• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
no nic holky, se tu dohaduju s manžou o zítřejším programu, bych mu jednu natáhla .-D ....chce jet k rodičům, jenž tam není kam s kočárem, ne okruh, ale jako tam a stejnou cestou zpět, navíc ani ne na hodinu, to kvůli tomu nemusím jet za Prahu........tak prej na Konopiště.....mno tak ....láká mne to počasí, tak uvidíme....
5. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz
@beru3nek: jj, ještě používáme novorozenecko vložku, aby měla dobře ty nožičky

@lio: jj i na takovýhle prťata můžou být "nekolíbkový" úvazy. Já přišla na to, že to, co vážu je vlastně kříž z s kapsou uvnitř. Důležité je správně dát nožičky - kolínky výš než zadeček a jakoby tobě kolem těla a aby byla podepřená hlavička. Tu má nejen v té "kapse", ale dají se přetáhnout i ty boční pruhy. :slight_smile:
5. lis 2010 ve 21:47  • Odpověz
@hupcza prej mázla koprem. .... ty máš snad celou zahrádku ne? Já teď objednávám nějaký olejíčky a vůbec nevím kde začít :grinning:

@daja.haj jejda, to je teda radost. Uf.
Já měla jít na gyndu ve středu, to tu byla ta úřednice, tak jsem se přeobjednala na příští úterý a to jsem se dozvěděla, že manžel nemůže hlídat, tak se musím zase přeobjednat :confounded: , chjo, už mě to neba tam furt chodit...bych šla s ní, ale nevím kam bych ji dala, kdyby aspoň neměli schody. Dávám si ji do šátku.

@kovalda @lio já to taky nevěděla, ale četla jsem to právě tuším ve stadelmanový, že přemíra mlíka není moc dobrá, že dítě není telátko. A že když je nesnášenlivost mlíka bývá právě pak sójy taky.....v tom případě ale nechápu sójový náhražky mlíka.
5. lis 2010 ve 21:48  • Odpověz
@antana123 vacushape je že tě navlíknou do kosmických gatí, zavřeou do čehosi, kde chodíš a je tam podtlak, mizí cm od zadečku dolu.....
bahenní zábal jsou gázy namočené do bahna, do toho tě zamotají jako mumui a to výborně odvodnuje a ztrácej se cm....já chtěla jít znovu loni před zimou, ale nesmí se v těhu, takže jsem to už nedala, ale moc se těším na další kůru...
jo vacushape je na půl hodky za 120 kč jak kde )Praha/ a bahenní zábal jsou potřeba ideálně tři a jeden stojí 1500 a je to na hodku a čtvrt...(za tři pak 4tis si většinou berou)
5. lis 2010 ve 21:52  • Odpověz
@antana123: díky, ulevilo se mi. Sice je to běžné, že ty kyčlyčky jsou ještě nedovyvinuté a tak ...., ale já prostě z toho byla trochu nervní. TAk jsem ráda, že už je to v pohodě :slight_smile:.

@lio Na Konopišti je takhle na podzim faaakt nádherně, doporučuju :slight_smile:

@suik: já toho mlíka nekonzumuju nějak moc, ale některé dny se to prostě sejde - třeba koprová omáčka a k tomu třeba 2x zaden melta s mlíkem, .. nevím. Zkusím všechno, ať je bříško O. K.
5. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz
@kovalda no mě to v tom nosítku moc nešlo dát kolena výš jak zadeček a tím že je Domča zvědavej (asi jako tvoje žanda) tak furt pásl a pokud nespal ,tak ho to moc čumákem ke mně nebavilo.....
5. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz
@lio díky za info jen nevím kde se to tady v okloí dělá zkusím to najít na netu :wink:
5. lis 2010 ve 21:55  • Odpověz
@kovalda já vím že je tam nádherně, i v zimě, v létě......proto říkám, at vymyslí program, že nechci dorazit ke tchánovcům /do přetopeného/ a čumákovat na zahradě bo hodinu jet tam a zpět.....okruh kolem Sázavy co sme chodívali nedáme s kočárem, museli bychom taky tam a stejnou cestou zpět....a v šátku to asi na dvě a půl hodky nedám....musel by šátkovat manža a to ho asi neukecám (ten se třese až na manducu)
5. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz
@antana123 to bahno je fakt tutovka tři zábaly po týdnu a úspěch zaručen, min se tělo zbaví přebytečný vody a toxinů....někde sem i viděla že to před svatbou hojně využívaj....já po jedné kůře šla kupovat menší džíny.....jj zkus na webu
5. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz

@daja.had: chudinko, to jsem vůbec netušila, že jde aby tam zbyla placenta když rodíš normoš :pensive: / u císaře bych se nedivila, nebo jak jsi rodila?/ tak držím pěsti. Fajn, že kyčle jsou o.k.
@lotyna : děkujem. Jo kdybyste vzali Viktorku radši do kina na krtečka, to by byla určo vzhůru, než na výstavu pro dospěláky :grinning: Náš taky ode dneška registruje kolotoč, zírá na něj s otevřenou pusou a je jak alenka v říši divů. Jen ten úsměv na mámu furt nee. Se na něj šklebím, pusu v křeči a prd. Zato na stěnu při kojení vyseknul nádhernej úsměv :grinning:. Tak se chce viktorka asi rovnou plazit na co pást :grinning:.
5. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz
@lio no zkusím to :wink:
5. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz
ad dárky taky žádné nemám, ani žádný nápad na dárky
ad mateřská já jí měla na účtě už včera :slight_smile:
@daja.had tak to Ti na úterý držím palce!!!
@hupcza u Vás dělají kontrolní UZ před odchodem z porodky i po normálním porodu? nebo po císaři? nevím, jak daja rodila.. mně od porodu nikdo uz nedělal
5. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz
@kovalda: no jako éterickým olejíčkem z kopru (1 kapka) do lžíce nosného (třeba mandlový)
@lio: ono to je v popisu a nevím, jestli to není i na té skleničce
práce hotova - skoro :grinning: ..úplně není nikdy :slight_smile:
a dárky - no část jo
@lotyna: nepanikař
5. lis 2010 ve 22:05  • Odpověz
@hanncca mě dělali když mě propouštěli a stejně se utz mému dr. nelíbil zvažuje revizi
5. lis 2010 ve 22:05  • Odpověz
@antana123 třeba nebude potřeba, uvidíš. Jsi psala, že za 3měs na KO?
5. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz
@hanncca jo jo 14.12 doufám že to bude ok a nebudu tam muset jít :wink:
5. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz
@hupcza na skleničce není, u toho osvěžovače pro mimi na sklence jo, ale u toho oleje není ni :slight_smile:
5. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz
Jinak u nás taky žádný kontrolní ult....

no nic maminy, jdu na kutě....pohodovou a klidnou noc vám i miminečkům :slight_smile:
5. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz
@suik: celou néééé :grinning:
@hanncca: jj i po spontánním bez jakýchkoli komplikací - prostě vždy - právě kvůli těmhle možnostem ..lepší když tě škránou v porodce než aby tě nechali s tím běhat 6 týdnů - může to přece způsobit i komplikace

jinak u kyčlí máme napsáno - hraniční - no pan dr je opatrníček - prý to je lepší, ale pro jistotu ještě široké ...no mi to je u látkování fuk :slight_smile:
verunka se taky krásně směje ..občas i hýká
jo a dnaska měla prvně buchtu ...kokosovou ...málem mě omylo - dala jsme ondrovi buchtu ke sváči, otočím se, že mu naliju i čaj a verča má buchtu vraženou v puse :sweat_smile:
5. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz
teda to je pro mě překvápko, že se ten utz jinde nedělá - zrovna tohle mi příjde, že je jedno z mála vyšetření, které není jen honění bodů od pojišťovny
5. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz
@suik: ad olejíky
psala jsem onehdá holkám dubnovkám

olejík no.1 je levadule - ta je na vše :slight_smile:

na bříško, prdíky - kopr

na náchladu - tea tree, eukalyp (u dětí souvisle používat jen týden)

na zklidnění - manadrinka, geránium

kůže (i opruzeniky) - hežřmánek

na infekci - sysnergická směs - levandule 20k + teatree 10k + heřmánek 10k

masáž miminek - po 1 kapce heřmánek římský + geránium+ levadule do 30 ml mandlového oleje

na rýmu, kašel - 10 eukalyptu, 10 levadule, 5 tea tree

protbakteriální směska - citron 3k, bergam,ot 5k, šalvěj muškátová 1k, geránium 5k (měla by být i 1k skořice, ale tu nemám - nemám pro ni jiné využití a kvůli téhle jedné kapce to nemá cenu kupovat)

bolest hlavy (ze stresu) - lenandule, heřmánek, geránium

no to je takový základ, co jedu docela často - no kdybys potřeboval něco dalšího, tak písni

olejík no.1 je levadule - ta je na vše :slight_smile:

na bříško, prdíky - kopr

na náchladu - tea tree, eukalyp (u dětí souvisle používat jen týden)

na zklidnění - manadrinka, geránium

kůže (i opruzeniky) - hežřmánek

na infekci - sysnergická směs - levandule 20k + teatree 10k + heřmánek 10k

masáž miminek - po 1 kapce heřmánek římský + geránium+ levadule do 30 ml mandlového oleje

na rýmu, kašel - 10 eukalyptu, 10 levadule, 5 tea tree

protbakteriální směska - citron 3k, bergam,ot 5k, šalvěj muškátová 1k, geránium 5k (měla by být i 1k skořice, ale tu nemám - nemám pro ni jiné využití a kvůli téhle jedné kapce to nemá cenu kupovat)

bolest hlavy (ze stresu) - lenandule, heřmánek, geránium

no to je takový základ, co jedu docela často - no kdybys potřeboval něco dalšího, tak písni
5. lis 2010 ve 22:16  • Odpověz
@ojo no, na vnitřním ultrazvuku....taky ho napadlo, jestli to není zárodek miminka - že se to může i v šestinedělí stát....no to jsem ho teda ujistila, že to není možný :grinning:

@hupcza měla bych po tom jít hned domů, jak se proberu. Bude to dělat můj gyndař, má v nemocnici vymezený operační den. Ultrazvuk mi v porodnici nedělali vůbec...taky jsem se divila - kontroly probíhali každý den jen v rámci vizity - na posteli jsme roztáhly nohy a doktoři jen nakoukli jak se hojí šití....je to divný, říkám si kdyby udělali ultrazvuk hned po porodu, tak to mohli dát do pořádku hned...nechápu!
Ještě jsem si vzpomněla na to, jak mi manžel říkal, že při porodu jeden doktor upozorňoval ostatní, že tam nechal tampon...no snad ho vytáhli - manžel mě několikrát prosil, ať se doktorů zeptám....bylo mi to trapný, tak jsem to nechala plavat - a teď teda doufám, že to nemůže být ono - to by byl teda mazec! Ale hlavně bych byla pořádně naštvaná na sebe, když jsem tomu mohla zabránit.....no ale myslím, že ať by to bylo cokoliv, co by zavinili v porodnici - tak bych se to stejně nedozvěděla, protože předpokládám, že jeden doktor kryje druhýho....takže by mě stejně pravdu neřekli!
5. lis 2010 ve 22:16  • Odpověz
@daja.had: no tak každopádně, ať to máš co nejdřív za sebou ..je fajn, že ti to udělají ambulantně a nemusíš tam tvrdnout
5. lis 2010 ve 22:21  • Odpověz
koupání ve velké vaně teda dalo Adámkovi zabrat a snad poprvé vytuhnul před 22 :grinning:, tak snad mu ten spánek chvíli vydrží.
@lotyna : tak držím pěsti na tu gyndu :wink:
@antana123 : já četla teĎ někde, že je to metoda dost agresivní a lepší je nějáká jiná, název teď nevím.
@kovalda: a do kdy se může používat ta novorozenecká? Manduca ke mě ještě nedorazila, tak nemám představu jak to vypadá.
@lio : to vypadá dobře ty zábaly :grinning: kdo by nechtěl o číslo menší gatě, že :wink:
5. lis 2010 ve 22:22  • Odpověz
@beru3nek rodila jsem normálně...myslíš, že spíš u císaře může něco zůstat? To bych řekla, že je právě na to lepší, ne? Že to vyndají, kdežto při normálním porodu, co vyleze to vyleze......si jen tak laicky myslím :wink: Ale každopádně by jí přeci měli vždycky kontrolovat, zda je celá...
5. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
@lio : dobrou
@hupcza : jo Ondra už Veru takhle krmí, to je frajer :grinning:
@daja.had : tak hlavně, že tam nemusíš i s malou ležet, to je fajn. No to by byl teda gól, kdyby to byl ten tampon. To máš pravdu, to se nedovíš. Mě by teda to bylo asi blbý taky se zeptat, bych to brala jako samozdřejmost, že ho jako vytáhnou.
5. lis 2010 ve 22:27  • Odpověz
@lio: v šátku už Žanda umí hlavičku otočit, ale v Manduce ji měla dopředu, ale taky jsme to zvládli :slight_smile: Dnes jsem odhalila, že ten úvaz, co nás paní naučila jako svůj nejoblíbenější je vlastně kříž s kapsou vevnitř, akorát ona tam strká dítě rovnou a s ním se zvedáš a dotahuješ, kdežto všude jinde nejdřív částečně nachystáš a pak prostrkuješ dítě :slight_smile:
A píší, že se může od narození
http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy/kriz-s-kapsou-navod.html
Já na Konopišti byla před pár lety s manžou (ještě jsme spolu ani nechodili) právě na podzim a bylo to fakt super, krsáně barevný, jak je tam hafo stromů :_)

No, už to jdu zalomit, mám dost. :slight_smile:
5. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz
@daja.had: já fakt nevím, nejsem dr. :wink: . Já právě myslela, že to vyrodíš automaticky všechno :grinning: . No nerodila jsem, tak vím prd. Právě jsem myslela, že tam něco můžou zapomenout, když se v tobě hrabou při císaři. Nějáký instrument a pod :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2010 ve 22:29  • Odpověz
@beru3nek no se týká zapomenutýho nářadí, tak to bude císař určitě horší, to jo :wink: Mám štěstí, že nůžky to zaručeně nebudou :grinning:
5. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz
@hupcza tak to mně teda nedělali ani v porodce ani na gyndě... :unamused: a nevím že by to dělali u těch, co měli spont.porod bez komplikací...ale je fakt, že jako kontrola, že placenta odešla celá...to je vlastně na porodníkovi zhodnotit, jestli odešla celá,že jo? každopádně kdyby ho u nás dělali, bylo by to dobré!!!
Verunka už baští buchtu jo? :grinning: :sweat_smile:
5. lis 2010 ve 22:35  • Odpověz
tak chyba lávky, už jsme zase vzhůru :unamused:
@kovalda : dobrou
u nás nedělali ko uz ani po císaři, to by třeba přišli na to, že tam mám zánět a neposlali by mě domů
5. lis 2010 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.