• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@hupcza no manža zrovna o víku nadhodil, zda bych nechtěla prodat tu odsávačku, sem říkala " a pak ji budu kupovat znova" tak se zhrozil a prej "KDY PAK???" jeslti něco plánuju, sem řekla že já TED neplánuju vůbec nic :grinning: a tím naše debata o dalším potomkovi skončila, myslím že u nás je na to /tu debatu/ ještě čas :slight_smile: ale taky jsem byla, jsem a budu bez antiko
8. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz
@hupcza mně by to taky nevadilo mít teď další. Ale je to tím, že Míša je hodně moc spavý a hodný dítě...ale radši ještě počkáme...určitě...stejně beru prášky..
8. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz
@hanncca no za mesic jsme pribrali asi 600g, ale mam problemy s kojenim. Kojim pres kloboucky a mala vypije malo, strasne se u toho vzteka - protoze mi tece mliko strasne rychle ven a ona se tim davi a zakuckava, je to strasnej boj ji nakojit... k tomu vecer miva hysteraky, takze do ni neco dostat je nadlidskej ukol. Davat ji to lahvickou zatim nechci. Bojim se ze by si z prsa uz necucla vubec. TY kombinujes kojeni a lahvicku?
8. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz
jinak kdo tu měl stejný prob jako já, že po kapce v látkovce dítko řve jak tur? tak my už ne ....říkala kámo, at se nebojím, že si prcek zvykne....tak látkuju o 106 a je fakt, že je to lepší, ale taky mi došlo, že látkovi zvyšují savost po x vypráních, takže jeslti to spíš než zvyknutím si není tímhle..nicméně pohoda
8. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj holky, asi si mě už nepamatujete, psala jsem ze začátku diskuze, ale pak jsem jaksi ztratila nit, a teď už jen občas mrknu. Emička se nám narodila 6. září, devět dnů po termínu. A to mě doktorka strašila předčasným porodem a nařídila přísný klidový režim už ve 34tt, naštěstí jsem ji neposlechla a normálně chodila ven, uklízela atd... Teď mám takový menší trápení, tak jsem se odhodlala napsat. Už třetí den kaká zeleně. Není to zoxidovaný v plence, ale jde to zelený přímo ze zadečku, hodně tekutý a pění to. Hlad určitě nemá, pije normálně, nevzteká se u toho, intervaly má jako obvykle, je spokojená, nemá teplotu. Nevíte, co by to mohlo být? Jestli to do zítra nepřejde, tak skočím k doktorce, ale třeba je to něco neškodnýho, tak mě napadlo, že se nejdřív zeptám tady...
8. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz
@rennu: to máte teda trápení
ale ten venek, zvláště pokud mu to dělá dobře bych zvážila ..teda pokud nemá horečky
@discreet: víš ...dle toho, co ojo píše má dvě děti, které měly pravidelnost v krvi ....pak jsou děti, které třeba proječí prvního půl roku (v okolí mám dvě) - do spánku se propadají v breku a s brekem se budí - neplatí na ně nic - jen vydržet ...a pak je plno dětí někde mezi těmito typy
režim je určo správná věc - taky dávám ondrovi oběd vždy meze 11:30 a 12, pak přebalit a spát ....a stejně spí v rozmezí 40 min - 2,5 hod ....a to večer jde spát ve stejnou dobu, ráno +- ve stejnou vstává a dopoledne máme obdobný program z hlediská náročnosti ....a neuděláš nic - prostě některé děti se budí s odchylkou 10 minut, některé takto
není to o režimu ani výchově - je to o jeho potřebě
vím, že některé holky děti budí, když spí dýl ...jejich rozhodnutí
dle mého sobecké - možná by se každý měl kouknout na sebe....copak nejsou dny, kdy je úplně brutálně unavený a naopak dny, kdy je nabitý energií, copka nemá někdy žravku a jindy jen tak jí z podstaty .....no tak proč to těm prckpům nedopřát
jo - je to náročnější na koordinaci a operativu - bez diskuse ...co je lepší pro prcka se nedovíme - to musí udělat odhad máma sama - jak to cítí
8. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz
@jennymaresova teď jen kojím, ale když mě fakt hodně bolely prsa, měla jsem je popraskaný, tak pro mě bylo lepší odstříkat a krmit z flašky. A někdy když někam jedu tak beru i flašku, nebo když mamka hlídá, kdyby měl hlad..Flaškou jsem dávala třeba přes den, někdy jedno kojo a v noci teda vždycky jen kojo. A zatím si prso vezme vždy.
8. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz
@leba jéé, ta je tak krásná...Já bohužel neporadím :frowning2: ale holky určo něco napadne !!!
8. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz
ad chození ven - na chvíli určo vylezeme vždy - zas u nás takové zimy nejsou ...prcek se zabalí, namaže a je :slight_smile: ..když bude po -10, tak uvidíme ...
ad samozábava - dle mého je na ně brzy ....ano verunka se sama zabaví, s ondrou v tomto ohledu nebyl problém, ale vím, že jsme v tomhle byli dost výjimečné do plusu (asi komenzace za jeho nespavost, abych nezblbla :slight_smile:)
8. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz
@hanncca Hm to kojeni a kombinace krmeni z flašky je pry individualni, nektery deti to akceptujou a jiny pak uz prso nechteji - bojim se to zkusit - to bych pak uz jen odstrikavala a daval ji to lahvi... :wink:
8. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz
@leba nádherná holčička
8. lis 2010 ve 12:51  • Odpověz
@leba to je haro :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz
@hanncca: no já tvrdím, že do půl roku je sprckama brnkačka...pak to začne lézt, zubky, méně spaní ....já teda musela některé aktivity hodně přeorganizovat ...jasně, že se to dá v poho zvládnout ...ale dle mé zkušenosti bych na tuhle dobu druhou část těhu neplánovala - i kvůli toho, kolik už váží, ale zároveň nechodí
@leba: co průjem ..jinak hezká holčinka :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz
@hupcza hlavně to nezáleží jen na mě.... :slight_smile: ale jo, máš pravdu souhlasím. Ještě nechodí, už se pronese...a začně být víc aktivní, možná víc uplakanej...jak píšeš zoubky budou růst...ono nám to začne....
@jennymaresova já se taky bála, ale zvládl to ok a bere i prso a i flašku. Nebo zkusit přes stříkačku, ale určo už pije víc ml a je to piplačka. Já v porodce dokrmovala stříkačkou tak 20-30ml a i to bylo na dlouho :frowning2:
8. lis 2010 ve 13:02  • Odpověz
@leba:krásná holčička :slight_smile:
ad flaška no u nás je jen ta flaška kojení z prsa se nikdy nekonalo taky bych měla strach kdybych normálně kojila aby mi pak z prsu mimčo pilo :slight_smile:
8. lis 2010 ve 13:11  • Odpověz
ahoj, trochu mi trvalo než jsem dočetla....ani nevím na co všechno jsem chtěla reagovat..

