• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj holky, jen na skok, tak jsem dnes volala na gyndu, tak prý to bude s největší pravděpodobností MS, má ji prý po 6nedělí 20% kojících žen. Když nekrvácím extra moc, nemám to řešit, jdu tam v úterý, tak si mě prý omrkne :wink:
29. říj 2010 ve 21:29  • Odpověz
koukám, že jsem z Adámka udělala holčičku :grinning:
takže je čas jít spát, dobrou
29. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz
@zvirka : chudáku, to je teda pech :frowning2:
29. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz
@zvirka tak uvidíš, jestli ti ustane :slight_smile: mě dr. po telefonu řekl, že to bude reakce na antiko Azalii, že by to krvácení mělo ustat....haha :sweat_smile: :wink:

@beru3nek černý pivko?? já ho moc nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale M. ho tu má..dělá si řezaný a to taky můžu :slight_smile: :slight_smile: tak si možná cucnu :grinning:
29. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz
tak já jdu sednou k pletení než budu budit na kojo :slight_smile: a pak spáááát :slight_smile: :slight_smile:

tak pá a dobrou všem :slight_smile:
29. říj 2010 ve 21:38  • Odpověz
@hupcza jaks na to prosimte prisla :grinning: ? A delas to tak ze kreslis po obliceji, nebo ve vzduchu hypnotizujes? To jsem zkusila taky a asi minutu nebo jak dlouho ani nemrkla, az jsem se lekla co jsem to provedla :grinning:

k tomu ockovani, my jdem nekdy pred vanoci a jeste jsem si nestihla prostudovat presne co, ale asi to uz bude neco podobnyho jako u nas. Tuberu nastesti nema a mit nebude.

já nevim, jestli mela nejakou reakci, ale segra ma poradnou jizvu jeste ted a jako mala to mela hodne osklivy.

29. říj 2010 ve 21:46  • Odpověz
@beru3nek: no přesně, samotnou mne to venku taky moc neba, ale zatím jsem si tu nikoho na procházky nenašla. Tak jsem si aspoň zařídila šikovnej tarif, že si nás 5 může volat "zadarmo" i posílat SMS a MMS, tak tam mám ségry, mamču a manžu, tak se snažím jim někomu dovolat, aby mi procházka utíkala :slight_smile:. Většinou mamce, protože ta je v důchodu a má čas se se mnou vykecávat :grinning:

@lotyna: aha, tak že by přeci jen nějaký erupce dneska?
Neboj, však ona se na tebe usměje, určitě si šetří ten nejhezčí úsměv :slight_smile:

@ojo: u nás se taky povídá "agu" a "ee" :slight_smile:

Malá nekadila zas 2 dny, teď to tak má poslední týden. Ale bříško tvrdé nemá, tak snad je to O. K. a prostě to jen spotřebovává. Zas to kakání po těch 2 dnech pak bývá teda plná plena, někdy i dvakrát :grinning:
No, jsem už unavená, tak to jdu zalomit taky.
Tak přeju všem klidnou noc a krásný spánek :slight_smile:
29. říj 2010 ve 21:46  • Odpověz
@beru3nek nám to prý odloží to očkování. Dozvím se příští týden na ko.
29. říj 2010 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj holky tak už se hlásím z domova a jdu vás dočíst :slight_smile:
29. říj 2010 ve 21:54  • Odpověz
@kovalda Taky mi přes den nespí, dneska od 6.30 do 14.30 asi hoďku po 20min, vždycky na rukách a jakmile položím ta oči jak tenisáky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale v kočáru spal 4hod a nebyl pak k probuzení, tak jsem ho budila, nebo musel mít hlad :wink:

No, jinak nevím, na co reagovat, všechno jsem zapomněla :grinning: Prsa taky neznačím, v noci přehazuju z jedné strany na druhou a když se mi extra nechce, hodím to samé a je :wink:

Zítra vyražíme na nákupy do Tesca, Kik - chci omrknout oblečky na mě i na prcka a udělat si radost, a hlavně potřebuju pořádné zimní boty na to trajdání s kočárem (ala goretex, nebo tak něco). Tak doufám, že to všechno zmáknem, jen mám trochu strach ho mít půl dne v autosedačče, ale dělají to tak asi všichni, co?!

