• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@kovalda Taky jíme v noci co 2-3hod, teda dnešní noc, usnul krásně kolem 22hod, kolem půlnoci jsem ošidila dudlem, a v 1.30 jsme jedli poprvé a pak v 4, v 6 zase vzhůru a prděl, ale usnuly jsme oba bez jídla (samo že by si dal) a v 8 už to byl řev, že probudil celý panelák, jaký měl hlad :grinning:

Konečně jsem se dostala k navybírání fotek na vyvolání a snad začnu psát i knížečku, mamka vozí :wink: Zítra mám narozky, tak pojedem na "výlet" na fotbal, pro změnu, snad nás to neodfoukne :wink: A v neděli máme audienci u tchánovců, tchýně viděla malýho, když nespal jen v ten den, co nás pustili z porodnice, pak vždycky spícího v kočáře... ta bude čumět a musím je vyfotit, nemají s ním žádnou fotku :astonished:
5. lis 2010 v 11:16  • Odpověz
Jo a včera jsem zaslzela u tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=90VGEiZnzNg je to od kámošky, malej má 9 měsíců... já už se tak těším, až budou ti naši prckové větší, to bude teprve sranda :grinning: :grinning:
5. lis 2010 v 11:20  • Odpověz
@rennu proboha :astonished: tak ať jste brzo zdraví!

@kovalda jj, ještě že toho Karpa máme. Sófule má taky někdy pěknej hysterák, když jí zabalím, ale podle toho co jsem četla, tak zavinutí a položení na bok nemá přímo uklidnit, ale dovolit soustředit se na další utišování a vypíná Morooův reflex.

ještě je od něho knížka nejšťasntější batole v okolí, to si asi nechám nadělit k Ježíškovi, nemáte ji někdo? Co v ní tak v kostce je?
5. lis 2010 v 11:34  • Odpověz
@eveluska jsem trubka, jsem nedala ten odkaz na zumbu :sweat_smile: http://www.dvdzumba.cz/#obsah
5. lis 2010 v 11:38  • Odpověz
@discreet všechno nejlepší, a ještě někdo má narozeniny, co jsem tak zahlídla @zvirka ? takže taky vše nej!

malá spala od devíti, já šulila dudlem tak kolem jedné, blbec, to jsem šla zrovna spát. Dneska musím jít dřív, ale chybí mi udělat ty ruce, tak nevim :grinning:

ted jdu malou zakarpovat aby si zdřímla a půjdu k ní.
5. lis 2010 v 11:39  • Odpověz
@discreet pěkné video :wink:
5. lis 2010 v 11:41  • Odpověz
čauky

jj - manža se vytáhnul :slight_smile:
@lendaw: to je manžel fakt zlatíčko ...přesně - já nechtěla diamant (jako jasně, že udělal radost) ...ale kytka a třeba nějaká luxusní čokoláda nebo tak něco
ad rodičák - souhlas s lendaw
@kovalda: no ono to má hned výsledky - ráno vždy ondrovi říkal, když se zlobil, že odchízá, že se mu to nelíbí ..jako neuměla jsme mu vysvětlit, že mu chudákovi nemůže říkat, že se mu nelíbí, že ho chce mít doma a že to neumí vyjádřit ....no nakonec jsem ho dokopala ka změně info - začal mu říkat, já tě mám taky rád, ale do práce musím, ale i mi se bude stýskat, taky bych tu byl raději s tebou - no a ejhle - už druhý den ondra poté, co vzal do ruky tašku (dříve spouštěč řevu), mu zamával a říká čau čau ...bych ho kopla, že ho nechal tak dlouho trápit se ...no ale lepší pozdě, nežli později, že :grinning:
@rennu: náběh na laryngitidu jsme měli taky - zvládli jsme i bez léků - výborný je tvarohový zábal - je to sice trošku tlimpačka, ale účinná :wink: neboj , když se to hlídá, nemůže se nic stát :wink:
5. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz
díky všem za podporu, jsem na nervy....dostat do nj kaapky byl horor, bo mu zaskočili a zas jsem ho otáčela, abych je z něj nějak vyklepala....sirupu jsme půl vybryndali...nechci mu to dávat vše před kojením, ale asi budu muset, jinak to do něj horko-těžko dostávám :frowning2: Ted je nabalený, vždy ho uspím v ložnici a za chvíli se s kašlem budí :frowning2: a pláče , tak znovu do náruče a uspat, odložit.....

