• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahojky, tak jsem zpět z kyčlí, máme je v pořádku, tak sláva. Ale když jsem viděla, co tam maminky oblékají na děti za vrstvy, tak jsem se musela podívat z okna, jestli z druhé strany polikliniky než co jsem přišla není náhodou sněhová vánice - a ponožtičky, a ještě jedny a mikinku a svetr a kombinézku (zimní pochopitelně) a do fusaku a přikrýt dekou..máma chce abys nenastydla.... no připadalo mi to teda přehnaný, bylo odpoledne, žádné mrazivé ráno.

@lio Díky za tip na bachovky, uvidíme, snad to půjde.

@lendaw Já byla na gyndě na kontrole po šestinedělí včera a už hledám nového gynekologa. Jsem si dovolila se vyjádřit v tom smyslu, že ta prohlídka moc příjemná není a dozvěděla jsem se od pana doktora, že takhle se vyšetřují děti, tak co jako mám a že je rád, že nebyl u mého porodu, protože jsem tam asi musela pěkně vyvádět. :angry:

@suik U nás se dneska taky dost brečí, nejdřív kvůli bříšku a potom neznámo proč. Pak jsem ovšem zjistila, že chce dudlík. A protože ho zatím nikdy nijak moc nevyžadovala, tak to byla spíš náhoda, že mě to napadlo.
27. říj 2010 v 16:38  • Odpověz
@discreet Ahoj, my to máme podobné. Já mám pocit, že malý spí míň než já... Včera celý den (od 6.20) vzhůru, dopoledne spal asi 15 minut a pak dal asi tři pětiminutovky u mě na ruce. Večer taky nic, až po kojení ve 22.30 ho manža uhojdal. Pak vydržel do 3.30, nakojili jsme a usnul do 10 minut, to jsem zas valila oči jak tenisáky já, to se ještě nestalo. Možná to bude tím, že jsem svázala ručky plínkou, dost h budí, jak s nima mává. A vydržel do 6.40. Kojíme asi co 2 hodiny, v noci jak se vzbudí, většinou tak nějak jak popsáno výš.
Dnes teda ale velká změna, spal dopo asi půl hoďky, v poledne jsme nakojili a šli n aprocházku a pak spal i doma, celkem asi 3 hodiny!!! To jsem u něj nazažila. A teď se dívám, snad usnul v lehátku, no já dnes nechápu, doufám, že si to nevybere v noci :grinning:

Jinak holky, @antana123 a @beru3ne, @lio a další, máte krásné fotečky v profilu s mrňousama, taky něco musíme blísknout.

Jo, ještě otázka, včera jsem asi chytla menstruaci, bylo to přesně 6 týdnů po porodu, je to možné? Očistky už jsem neměla asi 3 týdny.
27. říj 2010 v 16:58  • Odpověz
@lotyna no to je teda vrchol, tam už bych taky nevlezla. Já jdu příští týden, tak jsem zvědavá.

