• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Muže se plně kojené dítě přejíst?
4. lis 2010 v 18:00  • Odpověz
@lendaw : nemůže zabrat, tak řve asi z toho. To by asi blindila, kdyby se přejedla, ne? Nemáte spruta?
4. lis 2010 v 18:12  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my jsme dneska machři, v 15.00 jsme měli navařeno, napečeno (budu mít narozky, tak jsem musela), nakoupeno i vykakáno :grinning: Tak jsme se šli napapkat a mamka nějak vytuhla, sotva stačila zastrčit prso, aby jí neomrzlo :grinning: Teď prďolka dudá, leží na dece a nadává hračkám, to jeho nejnovější oblíbená činnost :grinning:

@lendaw No náš je přepapkaný dost často, vždycky to poznám, že trochu mlíčka ublinkne už těsně po odpojení aa pak znovu.

Jinak kontrola u Mudr. dopadla dobře, máme za 4 týdny přes kilo nahoru, tedy 4,65 a 56 cm. Rýmku furt trošku máme, asi se s tím už smířím, já taky furt soplím, asi to má po mě. Radila zvlhčovat a odsávat, tak provádíme. Zítra s ním manža skočí na očkování proti rotavirům, doporučila nám, prý je to hnus, skoro každé dítě skončí na kapačkách, potvrdil to i manžův kolega. Prevenar pak taky chceme dát. Akorát Mireček nerad pase koníky, radši se zakousne do pěsti a kašle na nějaké zvedání hlavy :frowning2:

Noční intervaly v kojení máme fajn, teda ten první, vydrží 5-6 hodin, ale ten druhý max. 3, takže nás každý den budí minimálně o hoďku dřív, než by se muselo.

Na jídlo má taky instinkt, jak píše beru, jak je jídlo na stole, tak spustí. Na sex nevím, to ještě neměl příležitost a ani se mi moc nechce, mu nějakou dávat, ale obávám se, že budu o víkendu přemluvena, ale docela se bojím, na gyndě to vyšetření dost bolelo... :confused:
4. lis 2010 v 18:13  • Odpověz
@lendawSouhlasím s beru, náš taky občas řve z únavy a to kojení bych taky viděla na spurt. Zkus ji uhojdat, jestli nezabere.
4. lis 2010 v 18:15  • Odpověz
@zvirka @beru3nek Jdu jí zase nakojit a budu se modlit, aby už konečně usnula. Chvílema to vypadalo, že ujž i usíná, ale pak najednou řev, že by vzbudil mrtvýho :rolling_eyes:
@suik kočky dostanou manželovo kotlety. Naštval mě. Člověk ho prosí, ať přijede domů pokud možno co nejdřív a on mi napíše, že přijede o hodinu a půl později :angry:
4. lis 2010 v 18:21  • Odpověz
Holky, ten náš drak jedl naposled v 14.15.....pak ho mamka jela vyvenčit v kočárku, pak jsem na něj otevřela okno a balkon a spí jak dudek a hlad ho nebudí, jestli spí svůj nejdleší interval, tak mě hrábne...já jsem v obýváku, v ložnici je kosa a čekám a čekám, co bude...mám ho budit?! :confused: Od rána teda taky spal snad hodinu a víc ani prd...až venku se uspal :slight_smile:
@lendaw at si kočky pochutnají, u nás to samé, já s horečkou a manžel není doma, je na doučku mimo město a nebere mi mobil a včera jsem škemrala, jak mi bylo zle, zda by nemohl dřív z práce, nemohl... :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jsem netušila, že mi bude dnes ještě hůř :rolling_eyes: Zítra bude v čudu opět celý den :frowning2:
@zvirka náš Honzíček taky stávkuje u pasení, buď hlodá ruku, nebo když ho dám na sebe, datluje mi na hrudník i když je po kojení...tak nevím, dr. říkala, že má čas.....ale když vidím tady ty ostatní mimi, jak ukázkově pasou.....no dnes na bříšku nebyl, včera u toho chroptil děsně, tak jak má dnes rýmu větší, tak ho nedávám
4. lis 2010 v 18:36  • Odpověz
@rennu horečku ti opravdu nezávidím, obzvlášť bez pomoci. Já si tím prošla když byly malé necelé 2 týdny. Já horečku a manžel si jel chlastat ke kamarádovi na chalupu, protože by to prej bylo blbý, kdyby na ty narozeniny nejel. Ale vůbec mu nepřišlo blbý nechat doma nemocnou ženskou po císaři s dvou týdenním miminem :angry: nu což, budu se dál držet hesla: co tě nezabije, to tě posílí.
4. lis 2010 v 18:48  • Odpověz
@rennu Bětuška vůbec nepase. Prostě jí to nejde. Přijde mi, že se místo toho snaží plazit.
4. lis 2010 v 18:49  • Odpověz
@zvirka : jé tak to musí být taky sranda nadávání hračkám. My měli pěknej hysteráček i slzičkovej u cvíča, po koju ještě taky brečel, teď se zabavil s polštářem. Tak snad mu to chvíli vydrží. Všechno nejlepší :wink: hlavně hodně zdravíčka vám oběma :wink: To máte super první intervala a gratulka ke kontrole.
@lendaw : kočičkám přeju dobrou chuť. Je na ně někdy spoleh, že. Já se modlím, ať to ten můj rozchodí. Zas na něj něco leze, je furt marod teď, tak a't to nechytnem.
4. lis 2010 v 18:49  • Odpověz
@lendaw no to je taky dobrej manža.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já zítra půjdu k dr., snad mi něco napíše, i zítra bude ten můj pryč, přednášky, práce a doučko..to nevím, zda se ukážemezitím doma.... :frowning2: jo, náš se taky chce plazit a odráží se nožkama a snaží se...a nebo hlodá a hlodá a hlodá, stylem mámo, na to pasení ti kašlu, ale hlavu ne a ne zvednout...byla doba, kdy ji zvedal hezky když byl na odříhnutí na rameni a ted taky málo, asi ji má táááááák těžkou :sweat_smile:
4. lis 2010 v 18:56  • Odpověz
@beru3nek to jste dopadli teda dobře!! Hlavně že Vás kontrolujou. Mě trošku děsí, že nás až tak ne. Jen preventivní prohlídky u pediatra. Uvidím co na tý neuro řekne a jestli bude dělat uz mozku nebo ne... a čas až do února? ochablejší svaly máme taky, kvůli tomu prý budeme chodit na rehábko,říkal pediatr, že si to myslí, ale uvidíme, jak nás zhodnotí doktorka tam. Adámek už je očkovanej? A jen rotaviry nebo dostal i hexa? My nemáme ještě nic očkovanýho, prý příště. Dám prevenar.
4. lis 2010 v 19:16  • Odpověz
tak už spinká. Ufff, to byl teda den.
@zvirka Bětuška taky nepase. Na rameni teda snahu zvedat hlavičku má, ale na stole ani náhodou.
No a sex - u nás tento týden proběhl, né na můj popud. A nic moc . Někde jsem četla, že kojení vysušuje pochvu - tak to mohu potvrdit. NIcméně, manžela ta "akce" nějak navnadila a prý bychom už mohli zavést nějakou pravidelnost :confused: Asi mi výmluvy nebudou furt procházet :confounded: Budu muset začít pít nějaký povzbudivý čaje :sweat_smile:

4. lis 2010 v 19:42  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak dneska jsem teda byla vyšťavená jak blázen, přitom noc byla průměrná - na jednu stranu se nám zlepšily intervaly - 4 hodiny, 3 hodiny, ale pak od 4 do 5 vzhůru a od té doby sem tam vykníknutí ze spaní kvůli prdíkům, to budou ty čerstvý rohlíky u ségry - jednohubky.
Jo, super zpráva - manža má práci a v pondělí nastupuje, takže nakonec byl nezaměstnaný akorát tento týden, tak držte pěsti, ať se mu tam líbí :slight_smile:
Odpo se zadařilo malou uspat a už jsem byla rozhodnutá, že to taky zalomím, protože jsem byla unavená a zadařilo se, spaly jsme cca od 5 do 7, takže jsem se vzbudila akorát na koupání. Malou jsem pomalu vzbudila a přesunula do lehátka a zatím si to všechno nachystala. Ona se tam šudlala ručkama po obličeji a teď už zase spinká, tak snad bude pohodová noc. Já mám nachystáno žehlení, už zas nemám žádné plenky nachystané a když jsem si zdřímla, tak to zvládnu :slight_smile:
No a teď se jdu rychle kouknout, o čem je tu řeč :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz
@beru3nek Díky! To jsem ráda, že nejsme sami s tím pasením, doktorka prý ať ho dáváme i 6x denně, mně to přijde zbytečně brzo, když na to stejnek kašle...

