děje. Ale je to pravda, teď jsem četla článek, dřív informovanost nebyla a mamky si s náma užívali krásný bezstresový těhotenství, žádný hrozný předpovědi, žádnej net a ty nejhorší možný vize, a jak jim bylo :wink:
Tak to já si mylně myslela, že mi vyrostou nejvíc o číslo, tak to budu mít F jak vyšitý :angry:
Dobrou noc mamči, jdu se přesunout k tv, dávaj na samotě u lesa :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
No Beru fakt jim možná v těhu bylo líp, ale já na nějakou socíkem odchovanou PA narazila při druhém porodu a ještě teď se mi otvírá kudla v kapse při té vzpomínce, porody musely bejt dřív dost děs běs....
1. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
čauky

vítám nové a gratuluju k dobrým výsledkům :wink:

teda pohyby ve 12 tt mě taky překvapily .....já teda když položím ruku na břicho,cítím pohyby prakticky kdykoli i bez těhu - střeva mi jedou tak,že to je normálně hmatatelné - vzhledem k velikosti prcka bych to teda přikládala spíše tomuhle
já jsem první pohyby cítila uvnitř - jakoby se otřela rybka - než to šlo cítit na povrchu,to ještě uplynulo mnoho týdnů
ale každé těhu jejiné

adkojení - teda pokud bude i druhé tak bezproblémové jako první budu skákat metr dvacet radostí -přisál se už na sále během dvou tří dnů nastoupila laktace,která byla lehce nadměrečná a tak se udržela prvních cca čtyři měsíce,pak se ustálila a odstavili jsme během pár dní bez problémů v 10m .....fakt pohoda .....
1. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
já mám bolest v podbříšku jen občas a to jen na jedné straně víc nic ted mi není nic ani nevolnot ani bolest prsou ani závratě a jen sem tam ten podbřišek
1. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
beru: notak já měla z béček éčka - a to v těhu - hrozila jsem se,že se ještě po porodu zvětší,címž si mě dobírala půlka mých dětných kámošek-naštěstí se tak nestlo
1. bře 2010 ve 20:40  • Odpověz
Hup a už jste odstavili úplně? Tak to šlo fakt rychle... Jájulíno si občas teda ještě vzpomene, přimazlí se k hrudi a říká - tití??? tití??? néééni....ale neříká to nijak smutně, tak snad to zvládla v poho :wink: Doufám, že i potřetí bude kojo pohoda...

Ad ranní spaní - Jájucha byla v tomhle dlouho taky vzorňák, já ještě chrupala a ona si tam lezla všude, hrála si na zemi.....poslední dobou se nějak začla budit najednou dřív, dnes se dokonce v šest ráno, když říkám že já ještě spím, vzmohla na velký lingvistický výkon a oznámila mi "hají neci", za jiných okolností bych zajásala, že se tak pěkně rozkecává, ale tohle mě opravdu potěšilo jen částečně :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
lami:jj..jak jsem byla nachcípaná a měla kašel (minulý víkend),lehla jsme si do jiné místnosti,ať na nějv noci neprskám ....a tak nějak mou nepřítomností vzešlo odstavení - zkusili jsme mu dát um a on to v poho vzal
takže choroba byla přínosná :slight_smile: ...už to jepřes týden a je to na jedničku - dokoncei krizovou situaci (střevní chřipku přežil bez uklidňovadla) a od včera spí dokonce celou noc :slight_smile:
1. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
lami:tomu se říká smíšené pocity :grinning:
1. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
Tak tak, velmi smíšené.....Já už v noci nekojila dlouho, cca od Jáji 7m, ale ráno a večer na to byla dost fixovaná, ale evidentně ne tolik, jak jsem se obávala :wink:
1. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz
Holky dobrou, já musím jít spát, bc ráno vstávám a jedu s Ančou na kontrolu na tu chíru, Jájulce jsem zas zavolala hlídání, už to s paní zvládá v poho, tak ať jí nemusím vláčet MHD s náma a pak tam čekat....akorát teda jsem čekala, že když je paní generace co používala dřív taky látkovky, že jí teda bude přebalovat častěji, minule když jsem šla k dr mi posléze hrdě hlásila, že jí přebalila 3x, jenže to spolu byly skoro 5h......budu jí to muset nějak jemně sdělit, že když se jim nepodaří nočník, tak ať jí přebalí aspoň každou hodinu, že si určo už počůrla plenku....je fakt, že mě Jájucha většinou hlásí, že má ee, tak prostě přebalím.
Ale fakt nesnáším, když to má na sobě pochcané...když jsme vloni vlétě byli na Moravě a vyjímečně pár dní nelátkovali, vypoužívala jsem balík ekopapírovek během chvilky, prostě je mi to děsně ekl jí v tom nechat...i ráno první letíme přebalit a v teplém počasí přebaluju i venku...asi jsem totál ujetá, ale prostě se mi hnusí představa, že bych v tom třeba já taky byla....blee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, každý máme svojí úchylku, že :grinning:
1. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Dobré ráno holky,z choroby se už docela dostávám,včera to bylo ale náročný,celej den mě šíleně bolela hlava z toho věčnýho kašle.V krku mě nebolí,mám rýmu a záchvaty suchýcho kašle.Naštěstí sem našla homeo,který mi do rána zabraly o 80%.Tak snad to tak půjde i dál,už mě to neba! Jinak počasí už je super,včera mi malej nespal,tak sem s ním musela vyrazit ven i odpo,byli sme přes 2 hodiny na vzduchu a paráda,večer usnul vsedě u pohádky :grinning:

Pigmentové skvrny se i v těhu udělaly na tváři,nad horním rtem.Zkoušela sem kdejaký krémy za 800Kč a všem radím od toho ruce pryč,absolutně neúčinné! Funguje snad jedinně laser,ale jak jsem se začala zajímat o homeopatii,stačilo pár kuliček Hypericum perforatum a do 2 měsíců bylo po skvrnách :wink: A to byly fakt šílené,jak kdybych se zapoměla umýt po tom,co sem zbaštila tabulku čokolády :grinning: :grinning: :grinning:

Ty pohyby co cítí Tat jsou fakt ojedinělá věc,co? Já jsem minule cítila taky až po 20tt,do tédoby střeva,stejně jako teď,já mám ver střevech denní akci,to je síla :sweat_smile: Gratuluju k super zážitkům a k chytrýmu chlapečkovi Ondráškovi :dizzy_face:

S kojením jsem byla taky nadmíru spokojená a po porodu pocity stejně jako Lami,prsa jak dva šutry,sem nevěděla,zda už je to zánět,či normální stav.Upravilo se to po pár dnech a pak sme krásně kojili,jak se nám zlíbilo.Kojila sem 2 roky.

Kovalda,zaučování je tuze náročné,taky si to ještě pamatuji z dob v práci,nám se tam holky dost střídaly a to už bylo docela únavný,hlavně proto,že zaučuješ a hoka ti pak za chvilu pláchne.Když se to opakuje často,tak už mě to štve :unamused: Jinak moje mimčo na utz zatím taky vždycky spinká a moc se nehýbe,s Filípkem to bylo ale taky tak.Je to pohodář a miláček :dizzy_face:

Jinak k tomu utz a článku z Betynky...s tímmusím naprosto souhlasit.Dnes opravdu žena na instinkt moc nedá a radši je sledována,nejlíp dnes a denně na utz.Já si nemyslím,že je to správná cesta.Já osobně jsem velice ráda,že mi gyndr nedělá utz každou kontrolu! Mě čeká až ve 20tt velký utz,kam se mnou půjdou i ti moj chlapi,tak sem zvědavá co Fíla na to :dizzy_face: Sem skoukla ty 3D utz co sem hodila Tat a malýmu se nejvíc líbí ten mimozemšťánek v 10-14 week. :grinning:

V podbřišku mě taky občas píchne nebo nějaký tlak cítím,teď při tom chrblání dost často,je to nepříjemný!

Lami,myslím,že během 5h přebalit 3x je v normě,ale pokud trváš na tom,že častěji,určitě požadavky sděluj,paní jistě ráda vyhoví.Jo a prosímtě,ty už neužíváš ta homeo.Docela často tady čtu,že je ti furt blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 06:34  •  3 děti  • Odpověz
přeju dobré rano :slight_smile:
u nás svítí sluníčko tak snyd to vydrží
2. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
Holky krásný a pohodový den, já akorát pádím učit :wink:
2. bře 2010 v 07:56  • Odpověz
ahojky!
tak zatímco vy tu řešíte velké uz, já jsem konečně dostala těhu průkazku :cry: a taky mi vycucli 5 zkumavek krve na krevní obraz protilátky aids sifilis žloutenku a genetiku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pohyby cítím taky, ale střev :grinning:
2. bře 2010 v 09:17  • Odpověz
jo a neměl tam být smajlík, jakože pláču nad těhu průkazkou, ale tento :slight_smile:
:grinning:
2. bře 2010 v 09:18  • Odpověz
Ahojky kočky.
Tak zítra jdu na tu krev do gennetu... :unamused: Jsem zvědavá, jak dopadneme... Holky nevíte, kdy budou asi tak výsledky??
2. bře 2010 v 09:28  • Odpověz
laterna: Koukám, že jsme s tt, tak ňák nastejno... :grinning: :dizzy_face: Tak gratuluju k těhu průkajdě, tu já dostanu až 12.3., pokud bude všechno ok!
2. bře 2010 v 09:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.