• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek jo jo máš pravdu hexa je povinná :wink:
@kovalda:jo jedny jsou i moje a jsme všichni 3 v jeden den :wink: a děkuju
30. říj 2010 ve 21:19  • Odpověz
@lendaw: to bude dobrý - můj manža taky perlí - tento týden mi vytknu, že jsme třeba nevyreklamovala mobil (v úterý odpoledne se podělal a on mi to říkal ve čtvrtek, kdy bylo volno), že jsem nevyhodila pudink, který nám na okně ožrala kočka (ožrala ho dopoledne a já to neudělala odpoledne) atd. ...prý jsme totiž liknavá a zapomínám .... nevím, jak to udělat, aby si s oběmi zkusil jeden den ale včetně vaření, praní a takových těch běžných činností .....fakt bych chtěla vidět, kolik ženských s osmitýdenním a 19měsíčním prckem zvládá samo komplet péči o domácnost (včetně všech nákupů, několikrát do týdne upečeno, denně navařeno ...), k tomu vydělá poměrně slušné peníze a to bez paní na výpomoc v domácnosti a nebo hlídací paní ...ale jako já nečekám obdiv a vděk - sama jsme si to tak nastavila, takže mám, co jsem chtěla - jen bych ocenila, kdyby mě nebuzeroval za naprosto drobné nedostatky
30. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz
jj ...hexa je povinná - 4 dávky ...nám se v rámci "neexistujícíh reakcí" rozjel ekzém :-/
30. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz
@kovalda: ne - na karpa požívám tetra plínu - svážu ručky a pak jí šoupnu do zavinky (to na noc), ono většinou stačí stáhnout ručky ...ale u verunky karpuju o poznání míň než s ondrou - je mnohem klidnější
teda dneska dopoledne měla solidní hysterák, ale 90% času je kíďas

jinak na tu vysušenou pokožku je fakt dobrá ta lipobáze
30. říj 2010 ve 21:24  • Odpověz
@hupcza jak zakarpuješ do rychlozavinky :astonished: ja mam takovou jednu sikovnou, tenka neni, ale docela je pruzna a ani omylem...ten suchac bych potrebovala delsi, nedotahnu to. Tak ji tim jen jistim, ale ruce neschovam, navic je ji nejaka kratka....

ja koupu kazdej den, teda nemydlim, jen namocim a kuzi ma krasnou, vodu tu mame hodne tvrdou, na vsem jsou usazeniny :angry: ....mazu jojobovym olejem, ten je super.

Sofinka ma na jednom oboci uz od narozeni takovy jako mastny supinky, nevim jak to popsat, tak snad se toho nekdy zbavi...vubec ce ji celicko a vicka mastne loupaly.

@petja ja mam fakt asi tu slabsi, jestli je to ona, tak bohate staci ... a i kdyby byla jeste tensi, tak to bude stacit taky, kdyztak proste prikrejes....zalezi jak mate doma teplo, my docela dost. Jak kdy, k ranu je chladnejc.
@hupcza jo aha, ted to ctu... :wink:
@suik: ani nevím ...to bylo asi v rámci nějakého nespavého zoufalství, kdy zkoušíš všechno možné i nemožné :grinning:
30. říj 2010 ve 21:26  • Odpověz
@hupcza ten je taky nekdy na pest :grinning: ... ale mel by si te teda sakra vazit, ja myslim, ze tohle dokaze jen malokdo :grinning:
30. říj 2010 ve 21:26  • Odpověz
30. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz
@suik: aha, tak to máte super, že vám to kakání tak jde :slight_smile:
Mně právě Žanda poslední dobou kaká tak po 2 či 3 dnech.

@hupcza: a ta lipobáze - je to to lipolotion, co mi předepsala dr? Asi jo, viď? To už mám taky doma a taky to hezky voní a je příjemné na kůži :slight_smile:
Aha, tak to karpuju stejně - tetra přes ručky a okolo tělíčka a do rychlozavinky. :slight_smile:
30. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz
@suik: no právě, protože to zavinkou neutáhnu, tak stáhnu tou plínou a zavinka je už spíš jen na teplo ....taky mám krátký sucháč -)
30. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz
@daja.had @ojo Taky jsem léčila bradavky s prsama odhalenýma, vlastně pokud tu není návštěva, tak chodím bez podprdy pořád, není mi extra příjemný, ale měla bych si asi zvykat, nebo budu mít prsa po kolena :unamused:

@lendaw @daja.had Jo a bepanthen je slabej, teda aspoň mě nepomohl, až jsem koupila Purelan (je drahej), ale luxusní :wink: @lendaw Zkus před kojením trochu ručně odstříkat a ta bradavka povolí a nebude to tak bolet, teda aspoň u mě to funguje, jinak taky trpím při každém koju a to mám kloboučky :confounded:

Jinak nákupy jsme zvládli, ani nebékl a jedno kojo v autě před Tescem :slight_smile: Boty mám!
A večer, hystericky bečel asi 2hod. chtěl jen prso, ale usínal u něho, říkám si 6.týden, to bude spurt, pak jsme šli koupat, a jen jsem na něj šáhla, jako na bříško vyletěla z něho dvoudenní nálož, ani jsem to nestíhala chytat do plíny :wink: Včera totiž nekadil (jinak kadí denně), tak proto ten křik, pak už se hned smál, teď už chrupkáme, snažíme se o režim...
A včerejší noc bez prozbuzení, jen na kojo, co 3hod a hned spal, jindy mívá dvouhodinovku povídání, má prostě ráno :grinning: Tak čekám, co bude dneska
V chytré Betynce jsem vyčetla, že děti až do půl roku nerozlišují den a noc, takže jsem klidná :wink:
30. říj 2010 ve 21:44  • Odpověz
Dobrou noc :slight_smile:
30. říj 2010 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj holky, zase jen na skok, přečetla jsem jen pár řádků. Tak krvácení mi pomalu ustává (ťuk ťuk ťuk), takže to byla asi fakt "teta", jak psala myslím @kovalda. Nakonec jsem měla i mírné ms bolesti, ono se to v té děloze asi dává teprv dohromady, byla i slabší a kratší než obvykle. Ale kdyby to tak zůstalo, nebudu proti.
Jinak značení prs - taky bych si nepamatovala, z kterého jsem kojila (kromě v noci, to se budím s hodně nalitýma. Já si ale píšu časy kojení, abych měla přehled, tak k tomu značím L a P. Píšu si i čůrání a kakání. No jsem asi trošku byrokratická :grinning:
A chození bez podprdy - nepřipadá v úvahu, furt mi teče mlíko, mám krabici prsních vložek na týden, někdy ani ne...

Jinak nám prdelka nekakal dnes už 5. den, tak začínám být trochu na nervy... Ale dočetla jsem se, že je normální i týdenní pauza, no v nejhorším jdem v út k dětstké, tak to pořešíme.
30. říj 2010 ve 22:00  • Odpověz
@zvirka: s vložkama do podprdy to máme podobně
ale se značením - klobouk dolů - já si nepoznačím nic ..ani za zlaté prase
30. říj 2010 ve 22:02  • Odpověz
@zvirka to jsi dobra s tim značením :grinning: ....odhaleny prsa, jak ráda bych, zkusila jsem jednou, mela jsem teda tilko, stacilo ji jen pochovat....taky mam krabici na tyden.
30. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem vás dočetla...
co se velikosti plen týká, jelikož došly dvojky, přešli jsme na trojky, jako oproti dvojkám jsou opravdu velké, ale dyž se utáhnou, už mi velké ted nepřijdou. Snažím se látkovat, ale malý je fakt cimprdlík, takže ven, a na noc dávám jednorázovky.
co se suché pokožky týká, nevím, koupu denně s levandulí (nic víc) a mažu mandlovým či levandulovým olejem(oba mi došli, tak přechodně mažu sebamed olejem) a jelikož vlásky už volali po umytí, tak jsem umyla sebamedím šamponkem.
Spinkání je u nás stále výborné, i dyž po krmení před spaním občas prdíky a pláč, opravdu jsem vysledovala, že by mi nejradši nafackoval, že ho držím v náručí a chce do postýlky.....
Jinak už máme autí, neska jsem ho protáhla po nákupech. Včera si užila den s tchýnkou, byla kočíkovat, já gruntovala jejich půjčené autí, které jsme vraceli a pak kočíkovaly spolu, pohoda, pak fofr dom, ale malej mi vytuh po jídle, tak jsem budila v půl deváté na koupání (nějak nenásilně a nevědomky posunuju a změna času se nás moc týkat asi nebude)
neska jsem si užila den nakupování s kámo, koupila něco malému, sobě boty, kalhoty, svetr a manža kočíkoval a měl na starosti Domču. Večer mi to ale oplatil a jelikož tchánovci jeli do prahy do áček prodat auto (zalíbila sem jim naše octavka- měli ještě jednu na skladě) tak je vezl zpátky domu a rovnou přezul na zimní a já si tu užívala prdíkovýho hysterickýho DOmču sama...ale koupel jsme zvládli za úsměvu, i masáž, békalo se jen po jídle ale jak jsem uložila tak TUHO....hodku už spinká a já o něm ani nevím..pohoda.
tak at tu změnu času všechny s mimáskama přežijeme a zítra mějte pohodovou neděličku :sunglasses: já mám zítra první masáž od března, kdy jsem s nima skončila, tak su zvědavá, ale moc se těším, nautrácela jsem dost penízků, takže si je musím zpátky vydělat :slight_smile:
30. říj 2010 ve 22:11  • Odpověz
Ahojky holky, u nás jsme dnes měli druhý ubékaný den. Sotva přestalo trápit bříško (ťuk ťuk), tak je pořád taková rozmrzelá, jakoby brečela proto, že neví, co chce.
Jak tady čtu o tom karpování, tak já nějak ten klasickej způsob neřeším, prostě jí zamotám do toho, co mi zrovna přijde do ruky - třeba do deky - prostě jí tam zaroluju. Dneska, když už jsem nevěděla, co bych, aby se konečně uklidnila, mi ovšem padla do ruky rychlozavinka, tak jsem jí do toho tak zkusmo zavinula (poprvé, jinak jí používám na přikrývání). Stáli jsme nad ní s manželem jak dvě sudičky a uzavírali sázky, kdy ten sucháč rozkopne, protože okamžitě nasadila pohyby hadí ženy. Minuta, dvě....podívám se a to zvíře spí, jak zabitý. :slight_smile:
Jo a s tím tbc - nevíte někdo, jak dlouho to tak trvá, než ten pupínek zmizí - Viktorce to nijak nehnisá, ale má ho tam pořád.

