• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@lotyna : to se ti nedivím, že chceš vyměnit dr. drzoun jeden. Super, že kyčle o.k. Já teda taky nestrojím ještě skoro vůbec to naše mimi. Je teda asi horkokrevnej po tatínkovi :wink: , díky bohu. Já pěju ódy na toho, kdo vynalezl dudlík. Fakt super věc, když brečí a stačí jen tahle věcička. No kdo ví jak budu mluvit až ho to budu chtít odnaučit, že :grinning:
@zvirka : díky :slight_smile: tak super, že jste dneska přes den spací, třeba to tak bude teď pravidlem. Možný to je, že je to už teta :pensive: Mě to dřív ručně šlo, teď už nic moc :unamused:
@hanncca : gratulka ke 3 měsícům :slight_smile:
@kovalda : ono si tělo řekne co potřebuje, takže bych si z toho nic nedělala. Žanda si určo pošmákla :wink: ,hlavně že je s dudákem klidnější, neřešila bych to. Spokojené dítě - nade vše :wink: to je teda šikulka, takhle už pást koníky
@lio : taky jsem už tohle párkrát měla, tu bolest na MS, ale spíš jsem přistydla
@r.m : my taky blindili i po 2 hodinkách, teda spíš si ubliknkul jen, ale už je to lepší
@eliska_v : tak super, že mlíčko stačí :wink: a že Daliborek přibývá
@suik : já taky teď teda dlabu fest. Ten můj si ze mě dělá srandu, že toho sním víc než on a ke všemu si teď poslední dobou ujíždím docela na sladkým :stuck_out_tongue_closed_eyes: , který jsem předtím vůbec nejedla. Jo a ještě v noci, když mládě usíná kolem půlnoci.
27. říj 2010 ve 22:25  • Odpověz
@beru3nek já jím hermouš i nivu..jedla jsem v těhu a i teď jím...ne po tunách, ale jedla..občas jo...jelikož miluju sýry.
27. říj 2010 ve 22:38  • Odpověz
@kovalda : jo jo , to máme. Usnul asi před pěti minutama, ale za chvíli se zas vzbudí hlady :astonished: Našt. to dospí ráno, kdyby ještě vstával v 6, tak mě mrskne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@eveluska: já s Adámkem vojtovku :unamused: Kdo to vidí, tak ho lituje broučka. Babi když nám asistuje, tak se mu snaží pomáhat krčit nožičky, aby to měl rychleji za sebou :grinning:
@kovalda: dobrou a pohodovou noc, tak to je teda přírůstek, chybí omdlévací smajlík :grinning: My máme taky delší pauzu jen jednu, pak to jsou ty 3 hodinky max. Užijte si návštěvu
@suik : super, že krásně pasete, a že se koprovka povedla :wink:
@lendaw : já se bála lysterie, tak jsem v těhu nejedla. Teď se tím cpu hrozně, no vyloženě absťák na tyhle sýry. mňam. dobrou
@lio : to jste si nadělili ten nejhezčí vánoční dáreček :wink:
@suik: dej si jedno a uvidíš jetli se neosype.
27. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz
@lio to byly hlavne vyjimky, kdyz jeste nebyl rezim, ted tak osma - max. pul devata, ale to taky vyjimecne.

levanduli spotrebovavam po kilech, mam normalni na pleny a pak redenou na masaz, ta uz taky dochazi, budu muset zase objednat.

@beru3nek no ja jsem hlavne spatna, ne ze nezvladnu utesit, ale ze nezvladam to ze to nezvladam a vztekam se a jsem hysterka :confounded:

@laurinka.22 my mame taky neco 56, neco i 50/56 ... jen ta bodycka jsou mala a pyzamka uz pomalu taky, ale to je kvuli plene.
27. říj 2010 ve 22:54  • Odpověz
@beru3nek dám, a uvidim, bojim se hlavne opruzeniny....
a ani nebyla tak tezka, ta koprovka, prichazim na chut omackam, hlavne se mi i dari.

