• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
tak jsme byli venku...no paráda..na slunci teplo skoro na tričko :sunglasses:

@hanncca tak ještě něco přikup :slight_smile: jujda paleček :astonished: rychle odnaučit :wink:

ad spaní, Radim vytuhne jak se mu zachce a je jedno jestli v kočáru nebo doma...no ale v kočáru spí skoro vždy
:slight_smile:

@petja mě pediatr v podrodce řekl, že TBC je bez reakce...Tomášovi to dr. taky mačkala asi na 2x...hnis měl hluboko, takže ještě i ve 3.měsíci a posunulose očko hexy.... ale u Radimka už nechala, že to má hezky zaschlé, že by mu samo měl vypadnout takový špuntík..a taky že jo :slight_smile:
29. říj 2010 v 17:45  • Odpověz
@ojo jo,to ti může @hupzca napsat,jak je TBC bez reakce :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych nedovolila nic mačkat

@eveluska jo,to Filda vytuhl aji ve stojícím kočárku :wink:
29. říj 2010 v 17:49  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
nějak nemám čas chodit na počítač, občas si něco přečtu, ale to tak jednu stránku ze sta :wink: ..... takže co jste všechno probrali vůbec netuším......
Ale budu muset sem zavítat už zase čestěji, mám teď plno dotazů :wink: Chtěla jsem se zeptat, jestli dáváte očkovat proti pneumokokům, nemůžu se nějak rozhodnout, jestli jo nebo ne - jinak bych asi zvolila ten Synflorix. V pondělí jdem k doktorovi - už budem mít za sebou šestinedělí :wink:, a chce vědět jak jsme se rozhodli.... Bojím se vždycky těch reakcí, co můžou po očkování přijít, tak váhám.....
A ještě mě teď napadá jeden dotaz, co na rýmu? Stelinka docela dlouho už chrčí a to hlavně v noci...doktor jí minule poslouchal a prý je v pořádku - když jsem řekla o tom chrčení, tak se jen pousmál - asi co jsem za bláznivou matku, nebo co?? :confused: :grinning: Tak nevím, pro jistotu jsme zašli pro něco do lékárny - dali nám Mucosolvan Junior.......jenže já jsem se ještě neodhodlala ho použít - nechci jí cpát tou chemií zbytečně - radši bych si tady nechala poradit něco přírodního, jestli vám něco zabírá...snad jo :wink:
Díky za rady! Já se teď přestěhuju k televizi na Prostřeno, dokud Stelča spinká...jinak včerejší noc byla teda nejhorší za celou dobu, vstávali jsme každý 2 hodiny, a to jsme měli doposud noci ukázkový...no snad to byla jen vyjímka :slight_smile: :wink:
29. říj 2010 v 18:22  • Odpověz
@lendaw: jé, tak spinkací intervaly máte moc hezký, holky, jak to všechny děláte?

@rennu: jejda, chuděrko. A máte teda něco na tu rýmu, aby to přešlo? Užijte si návštěvu, snad to hezky zvládnete.

@suik: my budeme časový posun řešit taky jen kvůli koupání. JInak žádné jiné činnosti nemáme pravidelně na čas.

@beru3nek: vítej do klubu protivných matek :slight_smile:

@suik: intervaly máme velmi podobně :slight_smile:

Jinak u nás bylo taky krásně sluníčkovo, byla jsem venku jen ve svetru a i ten jsem měla rozepnutý. Odpo jsme byly se Žandou věšet venku prádlo a to jsem šla jen v tričku, protože jsme se hřály s Žandou.
No odpo, aby vůbec spala tak jsem udělala to s tím kočárkem, ale spala jen 45 minut. Nakrmily jsme a další hodinu jsem se pokoušela ji přesvědčit, aby spala, nic. Tak jsem ji hodila do šátku a za 5 minut tuhoš. Tak jsem s ní doteď žehlila, položila ji, spala 10 minut a zas nic, ... co s tím?
29. říj 2010 v 18:25  • Odpověz
@kovalda já myslím,že nic,přijmout to a v noci bude určo zase v poho,nebo zavinout :wink:

@daja.had ..nic navíc očkovat nehodlám,co já vím,tak pneumokoky který se tady očkujou jsou americký kmeny,který tady stejně neonemocníš,nepotkáš je tady,takže dle mě zbytečné,stejně tě neochrání,ba spíše oslabí a otevže tak cestu jinému kmenu... :confounded:

Pa pro dnešek se loučím,děti volají!!!
29. říj 2010 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz
@hanncca: no krásně cumlá :slight_smile:

@petja: no s tím spaním v kočárku jak kdy. První jízdy takhle dávala, že spala ještě hodinu, pak jako když utne a teď, co má dudlíček, tak spí většinou tak ještě hodinu. Ale přijde mi, že mi to nabořilo jakékoliv jiné spaní. V noci jsme měly 2x za sebou první interval 5 hodin a teď nic, teď tak 3 - 3,5 hodiny a ostatní většinou po 2 hod.
Jinak jasně, že malou můžeš vázat i přes den, jsou tak klidnější, samozřejmě ji během dne dopřej někdy čas, kdy bude rozbalená.
29. říj 2010 v 18:35  • Odpověz
@petja ja myslim, ze urcite, my se bez toho nekdy neobejdem....dneska taky celej den nespi, jen asi dve hodky v satku....byla chvilku na dece, taky jsem natahla ten vrsek a hracky, ale vydrzela to chvilku, o nejakym uklidu si muzu nechat zdat :unamused: sudlam tak po kouskach.

@kovalda me taky pres den nespi - v kocare ji ale neobalamutim, jakmile stojim, place, ale kdyz dlouho jezdim a kodrcam, tak vydrzi, ale pet minut je malo.....nam zabira bud houpacka a dudlik, ted uza ale moc ne, a pak do postylky pustit nahlas nahranej fen, zakarpovat a dudlik, kdybych mela hacku jeste ji dam tam - v podstate celyho karpa a to spi. Zrovna ted jsem to udelala, je uz taky pekne protivna a pretazena. Musim neco uvarit k snedku, teda ohrat kupovany knedliky. :sweat_smile:

@hupcza vcera jsem cetla, ovsem z rychliku, u tebe v komentari neco o kresleni lezaty osmicky kolem oci....v noci jsem si na to vzpomela a kreslila ji prstem po obliceji kolem oci brejle, docela to fungovalo, dalo to sice praci, ale oci zavrela, kdyz se chrula, tak prestavka a pak zase....rano taky, to pak jeste oci otevrela, a ja uz to vzdala a otocila se na druhej bok a usla, ona ale taky...

odkud to mas?
29. říj 2010 v 18:54  • Odpověz
@kovalda a šátek v pohodě? Já začínám mít problemy, jde mi blbe navazat a ona se vzteka a napruzi se, takze tam nejde dat....pak ale taky vytuhne.
29. říj 2010 v 19:00  • Odpověz
@kovalda Bětuška je celkově hodně spací. Když přes den zabere, musím jí po 4 hodinách budit na kojo. A je jí uplně jedno kde spinká. V postýlce, v hacce, v kočáře...všude je to stejný. Do postele k sobě si jí beru jen když už tam jsem sama a můžeme se roztahovat.
29. říj 2010 v 19:09  • Odpověz
@daja.had na ty penumokokoy jsem se taky tady chtěla zeptat. Už se nás u Dr. ptali a že si to máme rozmylet do prohlídky ve 3 měsících, kdy budou očkovat. A taky si máme rozmyslet rotaviry. Dostala jsem letáky, tak to musím načíst a potom prohledat internet a zjistit další info.
29. říj 2010 v 19:12  • Odpověz
@petja: zavinuju furt. Takže už zbývá jen to přijmout :slight_smile:
29. říj 2010 v 19:13  • Odpověz
@suik: já dělám ten úvaz, kdy to vážu rovnou s ní. Dopo jsem teda málo utáhla kapsu, tak hlavička nebyla tolik napevno, ale odpo už se mi to povedlo pěkně :slight_smile:
No, mít hacku, tak ji tam taky dávám, karpa zkouším taky, je zavinutá, mám ji na nohách či v náručí a buď houpu nohama nebo skáču na míči a ššššš a nic, ... Tak nevím. Usíná jen v kočáru nebo u mne. Jakmile ji ale odložím, tak dá tak max. 10 minut. Holt chce být asi se mnou.

@lendaw: tak to máš super, že Bětulinka tak pěkně spinká.

