• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hanncca taky si myslím, že by to měli dělat automaticky! Je to takový obyčejný vyšetření a navíc by hned bylo jasno, jestli je vše ok.
5. lis 2010 ve 22:41  • Odpověz
@beru3nek ty jsi měla zánět dělohy? tý jo, to člověk zírá, co všechno nás může po tom porodu potkat....
5. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz
@daja.had: kámoška měla nějaké zbytky i při císaři :unamused:
@beru3nek: no to je fakt frajer ..jaképak copak s postupným zaváděním příkrmů, co :grinning:
@hanncca: téda - tobě to nedělali ani na gyndě? tak to je dobrý ...a jak tě kontroloval? :-O
5. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz
@daja.had: no přesně - vyšetřovala mě asi dvě minutky
5. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
@kovalda tak kříž s kapsou dovnitř vážu taky je super, ale vážu to tak, že ji tam strkám. Dneska jsem si objednala Zaru elevil šedivou, tak se na ní ták těším. Tak ještě kapsu a můžem vesele šátkovat i v chladnu.
Jsem měřila ten svůj šátek co mám a on má 6 metrů, to jsem se divila, proč ho omotávám tisíckrát kolem dokola :grinning:

@hupcza jé díky.... levaduli mám, jen musím doobjednat. kopr - smrdí asi jak kopr, co? :grinning: to si ještě rozmyslim. mám ten fenyklovo-kmínovej olej ve směsi, ten je super, teatree mám, eukalipt chci kupovat, vezmu ten nejjemnější - radiata,

heřmánek římský mají i v 10% koncentraci, to není taková palba, mohl by být dobrej i na zoubky, ne?

a tu mandarinku kterou? Koukala jsem že (primavera) má zelenou a červenou.
5. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
@hupcza uz nedělal, akorát mě kontroloval přes ty zrcadla, prohmátnul a toť vše.
@daja.had když nad tím tak přemýšlím, tak je fakt, že je to obyč vyšetření a hned by bylo jasné, zda je to ok nebo ne a mohlo by se předejít případným komplikacím....
tak 3měs. po porodu doufám, že tam nic navíc nezůstalo...a je vše ok...
5. lis 2010 ve 22:49  • Odpověz
@daja.had : mě pustili domů a dva dny na to mě zas přijmuli zpátky. Měla jsem zánět dělohy, vysok. tlak a stafylokoka na prsu. Přitom jsem měla ATB už po císaři, že jsem v sobě už nějáký zánět měla, ale ko odběr mi ani neudělali a pustili mě domů, tak mě tam zas měli zpátky na 5 dnů.
@hupcza : fakt že jo, je to už velká ségra přece :grinning:
5. lis 2010 ve 22:50  • Odpověz
@suik: no pak to dítě smrdí trošku jako lák od okurek :grinning: ..no ale co už :slight_smile:
ad heřmánek - tak ono je to takové analgetikum ...takže určo
mandarinku netuším
5. lis 2010 ve 22:50  • Odpověz
@hupcza :grinning: já teda kopr nesnesu

tak objednáno :grinning: , manžel trochu brblal...ale těch olejíčků :dizzy_face:
5. lis 2010 ve 23:14  • Odpověz
jen mám takovej blbej pocit že jsem zapomněla na něco co nutně potřebuju :grinning:
5. lis 2010 ve 23:15  • Odpověz
tak holky dobrou.
My dneska pořád kojíme, je to náš malej otesánek :grinning: Jak kdyby na tý koze byl dneska závislej :sweat_smile:
5. lis 2010 ve 23:23  • Odpověz
ahoj holky, tak mám trocha času :slight_smile: Včera bylo tak krásně,že jsem s malým vyjela do písku za kamarádkou a procházel jsme se.No stejně ta procházka byla tak 10min,pak jsme šli sednout na terásku a dali kafe :wink: Ale mimča byly na vzduchu :slight_smile: :slight_smile: Holky do kdy jste dávali zavinovačku a nechávali spát mimča na boku? Mně teda blindí tak na bok dávám furt. Příští týden jedem na kyčle a já už jdu na kontrolu na gyndu.Ale moc se mi nechce :frowning2: jdu vás drobet dočíst
@beru3nek to víš,jsme chodící mlíkárna :grinning:
6. lis 2010 v 07:37  • Odpověz
@hupcza kokosová buchta hmmmm...Domča neska skoro dostal rajskou :grinning: dycky když šátku a jím, tak mu něco nadrobím :grinning: obrazně řečeno :slight_smile:

@hanncca
@beru3nek tak mne po spontálním porodu bez komplikací žádný kontrolní ult nedělali, po porodu placenty zkontrolovali, že je celá /jak nevím/ a bylo, naštěstí žádný prob nebyl, pak na šestinedělí na mne jukla doktorka, ale jen zvenku, zda se hojím ok a tak.....
Malej se takhle probral jo? pacholek :fearful:)
6. lis 2010 v 08:39  • Odpověz
Jinak dobré ráno.
U nás noc luxusní, buzení od půl devátý až ve tři, ale chroptěl jak dráček a pokašlával, takže jsem hned nastříkala olejík, dala pod nos a dala mu do postýlky tamponek s aroma....vyvětrala, v noci bylo 14 stupnů venku (se to počasí pomátlo co?) a čekala, co bude ráno, to bylo buzeníčko v půl sedmé a zdá se že pohoda, nechrčel jako v noci a u krmení dobrý.....tak snad to zažehnáme.
Byla bych ráda, protože na úterý jsem domluvila focení v ateliéru, sice manža chtěl až příští víkend, ale vzhledem k naší opakující se periodě prdíků, bych to ráda zmákla v týdnu :grinning:

a nikam neska nejedem, manža usoudil, že nebude šířit rodičům bacily, tak ti chytře se vetřeli zítra na návštěvu k nám :grinning: nu což, aspon tu není 25 st :grinning:

Jinak Domču jak mám v cestovní postýlce, tak se naučil "škrabat" po straně postýlky do sítky a to máte pocit, že máte myšku a ne dítko :grinning:

tak mějte poho den
6. lis 2010 v 08:45  • Odpověz
přeju dobré ránko :slight_smile:
6. lis 2010 v 08:56  • Odpověz
@suik 6ti mětrový šátek bych potřebovala - ve středu jsem chtěla zkusit právě ten kříž s kapsou venku a zjistila jsem, že mám krátkej šátek. 1. nejsem žádný tintítko a 2. šátek je zděděný po ségře a ta si ho zkrátila :rolling_eyes: Takže je mi prozatím na nic, protože v kolíbce Bětuška bít nechce. Asi budu muset ježuchovi napsat o manducu.
@hupcza Ondra není žádný sobec :slight_smile: Dostal buchtu, Verunka ne, tak se s ní chtěl rozdělit :grinning: Je to pašák :grinning:
@kovalda a co kozí mlíko?

Mě UTZ dělali při propouštění z porodky a při kontrole po 6ti nedělí taky.
6. lis 2010 v 09:17  • Odpověz
Dobré ráno,

@lio no tak to jsou fakt kontroly na prd! Na mě taky když jen tak kouknul a prohlídnul na koze, tak bylo všechno dobrý, až na tom ultrazvuku to zjistil..

@lendaw tak by to měli dělat všude :wink: ...tak kam, že to mám jet příště rodit?....do Mostu, no to je docela z ruky... :grinning:
6. lis 2010 v 09:50  • Odpověz
@r.m Ahojky, tak to jste měli krásnej den, co? Já dávám Stelču stále do rychlozavinovačky a spinká na zádech...na bok jí dávám ráno, když si jí beru do postele a občas přes den.....Ať vám všechny kontroly dopadnou dobře!
6. lis 2010 v 09:57  • Odpověz
@lio tak to máme stejné, jen podívat v porodce na šití a na gyndě jen prohmatem, bez uz

