• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@beru3nek jake homeo na to je? Taky bych zkusila.. Jako prcek vesele kadi, ale saje kratce a staci mu 1prso. Nekdy je to s placem. A furt mi ublinkava. Predtim jsem mela mlika vic, a sal dyl, tak nevim.

@daja.had myslim ze pomaha ten jarishuv roztok, masticky se mi zda ze moc nepomahajou. Dnes to vypadalo trochu lip, uvidim zitra
3. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz
@petja : tak super, že máš už vánoce vyřešený. Takhle si to taky představuju, jen nápady chybí :astonished:
@kovalda: tak fajn, že s maducou spokojenost. Já mám slíbenou na zkusení už hrozně dlouho :frowning2: . To řechtání musí být super :wink:
@hanncca : Míša se už taky krásně řehní :wink:
@lendaw : jo panda má teda fakt úspěch
@lio : my máme lehátko na zemi
@hanncca : tak to je proti nám Míša obřík. My máme 60 a 5520. My jsme taky měli jít na ko po TBC, ale nemusíme prý. Omrkla to naše dr. a prý o.k. Proč je máš prohmátnout?
3. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz
@lio: držím pěsti, ať tě bacil pustí a ať se vyhne Domčovi. Jj, vypadá to, že všichni budou koupat prcky podle vás :slight_smile: Aha, tak jen 1x týdně max, že je to makačka. Já myslela, že to děláte každý den jako normoš koupání večer.
Já mám lehátko Fischer taky na zemi. Ale máme ještě normoš lehátko a to je takový nižší a placatější a to teda dávám na gauč či postel.

@hanncca: krásně vám roste :slight_smile:
3. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz
@suzete : ricinus communis 5ch. Zrovna zobu :slight_smile: To máš mlíčka asi dost, když mu stačí jen jedno. Já teky nechápu, proč u toho brečí někdy. Spíš hysterčí :unamused: . Ještě radí antana ty zákysy, taky zkusím. Mě ještě dr. říkala, že jim nemusí chutnat mlíčko kolem 6 nedělí, že se mění, ale to máte už koukám dávno po
3. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz
@alisek : jé ahoj, jak se máte? Tak hlavně, že je už po viroze a Honzík to nechytnul. Tak super, že vám vojtovka zabírá a blindění je lepší.

Já už začínám docela plašit, že náš zatím na hračky nereaguje na nás moc taky ne. Úsměv na mě možná jeden. Tak mám docela nerva, jestli je vše o.k. a co nám řekne zítra mudr. na neuro :frowning2: tak nám držte pěsti
@lendaw : chuĎátko kočenka, tak to když to má od mala to jí to ani nepřijde
@eveluska : taky douám, že letos strávím svátky u pohádek. Je to vždy takový rozlítaný, no si to pěkně malujem, že :grinning: Skutečnost bude asi kapku jíná :astonished:
@lotyna : u nás má usmívací jedině po ránu na jeho oblíbené předměty, mezi které zatím nepatřím :grinning: Jako náš cvičí tak, že prodře pemprsky :grinning: normálně je má úplně průhledný na bokách. Kouzelník. To by byla teda dokonalá dvojka.
@kovalda : taky jste měli návštěvní den, to chápu že byla a bude ještě dlouho ta nejdůležitější osoba u vás :grinning:
3. lis 2010 ve 22:30  • Odpověz
@beru3nek Ježišmarja, jak to dokáže prodřít? To je ďábel. :slight_smile: A jinak moc držím palce na zítra. A vůbec se ti nedivím, že plašíš, člověku to prostě nedá. Ale určitě to dobře dopadne. :slight_smile:
3. lis 2010 ve 22:35  • Odpověz
@rennu: teda, to máš hrůza bacila a i malej to má, to si nedovedu představit a hrůza, že ti nemá kdo pomoci.