@daja.had: nee, očkovat nebudeme - teď jsem to odmítala v poradně.
29. říj 2010 v 19:17  • Odpověz
Dobré info o očkování jsou na rozalio.cz
29. říj 2010 v 19:17  • Odpověz
@kovalda mě vždycky spolehlivě vytuhla, když jsem dokrmovala, ještě než se mi začalo pořádně dělat mlíko. Zkus třeba odstříkat a po kojení jí dát ještě nášup lžičkou. Možná to zabere. Snad mě tu někdo nerozcupuje, že radím nesmysly :sweat_smile: Ale u nás to zabíralo. Do 15 minut byla vždycky tuhá.
29. říj 2010 v 19:18  • Odpověz
holky, já jsem furt nesvá :frowning2: ...myslíte že můžu mít v levým prsu míň mlíka než v pravým?? :confused: :fearful: jsem malýho kojila před pátou (z levýho) a od šesti zase pobrekával, dudal o stošest, tak jsem mu zkusila nabídnout prs, tak tahal, po chvíli se pustil...ale furt byl neklidný, v kolíbce vůbec nechtěl být, šponoval nohy a zklidnil se, když jsem na něj koukla nebo ho vzala do ruky...teď před sedmou i zaklapnul oči..ale když jsem ho položila, tak zase otevřel, ale už nebrečí a povídá si :sweat_smile:
tak jsem se bála, že mu kojo z levýho nestačilo a nebo jestli to je ta kolika, páč vždy od šesti do sedmi takhle pobrekává...tak já nevím :fearful:

no asi stejně pojedu v Po k dr. abych se ujistila, že přibejvá :sweat_smile:

@petja aha... :confused: s mačkáním mi to nepřišlo nic hroznýho...nevím, já svojí dr. věřím dost a Tomáš při tom ani nepíp :sweat_smile: toho pneumokoka taky asi očkovat nebudem...neočkovali jsme ani Tomáše, dr. říkala, že to nepovažuje za nutné... :slight_smile:
29. říj 2010 v 19:19  • Odpověz
@kovalda díky za odkaz, hned si to jdu proštudovat, dokud Bětka zírá na pandu
29. říj 2010 v 19:23  • Odpověz
@ojo Bětuška byla takhle neklidná včera, ale u obou prsou. Sála třeba 5 minut a potom začala prso vyplivávat, brečet u kojení, kroutit sebou a dneska je pravý opak. Já se řídím podle množství počůraných plínek. Je jich dost, takže dle toho usuzuji, že mlíčka je už taky dost.
29. říj 2010 v 19:27  • Odpověz
tak procházka byla super. Bylo krásně teplo, že jsem byla mokrá jak myš, dokonce jsme venku vydrželi 2 hodinky. Dneska jsme celý posunutý tím pozdním vstáváním, ke všemu jsem dneska "matka dne" :stuck_out_tongue_closed_eyes: , malej řval po hodině a třičtvrtě od koja, já v domění že prdy ho chovám, nic. Ještě že máme toho tátu, prý kdyť má hlad a ono jo. No fakt perlím dneska. To máme ještě kolo cvíča a mytí, tak můžem nejdřív o půl 9 :frowning2:
@lendaw : tak aspoň, že jsi nestihla zabrat, to pak naštve. jé tak super, že na padnu se Bětuška směje :grinning:
@safryy : užívej návštěvy :wink: tak super, že máte konečně ten správnej dudu a že je Verunka taková spokojená výletnice :wink: Máte krásný fotky, Verunka je teda kus baby už :grinning:
@lendaw : tak to jsi dobrá s tou prací :wink:
@ojo : taky se směje občas u konci koja jako konečně mám plný bříško si asi říká :wink: 50 ml po koju, teda to je dobrý. Já pak nemám skoro nic. Tak jsem si zas nasadila homeo a gravimilk, když mu dávám i druhý prso, aby měl dost. Ježíš 4 dny, to musí být hrůza potom / 16 si neumím vůbec představit, ale prý je to normoš/. Náš když mu to druhý den nejde, tak je hned z toho víc mrzutej mi přijde, asi ho to bříško bolí.
@hanncca : my donedávna používal ty nejmenší, teĎ máme taky 3-6 ale máme jich strašně moc, tak se bojím, abychom je vůbec vypotřebovali. Tak to jsem ráda, že jsou ty MIDI velký, tak snad nám tyhle ještě chvíli vydrží.
@suik : taky posun neřeším. My máme každý den naprosto jiný :grinning:
@hanncca : tak my už je máme asi měsíc, taky to bylo poprvé hrozný je vidět :unamused: no nezvykla jsem si na ně doteď :pensive: Míša je slaďoučkej s tím palečkem :wink:
@suik : no to vám teda nezávidím ty dvojhodinovky :angry: . Já doufám, že to zas budou brzo 3 a více
@kovalda : tak hlavně že spí aspoň v kočáru :wink:
29. říj 2010 v 19:39  • Odpověz
@daja.had : koukám další sprutíkovec Stelinka, tak a´t máte zas ty fajn noci. My na rýmu dávali libenar, vlhkou plínu na postýlku a odsávali. My budeme dávat očko proti pneumokokům. Ještě se musíme poradit s mudr. jaký bude lepší.
@kovalda : nám taky dneska spí Adámek míň než jindy, tak nevím co je zas za divnej den. No radši bych byla v jiným klubu :grinning: jako pohodová máma nebo tak něco :wink: což jindy jsem . Já bych to viděla spíš na sprutík, když nám míň spí a v noci chtějí baštit co dvě hodinky.
@ojo : mám taky v jednom prsu míń mlíka, takže normoš to je. Jestli není zelená stolice, tak by mu to stačit mělo. Mě třeba nečůrá vždy, někdy se mi stane, že je plína suchá :confused:
29. říj 2010 v 19:51  • Odpověz
@kovalda juj, ja myslela ze ji mate, to jsem si te s nekym popletla....zkoušela jsi vysavac nebo fen, ja jsem zjistitla ze to musi byt fakt nahlas.....po chvili to stahuju na min, ale uz se mi taky probudila, ....docela se bojim abych ji neposkodila sluch, byt Karp pise neco jinyho, ale kdyz uz nic nepomaha :sweat_smile: ... jsem ted aspon stihlao ohrat kupovany knedliky...