Tak mi jdeme zkusit spát, dobrou...
29. říj 2010 ve 22:00  • Odpověz
tak u nás byla noc dobrá včera malý usnul před 8 a zbudil se ve 2 a pak v 6 a vstávali jsme před 8
jinak pleny už máme větší malý měl taky před víc jak 2týdný 5,6kg obřík :grinning:
jinak malý mi v kočáře spí nádherně :slight_smile:
@daja.had:ahojky dlouho si tady nebyla no já nechám očkovat na pneumokoky jen musím počkat až se mu úplně zahojí očkování po TBC :wink:
@ojo:no já sice nekojím jen odstříkávám ale mám třeba v pravým 200ml a v levým jen 130 ml třeba takže je to asi normální :wink:
a co se týká rotavirů tak malého nenechám očkovat
@zvirka:nejsi jediná s M.S já se ted bojím kdy dostanu další jelikož jsem začala jíst druhé plato prášků :frowning2:
29. říj 2010 ve 22:08  • Odpověz
Tak to zvíře to konečně (a snad už definitivně) zalomilo - od devíti do rána s pár pospávacíma pauzama - to je neuvěřitelný, jsem zralá na panáka. :slight_smile: Fakt asi nějaký erupce. Hlavně ten kočár mě dostal, až do dneška to byla jistota - sice z bytu skoro pokaždé vyjíždím s hysterickým dítkem (musí všem v domě oznámit, že u nás dochází k týrání malého miminka - nasadí mu čepici, dají do kočárku a vezou ho kamsi pryč!), ale než vyjedu z domu, tak vždycky chrupe a dneska teda ani omylem. Uf.
S velikostí plen - dávám už dvojky (V. má lehce přes 4,5 kg), dneska jsem ale našla zapomenutý balík jedniček a světe div se - jsou stejně velké jako dvojky - a pak se v tom vyznejte.
A se značením prsou - kolegyně mi říkala, že si vždycky na příslušné zápěstí dala gumičku.

@antana123 A jak je ve Žďáru, co je tam zajímavého k vidění? Není tam náhodou ten slavný Santiniho kostel?

@kovalda Taky je vaše oblíbené "ee"? :slight_smile: Já se teda ještě dneska kromě toho dozvěděla, že "hoj".

@zvirka Člověk by radši patřil mezi těch 80%, co?
29. říj 2010 ve 22:23  • Odpověz
@lotyna no ve Ždáru bylo faj ale já města moc nemusím jsem z vesničky tak je to tam na mě moc velký a nějaký kostel tam je ale nevím název do příští návštěvy zjistím :wink:
29. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz
@antana123 Jsem chtěla trapně zakrýt, že si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje, ale už jsem si vzpomněla - Zelená Hora (kostel sv. Jana Nepomuckého) - památka Unesco.
To chápu, že se ti to tam zdá velký, ale to překousneš, ne? Hlavně, že budete spolu.
Jo a ještě jsem se tě chtěla zeptat - kolik ti Šimon vypije na jednu dávku? Já vím, žes to tu tuhle psala, ale nechce se mi to hledat.
29. říj 2010 ve 22:36  • Odpověz
@lotyna ted pije přes den co 2hodiny 120ml a v noci se vzdudí jen 1x na jídlo a to dá tady těch 120 :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
29. říj 2010 ve 22:38  • Odpověz
@lotyna jo jo nejdůležitější je abychom byli spolu :slight_smile:
29. říj 2010 ve 22:39  • Odpověz
no nic jdu spát dobrou noc :wink:
29. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: dneska jsem tu první?? :confused: :confused: :confused:

u nás opět nádherně :sunglasses: noc super, vzbudil se až na 5h :dizzy_face: :dizzy_face: no ale taky jsem kojila ve 23h, takže to samé, jako kdybych kojila ve 22h a vzbudil se ve 4h :slight_smile: ...ale 6hodin spánku lahoda :slight_smile: :slight_smile:

@antana123 bojíš se, že dostaneš MS, když bereš prášky?? to přece nemusíš dostat, já brala hned po šestinedělí tu Azalii a dostala jsem MS až v 7.měsících, kdy už jsem skoro 2 měsíce kojila napůl s UM.... :slight_smile:

ad značení prsou, od minula tu mám korálkový náramek na gumičku, takže tak :grinning: :grinning: :grinning: páč se mi stalo, že jsem kojila 2x po sobě z jednoho :confused: to pak bylo vycuclý a druhý napěchovaný a bolavý...tak radši značím :slight_smile:
30. říj 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:,
tak u nás noc intervaly 2 nebo 3 hodiny :slight_smile:, jen doufám, že se nám vrátí aspoň ten první dlouhý interval. :slight_smile:
Ale dobrý, tělo už si asi zvyká. :slight_smile:

@antana123: tak to já to beru obráceně to stěhování - nejdříve Praha, pak Milovice a teď bydlím skoro v lese :grinning:

@lotyna: neboj, taky se mi to jednou nebo 2x stalo, že Žanetka nespala v kočárku, ale druhý den už to bylo O. K. :slight_smile:
30. říj 2010 v 10:23  • Odpověz
@ojo jako znaceni je dobra vec, jen jeste nezapominat to menit...ja to vzdala :grinning:

jinak slepa zavist.....u nas klasika, ale uz si zvykam, jen mi dlouho trva nez se proberu :rolling_eyes: .

@kovalda tak tak, telo si zvyka, kdyby ne, tak uz me asi odvezli nohama napred :grinning:

koukam, ze budu muset zavinovat i pres den, rano plakala, nakojena byla, vykakat jsem ji nechala, ani chovani nepomohlo, ted jsem ji zabalila, na chvilku zavrela ocka, ted kouka, ...ale asi chce spinkat.
30. říj 2010 v 10:49  • Odpověz
Teda dneska je tam hustá kosa, námraza ještě v tuhle hodinu.
Jinak hurá úspěch - malá mi usnula v náručí a ve spánku pokračuje i v posteli, ael pro jistotu jsem jí tam dala mou noční košili :slight_smile:
30. říj 2010 v 10:52  • Odpověz
uz spi....
30. říj 2010 v 10:54  • Odpověz
@suik: já jí mám většinou zavinutou, vlastně až na vyjímky, kdy ji mám v náručí, koupeme či přebalujeme je skoro pořád zakarpovaná. Teď teda vyjímečně spí nezabalená, usnula u mne a nechtěla jsem riskovat její probuzení.
30. říj 2010 v 10:59  • Odpověz
Ahojky,peču oběd,kluci jsou venku,dávají řepu a zemáky do sklepa,Jolanka spí u kamen,ráno zase řvala jak když ju řežou a fakt je to od bříška,když takhle ječí,jak se vyprděla,vykakala hlavně,byla pohoda a spí a spí.Už na ní poznám při kojení,že potřebuje kakat,pořád chytá a pouští prso,pije,nepije,až to přetlakuje asi,tak je spoko :grinning: :grinning: :grinning:
V noci zase skvělý,spala 20-01,to už je suprovka na vyspání :wink: Pak se budí co 2-3h,v závislosti na bříšku

@kovalda Simtě ten bifiform se chystáš dát jednorázově ty jedny kapky,nebo budeš kupovat další?Ty bakterie by to měly osídlit a pak tam už fungovat,ne?Já je malé dávám od pondělí a zdá se mi to celkově super,ale vyšly mě na 240,tak to už by dlouhodoběji vyšla levněji Biogaya.

