• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@ojo kik je dobrej co? Já odtamdut mám docela dost oblečků....teď se mi tam líbí taková pytlokombinéza na zimu, ale asi odolám, kombinéz máme dost.

6. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz
@ojo: na parkovišti před obchodem jsem kojila už asi 3x :slight_smile:, zrovna vždy okolo jak naschvál spousta lidí :slight_smile:

@hupcza: určitě hlasuju pro to, abys byla ráda, že není sobec :grinning:

Ad svícení - holky, jak řešíte svícení v ložnici? Máte zhasnuto anebo svítíte nějakou lampičkou - celou noc anebo rozsvěcujete? Furt se nějak nemůžu rozhodnout pro nejlepší řešení. No fakt, takovýhle blbosti řeším, dříve bych se rozhodla raz dva a teď prostě řeším takovýhle :grinning:

@lio: čučali jo? Já myslela, že už si v Praze na šátkování zvykli a evidentně ne :grinning: My měli štěstí, že jsme malou procházku stihli jen tak tak a přicházeli jsme dom s prvníma kapkama.
6. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz
@kovalda heye my svítíme, dost dlouho jsme svítili tou "hvězdičkou" z Ikei modrou, pak mi cvaklo, že proč svítím....prostě mi nedošlo že mám zhasnout, z porodky, tam jsme taky svítili kvůli kontrolám v těhu a pak mých.....a ted svítíme jen takovou "disco"koulí, která hází jen hvězdičky, měsíčky, co já vím co ještě, takové mini světlo, ale říkala jsem si, že to zhasnu taky, a pak to na přebalení rozsvítím, i dyž bych to zvládla asi i po úplné tmě.

na šátkování evidentně zvyklí nejsou...i v mhd dyž jela maminka a v šátku mimi, tak šici zírali jak hovada, fakt neskutečně i nějaký prupovídky.....manža čekal před obchodem a říkal, že čuměl snad uplně každej, nejdřív asi že zkoumali, proč jsem tak objemná, přeci jen těhu bříško vypadá jinak :grinning: a pak zírali že tam mám mimi, paní předemnou ve frontě se normoš otočila a zírala na mimi :slight_smile: "držel se rantlu šátku :grinning:

no a taky jsme došli dom, já udělala oběd a začlo lejt....a leje doted....hnus....
6. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz
@discreet: to nemá univerzální průběh ..to je jak puberta :slight_smile:¨
@lio: ta verunka i přes den jen tak jemňounce brouká a koulí těma svýma očiskama - holt holčinka
@suik: jj - taky může být
trefit se je taky někdy dílo ...když je jasná noc, jde do pokoje krásně vidět kvůli hvězdám a měsíci (máme střešní okna), ale když je zataženou, jsem v pr*
6. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz
@kovalda: jo - taky jsem to tak vyhodnotila :slight_smile:
v noci nesvítím ....když tak na chodbě

