• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Září 2010

(Zamčená)
8. února 2011 
Ahoj holky, tak dneska se dmu pýchou, protože ten náš mamánek dnes vydržel celý dopoledne ve školce... :grinning: Ráno ještě řval, že nechce do školky, tatínek ho tam nechtěl vůbec dát, když to viděl (měl ho tam dnes odvést on), ale nakonec jsem ho přesvědčila, drapnul plyšovou berušku, že prý ji ukážeme holkám ve školce a pak už šel s úsměvěm. Tam jsem s ním ještě ve třídě seděla 3/4 hodiny a pak, když si maloval a byl zabavený, nenápadně jsem se zdejchla. Prý pokňourával, když si všimnul, že tam už nejsmem, ale jak potom šli na zahradu, tak prý se rozřádil a paráda. Nemohla jsem ho po obědě dostat ani domů. To jsem ještě nezažila... :sweat_smile:
4. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Lajli, výplach? To mi nikdy nedělali? Tak snad ti to pomůže...

Safry gratuluju k pohybům :grinning: :dizzy_face:
4. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
autor
tat: no vidíš, vzorný synek.................. tak to má být...... :wink:
4. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz
Je zlatej, aspoň dneska. Ale ráno jsem z toho zas měla depku. Myslela jsem, že mi zase budou za 10 minut volat, že má hysterák a nemůžou ho zabavit, ať si pro něj přijdu... :unamused: Naštěstí dobrý... Jsem fakt ráda a taky jsem ho náááležitě pochválila. Hned jsme volali tatínkovi a babičce... :grinning:
4. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
daja:já jsem otěhotněla po 6měsících na proveře a pregnylu a přítel zinek,selen,vitamínE a D bylo to veselé byli jsme samé léky :slight_smile:
4. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz
Já manžílkovi pořád říkám, že to je velkej zázrak, že otěhotním pokaždý, když chci. Nemáme s tím problém :grinning: Tedy zatím, ale třetí neplánujeme... :sweat_smile: Ale on má na to svůj názor, prý to není štěstím, prý je takový kanec... :wink: :sweat_smile:
4. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky,

Angel,drž se!!!

Laterna,tvoji jistotu pohlaví bych chtěla mít :wink: takovou intuici já nemám... A stěmi tampony tu holky psaly,že nasákne,ale nepustí dál,případně tampon do olivového oleje,či speciální do vody.

Antana,však nemusíš na ty triply chodit,zbytečně se nervovat,pokud se tak bojíš.Tak si nech udělat kvalitní utz až v tom 20tt.To samé Lajla,obzvlášť když NT neg.

Daja vítej,skvělé,že i mamča dvojčátek :dizzy_face: U nás jsou celkem troje dvojčata v rodině,ze strany mojí maminky a pak z manžovy strany.Jak moje švagrová,chtěli jen druhé dítě a už mají celkem 3 :grinning:
4. bře 2010 ve 14:23  •  3 děti  • Odpověz
Jo,jo Tat,myslím řádně ješitnej kanec,ne?
4. bře 2010 ve 14:24  •  3 děti  • Odpověz
tatarina:to ti závidím
Petja:díky za radu
4. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
antana123: to věřím. Já jsem se pokoušela několik let o miminko s manželem a měli jsme jít na umělé oplodnění, ale manžel mě v té době jen půl roku po svatbě opustil kvůli mladší, takže z toho nakonec nic nebylo. Mám nového přítele a jsem šťastná, že je vše tak jak je. Prostě stačilo vyměnit chlapa a šlo to hned. Nejdříve jsem se lekla jak zvládnu dvě děti naráz, ale teď jsme strašně šťastní a oba mimísky strašně moc milujem a už se na ně těšíme. První rok bude určitě náročný, ale pak vidím + v tom, že si spolu mohou hrát a třeba za nimi nebudu muset tak moc běhat jako se musí za jedním prckem. Moc gratuluji, že se Vám to povedlo. :wink:
4. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz
autor
petja: já mám zatím taky takovou intuici, že čekáme holčičku, mám ji od začátku těhu, ale otázkou je, co na to řekne ultrazvuk....... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale jméno taky pro kluka zatím nemáme..... :grinning:
daja: ty jo, to je příběh.......ale jsi štastná, to je super......a dvě děti určitě zvládneš.....
4. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz
já jsem se svým bývalým manželem taky nemohla otěhotnět 2 roky a ted mám přítele a čekáme mimi ikdyž mám velkýý strach protože mi první těhu nevyšlo jsem hysterka
4. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz
Antana záleží na tobě,do jaké míry musíš mít potvrzené,že tvé dítě je ´´normální ´´.Já kdyby mi gyndr genetiku nenabídl,že je tu ta možnost s těmi granty,asi bych ani nešla.Nešla bych ani na triply.Ono jako v tom 20tt by to mělo být spíše o zážitku,jak o nějakém příapadném rozhodování se.A proč by miminko nemělo být v pořádku? Možná to ale vidím moc jednoduše,protože jsem třeba neprošla takovými strastmi,jako ty.V tom případě se omlouvám
4. bře 2010 ve 14:32  •  3 děti  • Odpověz
Angel, taky držím palečky. Myslím, že pokud bylo vidět srdíčko, že to bude jen mladší těhu... Určitě bude všechno OK... :wink:

Later, já taky při Ondráškovi mateřsky podvědomě cítila, že čekám holčičku. Dokonce ještě doktorovi jsem říkala ležíc na operačním sále těsně před uspáním před císařem, že je to holka, ať to nějak udělá.... :sweat_smile: No a pak mě vzbudili a řekli mi, že máme kluka... :grinning: Takže já na svoje mateřský pocity moc nedám. Třeba teď si taky myslím, že už by to mohla být ta holčička, ale nevím, jestli mě neovlivňuje ten nápor rodiny (všichni chtějí spíš holku). Ve výsledku je to stejně jedno. Budeme milovat stejně syna jako dceru... Tak to jen pro tebe na zamyšlenou... :slight_smile:

Petji, no opravdu ješita, ale jak kdy... Ale je pravda, že švára taky neměl problém splodit dítě a tchánovci už vůbec ne. Tchýni prý stačít sáhnout na trenky a je v tom... :grinning: :sweat_smile: Takže z manželové strany plodnost zřejmě nechybí... :rolling_eyes: :sweat_smile:

Já vím, Anty, nechtěla jsem se chlubit, vím že spousta maminek otěhotní po několika letech, četla jsem, jak to některé špatně prožívají. Já se ze všeho hned stresuju, jsem taková citlivka, takže jsem ráda, že v tomto směru problémy nemáme... :wink:
4. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
Lauri,já mám taky intuici,že budeš mít holčičku :wink:
4. bře 2010 ve 14:33  •  3 děti  • Odpověz
Daja,ty jo,to bylo fakt osudové co tě potkalo,byť ze začátku určo velice bolestivé.No setřáslas ze sebe všecky bloky a teď jsi šťástná a brzy dvojnásobná máma.A můžu ti říct,co jsem v kontaktu s dvojčaty,že pokud je hodně použitelný přítel,spolu je zvládnete.A máš pravdu v tom,že si spolu také více vyhrají :wink:

Ty jo Tat.ty si skvělá,prej že čekám holku,ať to nějak udělá :grinning: :grinning: :grinning:

No já sem při prvnímbyla taky jistá,že holka a pak mi řekli,kluk,tak sem měla dost.Teď bych chtěla kluka zas a určo to bude holka :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2010 ve 14:37  •  3 děti  • Odpověz
petjo\.u mého dr. jso triply povinné víš já už jsem tak zmagořená z toho jak čtu samé špatné věci na netu že je to děs nejlépe nečíst
4. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
Povinné nemohou být nikde.Tlačit na ženu,ať podstoupí něco,s čím nesouhlasí :confounded: to bych neakceptovala
4. bře 2010 ve 14:41  •  3 děti  • Odpověz
petjo:ono je to těžko asi je lepší dozvědět se špatné informace ted jak později to máš jedno hlavně už at je to za mnou :wink:
4. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz
petja: Jjj, prošla jsem si těžkým obdobím, ale asi to tak osud chtěl a nakonec jsem ráda, že je to tak jak je (skoro jako v pohádce). Přítel je moc hodný a strašně moc mi ve všem doma pomáhá, takže vím, že i s dětima mi pomůže, takže s toho strach nemám.

antana123: já čekám miminka poprvé, ale úplně tě chápu a hysterka nejsi! Kdo o miminko nepřišel určitě neví co je to za bolest, ale snažím se vžít do té situace a proto chápu, že máš strach.
Mám spoustu kamarádek, kterým triply vyšly pozitivní a děti měli nakonec uplně zdravé. Já bych to zakázala. Přijde mi, že je to jen na strašení budoucích maminek.
4. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz
daja:jo to máš pravdu ale až to budu mít za sebou tak za odměnu si koupím konečně povlečení do postýlky s vílou amálkou pro našu šikulku
4. bře 2010 ve 14:57  • Odpověz
autor
triply povinné určitě nejsou, takže jestli na ně nechceš jít, nemůžou tě nutit.......
já půjdu, proč ne......na NT jsem taky byla, ale spíš teda kvůli zážitku z UTZ než že bych se bála, jak dopadnou.......taky mě v tomto zatím nic zlého nepotkalo, takže se z toho zatím spíš těším, než se bát.....a hlavně, jestli to má blbě dopadnout, stejně s tím nic neudělám, takže radši myslím pozitivně..... :slight_smile:
4. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
ant, tak ty věci nečti :wink: je to fakt, když člověk čte špatný věci, tak se pak strachuje, co vše se může stát a spíš sobě ubližuje, místo aby byl v pohodě :sweat_smile: myslím, že nemá cenu číst diskuze, které se mně osobně netýkají :sweat_smile:

jo holky, v tomhle jsou triply na prd, ale třeba tady v nemocnici je to jediné vyšetření, podle čeho zjistí downa...tam screeningy nenabízejí...a to moje kamarádka má synovce s downem a i když jí řekla, že je riziková skupina, když už má v rodině downa, taky jí udělali jen triply a nic víc nenabídli :sweat_smile: bylo by spíš nejlepší, aby všude zavedli zdarma ty screeningy :wink:
4. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
lauri, souhlasím :wink: my s přítelem uvažujeme tak, že dokud se nám to nenarodí a neuvidíme na vlastní oči, že je zdravé, tak prostě do tý doby neni nic vyhráno a stát se může cokoli a kdykoli a člověk to stejně moc neovlivní :slight_smile: nejlépe to brát pozitivně :dizzy_face:
4. bře 2010 v 15:13  • Odpověz
jo ojo takhle bych potřebovala uvažovat taky
4. bře 2010 v 15:19  • Odpověz
No právě,pokud bych nešla na TN,na triply už vůbec ne.A navíc mám čerstvý zážitek,kdy mamince z diskuze nápoj k vyvolání porodu vyšly špatně NT,malý neměl nosní kůstku a projasnění vyšší než se akceptuje,genetička ji 2x nutila k potratu.Šla na odběr choliů,kde vyšlo,že malý je zdravý.Ta genetička ji stejně nedala pokoj a stresovala jí celé těhu.To mimino se narodilo před týdnem a je absolutně zdravé! Jo,tak to jsou ty omyly,kdy vás doslova nutí a tlačí na vás,přitom odpovědnost za své dítě ponesete celý život jen vy.V tomto případě by bylo potraceno naprosto ´zdravé´ dítě.No a kolik takových případů se nedozvíme?Takže jsem spíš pro přístup Laur a Ojo
4. bře 2010 v 15:25  •  3 děti  • Odpověz
jé holky, já se na to nijak neupínám, že to bude holka :slight_smile: to je jen takovej tip, jak to prostě cítím. s jankem jsem si celou dobu myslela, že je to kluk a vyšlo to. ono je to vždy 50 na 50, že. samozřejmě, že budu milovat dítě jakéhokoli pohlaví.

k těm triplům. mě v nich vyšla snad 2x zvětšená hodnota hcg, jako bych čekala dvojčata nebo trojčata. vyhodnocoval to gennet a hnali mě tam k nim na uz. mě moje dr říkala, že to nic nebude, že jsou jen pečlivý, ale já samozřejmě hned zasedla k netu a odtamtud se na mě sypaly diagnózy a postižení. do uz ve 20tt byl ještě měsíc a já jsem se totálně vystresla. tam jsem šla zelená, bledá, třesoucí se. naštěstí bylo vše v pořádku. právě proto jsem rozhodnutá se v tomhle těhotenství nestresovat těma pokusama, co na nás páchaj. protože stresem stejně nic neovlivním a může to být i naprosto zbytečný stres. jen doufám, že mě zas na něčem nedostanou :slight_smile: .

dajo to je dobře, že to tak hezky dopadlo :slight_smile: .
4. bře 2010 v 16:13  • Odpověz
no já třeba minulý těhu, jak jsem krvácela, tak jsem taky hledala různý diskuze ke krvácení a o zamlklém potratu a ke všemu možnýmu může dojít, tak jsem z toho byla taky vyplašená a pak mě přítel řekl, ať neblbnu a přestanu to číst :slight_smile: ....tak jsem se zařekla, že už nebudu myslet na hlouposti a jen se radovat :slight_smile: .... a když mi pak dělali ve 23tt cytošku a vyšla špatně, že musím na spešl pracoviště... ani to se mnou nehlo, normoš jsem se objednala za měsíc, dál jsem na to nemyslela a jela jsem tam naprosto vyrovnaná bez stresů a špatných myšlenek :slight_smile: :slight_smile:
v tomhle má ten článek v Betynce pravdu, prostě jsem věřila svýmu tělu a cítila jsem, že je vše ok a taky bylo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:40  • Odpověz
jé holky ještě že jste taková podpora to je fajn když má člověka kdo uklidnit díky holky
4. bře 2010 v 17:04  • Odpověz
ahoj holky,
daja vítej a gratuluju k dvojčátkům, taky jsem si říkala, že kdyby se zadařila dvojnásobná radost, že by si spolu krásně vyhráli :slight_smile:
angel: neboj, hlavně že je vidět srdíčko. Mě podle MS dneska počítala sestřička, že mám být o 2 týdny dopředu. Otěhotněla jsem prostě dýl :wink: , budeš to mít asi taky tak.
Já byla dneska u dr. protože to noční čůrání je už neúnosný, tak jsem začala docela panikařit, že snad skončím na pohotovosti, aby mě vycévkovali :frowning2: Můj dr.tam nebyl, řekl mi, že mám hodně zakloněnou dělohu, a že mě jí srovná ten můj Mudr. zákrokem :unamused: Tak jsem jen vykulila oči, zeptala se jestli v narkoze, a prý ne. Takže začínám docela plašit :angry: Jinak mimi na mě dneska vystrčilo při kontrole zadeček, to byla teda bomba :grinning: To doktorovo šťourání jí asi fakt obtěžovala. Taky si myslím, že to bude holčička i dneska skoro tchýně, že má ten pocit. Jsem holt taková jiná a vyblitá :grinning:
4. bře 2010 v 17:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.