• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hanncca ...tez jsme nemohli uverit, kdyz nam to rekli...st. segra ji oznacila za zirafu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jsme se vydesili pri prvnim vyskani :grinning: To musel byt pro manzu sok :grinning:
Holky po cisari...jen ze zvedavosti, za jak dlouho vam splasklo bricho? Pac ta moje kamaradka ze vcera byla vlastne 12ty den po cisari a bruch jak kdyby byla v 7mem mesici :confused: Me brisko splasklo do tydne, tak me to prekvapilo...
1. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz
@hanncca ...tak tu vanu prubni a pak poreferujes a treba se i nas tata rozhodne do toho jit :slight_smile: On se boji, ze by ji utopil....kdyz on se vubec porad boji s ni nejak moc manipulovat....na rukou ji umi drzet jen v jedne poloze..ale uz i ta druha mu docela jde...ale verim, ze az povyroste, ze to bude cim dal lepsi :slight_smile: A pritom je Veru takova pevna, tak se s ni manipuluje dobre...
1. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz
@safryy a vy jste s manželem vysocí oba? že je veru tak dlouhá?
Vanu chci určo zkusit, snad tenhle týden :slight_smile: tak poreferuju :slight_smile:
Můj manžel už se manipulaci nebojí, spíš já se občas bojím, když ho vidím, jak s ním manipuje. Ví, co dělá, to je mi jasný, ale občas mě to vyděsí :grinning:
1. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz
@hanncca já tedy mluvím o koupání ve vaně.......ne někde veřejně.....to jsem nezjištovala zatím.
koupání s mimi jsme nezkoušeli :slight_smile:
neboj, určo bude vše ok, zvládli jste to super, bude trochu pozdějíš úsměv, či držení hlavičky, ale co, hlavně že jste oba v pohodě a zdraví, on to míša dožene, neboj.
odkdy vlastně mimi držej hlavičku, mi přijde, že Domča už drží, když pase na rameni, jen dávám pozor na záklon, to fixuju, ale jinak ji drží.....a nelezu po netu kdy v jakém měsíci má co umět...
1. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz
@hanncca ...tak my jsme tak normalne...ne nejak zvlast...ja mam asi 174cm a manzel neco nad 190 :slight_smile: Hele tak hlavne, ze vi co dela :grinning: Ja videt krkolomne manipulace s miminem u nas, tak se vrham a nasazuju vlastni zivot pac bych vedela, ze on nevi co dela :grinning:

@lio ...taky nevim kdy co ma mimco umet...hlavne jsou vsechny jine ze....my jsme kuprikladu hlavicku nikdy extra nehlidali...jen ten zaklon jeste dnes trochu jo, ale ona ji drzi dobre, tak neni moc treba :slight_smile:
1. lis 2010 ve 14:14  • Odpověz
@safryy Verunka je teda fakt dlouha, Sofinka mela jen 50 ted asi 54 :grinning: nebejt plín tak stále jedeme v 56, teda bodycka z nextu jsou nam i pres nektery tensi latkovky :grinning:

@lio jak vypada to koupani ve vode, ja bych chtela zkusit taky nejaky cachtani, bud s jednim z nas, nebo i samotnou, teda na rukach...kyblicek ale taky miluje, vzdycky se zklidni.

dneska vypada ze mame za sebou i sput, chce se ji spat, ale v usinani ji taky musim trochu pomoct....

@safryy @rennu to noseni vam teda nezavidim, ja to vydrzim jen chvilku, na uspavani to neni, desne me bolej zada. Tak jedine v satku. ... a ani kdyz ma zavazany rucky? Sofinka bez nich v leze samotna taky neusne, to uz musi jó bejt

@kovalda kdyz mas Žandu v sátku nastojáka, tak kde ma hlavu? Já teda vážu kříz s kaspu venku, to tvoje jsem nekde ztratila. Ted se mi hlavicku podarilo zajistit jednim krizem, ale ma ji na my klicni kosti a docela to tlaci, a taky ji nema moc na stranu, teda mela jen chvilku a pak ne a bojim se aby se nepridusila, kdyz mi dejcha do kuze :sweat_smile:

jinak je to pohodlny, jak je jak zabicka
1. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz
@lio @safryy tady je tabulka, kde je uvedeno, co by dítko mělo umět. ale u každého je to trošku jinak
http://www.volny.cz/novacka/vojta/motorika_ditete.pdf
Míša hlavičku taky docela drží už dobře, ale ten záklon hlídám furt. Protože občas mu ta hlavička jde do všech stran :grinning:
@lio a koupání ve vaně..to chodíš na kurz nějaký? a doma pak trénujete ve velké vaně? :slight_smile:
1. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tééda, u nás jídlo v noci zas 2-3 hodiny, snad dojde i na nás někdy s tím dlouhým intervalem :slight_smile:
Holky, jak uspáváte přes den? Uspáváte anebo prckové někde vytuhnou? Když vytuhne v lehátku, mám ji tam nechat? Já přemisťuju, ale někdy se u toho vzbudí. Dnes mi vytuhla v náručí, tak jsem ji položila a za 10 minut konec, byla vzhůru a úsměvy a oči jak tenisáky. Ale bylo vidět, že je unavená. Tak jsem po chvíli dala do šátku, to nás tak úžasně zeblila, že jsem ji vyndala a obě nás převlíkla :slight_smile:. Podařilo se mi ji zakarpovanou udyndat na míči skákáním. Pak jsem ji dala do ložnice, otevřela okno a spí, tak možná to bude tím vzduchem či teplotou, ... Možná chce čerstvý vzduch a nižší teplotu vzduchu, ... co já vím :slight_smile:

@lio: super, masáž si zvládla, ale bacil to je nepříjemný. Ale jak čtu, tak si nasadila těžkej kalibr, takže se asi brzo lekne a uteče :slight_smile:. Když ti Domča přes den spí, tak ho třeba tu hodinu před koupáním vzbudíš, aby byl vzhůru? Vy máte už časy zaběhnutý každý den stejně? - jako že víš, že krmíte třeba ve 13 hod, ...?

@suzete : to je super, že Vikísek rozdává úsměvy na všechny strany :slight_smile:.
1. lis 2010 ve 14:59  • Odpověz
@kovalda ahoj náš přes den spí málo,ale někdy vytuhne na rukou a to se v momentě vzbudí takže to nikdy dlouho nespí a nebo usne i v postýlce max hodinku,v lehátku taky hodku a já mu taky nechávám otevřený okno líb se mu spí myslí si že je venku
1. lis 2010 v 15:03  • Odpověz
@kovalda jak uspáváš na míči? Máš v náručí a hopsáš s ní či jak??
1. lis 2010 v 15:31  • Odpověz
@kovalda ...juu, tak mic se osvedcil? U nas se tak uspava uz dlouho....bez nej to taky jde, ale na mici je to mnohem rychlejsi :slight_smile:

@hanncca ....ja tak uspavam....normalne je na rukou na lezato a hopsame...kdyz rve, tak hopsame hodne, to se uklidni a pak staci jen lehce pohupovat :slight_smile: Sice vsichni ti "chytri" tvrdi, ze ji rozmazlujem az za mraky, ale ona by nam sama neusla....takze nez abych ji nechala hystericky rvat az do vycerpani, tak se s ni houpu na balone...ona v klidu usina a poocku se na me usmiva....vi, ze neni sama, ze jsem s ni a me to neva....ja bych ji nosila klidne i 24h denne :dizzy_face:
1. lis 2010 v 15:58  • Odpověz
@safryy aha :slight_smile: Taky bych nosila pořád. Nenechávám dlouho brečet, téměř vůbec. Jsem doma od toho, abych utěšovala a chovala. Vím, že bude rozmazlenej, ale co....
1. lis 2010 v 15:59  • Odpověz
@hanncca ...ja si nemyslim, ze bude rozmazleny....vzdyt jsou to mrnata....nechcou byt sami....me jeji plac rve srdce....ja bych ji proste rvat v postylce nenechala jak mi chytre nekteri radi...ze se vyrve a bude klid....vim, ze by nebyl, ze by ji prdla cevka od rvani :grinning: nene presne jak pises..,..jsem doma pro ni :dizzy_face:
1. lis 2010 v 16:18  • Odpověz
@safryy taky mi pár lidí říkalo, nech ho, ať trénuje plíce...nechám tak max. 1min. dýl ne....ale zrovna dneska spal, šla jsem ven pověsit prádlo a když jsem přišla, tak jsem slyšela ten zoufalej pláč hysterickej...tak jsem hned k němu letěla...a hned bylo po pláči, když jsem byla u něj..
1. lis 2010 v 16:35  • Odpověz
@suik jak vypadá? no mám videíčko, jeslti mi rýma dovolí (už skoro nevidím) tak ho zpracuju a vystavím....ale tedy nekoupeme se s ním, abych mu tam zacláněla a zabírala místo, to ne, takhle má vanu sám pro sebe, různě ho pohupuju, dávám do klubka, na zádíčka, splýváme po zádech, výborný je, že mu to není malé a nemůže se odrážet, takže kope nožičkama do vody ....jen rukama se už odráží od stran. :grinning:

@hanncca měla jsem instruktáž, abych věděla co a jak, takže došla instruktorka (takové to plavání ve vaně u vás doma) a jsou kurzy, kde se přidávají prvky ve vaně a na závěr kurzu je mimi schopné se potopit doma ve vaně..sem říkala, až získáme grif s tím málem co bylo v té první hodině, tak se bud přihlásíme na tu vanu ještě nebo už pro mrňata, ale u nás bude chodit manža (aspon se kasal že jo) já se totiž nepotopím ani pro milion, takže aby to ze mě malej nevycítil ten "strach" z vody, tak bude plavat s manžou (tak nám to i doporučovala PA , když tu byla, vede plavání taky)
takže první hodina a ted sami..jednou týdně...

@kovalda no my už jedeme nějaký režim docela dlouho, nastavil si ho ale sám, nejdřív bylo po dvou hodkách, pak přidával jedno, dvě , tři jídla po třech hodkách, až byli skoro všechny po třech hodkách a tak...a pak to bylo plus mínus pár minut ve stejnou hodinu, takže jsem bla schopná říct, že autem můžem v rozmezí tolik a tolik hodin, bo bude najezenej a vydrží do xté hodiny....ted tou změnou času pomalu najíždí opět na ty samé časy, jen odpo to má šouplé o hodku, ale intervaly drží, i dyž dyž ječí dřív a není k utišení dám dřív...přeci jen je o hodku později jakoby....a když odpo spí..máme to tak, že odpo se kočíkuje, dorazí se domu a bud se dospává do krmení hodku před koupáním, nebo se čumákuje....ale pokud dospává v kočáře z procházky, budím....
aby mi to vyšlo kvůli koupání a to jsem mohla dodržet ve stejnou dobu a taky tím, že krmím i po koupání, tak aby to bylo v rozmezí min hodiny....
takže ted kočíkuje mamča , bude do šesti a do půl sedmé až sedmé malej baští, záleží, jak se vzbudí, jak bude dospávat, kolem 19:45 napouštím vanu a koupeme, masírujeme a baštíme a ukládáme...
a přes den, i když béká, já uspávám, nebo si chce povídat, nebo ho dám na deku, do lehátka jen večer, moc tam nevydrží beze mne, takže neuspávám stylem, aby mlčel a spal....ale snažím se ho zaměstnant, pokud nespí....a pokud třeba dvě a půl hodiny pobékává, pospává ale budí se a vytuhne ke konci toho tříhodinového intervalu, dycky si dám tak 15 min že budu budit, (přes den déle jak tři, max tři a půl hodky nenechávám) tak se většinou stejně vzbudí sám
v noci nechávám jak se vzbudí, jíme po koupání a pak se budí tak kolem jedné pro dudu a kolem třetí (neska ve čtyři) jíme..je to třeba pár nocí stejně a pak o hodku jinak, ale ráno do max půl osmé jíme vždy, vždy je to min čtyři hodiny od posledního jídla...a pak jedem v deset až jedenáct, v jednu až ve dvě, ve čtyři až pět,půl sedmá až sedm a po koupání v osm :slight_smile: ale vše si nastavil sám, já jen určila rozhraní kdy budem koupat...měli jsme půl osmá, ale šouplo se to díky jídlu třeba na osmou, ale ted jak je brzo tma, a pokud nebudu šátkovat a venčit psa tak se k půl osmé vrátíme, bo bude večer dlouhý
1. lis 2010 v 17:12  • Odpověz
@kovalda a díky tomuto režimu třeba vím že z 80% dopo od té osmé do desíti spí, pokud ho netrápí bříško....po desáté bud jdeme ven, nebo šátkujeme, nebo pospáváme, kecáme, je bdělej, a po jedné ho dám na deku většinou to vyjde na hodku a pak jdeme ven....možná je to ujetý, ale nastavil si to sám, rozhodně to není tak jako heye 13hod musímej jíst.....to ne ....ale když takhle někam jedu, či objednávám k dr, tak zhruba vím kdy můžu a kdy rozhodně to není dobrej nápad :grinning: bo pak se nám šoupne celý krmení a musím pak "počítat" aby to vyšlo na koupání ne moc brzo, ne moc pozdě...
1. lis 2010 v 17:14  • Odpověz
@hanncca
@safryy takhle maly dite nejde rozmazlit, ba naopak, bude vic sebejistejsi. takhle male mimi potrebuje mamu skoro nonstop.
me to na ici moc nejde, vubec mi ji nejde nosit moc dlouho, desne mee bolej zada, uplne cejtim, jak se mi borti :frowning2:

pro me je to lehatko pozehnanim, ja ji tam nechavam, jakmile usne, nemanipulu s ni. mam to skoro lezaty a jeste tam je tlustej berani kozisek, tak snad to tolik nevadi, tam houpanim usne, v postylce jen s fenem....
1. lis 2010 v 17:17  • Odpověz
@safryy
@hanncca taky přes den běhám a utišuju, ale už se učím rozpoznávat, kdy je to top urgent a kdy jen tak béká a než dojdu je ticho....chce to naposlouchat.....tuhle jsem o víku manžovi řekla, at ho položí, potřebovali jsme oba vypadnout a tak hygiena, snída a tak, nebyl čas aby jeden nosil a druhej si dělal a pak naopak...a manža ježíš on tam brečí, říkám ne jen béká, než tam dojdeš bude klid , nevěřil, ale přesně jak sem říkala...tak prej jak to vím.. :grinning:
ze záchodu nelítám, ze sprchy jsem vybíhala asi 5x a až sem si namydlila vlasy tak sem neletěla a fofr umejt a než sem vylezla tak spal....
jinak když pobékává, pláče, beru ho, uspávám na ruce, tedy spíš dám do klubka, většinou sou to prdíci, až se uklidní, pokládám, nikdy se nebudí a když ,tak usne, nebo čumákuje ap ovídá si, párkrát se mi stane že ho položím a on pláče, tak opakuju postup xkrát a když nepomůže a budí se při položení, tak šátkuju, nebo ho pevně zavinu k sobě a spí u mne, většinou tomu říkám, že porstě chce bezpečí a mámu....nemůžu být furt sám někde v postýlce, na dece, v lehátku....
1. lis 2010 v 17:21  • Odpověz
@suik jj do třech měsíců...na ty už nám táhne, takže už se snažím ten pláč naposlouchat a dle toho reagovat....myslím, že si nemůžu stěžovat, pokud netrápět prdíci je zlatej
1. lis 2010 v 17:22  • Odpověz
@ojo: téda, spaní fakt závidím. Nepiješ ty každý večer odvar z makovic? :grinning:

@safryy 6 hodin, to je super

@rennu: ty bláho, to vás bylo jako much, ale super jste to ustáli a je dobře, že se Honzíčkovi zas dobře daří a tudíž i tobě :slight_smile:

@lio: aha, tak za bacila poděkuj tchánovcům. Jj, v takovém teple se opravdu moc šátkovat nedá

@safryy: ty bláho, to je síla :slight_smile: Jj, včera jsem koukala na fotky malý z porodky a to byl drobeček, no, teď už má 5, 5 kg, tak to už je rozdíl :slight_smile:

@hanncca vy jste se dnes všichni na mne domluvili s těmi úžasnými časy spaní? Já chcu taky !!! :slight_smile:
1. lis 2010 v 17:22  • Odpověz
@kovalda no nedá se tam ani normoš přežít pár hodin, natož šátkovat, ale malej se kroutil a plakal, tka jsem ho dala do šátku a chodila do chladnějších části baráku - verandu, kde jinde bývá 17 st ted tam bylo 22..ale proti sauně 25 st uleva.....
no už sem manžovi řekla, že dokud nepřestanou topit, nebudu tam jezdit, kord ted až budou mrazy, to budou šoky....
když jsme začli jezdit s psíkem, taky topili, ale dali si to vysvětlit, že pes spát v noci nebude a bude chlastat a bude mu horko....ale chvíli /rok/ jim to trvalo než jim to cvaklo, nechápu to.....
1. lis 2010 v 17:24  • Odpověz
jinak ted jak jsem tu psala o chrastíku, tka máme curaprox a normoš nejen že hezky drží, ale už ho začal i cumlat a já mu ho pak držela v pusince tak ho okusoval (je tam takovej miniaturní kartáček :slight_smile:)) )
1. lis 2010 v 17:26  • Odpověz
@suik já míč ještě nezkoušela. Já vlastně nikdy neuspávala a to myslím vážně!!!! On usne sám, někdy pobrekává, tak dám dudla nebo pochovám a je klid.
@lio chce to vychytat ty druhy pláče.
1. lis 2010 v 17:26  • Odpověz
@hanncca štastná to mamča ( ne že my bychom nebyly štastné, ale uspávání známe všechny .-) )
1. lis 2010 v 17:35  • Odpověz
@safryy: 66 cm? Ty bláho, to bude dlouháne, oprava, už je :slight_smile:

Koupání ve vaně by se mi taky líbilo, ale nevím no, až si budu jistá, že máme opravdu dost vody, tak asi taky uprosím taťku a zkusíme to :slight_smile:
Malá se dnes taaak zkadila, no síla. Holt, měla zásoby za 3 dny, tak kus upustila včera a dnes totéž :slight_smile:. Ale mám radost, že ji nebude bolet bříško. Poslední dny prdí, div že neuletí peřina :slight_smile:
Dneska je nějaká neklidná, jen co kočár zastavil, tak uáááá. No a odpo teda předvedla něco, co vůbec neznám. Nejen teda že se vzbudila hned, co jsem ji položila, ale i řev no hrůza. Tak jsem dala prso a přisála se a furt dumlala. Až z toho usnula. Jakmile jsem ji ale odpojila od prsa, tak zas řev přímo strašlivej, ....Jakmile jsem si "vzala" prso, tak prostě polospánek s řevem anebo jsem vzhůru, ha ha ha :slight_smile: Tak jsme si povídaly, ... chrastili zebrou od Lamaze - ta se jí moc líbí a tak až zas asi po hodině usnula, tak jsem ji položila do postele a zas hnedle vzhůru. Tak jsem nabídla prso, přisála se, jak by týden nejedla. Ale tentokrát se odpojení podařilo a spinká. No síla. Ale kouknu do chytré knihy, myslím, že tam byly nějaký homeo, když dítě klidně spinká jen u mámy a jakmile se odloží, tak je vzhůru.
1. lis 2010 v 17:37  • Odpověz
@lio na druhou stranu se musím zeptat dr, jestli to, že mám extrémně spavé dítě je normální...Jsem ráda, že se vyspím, ale doufám, že ta jeho spavost je ok
1. lis 2010 v 17:39  • Odpověz
@suik: jj, hlavičku má taky někde kolem mé klíční kosti, spíš pod ní - můžu jí pohodlně dát pusu na vršek hlavy :grinning: Zezačátku ji taky držela proti mně a ne a ne ji otočit, tak jsem byla nervní, že se zadusí. Při dalším šátkování už ji otočila na stranu :slight_smile:. Ale i teĎ občas ji má rovně. No, bude určo super, až hlavičku bude držet a bude moct koukat ven :slight_smile: Je to zvědavice :slight_smile:

@hanncca: jj, malou mám zabalenou (zakarpovanou + rychlozavinovačka) u sebe v náručí či na nohách a hopsám či se pohupuju. Ale máme docela malej míč, chtělo by to pořádnej, ale máme tu málo místa, takže to asi nedopadne.
Neboj, nerozmazlíme je, jen z nich vychováme vyrovnané osobnosti :slight_smile:, protože budou mít zdravé sebevědomí :slight_smile:

@safryy: jj, míč se osvědčil a viděla jsem to u kámošky a super :slight_smile:. Večer usíná normoš v posteli, ale přes den, zvlášť, když je přetažená a nejde jí zabrat, tak super. :slight_smile:
1. lis 2010 v 17:44  • Odpověz
kdo chcete vidět naše cachtání ve vaně, tak písněte, pošlu vám to IP.-)
1. lis 2010 v 17:52  • Odpověz
@hanncca ....prave vcera to 12ti denni mimco furt spalo a oni si vychvalovali jak maji zlate dite (pa Veru sem tam rvala...moc lidi, moc svetla, malo vzduchu...navic hekticky den, jeli jsme tam rovnou z letiste) Tak jsme si rikali...jen si uzivejte spaciho mimina :grinning: za chvili vam to zkonci :grinning: no a koukam, ze treba ani ne, kdyz je vas Misa takovy spac :slight_smile: Verunka taky pres den docela dost spi...kor ted jak jsme jezdili po vyletech...v aute zabrala hned a pak pri prochazkach byla venku, cili spala spankem spravedlivych...uplny tuhos...i 5h v kuse :slight_smile:

@kovalda.... s tou vodou je to na houby teda :frowning2: My nekarpujem, mozna je to skoda...teda ona spi uplne v klidu i nezakarpovana, skoda spise kvuli me....v noci za mnou totiz cestuje....nevim jak to dela, ale sibuje se hlavickou dokud na me nenarazi...opre se cenichem o kozu a spi...a kdyz se uhnu, tak se pak zase proberu a ona u me...pak je uplne na storc, no zabere na te posteli sileneho mista :grinning:
1. lis 2010 v 18:01  • Odpověz
@lio pošli, ráda mrknu :slight_smile:
1. lis 2010 v 18:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.