• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@daja.had no MS by se měla objevit až po šestinedělí...mě dr. říkal, že do šestinedělí to můžou být ještě očistky, třeba nějaká kapsička, která praskla...no uvidíš, jestli se "MS" objeví i podruhé :wink:
31. říj 2010 ve 22:53  • Odpověz
dobrou holky :slight_smile:
31. říj 2010 ve 22:55  • Odpověz
@hupcza nemáš to koukám jednoduchý a manža má pocit, že to superženství co doma praktikuješ je standard a normoš, kdyby to viděl jinde.....tak snad bude brzy lépe

@antana123 si taky dobře užíváš, já měla sem tam ms bolesti, přesně jako dyž to mám dostat, ale zatím nic, tak su taky zvědavá kdy to na mne skočí a v jaké intenzite
@beru3nek přehození den a noc...chce to přes den normoš fungovat, pustit rádio, nechodit po špičkách, nezatahovat mu závěsy, a budit na kojo po vašich intervalech, před spaním - myslím večerní koupání kojo a spaní, nenechávat spát min hodinu (nám se osvědčila deka) a prostě dodržovat rituálky (máte ??)
zaplat bůh že Domča takhle usíná v pohodě, v noci to bylo divoký nevěděla jsem na který čas se oorientovat a tak přes den ho nechala ať si jede dle svého, ale tak nějak se přeorientoval na nový čas sám, díky rannímu pozdějšímu krmení.
Před koupáním skoro 45 min s tatkou na dece, pak koupel, masáž a krmení, u kterýho tedy vyváděl, tak jsem ho nenutila, položila a spal, takže bud přetaženej (že bylo v osm jakože devět, to už dycky spal) nebo prostě neměl hlada....
ted se vzbudil před půl hodkou, jen sem dala dudu a spí....
1. lis 2010 ve 03:08  • Odpověz
Jinak včera pohodička, mamča dorazila kočíkovat a trochu ulevit manžovi s péčí o Domču (o vík chodí manža kočíkovat sám a já doma kmitám) a v pět jsem měla masáž, pohodička, akorát na mně něco leze a jakože fakt leze, ne jen pocit, ale teď už mi bolí v krku...sem si nastříkala od Justu ten sprejík, dala na tamponek esence, kápla kapičky, vzala panthenol na krk, ale rýma je už asi za dveřmi :frowning2: Tkaže zítra pořídím v lékárně roušku a nebudu malého pusinkovat, bych ho poslední dny sežrala :grinning:
No a když Domča usnul, tak jsem namasírovala i manžu, si chrochtal, tak jsem poprosila o NAMAZANI krku, tak semi TROSICKU ulevilo :slight_smile:

tento týden dorazí kámoška s dvouletým prckem a taky jsem chtěla do práce se stavit, pokud nepadnu "nemocí" za vlast...a taky musím s autem do servisu aby udělali zamykání řadicí páky, jsem bez toho jako nahá v tom autě a taky až bude SPZ bude to lepší, takhle radši parkuju zadkem ke stěně, abych neprovokovala převozní značkou :grinning: ale jako spokojenost, snad to dostanu při parkování brzo do ruky
1. lis 2010 ve 03:12  • Odpověz
@kovalda jj je to fakt dar si takhle říct o to, že chce spinkat, kolikrát chci řešit jeho řvoucí stav a zpočátku jsem jen zkusila ho položit a když se v klidu otočil a usnul bez "keců" tak jsem se podivila a fakt jak víc začne plakat při krmení, po krmení - prostě před spaním, tak se to nesnažím řešit v náručí ale položím se ššš šš a spinká.
s čím tedy bojujem je masáž, i dyž ji už ted pár dní zase dáváme bez pláče, trochu začne natahovat při zádíčkách, když pase, bo ho ted více mívám přes den přes rameno a de facto pase velmi často na mne, tak pak večer je unavenej a prudí ho to....tak ale vyloženě nemá rád masáž bříška a hrudníčku, když nepláče, tak se kroutí a vyvaleně kouká, jako co to a kam to sahám...tak nevím....jeslti to dělám blbě...
1. lis 2010 ve 03:16  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
1. lis 2010 v 06:27  • Odpověz
Dobré ráno,

@lio no ty máš teda chutě, psát takhle v noci na koníka :grinning: :slight_smile:

@antana123 antikoncepci neberu, to by na to mělo nějaký vliv? nechám si jí napsat až teď půjdu na kontrolu po šestinedělí, asi se dnes objednám.....

