• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@safryy
@hanncca posláno, a ted se mi vrací dítko z procházky, tak se jdu věnovat....
rýma tedy zaútočila na plné grády, ach jo, už mě bolí i čelist, to bude ta moje príma zadní rýma...den mi poleje z nosu (už mám roušku) a pak jako když utne a bude vzadu, mám se na co těšit....
tak poho večer..možná ještě juknu
1. lis 2010 v 18:18  • Odpověz
@lio: tak to je super, že máte takovej režim :slight_smile:. No, nám buzení přes den teda rozhodně nehrozí, nespí dýl jak 2 hodiny :slight_smile:
1. lis 2010 v 18:23  • Odpověz
@hanncca já taky nikdy neuspávám :wink: ani Tomáš na to neni naučený...
nevím, co myslíš spavé dítě, ale já mám taky kluky spavý :wink: jako dneska kojo ve 22h, pak ve 4:30h a pak jsem se vzbudila v 8h kluci ještě spali :grinning: přes den spí Radim ještě tak 3x :slight_smile:

@kovalda prej odvar z makovic :grinning: :grinning: :grinning: to budou geny...jsme oba s M. spací :slight_smile:
1. lis 2010 v 18:51  • Odpověz
@lio máš tu odsávačku hlenů na vysavač?? zkus na sobě :wink: já ji používala při rýmě :grinning:
1. lis 2010 v 18:51  • Odpověz
@lio ....tak to je totalne paradni koupacka!!!!!
1. lis 2010 v 18:52  • Odpověz
@safryy začátečnická, ale dobrý, Domča to miluje :slight_smile: a když u toho povídá a dělá to jeho aguuu a egh, sranda .-)
1. lis 2010 v 18:55  • Odpověz
ted du např Domču budit, přijeli před půl hodkou a je čas jíst, bo v půl osmé bych ráda koupala....tak du budit .-)
mamča mě volá at se du na něj podívat, že sem to celá já, spí bez dudlíku :slight_smile:))))
1. lis 2010 v 18:55  • Odpověz
@lio taky mě to vaše cachtání ve vodě zajímá, pošli mi taky pls odkaz :slight_smile:
1. lis 2010 v 18:56  • Odpověz
@ojo ježíš tu ještě nemám a mě stačí nahřát, ale je to vopruz, úkony navíc, než dyž to teče samo no

du na toho prďolu :slight_smile: ted už doopravdy
1. lis 2010 v 19:02  • Odpověz
@lio na zadní rýmu sambucus nigra
1. lis 2010 v 19:29  •  3 děti  • Odpověz
@lio nebo super je prolévat dutiny a to přes nos slanou vodou,chutné už míň
1. lis 2010 v 19:31  •  3 děti  • Odpověz
hojda,
tak dneska ten den utekl vůbec fofrem. Byli jsme u dr. tak Adámek má 5520 a 60 cm :slight_smile: je prý velkej. Dostali jsme sebou domů rotarix, tak jsme se modlili aby nevyblil 2500,- Kč :wink:, našt. dobrý. Prý kdyby to naše blindění pokračovalo, tak máme přijít. Přijde mi, že to má nárazově, 2x jo 3x ne. Očko máme zahojený, že nemusíme na to plicní chodit a příště nás už čeká hexa. Koníčky pásl hezky, i za hračkou se otočil, jen nedržel hlavičku jak ho bere jakoby za ruce do sedu. Pak jsme jeli do práce, byl klasicky za vzorňáčka :grinning:. Přijeli jsme někdy o půl 4, pak prochajda s taťkou a véča. Ještě jsem sjela radši do lékárny pro něco na horečku, kdyby náhodou. Taťku zítra nemáme přes noc doma, tak pojedem k jeho rodičům, abych nemusela lítat se psem a vůbec kdyby něco po tom rotarixu, ať neplaším sama. Před chvílí ve mě pěkně zatrnulo. Zakopla jsem, s malým v ruce, spadla jsem na kolena malej řev jak blázen, tak jsem se lekla, jestli se neuhodil o košík, taŤka říkal, že prý ne. UF. Už se rozčiluje, tak to bude o.k. No děsný teda to bylo. fůj