Jinak taky přeji dobré ráno, u nás teda dobré je, Míša je po ránu veselej a usměvavej :slight_smile: tak se mi hned líp vstává, když ho vidím spokojenýho :slight_smile: Zato večer se naučil bejt protivnej a chovací a plačtivej...
6. lis 2010 v 10:07  • Odpověz
Hezký pěkně vyfučený den přeju :slight_smile:,
tady teda venku vichr z hor či co, ale takhle za oknem dobrý. Až se Žanda vzbudí, tak půjdeme spolu sbírat plenky, ty budou hezky vyfoukaný :slight_smile:. Ještěže je to mimčo v tom šátku tak chráněný ze všech stran. :slight_smile:

@hupcza: panečku, tak Verunka už baští rovnou buchty :grinning:. No vida, u nás se bojíme sníst je i my maminy a u vás už konzumuje rovnou kojenec :grinning:. On to myslel dobře :slight_smile:.
Když tu byla na návštěvě kamarádka s dětma, tak taky její syn hned se vrhal po sušenkách a díky bohu se nám svěřil s tím, že tím chce miminko krmit :grinning:
Jé a děkujeme za rozpis co který olej a tak :slight_smile:. Teda že je i koprovej, to mne dostalo :slight_smile:, to mi nějak nenapadlo .-)

@daja.had: máš hezkou novou fotečku.

@beru3nek : ta novorozenecká vložka je součást té manducy, je to jen takový kus hadru, kterým připínáš nožky dítěte. Je to do doby, než drží hlavičku (anebo dokud se tam vejde, že :grinning:)
6. lis 2010 v 11:59  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska veget, malý je hodný, taťka v práci. Už máme vyžehleno, vypráno, pověšeno, hotové chlebíčky na odpoledne a dokonce mamka zasedla k PC :grinning: Tak to bych ještě před pár týdny neřekla, že to bude s Mirinkem vůbec možné :sweat_smile:

Jinak u nás taky dělají utz dělohy automaticky po porodu, akorát císařům myslím ne, paní, co byla se mnou na pokoji po císaři, ho nedělali.
6. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz
Ad spaní - já dávala taky na bok kvůli blinkání, ale Mudr. dětská mě varovala, ať dáváme na zádíčka, že na boku by se mohla špatně vyvíjet páteř. Tak máme podepřenou postýlku a kontroluju, jestli má Mirda hlavičku na bok. A v pohodě, občas si blinkne, ale je to bez problémů.

Jinak spinká občas ještě v zavince, ale už ji má jen do pasu :grinning: , v postýlce pod peřinkou, na dece v pytli nebo pod dekou a nebo s mamkou a taťkou v posteli pod velkou peřinou :wink: A s ničím není nějak problém.
6. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz
Jinak utz mi po porodu taky nedělali, jen kontrolovali šitíčko a promačkávali břicho, zda se zavinuje děloha.

@suik: když jsem zjistila, že vážu kříž s kapsou uvnitř, tak jsem to taky zkusila normoš způsobem -dítě tam vložit a přijde mi to lepší, přeci jen ty moje záda - na ty není zrovna úžasný to zvedání toho mimča z předklonu.
Jé, 6 m šátek, tak to nemám ani já a to jsem si pro jistotu brala dlouhej - mám 4,6 m :slight_smile:

@r.m: spát na bok dávám pořád, často mi blindí.
6. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz
čauky,tak mi teda utz po porodu před odchodem domů dělali při obou porodech,docela čumím,že jsem docela vyjímka... :confused:
6. lis 2010 ve 12:47  •  3 děti  • Odpověz
ja se teda hlasim k tem, co utz v porodce nemeli - po porodu zkontroloval, ze placenta je cela, i mi ji ukazoval, pak KO zrcadlama, celkem dukladna a pak uz jen v porodce takova ta zevni ko a utz mi delal az ted na konci sestinedeli, hlavne ale asi kvuli velikosti delohy, jak se zavinula a tak..... myslim, ze kdyz se ta kontrola placenty apod. udela poradne, neni utz potreba, fakt ale je, ze kor kdyz je tam treba dr. vic a je trochu zmatek, tak to treba neudelaji poradne a ten utz je fakt kratky vysetreni, tak proc ho neudelat preventivne vsem...
6. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz
tak čtu,že se bavíte o kontrole po porodu.Mě teprve čeká gynda ale v porodce když jsem šla domů tak mi dělali ultrazvuk a zjistili,že mám krevní sraženinu tak mi dala injekci.Některým maminkám zas dávali železo.Jinak každý den chodila doktorka a kontrolovala šití a mačkala na bříško.Já už mám uvařeno ale venku je taak hnusně,že jsi jdu stáhnout nějaký film a zkouknout ho.I když já to mám na půl dne :wink: přebalování,kojení ... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@daja.had jj,byl to pěkný den,aspon jsme užili asi posledního sluníčka :slight_smile: máme skoro stejně staré miminka :wink: také budu ještě dávat do zavinovačky a na bok,docela dost blindí
@kovalda :slight_smile:
6. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz
hojda,
tak drobeček nakonec usnul s náma nastejno kolem půlnoci, sovička naše malá. Noc jsme měli prýma, vzbudil se ve 4 a pak kolem půl 8. Pak pokračoval do půl 10. Ráno se šklebil na záclonu a na kojo polštář, to je taky teď jeho favorit. Z kolotoče je hotovej, pusu dokořán a kouká jak kdyby ho měl v postýlce první den :grinning: . Dneska jídlu moc nedává, si cucne a udělá ksichtík jako už zase to mlíko a jde pokračovat ve spánku. Já dopo uklízela a balila, jedem k přítelovým rodičům, protože ten můj tam jde do hospody mastit compy do noci, tak aby nám s Adámkem nebylo smutýnko. Když bude hodnej, tak babi na chvíli pohlídá a půjdu na chvilku taky za nima si dát birelka :wink:. Balím se jak na týden, děsný. Minule tam počůral, poblindil a pos... 4 overálky, tak radši beru zásobičku všeho oblečení jak na měsíc :grinning: .
@r.m : tak fajn, že jste si to tak všichni užili :wink: náš spí na zádech. On totiž hlavičku nahoru dává jen teď dva dny na kolotoč, jinak jí furt pokládá na stranu.
@lio : jo jo, ty noci ho něják bavěj, tak co by spinkal :sweat_smile: . Tak ať nemoc u Domči zažehnáte, jé super jdete se fotit :wink:, náš škrábě na tu přebalovací podložku, to jsou taky děsný zvuky. Tak fajn, že nemusíte k přetopeným rodičům. :wink:

@hanncca : máme to samé, ráno je úžasnej, spokojenej. Kolem 7-8 pobrekává. Pak do půlnoci je zas v poho :wink:
@kovalda : aha, díky. Tak to my než se k nám ta manduca dostane už jí asi nebudem potřebovat, tu novorozeneckou vložku :confused:
@zvirka : tak super, že je malý hodný :wink:
6. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz
@beru3nek taky blázen do kompů? Ten můj taky :frowning2: někdy je to na bednu
6. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz
@r.m jj, to znam, za celou dobu, co jsem "na matersky" jsem se stihla podivat na jeden film :grinning: nejak na to nemam nervy koukat na to pul dne, pak uplne ztracim nit, o co tam vlastne jde :sweat_smile:

holky co jste davaly mimca spat v zavinovacce - jak dlouho se to tak dela? pocitam, ze napr. na pulrocni deti uz se asi zavinky nedelaj, ze? kdy se tak prestane davat do zavinky?
6. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz
@hanncca: on je to spíš hračička, ale který chlap ne, že. Čekáme na odvoz postele do děcáku, tak k rodiůčm přijedem až za tmy :pensive: . Prý budou pařit do rána na compech, no jak malý kluci :grinning: . Mě se už za nima i přestalo chít do tý hospody, jak je brzo tma, je to takový divný. Den tak rychle uteče a nic se mi nechce jak se setmí :confounded:
@eveluska : oni z těch zavinek za chvíli vyrostou :sweat_smile:. Já dávám zavinku jen do kočáru. Mám jí teda i v postýlce, ale tam je jen tak položená.
6. lis 2010 v 15:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.