@hupcza tvarohový zábal, jak?? povídej, zkusím všechno....já mám trach že jsem astmatik a jako dítě jsem na tyhle průdušky trpěla dost (naposled teda jsem je měla chycený tak před 8 lety....)
5. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ten rodičák se změnil jak holky? nemám potuchu o světě za poslední dny....
5. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
@zvirka,@discreet::vše nejlepší k narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: štírů je nás tady teda dost
5. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz
@rennu asi se nám to sníží nebo já nevím budeme mít nárok na částku 216tisíc a je na tobě jak si jí vybereš sama tomu nerozumím budu chytřejší až si o něj zažádám
5. lis 2010 ve 14:32  • Odpověz
vše nejlepší všem, co mají narozeniny :slight_smile:
5. lis 2010 v 15:03  • Odpověz
hojda,
tak dopo jsem uklízela, pak jsme šli na rehábko za ohromného řevu jsme vycházeli, venku už o tom nevěděl a spal jak dudek. Upravila nám cvik a teda něják to ještě nepobírám a Adámek už vůbec ne. Takhle křičet jsem ho ještě neslyšela, chudáček můj malinkej. Byl celej rudej, holuby snad až z dutin mu lítali, no strašný. Musela jsem mu dát cucnout pak aby se uklidnil, tak to budou teď asi vůbec boje :frowning2:. Dneska poprvé sledoval kolotoč. Teď je v lehátku a fascinovaně kouká na kostičky na košíku místo na hrazdičku :grinning:
@suik : ty jsi teda šikula, že nám jí pak vyblejskneš tu panenku :wink:
@lendaw : já nedostala taky nic :unamused: nejsou prý money. Přesně jak píšeš, i kytka by potěšila. Dostala jsem nedávno jen tak, ale za porod, teda císaře ani ň.
@kovalda : Adámek v noci tomu pití taky moc nedá, tak asi proto nám spí míň prďolkové. My teda dneska první interval 4, pak 3 a 2 klasika. To je šikulka, že skřípe dásněma :grinning:
5. lis 2010 v 16:10  • Odpověz
@antana123 @rennu s tím rodičákem je to tak, že všichni budou mít nárok na 216tis bude na tobě, jak s tím naložíš: budeš mít možnost jít na 2letý, 3letý a 4letý rodičák a podle toho se ti ta částka rozdělí. Jen u té 4leté varianty bude to 9. měsíce dítěte 7600 a od 10. měsíce 3800.
@rennu chuděro, já bych byla asi na zhroucení :frowning2: Držím palce, ať nemoc brzy pomine.