tak vás jdu dočíst, to je stránek :grinning:
@lio : to on se na jídlo nezapomene přes den vzbudit, každý 2 -3 hodinky, ale mezitím hodně spí. Když ho vzbudíme mezi, tak je hodně protivnej :unamused: Teď zkusíme cvičit naposled až kolem 8 jak ho to unaví, tak by pak mohl spinkat. No uvidíme :sweat_smile:.Díky za rady
1. lis 2010 v 19:37  • Odpověz
čauky
koukám, že jste řešily rozmazlování
dle mého taky nejde rozmazlit
ondra byl takřka permanentně nošený a je mnohem menší závisláček než jiné děti jeho věku - mámu potřebuje jen v novém prostředí než se rozkouká (pár minutek), usíná sám, v noci nevyžaduje pozornost ....prostě se chová naprosto pohodově
a podle teorie o nevhodnosti nošení by mi měl viset na noze a ječet, kdykoli se kamkoli hnu
do roku jsme skákala jak pískal - samozřejmě - stanovila jsme si pravidla, rituálky ..ale mimo to jsme se mu snažila vyhovět co to šlo - dneska funguje relativně samostatně (samo přiměřeně věku), celkem poslouchá, scény prakticka neznáme (občas samo začne akci, ale dost rychle se obvykle umíme domluvit)
prostě si odžil, že máma tu je kdykoli pro něj a tak to na mě nezkouší ...ano testuje limity, stejně jako jiné děti jeho věku, ale dle diskuse soudím, že to zvládáme ve větším klidu
naopak tatínek se pořádně začal zapojovat až v cca roce a čtvrt a na toho to zkouší fest, plazí se po něm, hystečí ...tam holt to zázemí mují testovat
1. lis 2010 ve 20:06  • Odpověz
jinak všem dík za podporu :dizzy_face:
1. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz
tak jsem si vas chtela zase docist, ale vikisek pres dve hodiny plakal, narikal, hystercil a neslo mu pomoct. vyrazka se mi zda se rozsiruje, taxem z toho spatna. ted na plac nepomohlo nic, proste se jen trapil a my nic nemohli udelat. zkouseli jsme karpa, míč, šššššání, fen, na tygra, na rameno, prso-to hned vyplivl, autosedacku, teploměr do zadečku, nahřáté pecičky...jsem z toho byla skoro plakava, tak jsem si kapla krizovky ale maly furt utrapeny.
ted vycerpanim usnul u babči v náruči, není nabaštěný a dnes ani vykoupaný. babča má strach ho položit, aby se nevzbudil, tak jsem zvědavá, co se stane... :frowning2:
to je šílené, když se jim nedá pomoct, nebo nevím co mu je.. :frowning2:
od včera večera se mi aj zda, že mám míň mlíka, určitě prsa nemám nalitá jako vždycky , když to cákalo do všech směrů, přijdou mi vyloženě prázdné oproti dřív. no prostě nevím. debilní večer, chuďátko miminko moje :frowning2: :unamused: :cry: :cry: :cry:
1. lis 2010 ve 20:34  • Odpověz
včera mělo mláďátko 2 měsíce, tak dnes váží 5.55kg. jen mě trápí ty vyrážky, má to na puseně úplně všude. já ale ekzematik nejsem, martin taky ne, tak nevím, kde by to mohl vzít, chudák. hodím možná pár fotek, jestli se mi to tu s tím pomalým připojením podaři.
1. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz
tak fotky přidány, na těch posledních ide docela vidět ta vyrážka, tak kdyby byl nějaký typ...doted jsme dle Mudry obkladaly jarishku a mazali opthalmo framikoinem, vysledek nic moc, dnes mi predepsala nějaké kortikoidy, ale zatím jsem mu to nedala, bojim bojim...ale kdyby to pomohlo...fakt nevim. zoufala.
