• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
autor
ty jo, strie, tak těch se děsím teda, moje mamka se nemazala ničím a nemá ani jizvičku ani po jednom dítěti, tak uvidíme, jak to bude u mě, snad se mi to taky vyhne................fuj.......
a na ty pigmentové skvrny, kdyby se na té dovči náhodou nějaké objevily, si nechám od petji poradit nějaké to homeo.........
anippe: já si taky nekupuju hotový saláty v tescu nebo tak, a syrový hermelín taky nejím, ale jak píšeš, žádné přehánění........
3. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
No, tak to vypadá, že stejně bude buchtiček málo, takže ještě budu dodělávat odpoledne jednu várku, aby si mohl dát i mužík.. Takže se kdyžtak hlaste, kdo se staví na oběd, abych měla dost pro všechny... No, já jsem naučená z domu dělat je s řidším pudinkem s kapkou rumu (což si teď vzhledem k mému břihu a k synkovi odpustím), ale asi tam kápnu nějakou tresť, ať je to zajímavější... :wink:

Jo, z jídla jsme živé, takže jídlo se u těhulek řeší častěji :grinning:

Já už taky nemám moc sílu a chuť studova knížky o mateřství, max. si přečtu něco postupem času o porodu a tak, abych byla případně čerstvě informovaná, kdybych teda konečně už normálně porodila... :wink: Taky se spíš orientuju na jiné žánry. Večer jsem vytuhla u studie o Čachtické paní. To mě dost láká, možná je to tím, že polovina příbuzných je ze Slovenska :sweat_smile: Už mám o ní načteno hodně. I klasický romány Nižnánského a Lišky a pak spoustu vědeckých pojednání, kde rozebírají různé historické dokumenty a snaží se odhadnout co byla pravda a co lež...
3. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz
Jo a ke striím. Jak jsem už psala... Měla jsem celý první těhotenství břicho bez jizvičky, až do té doby, než se u mě v 35. tt vyskytly problémy a já se z ničehonic vyskytla na riziku v nemocnici. Tašku jsem žádnou ještě připravenou neměla. Byla jsem ráda, aspoň za pyžamo, pantofle a nějaké základní věci, které mi tenkrát manžel přinesl. Krémík prostě nějak doma nenašel, ten se ke mně v tu dobu už nedostal a právě v této době mi bříško v nemocnici rozpraskalo. Ale není to tak strašný. Já mám už od puberty strie na prsou. Moc to neřeším, ale pro jistotu budu mazat... A to i hráz tím olejíčkem od Weledy, ten jsem při prvním těhu nezkoušela... Pila jsem maliníkový čaj a hodně celozrnýho pečiva se lněným semínkem. V tom chci pokračovat teď, jakmile to bude vhodné... Akorát se teda to maliníkový listí špatně shání... Asi si nasuším vlastní... :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz
Teda to pečivo jsem jedla, ne pila... :sweat_smile: :slight_smile:
3. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
no nic holky rozloučím se za chvilku vyrazím do školy vůbec se mi nechce není mi dnes dobře napíšu si jednu písemečku a jedu domů a to ještě k tomu všemu píšu z blbé fyziky fůůůůj :frowning2:
3. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz
ahoj holky mužu se kvám přidat?jsem dnes 12+2 a v pátek mě čeká screening?už jste tam prosím některá byla?vubec od začátku těhu mi nebylo špatně nic ani nevolnost malinká tak mam děsnej strach ze všeho.o jdno miminko sme přišli v 8 týdnu tak sem i ted ze všeho vyplašená a vidím že si to všechny krásně užíváte a ničím se netrápíte.doktr mí dělala ultr poslední v 8+2 tak mám strach co ted bude v pátek 12+4 když miminko viděla jen 2x v 6 tt a v 8tt kdy krásně srdíčklo bylo.bude to i ted dobrý?nemáte s tím někdo zkusenost že ste nebyli 4 týdny min na ultr?
3. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz
tat taky si nasuším maliník. přes léto to bude ideál.
ant tak ať to dobře dopadne
ahoj petroško! já viděla prďolu jen 1x a taky asi uvidím až na screeningu po tom 12 týdnu, taky nevím, jestli je vše ok, ale nepřipouštím si, že by nebylo. neboj se a zbytečně se nestresuj. je to moc smutný přijít o miminko, ale zase je to příroda a asi něco nebylo v pořádku. na začátku se to stává. pokud se to stalo jen jednou, tak to vůbec nic neznamená.
3. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
holky,tak aby toho jídla nebylo málo, my si děláme s mužem dneska palačinky........s banánem, nutelou, zmrzlinou......no mnam, už skoro jsou................
tat: já dělám krém se žloutkama, pak chutná jako ten pravý krém a ne jen jako puding.......moc dobrý......
petroska. klidně se přidej, já na screeeningu už byla, bylo to úžasné, a já teda byla na první kontrole v sedmém týdnu a pak až v jedenáctém, po měsíci......je to normální, neboj se........
3. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz
Teda holky, vy mi děláte chuťe! Já teda ujíždím na krupicové kaši, tak doufám, že nebudu mít za chvilku 10kg navrch jen z krupice :grinning:
Jinak petrosko, taky jsem byla na kontrole 10.2. (cca 7tt - viděli jsme srdíčko) a teď jdu až 8.3., taky po měsíci, takže asi je to normální. Já si říkám, že pokud se má něco stát, tak se to stane i kdybych chodila na UTZ každý den.
Taky jsme o jedno mimi přišli, takže jsem ze všeho, taky na rozpacích, takže tě chápu! Musíme doufat, že je vše OK :wink:
3. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
děkuju holky.snad všechno bude jak má v pátek,na jednu stranu se těším na jednu stranu se straně třepu co uvidím.ale věřím že tentokrát to ten mrnousek vybojuje.po měsíci na kontrolu?to by mi nervy nevydrželi,já chodím po 3 týdnech a už to je pro mě trauma.ted sem byla na kontrole min týden a ultr mi nedělala jen mě prohmtala břicho a ze vnitř a říkala že je všechno dobrý že mužu na ten screening.je to normální kontroli jen rukou a pozná jestli je to tak jak ma byt?vidím že tady většina má termín par dnu pred nebo po mě,to je paráda kolik miminek se narodí :slight_smile: .všem držím palečky at to zvládnete.jak koukám s tím jídlem tady tak já přibrala zatím jen 4 g a cpu je každej den,snad to nevadí.jsem totiž hubená tak mi asi jen tak břísko vidět nepujde co?ale večer je nafouklé mooc,přítel už sahá na pupík a jen se culí a říká že je to bomba.taky se tak vaši mužíci těší?
3. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
já jsem jenom nakukla, koukám, že čekáničko na září pěkně prožívate :sweat_smile:
držím vám všechny pěstičky at máte všechy porody pohodové a hlavně zdravé miminka :wink: :dizzy_face:
moje zářijátko už je 5 měsíců na světě, ani nemohu uvěřit, ted s jarem vám to uteče hodně rychle, vím to podle sebe :dizzy_face: :slight_smile:
discreet, laterna: já to taky čekala 28. září a vykuknul 24.9. 2009 :slight_smile:

tak papa holky a držte se :dizzy_face:
3. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
Discreet, ty jsi přímo z Bruntálu?
3. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz
autor
petroska: já byla poprvé v šestém, pak v jedenáctém, pak ve třináctém a ted půjdu v šestnáctém......
a taky jsem se poprvé bála, ale ted už se vždycky jen těším........
3. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
laurinka nj ale asi ste tady skoro nikdo o mimi nepřisli.snad se po pátku taky budu už jen těšit.
3. bře 2010 v 15:42  • Odpověz
Ahojky bříška!

Eli jsi moc sympatická kočka,bříško už pomalu vykukuje,ale jsi hubeňoučká viď? Na takových je bříško vždycky krásná ozdoba :dizzy_face: Moc se mi zamlouvají tvoje těhu nátělničky,krásné barvy i provedení!

Eve,olejíky mají v DM,tam,jak věci pro těhulky a miminka,je to babylove a řada Mama.Ten od Weledy mají hned vedle(teda aspoň u nás na Moravě to je tak řešený),celkově mám DM ráda,že mají hodně na výběr různé natur kosmetiky.
V DM teda vedou i kalhotky po porodu ,které vám naopak vůbec NEDOPORUČUJU! Jsou šíleně neforemné a zatím s nimi nebyla spoko žádná mamina,co jsem se bavila.Byly na to tehdy takové slevové knížky s kupony,byla tam sleva myslím 20Kč,ale fakt nejsou dobré!Super kalhotky po porodu jsou síťované,prodávají se v lékárně,já platila 30,-/ks a mám je schované i na teď.Jsou super prodyšné,za chviličku po vyprání suché a skvělé i po případném císaři,ne,že bych ho některé přála :fearful: Měla jsem dvoje a bohatě stačily

