• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj holky :slight_smile:

petja, jak jsi psala o těch skvrnách, tak mám takový pocit, že se mi právě udělali taky na tváři jako pod koutkama rtů na obou stranách....zrovna včera jsem to myla a říkala si, že to nejde dolů, co to asi je :confused: :confused: :confused: a ty homeopata na ně, co jsi psala, se dají koupit?? a užívat i v těhu nebo až po porodu?? :slight_smile:

mě čeká kontrola zítra a asi konečně už dostanu těhu průkajdu :slight_smile: :slight_smile: a taky mi chce dělat tu cytošku, což se teda vůůůůbec netěším :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 10:26  • Odpověz
elisko, jestli jdeš na ty krevní testy co jsou součástí tý genetiky tak to se dozvíš výsledky až po ultrazvuku, ne? aspoň já jo.
2. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
laterna: tak to jo... Tím pádem až po 18.3. :slight_smile:
To je fakt dlouhá doba!! :sweat_smile:
2. bře 2010 v 10:45  • Odpověz
Eli: mě brali krev 15.2., dneska je velký utz a výsledky krve až v poradně 15.3.
2. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
lendaw: Tak ju... Já myslela, že to člověk ví za pár dnů!! Hmm, tak ono ne!! :angry: :unamused: No, nic , ale děkuju! A jak se jinak máš?
2. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Ahojky těhulky :slight_smile:
mě dneska nějak pobolívá bříško :unamused:

..ty jo pohyby tak brzo? hm tak já jsem je cítila až po 21tt, doufám že tentokrát budou dřív.Stejně je to zvláštní, já ze začátku cítila jen takové bublinkování a to jsem musela být natažená jak prkno a čekat a čekat :sweat_smile: Na pořádnej kopanec jsem si teda musela ještě počkat.
Ale mám doma gyn.fonendoskop, sice jsem pořádně nevěděla jestli je to moje srdíčko , nebo prckovo, ale byla to zábava a docela mě to uklidnovalo

Máte někdo problém s koutkama? už nevím co s tím, ale minulé těhu jsem je měla taky. A taky se šíleně potím, přitom mám kolikrát zimnici
2. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
anipe, taky mě trochu zlobí koutky...vím, že je to nedostatkem vitamínu B :wink:

s tím pocením si mi připomněla, že bych měla jít na kontrolu štítný žlázy :rolling_eyes: měla jsem tam být už v únoru...ale ňák furt zapomínám :sweat_smile: no ale už zítra si skočím pro žádanku na krev :slight_smile:
2. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
ojo a ty jsi mi připoměla, že mám v lékárně vit. B6 :grinning: dík, občes zobnu. Paradoxně mi pyridoxin poradila lékárnice minulé těhu na nevolnosti, ale nebrala jsem ho.
2. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
autor
ahojky holky,
eli: pokud je to součást NT, tak se jedná o kombinovaný test - z krve a ultrazvuku, takže to potřebují zkoumat dohromady, aby měli výsledek, proto je to tak, ze samotné krve by ses toho moc nedozvěděla víš..............ale to uteče rychle, vůbec se tím nestresuj, já to brala tak, že to prostě bude v pořádku....... :slight_smile:
2. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
Ahoj těhulky. U nás je docela krásně (za oknem), jinak je ještě studený vítr.... :slight_smile:

K těm pohybům.. Já u prvního mimča cítila pohyby kolem 20 tt, už přesně nevím. Všichni se mě pořád ptali a já jsem jim říkala, že ještě nic...

Tyhle pohyby bych přirovnala k rybce v akvárku. Nejsou to teda žádný kopance, je to jen takové něžné bublinkování, ale když jsem naprosto v klidu, natáhlý nožky, bedra podepřený polštářem, tak se večer ozývá bublinkování. Manža cítil i u Ondráška pohyby přes ruku hned, jak jsem si jich "všimla" já (nebo spíš, až jsem věděla, že to je ono). V sobotu to zkoušel a říkal, že to fakt cítí. Břicho se mi teda ještě nehýbe, ale takové ty otřesy cítit opravdu jdou. Taky se mi to zdá strašně brzo, ale je to tak. Můj mudr. říkal, že je to teda hooodně vzácný, takhle brzy, ale může to být. Jsme prý šikulky. Jen doufám, že se mi tím termín porodu neposune na šestej měsíc těhu :grinning: :grinning: :grinning: Páč pohyby maminky většinou cítí v polovině těhu a pak se podle nich určuje termín porodu. U nás si mudr asi počká až na pořádný kopance... :slight_smile: Jo, jinak mimčo je asi o tři dny menší, než by mělo být, takže mírama to taky není... :slight_smile:
2. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz
Ahojte holky, nestíhám psát, ale alespoň číst. Úplně zírám, co všechno už se tady probralo - kočárky, ... To jsem chtěla začít řešit v létě :wink:
Jinak už v pondělí jdu na kontrolu, docela ten měsíc utekl, tak jsem zvědava, pořád si říkám, že teď už to musí být v pohodě a začnu taky nakupovat nějakou tu výbavičku. Zatím nemáme nic, jo těhu rifle, po tom minulým zamlklým, ale neměla jsem je nikdy na sobě, tak už se těším!
A zatím jsme to nikomu neřekli, i když si myslím, že spousta lidí to tuší...
Podbřišek pobolívá, ale ustal pocit na zvracení a prsa už taky tolik nebolí :slight_smile:
Tak se mějte všechny fajn a užívejte sluníčka :sunglasses: a v pondělí držte pěsti!
2. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Včera jsem tu moc nepobyla, protože jsem byla utahaná jako kotě. To jsem teda i dneska, ale mám pro novou kolegyňku dnes počítač, takže to mám trochu volnější, že můžu i nakouknout sem. :slight_smile:

Holky, nestrašte mne, že se mi po porodu ještě prsa zvětšej o 2 čísla. Kam to budu dávat? Kdo se s tím bude nosit? Vždyť to dítě tím zadusím. Bude prso jak jeho 2 hlavičky :confused: :fearful: :astonished: :grinning:

Je fakt, že mnohdy "zlatá nevědomost". Ale někdy zas .... :grinning: Je to těžký říct, co je lepší. Určitě je dobře věřit svému tělu a užívat si to, ale zas, když potřebuju něco najít anebo se uklidnit, jak jsem ráda, že ty informace jsou tak snadno dostupné.

petja: no super, že tě konečně snad bacil opouští. Jsem ráda, že se vyznáš v té homeopatii, tak se budu chodit poradit. Třeba ty pigmentové skvrny, nikdy jsem je neměla, ale co já vím, jak budu reagovat v těhu na sluníčko, že. No a kdybych si to tu teď opsala, tak do léta kde je lístečku konec :slight_smile:.
Jj, to zaučování je náročný, možná víc pro mne než pro ni :grinning:. Ježíši, vůbec nestraš, že by pak utekla, to by mne asi kleplo. Takhle si mnu ručičky, jak je to bezva, jak za 2 měsíce to bude pohodička a budu si moci vzít v klídku dovču anebo když budu hotová, tak si klíďo nechat napsat neschopenku.
2. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz
Kovi, s těma prsama, to je individuální, ale většinou se pak po kojení vracejí skoro do normálu. Max. ti zůstane velikost o číslo větší... :wink: Jo, taky asi budu muset navštívit klouboučnictví před porodem, protože tak velký podprsenky se už možná ani nedělají. Po malým mi zůstali D a teď už potřebuju skoro o 1 číslo větší a to se mi ještě nenalili... :rolling_eyes:
2. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz
anippe: mě bříško dnes také pobolívá, jako by se mi natahovaly svaly...a pak děloha, no asi rosteeme :grinning:

Ad. koutky, mně semtam praská ret...koutky přímo ne...takže asi taky vit. B, že?

Jinak prsa nebolí jak ze začátku a ranní chvilka zvracení mi přijde že začíná ustávat...resp. se mírní.... :sunglasses:

Venku dopolko u nás svítilo, ale fouká a už je pod mrakem, tak jsem aspoň vyšla na pořádnou procházku se psem pohyb potřebuju jako sůl :slight_smile:
2. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
kov, ono s těma prsama, mě se nezvětšili v těhu, ale až po porodu, pak po 6dnech splaskly a byli jen o 1 větší a po kojení se mi dokonce zmenšili....takže jak u koho :slight_smile: někomu zvětší v těhu a po porodu už tolik ne a po koju zůstanou větší :wink:

my byli teď taky hodinu na prochajdě, ale jak to trochu fouká, tak už jsem pak hnala dom, abych neofoukla :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2010 ve 14:41  • Odpověz
ahojte, my jsme dnes s mimakem byli na screeningu, vsechny vysledky dopadly dobre, mimak ma 62,5mm, odpovidame 12+4 pry. a prsa mam ted uz o cislo vetsi, tak vetsi dekuji ne...
2. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz
suzete: gratulačka ke skvělým výsledkům :wink:
2. bře 2010 v 15:02  • Odpověz
U nás bylo taky krásný dopoledne,byli sme přes 2h venku,no už sem myslela,že malýho nedostanu dom ani na oběd.Byl divokej a šťastnej z toho sluníčka,bylo i teplo.Odpo jsem chtěla jet na kole se s ním projet,snad to klapne,ve 14h usnul,hned jak sem ho dala na postel do 2 minut spinkal.Po obědě už nedáváme na spaní ani plínu,zatímvždy úspěšně,tak snad to nezakřiknu,ale šikula je to moc.Bez pleny na den jsme už 6 měsíců,bylo fajn,že jak jsme učili bez plíny tak bylo zrovna léto,tak to je fajn