@lendaw Tak super, že usnula. Náš teda nespí, ale dudá na dece a pozorují se navzájem s plyšovou opicí :grinning: Tak jdu do vany. A povzbudivý čaje vyzkoušej a dej vědět, taky by se mi hodily.... :sweat_smile: Ale vidíš, aspoň budu mít výmluvu, že musíme koupit lubrikační gel, no na dlouho to nebude, ale nějaký odklad snad ukecám :wink:
4. lis 2010 ve 20:13  • Odpověz
@rennu:chadata jste tak nemocní???tak at to brzo přejde :slight_smile: nedávno jsme byli taky nachlazení s malým a vicentka nám moc pomohla :wink:
@ojo:ty zumbuješ???a jaký to je???a Radimeke je šikulka
@discreet:super že už máte rituál,máte krásné míry :dizzy_face:
@suzete:na tvorbu mlíčka mi fakt pomáhají kefíry a mléčné výrobky jakmile je omezím jde to poznat
@lendaw:náš byl včera to samé né a né usnout jen by jedl a strašně řval celý den ale dneska už byl ok
@beru3nek:super že jste dobře dopadli a rekorman no nevím pořád bojím že to přestane to jeho spaní já si odpočinu až večer přes den mi dáva maku teda
@zvirka:super míry :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:14  • Odpověz
@kovalda budu držet pěstičky at se mu tam daří :wink:
ad sex u nás pohoda jako za mlada jak říkám :grinning: :grinning: :grinning: a co se týká vysušení slyšela jsem o tom ale u nás to teda neplatí
4. lis 2010 ve 20:15  • Odpověz
@pet.s: jj, černobílé kombinace se jim líběj. Žanetce se moc líbí ta hrazdička nad lehátkem Fischer price, a to i když na ní nejsou hračky a když přihodím zebru od Lamaze, je nadšená :slight_smile:

@anatana123: panečku, jedna koupelna pro všechny a nebude v provozu, tak to zvládněte :slight_smile:

@petja: jé spací rekord, to se máte :slight_smile:. Doufám, že vám dobře dopadne kontrola na endokrinologii.

@rennu: já bych to lehátko od Fischera taky na postel nedala, ale to druhé co máme je takové placaté, tak to zas na té zemi je také skoro u země :slight_smile:, ale to stejně tolik nepoužíváme.
Téda, ten bacil vám dává a ještě málo železa, ... ale třebas až doplníš železo, tak tělo bude ocelové k boji s bacilem a natře mu to :grinning:
No a koupací služba u psa :grinning:, myslím, že by to určitě bral :grinning:
4. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz

děti uloženy, tak mám chvilku, než začne ordinace :grinning:

Radim dneska toho taky moc nenaspal, usnul až v 14:30 a před 16h se už vzbudil na kojo a do teď čumákoval, pobrekával a i teď ještě spí tak lehce, občas brekne...jinak koníky nám taky nejdou pást :sweat_smile: když je na břiše, tak se teda snaží zvedat, ale moc mu to nejde a spíš hlodá a pak už se vzteká :sweat_smile:

@rennu teda to ti dlouho spinka :slight_smile: já osobně bych budila hned po 3,5 hodině od posledního koja :sweat_smile: toho se totiž taky bojím, že by chrápal dlouho a pak v noci čumákoval, takže i když třeba máme kojo ve 13h, a usne až v 15h, tak ho nejdýl ve 16:30 budím :sweat_smile:
no je fakt, že v noci se budí až kolem půl páté, což super..skoro 7hodin v kuse :slight_smile:

4. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
holky co říkáte na ten snížený rodičák vůbec to nějak nechápu o kolik mi to teda klesne a od kdy to půjde v platnost????
4. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz
čauky
zase po čase :slight_smile:

my dnes byli u dr. - teda s ondráškem, na výtěr, jestli má ještě tu breberku ....no a sestřička i dr. byly celé poprděné z veru ...ona se tam totiž nasmívala na barevné fascikly a valila na ně ty své šedé očiska :slight_smile:
jinak u nás pohoda - oba dva jsou zlatí ....spinkání funguje, papání taky ...
ondra už umí i sám uklidnit - třeba jsem byla na wc a ona začala bekat, no a kdyžb jsem tam přišla, ondra stál u ní a hladil ji po vlasech a ona už byla v klidu ....umí ji i uhoupat v hačce - už ví kolik může....no a veru ho miluje - směje se na něj jako šílená
4. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz
@discreet: super, že už máte večerní rituál a dle spacích intervalů to evidentně funguje :slight_smile:, tak jen tak dál a gratulka k 6 týdnům :slight_smile:

@suzete: malej si zapíná a vypíná kolotoč? a jak? :slight_smile:, to je šikula :slight_smile:

@petja: jj, u nás taky by se malá chtěla vykakat a nic, tak snad nejpozději zítra.

@suzete: kefíry jsou stejně lepší než mléko, to je super, že už je zvládneš vypít.

