• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
ahoj, u nas bylo kojeni poprve asi v pul čtvrtý, ještě starýho času, teda já si ho ještě nepřeřídila :grinning: ...ale nevim to jiste, mozna jsem kojila v jednu a nepamatuju si to. Vim, ze jsem se vzbudila a mozna pak zas usla.

V noci jsem ji ale pozorovala, a ona u toho kojeni normalne spi! :grinning: , jsem si toho nikdy nevsimla. Akorat pak ji zacne tlacit brisko a musi to ven.

@ojo mliko nekdy pry muze delat neplechu, tak ho nepij pokud bez nej muzes bejt
31. říj 2010 v 10:26  • Odpověz
@petja ja to delam tak, ze ji polozim na ten trojuhlenik doprostred, spodni cip u zadecku, jednim bocnim cipem pripevnim rucicku a poradne naskladam pod telo, pak to samy s druhym cipem, konce tech cipu jsou vlastne pod telem a kdyz je to hodne pevne utazeny, tak se nevymota...vetsinou to teda jistim, kdyz ji zapnu v lehatku, ty ksiry jdou pres ruce. ....nebo pak v zavince.
31. říj 2010 v 10:29  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak dnes jsme měli celou noc po 3 hodinách. Musím říct, že i to je poznat, že tam nebyly ty pauzy po 2 hodinách, tak jsem si víc odpočinula. Vstávali jsme v 8 (dle starého času v 9), takže to šlo. Chvilku si tu s náma povídala, houpala se v lehátku a prděla u taťky a pak u taťky usnula. Položil ji teda do postele a já honem skočila k ní. Za chvilku se vzbudila, tak jsem jí dala prso a tak jsme spolu prospaly hodinu :slight_smile:. Já pak vstala a ona ještě hajá. Tak snad mne tu nechá aspOŃ 15 minut :slight_smile:
31. říj 2010 v 10:34  • Odpověz
@zvirka: ty bláho, ty jsi teda pečlivá záznamářka :slight_smile:. Žanetka už taky nekakala 3 dny, tak doufám, že se brzy vykaká, jsem z toho na nerva, i když bříško ji snad nebolí, prděla celou noc.

@hupcza: jj, značení mi taky nejde, tak se o to ani nesnažím, nemám na to disciplínu :slight_smile:

@lio: super, že máte nové autí :slight_smile: No hele, to je bezva, že Domča umí dát jasně na srozuměnou, že je utahanej a ať ho položíš spinkat. To je dle mého úžasný :slight_smile:.
No a užij si dnes první masáž :grinning:

@lotyna: tak super, že se zadařilo a v zavince usnula. Jé, tak stříhání nehtů tě budilo? No, tak to jsem ráda, že jsem to u tý Žandy nezkusila, kdyby se mi tím vzbudila, asi bych paní doktorce pěkně poděkovala. I když chápu, že to tak doporučuje, opravdu je to zážitek jí je ostříhat, když je vzhůru a furt těma ručičkama mává. :slight_smile:
31. říj 2010 v 10:40  • Odpověz
@beru3nek: a neuvažovala jsi o tom karpování, když ti malej furt šmrdlá těma ručičkama a nožičkama a neusne?

@hupcza: tvýho manžu bych teda ... :angry: , fakt toho zvládáš setsakra dost. Já mám problém, abych s jedním dítětem měla aspoň jakš takš postaráno o domácnost - buď je vypráno a uvařeno nebo uklizeno, oboje najednou neee :slight_smile:

@ojo: prej mámo, jsi za to placená, no tééééda, to bych ho taky hnala :slight_smile:
31. říj 2010 v 11:03  • Odpověz
@petja: já taky vážu tetra plenou jen ručky - přesně jak popisuje suik - složit na půl na trojúhelník. Jeden cíp přes jednu ručku a pod tělíčko a pak totéž s druhým cípem. Už jsem se naučila to docela utahovat, tak už se mi nevymotává tak často, ... :slight_smile:
31. říj 2010 v 11:18  • Odpověz
Tak elektrická pekařka peče chleba,vařím vodu na nudle,budou dnes prozměnu s mákem :grinning: :grinning: :grinning: manža je v prácia malej je taky může,tak si pochutnáme.Ta moje holčička normálně spí u kamen už přes 2h,asi vstřebává časovej
posun :slight_smile:
U nás je hroznej větr dneska,úplně lomcuje dveřma
@hupcza tak u vás by sedla výměna manželek,kdyby vybrali nějakou expertku :grinning: akorát,že ty bys asi těžko dovolila, aby ti někdo šmejdil v domácnosti...
31. říj 2010 v 11:20  •  3 děti  • Odpověz
@kovalda aha,já vážu totiž přesně,jako ve videu
http://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ&feature=related
akorát,že právě nemám pružnou zavinku,či plenu a chystám se na koupi tej merino,myslím,že najde uplatnění i pak...
31. říj 2010 v 11:22  •  3 děti  • Odpověz
@petja: já zkoušela vázat přesně dle Karpa a fakt nevím, jak velkou plenu či deku bych musela mít :slight_smile:. Vázali ji takhle už v porodce (ten trojúhelník), tak v tom jen pokračuju :slight_smile:
31. říj 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás se asi dítko přeštelovalo samo na nový čas. Zalomila to (po dlouhým přemlouvání, jako každý večer) před 23 hod a vzbudila se až v půl 7!...sice starýho času, ale i tak půl šestá...to je nádhera :slight_smile: No nejdelší interval, co jsme kdy měli!
Dočetla jsem včerejšek.......tak mám napsanou další stránku rad a informací .......díky :grinning: :wink:
Ty hydrogelový vložky vypadaj zajímavě teda, ale docela pálka :confused: Chrániče bradavek budou asi to samý jako formovače, ne? Ty mám, ale je to teda vynález na h..... Dobrý je to jen v případě, že sedíte na zadku a nebýbete se. Takhle jsem zapomněla, že je mám, nahla jsem se nad postýlku a všechno mlíko, co do toho nateklo, těma otvorama vylítlo ven...takže oblečení durch a ještě to z něj teklo na mantinel, prostěradlo...no víc škody než užitku....Jako princip dobrej, když bradavky bolej, to je fakt za trest dotknout se jich olečením, je dobrý mít mezi tím prostor, ale praktický to teda moc není :unamused:

@suik obdivuju, jak zvládáš bezplenkovou metodu :wink: ....do toho bych se teda asi nepouštěla...
@antana Proč si odsáváš mlíko, taky kvůli bolesti? Všechno nejlepší k narozkám! :dizzy_face:

ad kadění: to zase Stelča naopak kadí furt, je to vyjímka, když je nějaká plínka čistá....
31. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz
@daja.had no zatim jen kadeni, čůrání vůbec, ale i tak jsem ráda, hodne to usetri prani a i se mi zda, ze to pomaha od bolesti briska.

me kdyz bolely bradavky jeste v porodnici, tak jsem je musela mit prikryty, nejlepsi byly takovy obyč tlusty vlozky do podrpsenky, tak byly bradavky v měkkym a nemohly se hnout....sice jsem se bala, abych nedostala nejakou mykozu ´, pac jsem skoro nevetrala, jen ve sprse, a to se skoro neda pocitat, bud byly v puse nebo v podprsence.

ty polstarky bych zkusila, pak je vybornej lanolin, http://www.docsimon.cz/zbozi/medela-purelan-100-mast-7g ja mela teda jinou znacku, ale dle meho je to fuk....fakt vyborna vec....

stejna firma ma i ty polstarky
31. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz
@daja.had: téda, to je krásnej spací interval :slight_smile: Jak jsi toho docílila, taky chci :slight_smile:
No, Žanda taky dřív kadila furt, teď má poprvé takové období (asi týden), že kaká cca každý 2.-3. den.

@petja: spaní 20-02, to by se mi taky líbilo, jak to děláte? :grinning:
31. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz
jsem premejslela o tom strihani prstiku ve spani ... u nas naprosto nemozna vec, pac uz prakticky nespi s rukama venku jen snad v kocare a v satku, to tu pacicku nekdy vytahne a satku se drzi - tam by to mozna slo......nastesti se mi nezda, ze by to bylo nejak potreba, prubezne si je brousi sama, obcas zkratim jeden dva.
31. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz
@suik. taky zkoušíme, umyla jsem si na to květináč :slight_smile:, tak jsme asi 5 minut trůnily nad květináčem. No, tentokrát nic, ale on úspěch přijde :slight_smile:
31. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz
@kovalda to je dobrý s tím květináčem :slight_smile: ..........a nemá dole díru? :grinning:
jak jsem docílila toho intervalu, to nevím.......ale to byla asi odměna za večerní vymrzování...ona prostě po koupání spát nebude! a když, tak to je půl hoďky a zas oči dokořán.......a chce jen jíst a jíst...takže se asi za těch x hodin nadlábne a pak o to dýl vydrží spát, nebo nevím :confused:
Však neboj, ono to třeba bude dnes zase jinak ...ale nemuselo by :wink:

@suik taky díky za tip :slight_smile: no já se snažím větrat když to jde a taky už se zase zkusím odhodlat dát jí z něho napít, jestli se to zlepšilo nebo ne....
31. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz
ahoj holky, tak manža právě odjel na chvilku za kámošem. Míša spí a já jsem ještě v pyžamu, tak bych se měla asi trošku zkulturnit :grinning: Včera jsme byli večer na takový "slezině", tak byl míša přes 2 hodiny vzhůru.
@beru3nek u nás prý taky posílají na KO po očkování TBC. Nás ještě nepozvali. Ale prý jen kouknou, jestli je to ok.
Tak taky čekám, že to každým dnem přijde. Ale má to takový červený pořád, ale zanícený ne.
@beru3nek náš má suchý většinou nožky, každý večer mažu olejíčkem. Jinak zbytek tělíčka ok.
ad vložky do podprdy, nosím hlavně když jdu ven, kdyby náhodou a dneska v noci jsem si je vyndala, že je nosím spíš preventivně...a hle...největší lívance na tričku :slight_smile:
31. říj 2010 ve 13:59  • Odpověz
@kovalda,no od té doby co zavazuju do pleny je to čím dál lepčí.Ty jo,dyž si vemu že dřív za těch 5h byla xkrát vzhůru...a teď spí bez probuzení v kuse
31. říj 2010 ve 14:12  •  3 děti  • Odpověz
Holky,jak budete řešit posun času a rituálky?Uspávat o hodinu dřív,nebo postupně stahovat?
Sledovaly jste Star Dance?Já to mám hrozně ráda :wink:
31. říj 2010 v 15:19  •  3 děti  • Odpověz
@petja já mám zatím na hodinkách starej čas a dle toho se ridim, tak zatim neresim, uvidime jak nam to bude vyhovovat, koupat a jit spat driv - myslim jako nam rodicum, Sófa jede podle starýho, kdyz ne, postupne posunem. Predtim jsme to stejne obcas pretahli...
31. říj 2010 v 15:43  • Odpověz
@petja posun času ještě nějak neřeším. Mám na večerní rituálky rozmezí mezi 18:30 a 19:30, takže to prostě jen posunu. A pokud to nepůjde naráz, tak postupně.
Na Star Dance jsem nekoukala, chodím spát s Bětuškou, takže nejpozději ve 21hod.

Vložky do podprdy se staly nedílnou součástí mého "šatníku". Myslím, že mám i větší spotřebu než krabici na týden.

Byla jsem se ptát v lékárně na ten lanolin Purelan a koukali na mě, jak kdybych přilítla z Marsu. Nakonec jsem odešla s kalciovou mastí.
31. říj 2010 v 15:48  • Odpověz
Ahojky,
jak se tu máte? Tatíének měl NTB sebou na služebce,tak jsme byli na čas mimo, ted už máme svůj mini NTB a jsme zase on line....
Dočítat asi nebudu, to bych nedala.
naposledy jsem myslím psala,že malý málo přibírá, pak jsme měli za týden kontrolu a přibrali jsme pěkně, skoro 200g,tak za chvíli taky konečně pokoříme 4 kg hranici,ale jsme pořád jak stažený králíček...roste jak žížalka...,je dlouhý a hubený,úplně jiný než Maty.

ad Stardance: taky tpo mám strašně ráda, manžel je tanečník, dělal asistenta,tak u toho někdy i křepčíme spoluz a opakujemem lekce.... :grinning:
ale včera jsme netančili, v noci jsem si o postýlku ukopla palec....vbrr, krve jak z prasete...a ráno jsem měla 38,6 a bolí mě prsa,tak mám nejspíš zánět :stuck_out_tongue_closed_eyes:

posun času neřeším, když je doma s náma tatínek,nechce Maty spát ani ve 23:00,pořád straší.... :unamused:
31. říj 2010 v 16:09  • Odpověz
Tak hlásím, že už jsme vykakaní!

@ojo 16 dní? To bych se zbláznila, už teď jsem byla pološílená...

No muže mám perfektního, to potvrzuju :wink:
31. říj 2010 v 16:09  • Odpověz
@kovalda :Tobísek se nají než jdu spát, tj cca kolem 23h a znovu chce papat kolem4-5h ráno,pak všichni spíme ještě min do 8h a 9h.I Maty už pochopil,že maminka prostě spííí,koukne na mě a zase zalehne... :grinning:
31. říj 2010 v 16:12  • Odpověz
@lendaw On ten Purelan je málo k sehnání, u mě až 3.lékárna... a kalciovka mě nepomáhala :unamused:
Nám zase odjíždí taťka na 3 dny na služebku, takže se opět stěhujeme k našim, minule jsme tam byli 3. týden a spurtovali a teď máme 6.týden, tak uvidíme co si na nás nachystá... večer bývá pěkně protivný, asi bříško a nebo hlad...
Včera jsme měli i zelenou stolici, takže asi hlad či co :confounded:
31. říj 2010 v 16:23  • Odpověz
@beru3nek :slight_smile: skvelej popis pohybu hlavicky :grinning:
@lotyna taky nekdy "karpuju" do cehokoliv, co mi prijde pod ruku a delam "roladu", teda manzel uplne uzasnej :slight_smile: @zvirka taky :slight_smile:
@hupcza teda muz by potreboval trochu prozrit na tyden v nejaky "normalni" rodine, kde nemaji superzeny :grinning:

ad teplota, zapisovani - nemerim, nezapisuju nic, ze cura vim, z jakyho mam kojit prsa poznam podle prstynku, kterej prehazuju :slight_smile:
31. říj 2010 v 17:57  • Odpověz
ad podprda - nutnost naprosta, i na noc bohuzel, ale mliko proste tece vsude :unamused:
ad cas - neresim, stejne jsme meli ritual trosku plus minus a mimodek jsme vcera koupali o pul hodky pozdejc (byli jsme na noc u tchanovcu), tak nam to vlastne na dvakrat vyjde :slight_smile:
31. říj 2010 v 18:00  • Odpověz
ahojda,
tak dnešek zas utekl tryskem, i s tou změnou času. Mě by se líbilo, kdyby to tak bylo každej den o hodinku víc :grinning: bych pak líp stíhala. Mláďátko opět celý den prochrupčilo až na pár bdělých okamžiků, tak to má zas do půlnoci dneska :sweat_smile: . Musím si koupit betynku, abych věděla jak mu to přehodit, jestli to půljde teda. Byla u nás babi, jsme šli kočárkovat a pak se tady "zasekla" :grinning:, když je taťka v práci. Malej se zas komplet poblil, tak jsem převlíkala sebe i jeho, fakt gejzír i nosem mu to šlo. Tak se mamka docela vyděsila, že to prý u nás neznala. Pak zas hledal, že má jako hlad :pensive:
dneska máme 3 měsíce, hrozně to letí :astonished:
31. říj 2010 v 18:05  • Odpověz
@discreet zítra objedu další lékárny, snad na něj někde narazím. Oni ho v té lékárně ani neznali, koukali na mě co že si to jako vymýšlím a prý jeslti jsem si nespletla název :angry:
@beru3nek tý jo, 3 měsíce, to je mazec. A když se řekne čtvrt roku, tak to zní jako že už je Adámek velkej mazák :sunglasses:

My máme dneska odpoledne teda hodně protivný. Bětuška ne a ne zabrat, furt béká, vzhůru od půl jedný. V půl 4 začal hysterák a trval až do 17:30, když jsem jí po několikátém pokusu přiložila k prsu a únavou už asi padla. Zkusila jsem zavinout, dát do šátku, houpat, chovat...pořád řvala jak kdybych jí píchala špendlíkem. U prsa řvala jak kdby z něj tekl louh. Tohle se nám stalo za celou dobu teprve poprvé (v takovéhle délce) a už jsem začínala být zoufalá. Manžel odjel ve tři do práce na 24hodinovou šichtu a já už začínala být na vážkách jestli mu s brekem volat, aby přijel domů a pomohl mi. Naštěstí už malá vytuhla a doufám, že vydrží alespoň 2-3 hoďky, abych si mohla trochu oddáchnout. Teda, jetli tohle máte někdo na denním pořádku, tak je mi vás opravdu hodně líto.
31. říj 2010 v 18:46  • Odpověz
čauky
holky dík za podporu - dneska to graduje ...ale nebudu vás tím zatěžovat
@petja: víš, že mě to už napadlo :grinning: ..ale přesně jak píšeš - mám ráda své soukromí - a hlavně - kvůli dětem bych to nemohla nikdy udělat
ad posun času - poszunuli jsme vše o půl hodinky - uvidíme, co to udělá :slight_smile:
31. říj 2010 v 19:39  • Odpověz
tak my už máme za sebou krizovou hodinu, tak je pohoda :slight_smile: fakt má koliku, skoro přesně po hodině jak utne a je klid :confused: :sweat_smile:
dneska tu byli brácha s rodinou...synovec ( 2roky) teda vůbec nemá rád dětskou společnost, říkala to i švagrová.. no a s Tomáškem si taky nechtěl hrát...škoda.. :fearful:

@petja já jsem Radimka přeorientovávala už pár dní dopředu, takže teď jede na stejný hodiny :slight_smile: ...což jsem ráda, nechtěla bych, aby vstával dřív :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

ad stolice, já myslela, že i zelená je normální :confused: :confused: a hnědá je hladová...

@kuchy tak hezky přibíráte :slight_smile: :slight_smile: jestli začnou hicovat prsa, tak přilož tvaroh :wink: ten zánět vytáhá..

@zvirka no taky že jsem asi 2x volal dr., jestli to někadění je ok....to mi právě řekla, že procházíme spurtem, že to vše spotřebuje :slight_smile: ale ve většině případů při spurtu chtějí dítka častěji jíst...
31. říj 2010 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.