nemáte nějakou fintu na ruční odstříkávání? Já chtěla v noci, snažila jsem se asi čtvrt hodiny a ve skleničce na dně. A to jsem měla dost nalité prso, pak se vzbudil malý, tak jsem vyprázdnili živou odsávačkou :wink:
27. říj 2010 v 17:05  • Odpověz
@antana123 Móóc pěkná profilovka :wink: @suik,já nějak nepochopila proč bych měla být naštvaná,že máš úspěch.Simtě,ty máš tu merino zavinku tenkou,nebo tu tlusší,mají tam 2druhy,na to zavinování ale myslím tenká postačuje..jinak cukroví ,co zbyde se u nás dává opět slepicím :grinning: ,jako ty melouny v létě :grinning: :grinning:
ad velikosti taky 68 a něco 74,ale ono je to porůznu označený a ne vždy to odpovídá,ale 62 už rozhodně neoblečem.@kovalda,úvaz klokánek zajímavej ale taky mě zajímá zda je vhodný pro naše mrňata.@rennu,ale leniens by něměla být z levandule,ve složení ji nemám,tebe asi mate ta geránie?@suzete tu jarisch sem měla kdysi s Filípkem,asi měl to samé,co Viki ale bez efektu,ta drsná kůže přešla sama.Malá měla na hlavě seborheu a asi jí to přešlo i na pusenu a taky to měla hrubé a nám právě pomohlo na noc sudocrem a přes den ta leniens,už na druhej den to měla lepší.@ojo@kovalda,taky zkuste tu leniens a na noc sudocrem a za pár dní uvdidíte ,zda to reaguje Já dávám malé už třetí den ty kapky Bifiform a hned prdí bez problémů
27. říj 2010 v 17:08  •  3 děti  • Odpověz
@zvirka no potěš,menzes už teˇ,no ale možný to asi je...já dostala 9m po porodu
@lotyna,tak aspoň že se pan magor vyjádřil a´víš,že s ním už nechceš nic mít...já bych chtěla vidět u porodu jeho :stuck_out_tongue_closed_eyes: napiš o něm na www.znamylekar.cz @lendaw to mě mrzí,že kontrola bolela,mě fakt nee
27. říj 2010 v 17:19  •  3 děti  • Odpověz
@petja jé, tak to závidím. Ale velké plus, žádné ms bolesti, mívám hrozné, takže mi to nevadí, na vložky jsem už pár měsíců zvyklá...
27. říj 2010 v 17:22  • Odpověz
@zvirka no jo,po porodu tě nějaká bolest jen tak nerozhází,co? :wink:
27. říj 2010 v 17:26  •  3 děti  • Odpověz
@petja Jj, tak nějak. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kurňa, jsem si myslela, že si od mrchy červené ještě pár měsíců odpočinu... :angry:
27. říj 2010 v 17:32  • Odpověz
@Petja:děkuju
@zvirka:děkuju a ja mrchu mám taky za sebou taky jsem si myslela že když kojím tak to jen tak nedostanu :unamused:
27. říj 2010 v 17:36  • Odpověz
@antana123 Tak nejsem sama... Taky máš myslím mlíka jak v mlíkárně a stejně... No co už, odpočaly jsme si 9 měsíců :wink:
27. říj 2010 v 17:40  • Odpověz
@zvirka jo jo jsem z toho byla překvapená teda očistky jsem měla 5týdnu a pak po 2týdnech co jsem jedla antikoncepci tak jsem to dostala a měla je 8dní a silný teda fest :confounded: ještěže je po nich
27. říj 2010 v 17:42  • Odpověz
@lotyna doktor blbec!!!
@zvirka @antana123 já začla brát antinu a jen pár dní špinění, ms zatím nee
jinak u nás se zase spí. ale asi hodinu byl míša vzhůru. byl v kolíbce se mno v kuchyni, tak jsem mu dala hrazdičku, tak se na ní koukal a chvílema "povídal" :slight_smile: pak začal bulit, tak jsem pochovala, uspala a už je v postýlce.
jinak hlásím: dnes 3m :slight_smile:
27. říj 2010 v 17:48  • Odpověz
@hanncca Tak gratulka!
To už je tak dlouho, to není možné! :fearful: No já neberu nic, na gyndu jdu až příští týden.
27. říj 2010 v 18:03  • Odpověz
@zvirka díky, taky si říkám, že to ani není možný, že už jsou mu 3m...ale je to tak..!!
27. říj 2010 v 18:04  • Odpověz
@hanncca gratulka :dizzy_face:
27. říj 2010 v 18:07  • Odpověz
@zvirka no možná to Ms neni...já po prvním porodu začala dost krvácet asi 4dny po šestinedělí, taky bezbolestně, když to trvalo už 5 dní a intenzita krvácení stejná (jako fakt dost) tak jsem šla k dr., ten řekl, že vše je ok, v děloze nic neni, že to bude z čípku....tak mi doporučil Cicatritida čípky na zhojení vnitřku (stojí cca 300kč, bez receptu) :wink: do druhýho dne krvácení ustalo...

pravou MS jsem dostala až 7 měsíců po porodu :slight_smile:
27. říj 2010 v 18:10  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás je za dnešek spousta novinek. Některé jsem musela "překousávat", některé mne vyloženě těší :slight_smile:

Tak zaprvé jsem po roce vzdala vegetariánství, fakt to nedávám, jsem poslední dny přímo posedlá masem, tak jsem ukončila své trápení a začnu jej opět jíst.
Další věc, kterou jsem musela "zkousnout" byl dudlík. Dnes jsem došla přesvědčení, že to možná není takový úhlavní nepřítel, za jakého jej považuji. Vzala jsem jej na milost a zkusila a od té doby paráda - malá hned krásně usnula, prostě super. Když jsme šly ven, usnula ještě než jsem ji donesla do kočárku, což normálně rozhodně nebývá.
No a pak jsme zkusili úvaz ze včerejška a úspěch, za pomoci dudlíku jsem ji ukecala a po 10 minutách usnula a teď už je u mne hodinu a půl a celou dobu spinká. Jsem nadšená - sebrala jsem prádlo, najedla se, trochu si zasurfovala na netu, ... a tak ... prostě paráda :slight_smile:
27. říj 2010 v 18:37  • Odpověz
Jo a dnes jsme byli na kontrole po šestinedělí a malá vyfikla úplně ukázkové pasení, zvedla hrudníček snad až k pupíku, no doktorka valila oči :slight_smile:. No a ten náš drobeček váží 5370 g a měří 57 cm :slight_smile: No a protože je taková šikulka, tak další kontrolu má až v 3 měsících :grinning:

@hupcza: jj, s těma vánocema už jsi to psala, fakt trapárna. Jj, pečení spolu je super, jsem zvědavá, jak to s těma dětičkama zvládnete :slight_smile: No a ty oblečky, určitě to někdo srazil, viď :grinning:, to přece není možný :slight_smile:

@suik: no tak super, že kaťata sedly :slight_smile:, to ti přeju :slight_smile:
Jj, dítě může být i na stojáka, pokud jsou dodrženy zásady - podepřít hlavičku a nožičky - kolínka výš nad zadeček :slight_smile:

@lotyna: teda fuj, velikost XS, to je prostě sci-fi :slight_smile:, to je dobře, že se do ní už nedostaneš, to je dětská velikost :grinning:
Vánoce taky miluju :slight_smile: a manžu to učím taky prožívat :slight_smile:, moc se těším na první vánoce s tím naším sluníčkem.
27. říj 2010 v 18:46  • Odpověz
@antana123: krásná nová fotečka :slight_smile:
Jj, taky vánoce miluju se vším všudy :slight_smile:, ozdoby, výzdoba, všechno :grinning:

@rennu: jé, pečení taky miluju a nezůstane jen u tolika druhů, kolik jsem původně chtěla - vosí hnízda taky miluju, mňam a linecký, to tak krásně voní, ... :slight_smile:
Jj, dárečky - jak se člvoěku změnil vkus - dříve mne zajímali ptákoviny a teď miluju praktické dárky :slight_smile:
Ať se zbavíš té hrčky v prsu.

@antana123: panečku, jste mlíkový rekordmani :slight_smile:
27. říj 2010 v 18:52  • Odpověz
@kovalda Já taky nechtěla dávat dudlík jen tak a byla jsem odhodlaná vydržet co nejdýl - vydržela jsem asi 5 dní po propuštění z nemocnice :sweat_smile: Už to nešlo. A od té doby blahožečím vynálezce dudlíku :grinning: No a vegetariánství? Pokud to pro tebe bylo už opravdu velké přemáhání se, tak se prostě nedá svítit. Mě teda žádná chuť na maso nepostihla, ale jsem vegetarián o trošku dýl - 18let :wink: A samozřejmě gratulace ke spící Žanetce :slight_smile:
27. říj 2010 v 18:53  • Odpověz
@kovalda Ahojky
tak hlavně vege není o trápení sebe sama,takže jsi to pochopila pojala zcela správně :wink: Docela čumim,že doposus nemáte dudlík,to malá ho má od prvního dne,nedovedu si některé její akcičky bez něj představit :grinning:
Jo,jak se mimi zalíbíá šátek je vyhráno,dá se udělat téměř vše :wink:
Žanetka je ale teda šikula,doktory jen na preventivky,tak to má být :wink:
Jinak taky mám kamarádku malinkou coi nosí XS.To sou drobečci :sweat_smile:
27. říj 2010 v 19:04  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky,tak jsem dnes stihla uvařit,upéct buchtu a trochu poklidit.Malej spal od 9-11 pak od 12-14 a šli jsme na procházku kde chrníkoval do 16.Ted zase spinka od 18.Ale dnes se mi prdelka poblinkal ještě než jsem ho stihla dát po kojo na rameno.asi máme ten reflux :frowning2: Blinkne si i 2h po kojo a to si krkne i 3x.Musim ho dávat lehnout až tak po půl hodce a to se ještě dívám jestli opět neblinkne.
@antana123 ty jo 360ml.Já mám v noci prsa nalitý a odsaju tak 30ml a to z obou.Já u te odsávačky usínám :slight_smile:
27. říj 2010 v 19:31  • Odpověz
no tak mne taky sem tam bolí břicho jako na ms, neska ráno tak, že jsem si říkala áááá je to tu, ale nic....
@kovanda taky bohatý den koukám, jooo chutím sen edá poručit, občas, z otho si nic nedělej, třeba to ještě přijde...

