• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
@petja jo mám tandem. díky bohu za něj, jinak bych se s nima nikam nedostala. kristýnka zatím není nosící typ, v šátku i v manduce hrozně brečí a janko zas není chodící typ. je schopnej strávit celou procházku na 10m2 pochodováním tam a zpět, hrabáním se v listí apod....
no ona už se narodila s 54cm ... :sweat_smile:

@darjanka ahoj, šimonek je moc krásnej, taky mi přijde, že vypadá starší.

tak my razíme ven :slight_smile:
9. lis 2010 v 09:29  • Odpověz
@rennu Malej se neotočil a odhadovali váhu 3,80 tak jsem šla na UTZ a doktor to na mě vybalil, prej ten už se neotočí a v pondělí rodíte ( byl čtvrtek) a naschle, v čekárně jsem začla řvát. Najednou jsem se hrozně bála.
Ale už je to pryč .... :slight_smile:
9. lis 2010 v 09:34  • Odpověz
@antana123 no jo taky Šimonek :slight_smile:
9. lis 2010 v 09:35  • Odpověz
@darjanka Honzík se taky neotočil, ale odhadovanou váhu jsme zjistili až den před císařem při příjmu.....já se teda snažila s tím smířit, tušila jsem, že bude císař, když se brouček ani nehnul a strvával v poloze KP, ale i tak to byl šok....ale jak píšeš, je to za námi.....
9. lis 2010 v 09:40  • Odpověz
@laterna děkuju :slight_smile: on hodně baští, máme v průkajdě, že se přepíjí, taky občas hodně blindí, pořád převlíkam, jak je tu vše poblinkané. Máme Nutrilot na zahuštění mlíka, nepomáhá, vyhodí to klído taky. Ani vyvýšená postýlka nepomáhá ... prostě si bere víc než zvládne. :sweat_smile:
9. lis 2010 v 09:40  • Odpověz
@rennu Já s tím taky byla smířená, ale nechali mě 4 dny na dokonalý vynervení :confused:
9. lis 2010 v 09:43  • Odpověz
@darjanka ahoj darjo a vítej mezi ná mi, stím blinděním to máme stejné, taky zahušťujeme, někdy pomůže někdy ne, postýlku, koš i v kočárku leží ve zvýšené poloze, ale pomohlo nám až cvičení vojtovky, kterou my cvičit musíme a ne kvůli tomu zvracení. ted je to daleko lepši ale taky pořád převlíkám, kolikrát měl až 5 pyžam za noc a přes den nemluvě, bryndáky a plíny nezachytí vše.
9. lis 2010 v 09:47  • Odpověz
@darjanka no já tuším takhle nervila týden, jsem byla poslaná už do poradny do špitálu a frk, za týden jdete na to.....se s tím nemažou, ale hlavně, že máme ty naše poklady u sebe :slight_smile:
9. lis 2010 v 09:47  • Odpověz
@alisek jojo plínky a bryndáčky vše nezachytí, on si ještě šikovně dá ručičku pod bradičku a vyhodí to, takže taky pořád převlíkam a peru a peru. A taky látkuju, takže je to občas děs toho prádla.
9. lis 2010 v 09:51  • Odpověz
Dobré ráno.
Tak Emča už měla v plence krásně žluto. Kdo by to byl řek, že se budu radovat z pokakané plínky. :grinning: Řekla bych, že to zelené fakt měly na svědomí mléčné výrobky. Měla jsem totiž pořád chuť na mléko a denně jsem snědla jogurt, vypila nějaký mléčný nápoj a ještě si dávala müsli s mlékem, Caro s mlékem. No prostě fakt moc. Teď už si na to budu dávat pozor... :sweat_smile:
Já teda nehty stříhám 2x týdně a snesla by to i častěji. Rostou jí hrozně rychle a pořád se drápe. Ručičky se jí taky potí, takže je má smradlavý a mezi prstíkama má bordel. No, jsem ráda, že není sama.
Ještě jsem se chtěla zeptat na reakci po očkování TBC. Emča měla velikej hnisavej vřed, ten se jí odloupl a zůstala jí tam po něm díra. Ta zase zahnisala a teď tam má jakoby zaschlej hnis a červenej flek. Doktorka mi řekla, že je to normální reakce, ale mě to přijde hodně. Vyčítám si, že jsem ji nechala naočkovat. V porodnici jsem doktorce řekla, že bych ji radši neočkovala, no a ta na mě spustila, že se to musí a kdesi cosi, tak jsem se s ní nehádala. Musím se naučit být víc asertivní, už kvůli malé.