1. lis 2010 ve 20:50  • Odpověz
@suzete ....certik je dokonaly!!! :dizzy_face: Kortokoidy nejsou asi nic moc, nemely by se uzivat dlouhodobe....holky snad neco poradi....ja bych to tim mozna i mazla...kdysi se mi totiz rozjel brutalni exem a kort. mast mi to vylecila za dva dny....nemohla jsem uverit, pac jsem se to snazila vymitit vselijak a nikdy nic nepomohlo, az pak ta zazracna masticka :wink: (namam uz sajn jak se jmenovala)

@beru3nek ...no teda...hlavne ze se nic nestalo :wink: ...ja jsem s ni uz taky jednou padla malem na drzku...ujela mi noha na predposlednim schodu...toz nevim jak jsem se k zemi klatila, ale v prave ruce mi spala Veru, narazila jsem si zapesti na leve ruce (mame schody naproti zdi) a sedrela jsem si obe kolena o koberec....Vercu to ale nevzbudilo a ja se klepala jeste dalsi 2h hruzou co se vsechno mohlo stat :fearful:
1. lis 2010 ve 20:59  • Odpověz
@suzete Ahojky moc pěkné fotky,opravdu,vyrážka je vidět na posledních fotkách více,ale já si myslím,že to patří k věku,přeci jen je to malý drobeček který sotva na svět vykoukl,už musí bojovat s tolika viry,bakteriemi,to všecko se mu dostává do tělíčka a imunita bojuje a reaguje jak reaguje,to všecko je vidět na kůži,ano,určo to může mít nějaký ekzém,ale já bych se určitě v žádném případě neuchylovala ke kortikoidům,v tom jarysch roztoku to usíš koupat více,tak brzo nezaznamenáš výsledky ani omylem.Já si pamatuju,jak jsem neustále řešila nějaké vyrážky u Filípka a věř,všecko přešlo a tvářičku má překrásnouPokud nemáte žádné genetické zátěže,nevrtej do toho ještě více.Já ti radím omývat to jeho čerstvou močí,tak jak ji zachytíš,nanést na vatový tampon a potřít tvářičky.Pokud tuto radu přijmeš,je na tobě,jak pomáhá jsem viděla několikrát,Fildovi pořešila vyrážku po očkování
1. lis 2010 ve 21:01  •  3 děti  • Odpověz
@safryy Přeju ti,ať se vyrážka už neudělá nikdy,ale kortikoidy spíše zatlačují problém dovnitř,než aby jej řešily,dlouhodobě třeba...no a pak si málokdo vzpomene,že se kdysi mázl :confounded:
1. lis 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz
@suzete ..jinak zkoušela jsi na noc ten sudocrem a přes den leniensku?Co ti k tomu vlastně doktorka řekla více?
1. lis 2010 ve 21:04  •  3 děti  • Odpověz
@suzete Naše malá tohle měla 3 večery za sebou a zjistila jsem, že tak vyvádí, když nám teď jak se ochladilo navečer začne víc topit kotel, máme pak v bytě 26°C a musím odvětrávat, to se pak zklidní. Není možný, že by to bylo taky tím? A nebo jsem taky někde četla, že se děti někdy musí zbavit nadbytečné enegrie aby usly a proto mají takový hysteráky, tak třeba to byl váš případ, každopádně přeju aby už nebejvaly. :slight_smile:
1. lis 2010 ve 21:05  • Odpověz
@hanncca ahoj já také na doporučení použila míč- super uspávadlo- chytnu do náruče, chviličku jemně skáču a spí....doporučuji-ale pozor-možná se toho nezbavíme a budu hopsat pořád, ale zabírá to...
