• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Jo Peti ještě k těm homeo - pořád zobu po ránu 2 kuličky, jako zabralo to na to nejhorší, ale prostě úplně to ještě není ono, občas se mi ještě udělá blbě, tak jsem zkoušela vzít si to třeba pak znovu, ale to už mi moc nefungovalo...holt tentokrát moje tělo ty horm. změny nějak nedává, ale zas teda už to ani zdaleka není taková krizovka jako dřív, snad se to časem srovná úplně. Ale co, hlavně, že už zvládám normální fungování a že tenkrát na hematomy velmi promptně zabrala Arnika, fakt se vstřebaly dost rychle....nevolnosti mimi neva a já to holt ustojím, jsem kus baby :grinning:

Tak jsem do sebe natlačila talíř ředkviček a mrkve a klidně bych pokračovala v zeleninových orgiích dál, ale došel matroš :grinning: :grinning:
2. bře 2010 v 19:17  • Odpověz
Holky vidím,že některé z vás jsou zvyklé vařit docela bohaté večeře,to u nás se jí večer opravdu velice lehce,to bysme pak měli problém usnout.Loučím se pro dnešek,za chvíli nám dorazí tatínek.Pa
2. bře 2010 v 19:20  •  3 děti  • Odpověz
Peti já byla tenkrát z Anči vztekání tak na větvi, že jsem se na to ptala i mojí kámošky dětské psycholožky, jestli je to v tomhle věku normoš a prý jo, je to prý hrozně individuální záležitost, kdy se dítko začne takhle hrozně moc snažit prosadit svojí....prý je ale naopak chyba, když to dítko ve vývoji vůbec nepotká...ale spousta kámošek taky říká, že to na dítka přišlo o dost později než na ty naše, holt jsou to svéhlavičky :grinning: :grinning: Ale s Ančou to bylo hodně na etapy, vždycky pár týdnů krizovka, pak klídek a pak jí to chytlo nanovo....Blbé je, že nám to dost narušuje doteď celkem fungující nočníkování, pokud jí přesvědčím, ať si sedne, často se v poho vyčůrá, ale prostě dostat jí tam začíná být nadlidský výkon, předvede gumové nohy, ječí ee nééé a per se s ní pořád, že jo....takže párkrát za den jí prostě vysadím a tulím se tam s ní a třeba čtu, ale rozhodně ne tolik jako dřív. Taky hodně doufám to zvládneme přes léto...
2. bře 2010 v 19:23  • Odpověz
autor
tatarina. tak to máme asi stejný recept......nemám ráda takovou tu řídkou vodu, ale pěkně hustou.......
petja. no jo, my třeba nejsme na nějakou zdravou stravu........ale pěkně si debužírujeme, a večeříme i pozdějc, ne třeba v šest.....a když výjimečně jo, tak si pak stejně ještě pozdějc musím něco dát, já bych zase neusnula, kdybych měla hlad nebo večeřela třeba zeleninu......
každý to má jinak no.....
2. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
Lauri, tak to je jasný :slight_smile: Já jsem z domu od mýho taťky naučená taky vařit pořádný polívky. Skoro aby v nich stála lžíce... :sweat_smile: Jinak u nás se jí na večer tak nějak normálně. Klidně udělám i pořádnej dlabanec, jako třeba v sobotu mužíkovi, když přijel z lyžovačky z Rakouska. Dělala jsem holandské řízky a vařený brambory a k tomu jsem udělala šopský salát. Včera měl zas třeba manža k večeři rozpékané chlebíčky se sýrem a šunkou, někdy si vezme, co máme s malým k obědu my, někdy si vezme rohlík s něčím, na co má chuť... Nemám ho naučenýho na teplý večeře, takže pohoda... Zase o to víc je mile překvapený, když něco uklohním přímo na véču... :grinning:
2. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
lajla - ja mam takovou tupou bolest taky - obcas vecer, mivam to vzdycky pred ms a ted se to taky obcas objevi, ale teda mela jsem to spis zezacatku, ted uz moc ne

