• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
9. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz
Ahojky, u nás dneska bylo tak vzorné miminko, že maminka nevěřila svým vlastním očím. No jak se říká - nechval dne před večerem - u večerního krmení tak neuvěřitelněj hysterák z naprosto neznámých příčin, že jsem musela odejít do vedlejší místnosti a tam napočítat do sta. :frowning2:
Jinak co se týče těch argumentů, které tady padají ať už pro nebo proti uzavření - moc hezky to napsala suik. Já osobně bych teda byla klidnější - ne každý má to štěstí, že má svého osobního úchyla, já mám hned dva (o kterých vím).

@hupcza @rennu Tak s tím seznámením přes internet se k vám hlásím jako třetí do party. :slight_smile:

@jennymaresova Jak jsi psala o těch rehabilitacích - co přesně znamená, že vám šla Lucinka víc na jednu stranu? Protože ta naše dračice taky preferuje jednu stranu - pravou, snažím se jí dávat podněty z druhé strany, ale obvykle mi na nějaký podněty kašle - opěradlo gauče nebo bílý mantinel jsou totiž mnohem zajímavější a hlavně jsou vpravo. Tak jenom abych věděla.
9. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz
@hupcza díky
9. lis 2010 ve 21:13  • Odpověz
@antana123: no tak super, to tam budeš ve správném období - jako já, tak se holkám vnutíme :slight_smile:

@ojo: nee, žádné vitamíny neberu ani teď, ani v těhu :slight_smile:

@beru3nek: jé, tak doufám, že se vám manduca bude líbit, nám se líbí :slight_smile:
S tím dudlíčkem do mrazu je to kvůli tomu, že když ho mají, tak mají oslintané pusinky a mohlo by jim to namrzat.

@lio: ten poplach byl asi tou zvýšenou pozicí, možná to sjíždí dolů, ne? No, hlavně že to jsou plané poplachy, to je nejdůležitější :slight_smile:
9. lis 2010 ve 21:13  • Odpověz
@alisek tak to já zatím kapu libenar a vždy ok. zrovna před chvilkou jsem kapala a odsávala, ptž měl plnej nos.
9. lis 2010 ve 21:14  • Odpověz
@kovalda jasně řekněte kdy a kde a sem tam snad tam autem trefím :grinning: :grinning:
9. lis 2010 ve 21:14  • Odpověz
@rennu: tak aspoŇ že tu noc jste měli docela dobrou, snad se to bude i dál zlepšovat. Těšíme se, že se dáte do toho 20. 11. do kupy a navštívíme tebe a beru s antanou :grinning:

@petja: jejda, tak ty chlapy vám ochořeli. No hlavně, že vy holky jste fajn a můžete o ně pečovat :grinning: Tak ať se vám brzy uzdraěj.

@laterna: ahoj. Tak ať vás bacil brzy pustí. Jinak mně malá taky přibírá tolik i více - cca 400 g za týden :slight_smile:. dokud je kojená, tak to neřeším a dám jí když chce a kolik chce.
9. lis 2010 ve 21:20  • Odpověz
Omlouvám se,taky vás občas šmíruju. Jen jsem chtěla reagovat, proč se by se neměl užívat při kojení Hedelix. Břečťan obsahuje alkaloid emetin, proto není vhodný.
Florsalmin bych take neužívala, jelikož obsahuje šalvěj, snížuje laktaci.
:wink:
9. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz
@darjanka: no jasný, že k nám můžeš, vítej :slight_smile:

@petja: no já s tím stříháním nehtů - dr. říkala, stříhat, až bude v hlubokém spánku. Jenže, to já bývám taky v hlubokém spánku anebo ona je zakarpovaná a rozvazovat nechci, to by se zbudila. Ale když si během jednoho dne udělala 3 mega škrábance, tak jsem to nevydržela a riskla to i když byla vzhůru. :slight_smile:
9. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz
@lotyna kdyz pase konicky tak se opira vic o jednu ruku...
9. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz
@kovalda ahojky, Adámkovi taky stříhám nechtíky když je vzhůru. Dělala jsem to tak i s Tomáškem a nikdy nebyl problém. Někde jsem četla, že pak to děti považují za běžnou součást dne a lépe si na to zvyknou. Než když o stříhání neví a pak se jednou diví, co jim to chcete dělat.
9. lis 2010 ve 21:31  • Odpověz
@petja aha, myslela jsem že jsem odpověděla, no navíc "jen" pneumokoky, bo manža je jiného názoru než já, já bch nic navíc nedávala, tak jsem lovila info, zjištovala co kterou vakcínu a nakonec to objednala, jdem 23. listopadu, už sem nafasovala homeopatika a doufám, že to Domča zvládne v co největší pohodě. Řekla jsem ale manžovi, at si vezme na ten den volno, jde s náma a pak je s náma doma, když to chtěl do Domči nasázet...je to těžký, jak se rozhodnout, pro co a tak, člověk je ze všeho vyprdlej a všecko je poprvý, u druhýho dítěte se třeba rozhodnu, prosadím jinak....takže ted je můj úkol takový, aby Domča to zvládl co nejvíc v pohodě.

@hanncca no ale já to vím, od 9 týdne se rotaviry očkují...
@beru3nek probůh ženská, koukej ty bacily zahnat včas, je to naprd no to počasí.....my už snad s rýmou lepší, já v poho, manža doznívá a Domča dneska nechrčel, odsávali jsme jen ráno a jinak celý den prokapávám vincentkou....
@alisek no to mne taky dojímá, jak každej radí něco jinýho.....tak snad budete brzy ok, držím pěsti
@hanncca já zase někde na serveru o zdraví dětí četla, žep okud někdo kapkama do nosu vytírá nosík, nemá to ten účinek a je to zbytečné (ale nevím, jen tlumočím, co jsem načetla)
@beru3nek nezapínám comp. mám ho zapnutý nonstop, můj malý ntb, takže jen odklopím a jsem online a já poslední dobou jak v noci vstávám /mám to o kapku složitější to krmení, takže mne to dost probere/ tak se mi pak nechce spát a vyřizuju to, co přes den nestihnu, a mimo jiné hodím příspěvek sem, jeslti vás to nějak pohoršuje, tak už to dělat nebudu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vždycky na vás všechny myslím, která jste asi vzhůru, která kojíte a jak se vám všem spinká :slight_smile:
@beru3nek jo tak tvůj chlap je taky pohodář, mne to ale naštvalo, bo večer má službu on, abych já vypnula, a ted když vím, že pokud on zachrápe na sedačce, ví kulo, tak budu ve střehu furt, ale to neva, bo Domča do půlnoci spí na 100% bez hnutí vždycky..a neska monitor neplaší, sem ho posunulaa trochu to pod ním porovnala a ok....
@javyb no tak Domča taky chrčel, dva dny (ne celé, spíš v noci, k ránu) sál normoš, neteklo mu z nosu, až mi kámo poradila odsát, že to rýma je a divila jsem se, co vše z nosíku lezlo, takže to chrčení je rýma...chce to hleny zkapalnit, aby to mohl v poho polknout, odkašlat to neuměj, akorát je to kucká....
9. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz
@jennymaresova Aha, díky. Tak to su zatím klidná, Viktoríně ještě nedošlo, že se má o ty ruce opírat a ne si je cucat. :grinning: Ne, je u toho teda dost šikmo a navíc jí to zas tak moc nejde, snad se to zlepší. :slight_smile: A vám držím na cvičení palce, ať vám to jde.
9. lis 2010 ve 21:35  • Odpověz
@kovalda malýmu střihám nehty taky když je vzhůru sice je to trošku boj ale nedá se :wink: když spí tak ho nechci budit
9. lis 2010 ve 21:36  • Odpověz
@leba: no super, to je radosti nad pokakanou plínkou, co? :slight_smile:

@daja.had: tak ať ti to dobře dopadne :slight_smile:

@discreet: jé, vida, tak ovulka jede :slight_smile:. Jj, po porodu je prý jak pohnojíno :grinning:

@suzete: nikde jsi chybu neuděla, to je blbost, netrap se tím.

9. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz
Téééda, vy jste toho dneska nekeckaly :slight_smile:, nestíhám dočíst, nebyla jsem celý den doma :slight_smile:. No neva, dočtu zítra.

Tak dobrou
9. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz
@lio jasný, já Ti to neberu, že to víš :grinning: :grinning: Taky jsem si toho všimla, jak píšeš odpověď beru na ty tvoje "noční" příspěvky....vždycky koukám jak blázen, že ve 3 nebo v půl4 píšeš...to já mám hlubokou noc :grinning: :grinning:
ad to kapání vs vytírání... já zatím budu kapat, protože čištění nosu a uší je za trest..ještě že to nedělám denně..
9. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz
@hupcza tak to jsem si přesně myslela..já mám ty rostoucí a říkala jsem si, že budu ráda, když mi ten zátěr vydrží alespoň na jednoho prcka...s provlhnutím ale zatím nemám problémy...je teda fakt, že je dávám minimálně, jen když nemám Baby Lucy...i tak mi je právě malá včera "pokřtila" a na jednom lemu to prostě už nepustilo:(
@kovalda ten eukalypt - esenciální olej je taky na prdíky???
9. lis 2010 ve 21:45  • Odpověz
@hupcza ty ses s manžou seznámila přes net? paráda :slight_smile:
taky jsem zažila lásku přes internet a díky té lásce (už bejvalé) sem poznala manžu :slight_smile:
@rennu taky jo? tak super že to vydrželo
jinak je to moc hezkej film :slight_smile:
@jennymaresova jednička nutrilon je do prvních příkrmů, takže času hafo (5-6 měs )je spousta druhů, proti ublinkávání, při zvýšených kolikách, hypoalergení (když jsou v rodině alergie´), nebo přímo při prokázané alergii na laktozu.
@kovalda tak fajn, že sis užila den a dokoupila zásoby, já ten levandulový olej snad chlastám, koupila jsem dva a už mi ten první dochází (a není to tak dlouho co sem to kupovala:-O) ale zítra čekám zásilku z nobillisu, tak se těším, nakoupila sem si i na masáže pro sebe, tak se těším jak malá, neska mi dorazilo oblečení, super set kombineza jakoby bundička a pytel, a na sucháč se to spojí a je to jako vcelku, do kočáru, autosedačky, pak chlupatej overálek, no rozplývala sem se tu jak pako a pak body, overálky a dupajdy, bo nějak rostem a vyřazuju každý den něco (vždy když se k něčemu prokoušu a zjistím, že příště už to neobléknem :-O)
9. lis 2010 ve 21:47  • Odpověz
@lotyna mě sofie taky trochu pada vpravo a rucku nema vepredu, tak ji musme trochu rovnat, ale uz je to lepsi. ...jinak dik že sdiliš můj názor, ale kdybych jen věděla co jsem přesně psala :grinning:

@hupcza to je jedna z mala veci, kdy s tebou hrube nesouhlasim :grinning: , ale uz to asi chapu, ja to totiz vnimam uplne jinak, vice osobne, me internetove vztahy vlasnte nahrazuji ty nazivo a spoustu pratel co mam, jsem poznala virtualne a i se s nimi virtualne stykam...a sdeluju jim naprosto vsechno bez rozdilu. Samozrejme, nekteri jsou mi blizsi, jini min, kdyz se mi ale nekdo otevre, otevru se taky a muze to byt diskuze plna lidi... to se mi stalo vlastne i tady. A samo, že naživo bych vas chtela taky videt.

znáš firmu eoné...kamarádka si je nemůže vynachválit, taky mají aromaterapii.

jinak hlasovani stale probiha, drtiva vetsina je pro zesoukromnění

@barny ja mam PULky taky rada, mam Imse vimse, haipy, ty ale pouzivam min, ten suchac je lepsi, flisaky, ty mam rada, ale pravda, jsou dost tlusty a jsou male jeste docela velke. Vlnaky jsem objednala, tak jsem zvedava

@beru3nek nevim co ji bylo, obcas se zacne davit, asi neco sezrala, ale vypada to desive, zmodra a ztloustne ji jazyk.