@kovalda Tenhle fígl na stříhání nehtů prý poradila doktorka i mojí mámě na mě. Byl to opravdu spolehlivý způsob, jak mě okamžitě přivést do absolutně bdělého stavu a spustit řev. :grinning: Já to teda jakž takž zvládám, když je V. vzhůru, ale můj problém je, že na to hrozně blbě vidím (i s manželovými brýlemi). :unamused:

@suik Teda s tím záchodem jste dobrý. No u nás je ee všechno, to bychom tam byly celý den. :grinning:
30. říj 2010 ve 22:17  • Odpověz
tak kdybyste viděly, co ten náš ďáblík zas vyvádí :grinning:. Dala jsem ho do postýlky a je jak na pérkách, furt nožičky, ručičky s nima mydlí o 106, tahle neusne ani za hodinu :astonished:
ad chlapi: mě ten můj furt říká, co dělám když jsem na mateřské dovolené. Pár dní se mnou byl ale doma, tak to říká ze srandy, ví o čem to je . Já se vždycky ale dopálím :grinning: jsem na tenhle název fakt alergická.
@kovalda: viď, no nechápu jak se tak rychle dostala do formy, a do jaký ke všemu :astonished:
@hupcza : já o tom vůbec nevěděla, že se takhle chodí na ko. Jsem myslela, že na to jukne obvodní a je to, to teda čumím, jak to hlídaj.
@suik : teda s tím záchodem smekám, jste holky šikovný. Já jsem ráda, když se zadaří jednou denně, to bychom si tam mohli rovnou ustlat na tom wc :grinning:
@antana123 : tak to je dobrý v jeden den troje narozky a kdo slaví s tebou všechno?
@hupcza : tak to by ti opravdu stálo za to ho v tom jeden den vymáchat, ať ví o co go. Myslím, že málokdo zvládá to co ty :confused:
@hupcza : a nevěří ti mudra, že za exém může hexa, co. Dá se ta lipobáze normoš sehnat v lékárně a je na recept?
@discreet : to znám, taky není ve své kůži, když se nevy.... tak super, že jste zvládli nákupy
@kovalda : dobrou
@zvirka : tak fajn, že aspoň MS krátká. Já si taky nedokážu představit 5 dní, u nás je klasika ty dva. I to mi přijde na něj moc. U nás si to ještě schraňuje na noc a pravidelně po tom, co je přebalenej a uloženej v postýlce
30. říj 2010 ve 22:18  • Odpověz
@hupcza Z manži si nic nedělej, asi sis ho zvykla na perfektní výkony :wink: Já Tě potěším, nezvládám NIC s jedním miminem, ani ne péči o něj, jak přijde manža dom, dostane malého a já jdu teprv dělat večeři, umýt se, na chvíli na PC... Uklízí skoro komplet manža, nakupujem tak napůl, v noci bývám tuhá, jen přiložím k prsu, manža pak odpojí, uspí, uloží, já už dávno spím. Takže pro mě jsi absolutně nedostižná hvězda a myslím to naprosto vážně, klobouk dolů. Já chci od příštího září aspoń pár hodin týdně zas učit a dokonce jsem si chtěla dodělat aprobaci na další předmět, ale už teď se děsím, jak to zvládnu. Jo, jinak Verunka spává jako Mireček, taky mu svazuju ručky plínou a pak šup do zavinky :wink:
30. říj 2010 ve 22:19  • Odpověz
@zvirka Radim nekadil od neděle a včera už to pustil :slight_smile: nebuj, on se vykadí...Tomášek měl jednou pauzu 16dní!!! :astonished: :sweat_smile: a dr. byla v pohodě, že dítka můžou mít i 3týdny :sweat_smile:

@kovalda ten lipolotion excipial máme taky :slight_smile: teda mléko...ale spíš koupím mast, že prý je lepší na promazání :slight_smile:

@discreet @lendaw @daja.had no jestli nemůžete mít prsa venku, tak se poohlídněte po těch chráničích...jsou k dostání v lékárně, jsou to třeba tyto a jsou uzpůsobeny, že můžou zachytávat mléko :wink: http://www.lekarna.cz/artaplast-chranic-prsu/
30. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
@beru3nek no já 27,bratr15,synovec6
30. říj 2010 ve 22:23  • Odpověz
@zvirka Vůbec nejsi byrokratická, taky si všechno píšu - kolik vypila, jestli a kdy čůrala a kakala, kolik váží, jakou má teplotu .... ale u mě je to nutnost, protože mám pocit, že mě začíná navštěvovat ten Němec, co doma schovává věci, takže v hlavě neudržím už vůbec nic. :slight_smile:
30. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz
@antana123 všechno nejlepší a at se daří
30. říj 2010 ve 22:27  • Odpověz
ad kontroly TBC očkování, to pozvou na plicní všechny očkované? slyším prvně
30. říj 2010 ve 22:29  • Odpověz
jinak my dneska měli taky probdělý den, po obědě bolelo břicho, tak jsem ho hodinu utěšovala, masírovala a tak, jsem si myslela, že po koju ve 14h zabere a prd, furt čumákoval, usnul až v kočáru a to jen na půl hoďky, pak už zas koukal...po koju v 17h zase čumákoval a nakonec přišla oblíbená hodina koliky, kdy pobrekával, tlačil, kroutil se a tak :rolling_eyes: :rolling_eyes: po sedmý se zas sklidnil a odpad po koju :grinning: no jsem smířená, že ty večery budeme mít ještě těch 6 nedě (do 3.měsíců)l :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no hlavně že neřve jak tur, ale musím ho teda furt chovat :unamused:

ad chlapi...teď mi M. pomáhá, když máme teď dvě děti :slight_smile: ale když byl jen Tomáš a chtěla jsem po něm nějakou aktivitu okolo malého, tak víte co mi řekl?? "Mámo, vždyt jsi za to placená... :astonished: :astonished: :astonished:

tak pa a dobrou :slight_smile:
30. říj 2010 ve 22:30  • Odpověz
du už spinkat, dobrou
@beru3nek Hele, ty naše děti jsou snad fakt příbuzný. :grinning: Taky neustále cičíme nohama a šermujeme rukama, jak kdyby nacvičovala na spartakiádu.

@hupcza Tvůj manžel je taky poklad. Nemáš někdy chuť si vyzkoušet třeba škrcení v praxi? A jinak - to, že tě pochválíme my ti asi nestačí, viď? :slight_smile:
holky, @lotyna měříte teplotu každý den?? :confused: já ji od porodnice vůbec neměřila :sweat_smile:
30. říj 2010 ve 22:31  • Odpověz
@lio : tak fajn, že už máte nové fáro :slight_smile: tak hlavně že hysterie domču brzo přešla a spinká. Náš se zas stihnul poškrábat, co si tam teď divočí v postýlce. Já fakt nevím, jak mu to změnit, ten noc a den. Když píše discreet že to nerozlišujou, tak ho to asi jen tak nenaučíme :astonished: . Tak fajn, že sis udělala radost. Já bych ani nevěděla, co si krom tepláků na doma a něčeho teplýho na chození s kočárem koupit :grinning: Tak ať ti jde masáž pěkně od ruky :wink:
@lotyna : tak super, že rychlozavinka zabírá, nevím jestli to taky nemám jít vyzkoušet. Zas když neřve, tak asi nebudu riskovat, ať si tam pěkně dělá tanyny
30. říj 2010 ve 22:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.