• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
čauky
my dneska otevírali rodinné centrum - holky -hypermegúspěch -bylo narváno...ani nevím,kolikjidíbyl,ale 50letáků s aktuálními kurzy zmizelo,maminy se ptaly,jestli už můžou chodit od zítra, rovnou namístě se vymyslely další kroužky,které si vyžádaly, děti spokojené
měli jsme klauna a kreslíře ....fakt spokojenost
dokonce i tv nám přijela :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:51  • Odpověz
ad pohyby -k mému velkému úžasu už taky se ozývá ...nechápu,že taková prďolenka maličká už má takovou páru
sice napovrchu jako tat se nevlní,ale cítit to jde
3. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
Peti nemyslím CTG, tedy to čemu mamči říkají monitor, tam se snímá i záznam srd. činnosti plodu plus činnost dělohy, myslím tzv. Dopton, dopplerovské snímání ozev plodu, je to takové to "poslouchání srdíčka" neb to má zvukový výstup, taková ta krabička s malou sondou, třeba PA tím při porodu chodí mamči kontrolovat i do sprch a tak.....většinou tímhle mamči kontrolujou gyndoši až do předání do porodky, kde už chodí na monitor....jinak ale pokud nemá někdo placentu vpředu (jako dvakrát já....) tak je poměrně brzo slyšet srdíčko i fonenďákem, ale my ho vždycky slyšeli celkem až pozdě, kvůli té placentě, za kterou se malé mimi úspěšně schovávalo dost dlouho...ale pěkně bylo slyšet jak tam šelestí v placce krev, manžel poslouchal vždycky nadšeně :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
Hup,super babyboom nápad jsi dostala!Jsi fakt šikovná,je vidět,že jsi těžce aktivní a musíš se angažovat na co nejvíce místech :wink:
Kdy bude naše celebrita v TV? A v které? :wink:
3. bře 2010 v 19:53  •  3 děti  • Odpověz
Přesně Hup, kde to bude ať se mrknem??
3. bře 2010 v 19:54  • Odpověz
hup:gratulace k centru i pohybům :sweat_smile:
3. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
petja....ten vedel jak si udelat pohodli :grinning:
3. bře 2010 v 19:56  • Odpověz
pet: ještě mám šikovnou pomocnici :slight_smile: sama bych to nedala :sweat_smile:
jen lokáltní-polar ..ale i tak je fajn,že se o tom lidi v regionu dozví - a zadarmo :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:56  • Odpověz
Tý jo, já už chci taky pohyby :grinning: No jo no, jste všechny vesměs mnohem dál, náš prcek je ještě miniaturní :grinning: Jsem fakt zvědavá, kde budu mít tu placentu tentokrát (btw i proto prý jsem cítila prvně ty pohyby tak pozdě, že byla vpředu...) jestli bude zas vepředu tak je jasné, že moje přední děložní stěna je prostě ideální přistávací plocha :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 19:57  • Odpověz
Lami,tak doplerem mě gyndr asi neposlouchal :confused: nebo nevim...nepamatuju...
3. bře 2010 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz
Jinak se mi dnes podařilo menší dítko tak zničit, že mi usnula ve výtahu domů, dala jsem jí do postýlky už spící a převlékla a přebalila bez toho, že by se vzbudila....takhle tuhá nebyla už dlouho, ale když ona celé dopo jezdila na skluzavce :grinning: :grinning: :grinning: To Anča sice taky, ale ta už má jinačí výdrž :grinning: Dneska jsem mluvila s kámoškou, co má holčičku jen o pár dní od Jájuchy a prý jim začalo cca před týdnem intenzivo vztekání taky, tak mě to celkem uklidnilo :grinning: :grinning: Ale dnes dobrý, jen jeden hysterák na téma oblékání, tak to už zvládám :wink:

Hup nám odstěhovali MC tak daleko, že už to není vůbec pohoda tam chodit, dřív tam šlo dojít s Ančou pěšky a Jájuchu jen nahodit do šátku, abych nemusela vláčet kočár, teď je to na kočár nebo MHD a tak už tam skoro nechodíme....což mě děsně mrzí, bylo to tam fakt super....tak vám MC těžce závidím :grinning:
3. bře 2010 ve 20:02  • Odpověz
A s tím obdobím vzdoru si myslím,že je to hodně o rodičích,jakou trpělivost mají.Páč pokud je mamina těžce nervní,těžko tak může neunáhleně jednat,rozhodovat s rozumem.Určitě to není nic jednoduchýho,ale nám se fakt osvědčilo,vodit za ruku,vysvětlovat,dokola,dokola!Mluvit a mluvit ,proč jo a proč ne.Trest u nás nevyřeší nikdy nic,ač kolikrát ruka taky ujede.To je ale hlavně naše selhání :unamused:
3. bře 2010 ve 20:03  •  3 děti  • Odpověz
Peti určo, většinou to dělají sestřičky, ostatně máš na to v těhu průkazce i kolonku, kam se píše AS plus, jako akce srdeční přítomná, to by jinak nezjistili, leda tím fonenďákem, ale nejsme v době kamenné, že :grinning: Já to měla cca od 15.t. každou kontrolu, moč, zvážit, tlak, vyšetřili vnitřně a pak jen srdíčko poslechnout a nazdar :grinning:
3. bře 2010 ve 20:04  • Odpověz
My jsme si ten odposlouchavac srdicka koupili...uz pouzivany z ebaye...pani psala, ze v navodu pisou, ze je mozne srdicko poslouchat od 8tt, ale ze ona ho slysela az od 11tt+2. Cekam, ze kazdym dnem dorazi. Dneska jsme meli listek ve schrance, ze mame neco na poste tak tajne doufam, ze uz to bude ono...asi na tom budu napojena furt :grinning:
3. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz
Peti načetla jsem na tohle téma celé Respektovat a být respektován, ale přiznám se převádění do praxe s 16.m prckem není úplně easy....vysvětlování jde nejlíp s Ančou, bc s tou už je řeč prakticky na každé téma a spoustu věcí už i logicky dovodí, takže opravdu výchova i při nějakém slabším okamžiku dítka je mnohem jednodušší, ale Jájucha má takové ty klasika lehne a ječí, bc ona chce něco jiného...takže se snažím laskavě leč nekompromisně trvat na svém pro změnu já, s tím převlékáním to teď řeším prostě chycením do náruče a komplet oblečením zmítajícího se dítka "chyceného" v téhle pozici, bc nevím jak jinak....nemám na to ji honit po celém bytě a rvát se s ní, krom toho to taky nic neřeší a vysvětlit se jí to moc ještě nedá....problém je, že musím při odchodu z domu pomoct obléct ještě i Anče, bc zimní botky na tkaničky nezvládá, punčocháče tak napůl a rukavičky prstové vůbec, takže aby se mi ta už oblečená neuvařila, musím ty odchody z domu celkem hnát....ale s Aničkou to bylo taky tak a zvládli jsme to myslím v poho. K plácání přes ruce přistupuju vesměs jen v situacích "kritických", jako když podesáte vysvětluju, že ta trouba pálí a odvádím dítko a ono přesto podesáté stojí u trouby s nataženou ručičkou a kouká provokativně na mě co já na to....tolik "rabr" abych jí nechala se spálit fakt ještě nejsem....
3. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
..jo? za kolik to máš? V přepočtu...
3. bře 2010 ve 20:13  •  3 děti  • Odpověz
holky moc děkuju,pomohly ste mi věřit že miminko bude v pořádku a na pátek se začínám pomalinku i těšit.je pravda že si všechno moc beru a furt přemýšlím nad něčím hrozným ale ted co si čtu vaše články tak se začínám docela těšit a věřit víc že to bude všechno tentokrát dobrý.já mám teda kontroli po 3 týdnech protože jsem ted více hlídaná ale ultrazvuk mi taky dělat pokaždý prý nebude jen prohlídku.ste moje utěchy :slight_smile: každý den mi přítel hladí bříško a to je pro me taky trošku povzbuzující.tak krásný večer všem :slight_smile:
3. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Lami,tak pak už jen terapie pevného objetí :grinning:
Fíla začal s nějakým prosazováním se až tak nějak 2 měsíce zpět,takže mu už domluvit jde :wink: A celokově s ním vždycky domluva byla.No musel to hlavně pochopit
3. bře 2010 ve 20:16  •  3 děti  • Odpověz
Ale jinak s taktikou vysvětlování nelze než souhlasit, na Aničce je velmi dobře vidět, že to funguje, kolikrát mě poučuje o tom, proč se něco nedělá a občas už přidá i vlastní názor, což je dost prča :grinning: :grinning: Myslím, že zakazovat dítěti něco bez vysvětlení nemá moc smysl, jednak to pustí hned z hlavy, když nechápe proč a bude to nejspíš zkoušet dál, aby se o důsledcích přesvědčilo samo.....
3. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
Petrosko,však nemáš nejmenší důvod nevěřit,že není vše jak má být.A jak holky psaly,jeden potrat či zamlklé těhu nic neznamená. A vidíš,můžeš si toho Doplera pořídit taky,jak tu psala Safry,je to volně prodejné :confused:
3. bře 2010 ve 20:18  •  3 děti  • Odpověz
petja...tak tentyz, ale novy jsme nasli, ze se prodava za nejake 4tis. a nam se podarilo ho vyhrat za tisic. Uz aby tu byl...pak vam povim, jestli to vubec funguje :grinning:
3. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz
lami: rabr mě naprosto nadchl -přesně popsáno vše,co si pamatuju z dětství
3. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
Peti terapie pevného objetí - to naše oblékání to dost připomíná :grinning: :grinning: :grinning: Ona se u mě v náručí vyvzteká, já jí obléknu a jak dávám Anče botky, tak Jájucha většinou chodí kolem mě a dává mi pusinky a hladí, tak nemám pocit, že by to v ní vedlo k nějakému zhoršení vztahu ke mě ....Fakt jsem kvůli Ančiným vztekům načetla celého Malého tyrana a teď i Terapii pevným objetím, když vyšla, ale nakonec to ani nebylo zapotřebí, bc rychle s ní začla být řeč....tak snad Jájucha taky bude brzo diskuzi přístupná :slight_smile: Je to asi dost individuální, kdy se dítka začnou prosazovat, ale mám obavu, že obě naše holky jsou značně temperamentní, tak to s tím asi souvisí....ale Jájucha bývala takový kliďas, že mě to teda u ní hodně překvapilo...