9. lis 2010 ve 21:50  • Odpověz
@kovalda dneska se keca teda fest, taky nestiham a to jsem tu u toho vytvrdla....

na něco jsem chtela u tebe reagovat a už nevim :unamused:
9. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz
@lotyna jééé další láska přes internet, to je čupr :slight_smile:
hysteráček z neznámých příčin, prdíky? nás poslední dvě krmení taky pozlobily, ale ustáli jsme to v poho
@kovalda nesjíždělo to, jen to manža blbě na ty knihy nastavil, bylo to kapku jinde, než Domča odpočíval,ale užila jsem si...neska je klid, jak sem psala výše, musela totiž zakleknout k postýlce mamča a poštelovat aby tatkovi ukázala, kde jako to dítko spinká a kde ta podložka má být.....hihi.-) jinak dobrou :slight_smile:
@hanncca jé koukám, jak jsem to napsala blbě, jen sem chtěla říct, že to nebyla domněnka, ale že to s jistotou vím, že se to očkuje už takhle od brzo :slight_smile: Ty čistíš malýmu nos? proč? uši tedy taky čistím, tyčinkou namočenou v olejíku trochu a setřu co je venku, jinak nikam neštourám, a zvládá to v poho.....do nosíku stříkám vincentku, dělaj dětský sprej, menší tlak, užší dávkovač a já nevím co ještě a zatím pohoda, ještě se mu štourat v nose, byt jen na vytření, no nevím, takhle je to rychlovka....a moje noční příspěvky, no vysvětlila jsem výše :slight_smile:
9. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz
@kovalda už vim, nehty ...taky mi ta rada přijde nesmyslna, kdyz je tvrda, tak ma ruce schovany....bez toho neni tvrda :grinning: ...ale obcas v satku si pacinku vynda ven a satku se drzi, to by mozna slo....ja jsem to ale prubla normalne na prebalovaku, docela to slo, ostrihala jsem to co bylo akutni.

@lio je vidět že máme po mateřský, taky jsem objednávala jak divá .... neco teda do čech - knížky na vánoce a hlavně voňavou lékárnu konečně :dizzy_face: , šátek ... tady čekám na plínky, taky na olejicky, nejaky hracky a na brož jelínka :grinning:
9. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz
@suik no já přišla že přečtu těch pár příspěvků co tu dycky bylo a půjdu spát a jsem tu už hodinu kurňa :grinning:
Ztloustne jazyk u kočky, není to alergie? že by něoc sežrala a otekl ji jazyk se mi nezdá....
Jinak Domča od doby, co ho dávám odříhnout na rameni, kde pase jak divej, taky na podložce dává packy všelijak, dávám ho jen u masáže na podložce pást a přidržuju packy u tělíčka..tuhle se mi zaklonil tak, že sem myslela, že si hlavu vyvrátí, no nezajímal ho plyšák před ním, který byl nainstalován schválně a úmyslně, ale stropní svítidlo, trdlínek , ale využívá na stranu obě ruce, jednou je na pravé, podruhé na levé, tak snad v tomto směru je vše ok, dozvím se za 14 dní....
9. lis 2010 ve 22:00  • Odpověz
@suik no heye blbý je, že já se rozšoupla už tak, že je mi mateřská fuk, jeslti je po ní či před ní :frowning2: no ale kdyy na to nebylo, tak to neobjednávám.....já ještě koketuju s tou bundou pro šátkování.....už se mi manža i ptal, zda už sem si ji objednala.....
cos nakonec objednala za hračky?
jinak nehttíky, prvně jsem zkusila ve spánku, ale sevřenou pěstičku, když jsem rozevírala, tak ho to probralo a naštvalo :grinning: podruhé už jsem to udělala na přebalováku, povídala mu, on koukal jak beru nůžky, co du dělat, chívli prstíkama cukal a pak držel, snažím se to neprotahovat, takže občas je to jak dyž pes čůrá křivě střžené, ale hlavně že to neškrábe....