k uzamčení diskuze? VŠEMA DESETI :grinning: , jednak budu víc v klidu a pak taky konečně uvidím @lotyna :grinning: ....já jsem album smázla, páč jsem dostala echo, že je někdo kopíruje.... s tím se vlastne dá počítat, když je to veřejné, ale zamrazilo me.

diskuzi může uzamknout zakladatelka ....@laurinka222 ...nebo založit novou a tam se přesunout a tuhle nechat doznít

@eveluska ja taky rada nakupuju s kočarem, ale i se šátkem taky, na kočár si položím košík, ale nemůžu toho kupovat moc....taky mě napadlo to házet dolů do koše, ale to bych se musela furt ohejbat a vyndat to nekdy nejde. když děláme velkej nákup s manželem, tak dole toho odtáhnu docela dost. Konečně můžeme košík pořádně napráskat. :grinning:

zkoušet oblečení jsem teda neměla odvahu, bojím se že by plakala, ale zkoušela jsem kabát přímo u zrcadel... šátek má tu výhodu že můžu tam, kde jsou schody

@kovalda díky, kuželky jsou super, jsem je kupovala s tím, že budou až za dýl, ale oni tam tak hezky stojej jak tři sudičky a taky jsou jediný hračky co jí fakt zaujaly

k režimu, já dodržuju jen kolem 8 rituál, jinak je to na ní, většinou to ale je co dvě hodiny.

ted spí od desíti, první půlku jsem spala s ní, pak si cucla a pokračovala dál, tak jsem s ní nehejbala a nechala spát, jediná pohroma co bude, je v plíně.....nejhorší je, že nikdy nedokážu odhadnout co bude a podle toho se s plínou zařídit, někdy ji vycpu, nekdy chci dát jen novosklad s flísákáma aby to větralo a ulevilo se otlačeninám. Teď je naštěstí nacpaná.

@discreet u nás funguje karpování - takže jak šátek (dá s ezvládnou spousta věcí), nebo lehátko, ale musím houpat....pak samozřejmě kočár....když ale chci aby usla sama, musím ji pořádně zabalit, bez toho ani ránu, případně dát dudlík...to zvládne usnout i sama v naší posteli....ve své jsem ji k tomu musela pustit vysavač, tady ne, asi jak je ta postel cítit mnou.....začínám pouštět kolotoč, na ten kouká a asi se jí líbí jak hraje....

hrací deka - totální nezájem
8. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz
já bych druhý chtěla až bude sofinka pořádně mobilní.....jinak teda nevim.