@beru3nek taky doufam
29. říj 2010 ve 20:20  • Odpověz
@suik : už to trvá druhej den, tak snad to bude už brzo za náma. Tak malej vytuhnul, to je snad poprvé že je půl 9 a on spí. Tak ze cvíča nic nebude a z mytí teda asi taky ne. Vzbudila jsem ho na něj jednou, to bylo řevu. Takže od zítřka budík na 10, takhle by to nešlo teda :grinning:
29. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz
@beru3nek: já dnes byla na procházce taky hodinu a půl a ani nevím jak, jak bylo krásně, tak jsem se kochala a užívala si to. Taky jsem volala mamce - kecaly jsme spolu 45 minut :grinning:, to to pak utíká :grinning: :grinning: :grinning:

@lendaw: panečku, příští týden už pár hodin pracovat? Ty jsi OSVČ? Tak držím palce.

@beru3nek: no jasný, že klub neklidných a podrážděných matek není zrovna něco, kam by se člověk zrovna hrnul, ale mezi skvělý matky jsme se dostaly už porodem, to je jasná věc a máme doživotní členství :slight_smile:. Do toho klubu podrážděných nás holt občas někdo sem tam "prskne" :grinning: Tak ať tam jsme co nejméně a když už, tak co nejkratší dobu :slight_smile:
29. říj 2010 ve 20:26  • Odpověz
@suik: hacku jsem chtěla, ale bohužel, máme blbý stropy. Nu což, nemůžu mít všechno :slight_smile:
Zkouším občas fén, ale mám jen takový malý cestovní a z toho si prd dělá, tak je to asi potichu. Vysavač zabral jednou. Nebyla bys takové zlato a neposlala mi tu nahrávku mailem? Pošlu maila IP. Díky moc :slight_smile:
29. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz
@ojo: ad tbc - jj ..taky se mi na verunku hnali s injekcí a mladý dr. mi říká: ale na to nejsou reakce...tak jsme mu řekla, že to může vykldádat prvorodičkám a ne mi, když jsme se s ondrou přes měsíce trápili - teploty, furt vřídek, prasknutí,vřídek ...každý týden jsme už byli na plicním ...tak sklapnul a veru očkovaná není :slight_smile:

@petja: ondra nakonec něměl rotavira ale kampalobakterii - ale to je šumák co to bylo, každopádně i to je hodně infekční a verča to nechytla

@daja.had: očkovat cokoli navíc nebudu - zbytečná zátěž pro organismus
na rýmu u verunkyx používám toto http://www.nobilis.cz/index.php?lang=cz&page=detail&id=305 a olejík pod nos http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=247