ad hledění na šátek - jako lidi hledí fakt hodně - dneska jsme byly samy s verunkou a tak nás zastavilo víc lidí než když jdu s celou smečkou - všichni komentují - z verunky jsou poprdění, jelikož ze šátku září jen její veliké očiska ... ale všichni teda pozitivně, dneska ze mě páčila rozumy prodavačka, že její dcera má miminko a že se šátku bojí, no tak jsme to probraly ..docela sranda
šátek teda není moc pro introverty :grinning:
6. lis 2010 ve 21:51  • Odpověz
@lio: no já nejdříve svítila lampičkou otočenou bokem se slabou žárovkou a teď jsem začla "svítit" takovým tím pozičním světýlkem. Úplně po tmě nevím, ale kolikrát za noc zahaleká či zakňourá a potřebuji ji třeba pohladit nebo zkontrolovat a když by byla tma, tak by byla tma :grinning:
6. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz
@hupcza ha , si to vystihla šátek není pro introverty....no jo středem pozornosti celého obchodu byl můj sen :grinning:
¨jako Domča si taky brouká a povídá celý den, ale v noci se mi to ještě nestalo, a ted poslední dobou uložím po jídle a děsná sranda, naštěstí ho to za chvíli přestane bavit zavře očka a chrní......neska se nějak často spíná chůvička, jako je tam klid, ale spíš že Domča neklidnej nějak...tak doobjednám olejíky a mažu chrupat......at su fit, až se panáček vzbudí
6. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz
@discreet jo na to kojo ve 22h ho budím a to pak hned usne a budí se až po tej 4h ráno no ale taky před koupáním je celou dobu vzhůru..máme zaběhlý režim, dopo je to takový všelijak, ale po obědě po 13h většinou usne a spí do těch 16h, kojo a pak je celou dobu vzhůru do koupání...taky kvůli tý kolice :confounded: a pak někdy usne hned a někdy ještě chvíli kouká...takže díky tomu, že je tak dlouho vzhůru hned po tej 22h usne...jen někdy ještě chvíli kouká, ale jakmile zhasnu, tak chrní :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:08  • Odpověz
jo a utz při propuštění mi nedělali ani jednou :sweat_smile:
6. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz
ad sex taky jsem dodržela šestinedělí, i když by to šlo i dřív, ale radši jsem čekala po KO u Dr.
@kovalda já mám lampičku, kterou rozsvicim, když v noci vstávám, jinak je zhasnutá, ale občas s míšou usnu po koju, takže svítí někdy dost dlouho :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz
my mame v noci nocni svetylko od monitoru dechu - angelcare, ten modrej krouzek - to staci tak na to pohlazeni, dani dudu, na vyndani z postylky na kojeni, ale kdyz kojim, tak si rozsvitim to tlumeny cerveny svetylko z ikea (takovej pikačů, je to nabijeci a je to takova bila koulicka), pze kojim na "u hlavy", postylku mame u nohou postele a tam uz mam pak uplnou tmu, pze tam nedosviti ten angelcare..... a ona je tma a "tma", my mame v noci zatazeny zavesy, takze tam mame fakt tmu tmouci, v ty se neda udelat nic, ale znam i takovou "tmu" ve ktery by slo i prebalit v pohode - tu mame napr. v obyvaku, kde jsou zatazeny jen zaluzie a tema dovnitr preci jen prosvita takovy to nocni sero :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:15  • Odpověz
my mame trochu svetla z poulicniho osvetleni, ale neni to tu jako v čr, docela tu s tim setrej, na ulici je v noci tma jak v pr...bála bych se tam jít....ale pro nás stačí, ale když jdu prebalit, rozsvitit musim, to bych se bala, ze se s ni prizabiju. :unamused:

6. lis 2010 ve 22:22  • Odpověz
@eveluska o pikačuovi jsem taky premejšlela, nakonec jsem ale koupila v ikei takovou tu stolni barevnou lampicku, v modrý...svetlo jde jen nahoru a jinak je to modrý.

6. lis 2010 ve 22:24  • Odpověz
Ahoj, tak Viktorka zavedla do svého života dvě novinky - nebude spát v kočáře a jíst bude výhradně vleže.
S tím kočárem - už několikátý den na chvilku usne, pak se probudí a kouká, ale to jí zase tak dlouho nevydrží, začne řvát a je neutišitelná. Takže z baráku vyjíždím s hysterickým kočárem a navracím se s hysterickým kočárem. Dneska jsme přišli domů, vysvlíkla jsem jí a rázem z ní bylo nejšťastnější dítě z okolí - začala cvičit, smála se, pozorovala hračky a pásla jako o život - jako by říkala - mámo, postavím se třeba na hlavu, jenom mě do toho kočáru nedávej.
S krmením jsme na to přišli spíš náhodou. Ona často při krmení začne usilovně tlačit (jindy buď spí nebo cvičí, takže na to nemá čas), takže se začne kroutit a pak i plakat. Včera jsme jí položili a manžel jí pak tu láhev zkusmo nabídnul - ihned začala sosat, jako kdyby týden nejedla (na nějaké tlačení okamžitě zapomněla). A dneska už to bylo takhle třikrát. Tak nevím, ale moc se mi to nelíbí.

Jinak někdo se tu ptal na zavinovačku - já jí teď teprve "objevila" (obyč rychlozavinku) a zavinuju, když jí potřebuju uklidnit - to pak většinou vytuhne. Blahořečím si, že jsem na to přišla, protože je to mnohem rychlejší, než jí motat do deky a stejně účinné. Taky si tu někdo (už fakt nevím kdo) stěžoval, že když dítko "sváže", tak je hned hysterák - u nás to tak taky dřív bylo, ale je fakt, že to chce chvíli vydržet - teď už je na to Viktorka tak zvyklá, že hysterák při zavinutí téměř nehrozí - zklidní údy a odpočine si - asi jí to dělá dobře.

