• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Tak jsem taky přidala pár nových foteček :wink:

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/zvirka/album/mirecek/
8. lis 2010 ve 14:39  • Odpověz
@javyb no mě Domča chrčel dvě noci (ne celé, chvílema a dost ho to budilo, byl neklidný) a dneska chrčel zase jen ráno a to už sem nevydržela a odsála a ejhle ono bylo co.....víc neporadím, sem z toho pěkně vykulená :grinning:
8. lis 2010 ve 14:53  • Odpověz
@javyb a Domča u toho nekřičí ale odsávala jsem dvakrát, tak nevím...držím ho v náručí a manža odsává, pak sem odsávala sama a to taky nebrečel, jen koukal, co se to děje a mračil se, ale bez řevu
8. lis 2010 ve 14:57  • Odpověz
@suik Ad zakázaná fotka - já vybrala tu, kde taťku Mireček maskuje loktem :grinning:
8. lis 2010 v 15:22  • Odpověz
@zvirka fotky super! neptala jsi se mě kdysi náhodou jestli se neznáme? Já mám pocit, že znám tvého muže, ale zaboha si nemůžu vzpomenout odkud.
8. lis 2010 v 15:22  • Odpověz
@suik :grinning: Jo ptala, byla jsi mi hrozně povědomá. On pracoval 8 let v Praze, myslím, že jsi psala, že ses tam taky kdysi zdržovala.
8. lis 2010 v 15:23  • Odpověz
holky, jsem asi blbá, jde nastavit, aby můj fotoblog viděli jen přátelé? Nemůžu to najít ... :frowning2:
8. lis 2010 v 15:24  • Odpověz
@hanncca Taky jsem to zkoušela a jsme teda asi dvě, taky mi to neposlouchá... :angry:
8. lis 2010 v 15:28  • Odpověz
@zvirka tak snad nám někdo chytřejší poradí :grinning: :grinning:
8. lis 2010 v 15:49  • Odpověz
@lio díky za radu, asi to ráno zkusím, pokud bude zase chrčet.... :frowning2:
8. lis 2010 v 16:02  • Odpověz
@discreet: je možné, že opravdu spurtujete, to pak nezabírá asi nic :slight_smile:, tak ať to máte brzy za sebou.
Jak tak čtu holky, tak je naděje, že ty prcky začne něco bavit :slight_smile:

@r.m: s chozením ven v mrazech - myslím, že to o těch -5 stupních je asi jen pro mrňousky v šestinedělí. Budu to muset někde zjistit. Jo a slyšela jsem, že se v mrazech nemá prckův dávat dudan, protože by mohli mít omrzlinky u pusinky. Tak to musím taky někde "prověřit".

@jennymaresova: neboj, cvíčo zvládnete :slight_smile:

@lio, @lotyna: teda s tím výtahem je to fakt naprd, jak jsem vděčná, že bydlíme v baráčku :slight_smile:, i když to má zas jiná úskalí, samozřejmě :slight_smile:
8. lis 2010 v 16:24  • Odpověz
@lendaw tak se zase po delší době připojuji, nutrilon jsem dala jen jednou, jak jsem psala tu 60 ml, pak už mu to stačilo a prsa se začala nalévat-je pravda, že jen v noci, ale neodstříkávám, myslíš, že mám začít, když mu to ted snad stačí. Už střídám levé a pravé, z obu jsem dávala jen první den. Zítra dám echo,-jdeme se vážit, tak uvidím..
Díky zatím H. :slight_smile:
8. lis 2010 v 16:38  • Odpověz
@lio: tak to jsi manžu asi pěkně vyděsila :slight_smile:. No můj manža se taky děsí při debatě o dalším dítěti, ale on spíš z hlediska financí, jinak ví, že péče o prcka je většinou na mne :slight_smile: a taky ví, že jsem rozhodnutá mít alespoň 2 děti, takže už se s tím smiřuje :slight_smile:. Ví, že ho na dalšího prcka "zpracuju" :slight_smile:, stejně jako na svatbu a toho prvního prcka :grinning:

@hanncca: téda, další odvážná, co by chtěla klíďo prcka hned :slight_smile:

@lio: super, že si malej zvykl na látkovky a nemusíš to kombinovat :slight_smile:

@leba: je mi líto, ale bohužel neporadím. Emička je krásná :slight_smile:
8. lis 2010 v 16:44  • Odpověz
@suik: jj, taky jsme říkali, že ptáčkuje a máš pravdu, teď už to tolik nedělají a chybí mi to, trochu, bylo to úžasný :slight_smile:, ale teď jsou zas jiný věci, že :slight_smile:
Ad plenky - myslela jsem si, jak budu ujíždět na kalhotovkách a nechápala jsem, že někoho to baví více s čč. No, tak kalhotovky mne vyloženě obtěžujou a když nemám nachystané čč, tak z nutnosti dám kalhotkovou plenku. Možná je to i tím, že jsem si nenakoupila nějaké úžasné, ale prostě v 99% používám 2 čč - 1 na novosklad a 1 na osminy. Ani vícevrstvé plenky moc nepoužívám, ani vkladačky. Jsem v šoku :grinning:

Ad zamčení diskuze - od začátku jsem byla PRO. :slight_smile:

@javyb: no, čas na počítač nacházím tak, že to upřednostŇuju nad domácností a vařením a tak ... beru to jako své jediné povyražení :slight_smile:, tak se snažím si udělat aspoň pár minutek volna každý den :slight_smile:
8. lis 2010 v 16:54  • Odpověz
@kovalda no můj manža chce jedno, já dvě, řekl mi to těsně před svatbou, málem se nekonala :grinning:
Ale já zatím toto řešit nechci, jsem ještě plná zážitků a emocí z toho prvního porodu a obávám se že do druhého se jen tak nepohrnu, ale časem to prej přejde a půjdu do toho, říkali mi zkušenější....tak uvidíme.....ale my jsme oba jedináčci a já jedno nechci.....z hlediska financí manža váhal i nad prvním jestli tedy už......a zvládáme v poho, tkaže to ho snad brzdit nebude

sem snědla tchýninu bramboračku , mastná, s párkem, kapustou :-O a je mi pěkně šoufl, už na to nejsem vůbec zvyklá, a to jsem snědla všechnu ach jo
jinak tu leje, já chtěla venčit s šátkem..no což , to se nevylučuje....divá zvěr se budí ba řve, tak mažu:slight_smile:
8. lis 2010 v 16:56  • Odpověz
@discreet: Hele, zrovna dneska fakt ukázkový :grinning: - je v obýváku v lehátku - usíná, že sotva drží očka a začíná být z toho protivná. Vezmu ji do ložnice, zakarpuju, položím, lehnu si k ní i prso nabídnu a tak si cucne a oči jak tenisáky - cha cha, já spát nebudu. Zkouším to chvíli a nic, absolutně čilé dítko. Přejdeme do obýváku, položím do lehátka, do 5 minut totál unavený miminko :slight_smile:. Tak jsme to zkusily 3x, až pak se podařilo, ale zakarpovanou jsem ji musela uhoupat a uššššat na nohách.
Postýlku jsem dnes zkusila asi podruhé od jejího narození, že by třebasa přes den mohla být občas tam, tak jsme to pojaly jako seznamovačku, položila jsem jí tam, ukázala, co tam vše je a co tam má za kámoše, tak se smála 5 minut na mantinel a pak už ji to nebavilo :grinning:

@ojo: super, že jsi O. K. a ještě jsi tak pěkně vydělala :slight_smile:
8. lis 2010 v 17:00  • Odpověz
@hanca @zvirka poradi, taky jsem se po tom pidila a stávající album nejde, jen to nove vytvořené, tak ja ho smazla, ze ho nahraju znova, ale jeste jsem se k tomu nedostala.

@zvirka a kde pracoval, ja s v praze pohybovala asi od roku 2001 všude možně. je ale možný, že mi jen někoho připomíná, páč at přemyslim jak premýšlím, tak furt nevim.