1. lis 2010 ve 21:07  • Odpověz
@suzete a škrábe si to malý???náš má něco podobného ale strašně si to škrábe musela jsem mu dát rukavičky aby si to nerozškrábal do krve když to neškrábe tak to nemá tak červené jen drsné začala jsem i víc mazat ale stejně to má pořád i dr mi napsal nějakou mýchanou mast a nepomohlo taky nevím co s tím
1. lis 2010 ve 21:07  • Odpověz
@petja zatím nemám zadní rýmu, teče mi z nosu zatím....ale jak začínám mít zalehlo, tak cítím, že je to ten můj druh rýmy, dva dny teče a pak jakoby nic, jen huhňám, tak uvidím....
ale dík, píšu si, resp, zaškrtávám v knize .-)

@hupcza jj mne tahle teorie byla sympoš už jak dyž sem jako těhu četla karpa....prostě dodat sebevědomí a pak sklízet ovoce....no zní to idylicky tak uvidíme v praxi.

add rituálek....bo manža dorazil pozdě, tak jsem po krmení dala Domču na deku, dala mu kousátko, úžasně už ho strká do pusinky a vezla mamču dom, přijela jsem v osm tak honem napustit vaničku, připravit a neska koupal tatka, sice za asistence, masáž už jsem dala sama, ale proběhlo to s úsměvy a pohodičkou.no a pak nakrmit, troch zase prdíky, odkrknout a uložit, no a já jdu spinkat, bo jsem uplně grogy....
@hupcza sím poraď na tu masáž toho bříška, neska sem ho sledovala, tak se usmíval, ale jak sáhnu na bříško a prsíčka, tak se kroutí, jakoby mi chtěl z pod té ruky utéct, ale usmívá se...tak ho to lochtá, šimrá? dyby ho to prudilo, tak snad bude řvát, ne? jen u nohou se takhle nekroutí, v klidu leží a oddává se.....
@beru3nek od rad tu uplně nejsem, ale pokud se Adámek budí přes den na jídlo, jen mezi hodně spí..tak to bude mít dle mého asi fakt obrácené, tak přes den nezatahovat, normoš rádio, telka, normoš hluk, nebrát ohledy na to jakože pšššt spí mi tu mimi..v noci naopak zhasnout, vyvětrat a ukládat ve stejnou dobu, takže cvičit a pokud máš po tom vysledované že ho to unaví a usíná, tak to zařaď každý den ve stejnou dobu a uvidíš....úspěch nebude hned ( i dyž u nás byl do dvou dnů) ...hezky rostete a den ste si užili
já taky plánovala návštěvu práce, ale chcípla jsem, tak to odložím....
1. lis 2010 ve 21:08  • Odpověz
@suzete A toje mi líto,že jsi tak utrápená,není toho na tebe moc,nějaký stres,či změna náhlá,myslím s tou laktací,víš? Malému to mohla zhoršit i ta konopná mast,co jsi vzpomínala,některá mimča a děti to nesnesou a já myslím,že dnes pláče,že ho to bolí nebo pálí nebo něco,píšeš,že to má horší...
1. lis 2010 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz
@suzete zkoušela jsem mu to mazat i bepanthenem a je fakt že se mu to po om zklidní ale nezmizí úplně jestli chceš aby se mu to zklidnilo zkuz tohle at je malý v klidu ale není to řešení
1. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz
@antana123 a to má přesušené?Zkoušela jsi tu leniensku?
1. lis 2010 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz
@petja ...no jako dite jsem exemy mela...casem vymizely....ale jednou toho bylo uz fakt moc, me to proste pomohlo...jsem atopik, takze sem tam vyleze....i ted mi vyrasil...mazu sudokremem nebo bepantenem, podle toho co mi prijde pod ruku a je to celkem v poho...me bylo jasne, ze se mnou nikdo souhlasit ohledne kort. nebude....ja jen vim, ze to zabralo hned a nevratilo se hooooodne dlouho...a kdyz, tak nikdy ne v takove mire jako predtim :wink:
1. lis 2010 ve 21:10  • Odpověz
@suzete a ty jsi nechala očkovat TBC?
1. lis 2010 ve 21:10  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.