9. lis 2010 v 09:52  • Odpověz
@laterna jo,tak to nějak dáš,dnes je aspoň u nás pěkně.Sice budeš zpocená až na prcině,ale nakonec se pěkně projdeš.Já mám tu výhodu,žeje zahrada,venku sme denně,včera nee,páč pršelo,ale dnes se pudem ohřát na sluníčko,prospěje to i malýmu
9. lis 2010 v 09:52  •  3 děti  • Odpověz
@leba Možná nevim,ale ty patříš k nám do diskuze?
9. lis 2010 v 09:53  •  3 děti  • Odpověz
@leba Jinak ihned si kup homeopatikum Silicea v ředění 9CH a malé denně jednou podávej až do zahojení.Asi 5 mamin v okolí co nechaly očkovat a měly taky hnusnou rekaci,i,když prý žádoucí, hned na druhý den zaznamenaly obrat k lepšímu.
Navíc,když je teda ta reakce žádoucí,nechápu proč doktoři masivně do rány zasahují a hnis vymačkávají!!!
9. lis 2010 v 09:55  •  3 děti  • Odpověz
@darjanka přesně, tak to chodí i u nás akorát že já nelátkuju, to bych už nedala, možná později, zlatý papírovky a to mám nakoupený i látkovky ale měl je dohromady 3x a vždy se pročůral až přes oblečení a to mě teda neba převlíkat ho prakticky celej den.
9. lis 2010 v 09:57  • Odpověz
@petja Ze začátku jsem patřila - http://www.modrykonik.cz/fotoblog/kovalda/album/zari-2010/5389641/
Včera jsem se chtěla zeptat na to zelený hovínko, a napsala jsem, jak to s náma dopadlo. Promiň, jestli ti to vadí.
9. lis 2010 v 09:57  • Odpověz
@petja Dík za radu. Koupím. Nám to naštěstí nemačkala, vypadlo to samo.
9. lis 2010 v 09:59  • Odpověz
@petja já to psala ještě než jsem se dostala k příspěvku od Barnie :wink:
9. lis 2010 v 10:01  • Odpověz
@leba Nééééééééé,ani omylem mi toneva :wink: Já jen,že jsem tu 2dny teď nebyla,tak nacucávám novinky :wink:
9. lis 2010 v 10:02  •  3 děti  • Odpověz
@lendaw no já právě nevim,kdo to je barnie
9. lis 2010 v 10:02  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ráno,
tak já holky stále tvrdnu doma a čekám až mě doktor zavolá na ten zákrok......prý abych tam nečekala zbytečně :unamused: No jsem už vynervovaná dostatečně..nejdřív jsem se bála a teď už si hlavně přeju aby na mě nezapomněli a prostě to dnes dopadlo...
Nevíte jak je to s narkozou, jestli se pak může kojit? Doktor mi říkal, že můžu a na netu jsem zas četla že by se 24 hodin nemělo...no stejně s tím nic nenadělám, mám připraveny 3 lahvičky po 120 ml a jednu se 100 ml a až to dojde, tak nezbývá, než začít kojit...
9. lis 2010 v 10:12  • Odpověz
@daja.had Držím pěsti, ať to zvládneš... jak je to s nárkózou nevím :frowning2:

Jinak se mi chce normálně smát, opravdu, jen co padlo zamčení diskuze, přidají se nové babizny :grinning: :grinning: Vítejte!

Včera na KO na gyndě dobrý, trochu to zabolelo, ale jen kouknul dovnitř a nehrabal se ve mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak UTZ, vše ok. Jestli prý chci antiko, říkám, že ne, že jsem stejně neměla ovulaci, takže jsem v klidu :wink: no kouknul UTZ na vaječníky a v jednom jsou vajíčka :wink: že prý takových už bylo, co byly i na umělém a do tří měsíců po porodu byly znova těhotné :grinning: Tak uvidím, buď budu nebo nebudu, nehodlám to řešit :wink:
Tak uvidím, kdy si s manžou uděláme pěkný "večer" :grinning:
9. lis 2010 v 10:22  • Odpověz
čaute holky, tak mudra mi potvrdiila u malého atopák :cry: , říkala sice, že je ještě úplně malá pravděpodobnost, že to není ono, ale spíš jo. sem to samozřejmě obrečela, ani já ani martin jsme exem neměli a vůbec nevím, kde jsem udělala chybu (třeba v těhotenství), že ho prďolka má :cry: . tak teď furt tlemím na net, co se s tím dá dělat, je tak milion mastiček a každému zabírá něco jiného, tak jsem z toho zoufalá :frowning2: .
aspoň že i přes moji mlíkovou krizi dobře prospívá, v 10ti týdnech má 5,75kg.