tak jsem byla v dm a ten olejik nemeli :frowning2: tak jsem koupila dermacol proti striim a uvidim. kde kupujete ten weleda olejik?
2. bře 2010 v 19:38  • Odpověz
laj, tak uvidíš, kdyš tak tam skočíš, co kdyby to byla nějaká infekce :wink:

lauri, tak ty miluješ tatarku?? :slight_smile: tak to tě to bude muset pustit jako kojící, páč prckům dělá bolebřuch :sweat_smile: aspoň u Tomáše vadila i trooooošinka na smažák :confounded:

no tak já už skoro zbouchala ten salát :grinning: :grinning: :grinning: a jinak taky spíš vařím pořádný polívky, hodně zeleniny a kam se nehodí, tak brambory a mám je celkově takový hustý :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: někdy stačí plnej talíř a chleba a vydá za celej oběd :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2010 v 19:39  • Odpověz
lajla:já tu bolest v podbříšku taky mívám každý den vždycky večer
jo a včera jak jsem si chválila že mi už nic není žádné těhu obtíže tak dneska jsem se pěkně pozvracela z fazolové polévky asi to Jůlince nesedlo :grinning:
2. bře 2010 v 19:43  • Odpověz
Ojo taky dělávám obědové polévky, sice naše dámy ujíždějí na vývarech z masa, ale když přidám nějakou zavářku a hodně zeleninky, tak to taky zdlábnou místo oběda a ještě si chválej :slight_smile: Dost dlouho jsem měla strach dávat holkám houby, někdy děti mívají problém je strávit a zvrací, ale pak jsem to prubla a v poho, takže teď hodně jedeme i bramboračku, taky v ní stojí lžíce, ale taky teda bývá většinou jako oběd, ony holky ani po pořádné polévce o druhé nestojí, tak bych vařila zbytečně :grinning:

Evelu já jí kupovala u nás ve zdravé výživě, ale myslím i v tom DM je mívají....a zdravostylové krámy vesměs taky :wink:
2. bře 2010 v 19:45  • Odpověz
petja - ten olejik babylove maji v dm v oddeleni s detskou kosmetikou nebo u kremiku proti striim, celulitide apod.? diky :slight_smile:
2. bře 2010 v 19:52  • Odpověz
tak dobrou noc maminkám a bříškám... :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:07  • Odpověz
Holky taky se loučím a dobrou, jdu zas spát na nějaké učebnici abych si tu pak mohla tahat triko jak studuju.... :grinning: :grinning: :grinning: se stydím, ale poslední měsíc je to fakt krííííza, čtu tak maximálně noviny :grinning:
2. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz
holky taky přeju dobrou noc :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz
holky dobrou noc vám i vašim bříškům :slight_smile:

mám dotaz, jsem si dnes kýchla tak, že jsem myslela, že bolestí "umřu", škuba bolestivá v pravém podbřišku....chvíli než odezněla bolest a teď mě tam občas píchne... :frowning2: Těším se na jaro jak blázen ale tohle kýchnutí mi připomíná moji pylovou alergii kt. se kvapem s jarem blíží a mám obavy, ptž pak kýchám jak o život úplný kanonády :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máte k tomu některá info?
2. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz
diky za tipy na olejíčky na strie. teda u mě už není co zachraňovat, jako au-pair jsem v 18 přibrala během pár měsíců 10kilo a po návratu to během pár měsíců jednorázově zhodila a o striích jsem se dozvěděla, až když jsem byla pruhovaná jak zebra. no ale i tak mažu, třeba to aspoň nebude horší.