@beru3nek: no tak to je parádička, spánek 5,5 hodiny :slight_smile:. My bydlíme skoro v lese, tak nevím, kam bychom se ještě stěhovali :slight_smile:. Spíš je tu problém s topením, ten starej barák nejde rovnoměrně vytopit, tak tam někdy je asi moc horko. Snažím se větrat co to dá, ale máme starý okna, tak nejde nechat na ventilačku - buď otevřeno nebo zavřeno.
S tím sonem ledvin - jj, paní dr. vtipná nalačno :slight_smile:.

@eveluska: jj, mně taky navnadilo to číst, už se těším na vánoce. Letos kupuji jen manželovi, malé a neteřím a synovcovi. S ostatníma členama rodiny jsme dávání dárků zrušili, tak to letos bude pohodovka :grinning:, aspoň si je užiju opravdu v klidu.

@lotyna Jé, hra na Blanické rytíře by mne taky bavila :grinning:, myslím, že bych i vyhrála :grinning:
No, u nás prdí statečně celý den i noc, akorát občas v noci a často ráno už sem tam kňourne u toho kroucení se. No a jak je svázaná, tak se moc hýbat nemůže. Tak ráno když ji vymotám, tak se tak slastně protahuje :grinning: a u toho prdí :slight_smile:, no prostě dáma :grinning:

@beru3nek Díky :slight_smile:. Jj, už je jí kus. No a že vypadá spokojeně - to je jasný, fotím ji jen v dobré náladě :grinning:
3. lis 2010 ve 22:36  • Odpověz
@beru3nek: držíme pěsti na tu neurologii. Ale určitě to bude O. K. Jen je chudáček vysílenej tím cvičením, tak vám pak dlabe na to, aby vám ještě chytal hračky :slight_smile:

Jéje, to je hodin, tak já jdu spát :slight_smile:, dobrou.
3. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
@lotyna neočkovali nám nic, malá měla hypoglykemie a byla v inkubátoru.
@beru3nek hele naše malá pojala za životní lásku náš velký sedačkový černobílý polštář, kouká na něj s takovou láskou, že se bojím, aby mu nezačala říkat "mámo". :grinning: :grinning: tatínek ji včera koupil oranžového losa, ale opět zvítězil polštář.
3. lis 2010 ve 23:41  • Odpověz
@pet.s U nás očkovali všechny (respektive ty, co se dali) těsně před propuštěním a docela mi přišlo, že si to hodně hlídají a i těm, které neočkovali, dávali přednášky o tom co, kdy a jak, tak jsem myslela, že je to standartní chování všude v porodkách. Však se zeptej tvojí pediatričky, ona ti to určitě všechno poví. :slight_smile:
3. lis 2010 ve 23:55  • Odpověz
@kovalda Já myslím, že jim na ty prdíky dělá dobře to teplo, jak jsou zachumlaní. Já Viktorínu teď vymotala ze zavinky před krmením a taky začala prdět jak o závod a ještě se tomu strašně smála - jako promiňte, to mi jenom uklouzlo. :grinning: Jinak já na noc nekarpuju, dávám jí do spacího pytle, protože jak je taky asi Houdiniho sestřenice, tak aby se neodkopala a nevymotala a nebyla jí zima.