Tak zas dobrá noc, od půlnoci do půl sedmý...ale do tý půlnoci je to teda horor - to je u nás pravidlo - od koupání do noci prostě oko nezamhouří a jenom jí .... by mě zajímalo, jestli toho vysosne fakt tolik, aby si udělala zásoby na celou dlooouhou noc :grinning: nebo si jen tak cumlá! Ale tak hlavně, že mi to oplácí pěknou nocí :wink:
1. lis 2010 v 08:32  • Odpověz
@antana123 ještě jsem se tě chtěla zeptat, když odsáváš, kolik toho tak z jednoho prsa vytáhneš? Těch 120ml, co Šíma vypije, nebo víc? Abych měla trochu představu, kolik tam toho tak může být... :wink:
1. lis 2010 v 08:34  • Odpověz
@daja.had
@antana123 dobré ráno
chutě mám různé, momentálně se peru s nějakou virozou, a protože jsem netušila , že Domča ještě na dvě hodky vytuhne, šla bych spát :grinning:
ale spinkal pak do osmi a ted se mi ho podařilo udyndat znovu, tak odpočívám, bo jsem jak dyž mne přejel parní válec :frowning2:
1. lis 2010 v 09:07  • Odpověz
@daja.had jinak ty hydrogelové tampony jsem tu opravdu vychvalovala, cena je šílená, ale pomohly, vlastně jsem využila jen jeden a bylo po problému.
1. lis 2010 v 09:11  • Odpověz
čaute holky, ty jo to počasí překrásné!!!
semtam vás stíhám dočíst, většinou při kojení z mobilu, ale na reakce to není. takže jen z vás vysávám zkušenosti a jsem ráda, že v některých věcech nejsem sama a že se to děje i u ostatních.
vikis se poslední týden hodně rozesmál, dřív to bylo při spaní, kojení nebo sem tam na netopýra, teď už se řehní skoro celý den na nás (na netopýra, kolotoč, opicu apod samozřejmě taky).
Jinak vyrážka z puseny nám vůbec nemizí :frowning2:, nevypadá, že ho to trápí, ale mě to teda trápí :confounded: idem s tím dnes na kontrolu, tak uvidím, co mi řekně mudra.
taky se mu ze dne na den začala šupinatět hlavička, taky ho to netrápí a mě jo, špatně se to navíc promazává, jak má ty vlasiska, tak taky nevím.
celá rodina (i nerodina) je z něj totálně mimo, su ráda, když ho občas mám u sebe. díky bohu za kojení, jinak bych se k malému vůbec nedostala. no ještě týden a frčíme domů.
1. lis 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

teda já jsem úplně vyspalá do růžova, kojo ve 22h, pak ve 4:30h a to jsem se vzbudila sama a pak jsem otevřela oči až v 8:11 a kluci ještě spali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lio teda koukám na čas, kdy jsi psala...takhle v noci :sweat_smile: no a ta masáž...ne každýmu miminku musí být příjemná, takže jestli se mu to nelíbí, tak to nedělej...nebo jen krátce bříško kvůli prdíkům, jestli trpíte... :wink: víc bych to neřešila....já masíruju defakto jen bříško, zádíčka a ostatní vůbec a Radimovi to evidentně nechybí :sweat_smile: :wink: :slight_smile:

@suzete malýmu taky šupinatí hlavička, taky máme vlásky, tak vím, jak to jde blbě a má ji pak mastnou :rolling_eyes: no ale tudle jsem četla na žlutý šupinky o homeopatikách, tak možná vyzkouším...teď to ještě nemá tak moc :slight_smile:

@antana123 a už jsi vybec nezkoušela přiložit k prsu?? :slight_smile: možná by mu to už šlo, když je větší..i Radim to umí lépe, jak má větší pusinu :slight_smile: :slight_smile: ale asi to máš takto pohodlnější, že odsaješ a malej to má rychle vypité z flašky :slight_smile:

1. lis 2010 v 09:35  • Odpověz
@ojo tak to je luxus spaníčko :slight_smile:

Bětce se taky šupinatí hlava, ale zatím to ničím nemažu. Navíc jí začaly vypadávat vlásky, už má pěknou plešku, vlásky jen na stranách. Čím to mažete? Normálně olejíčkem?
1. lis 2010 v 09:44  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak nam navsteva vcera odletela a je tu tak nejak pusto a prazdno bez nich .... hlavne segra mi chybi :cry:
Nemam sanci vas docist, ale ted uz mam zase casu dost, tak budu prubezne cist a snad se dostanu i na psani :grinning: Mam dneska v planu pouklizet cely barak, tak jsem zvedava do jake miry mi to vyjde...Verunka jeste chrupka, ale uz se porad natahuje a protahuje, ze uz to nebude na dlouho...prvni nocni interval uz ma pravidelne cca 6h tak se i docela vyspim :slight_smile: Uz se budi, ficim za ni :slight_smile:
1. lis 2010 v 09:47  • Odpověz
@ojo heye ne že by se mu to nelíbilo, ale jakoby měl to bříško "citlivé" nebo jak to popsat, nožky, ruce, obličej, záda, zadeček, vše ok, ale u bříška se kroutí, jj prdíci nás trápět, sice asi v omezené míře díky homeo, ale občas se na nás přijdou podívat prdíci zpráskaní, jinak mám zlaté dítě :slight_smile:
tak jasně, masáž mu určo nechybí, pokud ji nepoznal, jinak si myslím, že je to výborná věc.
Jinak nám nešupinatí od doby, co jsem ji přestala mydlit a jen ji omývám vodou s levandulí, v čemž koupu...
1. lis 2010 v 09:48  • Odpověz
@lendaw já šupinky mazala olejíčkem a pak přestala mydlit...
1. lis 2010 v 09:49  • Odpověz
@lio já hlavu nemydlím, jen oplachuju vodou a jednou týdně myju šamponem. Zkusím mazat olejíčkem - to se jí ta pleška bude pěkně lesknout :grinning:
1. lis 2010 v 09:53  • Odpověz
@lio u nas ted v posledni dobe masaz taky nic moc....mozna je na ni uz dlouho. breci jestte pred, trochu se zklidni u nozicek a bricko stihnu jen kolem dokola....pak jeste zadicka a zadecek. Hrudnicek taky ne a ruce vynechavam, protoze to nejde.

včera jsem ji ppoprve poradne vydrbala i mejdlem od Hippu, ale budu to delat jen vyjimecne...taky jsem si vsimla ze ji pekne smrdej rucicky, budu ji je muset otirat casteji, ale moc to nejde :sweat_smile:

u nas byla noc velmi zvlastni, pac jsem skoro nekoukala na hodinky, stejne mam furt starej cas :sweat_smile:, tak vubec nevim kdy se jedlo .... taky jsem u toho usinala. Jednou jsem se vzbudila na zadech s odhalenym prsem, no snad se trochu najedla. Taky ji moc neslo se prisat, ta bradavka byla mala a mokra, ale mozna to bylo tim, ze jak jsem byla taky skoro v limbu, tak jsem ji moc nepomahala.

1. lis 2010 v 10:00  • Odpověz
@daja.had no z pravého třeba třeba těch 120ml a z levého i 200ml :slight_smile: jinak já když začala jíst tu antiku tak jsem pak ms dostala
1. lis 2010 v 10:47  • Odpověz
@ojo:no zkouším ho sem tam přikládat ale opravdu ikdyž je větší se nic nezměnilo nechce bradavku ani do pusy je jako by ho na nože brali jen jak jí zblikne :astonished:
1. lis 2010 v 10:51  • Odpověz
ahoj holky, můžu vám sem zase vlézt a zeptat se na jednu věc - stalo se vám některé, že byste byla těhotná i když test (mamatest) ukazoval jen růžovou čárku? už týden mám dvě čárky, ale ta druhá pořád není stejně ilná jako ta kontrolní, pořád je jen růžová a ne tmavě červená (jsem 17 den po ET),...zítra budou výsledky krve, tak bude jasno, ale stejně jsem v nervech :frowning2:
1. lis 2010 v 10:55  • Odpověz
Ahojky ve spolek,
poctivě jsem vše dočetla od čtvrtka od večera, ale nepamatuju si ani Ň :sweat_smile: Od pátka tu byla kámoška z Moravy s rodinkou, tak tu byl mega šrumec, 4dospělí, 3děti a pes v panelákovým bytě bylo krapet moc :grinning: :grinning: Ale jsem ráda, že tu byli, je to spolužačka z vysoký a vídáme se stále, min. 1x do roka, buď jedem my k nim nebo oni sem :slight_smile: V létě už mám jasnou dovču, slíbila jsem že na týden dojedeme k nim, tak se těším i na výlet do nedalekých Luhačovic :slight_smile:
Honzí se už srovnal, asi bylo málo mlíka, já kmitala, mín jedla i spala... Sice od včera mi je bídně, bolí krk, hlava, tělo, cucám septisan, piju lipový čaj s medem a odpo musím do lékárny, zásoby došly a chci zas oscillo....a bobek mě neechal i dopolko vyjímečně hodku a půl v pelechu i jse zdřímla :slight_smile:
1. lis 2010 v 10:57  • Odpověz
ad šupiny v hlavě, mažem obden obyč. dětským olejíkem a 1x týdně myju šamponkem a je to lepší :slight_smile:

ad loupající se obočí, taky se nám šupinatělo , ale promázavala jsem 3x denně lenienskou i bepanthen někdy a vylouplo se to a je to fuč

ad MS nemám - nechci :grinning: mám předepsanou antiko, ale neberu zatím....jsem tak grogy, že večer spíš než na tatku hupnu do pelechu spát :grinning:

ad hupczy manžel- na odstřel, holt chlapi no, :confounded: navíc ty jsi superžena, zvládáš nemožné...teda pro mě nemožné, obdiv :wink: Můj je nevrlý, má toho dost, práce, cghodí na doučka pak, a do noci studuje a učí, tak na spánek mu zbývá tak 4-5h denně, chápu únavu a i by mi občas pomohl, ale moc nemá kdy, aspon občas hlídá....já můžu uklízet, i když včera jsem zjistla že nám dochází plíny i osušky pro prcka
:rolling_eyes:
1. lis 2010 v 11:05  • Odpověz
@lio aha, no tak bříško masíruj třeba jen lehce a krátce :slight_smile: já bych ani na dlouhou masáž neměla čas, páč už když masíruju to bříško, tak už začíná sebou šít, páč ví, že pak bude papat...takže když ho mažu olejíčkem, tak tím rovnou trochu masíruju a už při oblíkání občas békne, tak musím chvátat...jinak by se rozeřval :sweat_smile:

@antana123 tak to jo :slight_smile: no ale super, že jde odstříkání a pije z lahvičky :slight_smile: :slight_smile: a dáváš mu rovnou čerstvě odstříkané?? nebo to dáváš do lednice a malýmu ohříváš ? :slight_smile:

@lendaw jj olejíčkem :slight_smile:

ad obočí...taky se nám loupe, tak mažu taky olejíčkem, nebo tím excipialem, když mažu obličej :slight_smile:

@sedmitecka no po tom týdnu už by měla sílit...aspoň trochu :sweat_smile: ale počkej si na krev, ta je nejjistější :wink:
1. lis 2010 v 11:25  • Odpověz
@antana123 ....ahojky....to jsi dobra, ze to s Simou jeste porad zkousis....ale co, mlicko mu porad davas svoje, tak zadny stres :wink:

@rennu ....to je dobre, ze uz se Honzicek srovnal :slight_smile: Ad antik. vidim to stejne :grinning:

Supinky v hlave jsme nemeli, akorat v oboci se ji nejake delaly...mazla jsem parkrat bepantenem...ma to tam trosicku porad, ale nijak zvlaste to neresim. Vlasky myjeme jen vodou, vlastne celou ji koupeme jen ve vode, bez cehokoliv, zatim nemela zadne pupinky ani opruzeniny ani suchou pokozku, takze ani zadne kremy ci pripravky do vody nemame :slight_smile:

Vcera jsem si pochovala 12ti denni mimi.... o 2kg lehci nez to nase a mela jsem pocit, ze je snad z cukrove vaty. Lehoucky, heboucky a zmuchlany :dizzy_face: Nase Verunka vedle nej vypadala jako obrik :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ani se mi nechce verit, ze byla taky takova prtava a nehybna a furt spinkaci :grinning:
1. lis 2010 v 11:26  • Odpověz
@rennu tak super že se Honzí srovnal. jsme na tom stejně, krk už mi ustal, pálím aroma, spala sem s tamponkem pokapaný olejíčky, cucala sem v noci panthenol na krk, ale neustávalo to a tak jsem myslela že budu muset ráno stříknout stopangin, ale nebylo potřeba, krk ustal, nicméně po něm vždy následuje rýma a tu už se mi asi odvrátit nepodaří, takže mazec, furt meju ruce (to tedy dycky) ale ted po každém sáhnutí na kapesník, a tak, ale malej taky docela spinká, po jídle se vykakánkoval, takže oboustranná úleva a spinká....ted se du nahřát a napařit, dám polívku a odpo mi manža doveze roušku.
taky mám po aktivitách tento týden, do práce nepolezu, kámošku zruším, bo asi ve středu fit nebudu.