jinak o víkendu jsme oznamovali mým rodičům a kamarádkám, tak super. taťka dostal k narozkám blahopřání, že s mužem přejem vše nej a že doufáme, že si užije dáreček...no a uvnitř přání byla fotka z UTZ a klasika Milý dědečku... tak ta'tka byl rád jak malý kluk a mamka se snad zbláznila - v pozitivním slova smyslu. kamarádky to obrečely, dojetím samozřejmě, ne smutkem :slight_smile:

jinak všem přeju veselá bříška a dobrou noc!
2. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
rennu, to při kýchání bývá, taky mám takové ostré píchání, lepší je kýchnout v ohnutí, nebolí to tak :wink: takže vždy když se cítíš na kýchnutí, ohni se v pase :wink:

tak zítra už jdu na kontrolu, se těším :slight_smile: :slight_smile:

pááá všem a dobrou noc :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz
Ahojky kočky.
Mám ňáké nové fotečky, tak mrkněte! :wink:
2. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
autor
tat: my to máme taky tak, občas teplou večeři, občas něco po studenu, střídáme to, ale vaříme rádi oba, takže podle toho, na co je chut......a z domu jsem taky naučená, u nás se vždycky jedlo pořádně, a každý to, co měl rád.....a taky vaří i tatka, i mamka..............takže jsme to tak nějak převzali..... :slight_smile:

ojo: díky za tip, tak nějak s tím počítám, že spoustu věcí budu vynechávat, ale to neva......třeba česnek, ten máme moc rádi a dávám do většiny jídel (kam se hodí samozřejmě)......ale já tak nějak mám ráda skoro všechno, co nejím je koprovka a ryby. sanžím se to kompenzovat aspon tunákem a třeba rybí pomazánkou z konzerv a tak.....

k těm polívkám, my nejsme zvyklí mít polévku a pak další jídlo (tak jíme jen v týdnu v restauracích na meníčkách), takže když vaříme česnečku, kulajdu, zelňačku, čočkovku, bramboračku, houbovku nebo prostě tady ty hutnější polévky, ne klasický vývar z masa a zeleniny, tak to máme vždy místo hlavního jídla..............

rennu: mně se tady to stává když zakašlu......a jak píše ojo, ohnout se a nebo já si sednu a skrčím nohy k břichu.....ale neboj, nic to není, je to jen nepříjemné...............

suzete: to je super, že? my to už taky řekli všem a kámošky jsou z toho úplně hotové, rodina to už ví dýl a je to fajn, všichni nadšení a nejvíc je zajímají jména a pohlaví atak........................ :wink:
2. bře 2010 ve 22:11  • Odpověz
kýchat v těhu jedině v dřepu :grinning: a když se leží tak skrčit nohy

já si dala na konec smažák,super jídlo před spaním :stuck_out_tongue_closed_eyes: než jsem ho ale udělala, tak mě přešla chut na všechno

eli, hezký bříško :slight_smile:

...holky hezky si dejte na co máte chut,vůbec se chutím nebrante, při koju budeme mít strach pozřít cokoli, aspon já jo, už ted z toho mám depku :unamused:
2. bře 2010 ve 22:49  • Odpověz
autor
anipe: já si taky myslím s těma chutěma, když je někdo zvyklý jíst zdravě, proč ne, ale přijdou mi směšné holky, které najednou nic "nemůžou" a kvůli těhu jí úplně jinak, a akorát mají všechny možné nemoci a problémy, protože to prostě přehání..............
a já teda z dietky při kojení depku nemám, omezím to na únosnou míru, nechám si poradit, a uvidím, co bude prckovi vyhovovat............... :slight_smile:
a smažák taky miluju...............ale večer mi moc dobře nedělá.... :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2010 ve 23:03  • Odpověz
Ahojky holky, přeju hezké ráno, :wink:
já už se plácám ve škole...na dnešek mě trápily takové divné sny, blééé...tak jsem taková mrzutá.