@discreet určo zkuste ritual... ja jsem ho dvakrat porusila, poprve se to mozna nepocita, ale dala jsem misto karpa spaci pytel a podruhe jsem vynechala pokoupaci cucnuti, pekne mi to pripomnela, myslim, ze neplakala, ale neusla
27. říj 2010 ve 22:57  • Odpověz
autor
@suik - jo tak my používáme jednorázovky, ty látkovky to je jasné, že jsou objemnější.....
ale jak máme ty malé hadřiky, tak mi ani nepřipadá, že roste.....i když roste, ale zatím jí to pořád je....pyžamka padesátky jí byly zpočátku volnější, ted jsou tak akorát, tak jim dávám tak čtrnáct dní a pak je vyřadíme už taky.....
jo a pár čepiček jsme vyřadili, ty byly fakt malinkaté....
27. říj 2010 ve 23:15  • Odpověz
@laurinka.22 u nas taky tak....na zacatku ji to bylo volnejsi, ted to pekne vyplnuje. Nekdy davam na noc papirovou plinu a to je ji to tak akorat, ale moc dlouho uz ne...

cepici budu muset vyradit jednu, tu nejhezci a nejsikovnejsi zimni :cry: nelezla tolik do oci, mela ji na sobe asi dvakrat. Ostatni co mam jsou velky, tak budu muset dokoupit.
tu co mela ale po narozeni, tak ji furt jeste je, ta je hodne sikovna, ta mi bude chybet.
27. říj 2010 ve 23:28  • Odpověz
autor
no já měla právě před porodem pocit, že máme strašně málo čepiček.....tak jsem dokoupila, něco jsme dostali a hlavně nás zásobuje moje mamka, ta jí jich upletla už víc jak deset.....ale krásných, to musím vyfotit, jak z časáku.... jinak dáváme bavlněný tenký zatím....
27. říj 2010 ve 23:32  • Odpověz
Přeju dobré ránko :slight_smile:
@lio:měli jsme podobně zaděláno já sělala test okolo 14.12 první nic nedočkavka tak jsem test schovala že ho pak vyhodim a tak po 10minutách mě napadlo ještě jednou juknout a byli tam to byl šok ale já si to myslela měla jsem stejné příznaky jako u prvního těhu :wink: a vánoce byli krásné rodině jsme to řekli na štědrý den
28. říj 2010 v 07:08  • Odpověz
@suik mě z únavy taky občas ujedou nervy a kolikrát to i potom i obrečím, že to nejsem schopná zvládnout. Ale prostě ještě nezvládám to, když prcek řve, doklečka vyplivuje dudlík, ručičkama vztekle mává, hlad nemá bo byla právě nakojená, je čerstvě přebalená a vůbec nic nezabírá. A já jsem vyčerpaná a chci spát. Stalo se mi to tak 2x-3x nad ránem. :frowning2: POmáhá mi na pá vteřin zavřít oči, párkrát se nadechnout a obvykle najdu trošku energie na další konejšení.
28. říj 2010 v 07:35  • Odpověz
čauky
u nás noc kapku neklidná - cvo chvíli jsme nahazovala dudlík ...ale vzhledem k možným alternativám trávení noci to ještě nebylo tak zlé :slight_smile:

ad vyjetí na prcka - doporučuju knížku http://www.poznani-knihy.cz/detail/8/19432/herman-marek-najdete-si-sveho-martana - mj. se tam píše, že se absolutně bez chybičky tohle zvládnout nedá a že je pro dítě hlavně důležité, aby toho dobrého bylo více, což bez pochyby je u všech mám,které se starají ..je to strašně banální, ale někdy na na to zapomínáme - tak se nestresujet :wink:

ad velikost 50 - tak do toho jsme verču nenavlíkla ani v prvním týdnu :grinning: - i některé 56 měla hned knap :slight_smile:

ad těhu - no já o vánocích ofiko nevěděla, ale čula jsme to v kostech, i když to ještě ani nebylo v plánu, ms měla být až mezi svátkama - test jsem si dělala až před odjezdem na silvestra
28. říj 2010 v 09:20  • Odpověz
u nás noc super malý spal od 8 do 6:30 ale to bylo asi tím že včera nespal celý den tak byl unavený no a o pl 7 pojedl a spal do ted
28. říj 2010 v 09:28  • Odpověz
@antana123 nám na štědrý den ještě nebušilo srdíčko, takžejsem to řekla jen manžovi, že ted je to v rukou božích a uvidíme....a pak sem měla srdeční akci potvrzenou až v lednu, bo doktorka omarodila, když sem tam 30tého jela na KO.
A prezentovat sem to nechtěla....
ty jo luxusní spaní koukám.....my jeli od půl deváté do půl druhé, podala sem dudu, a krmili jsme ve dvě, rozhazoval ručičkama, byl neklidný, i usínání po krmení u mne v posteli bylo dost že jsem schytala pár pěstiček než usnul a ráno pak v sedm.....a ranní venčení psiska jsem provedla v šátku a nasnídala sem se, větrám, bo domča dospává v šátku.....mělo být hezky, ale je tam docela zataženo a když fouká vítr, je dost chladno, jinak bez větru by se to dalo