My jsme dneska byly na očním s tím zaníceným očíčkem. Nejdřív jsem se tam rozčílila, protože tam mají cedulo jak kráva, že miminka berou přednostně, ale sestra mě 30 minut přehlížela a když jsem se jí teda šla zeptat jestli by mě vzali přednostně, tak mi řekla, ať jdu do ordinace, která je přes chodbu, že tam mají určitě míň lidí (jenže tam bylo lidí uplně stejně). Tam mě naštěstí vzali hned. No a Bětuška měla opravdu ucpaný slzný kanálek, takže jí dělali výplach. Což znamenalo, že jí kapičkama znecitlivěly obě očička, mě poslaly ven, abych nebyla na nervy z toho jak tam naříká (zřejmě léty praxe osvědčený postup) a takovou ohnutou pidi trubičkou jí prošťouchly slzný kanálek a propláchly. Naštěstí tam měly dvoje dveře, takže jsem toho moc neslyšela, ale i tak jsem v tý čekárně málem propukla v pláč. Sestřička na to byla asi připravená, protože když mě volala zpátky do ordinace, tak se mě ptala, jestli jsem taky nebrečela, že maminky obecně tenhle zákrok špatně nesou. Potom mě nechaly v jedný místnůstce Bětušku nakojit, aby se uklidnila, za čož jsem jim byla vděčná, protože opravdu hodně plakala. V tom očičku měla ještě hnisaný zánět, takže týden budeme kapat ATB kapičky a mělo by se to vyléčit.
5. lis 2010 v 16:20  • Odpověz
@hhalina Jestli ti nechce Nutrilon, tak zkus jinou značku, třeba mu nechutná. Ale pokud dáváš dokrm až po kojení, tak mu 60 ml musí stačit. Miminko by mělo vypít 1/6 své váhy. Takže pokud má třeba 4kg, tak by za den mělo vypít nějakých 666ml. Pokud budeš kojit a dokrmovat každé 3 hodiny, tak to vychází na 83ml á kojení/krmení. Takže 60ml musí stačit po kojení. Nenalévají se ti prsa ani v noci? Mě se nejdřív vůbec nenalívala, ale potom jsem pravidelně začala odstříkávat a pěčlivě jsem dodržovala intervaly a za cca týden jsem se v noci vzbudila no kojení a byla jsem hotová Dolly Buster. Prsa nalitý k prasknutí, stačilo jen trošičku zmáčknout a stříkalo to do všech směrů. Přes den se mi už tak nenalívají, leda že mám delší interval mezi kojením, ale v noci a nad ránem jsem obrovsky produktivní :grinning: Pamatuji si, že tu první noc, co se mi to "stalo", tak jsem šla odstříkávat a odstříkala jsem 60ml z jednoho prsa! Což by rekord, protože do té doby jsem vydojila většinou kolem 20ml, max. 30 z jednoho prsa. Takže držím palce, ať se to brzy rozjede :wink:
5. lis 2010 v 16:29  • Odpověz
@discreet : všechno nejlepší :grinning:
@hupcza : tak fajn, že už ví manža jak na Ondráška :wink:
5. lis 2010 v 16:30  • Odpověz
@beru3nek ta Vojtovka musí být asi dost náročná, co? Všichni co se o ní zmiňujou, tak píšou, jak jim u toho miminka pláčou. Já jsem tak ráda, že něco takovýho nemusíme podstupovat. Stačí, že máme zhoršený nález na kyčličce a teď to očíčko.
5. lis 2010 v 16:31  • Odpověz
tak jsme se vrátili z venka a za chvilku budu kojit :slight_smile:

jinak pro všechny důležité info, dneska mi kámoška řekla, že na prdíky je prevít koření červená paprika!! :confused: což mě teda překvapilo, páč u Tomíka jsem to nepozorovala, ale teď u Radima to teda sedí, páč plakal vždy po rizotu, guláši, hovězí na paprice a tak...a naopak když jsem dělala třeba špagety nebo jiný jídlo, tak to bylo v pohodě :slight_smile: takže konečně u nás vím tu příčinu :slight_smile: :slight_smile:

@lendaw juj chudinka malá :frowning2: ať se očičko brzo zahojí, vím že to proplachovali i jedné známé chlapečkovi, tak taky plakala...
5. lis 2010 v 16:32  • Odpověz
@lendaw : to muselo být teda šílený dneska na tom očním. Tak hlavně, že to máte holky za sebou. Tak držím pěsti, ať zaberou brzo Bětce kapičky.
5. lis 2010 v 16:36  • Odpověz
@ojo Né, já byla se sebou na očním, mám vyšší tlak a nějaké ty dioptrie, tak bylo riziko, že se to po porodu zhorší.
5. lis 2010 v 16:42  • Odpověz
@lendaw : no je to boj. Je mi ho u toho hrozně líto, ale vím, že prostě cvičit musíme. Někdy se mu nic dělat nechce, tak jen kouká a je línej cvičit, a někdy řve jak na lesy u toho. Jak se dostane na bříško, tak je řev zaručenej. Teď navíc máme u toho nějáký jiný držení, mě přijde, že ho to musí i bolet, je to takový hrozně násilný to cvičení. Ještě je to pro mě i dost těžký na pochopení. Tak doufám, že příště bude mít ta´tka volno a půjde tam taky.
5. lis 2010 v 16:44  • Odpověz
@ojo :jéje ten můj dělal buřtguláš dneska s paprikou, tak to dáme kapičky radši. Dík za info :wink: to by mě taky nenapadlo
5. lis 2010 v 16:45  • Odpověz
@antana123, @discreet Děkuji a taky přeju všechno nej, já kdyby mě neupozornil manža, tak bych na ty narozky letos s tím malým zapomněla :grinning:

@suik Děkuji!
5. lis 2010 v 16:45  • Odpověz
@antana123 Rodičák se mění jen 4letá varianta, jinak zůstává.
5. lis 2010 v 16:46  • Odpověz
@discreet : boží video. Taky se na to těším, ale zas na druhou stranu, to chce užívat teď každý chvilky. Rostou před očima a už to nejsou žádný malý mimi :grinning:
5. lis 2010 v 16:47  • Odpověz
@beru3nek No já Tě obdivuju, za to cvičení. Já skoro brečím, když Mirinkovi jen odsávám soplík....

@lendaw To muselo být hrůza a ještě protivná sestra... Tak už to snad bude v pohodě a doléčíte to :wink:
5. lis 2010 v 16:52  • Odpověz
@lendaw au, chudinka, u tohodle bych bejt nemohla, nesnesu pohled na to kdyz se něco blíží k oku, jak k vlastnímu tak cizímu... éééé. Tak ať se to brzo zahojí. :wink:

a tu délku mateřský si můžu svobodně vybrat, nebo se musím řídit dle platu. Já na tu dvouletou variantu nedosáhnu. Fér tenhle systém by byl v případě, kdyby si tu délku mohly zvolit i ty, co nebyly zaměstnaný a nemusely brát tu čtyřletou....já bych tu částku brala i na ruku hned :grinning:

kdybych mohla i na dvouletou, tak bych o tom možná přemejšlela, páč Sofinka asi bude muset ve dvou letech na chvilku do školky, jestli tu zůstanem, aby se naučila německy. Tak nám to říkala paní úřednice co tu byla.
5. lis 2010 v 17:04  • Odpověz
@beru3nek tu vojtovku cvičila i švagrová a taky ji malej při tom řval, ale dr. jí říkal, že to prý miminko nebolí, jen se mu o nelíbí :wink:
5. lis 2010 v 17:21  • Odpověz
tak jsem kukla na účet a už mi přišla mateřská :astonished: to koukám, při Tomášovi chodila až 20.týho :grinning: no ale ze začátku taky chodila brzo :sweat_smile:
a už mi i zdravotka proplatila ten nadstandart v porodnici 1500kč :dizzy_face: :dizzy_face: tak jsem spokojená :grinning:
5. lis 2010 v 17:57  • Odpověz
@zvirka : to víš, že bych se na to nejadši vybodla. Ještě když si říkáš, že má slzičky vlastně kvůli tobě. No už aby to bylo za náma.
@ojo : jo jo, to nám taky říkala. Že ho to nebolí, ale nutí ho to k pohybu, který dělat nechce. Dneska nám upravila cvik, že mám držet jeho ramínko mojím pupkem a jeho hlavičku si mám namáčnout na žebra, no mazec. Mě přijde, že ho to musí snad tlačit a docela silou to i dělala. :unamused:
5. lis 2010 v 18:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.