jinak neska sem na rituál zvědavá, mamča byla kočíkovat v dobu, co obvykle kecáme na dece, vrátila se v dv dobu co obvykle máme hodinu po jídle, a já pak měla doma schůzku na hodinku a malej celou dobu řval, pak jsem si ho vzala na ruku a ticho, uklidnil se, nakrmila jsem, ted si kecá v postýlce a já jsem zvědavá na koupání a usínání, nespí totiž od pěti....
ještě že je zítra volno - čili manža doma .-) nějak se naučil jezdit těsně před naším koupáním :-/
27. říj 2010 v 19:36  • Odpověz
@ojo Jejda, no tos mě potěšila... Se bojím, že to bude taky něco takového. No v út jdu k Mudr., tak to pořeším.

@kovalda :grinning: Já dudlík taky nechtěla dávata a nakonec - hodil by se už porodnici. Jak jsem ještě neměla mlíko, tak malý furt šíleně řval, dal se jen ududat na prst. A dudlík jsme nasadili hned po příchodu domů. Zlatý vynález.
27. říj 2010 v 19:38  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jsme byli dneska u dětské a vážíme 4440g a měříme 55 cm :wink: A maminky mlíčko krásně stačí, tak mě dr. uklidnila :dizzy_face:
Bohužel nemám moc čas sem chodit... :frowning2:
27. říj 2010 v 19:40  • Odpověz
@r.m tý jo, tos toho stihla hodně :slight_smile: Já jsem se v pondělí večer rozhodla vařit, ale dovařila jsem to až v úterý k obědu. Malá mě nenechala to v pondělí dodělat. Ale taky bych chtěla už něco upéct.
Heleď, mě někdy malá blindí ještě na konci kojení, když už jen tak cumlá prso a podřimuje. A taky není vyjimkou, že si ublinkne i hodinu po koju.
@lio tak to máme s těma manželama stejný - ten můj to kolikrít nestihne ani na koupání :angry: A to se před porodem chvástal jak bude koupat on. To bysme ale museli koupat v 9 večer :rolling_eyes:
27. říj 2010 v 19:43  • Odpověz
@eliska_v gratulak ke KO. Jakou jste měli propouštěcí váhu?
27. říj 2010 v 19:44  • Odpověz
@lendaw :4000 g
27. říj 2010 v 19:45  • Odpověz
tak po o se stavila kámoška, pak jsme zacvičili, nakojili a vyrazili kolem 4 na procházku s babi, nakonec jsme se šli ohřát k nim a teď jsme dorazili. Malej dochrupává, já odmrzám. brrr kosa jak hrom. To mě lákali známý, co jsem x let neviděla dneska do hospody, ale jak je tma, tak mě se už táááák nikam nechce. No lenora prostě, hlavně za hodinku a půl zas spěchat dom na kojo :confused: . Asi zůstanu zas u domácího kina v podobě té naší sovičky :grinning:. Celý den opět prochrněl, tak jsem zvědavá do kdy se dneska chystá ponocovat :astonished:
@r.m : Martínek je krásnej, ty foto s medvědem jsou boží :wink:
@lendaw : tak super, že už dokrmujete jen občas večer. Náš má taky takovou hrubou kůži na obličeji, tak se na to schválně zeptám. Obličej má pořád suchej. Tak to netuším, my měli v nemocnici zánět spojivek, tak jsme měli kapičky.