no nic, dočetla doreagovala jsem, jdu spát, manža se připravuje na čtvrteční přednášku kteoru vede /má z toho akorát nervy/ živí se tu muffinama co sem odpo upekla a tak to jdu zalomit, než se prďola vzbudí....

neska jsem torchu posunula jídlo, dopo nechala spát, a pak koupala až dvě hodky po jídle( chtěla jsem koupat dřív, než jindy, přišlo mi, že je to na něj ozdě) a koupel masáž v poho, ač bylo vidět, že by už nejradši bašitl, ale nehysterčil a když měl baštit, tak hysterák jako kráva, jako nechte mnespát......takže jsem usoudila, že to má nastavený tak, že koupel masáž a fakt jen cucnout a spát, žádné krmení a protahování.....zajímavý....položila jsem a tuho, chrápe jak starej pes, tak aspon že tak
9. lis 2010 ve 22:06  • Odpověz
@lio Nejdřív to tak vypadalo, ale pak se vyprděla a řvala a řvala a řvala. Utěšovala jsem, zpátky flašku, řev, masírovala jsem bříško, zpátky flašku, řev, řev, řev. Tak jsem jí vrazila dudlík a šla jsem se uklidnit. Když jsem se vrátila, vypila všechno, co měla. Nevím, co se jí stalo.

@suik Tak to jsem ráda, že nejsme sami, co paseme našikmo. Fakt doufám, že se to bude zlepšovat - ona se teď mění fakt každým dnem, tak snad tomu pasení přijde na chuť. Jo, na kočku jsem se taky chtěla zeptat, jestli je ok, ale už jsi odpověděla beru. :slight_smile: S těma nehtama - taky stříhám "zaživa" na přebalováku a jí to teda kupodivu vůbec nevadí, prostě jí sahám na ručičku, ale strach teda trochu mám, aby sebou nějak nezaškubala a já jí neublížila.
9. lis 2010 ve 22:08  • Odpověz
@lio čistím, když tam "něco" má nebo aspoň jednou týdně tam lehce šáhnu
9. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz
@villik: no a tím jsi mi ale nevysvětlila, proč není vhodný pro matku, ale pro to kojené dítě ano :wink:
@janulka22: souhlas se stříháním za bdělého stavu
@barnie: no já taky neměla ...ale od cca roku a čtvrt už to nepobere tak spolehlivě
@suik: eone znám ..já ale kupuju nobilis ...není v tom žádná averze - prostě mají dle mého srovnatelné produkty a já preferuju brát z jedné firmy - kvůli poštovnému
jinak já se klíďo podřídím - pokud zamknete, tak doufám,že mě nenecháte za dveřma ...nakonec i s dubnovkama jsme to zavřely ...a navíc odsunuly z koňa k nám na stránky www.rodinne-centrum.cz, kde nejsou žádné pravidla a ani žádní administrátoři
9. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz
@lotyna: já myslím, že všechny děti nejdřív pasou šejdrem :wink:
9. lis 2010 ve 22:21  • Odpověz
@suik kecas, to sem fakt nekdo psal - uz rodte! -? to me teda dost sokuje, dost nevhodny! je fakt, ze ja taky uplne podleham iluzi posezeni s kamaradkama a leccos prozradim, co bych nemela, takze ja jsem urco pro zamceni :slight_smile: - jestli teda dostanu pristup :sweat_smile:
9. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.