@hupcza já si taky myslím, že občas ujede každej, jsme lidi a ten nápor je docela značný, zvlášt pokud někomu doma manža nepomáhá, nebo dítko nespí apod.
Heye ty máš tu bundu na šátek vid, je to nositelný i bez šátku? vážně o ni uvažuju.....bo mne šátek chytil natolik, že si myslím, že bych ji využila.....taky koketujeme jet na víkend na hory a tam s rozepatou bundou bych jela nerada.....ted to řeším nedopnutou flaušovkou..sousedka mi radila mikinu přepásat přes šátek, no zase nechci vypadat jak puma a jak debil.....hodila bys mi sem ted odkaz znovu, sem si ho neuložila...díky moc
28. říj 2010 v 10:14  • Odpověz
@lio no já měla bušící srdíčko den před štědrým dnem myslým a řekli jsme to jen rodičům,ale chápu to ostatní se to dozvěděli až po 3měsících :wink:
28. říj 2010 v 10:17  • Odpověz
@antana123 no my asi taky, ale já šla na KO 20tého a pak až 30tého a to byla dr marodná tak jsem šla až první týden v lednu....jelikož v lednu byla inventura kteoru každej rok s mamčou a kolegyněmi děláme, tak jsem to mamče raději řekla, bo jsem za stejně měla pocit, že je to na mne vidět ( mamča se o svém tě udozvěděla na 24tého a dyž tu byli ježit dárky, tak říkala jak to byl hezký dárek a tak a my to už vlastně věděli - pak říkala, že to netušila, ale že tu vládla taková zvláštní klidná atmosféra /ne že by u nás jindy byla itálie/ ale prý taková zvláštně klidná a pohodová a oba jsme zářili prej..ale těhu ji prej nenapadlo tak envím..../ takže Domča už má za sebou i inventuru :slight_smile:))
no a to že nepiju u tchánovců na tchýni narozky štědrý den jsem zamaskovala tím, že řídím..pak mi bylo večer ouvej, dyž manža si dal přípitek a já musela jet, namrzalo to, klouzalo to a tma....to já nerada jezdím, ale zvládla jsem to a tchánovci nic netušili....a pak jsme tam v únoru jeli slavit s týdenním zpožděním narozky tchána a furt nám rvali alkohol, tak já že se nejdřív najíme a pak jsme jim dali velký nafouknutý balonek, v něm tři malé a dudlík a oba dostali v obálce "oznámení" ...no tátovi ukápla i slza (což se taky jen tak nevídá) a pak tedy tchýně pronesla něco jako " no konečně" ....(sme spolu 10 let ) :grinning: n oa pak to začlo, jak nám všecko koupěj, zaříděj, o nic se nemusíme starat...no věděla jsem dobře, proč to tajit do poslední možné chvíle :grinning:
28. říj 2010 v 10:26  • Odpověz
@lendaw @hupcza díky, knížku si ukladam a pisu si k jeziskovi :wink:
ja se cejtim z toho hodne spatne, obzvlast ve spolecnosti takovejch supermamin....nekdy musim konstatovat, ze nejsem tak dobra, jak jsem si puvodne myslela (jako pred tehu - deti jsem zboznovala a rada si s nima hrala, ale realita je trochu jina :grinning: )