9. lis 2010 v 10:22  • Odpověz
@petja no já zpočátku nestříhala, bo byly samoúdržbové, když se pak šeredně rejpnul pod očíčko, tak sem se osmělila a stříhala....všichni at ve spánku, no tak my zásadně za bdělého stavu a pohoda, už jsem stříhala tak 5x, nemá je ani tak dlouhé, spíš hodně šmrldá packama po obličeji a už chňape i mojí kůži a tak, takže drápe i pidi drápkama, takže to udržuju krátké....
@darjanka ahojky vítej mezi námi, tak tu máme dva šimonky, to je pěkný
9. lis 2010 v 10:37  • Odpověz
@discreet no vidíš super že KO ok a už funguješ :wink:
@suzete atopák mě mrzí a jinak váha super
9. lis 2010 v 10:42  • Odpověz
@darjanka já rodila normoš, a na vynervení jak ty říkáš jsem byla týden v porodce na vyvolávačce.......radši už nevzpomínat, máme krásná miminečka která rostou jako z vody tak si užívejme :slight_smile:
9. lis 2010 v 10:42  • Odpověz
@lio já střihala od začátku mu strašně rychle rostou sice jsem se bála ale nezbývalo mi nic než mu je ostřihat
9. lis 2010 v 10:43  • Odpověz
@darjanka jinak po plínkách to frčí jak po tobogánu to blindění, taky se nám občas podaří, jinak spíš ublinkáváme, ale ne vždy, zatím to neřešíme...
9. lis 2010 v 10:45  • Odpověz
@petja Zkusila jsem to vyfotit, ale na fotce to tak nevynikne...
9. lis 2010 v 10:45  • Odpověz
@suzete s tím atopákem nemusíš hledat "chybu" u sebe, ale koukni se i na babičky. Většinou se to dědí ob generaci a stačí aby tam bylo třeba astma u babičky a šup, máš atopii u vnoučete. Já jsem atopik od narození. Je fakt, že u malých miminek je to opruz, ale naprosté většině exkzém zmizí než se proderou přes pubertu. Základem péče o atopika je promašťovat a promašťovat. Zbytečně nemáčet. Nepoužívat mýdlo, v pozdějším věku žádné saponáty apod (u mě to byla dobrá záminka pro koupi myčky :grinning: ). ekzém bude svědět, s tím počítej. Obzvlášť, když kůže nebude jenom suchá, ale bude zarudlá a budou se dělat jakoby malinkaté puchýřky . Je to taky dost sezónní, na podzim a na jaře se to zhoršuje, ale není to pravidlem. Mě osobně tedy nikdy nezabraly žádné ty přípravky na suchou kůži, které se prodávají volně v lékárně. Ale už mám tu kůži dost "odolnou". ROzhodně bych si ale nenchávala předepsat hned kortikoidy. Oni sice zaberou, ale je to sajrajt. Raději zkus všechno možné, než sáhneš po kortikoidech. Mě se třeba osvědčila syrovátka z kozího mlíka a v tom máchat ruce (už mám ekzémem postžené jen prsty na rukou a dlaně). Ale to chce znát někoho na kozí farmě.
Asi ti taky Dr. řekla, že atopie je vlastně druh alergie a je možné, že by se k tomu mohly přidružit další alergie, pokud k tomu dostanou příležitost. Tím samozřejmě nechci říct, že by atopici měli žít ve sterilním prostředí, ale třeba u potravin bych byla opatrnější a tetovala obezřetně. Stejně si toho sama hodně načteš.Je to běh na dlouhou trať, ale u miminek dost často vymizí, ani nemrkneš. Neteřinka měla po narození taky atopák a teď šla do školy a už ho několik let nemá :wink:
9. lis 2010 v 10:50  • Odpověz
@suzete jaj, to je nepříjemný, ani nikdo z rodiny u vás nemá? nemusíte mít vy jako rodiče......
9. lis 2010 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.