@lio : taky máme pračku žroutku ponožek, už i Adámkovu rukavičku sviŇucha schroustala. Ten můj mi to furt nevěří :confounded: . Si myslí, že mu je asi někam schovávám :grinning: Do solný jeskyně chodí kámoška, máme jí kousek od baráku, tak bych pak taky ráda vyzkoušela, ale určitě dýl. Já vánoce milovala jako malá, jezdili jsme všichni na chalupu na hory a bylo to naprosto úžasný, u večeře a u stromečku nás bylo 9, prostě paráda. Teď už to nebylo ono, ale jak jsou děti, tak to bude už zas o něčem jiným. Hlavně za rok to bude už paráda, ty jejich rozsvícený očička vidět :grinning:. Já teda nemám ráda to schánění a vymýšlení dárků a lítání na poslední chvíli po obchodech :frowning2: natož teď s mimi. No snad toho hodně obstarám přes ten net.
@lendaw : já jsem takovej závislák, že jsem si nedokázala představit nikdy vánoce bez našich. Takže my to dělali tak, že jsme si s přítelem dělali vánoce spolu 23.12, pak 24.12 na véču jsme byli každý u svých rodičů a po véče jel můj popřát našim a já s ním pak jela za jeho a spali jsme tam. No taky blázinec, je to sice jen 12 km, ale nevím jak to vyřešíme letos.
@eveluska : já jsem taky nepečící tip, patlala jsem jen rafaelo koule a vosí úlky. Jo jednou omylem ten můj koupil před vánoci místo listového těsta linecké, tak jsem dělala kolečka :wink: to muselo být super vánoce v takovým počtu trávit :wink:
@suik : to, jo taky jí dej takovej osobní dárek jak ono tobě, teda k narození svíčku a dupajdy, no dobrýýý :slight_smile: No vidíš, šikula takhle na pečení :slight_smile:.
27. říj 2010 v 19:53  • Odpověz
@kovalda dík .... a tu hlavicku podepřeš jak, tím šátkem? Já zkoušela kříž s kapsou venku, ale jen na chviliku, ale hlavinka ji koukala ven, tak nevim, jestli to bylo dobre....
to je báječný to šátkování, co? Mám z vás radost, že ti to jde. Já myslela, že prošátkuju den, dkyž nechtěla spát a byla protivná, ale ne....jen dopoledne, to se mi krásně povedl kříž s kapsou vevnitř, moc hezky drží, tak snad se nam bude dařit i nadále. Napoprvý se mi to vždycky pěkně povede a pak už ne :unamused:

taky se divim, že jste vydržely bez dudliku tak dlouho, ja ho nasadila hned prvni den, co jsem se vratila z porodnice, chvilku ho dudala, pak ho nechtěla, tak jsme měly pauzu a ja to ani nezkoušela a jednou nějak nic nefungovala, tak jsem ji ho vrazila do pusy a byl klid. nechci aby ho ale mela moc dlouho, takovy velky chodici díte s dudlikem se mi teda nelibi.... a dkyz vezmu karpa, tak rika, ze na nej taky vznika psychicka zavislost a blbě se odvyka a pro dite to je taky narocny.....

no z kalhot mam fakt radost :grinning: , jen doufám, že to zase nenaberu zpátky docela bastim...

s tim masem, nedelej si z toho hlavu, evidentne telo potrebuje maso a treba ho potrebuje v mlicku i mala. Skoda, ze v cechach neni jsou moc dobre dostupny cerstvy ryby, ty jsou bajecny, ... teda ja na ne nikdy moc nenarazila

@petja ja jsem taky ultra malinka, ale pekne oplacana, XS se blbe shani, ale zase nektery firmy zase ignorujou velikosti 40 vejš a někdy ta XS bývá ve slevach, páč se do ní jen tak nekdo nenarve.
27. říj 2010 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.