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/suik/album/jen-tak/5661769/ juknete sem, mozna to znate, ale je to bozi! Bude se hodit :slight_smile:
28. říj 2010 v 10:28  • Odpověz
@suik nevěš hlavu, jak s oblibou říká HUP, to si sedne :slight_smile: nebereš na tyhle pocity homeo? či bachovky?
28. říj 2010 v 10:47  • Odpověz
@lio bachovky chlemtam rovnou z lahvicky :grinning: ... ne kecam, ale kapu a nejak to nefunguje :unamused:
28. říj 2010 v 10:54  • Odpověz
@suik krizovky?
myslím že by to chtělo přímo nějaké jednodruhové, tohle je hlubší problém, než jako nárazová krizovka....
28. říj 2010 v 10:57  • Odpověz
@suik moc hezký článek :grinning: Myslím, že už jsem ho někdy četla, ale ráda jsem si ho v aktuální situaci připomněla :grinning: Jen škoda, že ten plat za tuhle supermanažerskou pozici není zrovna adekvátní :rolling_eyes:

Dítě mi konečně usnulo - byla vzhůru od půl pátý a ne a ne zabrat. 3 x jsem jí mezitím nakojila, pak čumákovala v lehátku asi 2 hodiny na pandu a poslouchala Nohavicu a ve zbylém čase buď kadila (pořád nechápu, jak jsou některá miminka schopná nekadit i několik dní - to naše kadí snad každý 2 hodiny) nebo trénovala plivání dudlíku do dálky. Tak toho spánku teď musím využít a pustím se do žehlení. Táta se na nás dneska vybod, svátek nesvátek musel do práce. Jejich zákazníci prý jedou i o svátek, tak musí taky fachat :rolling_eyes: Snad aspoň o víkendu si udělá čas. :rolling_eyes:
28. říj 2010 v 10:58  • Odpověz
@lendaw novidíš, a Domča mi chrupe od půl deváté v šátku a já ted s hrůzou počítám, že už to sou 4 hod od jídla, takže du budit :slight_smile:
po o vyrazím s mamčou do takka, mám od tchýně slevenky na 80% a pak bude mamča hlídat a jedu s manžou do makra, bo naše zásoby nejen žrádelní jsou na nule....
28. říj 2010 v 11:01  • Odpověz
@lio: jj ...vytáhneš tu vložku a je to normál bunda- nosím ji i teď, když jdu s kočárem - není to žádná exkluzivní bunda - ale na běžné sportovní nošení k džínám vypadá slušně http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/bunda-mam-coat-3v1 ...jsou tam i jiné, ale dražší
jako s rozeplou bundou se dá chodit ....ale v zimě už pod to pěkně táhne
teda to je zajímavé, že jste měli už kolem štědrého dne srdíčko ....já měla tak 3 týdny od poslední ms - to jste měly být rovnou srpnovky, ne
@lio: ségra taky tušila, že se něco děje - máme k sobě blízko
@suik: tak ono dítě sousedky, které je na návštěvě dvě hodinky a to pouze když je zdravé, je vždy něco jiného než vlsatní, které máš u sebe na 24hod a 18 let minimálně ...ale i pak si myslím to nějak zvlášť nekončí - já to psala hned začátkem diskuse :wink:
ale nedělej si iluze, že je někdo, kdo to dá bez jediného škobrtnutí :wink:
jako ondra se v té nemoci, co měl tak zdekompenzoval, že mě naprosto odmítal - když jsme byli sami doma, postavil se ke dveřím a skoro tři hodiny ječel, že chce tátu a nebo babičku (do té doby byl jen rozmrzelý z nemoci)....normálně jsme se po dvou hodinách rozbrečela taky, že mu neumím pomoct ...prostě potřeboval opečovávat kontinuálně a já nemohla, protože tu byla veronika (zvládla jsem mu tak 4x za hodinu předělat plínu a trošku si s ním pohrát, navíc jsme nemohli en, což je pro něj stres, kvůli té horečce)...trvalo to jen dva dny, ale normálně se mi svíral žaludek ....věděla jsem, že to přejde, že jsem mu nic zlého neudělala, ale bylo to hrozné ...teď už jsem zase na prvním místě a dlouho nic ....dneska ráno vylezl z pokojíčku a mazal přímo za mnou do postele, táta ho už zase nebral
28. říj 2010 v 11:08  • Odpověz
@suik: to znám a je to pravda - já jsem měla pod sebou 22 lidí, řídila jsem 7 projektů a přípravu několika dalších deístek ....a můžu ti říct, že brnkačka proti mateřské :slight_smile: ....ono totiž z práce dojdeš domů - třeba pozdě, ale alespoň v noci vydechneš, nebo o víkendu si někam skočíš.....a když už je moc zle, vezmeš si volno ...prcka máš na doživotí
ad bachovky - na e-bach.eu ti udělá grátis konzultaci po telefonu nebo mailu