Safryy jen pozor, ze začátku druhého trim. se udělá hodně plodovky a dítko tam má velmi slušný bazén a velmi toho využívá, takže chytit to srdíčko je občas celkem mazec, tak se tím nenechte moc znervozňovat :grinning:
3. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz
Hup RABR mě taky naprosto nadchnul, jen je fakt aspoň podle mě dobře aplikovatelný až na krapet větší dítka, tak ta 3 letá....třeba nepoužívání NE u nás momentálně s Jájou moc nejde, bc často dochází k situacím kdy je třeba rychle varovat před něčím apod....ale super je to pozitivně vyznívající opisování situací, na to naše Anča reaguje naprosto bezvadně :slight_smile:
3. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz
Lamia...tak to dik za info s tou plodovkou...jak se znam, i tak budu nejspise panikarit...vsak mi to manzel koupil beztak jen kvuli tomu, ze se furt strachuju :sweat_smile: Dala jsem do alba fotku toho zazraku...kdyby teda nekdo chtel vedet jak to vypada. Uz se na to hrozne tesim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
lami:jakojá už trénuju na ondrovi -ono to je i o tom si to zažít -lidi jsou zvyklí říkat ne- narozbij to - vždymu říkám:odří,pořádně to drž,je to křehké ...alan se mi směje,jakuž prďolkovi vysvětluju ....ale faktem je,že ondra zvládá vše jako vrstevníci,v něčem je i napřed ...jenom jediný ze všech dětí neumí ne -umí haf,mama,ham,brum atd. ale prostě ne neříká -myslím si,že to je i tím ....nedělám si iluze, že nám nepříjde období vzdoru,ale prostě nějaké dopady jsou partné i u takového prcka
navíc máme celý byt"špatně zařízený na malé děti",jak mi sdělila jedna známá -máme ve vytrínkách keramiku, u země cd apod....ondra to opatrně vytahuje a rozbil zatím jen jednu věc -tomá horší skore tatínek :grinning:
takže i tohle neprogramování negativ asi přecejen může být vnímáno
3. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
Safryy tak to je přesně ono, to co klasicky používají i u dr...tak to jsem moc zvědavá, jak se vám to bude zamlouvat :wink:
3. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
Hup ono to programování negativ funguje třeba i na dětské úrazy....na to jaké bejkárny naše dámy vyvádějí a my je necháme, mají to skore výjezdů na chíru ještě velmi velmi nízké.....No naše dr tvrdí, že u Anči přišlo vzdorování tak brzo i proto, že je duševně celkem dost napřed....v 18. m kdy děti často s obtížema spojují slova, mluvila v celých větách, 2 měsíce před druhýma narozkama uměla perfektně barvy, používala souvětí....barvy proto, že jí to prostě zaujalo, mě by nenapadlo jí to v tomhle věku učit, ale prostě jsme si půjčily leporelo s barvama a jí to děsně bavilo....Teď je schopná mluvit už docela dlouho fakt naprosto o všem, používá i hovorové obraty, mluví skoro úplně gramaticky správně...začíná mluvit o tom, co si o něčem myslí....takže napřed asi je, ale Jájucha mám dojem je naprosto srovnatelná s vrstevníky a postihlo jí to taky dost brzo, tak je asi zakopaný pes někde jinde....na druhou stranu ona má dost i potřebu se vymezovat vůči Anče, bc se často dohadují o nějakou hračku nebo tak, takže možná prostě i proto začla celkově s prosazováním svého...nebo nevím, ale lehké to teda není :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz
lamia...dam hned echo...ale pokud bude fungovat...spokojena budu urcite :wink:

hup... Ondri je sikula...tvuj pristup je super...ja znam par histerickych matek a ty decka stoji za to fakt... komplet cele maminky...uvrestene, drze a odmlouvajici az hruza...mas s Ondraskem i hezka videjka, je videt, ze je to chytrolin sikovny :wink:

lam a jak vubec dopadla ta tvoje dablice se stehem na hlave? Za jak dlouho ji to sundaji?
3. bře 2010 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj holky,
středa za náma, tak už se díky bohu ten pracovní týden láme za půlku a to mám ještě tento týden v pátek volno. Jedu na seminář, takže tu vlastně celý víkend nebudu.

tatarina: jejda, manžel v práci i spává? Co dělá?

Teda holky, ty chutě mi teda nedělejte. Okurkový salát, palačinky, štrůdl, česnečka, dala bych si všechno.

lajla: jj, bradavky mám taky tmavé, vystopli mi taky žíly a prsa už nebolí. :grinning: Takže je to asi normál.

lamia: naše exhodné dítě :grinning:. Neboj, však ona zas bude hodňoušek :slight_smile:

Já taky ráda polívky, v kterejch stojí lžíce, takový ty řídký nic, skrz který vidíš talíř, to není nic pro mne :grinning: Třeba když jsem o víkendu sama doma, tak uvařím kotel polívky a jím to celý den. Když si k tomu upeču ještě domácí chlebík, tak je to prostě parádička :slight_smile:

rennu: to se mi taky stává, když si kýchnu, nebo zakašlu, že mne z toho hrozně bolí bříško. A když se třeba potřebuju pořádně vysmrkat, tak si k tomu musím sednout a ohnout se v pase, abych to netlačila břichem.

suzete: jé, tak to jste měli krásné oznamování. To je super, když se všichni zblázněj štěstím :slight_smile:

jé, smažák bych si dala, ten miluju a k tomu tunu tatarky. Mňamka. :grinning:

Jinak u nás se na véču nejčastěji traduje pečivo s něčím. Anebo manža kdykoliv přes den rád medové cereálie s mlékem. Přes týden málokdy vyrábím něco teplého a teď, když jsem těhu, tak opravdu vyrábím teplé jídlo jen přes víkend, protože jsem úplně hotová.

A buchtičky s krééémem. Ty jsem neměla jak dlouho. Ty taky chcu.

petroska: vítej k nám. Ve 13. týdnu jsi viděla prcka už 2x. No tak to je super, ne? Já viděla mimčo 1x v 7+1 a teď jsem ho viděla až po 6 týdnech na screeningu. Neboj, určitě bude vše O. K. Já chodím do poradny po měsíci, ale tam mi utz nedělají. Dělali jen na potvrzení těhu,
teď screening a bů ví, kdy bude další. Nejpozději ve 20 tt, kdy je velký utz.

hupcza: gratulace k megaúspěchu s mateřským centrem :slight_smile:

Holky, s těma pohybama, vy mi teda dáváte. Takže by to, co považuju za střeva by byl mimouš? Večer to prověřím :grinning:

Mne pan doktor posledně říkal, že si příště (17. 3.) poslechneme srdíčko, tak jsem zvědavá, jak to budeme poslouchat :slight_smile:
3. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.