• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@antana123 ty jo, skoro 7 kilo, to jedete, to víš, že nemáš slabé mlíčko a stačí mu, já nevím, nemám zkušenost, Domča si to natáhl sám a jedem po 3 hod někdy spinká a tak budím po max 3apůl, dýl přes den nenechávám a v noci se budí jednou....já bych být tebou taky aspon nějaký interval dala delší, stačí po 5ti min posouvat....ale jak říkám, nevím, Domča si to nastavil sám k oboustranné spokojenosti.

Jinak usínání stále super, ale asi budu muset nějak poladit večerní krmení koupel a krmení potom....bo koupel paráda,masáž prokecáme, ale to krmení pak, pláče, odtrhává se, pláče, kroutí se (ale ne prdíkama , to vypadá jinak) a jak uložím, tak tak jak ho položím hned spí.....tak jeslti pláče přetažením, asi to budu muset posunout, je fakt, že jsme z původní půl osmé posunuli o půl hodky a usínáme v půl 9 tak je to pozdě....
7. lis 2010 ve 21:21  • Odpověz
@lio zkouším mu to natáhnout tak uvidíme jak se nám povede :wink: už jsem přemýšlela i nad čajíkem ho ošálit aby nejedl tak často bude to cvalík
7. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz
@ojo: teda ty jsi striktní mamča :slight_smile:

u nás režim je teda na večer ...po 7 koupání, masíž,mlíčko, spát .usíná vždy a bez problémů a to i tehdy, když ji na koupání budím třeba po dvouhodinovém spánku
chrupe tak do osmi
budí se tak 1-3x za noc
přes den režim vůbec neřeším - spí, když má potřebu spát, jí, když má hlad - je mi fuk, kolik je hodin
některé dny se hlásí co 3 hodinky, některé jídlo vyžaduje jen s hodinovým odstupem - není mi jasné, co bych si s ní měla ty dvě hodiny počít - nechatz ji ječet hlady? jako i mi se stává, že někdy po obědě mám hlad už za hodinku - moje děti na to mají taky právo
u ondry jsem to taky nehrotila a režim má pěkný pravidelný ....ale zároveň na něm není závislý a odchylky od něj mu nedělají potíže (pevně držíme jen ten večerní rituál)

7. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz
@hupcza a nebylo by šikovnější kdyby to mělo i ťapky, já nějak nemůžu najít ponožky co si nezkope, mám jen jedny, pak teda jeste sada po třech, ale ty dělaj otlaky, gumička je úzká.

@discreet no já mám takovou tu klasiku co se tu omílá dokola, Karpa, nejšťastnější miminko v okolí, chci nejšťastnější batole a pak asi to respektovat a být respektován..... o vývoji mám hafo knih ještě ze studia, dobrá je Vágnerová.

@lendaw já kupovala v bráně šátek, tak že tam jedny přihodím....ještě nepřišly a než se dostanou ke mě, chvilku to potrvá :unamused: , tak nevím
já koupám o půl 7 pak se hraje a kecá a jí a usíná okolo 8
@hupcza u nás se pevně dodržuje večerní režim už je na to naučený a při delším zpoždění je nervozní a křičí
7. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz
já se prostě jen bojím že váží moc ale zase byl veliký už když se narodil si myslím že to vyběhá
7. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz
@antana123: hele synovec se narodil s váhou 3,3 (takže spíš menší), po šestinedělí měl 6 kg! a teď mu jsou 4 roky a je prostě velký kluk, ale ani trochu tlustý
@suik: nej ponožky jsou froté s protiskluzem (který tam je ovšem na prd :grinning:) z tesca - 90% ponožek co má veru i ondra jsou tyto (teda ne na léto, to jsou trošku moc hrubé)
7. lis 2010 ve 21:29  • Odpověz
@kovalda já to asi blbě napsala, ona sama od sebe nespí ale chce se jí spát a nejde jí to. Tak jí musím někdy zdlouhavě uspávat, někdy to je ale rychle. Zjistila jsem, že když ji zabalim a dám do naší postele a třeba pustim kolotoč (přemístila jsem ho na naší postel), tak to docela spí.

kde to nemá moc ráda, je hrací deka.

dneska jsme zkusili velkou vanu ve dvou...paráda, sice si moc nezaplavala, ale aspon jsme si spolu uzili vodicku jako pri porodu :dizzy_face:
7. lis 2010 ve 21:29  • Odpověz
ok bude prostě většší :grinning:
7. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz
jako my měli třeba včera odpoledne a dneska ještě asi půldne mazec - veru furt bekala, dokonce i v noc byla neklidná a na kojo se budila tak co hodinku a půl
jenže jí evidentně něco bylo, nějaká nepohoda ...
dostala co chtěla - termíny jsem neřešila, nechali jsme v termínu jen tu večerní akci ....
no a oplatilo se - od cca 4 je zase zlatá holčička
7. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz
@antana123: mezi námi děvčaty - raději urostlý chlap, než nějaký nedomrlý mrňous, ne :grinning:
7. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz
@lendaw tak tobě taky prcek spí dneska furt. Snad budou spát i v noci :slight_smile:

@antana123 taky to nevydržím, když má hlad, tak má hlad a pokud je to víc jak hodina, tak jí prostě dám :slight_smile:
7. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz
@hupcza jo jo to máš pravdu :grinning: :grinning: proto se mi líbí jeho tatka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz
přeju dobrou noc
7. lis 2010 ve 21:43  • Odpověz
@lendaw radost jsem si udělala v C&A nakoupila hafo věcí pro Domču :slight_smile:)) včera naobjednala co mi chybělo z aroma, abych mohla kuchtit dle "kuchařky", ještě chci tu bundu na šátkování a tak, tak se musím zkrotit :slight_smile:
prosímtě to vypité množství, to je váha děleno šesti ne? se furt totiž nemůžu dopočítat, co mi říkala dr naposled..nevím jak k tomu přišla :- ten tvůj výpočet, mi vyšlo 1133, píšeš ale 1130 tak já jestli se tam ještě něco odečítá, bo co :slight_smile: procvič taky mne v počtech pls
@discreet doporučuju se přes den věnovat, povídat si, zpívat, chrastit, pak můžeš koukat, jak se zabaví sám, určo chvilku umí a v noci ho fakt ignorovat, pokud budeš odpovídat na jeho úsměv a chrastit s chrastíkama vo půlnoci, tak se nediv, že to bude vyžadovat...Domča se na mě řehní u přebalování, a když ho uložím zpět, jako cukne mi koutek, ale pohladím, dám pusu a du pryč...zjistila sem, že jak tam stojím, tak se předvádí, jak du pryč (du namazat např ty ruce :grinning: a tak) tak se uklidní a usne.....
@lendaw bych takhle nenechávala dlouho spát....mne se vyplatilo budit přes den, v noci ignorovat, prostě se spí, pak je to celé přeházené a dlouhé uspávání...
@kovalda přesně tak, manažu a za chvíli meju takže je to k ničemu, mažu dyž tu venčit, kočíkovat, či spát, nebo v noci....ty ještě nešátkuješ? ostudo :slight_smile:
7. lis 2010 ve 21:47  • Odpověz
@suik velká vana ve dvou jo? hm hhmmm zní zajímacně :slight_smile:
@hupcza ono asi jiné je to u koja a u jiné u dokrmu, nebo si to neumím vysvětlit, je ale fakt, že my nic nelámem a Domča si to takhle nastavil sám, rozhodně to nemáme tak, že jako heye je teprv půl čtvrtý, jíme ale ve čtyři, tak čekej.....jen to chce vychytat ten pláč, co signalizuje hlad....takže zkusím pohladit, dát dudu, přebalit a dyž furt nic, tak jíme....hodiny nehodiny...v noci sem mu taky dala, i dyž jí až kolem 4, prostě jak říkáš, byl v nepohodě a nešlo ho utišit jinak, tak dostal...
ale ani na toto nejsou tabulky a jak kdy to má bejt....
7. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz
@antana123 heye nám taky říkaj že vypadá starší, dělaj to ty vlásky, pak to co má na sobě, si všimni, takhle barva ho dělá víc mimi, když dáš košili, vypadá na 5 let :grinning: tak to neřeš...

taky jdu na kutě, jeslti bude neklidná noc jako na dnešek a budeme chrčet tak at mám naspáno
7. lis 2010 ve 21:59  • Odpověz
@hupcza: jé, jak ráda čtu, že přes den režim neřešíš a máte to různě. Já už myslela, že jsme tu jediní. Tak teď můžu zas v klidu žít naším anarchickým režimem :slight_smile: - jediné, co dodržujeme je večerní rituálek. :slight_smile: No a už si ustaluje i to vstávání - to máme tak 8-9 ráno.

@beru3nek: no vidíš, tak noční košile je hit nad všechny hračky :slight_smile:. Ale i na hračky se pěkně tlemí, tak super :slight_smile:
Hele, tak tchánovi vyraž každé jídlo z ruky, které by chtěl dát dříve jak za 3 hodiny po předchozím jídle, ať ví ... :grinning:
7. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz
@hupcza jo v tomto jsem asi striktní, ale mým dětem vyhovuje...já nemám děti, co ječí hlady :sweat_smile: jako samo je to třeba +-20minut a ne přesně na hodiny :wink: no samozřejmě kdyby plakal, tak přiložím, to zase nejsem takovej pedant, že ho budu trápit, jen kvůli času...taky se stane, že chce jíst o půl hodinu dřív, tak prostě dám :wink: ale jak píšu, už to defakto Radimek má takto nastavené a začíná pobrekávat, když se blíží hodina jídla...Tomášek to taky tak měl :slight_smile: a v noci se teď budí standartně po tej čtvrtej hodině...víckrát než jednou v noci jsem nikdy nekojila :sweat_smile:
a taky když má večer tu koliku, tak taky někdy ho přiložím, aby se sklidnil...ale po 5 minutach utnu, aby zase v 19h měl svoje jídlo... :slight_smile:
Radim je spokojený, krom té večerní koliky, co pobrekává vůbec nepláče, tak si myslím, že mu to také vyhovuje :slight_smile:
7. lis 2010 ve 22:20  • Odpověz
@kovalda my mame napevno taky jen vecerni koupani a kojeni, jinak pres den podle potreby a situace (vylet, kocarkovani, navsteva....) ale nenechavam pres den bez kojeni dyl jak 3h, maaaximalne 4, ale to jen kdyz jsme parkrat byli fakt tak dlouho v kuse venku, tak to jsem nechala ty 4h a pak kojila venku
7. lis 2010 ve 22:20  • Odpověz
@suik: jé, tak jste dnes plavaly spolu, na to se taky těším, až to někdy dáme :slight_smile:

@lio: šátkuju, ale zatím nás nikdo neviděl :slight_smile:. Šátkujeme zatím jen doma a v přilehlém okolí :slight_smile:, do civilizace jsme zatím takto nevyrazily :slight_smile:
7. lis 2010 ve 22:22  • Odpověz
@ojo kdyz jsme doma, tak to mame taky tak - je presnej jak hodinky a presne par minut nez mam casomiru, ze asi bude dalsi kojo, tak fakt zacne vzdycky pobrekavat a cucat si ruku :slight_smile:
7. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
@eveluska: no, my máme velkého hladovce, takže se nám nemůže stát, že by nejedla dýl jak 4 hodiny :grinning:
7. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
@kovalda ja nosim v mei - tai taky jen tady v okoli se psem a pak na vetsi vychazky do terenu, kde nejde kocar, jinak po nakupech a tak, kde prijdu mezi hodne lidi, tak mam vzdycky kocar, pze napr. do auta je pro me o moc rychlejsi ho jen s tou autosedackou nacvaknout na kocar, nez si ho vazat (mame v aute zakladnu, takze je to fakt otazka vterin) - a tady na me obcas lidi dost ziraj, ale spis si myslim, ze neverej svejm ocim, ze mam porad jeste "bricho" :grinning:
7. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz
@kovalda no u nas normalne taky ne, kojim tak po 1,5 az po 2h :grinning: ale nekdy se stane, ze napr. po hodce od kojeni jdem na prochazku a on v kocare proste zalomi a spi jak drevo, takze kdyz pak chodim 2h, tak proste spi a zaspi "svuj" cas....
7. lis 2010 ve 22:27  • Odpověz
jinak dneska jsem si dělala těhu test, protože mi je od včera stejně šoufl od žaludku jak v těhu, našt. negativní :grinning: ale jdem teda radši do kondomů :sweat_smile:
@suik : krásně se sofinka směje na mamku a hezky vysoko už pase :slight_smile:
@zvirka : tak snad bude druhý pokus o hodně lepší :wink: Já rodila císařem a taky žádný zázrak doteď, ale je to tím, že jsem měla od porodu 4 ATB
@eveluska : neporadím, já jsem antizahradnice. Máme 3 živé kytky plsu jednu umělou, toť vše :grinning:
@antana123 : to je teda Šíma už kus chlapa :wink: přesně jak píšeš hlady děti řvát nenecháme, že. Jsou na netu tabulky, tam píšou kolik ml má vypít na kg své váhy, tak schválně jukni a zkus to propočítat. Kdyby se Adámek narodil normálně tak by byl taky asi o dost větší :grinning:, prostě každé dítě je origoš :wink:
7. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz
@suik: jé, malá je krásná, ta z prvního koupání je úžasná :slight_smile:. S dudu a v zavince taky skvělý :grinning:. A ptáčátko, já miluju, jak ptáčátkují :grinning:. No a spousta dalších fotek taky krása :slight_smile:
7. lis 2010 ve 22:32  • Odpověz
@eveluska: to já se na šátkování chystám i do obchodů a tak ... :slight_smile:, zaítm jsem šla 1x s manducou :slight_smile:. Nejdříve jsem si to chtěla pořádně nacvičit a už si začínám "troufat" :slight_smile:

@beru3nek: jejda, být podruhé těhu, to by byla rychlost :grinning:
7. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz
@beru3nek tak to jsi zahradnik jak ja :grinning: ja si ale rikala, ze kdyz jsem ted ta maminka a mame ten balkon a jsem doma, ze proste bych zkusila neco novyho pro me :grinning: no tak uvidime.....
@kovalda no ja uz si desne zvykla na ten kocar - on je v obchode fakt o hooodne ovladatelnejsi nez vozejk, otocim ho o 360 prakticky na miste, jedu jednou rukou a do kosiku hazim nakupy, tak se toho asi tezko budu vzdavat :sweat_smile: taky casto neodolam a zkousim hadry a to uz by vubec jaksi s prtousem na tele neslo... leda bych sla na nejaky nakupy jen na cumendu a to ja nechodim nikdy
7. lis 2010 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.