Mě prsa teď taky dost narostly,řekla bych rychlejí než v prvním těhu,tak mě to docela překvapilo.Po ukončení kojení jsem měla prsa znatelně menší,než před těhotenstvím,takže na tom asi něco bude :wink:

Tatarina,myslím,že podprsenky Anita dělají až do F,já od nich měla 2 a byla jsem spoko,mám je pořád a plánuji s nimi absolvovat i druhé kojení :wink: Těhotenské podprsenky mám od Triumphu
2. bře 2010 v 15:03  •  3 děti  • Odpověz
A všem jsem vám chtěla doporučit super knihu Zdravé těhotenství,přirozený porod,Ingeborg Stadelmann.Ještě donedávna už nebyla k sehnání,naštěstí proběhl dotisk v nakladatelství One women press www.owp.cz
Kniha měprovázela celým těhu a hlavně po porodu.Už v porodnici jsem ji velice uplatnila,četla a nacházela v ní rady každý den!
Kovalda,já naopak velice ocenila,že si můžu nastudovat o porodu vše,hltala jsem knihy jednu za druhou,za těhu jsem jich přečetla snad 20,i odborných.Daly mi moc a věděla jsem co co znamená,jak můžu sama porod ovlivnit,informovaná matka je podle mě super základ k porodu,i můj porodník byl mile potěšen mými znalostmi.Takže určo radím číst.Mě sladká nevědomost nic neříká.Pak nezbyde,než všecko odkývat,udělat,jak ti kdo nařizuje,nemáš totiž k tomu co dodat :confused:
2. bře 2010 v 15:08  •  3 děti  • Odpověz
Petjo, já s těma podprsenkama jsem si dělala legraci, vím, že některý ženský mají i daleko větší prsa než D a podprsenky seženou a nosí. Jsem si vzpomněla na diskuzi Květňákek (když jsem čekala synka), tam jsme taky vtipkovali na téma "velikost košíčků a posléze košů" :grinning:

Suzi, tak to je skvělý, gratuluju! To má člověk hned růžovej den, když vidí miminko na vlastní oči :dizzy_face:
2. bře 2010 v 15:19  • Odpověz
Peti, na kole projet? Tak to si nastuduj ještě něco o otřesech v těhotenství... Jízda na kole zrovna není nejvhodnější pro těhulky, já bych na kolo radši už nesedala... Ale co my maminky neuděláme pro děti, že? :wink:

Náš Ondra se bez plíny naučil být taky v létě, zhruba ve stejném věku, jako máš teď Filípka. A bylo to hned, žádný plínkování v noci nebo na odpolední spaní, prostě se to naučil ze dne na den. Ale to přijde... Jste šikulky, že už půlroku zvládáte nočníček. Náš malej byl čuník a prostě mi kliďánko doma čůral, než aby si sednul na nočník... :sweat_smile: Zaplaťpánbůh, že už je to za náma... Za chvíli mi to začne na novo... :rolling_eyes: :slight_smile:
2. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Tat,v prvním těhu jsem na kole jezdila do práce denně a to až do 6 měsíce.Samože ne po polňačkách,ale dělalo mi to moooc dobře.Což se dopravních prostředcích říct nedalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S těmi plenkami to máme tak.V létě sme dost na cestách a to mi Filí v kočárku usnul,takže na spaní prostě plínu měl,vím,že tehdy by to ještě neudržel.Ale zas moc neuznávám,že když jsme doma,plínu nemáme,ale jak jedeme pryč z domu plenu dáme.Přes den jí prostě nedávám,akorát by ho to mátlo a z obchodu vždycky někam vyběhnem,max.mám oblečení navíc.To sem teď tak viděla 3letou holku,co mi její mamina říkala,že doma jsou bez plíny,ale třeba i na procházku jí ju dá.To mi nepřijde zrovna šťastný
2. bře 2010 v 15:33  •  3 děti  • Odpověz
tatarina - kolo vadi jenom po sutrech, v terenu a tak, jinak je kolo naprosto ok, dokonce od konce I. trimestru nevadi ani jizda na koni apod., jsou to takovy babsky povery :slight_smile:
petja - tu knizku mam a vypada supr :slight_smile: jenom jsem se nedostala ke cteni, spis zatim tak listuju a je tam toho o vsem hafo, tak snad nebudu potrebovat zadnou jinou :slight_smile:
2. bře 2010 v 15:35  • Odpověz
Jo, souhlasím s tebou, Peti. I já jsem v okolí měla maminky, co se chlubili, že je jejich dítko bez plínky a jakmile je posadili do autosedačky (i třeba jen cestou na nákup) tak jedině s plínou. My byli schopní jet v začátcích i 4 hodiny k rodičům na Moravu bez plíny a taky jsem přinejhorším měla náhradní převlečení. Trochu nechápu ty maminky, co s sebou všude tahají nočník, když se bezplínkování začíná dařit. Bohužel se mi mnohdy zdálo, že to však byl jen nátlak maminek na děti, aby se rychle plínek zbavili. Kamarádce se třeba později začala zase holčička počůrávat, protože na to nebyla dost zralá. A to mi přijde smutnější... No i tak je to boj (alespoň u nás byl), než jsme se to naučili, ale snažila jsem se syna zbytečně nestresovat a netrestat ho, týden jsme zkoušeli bez plíny, pak jsem nechala třeba 14 dní pauzu a plínkovali jsme, aby mu to v té jeho malé hlavičce neseplo nějak špatně. Moc jsme chválili, když se podařilo, dávali miničokoládku, ale děti na to prostě musí přijít sami... U nás stačilo, když se sousedovic malej (o 2 měsíce starší než Ondy) při koupání v bazénku prostě zvednul, že má čurání a vyčůral se na travičku. Tak jsme řekli, ať to Ondři zkusí taky a od tý doby to jde... :grinning:

Jo a s tím kolem... No, tak to chápu, mě v městské ani nepouštěli sednout, páč mi to břicho ani nebylo pořádně vydět v tom kabátu a svetru... Ale já bych se stejně bála, že třeba spadnu nebo tak... A to jsem na kole jezdila dost... Dokonce jsme s manžílkem měli i cyklo svatební cestu... :slight_smile:
2. bře 2010 v 15:46  • Odpověz
Evu, no babský pověry, pořád je tam větší nebezpečí úrazu, než když jdeš pěšky.... :slight_smile:
2. bře 2010 v 15:47  • Odpověz
Eve to jsem ráda,že jsi s knížkou spoko.Je fakt úžasná a já z ní po porodu čerpala několikrát denně.Už teď si tam ale najdi čajovou těhotenskou směs,nakup v lékarně a pij.Je to prevence nejen anémie.Ono je tam hrozně moc info již od prvního dne po porodu,co se mimina i maminky týká.Jak po fyzické tak i psychické stránce.Je to hodně přirozený přístup,který je mě hodně blízký.Laskavý a lidský.Spoustě mamin pomůže leccos pochopit a přehodnotit!

Jinak,ja jste probíraly ty strie,tak mě se taky vyhly,ale denně jsem teda mazala,já celkově miluju různý tělový mlíčka a tak,takže možná i proto jsem měla štěstí,že snad už od puberty jsem zvyklá se denně promazat :wink: No a teď prodávají v DM drogerii olej na strie od babylove,ale inovovali ho a krááásně voní!Zkuste ho!
2. bře 2010 v 15:50  •  3 děti  • Odpověz
Tat,s malým za sebou na cyklosedačce se to ani pořádně rozjet nedá.Není to jak dřív,jak sem to rozjela jak ďábel :grinning: navíc teď,jak je tam vzadu cyklosedačka sem musela změnit i styl jízdy,docela trvalo,než sem zjistila jak s ním na to :confused:
2. bře 2010 v 15:53  •  3 děti  • Odpověz
tatarina - to je jasny, pad by byl blbej, ale dokud clovek nema uplny pandero a je opatrnej, tak mne to prijde ok, asi na jare jeste kolo klidne dam (ale jenom fakt opatrne, vyletne :slight_smile: )
petja - ten olejicek asi zkusim, zrovna jsem premejslela, co si na strie koupim, na cajovou smes se jdu hned mrknout :slight_smile:
2. bře 2010 v 15:55  • Odpověz
Eve,zkus ho,stojí asi 50,- Já měla i od Weledy Nobillis Tillia,ale ty jsou opravdu drahé a já jsem těch olejů vypotřebovala za celých 9m určo 5 :grinning: ,takže to se nehodilo :grinning:
2. bře 2010 v 15:58  •  3 děti  • Odpověz
petjo jj můžu potvrdit, taky jsem si koupila olejíček z DM a je dobrej a vůně je úžasná :slight_smile:

mě se teda prsa na štěstí vrátila do původní velikosti a tvaru, sice bych brala to co jsem měla při kojení :grinning:( i když na konec jsem měla jedno prso o číslo větší), ale jsem na druhou stranu ráda, že se mi z B nescvrkly na -A, jak se to stalo mojí kamarádce.Jediná šance je pak další těhu, nebo plastika
2. bře 2010 v 16:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.