@kovalda neboj něco ji zaujme, nám to taky trvalo a furt to není stoprocentní - musí se to hýbat. Včera si hráli s ťatkou s tou novou panenkou a docela dlouho, pěkně se na ní řehnila. Dneska se mnou taky. Ale sama to pořád moc neumí, max. kuželky. Já myslela, že těch -5 platí do dýl. S tím dudlíkem to zní logicky, sofinka teda u toho docela slintá, má v dudlíku takový dírky a vidím, jak tam vždycky kus sliny pulsuje :grinning:

8. lis 2010 v 17:03  • Odpověz
@lio: no, můj manža, než se mnou začal chodit, tak vůbec nějak neuvažoval nad tím, že by se ženil a měl potomky :grinning:. Teď je z Žanetky nadšenej a už nedávno pronesl něco v tom smyslu, že mu je jasný, že nebudeme mít dítě, ale děti :slight_smile:. No, já bych chtěla 3 :grinning:, tak uvidíme :grinning:. On je jedináček, já ze 4 dětí :grinning:
8. lis 2010 v 17:04  • Odpověz
@suik: no, Žanda už taky projevuje zájem o zebru, ale musím s ní chrastit, sama si s ní "hraje" málokdy - většinou se více či méně úspěšně snaží ji narvat do pusy :grinning:
8. lis 2010 v 17:06  • Odpověz
@javyb na tvoji první otázku: mě malá spí taky s asistencí - buď ji houpu v lehátku, nebo je se mnou v šátku - při prvním se dá jen chatovat, při druhým toho stihnu víc, ale jsem líná...ještě kdybych ji nosila, tak taky usne, ale to nevydrží moje záda.....kočárek je teda jistota, ale v poslední době to docela flindím, jak je venku hnusne....co ale funguje, je že ji pořádně pevně zabalím jak vánočku, aby nemohla šmrdlat rukama, dám dudlíka a když je hodně zle, tak houpu nebo nejlépe pustím vysavač nebo fén....teď ji ale dávám do naší postele kde spí i v noci a většinou usne jen zabalená a s dudlikem.....by mě asi kleplo, chodit tak dlouho venku.
8. lis 2010 v 17:08  • Odpověz
@kovalda jj, musí u toho člověk bejt....docela dobrej je kolotoč, ale mám na klíček, tak to taky není na dlouho.

k tomu hlasování, já to dělala minule, myslím, že jsem to dělala tak, že mi nejdřív napsaly ty, co to cetly v diskuzi a kdo tu nebyl, tak ty jsem podle seznamu obeslala, tak to můžem udělat stejně.....

myslím, že se už nikdo další nepřidá a když bude chtít, může prostě napsat a my ho pustíme, nesmí se hotl ostýchat....dle hesla, kdo se bojí nesmí do lesa. Opravdu tu probírámé dost intimní a rodinný věci a nejvíc me vadí, jak je to vidět na hlavní stránce....
A hlavně už jsme docela dobrá parta.

@hannca Sofinka má taky vydřený kolečko

ad druhé dítě, já zatím ani omylem, i když už bych si dala říct, ale fakt až za dva roky, manžel by chtěl hned, chce toho kluka, který nevyšel....já se přiznám, že bych možná ještě radši tu holčičku :dizzy_face:
8. lis 2010 v 17:13  • Odpověz
Díky za odpovědi a pochvalu Emči. Prý je hezká po tátovi... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@hupcza Průjem netuším, jak se to vůbec pozná u tak malých dětí? Na řídko to má vždycky... Kadí tak 2 - 3x denně, takže myslím, že spíš ne. Mám podezření, že jsem něco blbýho snědla. Dnes jsem vysadila komplet mléčný výrobky a začíná se pomalu žlutit. Ale nevím, jestli se to může tak rychle projevit. Za jak dlouho se vůbec to, co sním projeví v mléce?
@jennymaresova Jo jo, vlasatice. Taky po nás všichni koukají, když jí v čekárně u doktorky sundám čepici.
Ad kojení. To byl ze začátku taky horor. Hned v porodnici mně praskly obě bradavky, vypadalo to, jak rozstříhnutý nůžkama. Chvilku jsem kojila přes bolest, ale pak už to nešlo vydržet, tak jsem asi 14 dní odsávala a krmila stříkačkou. Mezitím se prsa zahojila a s pomocí laktační poradkyně jsem se učila znovu správně kojit. Ještě teď to není úplně ideální, občas si dám klobouk, hlavně, když mám hodně nalitý prsa, protože to se malá odtahuje nebo naopak hrozně hltá... Minulý týden pila i z lahve, byla jsem na půl dne na kontrole v nemocnici a nechtěla jsem ji tahat s sebou, takže jí manžel krmil odstříknutým. No a vlastně jsem tím chtěla říct, že dokáže pít z flašky, z klobouku a i se přisát normálně, když ovšem neblbne... Ale určitě je to hrozně individuální, jako všechno, co se týká miminek. :grinning:
8. lis 2010 v 17:16  • Odpověz
@kovalda taky to beru jako jediné povyražení a i jsem se tu toho hodně dozvěděla, nebejt koníka nevím o epinu, nevím o Stadelmanový, nevím o karpovi a dalším co perfektně funguje a byla bych totálně v ..... :grinning:

já teda nemám ráda čtverce, jak kdy.....nekdy jedu úplne bez nich, nekdy naopak bych dala a zjsitím ze nemam nazehleno a pripraveno...kalhotky miluju, ale je fakt ze jak které, a nejhorší je, že se to strida, jednu dobu jedou Baby Lucy, jednu zase Haipy pak zas bamboozle....co je ale prim pokazdy jsou anavy, ty jsou bozi, ale jsou drazsi a mam jen dve, tak davam na noc. Ale neco jsem nakoupila na vanoce. A uz se to stava trochu posedlosti....mozna dobre, ze neziju v cr, to bych asi objednavala casteji :grinning: , nebo v praze, to bych v brane k detem byla nakýblovaná furt :grinning:
8. lis 2010 v 17:20  • Odpověz
jo jo koník je pro mě relax :grinning: :grinning: :grinning: prostě vás mám ráda holky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2010 v 17:23  • Odpověz
@antana123 my tebe taky :slight_smile:
8. lis 2010 v 17:47  • Odpověz
8. lis 2010 v 17:48  • Odpověz
Ahoj holky,
nestiham docitat...ale tez vas mam rada :grinning:
Resi se tu zamceni diskuze? Drive jsem byla proti....ale tedka uz se vazne nikdo neprida a tak jsem klidne pro :slight_smile: Stejne se drive mluvilo o tom, ze se po narozeni prdolku diskuze zamkne ze?
Doufam, ze se mate vsichni moc fajn a ze jsou mimaci bez prdiku nebo spise bolavych brisek :slight_smile:
8. lis 2010 v 17:54  • Odpověz
@antana123: jj, taky vás mám holky moc ráda :slight_smile:

a je pravda, jak píše @suik - mnohé jsem se tu dozvěděla, co bych jinak asi nevěděla a taky se tu pokaždé uklidním, že nejsem blbá a neschopná, ale že je to normoš a tak ... A vlastně se to teda dá brát tak, jako že je to další součást péče o prcka :slight_smile: - sbírám tu informace, rozumy, odvahu a sebevědomí, ... :slight_smile:

Jo, HOLKY Z HRADCE A PŘILEHLÉHO OKOLÍ, asi pojedu k mamce na týden 19. 11. a tentokrát budu mít i auto, tak bychom se mohly někde sejít :slight_smile:
8. lis 2010 v 18:03  • Odpověz
@lio diky za tip na jahudky :slight_smile: s tim "brichem" jsem to myslela jinak :grinning: jako ze kdyz nosim v mei-tai, lidi tady na to nejsou zvykly a koukaj, ale ne divne, ale proto, ze to vubec nechapou, myslim, ze si spousta mysli, ze mam jako jeste fakt bricho - ze jsem jeste tehu :grinning: dneska se mi jedna pani s pejskem odvazila az ke mne a nejdriv koukala a pak najednou rika - jeeezis, vy ho tam mate?? vy mate malyho tady? a vubec to nedokazala pochopit, lidi jak jsou zvykly max. na klokanky, tak ji neslo do hlavy, jak tam je a jak to, ze nevidi oblicej :grinning:
8. lis 2010 v 18:05  • Odpověz
@suik: jsem se chtěla vytahovat, jak jsme dnes veleúspěšné s BKM a šup, během kojení prd, čvacht, prd a bylo :slight_smile:
Ale i tak, prostě dnes vrcholovej úspěch, moc hezky nám to jde a malá je strašně šikovná, bo ji nesu po probuzení na přebalovák, tak si říkám, že se určo už vyčůrala a plenka suchá, rozbalím, dám nad kyblík a za chviličku teprve čůrá :slight_smile:, miláček :grinning:
8. lis 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.