@suik: vlastní patent :grinning:
29. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz
já se docela bojím tý reakce na hexavakcínu a hlavně nevím, jestli jí nedostanem už teď v pondělí. Nevíte jak je to u nedonošenejch? Jak nám řekla o tý kýle, tak jsem byla mimo a můj taky ví prd. Hlavně jsem četla, že dokud není zahojeno očko po tuberkuloze, tak se nemá dávat další očko, a to my furt nemáme :unamused: .
@kovalda : já sama venku tak dlouho nevydržím, ale jak jdu s někým to fakt krásně utíká. Kdyby tohle krásný počásko tak ještě chvilku vydrželo.
29. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky, hlásím se do klubu dnešních nespavců - za celý den až doteď naspala to potvůrka jen asi dvě hodiny, i v kočáře, kde spí vždycky, to bylo dneska jen tak na půl oka a zbytek vzhůru. Už je tak přetažená a tak by spala, ale nejde to a nejde. A s tím souvisí i moje kandidátství na členství v klubu protivných matek, ještěžě si ji vzal teď na starost vzorný otec, protože už bych jí snad musela kousnout nebo co. Jinak rekapitulace dnešních úsměvů - už se usmála na plyšového zajíčka a hrocha, na kolotoč a na tatínka. No matka je prostě pouhý servis, na tu se prostě usmívat nebude, ta pochová a dá mlíko i bez toho. :slight_smile: Jdu dočíst zbytek....
29. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz
@hupcza aha...tak to jsem nevěděla...

díky holky za uklidnění s tím kojem :slight_smile: počůraný pleny taky hlídám...mývá počůranou každý kojo, někdy víc, někdy míň, tak se tím taky uklidňuju :sweat_smile: a myslím, že se říká, když při koju teče z druhýho prsu mléko, tak je ho taky dostatek :slight_smile: což se mi tedy děje...
jak už mám nějaký zkušenosti,tak něco už tolik neřeším nebo naopak řeším víc :sweat_smile:
já piju jeden šálek kojočaje denně, ale je fakt, že flákám mléčný výrobyk a to dost...tak jsem si řekla, že si budu dělat každé ráno kakao :grinning:

Radim byl dneska taky nějak dýl vzhůru, hned taky při posledním koju odpad :grinning: no ještě vzbudím před jedenáctou a snad bude chrnět i v noci :slight_smile: :slight_smile:
jo a dneska se už vykadil :slight_smile: byla to taková pasta, ale normoš barvy..taková tmavší žlutá :slight_smile:
a taky už si se mnou povídá....je to samý "agu" "g" a tak :grinning: :grinning:
29. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz
@beru3nek taky se mi casto stava, ze resim problem, ale uplne jiny.....kdo se v tech prckach ma kolikrat vyznat.

no k tomu posunu, my dneska koupali docela pozde, pac v osm jeste spala, musela jsem ji vzbudit na kojeni, v kybliku byla ticho, ale pak to zas cely provriskala, ted vypada ze spi... po tom celodennim cumakovani byla pekne pretazena. Budu muset uspavaci metody nasadit i ve dne....musi vic spat.
29. říj 2010 ve 21:17  • Odpověz
@daja.had očkovat asi nebudem, nedali jsme ani Tomáška :slight_smile: nicméně, my jsme ze Šumavy, ale kdybychom bydleli třeba v Praze tak bychom dali... :wink:

ten Mucosolvan je na zahlenění...na kašel, ne na rýmu...takže ten přijde na řadu, až když ti bude malá kašlat zahleněně :wink: ale to chčení znám..Tomáš taky chrochtal hlavně v noci....rýmu asi mít vyloženě nebude, to poznáš, že by jí teklo z nosíku nebo by špatně dýchala při koju ....no nejspíš budete mít suchý vzduch v ložnici, tak před spaním malej vytři nosík Libenarem nebo Vincentkou na zvlhčení a dávej ji přes šprušle postýlky mokrou plenu :wink:
29. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz
tak mytí i kojo jsme nakonec zfoukli, ale dneska je teda prďola večer nějákej tuze nenaladěnej, buď má v puse kozu a dudu tak neřve, jinak je zle :frowning2: Šponuje se, tak to bříško nás asi trápí. :frowning2:
@lotyna : Viktorka je asi Adámkovo dvojče, ne? Na mamku taky úsměv ne a ne. Ráno se na ní šklebím jak pako až mě z toho rozbolela hlava :sweat_smile:. Už to vypadalo že se usmála na mě, ale bylo to spíš na polštář pro změnu :grinning:
@ojo : vidíš, tak to taky musím napravit, mléčný výrobky taky moc nebaštím. Asi zas nasadím můj nejtěžší kalibr, černý pivo :grinning:. Zas jsem mu musela dát z obou, prostě to teď něják moc neteče tím sprutíkem se nestíhá asi dělat, bo co :confused:
@suik : jo jo, chtělo by to manuál. To jsme měli jednou, že se přetáhnul, taky bylo pak zle
29. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.