Ráno sem byla s malým na kole,páč včera mi spal až do 17h,tak to sme zvládli akorát prochajdu.Bylo to super,malej byl moc spoko,ale řeknu vám,že těch jeho 15kg co navíc vezu,mi dalo řádně zabrat.Stehna shnilý cítím ještě teď :grinning: a na kole jsem cítilai bříško,ale jako teď nevim o ničem,tak možná střeva :grinning: Byli jsme nakrmit koníka a kozenky,Filda nadšenej a při zpáteční cestě zas usínal.A to bylo před 10h prosím! On jak se začne houpat,okamžitě usíná,pacholek :grinning: Bylo to ale bezva,super sme se provětrali,ale do tepla to má venku ještě daleko :rolling_eyes:
3. bře 2010 v 16:19  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj Petrosko,je to náročné,ale zbytečně a dopředu se určo nestresuj.Já jsem v prvním těhu byla absolutně bez nevolností a čehokoli naznačující těhu a mám doma super zdravýho chytrýho kluka,myslím,že nejsem jedinná,kdo tady ze září je bez problémů.Já jsem teď v 15tt a utz jsem zažila pouze dva,u nás není zvykem u každého vyšetření utz dělat.Na screening se těš,krásně si užiješ pohled na miminko,já sem si tam řekla,aby mi pustili i srdíčko,páč to u mýho gyndra nejde.Byl to krásný zážitek!Mysli pozitivně prosimtě.To víš,že strach je součást každého těhu,ale za chvíli ho předčí pocit pohody a jistoty.Určitě to mají nasvědomí i hormony,které dávají tvé psychice zabrat,byť si to neuvědomuješ!
A to chodíš každé 3 týdny ze své vlastní vůle,či jsi nějak sledovaná?
Jo a dříve nebyly maminky pod takovým dohledem jako dnes a na jednu stranu to byla výhoda.Maminky daly na svůj instinkt a netřásly se tolik na další utz. A jestli doktor zjistí pohmatem,či vyšetřením rukou zda je vše o.k?Věřím,že ano,přece z toho základy porodnictví vycházejí!
3. bře 2010 v 16:37  •  3 děti  • Odpověz
petja - diky moc :slight_smile: ted uz jsem ho napodruhy nasla - ten babylove :slight_smile:
3. bře 2010 v 16:46  • Odpověz
Ahoj těhulky :slight_smile:
vítej petroška: neboj, to špatný sis vybrala, a už tě čeká jen ten vytoužený uzlíček v nárůčí jako nás všechny tady :grinning:
petu: a co jsi brala za homeopatika na ten hematom? co to je ta arnika?
Já měla teď docela napilno, na to že jsem doma, včera si mě povolali do práce, byla jsem u kámošky, co má zářijová holčičku, je krásná tak to letí, za chvíli budeme mít taky takový prďolky doma :grinning: . A ode dneška scháníme byteček, tak lítáme po prohlídkách, takže mi to doma docela utíká. Četla jsem, že pobolívání v podbřišku je naprosto normoš, tak se nemáme čeho bát.
A holky nevíte, na co všechno je ten těhu čaj přímo? Včera jsem dostala od kámošky, tak budu poctivě popíjet :wink:
3. bře 2010 v 17:33  • Odpověz
Ahoj holky....jsem se tu nejakou dobu nedostala...tak vas chci vsechny pozdravit :slight_smile:

petroska...ty uz jsi mimco videla 3x a to jsi v 13tt....to me se nepostesti za cele tehu :grinning: Vlastne postesti...jednou jsem byla pac jsem mela male trable, po druhe jsem byla ve 12tt+3 a naposledy pujdu v dubnu a to budu neco po 20tt....vic ani tuk....uvnitr se mi nikdo nehrabal...za coz jsem rada...ale reknu ti...chodit na kontroly co 3 tydny by se mi moc nechtelo :sweat_smile: Ver miminku, ze je silak a ze to zvladne....ten screening si vazne uzijes...je to pecka, tak nestresuj, vsechno bude OK :wink:

Ad jidla...baby kdo to tu ma cist a nezaslintat si klavesnici??? Ac jsem jiz po jidle....mam opet hlad....a ty palacinky si jeste dneska udelam!!!