@hupcza S tím koprem - jsou ale jedinci, kteří ho nemůžou spíš cítit než jíst a jakoukoli i mikroskopickou přítomnost kopru rozeznají bleskovou rychlostí a opkamžitě zvrací. Jestli je suik stejná jako já, bude se muset bez toho olejíčku obejít. :grinning:
@discreet My teda taky máme skřivana (po tatínkovi), takže usíná celkem brzo, už na krmení v 8 večer jí teď musím budit, pak ještě v 11, ale vždycky mi pak usne téměř okamžitě a budí se zpravidla až v 5 ráno. Ale proč to píšu - a když je vzhůru a podle tebe se nudí - to vypadá jak? Řve? Nebo je v klidu? Jestli je v klidu, tak bych ho nechala být. Naší ďáblici je teda úplně jedno, jestli se svítí nebo ne, ale když jí nevzbudím a ona se hlady probudí sama (a ještě třeba musí probudit mě), tak je dost čiloučká a s usnutím má pak problém.
6. lis 2010 ve 22:29  • Odpověz
@lotyna tak tak ... ale už jsem přežila vaření koprovky :grinning: jednou jsem musela sníst kulajdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nešlo odmítnout, bylo to na návštěvě, ale bylo to teda utrpení.

u nás rychlozavinka nepomáhá, musí být ty ruce privázaný k tělu .... není špatná ta swadle me, ta je taky rychlejší, ale musí mít tlustou plínu, jinak to ani nedrží, nebo tetraplena na torjúhleník, tu mám v lehátku.

já si taky myslím, že to funguje na všechny děti, jen se musí přesvědčit a vytrvat, je to metoda založená na základních reflexech a ty maj všechny děti stejný ....jediný co se je víc individuální, že pro některý jen zavinutí nestačí.
6. lis 2010 ve 22:41  • Odpověz
dobrou, jdu do hajan, dneska jsme spali asi do 11, samo s kojícímí přestávkami od dlouhého intervalu co dvě hodiny, tak jsem se vyspala, ale stále mi chybí spánek delší jak tři hodiny v kuse, nebo aspon jen s malým probuezním nahozením dudu a otočením na druhý bok.
6. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz
@lio Já bych řekla, že s tím vnímáním šátku jsou to takový stereotypy - buďto - hele ta nemá ani na kočár, to je nějaká socka, která všechno propije, jestlipak to dítě není pod vlivem alkoholu? a nebo hele, to je nějaká alternativní žena, jak to dítě asi vypadá, když mu určitě dává k jídlu jenom naklíčené zrní? Ať si koukaj, co je jim do toho.

@suik Dobrou, Já se těším, že se dneska pořádně vyspím - taťka dneska nebyl doma, tak si zítra vzal službu (i na vaření a úklid). :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:50  • Odpověz
@suik Jo a jinak s tou koprovkou i kulajdou - to jsi teda dobrá, to já bych nepřežila. :grinning:
6. lis 2010 ve 22:51  • Odpověz
@lotyna ještě tu jsem, odchytla jsem spolužačku na FB co jsem dlouho neviděla.

k tomu šátku a introvertům - mno tohle pro me neni.....tady lidi taky obcas koukaj, jedna paní na kase(zákaznice) si eveintně chtěla povídat, ale měla smůlu, páč jsem jí nerozmněla ani slovo :grinning:
6. lis 2010 ve 22:57  • Odpověz
@lotyna jj sem dobrá socka s dítětem v šátku, hihi :grinning: :grinning:

neska tedy buzení nic moc, už v jednu a ve dvě už békal, mlel s sebou a otevíral tlamičku, prďola malej, tak jsme nakrmili a tak pustil nálož do gatí, no hotový branný cvičení :grinning:, dost dlouho sebou mlel v postýlce, škytavka nás navštívila, bo se trochu poblindil....taky pokašlává, tak se asi pořádně s něčím pere.....
ted se zdá už být klid, tak zalezu taky, bo to vidím na půl sedmou né-li békání dřív, to bude moje smrt.