Jinak to bude sranda s tím kýcháním....už vidím, jak učím a 10minut z hodiny trávím v dřepu a pčikám :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 07:07  • Odpověz
dobré ránko přeju
Ojo:držím palce na kontrolu aspon myslím že dneska jdeš :wink:
3. bře 2010 v 07:31  • Odpověz
Dobré ráno holky,

eli: moc hezké fotky bříška :wink:

Jinak já už jsem si krém na strie pořídila ale v minulém těhu jsem se mazala jak o život a ještě ve 36tt nic a pak jsem strávila 2týdny před porodem v nemocnici a břicho mě dost popraskalo :unamused: Ale vyzkouším ten olejíček, za chvilku půjdeme s prckem na nákup tak se zastavím v DM :slight_smile: .

K večeřím: u nás se taky vaří jak kdy, někdy je teplá někdy studená. Většinou Kubíček má polévku nebo chlebík a manža udělá večeři pro nás, když koupu Kubu. Já to vždycky vymyslím, připravým a manžílek dodělá...máme to tak už zavedený od doby, kdy se Kuba narodil :slight_smile:

Kubíček je dost polívkovej a omáčkovej, suchý jídla moc nemusí. Takže je to docela opruz vymýšlet pořád nějaké omáčky k obědu...třeba rajskou, na paprice už nemůžu ani vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 v 07:34  • Odpověz
Dobré ráno, mamči... :slight_smile:
3. bře 2010 v 10:07  • Odpověz
Koukám, že tu je takhle dopoledne dost šrumec... :grinning: No nic, my jedeme pro mlíko ke kravičkám a pak budu dělat buchtičky s krémem. Mňam, už se těším, aspoň si vynahradím ty včerejší chutě na palačinky... :slight_smile:
3. bře 2010 v 10:48  • Odpověz
jeeee, buchtičky s krééémem!
3. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
autor
ahoj holky,
rennu: tak stačí si aspon sednout za stůl.................
tatarina. buchtičky s krémem miluju, já dělávám domácí, a fakt s krémem, a jsou super........ :grinning:
dneska ani nevím, co budu vařit, teprve jsem snídala, takže oběd bude asi pozdějc......
3. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
holky to je mor!
jakto, že furt řešíte jídlo! kdo má ty chutě vydržet :grinning: ale navnadili jste mě na zeleninkovej salátek, tak to je dobrý, dneska si udělám pořídnou králičí porci.

mě břicho nepopraskalo, ale rodila jsem ve 37. týdnu a holkám většinou popraskalo až úplně na konci nebo když přenášely. ale souhlasím, že mazání to možná trošku ovlivní, ale kdo k tomu má sklony tak se může naložit do oleje a má smůlu.

eliško, taky už bříško vykukuje :slight_smile: .

já jsem si chtěla na mateřský udělat nějaký státnice z jazyků na což jsem nikdy neměla čas, ale ouha. učit se mi nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: . jinak já moc knížky o těhotenství a porodu číst neplánuju, protože mám těch mateřskejch věcí za celej den plný brejle a kdybych měla po večerech ještě louskat stejnou tématiku, tak mi z toho asi šlehne. takže volím jiný žánr :grinning: ale věřím, že to může být zajímavý.
3. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
eliska:pěkný fotky máš i bříško :slight_smile:
já už popraskaný bříško mám já na to trpím odjakživa a mažu se 2x denně tak snad nebudu popraskaná moc
3. bře 2010 v 11:35  • Odpověz
Ahoj,
Lauri taková těhule jsem byla při prvním těhu, všechno jsem studovala a měla strach se přiblížit k pultu s lahůdkama, aby na mě neskočila listérie :grinning: no tohle těhu mě tak ubíhá, vůbec nechápu, nic neřeším.Teda necpu se salátama a obejdu se i bez hermoše atd. Ale nehrotím to....

musím vám pak ukázat foto břicha před porodem, at se pobavíte

my jedeme s prckem k prababi, tak se nadlábnem tam, mňam to je úplně jedno co bude, bude to dobrý :grinning:
3. bře 2010 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.