No a teď co já tady - jsem se vyspala přes den - i když po pauzičkách, teď se mi nechce a tady nikdo.
4. lis 2010 v 00:00  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
@kovalda:jo koupačka až v pondělí a bohužel jen jedna koupelna a je nás tady moooc
jinak u nás noc nádherná malý usnul v 8 a vzbudil se ve 4 a pak 6:30 a to je naše vstávačka
4. lis 2010 v 07:48  • Odpověz
Dobré ránko,
tak u nás dnes spací rekord,malá zalehla v 19:30 a ve 02:30 jsem se vzbudila a ona pořád spala :dizzy_face: no,dudala naprázdno,tak jsem ju jemně probudila a hned óóóbrovskej hlad :grinning: Akorát se nemůže vykakat,což ji značně vadí,pořád by jen byla uprsa aby to už přetlakovala a pořád se nedaří
Dnes vyrážím sama i s malým vlakem do Přerova na odběr kontrolní na endokrinologii,naštěstí kousek od nádru a mám domluvenou babi,takže jak bude jezdit s kočárkem,malá bude spinkat...
Včera měla malá problémy s bříškem i přes Bifiform,no ale za to můžu já,jedla jsem vánočku a ta červená čočka se mi taky moc nezdá...
4. lis 2010 v 08:18  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj kecalky,
já včera s vypětím sil zvládla večer alergo a manža jezdil jak trotl s prckem po městě, bo jak zastavil, byl řev :sweat_smile: Spiro mám nad očekávání dobré, ale napsala mi železo, že jsem jak stěna, zda mi někdo kontroloval hemoglobin (jo, v porodce, měla jsem hraniční, vyzobala železo a šlus), váhala s antibiotiky, ale když nemám žlutou rýmu, tak prý vyčkat...tak mrsk ho, v noci už žlutá rýma, je mi hrozně :frowning2: těch pár hodin k vyležení v noci je zkrátka málo :fearful: Malý k ráno chroptěl, fest kašlal, zalykal se rýmou, odsátí zas na 2 věci :rolling_eyes: A rýmu má i pes :unamused: manžel dojdee večer až, takže zas bude douhý den, venku zataženo, lilo v noci....no na vycházku se necítím i když malýmu by po ohla. Tteda ale včera teeplo večer, jsem čuměla, hnus na to, že je listopad, pak nemají virozy řádit :angry:
4. lis 2010 v 08:31  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

jsem tu jen na skok, u nás noc klasika, kojo ve 4:30 pak v 7:30 :dizzy_face: jen trochu víc trápí zas prdíky...asi mu vadí guláš :rolling_eyes: už jsem dala i malýho do spacáčku, přišlo mi , že v zavince už je úplně staženej :sweat_smile: žlutý šupinky už máme taky, tuhle jsem mu je vyškrabávala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale moc nechci, páč vím, že s nimi určo půjdou i vlásky a to neeeechci :sweat_smile:

@beru3nek jaký mlíko myslíš?? Tomáš je teď pořád na Hami :slight_smile:

jdu zumbovat :slight_smile:
4. lis 2010 v 08:32  • Odpověz
@suzete náš si včera při stávce proti pasení koníků ošmrdlal tvářičky a má je taky rudé a drsné :unamused: takže taky mažu, tím, co je doma :sweat_smile:
@kovalda lehátko máme taky fishera, dávám na zem, včera vyjímečně na postel, ale to su jak ostříž furt, bo pes ho chce prostě komplet umývat....včera mu muž řekl, že jsem koupala já, koupe malého on, že když o to pes stojí, příští týden má službu :grinning: fakt je k neudržení.,....
@lotyna já dávám do zavinky ted, předtím spací pytel...ale zavinka je lepší pro mě na noc na manipulaci:slight_smile: karpovat nemá cenu, z hroznýho hysteráku je ráze ještě větší a neutichá, spíš naopak :unamused:
@petja to jste měly holky luxusní interval, jen závidět :wink:
4. lis 2010 v 08:37  • Odpověz
Ahojky, tak dneska opět klid v noci, po svázání usnul v 22.30 a vzbudil se ve 2 ráno :wink: pak v 5, a pak v 7, to už jsme vstávali a teď zase chrupe, nevím, co se mu děje...
Dneska máme 6.týdnů, jdeme k doktorce, tak jsem zvědavá, chci se zeptat i na rotaviry a hlavně jak jsme vyrostli... no a mě končí šestinědělí, tak se nemám na co vymlouvat :grinning: :grinning: V pondělí gynda a uvidíme :wink:

Ad vánoce - já, manža a ségra máme narozky v listopadu, takže mě ještě čeká uspořádat big akci a pak někdy se možná najde chuť a nápad na vánoční dárky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nějak mi uteklo, co je to za koupel, co provádí @lio Popiště mi to prosím někdo :wink: Díky!
4. lis 2010 v 08:49  • Odpověz
Jo, jinak jsme najeli na večerní rituál a zatím se nám to daří :wink: Okoupat, cucnout a usíná, dáváme ho ještě do košíku v obyváku, bo usne na 20 min a je vzhůru a pak usíná až kolem té 22hod, po dalším koju, to už jdeme do naší postele... pokud nejsou prdíky, tak je v pohodě, pokecáme a jdeme spát, je to skoro každý večer to samé, nevím, jestli se nám někdy podaří, aby spal hned po koupání dlouhý interval :astonished:
4. lis 2010 v 09:04  • Odpověz
@beru3nek kuju, zkusim sehnat a vyzkouším. v noci se mi zdálo, že se mlíko vrátilo, ted je to tak napůl. no nevim, třeba jsem předtím měla fakt hooodně a nějak se to zredukovalo.

u nás se dnes taky pěkně spinkalo, aj kadilo, tak si spokojeně brble v postylce s kolotočem. sám si ho darebák zapíná a přepíná písničky. ale co, i metoda "pokus-omyl" se počítá.
4. lis 2010 v 09:06  • Odpověz
@suzete tak super, že je mlíčka zase víc :wink: hele já předtím taky měla hodně a teď se nenalívají, ale kámoška se 2 malýma dětma říkala, že to měla to samé, že se divila, že tam nic není nevymáčkla ani prd, ale děti přibývaly hezky :slight_smile: mlíčko se tvoří během sání :wink: Jinak zkus pít meltu s mlíkem, pak jíst polévky vývary denně, ještě od laktační por. vím o pití kondezovaného mléka Kapucín-prodávají ho ve skle půl litr, je dražší, ale dobré :slight_smile: a vypít min. 3,5l tekutin, ale to víš...držím pěsti, at je to ok a mlíčko Vikymu stačí :wink:
4. lis 2010 v 09:53  • Odpověz
@rennu děkuju za rady...i když kondenzované mléko (nebo jakékoli jiné mléko) by do mě dostali jen v bezvědomí nebo infuzí. ale naučila jsem se pít kefíry, tak aspoň to. on vypije jedno prso, nabídnu druhé a už nechce. ale taky už pak nic nevymáčknu. no objednala jsem se k dětské na pondělí kvůli té vyrážce, tak si ho nechám zvážit a uvidím, jestli je celý týden na dietě nebo přibívá. ale kakáme, a pořád žlutě, ne zeleně, tak snad má dost.
4. lis 2010 v 10:17  • Odpověz
@discreet no vidíš, jak rituálek zabral a hezky spinká :slight_smile: jinak já teda nechci aby spal po koupání dlouhý interval...na 22h ho normoš budím :sweat_smile: teď teda už spí tak napůl a tvrdě usne až po tomhle posledním koju....a dělám to proto, že já jdu taky spát až takhle dýl...a spí krásně až do 4h, kdybych ho na tu 22h nebudila, tak se vzbudí třeba už v 1h a to bych neměla já tak dlouhý spánek...to už mám vyzkoušený od Tomáše, takže praktikuju toto a někdy okolo půl roka to krmení ve 22h zruším :wink:
4. lis 2010 v 10:40  • Odpověz
@ojo taky jsem zkoušela v 22 nakrmit, ale jak mu naruším jeho interval, už nezabere a budí se mi po 3h, k ránu po 2....včera jedl v 19h, pak v 1.45 a pak za 3hodiny a za 2....ale posunout to nechce nechat :rolling_eyes:
4. lis 2010 v 10:45  • Odpověz
@rennu holt to má Honzík takto nastavené :slight_smile: já už s tímto režimem začala hned po příchodu z porodnice :slight_smile: ale časem si ten interval v noci taky bude prodlužovat :wink:

Radimek už se směje na celé kolo :slight_smile: :slight_smile: dokonce někdy i nahlas :grinning:
4. lis 2010 v 11:23  • Odpověz
Holky když mám horečku a je mi zle a kojím, nejdou Honzíkovi do mlíka ty viry taky?? Rýmu velkou měl dřív než já, teplotu nemá, ale neodsaju nic a chroptí a zalyká se asi těmi hleny...:frowning2: já abych mu ještě neposílala další infekci
4. lis 2010 v 11:24  • Odpověz
@rennu viry určitě ne, zato protilátky jo :slight_smile: :slight_smile:
4. lis 2010 v 11:29  • Odpověz
@margotg fakt, tak to je príma, aspon mu bude líp....aspon něco, díky :slight_smile:
4. lis 2010 v 11:36  • Odpověz
@rennu neboj, nekde jsem slyšela že se naopak doporučuje kojit při nemoci - právě kvůli imunite....teda prostě nepřestávat. :wink: Teď nevim jestli ty viry taky, ale rozhodně současně i tvoje protilatky, jak tvoje tělo bojuje a stejně bojuje i jeho.....

mě se v noci podařilo vynechat jedno kojení kolem jedné :dizzy_face: , ucpala jsem ji dudlikem a spala dal, teda vlasnte se ani neprobudila. Takže spala asi od 9 (ja sla v 11) do pul třetí. Jestli to takhle půjde dal, bude to pohoda.....během prvního kojení strašný rány do plíny, ale úplně neuvěřitelny, tak jsem trochu zklamane konstatovala, ze na záchod to nema cenu (mám hroznou radost, když se to povede) ... a v plíně čisto :confused: , na záchodě pak pustila pěknou nálož, ráno jsme to nestlihly, to to pustila těsně po rozbaleni, ale ještě si něco schovala mámě pro radost.

@kovalda ja si myslim, že tím nehejbáním v noci je to horší, prdí, ale kaká se jí hůř, z toho důvodu jsme vlastně začly chodit na záchod. Nebo to taky souvisí s tím, že večer nejvíc jím.

@petja jestli se ti taky Jolča nemůže vykadit, tak ji taky zkus dát nad misku nebo tak, s nohama za ušima se jim dobře kaká. nebo pemprsku, s tou jde klubíčko taky pěkně.

@lotyna blaničtí rytíři jsou super ....taky často používám větu "nech maminku spát" ...většinou teda neposlechne

@pet.s jj, černobílý vzory jsou pro mimča hit

@lendaw kočičí chřipka je teda pěknej driák, to měla docela štěstí chuděra.....to musíte mít všechny věcxi doma stále na svém místě, aby do něčeho nevrazila, nebo jak se orientuje?
4. lis 2010 ve 12:00  • Odpověz
@ojo směje se krásně. Sofinka se taky tlemí, nejvíc na kuželky, musím to nějak natočit na video :wink:
4. lis 2010 ve 12:01  • Odpověz
Tak se hlásím po kontrole :grinning: 4,59kg a 58cm (před 14dny 4kg a 55cm) :grinning: :grinning: rosteme jako draci! Ale ta doktorka mě točí, je zmatená, k rotavirům mi neřekla nic, vrazila leták a ani nevěděla, že se dává pusou :angry: :angry:
Očkujete proti tomu děti? Nebo je pak ještě něco, byla na to reklama v televizi, že to dítě pak ohluchlo, ale už nevím, jak se to jmenuje... No budu muset pohledat na netu a v lednu změnit doktorku :angry:

@suik Jak dáváš nohy za uši? Zkoušela jsem mu taky pomoct při kadění, ale nevím, jestli to dělám dobře, moc se mu to nelíbílo :unamused:
4. lis 2010 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.