@lio: já dneska razím k holičo - naposledy jsme byla jako těhule, takže vypadám, jako by do mě uhodil blesk :grinning:
28. říj 2010 v 11:12  • Odpověz
@hupcza dík za odkaz, právě kvůli ceně nechci koupit nějakou která se mi líbí z obrázku, takže na ten web koukám ale nepamatovala jsem si, se kterou máš zkušenost, dík....
právě s rozepatou budnou to jde ted, i když občas mi pod ní pěkně foukne.....ale v zimě jako fakt v zimě to nedám...sem hrozná zmrzlina :slight_smile:
k holiči se objednávám od porodu.....furt beru ohledy na manžu a tak a chci ho zaměstnávat co nejméně, ale tuhle dyž dorazil místo avizovavých šest skoro v půl osmé, jsem mu "vrazila" domču a že je čas koupat..kupodivu věděl že přestřelil a tak si fofr umyl ruce a šel bez keců koupat....
mě ty nákupy neberou, ale už potřebuju něco na sebe :grinning: to dorazí kámoška v sobotu a neska s mamčou dem pro Domču něco nakoupit...než mi zase tchýně nakoupí nenositelný/ velký/ věci...a jako fakt velký....

jj mimčo máš 25 hod denně..sebenáročnější práci máš jen "těch x hodin" a max si vezmeš volno, víkendy někam vyrazíš....to od mimča ne...nějak si tohle nemůžu připouštět bo pak upadám do depresí v UVOZOVKACH ...ale momentálně je nám max fajn...

jj přimlouvám se ke konzultaci a namíchat bachovky přímo na tvůj prob..krizovka je moc obecná a tohle je dost specifický prob.....
28. říj 2010 v 11:19  • Odpověz
@hupcza a jinak se srdeční akcí.....my srpnovky s Ant tedy byly :grinning:, sice nás předběhlo pár zářijovek, ale termín jsme tu měli jako první :grinning: já měla poslední ms 10.11., cyklus kolem 35dní..takže tak....
28. říj 2010 v 11:20  • Odpověz
@hupcza jo ale ta bunda je normoš zvnějšku fleece že....a je teplá? jako do zimy do sněhu....
28. říj 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

dneska noc stejná, kojo ve 3h, ale zase neusnul a čumákoval až do 4h :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

@suik mě taky ujíždí nervy...třeba právě ve chvílích, jako je dnešní noc, když prostě čumí a nechce spát a já bych spala :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi 3x jsem vstávala dávat dudla, ten plival, když už vypadalo, že usíná, tak začal M. chrápat nebo se hejbal Tomáš :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako neměla bych si stěžovat, Radim neplakal, neřval, jen byl vzhůru,ale já tím taky nemohla spát a už jsem byla nervní...abych se přiznala, tak když mi Radin nechtěl vzít dudla, tak jsem řekla, ať si teda trhne a lehla si :rolling_eyes: místo, abych ho v klidu vzala do náručí a pochovala, možná by tím usnul rychleji...no jenže v tu chvíli to neumím :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: v tomhle jsem určo špatná matka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
paradoxně třeba když pláče, tak mi ho je líto, že ho určo bolí břicho a to jsem klidná a chovám ho, utěšuju a tak :sweat_smile:
a jsou situace s Tomášem, kdy bych to měla řešit jinak, ale slízne ji přes zadek, jak mi ujedou nervy :rolling_eyes: třeba jak se nechce přebalovat a kroutí se, tak mu dám na holou :confounded: toho pak taky lituju...no snažím se teď na to jít jinak, že mu říkám básničky a tak a přes zadek dostává, jen když opravdu je to nutný :sweat_smile:
28. říj 2010 v 11:26  • Odpověz
@hupcza dobrý, už sem tu bundu prostudovala .....:slight_smile:
28. říj 2010 v 11:26  • Odpověz
jinak já určo supermatka nejsem...jen mám štěstí na hodné, neřvoucí děti :sweat_smile:

ad otěhotnění...o vánočních svátcích jsme akorát zadělávali :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2010 v 11:27  • Odpověz
@lio jo jo souhlas mi byli srpnovky já měla poslední ms 16.11 a cyklustrval 30dní :slight_smile:
28. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.