Holky taky máte tak oddělaný ruce od neustálého mytí? Kde jsou ty moje heboučké sametové ručičky....přijde mi, že nemám kdy se je namazat, bo si je neustále myju, tak to doháním v noci, ale to už prostě nestačí, mám ty kloubky jak moje babička v 76ti letech :frowning2:
a to jsem aspon zakoupila prstové rukavce, aby aspon nedostávaly venku tak na frak, ručičky moje :frowning2:
7. lis 2010 ve 03:15  • Odpověz
Přeju dobré ránko
7. lis 2010 v 09:44  • Odpověz
holky jak často přes den vám děti jí???náš co 2hodinky a vypije i 140ml :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: mám pocit že jí hodně pije moje odstříkávané a přibírá se mi zdá nebo nevím že tak hodně jí možná mám mlíčko slabé sama nevím
7. lis 2010 v 09:49  • Odpověz
@lio já si ruce nemyju nějak víc než obvykle. Na začátku jo, občas jsem si je promnula s desinfekcí....ted to tolik neřeším. A pak mám olivový mejdlo, kterým myju malé zadeček na umyvadle.

@antana123 taky co dvě hodiny....

jak často mají takhle malý děti spát? Mám pocit že Sofinka by spala furt. Ráno má tak půl hodinku max. kd se směje na hračky, pak začne pobrekávat a bejt protivná a evidentně se jí chce spát a tak to jde celý den. Vzhůru je jen na kojení, přebalení a pak proto, že nemůže usnout.....si ale říkám, jestli by neměla být bdělá už trochu víc.
7. lis 2010 v 10:15  • Odpověz
@suik bud ráda náš spí minimálně ráno tak max 30minut a přes den pak vůbec je po obědě tak 30minut nebýt kočárku tak je vzhůru nepřetržitě
7. lis 2010 v 10:18  • Odpověz
@antana123 a co dělá? Ona je pěkně protivná a brečí, tak musím uspávat. Někdy to vydá na celou přestávku mezi kojením. Takže výsledku taky nespí furt, ale přijde mi, že má potřebu větší.

7. lis 2010 v 10:21  • Odpověz
@suik no on je taky protivný jak kdy někdy ho musím pořád chovat a někdy pozoruje hračky a tak
7. lis 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem tu na skok...Honzíček kašle příšerně, ráno zase štěkavý kašel, tak jsme vylítli na balkon a večer zase řval alarm monitoru dechu a řeknu vám právem, malý nedýchal :frowning2: :frowning2: :frowning2: ...bylo to 2x v rozmezí snad jen 20minut, naštěstí stačilo s malým zatřepat a zase se nadechl, ale jsem na nervy a strachy nemůžu už pořádně ani spá :frowning2: t...takže jsem vděčná, že ten monitor máme, nebýt jeho, nevím, nevím....Možná to souvisí s tím zanětem průdušek, co má nebo laryngitidou, nevím...ale v té době, ani nechrmlal, nos neměl plný, jen se nenadechl....pozitivní, že mu jde rýmka už odsát a dál se uvidí, chci ještě v pondělí počkat a na kontrolu v úterý, aby léky měly možnost začít účinkovat.... (jinak já ještě stále nejsem fit a plus se mi zase blokla záda a manžel taky nic moc ...)
Doufám, že ostatní jste zdraví a v pohodě, nedočítám, není čas.... přeju prima neděli
7. lis 2010 v 11:06  • Odpověz
@rennu jezisi,co na to doktoři ? ta laringitida je hnus,znamejm se tak malem udusilo díte a to už bylo větší mimi,nakonec skončili v nemocnici,kde to asi za 3 dny z nejhoršího rozehnali, ale byl nějak na k
jipu,aby se pravé nezačal dusit .... já bych letěla do nemocnice asi ...
7. lis 2010 v 11:20  • Odpověz
@antana123 jee tak to je jak u nás, krom kočárku je furt vzhůru :slight_smile: ale zas ho někdy tak udrndam,ze pak spí ze setrvačnosti ještě chvíli dal :slight_smile:
7. lis 2010 v 11:23  • Odpověz
@rennu moc na Vás myslím, ať je Vám lépe!!!!! Zní to děsivě a chápu, že se bojíš i usnout. Taky bych asi jela k dr!!
@antana123 já budím i přes den, neb pořád spí :slight_smile: tak po 2,5hod.
7. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.