Jinak je čímdál větší problém jaksi malou zakarpovat do tej tetra pleny,levá ruka je brzo venku...
@hupcza,prositě do čeho ty balíš Verunku?Taky máš merino zavinku?
30. říj 2010 v 11:14  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky,
moc děkuju všem za rady! Tak to očkování ještě proberem. A mokrou plínku jsem vyzkoušela už včera a zdá se, že je to chrčení o něco lepší :wink:
Jak tu probíráte kojení - byste koukaly jak to praktikuju já. Pravá bradavka mě furt praská když Stelinka saje i když použiju odsávačku...takže odstříkávám ručně - což mi dá max. 50ml...takže nejdřív dostane tohle z flašky a pak pokračujem kojením z levýho....no na to, jak kojení ze začátku bolelo, tak teď mám to levý prso tak otupělý, když z něho kojím každý krmení, že už necítím bolest skoro vůbec :wink: Docela by mě i vyhovovalo to takhle praktikovat dál....ale problém je v tom, že to pravý prso nikdy nevyprázdním, což se docela projevuje - občas mám v něm zduřelý žlázy a horečky - to asi není moc dobrý :frowning2: No v týdnu se už objednám k doktoroj po šestinedělí, tak třeba mi nějak poradí...Já se to snažím mazat Bapanthenem, i kalciovou mast jsem zkoušela, ale stejně to vždycky někde praskne, když se odhodlám z něj nakojit...Kromě toho, že pak Stelča pije vlastně krev, tak mě to i děsně bolí......takže čekám, až to nějak vyléčím......
No nic, jdem se ustrojit a jedem k ségře na oběd - nějaký překvapení nás čeká, tak jsem zvědavá :slight_smile: Stelinka dnes zatím ukázkově spí, teď jsme nakojily a hned mi v náručí zas vytuhla......ted nastane chvíle řevu, než jí obleču a sednem do auta :wink:
Mějte se hezky, ať jsou miminka hodný a užijte si pěkný den! :slight_smile:
30. říj 2010 v 11:21  • Odpověz
@daja.had a zkoušela jsi kojo přes kloboučky?? já měla obě bradavky prasklý do krve a přes ně to kojení šlo dobře...samo to taky furt bolelo, ale to jsem přetrpěla...jinak musíš hodně větrat!!!!! já tu chodila skoro celý den s prsama venku jak tydýt, ale zabralo to :wink: za 3-4dny jsem je měla úplně zahojený :slight_smile: dokonce existují i nějaké chrániče do podprdy, který umožňují to proudění vzduchu...tím se bradavky rychle zahojí :wink:
30. říj 2010 v 11:45  • Odpověz
@daja.had já mám jednu bradavku prasklou už z porodnice, kdy jsem si ji neodborným manévrem při kojení natrhla. Od té doby ne a ne se zahojit. Mažu Bepanthenem, větrám když to jde (při mé velikosti prsou je docela nepříjemné chodit bez podprsenky, když jsou navíc prsa ještě nalitá), ale nic nezabírá. Při kojení to bolí jak čert, ale nedá se svítit. Zkoušela jsem i 2 dny vynechat a místo kojení odstříkávat, taky nezabralo :frowning2: Klobouček mám, ale když kojím přes něj, tak zase malá spolyká moc vzduchu a má bolení :frowning2: Už se začínám pomalu smiřovat s tím, že to prostě bude bolet navždy :pensive: Nejvíc to bolí v noci, když jsou prsa hodně nalitý, mlíko z nich stříká samo a malá nechytne pořádně bradavku a stiskne přesně v té prasklině. To mi i vytrysknou bolestí slzy.

já mám dneska den blbec - asi nějaké poporodní blues. Přijde mi, že je na mě manžel nějakej zlej. Už se na něj bojím i podívat, protože když se na něj kouknu, tak mi řekne, že na něj nekoukám normálně a že na to nemá náladu. A když s eho na něco zeptám, tak na mě vyjede, že si přijde jak u výslechu :pensive: PO třech týdnech je o víkendu doma, přes týden jezdá z práce kolem 20hod. Nezbývá prostor na komunikaci. Navíc dneska v noci už toho na mě bylo taky hodně - když přestalo békat dítě, začal chrápat manžel a takhle furt dokolečka :cry: Nějak nám to soužití poslední dobou neklape :pensive: No nic...chtěla jsem to jen ze sebe dostat. Bětušku s tím otravovat nechci.
30. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz
@ daja.had @lendaw taky mám problémy s prasklinkama. Ale je to tak střídavě...začnou bolet, popraskají, použiju kloboučky, mažu a za pár dní je to ok. A pak zase za pár dní nanovo...
@lendaw to mě mrzí s manžou...určitě se to zlepší...třeba jen blbé období!!! Na mě byl manža taky nepříjemej do telefonu, dnes je v práci.
30. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz
@petja koupila jsem ještě jedny a pak mi snad pošle kamarádka Biogaia ze Slovenska. Mám strach je vysadit.
30. říj 2010 ve 14:43  • Odpověz
@lendaw to mi je líto. snad je taky jen přetažený
30. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.