Jinak ac se mi to zda asi dost predcasne...tak vcera vecer jsem asi citila prcka...dneska jsem citila to same...vzdycky je to ve stejnem miste a je to takove specificke...takove tupkani...mohly to byt streva...ale spise myslim, ze to byl prcek...chci to citit zase :grinning: Uz se tesim na dobu, kdy to budu vedet jiste :grinning:
3. bře 2010 v 19:14  • Odpověz
Beru,nevim,jestli otázka na homeo byla na mě? Já Arniku na hematom neužívala,je to ale skvělé poúrazové homeopatikum.Arnika jako taková je bylina Arnika prha.

Safry,uvidíš časem,jestli to teď byla střeva,či fakt pohyby :wink:
3. bře 2010 v 19:24  •  3 děti  • Odpověz
petja...ja bych asi tak chtela od toho naseho drobecka zazraky co? :grinning: Treba se mi vecer zase ozve...ale manzel priklada vecer i rano ucho k brisku a rika, ze ho tam slysi...ze ho rozezna od jinych zvuku....hrozne se mu to libi :slight_smile: Jinak jsi dobra, ze trajdas na kole....ja bych chtela zase zacit cvicit....pred tehu jsme chodivali 4x tydne do posilovny a uz mi to dost chybi....tak s nejakym lehcim cvicenim snad vyhledove zacnu...ty na vyber moc nemas, mas cviceni s Fildou celodenni :grinning:
3. bře 2010 v 19:30  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak dneska ráno jsem byla na krvi... Pak jsme jeli k mému Dr. ten mi udělal normální vyšetření a protože mě už od včera divně bolí bříško, tak mě dr. radši poslal do nemocnice. Udělali mi UTZ a miminko odpovídá 11tt a krásně tlouklo srdíčko akorát jak mě dvak,rát vyšetřovali, tak lehce krvácím... Nevím jak tu dlouho bude! Sice pc tu mám, ale nevím, jak často si ho vezmu! Jsem dost unavená ještě k tomu mi dávájí utrogestan a ještě abych nekrvácelA! Tak doufám, že prcek bude bojovník! Ale je to krásný ho vidět!! :dizzy_face:
3. bře 2010 v 19:35  • Odpověz
Ahoj, homeo Arnica montana jsem brala já na hematomy a super, zabralo to velmi promptně, teda ještě jsem si k tomu brala Ascorutin :wink: Bylo to na odbornou radu :wink:

Mě taky dělají Uz vyjímečně, vlastně v tomhle těhu vůbec nejvíc, bc jsem měla ty hematomy, ale třeba v prvním i druhém mi udělali vstupní Uz cca v 7.t, zjistili že je mimi v děloze a srdíčko buší, pak byl až NT screening koncem prvního trim., pak morfolog. Uz kolem toho 20. týdne a pak poslední cca 30.-31. týden....a je to tak úplně v pořádku, standard je skutečně dělat Uz při dg těhu a pak ty tři velké...další Uz se mají dělat jen pokud je něco v nepořádku, ale dnes řada gyndošů dělá Uz jak na běžícím pásu skoro každou kontrolu....stejně od druhého trim. se většinou poslouchá každou kontrolu srdíčko, tak je to úplně zbytečné.
3. bře 2010 v 19:35  • Odpověz
Tý jo vy jste všechny s těma pohybama nějaký urychlený :grinning: :grinning: No já si ještě určitě dlouho počkám, i napodruhé až v 17.týdnu :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:37  • Odpověz
Eli a ty jsi nějak náchylná na vyšetření? Krvácela jsi už někdy? :confused:
3. bře 2010 v 19:44  •  3 děti  • Odpověz
lamia...ja si tema pohybama taky nejsem zrovna dvakrat jista.... :grinning: Teda jako...myslim si, ze to bylo ono...ale bylo?? No vsak za par tydnu to budu vedet jiste...a za jeste vice tydnu budu rada, kdyz to okopavani zeber nebude tak caste ze :grinning:
3. bře 2010 v 19:44  • Odpověz
Myslíš Lami kardiotokograf? Jinak UTZ jsem minule měla přesně,jako ty píšeš
3. bře 2010 v 19:45  •  3 děti  • Odpověz
tý jo já chci cítit pohyby taky bože vy jste holky rychlý :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
Safry :grinning:
No v těhu s Filípkem ve finále to bylo i tak,že jsem se ráno vzbudila,břiško vyboulený doprava,noha v žebru... :grinning:
3. bře 2010 v 19:47  •  3 děti  • Odpověz
eli:neboj všechno bude ok
3. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.