@rennu: jj, u nás je to stejný, dkyž jsem se snažila Žanetce posunout ten interval, že jsem ji vzbudila, tak jsem to celé nakopla a tu noc jsem skoro nespala, tak na to kašlu a ať jsou intervaly tak, jak ona chce a potřebuje :slight_smile:.
4. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz
@antana123 jj zumbuju :slight_smile: mám ty origo dvd :slight_smile: strašně mě to baví, je to super, defakto tancuješ a fakt se teda přitom zapotím a kroky někdy ani nestíhám :grinning: na tom prvním dvd jsou ukázány ty kroky pomalu, že se je nejdřív naučíš a pak se líp chytáš v tom dlouhým cvičení...jsem to teď pučila mamce a ta je taky nadšená, teď se učí ty kroky a pak budem zumbovat spolu :grinning:
a švagrová byla na tom jednou v Praze,a když zkoukla to mý dvd, tak říkala, že jsou tam nějaký těžší kroky než co cvičila oni, přitom mi tak těžký nepřijdou :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:25  • Odpověz
@ojo: Jé, Radimek se krásně směje, to je radost, co? :slight_smile:

@rennu: neboj, když ty máš bacila, tak jemu posíláš protilátky :slight_smile:

@suik: téda, jak tak koukám, tak ty i discreet jste se na mne vyprdly a obě přeskakujete do skupiny - děti s dlouhým intervalem spaní :slight_smile:. Já ji zkouším dudlíkem ukecat taky v noci, ale v noci o dudlíku nechce ani slyšet.
S tím kakáním - já to zkouším ji zabalit do toho klubka, aby se vykakala, ale strašlivě tlačí a nic. No a poslední 2 dny mi zas strašně ublinkává, takže se akorát zebleje a to je celý :slight_smile:

Holky, mám podezření, že Žandě nedělá dobře mlíko, že pak je to ublinkávání, tak ho zkusím vysadit a uvidíme.

@discreet : téda, roste teda fantasticky :slight_smile:. Nee, žádné očkování navíc nechcem.
4. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz
@ojo tak to je super si snad to dvd pořídím taky až budu moct cvičit tak bych ráda na sobě zamakala at se v létě vejdu do svatebních šatů se z takovou nevdám :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz
No, tak dneska ten rituál nějak neklapnul, asi jsem to tady zakřikla :grinning: Manža to teď vzal do svých rukou, svázal ručky a malej se směje :grinning: Nechápu, jindy hysterie, že by na to přišel až v 6ti týdnech, že je to fajn :wink:
Jinak dneska kadil skoro u každýho koja, taky nechápu, zkoušíme se zbavovat kloboučků, tak trénujem, bradavky bolí, podezírám, jestli nemám syndrom bíle bradavky, bo tu jednu mám pokaždé bílou a bolí to tak, že mi málem slzy tečou, ale jen jedno prso...
Dneska se mi podařil vyfotit paradní úsměv :grinning: :grinning: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/discreet/album/radecek/5688169/
4. lis 2010 ve 20:30  • Odpověz
@hupcza to je super že jim to spolu jde já měla obavy ze ségřiné malé má 1,5roku co bude na Šimonka říkat a pohoda vypadne dudlík okamžitě letí pro něj při koupání mi vše podává a když pláče tak mu dělá malá a pořád se na něj směje on když se ráno vzbudí a slyší jí dole pyštět tak se taky směje je to mezi nima fakt souznění asi joko mezi mnou a mou sestrou :wink:
4. lis 2010 ve 20:30  • Odpověz
@lendaw : tak paráda, že se podařilo šelmičku konečně uspat. Taky máme lubrigační gel, ale mě to teď prostě vůbec nebere :frowning2:
@hanncca : taky jsem ráda, že jsme v péči. I když teda potom, co jsme narazili na toho dr. jak nás tak vyděsil, tak lepší někdy nevědět. Každá nemocnice si to dělá určitě po svém a kdyby se jim nezdál Míša už v porodce, určo by vás tam poslali dřív. Jen rotaviry, až za měsíc bude hexa a pneumo
4. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz
holky co uz mate ockovani - mate nekdo uz ty rotaviry? @beru3nek ? dava se zaroven s hexou nebo zvlast? ty pneumokoky se davaji zaroven ne? je to ten prevenar, ze jo? hlasily jste to dr. nejak dopredu? a nevite nektera tech druzich vakcin? pry te hexavakciny jsou nejaky dva ruzny druhy, jeden se doplaci a je setrnejsi.... :confused:
4. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz
@lendaw muze, pry z toho muze mit i boleni briska jako z prdu.... taky by se nemelo kojit moc po sobe - nekdo rika odstup min. hodku, nekdo 2h - ze se jim jinak namicha natravene mlicko s cerstvym a z toho maji taky boleni....
4. lis 2010 ve 20:39  • Odpověz
dobrou noc
4. lis 2010 ve 20:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.