@rennu to je mi te fakt líto, to musí být hrůza, držte se

já s odsáváním bojuju, s tou nevysavačovou mi to nejde, odsaju tak max jednoho holuba.....

8. lis 2010 ve 13:43  • Odpověz
@kovalda teď už tu pusinku jako ptáček nešpulí, ale zezačátku často a já z toho byla úplně u vytržení a začali jsme říkat, že ptáčkuje....teď je ptáčkování všechno co souvisí s kojením, tak neříkám, že jdu kojit, ale ptáčkovat :grinning:
8. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz
přidala jsem pár fotek našeho drobka tak mrkněte kdo chcete :grinning: :grinning:
8. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj holky, jak to děláte, že máte čas na PC? Já nestíhám nic, naše dračice přes den doma nespí, takže jsem ráno i odp 3h venku, doma nic nestíhám... Kdy mimina odsáváte,myslím jak moc chrčí? Barunka "chrčí" jen ráno, po vytření nosu Vincentkou to zmizí, ale další den znovu....???
8. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz
@hanncca Taky jsem pro uzamčení, asi to bude chtít udělat anketu, co? Kdo byl tak šikovný a minule se toho ujal? :grinning: Je fakt, že už se k nám asi nikdo nový nepřidá, když už jsme porodily :wink:

Já si taky myslím, že na nějaký režim, trénování spaní v postýlce máme času dost, do tří měsíců až do půl roku, teď si stejně ten prcek dělá co chce :wink: Jen mě krapet stresuje, jak to všem jde... mě usne jen na rukách, nebo aspoň do polospánku a pak položit a spí, ale to jen vyjímečně :grinning:

Vy odsáváte každý den? Nebo jen při rýmě? Nějak jsem nepochopila, o čem je řeč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. lis 2010 ve 14:09  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

tak kontrola pohodička, vyhupsla jsem na kozu, zkontroloval šití a vnitřek nějakým přístrojem a vůbec to nebolelo :slight_smile: pak už jen pohmatem a to bylo vše...UTZ nedělal, že když nekrvácím a nemám jiné potíže a z hlediska týhle kontroly jsem naprosto ok, tak je zbytečné ho dělat :slight_smile:
nechala jsem si napsat antiko Cerazette :slight_smile: já ještě doufám, že budeme mít tu holčiku, tak tělísko jsem zatím odložila :slight_smile: :slight_smile: taky mi potvrdil papír pro kooperativu, páč ta mi za ty 4dny dá 1200kč :dizzy_face: a ze zdravotky už mi přišlo těch 1500kč, že mi proplatili ten nadstandart, tak jsem ještě na tom vydělala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@hupcza jo jasný, určo to záleží na dítku, jak jsem včera ještě psala, mám asi přizpusobivé děti, které mají rádi pravidelnost...mám s nimi pohodu a tak těžko v tomto můžu radit :sweat_smile: a mě tento režim kojení poradila pediatrička i laktační poradkyně..tak to tak dělám :slight_smile:
jnak taky mám kamarádky, co režim neřešili nebo jim vůbec nevyhovoval...
a jasně pro někoho sobeckost, že budím večer na jídlo, abych pak déle spala...ale proč to nedělat, když nám to oběma vyhovuje a mimčo je i tak spokojené? :slight_smile: :slight_smile:

8. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz
ad uzamčení diskuze...je mi to jedno...ale můžou se dělat i alba, které uvidí jen přátelé a ty přátele musí autor alba schválit, takže to je taky dobrá ochrana :wink:
8. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz
@antana123 Už jsem mrkla, ze Šimonka je už kus chlapa, sluší Vám to!
8. lis 2010 ve 14:17  • Odpověz
@javyb No my odsáváme většinou v noci a ráno, taky chrčí. Kapu Libenar. Už od porodu se toho nemůžem zbavit. :frowning2:
8. lis 2010 ve 14:19  • Odpověz
@zvirka aha, já si právě říkám, jestli to má cenu, co na říká malej, křičí u toho moc?
8. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz
@discreet nestresuj se, holt Radeček chce usínat při svojí mamince :wink:

@javyb já jsem odsávačku ještě nepoužila, občas taky chrčí...odávačku používám, až když je rýma a nešlo by mu dýchat :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz
@zvirka děkuju
8. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz
@javyb Trošku křičí, ale dá se to. Minule ho tak zaujala jedna hračka, že si ani nevšiml, že ho odsáváme. Odsávali jsme častěji, ale nemělo to moc cenu. Doktorka mi poradila, že ho stačí i jen prokápnout, hleníky se rozpustí a on je spolkne, odsávání prý hodně vysušuje sliznici. Tak odsáváme, když už fakt vyloženě hodně chrčí, což je v noci a ráno.
8. lis 2010 ve 14:32  • Odpověz
@zvirka,@ojo děkuju:slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.