@suik no ale ne že by masáž stála za prd, naopak se mi xtý koupání daří bez pláče, tedy ne koupání to bylo dycky bez něj, ale po koupání, vztetí do ručníku a tak, a masáž si i užívá, to je vidět, kroužení kolem pupíčku pohoda, ale pak ostatní "hmaty" jakoby se chtěl té ruce vyhnout, ale nepláče a nic, možná ho to lochtá..netuším...koketuju, že si své dosavadní masážní umění rozšířím o aromamasáž a babymasáž, chtěla bych to dělat pořádně a tyhle dohady a nejistota, zda to dělám ok či ne mi vadí :frowning2:

ale jinak neska zlatíčko, po vyprdíkování a kakání spinká, tak odpočívám co to dá, ach jo, to mám určo z toho přetopenýho bejváku u tchánovců, jak sem byla v pátek, vytápěj barák protože přijedem a bylo tam skoro 25 stupnů, PANEBOZE..radši dítě přioblíknu, než když ho nemám už jak vysvléci, dokonce i v šátku se mu tam nelíbilo, se nedivím, já fajrovala, on taky,.....takže jede oscilo, čajíky, aroma...
1. lis 2010 v 11:30  • Odpověz
ahoj, tak jsem byla nakoupit tady u nás, navozila dříví do kotelny, teď půjdu uvařit něco k jídlu a šup na procházku. U nás noc opět parádní. Kojo ve 23 a pak v 5h.
ad šupinky měli jsme a ještě máme, ale mažu olejíčkem tak obden, pak opláchnu a trošku vyčesávám tím hřebínkem všiváčkem...ale musím opatrně.
@safryy je to až neuvěřitelný, jak to letí a jak nám ty dětičky rostou ....

1. lis 2010 v 11:32  • Odpověz
@ojo jj masáž bříška fakt neprotahuju, když trápět prdíky, tak se mu věnuju víc, ale spíš to kroužení kolem pupíku, než ty ostatní "hmatíky" , jinak taky ví, že dáme ňam kapičky a bude papů a spinkání, včera si užil koupačku, masáž a jídlo prořval jak se těšil do pelechu - zajímavý co? vyjde nám totiž baštění tak hodku a půl po sobě a on má invetrvaly tak ty tři hodky, takže když je utahanej, tak prostě jídlo prořve prokroutí a jak ho položím, tak svatej klid....uff :slight_smile:
a taky když má své dny tak probéká oblíkání a někdy béká i při vyndání z vany, to pak jen opravdu lehce namažu, max se snažím si ho udobřit masáží nožiček, někdy se podaří a pokračuju a někdy ne a končím....
1. lis 2010 v 11:33  • Odpověz
@safryy jj neuvěřitelný, já když byla po nákupech v sobotu a viděla 56 tak sem si říkala, že do toho se můj Domča nidky nemohl vejít.....přijde mi to jako dáááááávno, letí to :-/
1. lis 2010 v 11:35  • Odpověz
@safryy teda pořádný rozdíl na té fotce, což? :slight_smile: Ta vaše princezna hezky roste :slight_smile:, no náš bobek se má taky k světu a váha stoupá :grinning:
@lio no rýmu má malej, já tedated trochu taky cítím, tu zadní, z aroma mám použít krom eukalyptu co??? Vidíš, roušku, někde ji mám, ale kde netuším :frowning2: a u nás v lékárně ji určo mít nebudou, chjo.....No úplně změna s malým, jsem ho uspala dnes ve vaku a po odložení jsem čekala řev a nicc, spal, tak jsem využila, kojila jsem v 10, po půl hodině mi vytuhl, tak jsem ho nechala spát na klíně, po odložení do lehátka se probral a asi půl hodiny si tam žvatle a omylem pinká do hraček a pes ho hlídá, tak vařím fofrem vývar a sepisuju seznam, co potřebuju v lékárně

Jinak teda bobek náš nesnáší stále oblíkání čepičky plus přidal řev i u strojení mikči nebo fleecovýho overalu na ven....ale doufám, že se bude rovnat dál. Jo a ve vaně je jak ve svým živlu už, když ho tam dávám brečícího, hned utichne, já ho podpírám rukou a druhou ho myju nebo jen polévám vodou a on se směje a poslouchá, jak mu melu nesmysle :grinning: a hltá mě očima, jen zavrnět :slight_smile:
1. lis 2010 v 11:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.